Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минерал суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) жекелеген талаптарын күшіне енгізу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 182 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 23 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минерал суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті туралы" № 45 шешімінің 2-тармағының екінші абзацына сәйкес, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 1 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 164 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 60 шешімінің ережелерін ескеріп және Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 880 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Тамақ өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) 23-бабының 11-бөлігін назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мынадай:
а) Балалар тағамына арналған ауыз суды, емдік-асханалық және емдік табиғи минералды суды (бұдан әрі – өнім) мемлекеттік тіркеу туралы оларға қатысты 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (ЕАЭО TP 044/2017) (бұдан әрі-техникалық регламент) № 2 қосымшаның 2-кестесінің 1-позициясына ("ОМЧ 22 ºС кезінде" көрсеткіші), I бөлімнің 1-позициясына ("ОМЧ 22 ºС кезінде" көрсеткіші) және № 3 қосымшаның 2-кестесінің II бөліміне ("Криптоспоридий ооцистері", "Лямблия цисталары", "Гельминт жұмыртқалары" көрсеткіштері) сәйкес көрсеткіштер үшін белгіленген талаптар күшіне енетін құжаттар (мамандандырылған тамақ өнімдерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған өнімдерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер) 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
2022 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген (тізілімге енгізілген) өнімді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттарды (мамандандырылған тамақ өнімдерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған өнімді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді) 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қайта ресімдеу үшін техникалық регламентте көзделген зерттеулер (сынау) нәтижелерін толық көлемде ұсынбай, осы өнімнің осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген талаптарға сәйкестігін зерттеу (сынау) хаттамалары ғана пайдаланылады;
б) 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін техникалық регламентке № 2 қосымшаның 2-кестесінің 1-позициясына ("ОМЧ 22 ºС кезінде" көрсеткіші), I бөлімнің 1-позициясына ("ОМЧ 22 ºС кезінде" көрсеткіші) және II бөлімге ("Криптоспоридий ооцисттері", "Лямблия цисталары" және "Гельминт жұмыртқалары" көрсеткіштері) сәйкес көрсеткіштер үшін белгіленген талаптарды ескермей, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қапталған ауыз суды 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін өндіруге және айналымға шығаруға жол беріледі.;
в) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген және осы тармақтың "б" тармақшасында көзделген құжаттардың (мәліметтердің) қолданылу кезеңінде айналысқа шығарылған өнімнің айналысына оны дайындаушы белгілеген жарамдылық мерзімі ішінде жол беріледі деп белгіленсін.

О порядке введения в действие отдельных требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 года № 182.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, абзацем вторым пункта 2 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2017 г. № 45 "О техническом регламенте Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду", а также с учетом положений Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 июня 2021 г. № 60 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2017 г. № 164" и принимая во внимание часть 11 статьи 23 технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 880, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) документы о государственной регистрации питьевой воды для детского питания, лечебно-столовой и лечебной природной минеральной воды (далее – продукция) (сведения о государственной регистрации продукции, содержащиеся в едином реестре специализированной пищевой продукции), в отношении которой с 1 января 2022 г. вступают в силу требования, установленные для показателей согласно позиции 1 (показатель "ОМЧ при 22 ºС") таблицы 2 приложения № 2, позиции 1 раздела I (показатель "ОМЧ при 22 ºС") и разделу II (показатели "Ооцисты криптоспоридий", "Цисты лямблий", "Яйца гельминтов") таблицы 2 приложения № 3 к техническому регламенту Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (TP ЕАЭС 044/2017) (далее – технический регламент), действуют до 31 декабря 2022 г.
До 31 декабря 2022 г. для переоформления документов о государственной регистрации продукции (сведений о государственной регистрации продукции, содержащихся в едином реестре специализированной пищевой продукции), выданных (включенных в реестр) до 1 января 2022 г., используются исключительно протоколы исследований (испытаний) данной продукции на соответствие требованиям, указанным в абзаце первом настоящего подпункта, без представления результатов исследований (испытаний) в полном объеме, предусмотренных техническим регламентом;
б) до 31 декабря 2022 г. допускаются производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза упакованной питьевой воды без учета требований, установленных для показателей согласно позиции 1 (показатель "ОМЧ при 22 ºС") таблицы 2 приложения № 2, позиции 1 раздела I (показатель "ОМЧ при 22 ºС") и разделу II (показатели "Ооцисты криптоспоридий", "Цисты лямблий" и "Яйца гельминтов") таблицы 2 приложения № 3 к техническому регламенту, вступающих в силу с 1 января 2022 г.;
в) обращение продукции, выпущенной в обращение в период действия документов (сведений), указанных в подпункте "а" настоящего пункта, и предусмотренной подпунктом "б" настоящего пункта, допускается в течение срока годности, установленного ее изготовителем.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович