Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 90 шешімімен Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенттеріне енгізілген өзгерістерді күшіне енгізу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 1 ақпандағы № 19 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мынадай:
а) Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 710 шешімімен (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 90 шешімімен енгізілген өзгерістерді ескере отырып) қабылданған Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенттерінің (бұдан әрі - техникалық регламенттер) техникалық реттеу объектілері болып табылатын өнімдердің сәйкестігін бағалау туралы 2022 жылғы 6 сәуірге дейін берілген немесе қабылданған құжаттар олардың жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін жарамды;
б) техникалық регламенттердің техникалық реттеу объектілері болып табылатын өнімнің шығарылуы және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы айналысына осы тармақты "а" тармақшасында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар болған кезде мұндай құжаттардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жол беріледі;
в) 2022 жылғы 6 сәуірге дейін Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін актілермен немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасымен бекітілген міндетті талаптарға сәйкестікті міндетті бағалауға жатқызылмаған өнімдердің (жоғары жылдамдықты теміржол жылжымалы құрамын қоспағанда) шығарылуы мен Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы айналысына 2024 жылғы 8 сәуірге дейін өнімнің сәйкестігін міндетті бағалау туралы құжаттарсыз және ұлттық сәйкестік белгісімен (нарықтағы айналыс белгісімен) таңбаланбай жол беріледі;
г) "б" және "в" тармақшаларында көрсетілген өнімдердің айналысына осы өнімдердің қызмет мерзімі ішінде жол беріледі;

О порядке введения в действие изменений, внесенных в технические регламенты Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011) Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 90
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 февраля 2022 года № 19.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) документы об оценке соответствия продукции, являющейся объектом технического регулирования технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011), принятых Решением Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 710 (с учетом изменений, внесенных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 90) (далее – технические регламенты), выданные или принятые до 6 апреля 2022 г., действительны до окончания срока их действия;
б) производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, являющейся объектом технического регулирования технических регламентов, при наличии документов об оценке соответствия, указанных в подпункте "а" настоящего пункта, допускаются до окончания срока действия таких документов;
в) до 8 апреля 2024 г. допускаются производство и выпуск в обращение на территориях государств – членов Евразийского экономического союза продукции (за исключением высокоскоростного железнодорожного подвижного состава), не подлежавшей до 6 апреля 2022 г. обязательной оценке соответствия обязательным требованиям, установленным актами, входящими в право Евразийского экономического союза, или законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, без документов об обязательной оценке соответствия продукции и без маркировки национальным знаком соответствия (знаком обращения на рынке);
г) обращение продукции, указанной в подпунктах "б" и "в" настоящего пункта, допускается в течение срока службы этой продукции;

д) өнімді оның техникалық регламенттердің талаптарына сәйкестігін растау мақсатында сертификаттау кезінде сертификаттау органының шешімі бойынша техникалық регламенттер белгілеген ерекшеліктерді ескере отырып 2022 жылғы 6 сәуірге дейін өткізілген немесе басталған сертификатталған өнімді сынау нәтижелері ескеріледі деп белгіленсін.
Көрсетілген сынаулар, егер олардың нәтижелері бойынша өнімнің конструкциясына және әзірлеу технологиясына қайталап зерттеу (сынау) мен өлшеу жүргізуді талап ететін елеулі өзгерістер енгізілмеген болса, осы жағдайдағана сертификаттау кезінде ескерілуі мүмкін.
2. Осы Өкім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

д) при сертификации продукции в целях подтверждения ее соответствия требованиям технических регламентов по решению органа по сертификации могут учитываться результаты испытаний сертифицируемой продукции, проведенных или начатых до 6 апреля 2022 г., с учетом особенностей, установленных техническими регламентами.
Указанные испытания могут быть учтены при сертификации только в том случае, если по их результатам в конструкцию продукции и технологию ее изготовления не было внесено существенных изменений, требующих проведения повторных исследований (испытаний) и измерений.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович