Украинада шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін болат құбырлардың жекелеген түрлеріне қатысты демпингке қарсы шараның қолданысын ұзарту және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 49 шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 181 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №8 қосымша) 109-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы №702 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараның қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты жүргізілген қайталап тергеп-тексеруінің нәтижелері бойынша дайындаған баяндамасының негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Украинада шығарылатын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін болат құбырлардың жекелеген түрлеріне қатысты Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы №702 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараның қолданылуы қоса алғанда 2026 жылғы 20 желтоқсанға дейін ұзартылсын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласында уәкілетті мемлекеттік органдары:
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы №702 шешімімен көзделген мөлшерлерде демпингке қарсы баж алуды өамтамасыз етсін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 49 шешіміне сәйкес төленген (өндіріп алынған) демпингке қарсы баж сомаларын есепке жатқызуды жүзеге асыруды алдын ала демпингке қарсы баждарды демпингке қарсы бажға алу және ол төленген (өндіріп алынған) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотына есепке алу үшін белгіленген тәртіпте жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі "Украинада шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін болат құбырлардың жекелеген түрлеріне қатысты демпингке қарсы шараны ұзарту туралы" № 49 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О продлении действия антидемпинговой меры в отношении некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и признании утратившим силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 апреля 2021 г. № 49
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 года № 181.
В соответствии с пунктом 109 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии, подготовленного по результатам повторного расследования, проведенного в связи с истечением срока действия антидемпинговой меры, установленной Решением Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 702, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Продлить по 20 декабря 2026 г. включительно действие антидемпинговой меры, установленной Решением Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 702, в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины.
2. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела:
обеспечить взимание антидемпинговой пошлины в размерах, предусмотренных Решением Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 702;
обеспечить осуществление зачета сумм антидемпинговой пошлины, уплаченной (взысканной) в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 апреля 2021 г. № 49 в порядке, установленном для взимания предварительных антидемпинговых пошлин, в антидемпинговую пошлину и зачисление на единый счет уполномоченного органа того государства – члена Евразийского экономического союза, в котором она была уплачена (взыскана).
3. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 апреля 2021 г. № 49 "О продлении действия антидемпинговой меры в отношении некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза".
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович