Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 009/2011) өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 64 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 799 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 009/2011) өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 12 ай өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 64 шешіміне
ҚОСЫМША

О внесении изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011)
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 апреля 2022 года № 64.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1.1 Внести в технический регламент Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), принятый Решением Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799, изменения согласно приложению.
2.1 Настоящее Решение вступает в силу по истечении 12 месяцев с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 64
ИЗМЕНЕНИЯ,

Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 009/2011) енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген техникалық регламентке 1-қосымшада:
а) 395-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
395
2-қосымшаның 51-тармағында көзделген сульфатты пайдалану жағдайларын қоспағанда, гидрокси-8-хинолин және оның сульфаты бис(8-гидрок-сихинолине) сульфат
Hydroxy-8-quinoline and its sulphate bis(8-hydroxyquinolinium) sulphate, except for the uses of the sulphate provided for in entry 51 of Annex 2

вносимые в технический регламент Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011)
1. В приложении 1 к указанному техническому регламенту:
а) позицию 395 изложить в следующей редакции:
"
395
Гидрокси-8-хинолин и его сульфат бис(8-гидрок-сихинолине) сульфат, за исключением случаев использования сульфата, предусмотренных в пункте 51 приложения 2
Hydroxy-8-quinoline and its sulphate bis(8-hydroxyquinolinium) sulphate, except for the uses of the sulphate provided for in entry 51 of Annex 2

12008-41-2 [1]
234-541-0 [1]
натрий Октабораты тетрагидрат [2]
Disodium octaborate tetrahydrate [2]
12280-03-4 [2]
234-541-0 [2]
2-Аминоэтанол, бор қышқылды күрделі моноэфир [3]
2-Aminoethanol, monoester with boric acid [3]
10377-81-8 [3]
233-829-3 [3]
2-Гидроксипропиламмоний дигидроортоборат [4]
2-Hydroxypropyl ammonium dihydrogen orthoborate [4]
68003-13-4 [4]
268-109-8 [4]
Калий бораты, бор қышқылының калий тұзы [5]
Potassium borate, boric acid potassium salt [5]
12712-38-8 [5]
603-184-6 [5]
Триоктилдодецил борат [6]
Trioctyldodecyl borate [6]
— [6]
— [6]
Мырыш бораты [7]
Zinc borate [7]
1332-07-6 [7]
215-566-6 [7]
Натрий бораты, сусыз тетранатрий бораттар; бор қышқылының натрий тұзы[8]
Sodium borate, disodium tetraborate anhydrous; boric acid, sodium salt [8]
1330-43-4 [8]
215-540-4 [8]
Тетранатрий бораты, гидрат [9]
Tetraboron disodium heptaoxide, hydrate [9]
12267-73-1 [9]
235-541-3 [9]
ортобор қышқылының натрий тұзы[10]
Orthoboric acid, sodium salt [10]
13840-56-7 [10]
237-560-2 [10]
Тетранатрий бораты декагидрат; декагидрат буры [11]
Disodium tetraborate decahydrate; borax decahydrate [11]
1303-96-4 [11]
215-540-4 [11]
Тетранатрий бораты пентагидрат; пентагидрат буры [12]
Disodium tetraborate pentahydrate; borax pentahydrate [12]
12179-04-3 [12]
215-540-4 [12]
1397
Пернатрий бораты [1]
Sodium perborate [1]
15120-21-5 [1]
239-172-9 [1]
Пероксометанатрий бораты; пероксонатрий бораты [2]
Sodium peroxometaborate; sodium peroxoborate [2]
7632-04-4 [2] 10332-33-9 [2]
231-556-4 [2]
10486-00-7[2]
1398
Пербор қышқылы (H3BO2 (O2)), тригидрат мононатрий тұздары [1]
Perboric acid (H3BO2(O2)), monosodium salt trihydrate [1]
13517-20-9 [1]
239-172-9 [1]
Пербор қышқылының натрий тұзы, тетрагидрат [2]
Perboric acid, sodium salt, tetrahydrate [2]
37244-98-7 [2]
234-390-0 [2]
Пербор қышқылының натрий тұзы (HBO (O2)), Пероксонатрий бораты тетрагидрат гексагидрат [3]
Perboric acid (HBO(O2)), sodium salt, tetrahydrate sodium peroxoborate hexahydrate [3]
10486-00-7 [3]

12008-41-2 [1]
234-541-0 [1]
Октаборат натрия тетрагидрат [2]
Disodium octaborate tetrahydrate [2]
12280-03-4 [2]
234-541-0 [2]
2-Аминоэтанол, сложный моноэфир с борной кислотой [3]
2-Aminoethanol, monoester with boric acid [3]
10377-81-8 [3]
233-829-3 [3]
2-Гидроксипропиламмоний дигидроортоборат [4]
2-Hydroxypropyl ammonium dihydrogen orthoborate [4]
68003-13-4 [4]
268-109-8 [4]
Борат калия, калиевая соль борной кислоты [5]
Potassium borate, boric acid potassium salt [5]
12712-38-8 [5]
603-184-6 [5]
Триоктилдодецил борат [6]
Trioctyldodecyl borate [6]
— [6]
— [6]
Борат цинка [7]
Zinc borate [7]
1332-07-6 [7]
215-566-6 [7]
Борат натрия, тетраборат натрия безводный; натриевая соль борной кислоты [8]
Sodium borate, disodium tetraborate anhydrous; boric acid, sodium salt [8]
1330-43-4 [8]
215-540-4 [8]
Тетраборат натрия, гидрат [9]
Tetraboron disodium heptaoxide, hydrate [9]
12267-73-1 [9]
235-541-3 [9]
натриевая соль ортоборной кислоты[10]
Orthoboric acid, sodium salt [10]
13840-56-7 [10]
237-560-2 [10]
Тетраборат натрия декагидрат; декагидрат буры [11]
Disodium tetraborate decahydrate; borax decahydrate [11]
1303-96-4 [11]
215-540-4 [11]
Тетраборат натрия пентагидрат; пентагидрат буры [12]
Disodium tetraborate pentahydrate; borax pentahydrate [12]
12179-04-3 [12]
215-540-4 [12]
1397
Перборат натрия [1]
Sodium perborate [1]
15120-21-5 [1]
239-172-9 [1]
Пероксометаборат натрия; пероксоборат натрия [2]
Sodium peroxometaborate; sodium peroxoborate [2]
7632-04-4 [2] 10332-33-9 [2]
231-556-4 [2]
10486-00-7[2]
1398
Перборная кислота (H3BO2 (O2)), тригидрат мононатриевой соли [1]
Perboric acid (H3BO2(O2)), monosodium salt trihydrate [1]
13517-20-9 [1]
239-172-9 [1]
Натриевая соль перборной кислоты, тетрагидрат [2]
Perboric acid, sodium salt, tetrahydrate [2]
37244-98-7 [2]
234-390-0 [2]
Натриевая соль перборной кислоты (HBO (O2)), Пероксоборат натрия тетрагидрат гексагидрат [3]
Perboric acid (HBO(O2)), sodium salt, tetrahydrate sodium peroxoborate hexahydrate [3]
10486-00-7 [3]

14507-36-9 [5]
238-511-8 [5]
Никель бисфосфинаты [6]
Nickel phosphinate [6]
36026-88-7 [6]
252-840-4 [6]
Фосфор қышқылының кальций-никель тұзы [7]
Phosphoric acid, calcium nickel salt [7]
17169-61-8 [7]
— [7]
Дифосфор қышқылының никель тұзы (II) [8]
Diphosphoric acid, nickel(II) salt [8]
19372-20-4 [8]
— [8]
1439
Диаммоний никель гексацианоферрат
Diammonium nickel hexacyanoferrate
74195-78-1
1440
Никель ицианиді
Nickel dicyanide
557-19-7
209-160-8
1441
Никель хроматы
Nickel chromate
14721-18-7
238-766-5
1442
Никель силикаты (II) [1]
Nickel(II) silicate [1]
21784-78-1 [1]
244-578-4 [1]
Диникель ортосиликаты [2]
Dinickel orthosilicate [2]
13775-54-7 [2]
237-411-1 [2]
Никель силикаты (3: 4) [3]
Nickel silicate (3:4) [3]
31748-25-1 [3]
250-788-7 [3]
Кремний қышқылының никель тұзы, [4]
Silicic acid, nickel salt [4]
37321-15-6 [4]
253-461-7 [4]
Триводород гидроксибис[ортосили-
като(4-)]триникелат(3-) [5]
Trihydrogen hydroxybis[orthosilica-
to(4-)]trinickelate(3-) [5]

14507-36-9 [5]
238-511-8 [5]
Бисфосфинат никеля [6]
Nickel phosphinate [6]
36026-88-7 [6]
252-840-4 [6]
Кальций-никелевая соль фосфорной кислоты [7]
Phosphoric acid, calcium nickel salt [7]
17169-61-8 [7]
— [7]
Соль никеля (II) дифосфорной кислоты [8]
Diphosphoric acid, nickel(II) salt [8]
19372-20-4 [8]
— [8]
1439
Диаммоний никель гексацианоферрат
Diammonium nickel hexacyanoferrate
74195-78-1
1440
Дицианид никеля
Nickel dicyanide
557-19-7
209-160-8
1441
Хромат никеля
Nickel chromate
14721-18-7
238-766-5
1442
Силикат никеля (II) [1]
Nickel(II) silicate [1]
21784-78-1 [1]
244-578-4 [1]
Ортосиликат диникеля [2]
Dinickel orthosilicate [2]
13775-54-7 [2]
237-411-1 [2]
Силикат никеля (3: 4) [3]
Nickel silicate (3:4) [3]
31748-25-1 [3]
250-788-7 [3]
Никелевая соль кремниевой кислоты, [4]
Silicic acid, nickel salt [4]
37321-15-6 [4]
253-461-7 [4]
Триводород гидроксибис[ортосили-
като(4-)]триникелат(3-) [5]
Trihydrogen hydroxybis[orthosilica-
to(4-)]trinickelate(3-) [5]

84852-39-1 [24]
284-351-7 [24]
(2-этилгексаноато-O)(неодеканоато-O)никель [25]
(2-Ethylhexanoato-O)(neodecanoato-O)nickel [25]
85135-77-9 [25]
285-698-7 [25]
(Изодеканоато-О)(изооктаноато-О)никель [26]
(Isodecanoato-O)(isooctanoato-O)nickel [26]
85166-19-4 [26]
285-909-2 [26]
(Изодеканоато-О)(изононаноато-О)никель [27]
(Isodecanoato-O)(isononanoato-O)nickel [27]
84852-36-8 [27]
284-348-0 [27]
(Изононаноато-О)(неодеканоато-О)никель [28]
(Isononanoato-O)(neodecanoato-O)nickel [28]
85551-28-6 [28]
287-592-6 [28]
C6-19-тарамдалған май қышқылының никель тұздары [29]
Fatty acids, C6-19-branched, nickel salts [29]
91697-41-5 [29]
294-302-1 [29]
С8-18 және С18-қанықтырылмаған май қышқылдарының никель тұздары [30]
Fatty acids, C8-18 and C18-unsaturated, nickel salts [30]
84776-45-4 [30]
283-972-0 [30]
2,7-нафталиндисульфон қышқылының никель (ІІ) тұзы [31]
2,7-Naphthalenedisulfonic acid, nickel(II) salt [31]
72319-19-8 [31]
— [31]
1461
Никель сульфиті (II) [1]
Nickel(II) sulfite [1]
7757-95-1 [1]
231-827-7 [1]
Никель теллур триоксид [2]
Nickel tellurium trioxide [2]
15851-52-2 [2]
239-967-0 [2]
Никель теллур тетраоксид [3]
Nickel tellurium tetraoxide [3]
15852-21-8 [3]
239-974-9 [3]
Молибден мен никель оксид фосфатының гидроксиді [4]
Molybdenum nickel hydroxide oxide phosphate [4]
68130-36-9 [4]
268-585-7 [4]
1462
Никель бориді (NiB) [1]
Nickel boride (NiB) [1]
12007-00-0 [1]
234-493-0 [1]
Диникель бориді [2]
Dinickel boride [2]
12007-01-1 [2]
234-494-6 [2]
Борид триникель [3]
Trinickel boride [3]
12007-02-2 [3]
234-495-1 [3]
Никель бориді [4]
Nickel boride [4]
12619-90-8 [4]
235-723-2 [4]
Никель силициді [5]
Dinickel silicide [5]
12059-14-2 [5]
235-033-1 [5]
Никель дисилициді [6]
Nickel disilicide [6]
12201-89-7 [6]
235-379-3 [6]
Диникель фосфиді [7]
Dinickel phosphide [7]
12035-64-2 [7]
234-828-0 [7]
Бор никель фосфидаі [8]
Nickel boron phosphide [8]
65229-23-4 [8]
— [8]
1463
Никель диалюминий тетраоксиді [1]
Dialuminium nickel tetraoxide [1]
12004-35-2 [1]
234-454-8 [1]
Никель титан триоксид [2]
Nickel titanium trioxide [2]
12035-39-1 [2]
234-825-4 [2]
Никель титан оксиді [3]
Nickel titanium oxide [3]
12653-76-8 [3]
235-752-0 [3]
Гексаоксид никель диванадий [4]
Nickel divanadium hexaoxide [4]
52502-12-2 [4]
257-970-5 [4]
Никель октаоксиді, кобальт димолибдені [5]
Cobalt dimolybdenum nickel octaoxide [5]
68016-03-5 [5]
268-169-5 [5]
Триоксид никель цирконий [6]
Nickel zirkonium trioxide [6]
70692-93-2 [6]
274-755-1 [6]
Никель молибден детраоксиді [7]
Molybdenum nickel tetraoxide [7]
14177-55-0 [7]
238-034-5 [7]
Никель вольфрам тетраоксиді [8]
Nickel tungsten tetraoxide [8]

84852-39-1 [24]
284-351-7 [24]
(2-этилгексаноато-O)(неодеканоато-O)никель [25]
(2-Ethylhexanoato-O)(neodecanoato-O)nickel [25]
85135-77-9 [25]
285-698-7 [25]
(Изодеканоато-О)(изооктаноато-О)никель [26]
(Isodecanoato-O)(isooctanoato-O)nickel [26]
85166-19-4 [26]
285-909-2 [26]
(Изодеканоато-О)(изононаноато-О)никель [27]
(Isodecanoato-O)(isononanoato-O)nickel [27]
84852-36-8 [27]
284-348-0 [27]
(Изононаноато-О)(неодеканоато-О)никель [28]
(Isononanoato-O)(neodecanoato-O)nickel [28]
85551-28-6 [28]
287-592-6 [28]
Никелевые соли C6-19-разветвленных жирных кислот [29]
Fatty acids, C6-19-branched, nickel salts [29]
91697-41-5 [29]
294-302-1 [29]
Никелевые соли С8-18 и С18-ненасыщенных жирных кислот[30]
Fatty acids, C8-18 and C18-unsaturated, nickel salts [30]
84776-45-4 [30]
283-972-0 [30]
Никелевая (II) соль 2,7-нафталиндисульфоновой кислоты [31]
2,7-Naphthalenedisulfonic acid, nickel(II) salt [31]
72319-19-8 [31]
— [31]
1461
Сульфит никеля (II) [1]
Nickel(II) sulfite [1]
7757-95-1 [1]
231-827-7 [1]
Никель теллур триоксид [2]
Nickel tellurium trioxide [2]
15851-52-2 [2]
239-967-0 [2]
Никель теллур тетраоксид [3]
Nickel tellurium tetraoxide [3]
15852-21-8 [3]
239-974-9 [3]
Гидроксид молибдена и никеля оксид фосфата [4]
Molybdenum nickel hydroxide oxide phosphate [4]
68130-36-9 [4]
268-585-7 [4]
1462
Борид никеля (NiB) [1]
Nickel boride (NiB) [1]
12007-00-0 [1]
234-493-0 [1]
Борид диникель [2]
Dinickel boride [2]
12007-01-1 [2]
234-494-6 [2]
Борид триникель [3]
Trinickel boride [3]
12007-02-2 [3]
234-495-1 [3]
Борид никеля [4]
Nickel boride [4]
12619-90-8 [4]
235-723-2 [4]
Силицид никеля [5]
Dinickel silicide [5]
12059-14-2 [5]
235-033-1 [5]
Дисилицид никеля [6]
Nickel disilicide [6]
12201-89-7 [6]
235-379-3 [6]
Фосфид диникеля [7]
Dinickel phosphide [7]
12035-64-2 [7]
234-828-0 [7]
Никель фосфида бора [8]
Nickel boron phosphide [8]
65229-23-4 [8]
— [8]
1463
Диалюминий тетраоксид никеля [1]
Dialuminium nickel tetraoxide [1]
12004-35-2 [1]
234-454-8 [1]
Никель титан триоксид [2]
Nickel titanium trioxide [2]
12035-39-1 [2]
234-825-4 [2]
Никелевый титановый оксид [3]
Nickel titanium oxide [3]
12653-76-8 [3]
235-752-0 [3]
Гексаоксид никель диванадий [4]
Nickel divanadium hexaoxide [4]
52502-12-2 [4]
257-970-5 [4]
Октаоксид никеля, димолибдена кобальта [5]
Cobalt dimolybdenum nickel octaoxide [5]
68016-03-5 [5]
268-169-5 [5]
Триоксид никеля циркония [6]
Nickel zirkonium trioxide [6]
70692-93-2 [6]
274-755-1 [6]
Тетраоксид никеля молибдена [7]
Molybdenum nickel tetraoxide [7]
14177-55-0 [7]
238-034-5 [7]
Тетраоксид никеля вольфрама [8]
Nickel tungsten tetraoxide [8]

415-930-6
1485
1,2-бензолдикарбон қышқылы;
ди-С6-8-тарамдалған алкиль эфирлері, C7 жоғары құрамымен
1,2-Benzenedicarboxylic acid;
di-C6-8-branched alkylesters, C7-rich
71888-89-6
276-158-1
1486
Реакциялық масса: диэфир 4,4′-метиленбис [2-(2-гидрокси-5-метилбензил) -3,6-диметил-фенола] және
6-диазо-5,6-дигидро-5-оксонафталин-1-сульфон қышқылы (1: 2);
триэфир 4,4'-метиленбис [2- (2-гидрокси-5-метил-бензил) -3,6-диметилфенола] и 6-диазо-5,6-дигидро-5-оксонафталин-1-сульфон қышқылы (1: 3)
Reaction mass of: diester of 4,4′-methylenebis[2-(2-hydroxy-5-methyl-benzyl)-3,6-dimethylphenol] and 6-diazo-5,6-dihydro-5-oxonaphthalene-1-sulfonic acid (1:2);
triester of 4,4′-methylenebis[2-(2-hydro-xy-5-methylbenzyl)-3,6-di­methylphe-nol] and 6-di-azo-5,6-dihydro-5-oxonaphthalene-1-sulfonic acid (1:3)
427-140-9
1487
Диаммоний-1-гидрокси-2- (4-(4-карбокси-фенилазо)-2,5-диметоксифенилазо) -7-амино-3-нафталинсульфонат
Diammonium 1-hydroxy-2-(4-(4-carboxy-phenylazo)-2,5-dimethoxy-phenylazo)-7-amino-3-naphthalene-sulfonate
150202-11-2
422-670-7
1488
3-Оксоандрост-4-ен-17-b-карбон қышқылы
3-Oxoandrost-4-ene-17-b-carboxylic acid
302-97-6
414-990-0
1489
(Z)-2-Метоксимино-2-[2-(тритиламино)тиазол-4-ил] сірке қышқылы
(Z)-2-Methoxymino-2-[2-(tritylamino) thiazol-4-yl]acetic acid
64485-90-1
431-520-1
1490
Тринатрий нитрилотриацетат
Trisodium nitrilotriacetate
5064-31-3

415-930-6
1485
1,2-бензолдикарбоновая кислота;
ди-С6-8-разветвленные алкиловые эфиры, с высоким содержанием C7
1,2-Benzenedicarboxylic acid;
di-C6-8-branched alkylesters, C7-rich
71888-89-6
276-158-1
1486
Реакционная масса: диэфира 4,4′-метиленбис [2-(2-гидрокси-5-метилбензил) -3,6-диметил-фенола] и
6-диазо-5,6-дигидро-5-оксонафталин-1-сульфоновой кислоты (1: 2);
триэфир 4,4'-метиленбис [2- (2-гидрокси-5-метил-бензил) -3,6-диметилфенола] и 6-диазо-5,6-дигидро-5-оксонафталин-1-сульфоновой кислоты (1: 3)
Reaction mass of: diester of 4,4′-methylenebis[2-(2-hydroxy-5-methyl-benzyl)-3,6-dimethylphenol] and 6-diazo-5,6-dihydro-5-oxonaphthalene-1-sulfonic acid (1:2);
triester of 4,4′-methylenebis[2-(2-hydro-xy-5-methylbenzyl)-3,6-dimethylphe-nol] and 6-di-azo-5,6-dihydro-5-oxonaphthalene-1-sulfonic acid (1:3)
427-140-9
1487
Диаммоний-1-гидрокси-2- (4-(4-карбокси-фенилазо)-2,5-диметоксифенилазо) -7-амино-3-нафталинсульфонат
Diammonium 1-hydroxy-2-(4-(4-carboxy-phenylazo)-2,5-dimethoxy-phenylazo)-7-amino-3-naphthalene-sulfonate
150202-11-2
422-670-7
1488
3-Оксоандрост-4-ен-17-b-карбоновая кислота
3-Oxoandrost-4-ene-17-b-carboxylic acid
302-97-6
414-990-0
1489
(Z)-2-Метоксимино-2-[2-(тритиламино)тиазол-4-ил]уксусная кислота
(Z)-2-Methoxymino-2-[2-(tritylamino) thiazol-4-yl]acetic acid
64485-90-1
431-520-1
1490
Тринатрий нитрилотриацетат
Trisodium nitrilotriacetate
5064-31-3

7803-49-8
232-259-2
1506
Гидроксиламмоний хлорид;
гидроксиламин гидрохлорид [1]
Hydroxylammonium chloride; hydroxylamine hydrochloride [1]
5470-11-1 [1]
226-798-2 [1]
Бис (гидроксиламмоний) сульфат; гидроксиламин сульфат (2: 1) [2]
Bis(hydroxylammonium) sulfate; hydroxylamine sulfate (2:1) [2]
10039-54-0 [2]
233-118-8 [2]
1507
Диаминотолуол, метилфенилендиамин, техникалық өнім-реакциялық масса [4-метил-м-фенилендиамин и 2-метил-м-фенилендиамин]
Diaminotoluene, methylphenylenediamine, technical product-reaction mass of [4-methyl-m-phenylenediamine and 2-methyl-m-phenylenediamine]
1508
Мепанипирим;
4-метил-N-фенил-6-(1-пропинил)-2-пиримидинамин
Mepanipyrim;
4-methyl-N-phenyl-6-(1-propynyl)-2-pyrimidinamine
110235-47-7
600-951-7

7803-49-8
232-259-2
1506
Гидроксиламмоний хлорид;
гидроксиламин гидрохлорид [1]
Hydroxylammonium chloride; hydroxylamine hydrochloride [1]
5470-11-1 [1]
226-798-2 [1]
Бис (гидроксиламмоний) сульфат; гидроксиламин сульфат (2: 1) [2]
Bis(hydroxylammonium) sulfate; hydroxylamine sulfate (2:1) [2]
10039-54-0 [2]
233-118-8 [2]
1507
Диаминотолуол, метилфенилендиамин, технический продукт-реакционная масса [4-метил-м-фенилендиамин и 2-метил-м-фенилендиамин]
Diaminotoluene, methylphenylenediamine, technical product-reaction mass of [4-methyl-m-phenylenediamine and 2-methyl-m-phenylenediamine]
1508
Мепанипирим;
4-метил-N-фенил-6-(1-пропинил)-2-пиримидинамин
Mepanipyrim;
4-methyl-N-phenyl-6-(1-propynyl)-2-pyrimidinamine
110235-47-7
600-951-7

5625-90-1
227-062-3
1606
Параформальдегид реакциясы өнімдері 2-гидроксипропиламинмен (3: 2);
[формальдегид, 3,3'-метиленбис[5-метилоксазолидиннен бөлінетін];
[формальдегид, оксазолидиннен бөлінетін];
[МВО***] егер формальдегид бөлетін ең көп теориялық концентрация нарыққа орналастырылған қоспадағы көзге қарамастан ≥ 0,1 пайыз (m/m) құрайды
Reaction products of paraformal-dehyde with 2-hydroxypropylamine (3:2); [formaldehyde released from 3,3′-methylenebis[5–methyloxa-zolidine];
[formaldehyde released from oxazolidin];
[MBO] if the maximum theoretical concentration of releasable formaldehyde, irrespective of the source, in the mixture as placed on the market is ≥ 0,1 % w/w
1607
Параформальдегид реакциясы өнімдері 2-гидроксипропиламинмен (1: 1));
[формальдегид, a, a, a-триметил-1,3,5-триазин-1,3,5 (2H, 4H, 6H) –триэтанолдан бөлінетін];
[HPT****] егер формальдегид бөлетін ең көп теориялық концентрация нарыққа орналастырылған қоспадағы көзге қарамастан ≥ 0,1 пайыз (m/m) құраса.
Reaction products of paraformal-dehyde with 2-hydroxypropylamine (1:1));
[formaldehyde released from a,a,a-tri­ methyl-1,3,5-triazine-1,3,5(2H,4H,6H) -triethanol];
[HPT] if the maximum theoretical concentration of releasable formaldehyde, irrespective of the source, in the mixture as placed on the market is ≥ 0,1 % w/w

5625-90-1
227-062-3
1606
Продукты реакции параформальдегида с 2-гидроксипропиламином (3: 2);
[формальдегид, выделяемый из 3,3'-метиленбис[5-метилоксазолидина];
[формальдегид, выделяемый из оксазолидина];
[МВО***] если максимальная теоретическая концентрация выделяемого формальдегида независимо от источника в смеси, размещаемой на рынке, составляет ≥ 0,1 процента (m/m).
Reaction products of paraformal-dehyde with 2-hydroxypropylamine (3:2); [formaldehyde released from 3,3′-methylenebis[5–methyloxa-zolidine];
[formaldehyde released from oxazolidin];
[MBO] if the maximum theoretical concentration of releasable formaldehyde, irrespective of the source, in the mixture as placed on the market is ≥ 0,1 % w/w
1607
Продукты реакции параформальдегида с 2-гидроксипропиламином (1: 1));
[формальдегид, выделяемый из a, a, a-триметил-1,3,5-триазин-1,3,5 (2H, 4H, 6H) -триэтанола];
[HPT****] если максимальная теоретическая концентрация выделяемого формальдегида независимо от источника в смеси, размещаемой на рынке, составляет ≥ 0,1 процента (m/m).
Reaction products of paraformal-dehyde with 2-hydroxypropylamine (1:1));
[formaldehyde released from a,a,a-tri methyl-1,3,5-triazine-1,3,5(2H,4H,6H) -triethanol];
[HPT] if the maximum theoretical concentration of releasable formaldehyde, irrespective of the source, in the mixture as placed on the market is ≥ 0,1 % w/w

428-790-6
1680
Бис (a, a-диметилбензил) пероксид
Bis(a,a-dimethylbenzyl) peroxide
80-43-3
201-279-3
";
д) 5-сілтемеден кейін мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: * СТАС қосылысы цис-изомер, трансизомер немесе цис- және транс-изомерлердің қоспасы болуы мүмкін. Дұрысы ол цис-изомер немесе цис- және транс-изомерлердің қоспасы болып табылады.
** МВМ – N, N'-метиленбисморфолин.
*** MBO – 3,3'-метиленбис[5-метилоксазолидиин].

428-790-6
1680
Бис (a, a-диметилбензил) пероксид
Bis(a,a-dimethylbenzyl) peroxide
80-43-3
201-279-3
";
д) после сноски 5 дополнить примечаниями следующего содержания:
"Примечания: * Соединение CTAC может быть цис-изомером, транс-изомером или смесью цис- и транс-изомеров. Предпочтительно, оно является цис-изомером или смесью цис- и транс-изомеров.
** МВМ – N, N'-метиленбисморфолин.
*** MBO – 3,3'-метиленбис[5-метилоксазолидиин].

**** HPT – Параформальдегид пен 2-гидроксипропиламин реакциясының өнімі (1:1).".
2. Көрсетілген техникалық регламентке 2-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық
өнімнің қауіпсіздігі туралы"
техникалық регламентіне
(КО ТР 009/2011)
2-ҚОСЫМША
"Шектеулер ескеріле отырып парфюмерлік-косметикалық өнімде пайдалануға рұқсат етілген заттардың ТІЗБЕСІ
Косметика жөніндегі ЕС регламенті бойынша сілтеме нөмір
Заттарды сәйкестендіру
Шектеулер
Олар туралы ақпарат тұтынушыға жеткізілуі тиіс қолдану мен ескерту шарттары
химиялық атауы/INN
ингредиенттердің жалпы глоссариіндегі атау
(CAS нөмір,
EC нөмір)
өнім түрі, дене бөліктері
өнімді қолдануға дайын заттың ең жоғары концентрациясы
басқа да шектеулер мен талаптар
1
2
3
4
5
6
7
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
1b
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
Тиоглик қышқылы және оның тұздары
(Thioglycolic acid and its salts)
Тиоглик қышқылы
(Thioglycolic acid)
CAS № 68-11-1,
EC №200-677-4
(а) Шаш бұйралауға және түзетуге арналған өнім
(а)
(i) 8 пайыз
(а)
(i)      Дайын өнімді жалпы қолдану,
рН 7 ─ 9.5
Қолдану шарттары:
(а) (b) (c) (d)
көзге түсуін болдырмау.
Көзге түскен жағдайда дереу сумен жуу.
(а) (c) (d)
Қолғап пайдалану.
Этикеткаға басылуға тиіс:
(а) (i) (b) (c)
Тиогликолятты қамтиды.
Нұсқаулықты басшылыққа алу.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
(а) (ii) (d)
Тек кәсіби қолдану үшін:
Тиогликолятты қамтиды.
Нұсқаулықты басшылыққа алу.
(ii) 11 пайыз
(ii) Дайын өнімді кәсіби қолдану,
рН 7 ─ 9.5
(b) Депилятории
(b) 5 пайыз
(b) Дайын өнімде, рН 7 ─ 12,7
(с) Шашқа арналған басқа жуылатын өнім
(с) 2 пайыз
(с) Дайын өнімде, рН 7 ─ 9.5
(d) Кірпікке арналған өнім
(d) тиоглик қышқылына қайта есептеуде 11 пайыз
(d) Дайын өнімді кәсіби қолдану,
рН 7 ─ 9,5
2b
Тиоглик қышқылының эфирлері
(Thioglycolic acid esters)
Шаш бұйралауға және түзетуге арналған өнім
(a) 8 пайыз
Дайын өнімді жалпы қолдану,
рН 6 ─ 9,5
Қолдану шарттары:
(а) (b)
Теріге тигенде тітіркендіруі мүмкін.
Көзге түсуін болдырмау.
Көзге түскенде дереу мол сумен жуу және дәрігерге жүгі.
Қолғап пайдалану.
Ескерту:
Тиогликолятты қамтиды.
Нұсқаулықты басшылыққа алу.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
(b) тиоглик қышқылына қайта есептеуде 11 пайыз
Дайын өнімді кәсіби қолдану
рН 6 – 9,5
(b) Тек кәсіби қолдану үшін.
3
Щавель қышқылы, оның эфирлері мен сілті тұздары
(Oxalic acid, its esters and alkaline salts)
Щавель қышқылы
(Oxalic acid)

**** HPT – Продукт реакции параформальдегида и 2-гидроксипропиламина (1:1).".
2. Приложение 2 к указанному техническому регламенту изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к техническому регламенту
Таможенного союза
"О безопасности парфюмерно-
косметической продукции"
(ТР ТС 009/2011)
"ПЕРЕЧЕНЬ
веществ, разрешенных к использованию в парфюмерно-косметической продукции
с учетом ограничений
Ссылочный номер по регла-менту ЕС по косме-тике
Идентификация вещества
Ограничения
Условия применения и предупреждения, информация о которых должна быть доведена до потребителя
химическое название/INN
название из общего глоссария ингредиентов
(CAS номер, EC номер)
вид продукции, части тела
максимальная концентрация вещества
в готовой к применению продукции
другие ограничения
и требования
1
2
3
4
5
6
7
Перемещено или удалено
Moved or deleted
1b
Перемещено или удалено
Moved or deleted
Тиогликолевая кислота и ее соли
(Thioglycolic acid and its salts)
Тиогликолевая кислота
(Thioglycolic acid)
CAS № 68-11-1,
EC №200-677-4
(а) Продукция для завивки или распрямления волос
(а)
(i) 8 процентов
(а)
(i) Общее применение в готовой продукции,
рН 7 ─ 9.5
Условия применения:
(а) (b) (c) (d)
избегать попадания в глаза.
В случае попадания в глаза немедленно промыть водой.
(а) (c) (d)
Использовать перчатки.
На этикетке
должно быть
напечатано:
(а) (i) (b) (c)
Содержит тиогликолят.
Следовать инструкции.
Хранить в местах, недоступных для детей.
(а) (ii) (d)
Только для для профессионального применения:
Содержит тиогликолят.
Следовать инструкции.
(ii) 11 процентов
(ii) Профессиональное применение в готовой продукции,
рН 7 ─ 9.5
(b) Депилятории
(b) 5 процентов
(b) В готовой продукции, рН 7 ─ 12,7
(с) Другая смываемая продукция для волос
(с) 2 процента
(с) В готовой продукции, рН 7 ─ 9.5
(d) Продукция для завивки ресниц
(d) 11 процентов в пересчете на тиогликолевую кислоту
(d) Профессиональное применение в готовой продукции,
рН 7 ─ 9,5
2b
Эфиры тиогликолевой кислоты
(Thioglycolic acid esters)
Продукция для завивки или выпрямления волос
(a) 8 процентов
Общее применение
в готовой продукции,
рН 6 ─ 9,5
Условия применения:
(а) (b)
Может вызвать разд-ражение при попадании на кожу.
Избегать попадания в глаза.
В случае попадания в глаза немедленно промыть большим количеством воды и обратиться к врачу.
Использовать перчатки.
Предупреждения:
Содержит тиогликолят.
Следовать инструкции.
Хранить в местах, недоступных для детей.
(b) 11 процентов в пересчете на тиогликолевую кислоту
Профессиональное применение
в готовой продукции
рН 6 – 9,5
(b) Только для профессионального применения.
3
Щавелевая кислота, ее эфиры и щелочные соли
(Oxalic acid, its esters and alkaline salts)
Щавелевая кислота
(Oxalic acid)

(CAS № 144-62-7,
EC № 205-634-3)
Шашқа арналған өнім
5 пайыз
Кәсіби қолдану
Тек кәсіби қолдану үшін.
4
Аммиак
(Ammonia)
Аммиак
(Ammonia)
(CAS № 7664-41-7/ 1336-21-6,
EC № 231-635-3/ 215-647-6)
6 пайыз (NH3 қайта есептегенде)
2 пайыздан астам мөлшерде:
Құрамында аммиак бар
5
Натрий тозилхлорамид
(Tosylchloramide sodium)
Хлорамин-Т
(Chloramine-T)
(CAS № 127-65-1,
EC № 204-854-7)
0,2 пайыз
6
Сілті металдардың хлораттары
(Clorates of alkali metals)
Натрий хлораты
(Sodium chlorate)
(CAS № 7775-09-9,
EC № 231-887-4)
Калий хлораты
(Potassium chlorate)
(CAS № 3811-04-9,
EC № 223-289-7)
(а) Тіс пастасы
(а) 5 пайыз
(b) Басқа да өнім
(b) 3 пайыз
7
Ауыстырылған немесе жойылғанMoved or deleted
8
N-ауыстырылған р-фенилендиамин туындысы
және оның тұздары, Осы қосымшада санамаланған және 1-қосымшада көрсетілген туындыларды қоспағанда, о-фенилендиаминнің N-ауыстырылған туындылары (№ 1309, 1311, 1312)
(N-substituted derivatives
of p-Phenylenediamine
and their salts; N-substituted derivatives of o-Phenylenediamine (1),
with exception of those derivatives listed elsewhere in this Annex and under reference
№ 1309, 1311, 1312 in Annex 1)
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш за
(а) Жалпы қолдану
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Бояу кезінде едәуір аллергиялық реакциялар туындауы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында фенилендиаминам бар.
Қас пен кірпіктерді бояу үшін пайдаланбаңыз.
(b) Кәсіби қолдану
(а) және (b) үшін:
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация бос негізге қайта есептегенде 3 пайыздан аспауы тиіс
(b)Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында фенилендиаминдер бар.
Қолғап пайдалану.
р-Фенилендиамин және оның тұздары
(p-Phenylenediamine and its salts)
р-Фенилендиамин
(p-Phenylenedi-amine)
р-Фенилендиамин НСl
(p-Phenylenedi-amine НСl)
р-Фенилендиамин сульфат
(p-Phenylenedi-amine Sulphate)

(CAS № 144-62-7,
EC № 205-634-3)
Продукция для волос
5 процентов
Профессиональное применение
Только для профес-сионального применения.
4
Аммиак
(Ammonia)
Аммиак
(Ammonia)
(CAS № 7664-41-7/ 1336-21-6,
EC № 231-635-3/ 215-647-6)
6 процентов (в пересчете на NH3)
При содержании более 2 процентов:
Содержит аммиак
5
Натрия тозилхлорамид
(Tosylchloramide sodium)
Хлорамин-Т
(Chloramine-T)
(CAS № 127-65-1,
EC № 204-854-7)
0,2 процента
6
Хлораты щелочных металлов
(Clorates of alkali metals)
Хлорат натрия
(Sodium chlorate)
(CAS № 7775-09-9,
EC № 231-887-4)
Хлорат калия
(Potassium chlorate)
(CAS № 3811-04-9,
EC № 223-289-7)
(а) Зубная паста
(а) 5 процентов
(b) Другая продукция
(b) 3 процента
7
Перемещено или удалено Moved or deleted
8
N-замещенные производные р-фенилендиамина
и его соли, N-замещенные производные о-фенилен-диамина (1) за исключе-нием производных перечисленных в настоящем приложении и указанных в приложении 1 (№ 1309, 1311, 1312)
(N-substituted derivatives
of p-Phenylenediamine
and their salts; N-substituted derivatives of o-Phenylenediamine (1),
with exception of those derivatives listed elsewhere in this Annex and under reference
№ 1309, 1311, 1312 in Annex 1)
Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) Общее применение
(а)Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возни-кать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фенилен-диаминами.
Не используйте для окрашивания бровей и ресниц.
(b) Профессиональное применение
Для (а) и (b):
После смешивания с окислительным реагентом максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 3 процента в пересчете на свободное основание
(b)Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фенилендиамины.
Использовать перчатки.
р-Фенилендиамин и его соли
(p-Phenylenediamine and its salts)
р-Фенилендиамин
(p-Phenylenedi-amine)
р-Фенилендиамин НСl
(p-Phenylenedi-amine НСl)
р-Фенилендиамин сульфат
(p-Phenylenedi-amine Sulphate)

CAS № 106-50-3/ 624-18-0/16245-77-5
ЕС №203-404-7/ 210-834-9/240-357-1
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш за
(а) Жалпы қолдану
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында фенилендиаминдер бар.
Қастар мен кірпіктерді бояу үшін пайдаланбаңыз.
(b) Кәсіби қолдану
(а) және (b) үшін:
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация бос негізге қайта есептегенде 2 пайыздан аспауы тиіс
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Тек кәсіби қолдану үшін.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында фенилендиаминдер бар.
Тиісті қолғапты пайдалану.
8b
р-Фенилендиамин және оның тұздары
(p-Phenylenediamine and its salts)
p-Phenylene-diamine)
р-Фенилендиамин НСl
(p-Phenylene-diamine НСl)
р-фенилендиамин сульфат
(p-Phenylene-diamine Sulphate)
CAS № 106-50-3/
624-18-0/
16245-77-5
EC № 203-404-7/
210-834-9/240-357-1
Өнім кірпік бояуға арналған
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін кірпіктерді бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация еркін негізге қайта есептегенде 2 пайыздан аспауы тиіс.
Тек кәсіби пайдалану үшін.
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Тек кәсіби пайдалану үшін.
Кірпіктерді бояған кезде күрделі аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
-бетіндегі бөртпелер және сезімтал, тітіркенген және зақымдалған бас терісі;
-шашты немесе кірпікті бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма;
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
Құрамында фенилендиаминдер бар.
Тиісті қолғапты пайдалану.
8c
Этанол,2,2'-[(2-нитро-1,4-фенилен)диимино]бис-(9Cl)
(Ethanol, 2,2′-[(2- nitro-1,4-phenylene)diimino]bis- (9CI))
N,N'-би (2-гидрок-сиэтил)-2-нитро-р-фенилендиамин
(N,N′-Bis(2-Hydroxy-ethyl)-2-Nitro-p-Phenylenediamine)

CAS № 106-50-3/ 624-18-0/16245-77-5
ЕС №203-404-7/ 210-834-9/240-357-1
Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) Общее применение
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возни-кать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фенилендиамины.
Не используйте для окрашивания бровей и ресниц.
(b) Профессиональное применение
Для (а) и (b):
После смешивания с окислительным реагентом, макси-мальная концен-трация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 2 про-цента в пересчете на свободное основание
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Только для профессионального применения.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фенилен-диамины.
Использовать подходящие перчатки.
8b
р-Фенилендиамин и его соли
(p-Phenylenediamine and its salts)
p-Phenylene-diamine)
р-Фенилендиамин НСl
(p-Phenylene-diamine НСl)
р-фенилендиамин сульфат
(p-Phenylene-diamine Sulphate)
CAS № 106-50-3/
624-18-0/
16245-77-5
EC № 203-404-7/
210-834-9/240-357-1
Продукция предназначена для окрашивания ресниц
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания ресниц, не должна превышать 2 про-цента в пересчете на свободное основание.
Только для профес-сионального использования.
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Только для профес-сионального применения.
При окраши-вании ресниц могут возникать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши ресницы, если:
-высыпания на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы;
-вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос или ресниц;
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
Содержит фенилендиамины.
Использовать подходящие перчатки.
8c
Этанол,2,2'-[(2-нитро-1,4-фенилен)диимино]бис-(9Cl)
(Ethanol, 2,2′-[(2- nitro-1,4-phenylene)diimino]bis- (9CI))
N,N'-би (2-гидрок-сиэтил)-2-нитро-р-фенилендиамин
(N,N′-Bis(2-Hydroxy-ethyl)-2-Nitro-p-Phenylenediamine)

CAS № 84041-77-0
EC № 281-856-4
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш за
(b) Шашқа арналған тотықтырғыштағы бояғыш зат
(b) 1,5 пайыз
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1 пайыздан аспауы тиіс.
(а) және (б) үшін:
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг /кг.
- Нитриті жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
9
Метилфенилендиаминдер, олардың осы қосымшадағы 9A және 9B сілтемелік нөмірлерде санамаланған заттарды және сілтемелік нөмірлерде санамаланған заттарды қоспағанда, олардың n-алмастырылған өндірістік және тұздары (1)№ 364, 413, 1144, 1310, 1313 және 1507 1-қосымшада
(Methylphenylenedi-amines, their N-substituted derivatives and their salts (1) with the exception of the substance listed under reference numbers 9 a and 9 b of this Annex and the substances listed under reference numbers 364, 413, 1144, 1310, 1313
and 1507 of Annex 1)
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш за
(а) Жалпы қолдану
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар туындауы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалған;
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма. Құрамында фенилендиаминдер бар (толуолдиаминдер). Қастар мен кірпіктерді бояу үшін пайдаланбаңыз.
(b) Кәсіби қолдану
(а) және (b) үшін:
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация бос негізге қайта есептегенде 5 пайыздан аспауы тиіс
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Тек кәсіби қолдану үшін.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында фенилендиаминдер (толуолдиаминдер) бар). Тиісті қолғапты пайдалану.
1,4-Бензолдиамин,2-метил-
2,5-Диаминотолуол сульфат
(1,4-Benzenediamine, 2- methyl-
2,5-Diaminotoluene sulphate)
Толуол-2,5–диамин
Толуол-2,5-диамин сульфат

CAS № 84041-77-0
EC № 281-856-4
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислительных красках для волос
(b) 1,5 про-цента
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превы-шать 1 процент.
Для (а) и (б):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное содержание нитро-заминов: 50 мкг /кг.
- Хранить в контей-нерах, не содержащих нитриты.
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена
для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
9
Метилфенилендиамины,
их N-замещенные произ-водные и соли (1), за исключением веществ, перечисленных под ссылочными номерами 9a и 9b в этом приложении, и веществ, перечисленных под ссылочными номерами № 364, 413, 1144, 1310, 1313 и 1507 в Приложении 1
(Methylphenylenedi-amines, their N-substituted derivatives and their salts (1) with the exception of the substance listed under reference numbers 9 a and 9 b of this Annex and the substances listed under reference numbers 364, 413, 1144, 1310, 1313
and 1507 of Annex 1)
Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) Общее применение
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возни-кать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкцию и следуйте ей.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы;
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной". Содержит фенилендиамины (толуолдиамины). Не используйте для окрашивания бровей и ресниц.
(b) Профессиональное применение
Для (а) и (b):
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 5 процентов в пересчете на свободное основание
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Только для профес-сионального приме-нения.
При окрашивании волос могут возни-кать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструк-
цию и следуйте ей.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увели-чить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фениленди-амины толуолдиа-мины). Использовать подходящие перчатки.
1,4-Бензолдиамин,2-метил-
2,5-Диаминотолуол сульфат
(1,4-Benzenediamine, 2- methyl-
2,5-Diaminotoluene sulphate)
Толуол-2,5–диамин
Толуол-2,5-диамин сульфат

((Toluene-2,5-Di-amine)Toluene-2,5- Diamine Sulfate)
CAS № 95-70-5 / 615-50-9,
ЕС № 202-442-1 / 210-431-8
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш
(b) Кірпік бояуға арналған өнім
(а) (i) Жалпы қолдану
(а) (ii) Кәсіби қолдану
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар туындауы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Құрамында фенилендиаминдер бар (толуолдиаминдер).
(а) (i) Кірпіктерді бояуға арналған өнімдерде қолдануға болмайды
(а) (ii) Қолғап пайдалану
Тек кәсіби қолдану үшін.
(b) Кәсіби қолдану
(а) және (b) үшін:
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты немесе кірпіктерді бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан (бос негізге қайта есептегенде) немесе 3,6 пайыздан (сульфатқа қайта есептегенде) аспауы тиіс
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты немесе кірпікті бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
Құрамында фенилендиаминдер бар (толуолдиаминдер). Қолғап пайдалану.
Тек кәсіби қолдану үшін
9b
1-Метил-2,6-бис- (2-оксиэтиламино) -бензол
(1-Methyl-2,6-bis- (2-hydroxyethylamino)-benzene)
2,6-Дигидрокси- этиламинотолуол
(2,6-Dihydroxyethyl-aminotoluene)
CAS № 149330-25-6
EC № 443-210-1)
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс.
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриті жоқ контейнерлерде сақтау.
Этикеткаға басылуға тиіс: Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса;
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма;
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
10
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
11
Дихлорофен
(Dichlorophen)
Дихлорофен
(Dichlorophen)

((Toluene-2,5-Di-amine)Toluene-2,5- Diamine Sulfate)
CAS № 95-70-5 / 615-50-9,
ЕС № 202-442-1 / 210-431-8
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Продукция для окраши-вания ресниц
(а) (i) Общее применение
(а) (ii) Профессио-нальное применение
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окраши-вании волос могут возни-кать серьезные аллер-гические реакции.
Прочитайте инструк- ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит фенилендиамины (толуолдиамины).
(а) (i) Не использовать в продукции для окрашивания ресниц
(а) (ii) Использовать перчатки
Только для профессионального применения.
(b) Профессиональное применения
Для (а) и (b):
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окраски волос или ресниц, не должна превышать 2,0 процента (в пересчете на свободное основание) или 3,6 процента (в пересчете на сульфат)
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашива-нии ресниц могут возникать серьезные аллергичес-кие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши ресницы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос или ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
Содержит фенилендиамины (толуолдиамины). Использовать перчатки.
Только для профессионального применения
9b
1-Метил-2,6-бис- (2-оксиэтиламино) -бензол
(1-Methyl-2,6-bis- (2-hydroxyethylamino)-benzene)
2,6-Дигидрокси- этиламинотолуол
(2,6-Dihydroxyethyl-aminotoluene)
CAS № 149330-25-6
EC № 443-210-1)
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,0 процент.
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контей-нерах, не содержащих нитриты.
Должно быть напечатано на этикетке: Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженная и поврежденная кожа головы;
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос;
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
10
Перемещено или удалено
Moved or deleted
11
Дихлорофен
(Dichlorophen)
Дихлорофен
(Dichlorophen)

(CAS № 97-23-4,
EC № 202-567-1)
0,5 пайыз
Құрамында дихлорофен бар
12
1-қосымшадағы заттарды қоспағанда, сутегі асқын тотығы және карбамид асқын тотығын және мырыш асқын тотығын қоса алғанда, сутегі асқын тотығын бөліп шығаратын басқа да қосылыстар немесе қоспалар: № 1397, 1398, 1399.
(Hydrogen peroxide and other compounds or mixtures that release hydrogen peroxide, including carbamide peroxide and zinc peroxide with the exception of the following substances in Annex 1: № 1397, 1398,
1399)
Сутегі асқын тотығы
(Hydrogen peroxide)
(CAS № 7722-84-1,
EC № 231-765-0
(а) Шашқа арналған өнім
(a) 12 пайыз Н2О2,
(40 көлемдік үлес), қамтылатын не бөлінетін
(a) (f): Қолғап пайдалану.
(a) (b) (c) (e)
Құрамында сутегі асқын тотығы бар.
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
(b) Тері күтіміне арналған өнім
(b) 4 пайыз Н2О2, қамтылатын не бөлінетін
(с) Тырнақ бекемдеуге арналған өнім
(с) 2 пайыз Н2О2, қамтылатын не бөлінетін
(d) Шайғыштарды, тіс пасталарын және ағартатын тіс пасталарын, тістерді ағартуға арналған құралдарды қоса алғанда, ауыз қуысы гигиенасы құралдары
(d) ≤ 0.1 пайыз Н2О2, қамтылатын не бөлінетін
(e) Ағартатын тіс пасталары, тістерді ағартуға арналған өнімдер
(e) >0.1пайыз ≤ 6 пайыз H2O2, қамтылатын не бөлінетін
(e) Әрбір пайдалану циклі үшін алғашқы қолдануды стоматолог дәрігер жүргізеді немесе егер қауіпсіздіктің ұқсас деңгейі қамтамасыз етілсе, оның тікелей бақылауымен жүргізіледі. Содан кейін курсты аяқтау үшін тұтынушыға жіберіледі.
18 жасқа толмаған адамдарға қолданбау.
(e) Құрамындағы немесе бөлінетін H2O2 концентрациясы пайызбен көрсетілген.
18 жасқа толмаған адамдарға қолданбау.
Алғашқы қолдануды тіс дәрігері жүргізеді немесе егер қауіпсіздіктің ұқсас деңгейі қамтамасыз етілсе, оның тікелей бақылауымен жүргізіледі
. Содан кейін курсты аяқтау үшін тұтынушыға жіберіледі.
(f) Кірпікке арналған өнім
(f) 2 пайыз H2O2, қамтылатын не бөлінетін
(f) Тек кәсіби қолдану үшін
(f) Этикеткаға басылуға тиіс:
Тек кәсіби қолдану үшін.
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
Құрамында сутегі асқын тотығы бар.
13
Ауыстырылған немесе жойылғанMoved or deleted
14
Гидрохинон
(Hydroquinone)
Гидрохинон
(Hydroquinone)
CAS № 123-31-9,
EC № 204-617-8
Тырнаққа арналған жасанды жүйелер
0,02 пайыз (араластырғаннан кейін қолдану үшін)
Тек кәсіби қолдану
Тек кәсіби қолдану үшін.
Терімен жанасуды болдырмау.
Нұсқаулыққа сәйкес қолдану.
15а
Калий немесе натрий гидроксидтері
(Potassium or sodium hydroxide) (20)
Калий немесе натрий гидроксидтері
(Potassium hydroxide/sodium hydroxide)

(CAS № 97-23-4,
EC № 202-567-1)
0,5 процентов
Содержит дихлорофен
12
Перекись водорода и другие соединения или смеси, которые выделяют перекись водорода, включая перекись карбамида и перекись цинка, за исключением веществ в Приложении 1: № 1397, 1398, 1399.
(Hydrogen peroxide and other compounds or mixtures that release hydrogen peroxide, including carbamide peroxide and zinc peroxide with the exception of the following substances in Annex 1: № 1397, 1398,
1399)
Перекись водорода
(Hydrogen peroxide)
(CAS № 7722-84-1,
EC № 231-765-0
(а) Продукция для волос
(a) 12 процентов Н2О2,
(40 объемных долей), содержащейся либо выделяющейся
(a) (f): Использовать перчатки.
(a) (b) (c) (e)
Содержит перекись водорода.
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
(b) Продукция для ухода за кожей
(b) 4 процента Н2О2, содержащейся либо выделяющейся
(с) Продукция для укрепления ногтей
(с) 2 процента Н2О2, содержащейся либо выделяющейся
(d) Средства гигиены полости рта, включая ополаскиватели, зубные пасты и отбеливающие зубные пасты, средства для отбеливания зубов
(d) ≤ 0.1 процента Н2О2, содержащейся либо выделяющейся
(e) Отбеливающие зубные пасты, продукция для отбеливания зубов
(e) >0.1про-цента ≤ 6 процента H2O2, содержащейся либо выделя-ющейся
(e) Для каждого цикла использования первое применение проводится врачом стоматологом, или под его непосредственным наблюдением, если обеспечивается аналогичный уровень безопасности. Затем для завершения курса передается потребителю.
Не применять для лиц моложе 18 лет.
(e) Концентрация H2O2, содержащейся либо выделяющейся, указана в процентах.
Не применять для лиц моложе 18 лет.
Первое применение проводится врачом стоматологом, или под его непосредственным наблюдением, если обеспечивается аналогичный уровень безопасности. Затем для завершения курса передается потребителю.
(f) Продукция для ресниц
(f) 2 процента H2O2, содержащейся либо выделяющейся
(f) Только для профессионального применения
(f) Должно быть напечатано на этикетке:
Только для профессионального применения.
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
Содержит перекись водорода.
13
Перемещено или удалено Moved or deleted
14
Гидрохинон
(Hydroquinone)
Гидрохинон
(Hydroquinone)
CAS № 123-31-9,
EC № 204-617-8
Искусственные системы для ногтей
0,02 процента (после смешивания для применения)
Только профессиональное применение
Только для профессионального применения.
Исключить контакт с кожей.
Применять в соответствии с инструкцией.
15а
Гидроксиды калия или натрия
(Potassium or sodium hydroxide) (20)
Гидроксид калия/ гидроксид натрия
(Potassium hydroxide/sodium hydroxide)

CAS № 1310-58-3/ 1310-73-2,
EC № 215-181-3/ 215-185-5
(а) Тырнақты жұмсарту үшін
(а) 5 пайыз (4)
(а) Құрамында сілті бар.
Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау
(b) Шаш түзетуге арналған өнім
(b) 2 пайыз (4)
Жалпы қолдану
(b) Құрамында сілті бар. Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін. Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
4,5 пайыз(4)
Тек кәсіби қолдану
Тек кәсіби қолдану үшін.
Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін.
(с) депиляторлардағы рН реттегіші
(с) рН < 12.7
(с) Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау. Көзге түсуін болдырмау
(d) басқа өнімдегі рН реттегіш
(d) рН < 11
15b
Литий гидроксиді
(Lithium hydroxide)
Литий гидроксиді
(Lithium hydroxide) CAS № 1310-65-2,
EC № 215-183-4
(а) Шаш түзетуге арналған өнім
(a) 2 пайыз(5)
Жалпы қолдану
(а) Құрамында сілті бар. Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
4,5 пайыз(5)
Кәсіби қолдану
Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін.
(b) Депиляцияға арналған өнімдегі рН реттегіш
(b) РН мәні 12,7-ден аспауы керек
(b) Құрамында сілті бар. Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
Көзге түсуін болдырмау
с) РН реттегіш ретінде басқаға қолдану (тек жуылатын өнім үшін)
(с) РН мәні 11-ден аспауы керек
15c
Кальций гидроксиді
(Calcium hydroxide)
Кальций гидроксиді
(Calcium hydroxide)
CAS № 1305-62-0,
EC № 215-137-3
(а) Шаш түзетуге арналған өнім кальций гидроксиді және гуанидин тұзы қосылған.
(а) 7 пайыз (кальций гидроксидіне қайта есептегенде)
(а) Құрамында сілті бар. Көзге түсуін болдырмау.
Зағиптік туындауы мүмкін.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
(b) Депиляцияға арналған өнімдегі рН реттегіш
b) РН мәні 12,7-ден аспауы керек
(b) Құрамында сілті бар. Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
Көзге түсуін болдырмау
(с) Басқаша қолдану (мысалы, pH реттегіш, технологиялық қоспа)
с) РН мәні 11-ден аспауы керек
15d
Калий гидроксиді
(Potassium hydroxide) (21)
Калий гидроксиді (Potassium hydroxide)
CAS № 1310-58-3
EC № 215-181-3
Дөрекі (кератинделген) теріні жұмсарту үшін
1,5 пайыз (4)
Құрамында сілті бар.
Көзге түсуін болдырмау.
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау
Қолдану нұсқаулығын мұқият оқыңыз
16
1-Нафталинол
(1-Naphthalenol)
1-Нафтол
(1-Naphthol)
CAS № 90-15-3,
EC № 201-969-4
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
17
Натрий нитриті
(Sodium nitrite)
Натрий нитриті (sodium nitrite)

CAS № 1310-58-3/ 1310-73-2,
EC № 215-181-3/ 215-185-5
(а) Для смягчения ногтевых кутикул
(а) 5 процентов (4)
(а) Содержит щелочь.
Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту.
Хранить в недоступном для детей месте
(b) Продукция для выпрямления волос
(b) 2 процен-
та (4)
Общее применение
(b) Содержит щелочь. Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту. Хранить в недоступном для детей месте.
4,5 процента(4)
Только профессио-нальное применение
Только для профессионального применения.
Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту.
(с) регулятор рН в депиляториях
(с) рН < 12.7
(с) Хранить в недоступном для детей месте. Избегать попадания в глаза
(d) регулятор рН в другой продукции
(d) рН < 11
15b
Гидроксид лития
(Lithium hydroxide)
Гидроксид лития
(Lithium hydroxide) CAS № 1310-65-2,
EC № 215-183-4
(а) Продукция для выпрямления волос
(a) 2 процента(5)
Общее применение
(а) Содержит щелочь. Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту.
Хранить в недоступном для детей месте.
4,5 процента(5)
Профессиональное применение
Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту.
(b) Регулятор рН в продукции для депиляции
(b) Значение рН не должно превышать 12,7
(b) Содержит щелочь. Хранить в недоступном для детей месте.
Избегать попадания в глаза
с) Другое применение в качестве регулятора рН (только для смываемой продукции)
(с) Значение рН не должно превышать 11
15c
Гидроксид кальция
(Calcium hydroxide)
Гидроксид кальция
(Calcium hydroxide)
CAS № 1305-62-0,
EC № 215-137-3
(а) Продукция для выпрямления волос с добавкой гидроксида кальция и соли гуанидина.
(а) 7 процентов (в пересчете на гидроксид кальция)
(а) Содержит щелочь. Избегать попадания в глаза.
Может вызвать слепоту.
Хранить в недоступном для детей месте.
(b) Регулятор рН в продукции для депиляции
b) Значение рН не должно превышать 12,7
(b) Содержит щелочь. Хранить в недоступном для детей месте.
Избегать попадания в глаза
(с) Другое применение
(например, регулятор pH, технологическая добавка)
с) Значение рН не должно превышать 11
15d
Гидроксид калия
(Potassium hydroxide) (21)
Гидроксид калия (Potassium hydroxide)
CAS № 1310-58-3
EC № 215-181-3
Для смягчения огрубевшей (ороговевшей) кожи
1,5 процента (4)
Содержит щелочь.
Избегать попадания в глаза.
Хранить в недоступном для детей месте
Внимательно читайте инструкцию по применению
16
1-Нафталинол
(1-Naphthalenol)
1-Нафтол
(1-Naphthol)
CAS № 90-15-3,
EC № 201-969-4
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация,
применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 2,0 процента
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Наличие временных татуировок "черной хной" может увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
17
Нитрит натрия
(Sodium nitrite)
Нитрит натрия
(sodium nitrite)

CAS № 7632-00-0,
EC № 231-555-9
Коррозия инибиторы
0,2 пайыз
Нитрозаминдерді түзуге қабілетті екінші немесе үшінші аминдермен және/ немесе қосылыстармен бір мезгілде қолдануға болмайды.
18
Нитрометан
(Nitromethane)
Нитрометан
(Nitromethane)
CAS № 75-52-5,
EC № 200-876-6
Коррозия инибиторы
0,3 пайыз
19
Ауыстырылған немесе жойылған
(Moved or deleted)
20
Ауыстырылған немесе жойылған
(Moved or deleted)
21
Хинин-9-ол,6’-метокси-,
(8.альфа, 9R) және оның тұздары
((Cinchonan-9-ol, 6’-methoxy-, (8.alpha.,9R)- and its salts)
Хинин
(Quinine)
(CAS № 130-95-0,
EC № 205-003-0)
(а) Шашқа арналған жуылатын өнім
(а) 0,5 пайыз еркін негізге қайта есептегенде
(b) Шашқа арналмаған жуылатын өнім
(b) 0,2 пайыз (хининге қайта есептегенде)
22
1,3-Бензолдиол
(1,3-Benzenediol)
Резорцин
(Resorcinol)
CAS № 108-46-3,
EC № 203-585-2
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) және (b) үшін:
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін, шашты немесе кірпіктерді бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,25 пайыздан аспауы керек
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Құрамында резорцин бар.
Жаққаннан кейін шашты жақсылап жуу.
Көзге түскен кезде дереу жуу.
Қастар мен кірпіктерді бояу үшін пайдаланбаңыз.
(b) Кірпік бояуға арналған өнім
(b) Тек кәсіби қолдану үшін
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Тек кәсіби қолдану үшін.
Құрамында резорцин бар
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- бетіңізде бөртпе бар;
- бас терісі сезімтал болса,
- шашты немесе кірпікті бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Көзге түскен кезде дереу жуу.
(c) Шашқа арналған лосьондар мен сусабындар

CAS № 7632-00-0,
EC № 231-555-9
Ингибитор коррозии
0,2 процента
Не применять одновременно с вторич-ными или третичными аминами и/ или соединениями, способными образо-вывать нитрозамины.
18
Нитрометан
(Nitromethane)
Нитрометан
(Nitromethane)
CAS № 75-52-5,
EC № 200-876-6
Ингибитор коррозии
0,3 процента
19
Перемещено или удалено
(Moved or deleted)
20
Перемещено или удалено
(Moved or deleted)
21
Хинин-9-ол,6’-метокси-,
(8.альфа, 9R) и его соли
((Cinchonan-9-ol, 6’-methoxy-, (8.alpha.,9R)- and its salts)
Хинин
(Quinine)
(CAS № 130-95-0,
EC № 205-003-0)
(а) Смываемая продукция для волос
(а) 0,5 процента в пересчете на свободное основание
(b) Несмываемая продукция для волос
(b) 0,2 процента (в пересчете на хинин)
22
1,3-Бензолдиол
(1,3-Benzenediol)
Резорцин
(Resorcinol)
CAS № 108-46-3,
EC № 203-585-2
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
Для (а) и (b):
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос или ресниц, не должна превышать 1,25 процента
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окра-шивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Содержит резорцин.
Промыть волосы хорошо после нанесения.
При попадании в глаза немедленно промыть.
Не используйте для окрашивания бровей и ресниц.
(b) Продукция предназначенная для окрашивания ресниц
(b) Только для професионального применения
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси
Только для професионального применения.
Содержит резорцин
При окрашивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте ваши ресницы, если:
- у вас высыпания на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос или ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
При попадании в глаза немедленно промыть.
(c) Лосьоны для волос и шампуни

(c) 0,5 пайыз
(c) Құрамында резорцин бар
23
(а) Сілті металдардың сульфидтері
(Alkaline sulphides)
(а) Депиляторий
(а) 2 пайыз (күкіртке есептегенде)
рН 12.7 дейін
(а) Көзге түсуін болдырмау. Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау
(b) Сілті-жер металдардың сульфидтері
(Alkaline earth sulphides)
(b)Депиляторий
(b) 6 пайыз (күкіртке есептегенде)
(b) Көзге түсуін болдырмау. Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
24
Мырыштың суда еритін тұздары,
4-гидроксибензол-сульфонатты (осы қосымшаның 25-сілтемелік нөмірі) және мырыш пиритионатын (осы Техникалық регламенттің 1-қосымшасының 1670 сілтемелік нөмірі) қоспағанда
(Water-soluble zinc salts with the exception of zink-4-hydroxybenzene-sulphonate (entry 25) and zinc pyrithione (Annex II, entry 1670)
Ацетат цинка, мырыш хлориді, мырыш глюконаты, мырыш глютаматы
(Zinc acetate, zinc chloride, zinc gluconate. zinc glutamate)
1 пайыз (мырышқа қайта есептегенде)
25
4-Мырыш гидроксибензол-сульфонаты
(Zinc 4-hydroxybenzene
sulphonate)
Мырыш фенолсульфонаты
(Zink phenolsulfonate)
CAS № 127-82-2,
EC № 204-867-8
Дезодоранттар, антиперспиранттар және қою (тұтқыр) лосьондар
6 пайыз (сусыз затқа қайта есептегенде)
Көзге түсуін болдырмау
26
Аммоний монофторфосфаты
(Ammonium monofluorophosphate)
Аммоний монофторфосфаты
(Ammonium monofluorophosphate)
CAS № 20859-38-5/ 66115-19-3
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) 0,15 пайыз фтордың молярлық массасына қайта есептеу. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында аммоний монофторфосфаты бар
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну".
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15-0,5 пайыз концентрациясында.
Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы шоғырлануы 0,5 пайыздан аспауы тиіс.
(b) Құрамында аммоний монофторфосфаты бар.
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
27
Динатрий фторфосфат
(Disodium fluorophosphate)
Натрий монофторфосфаты
(Sodium monofluoro-phosphate)

(c) 0,5 процента
(c) Содержит резорцин
23
(а) Сульфиды щелочных металлов
(Alkaline sulphides)
(а) Депиляторий
(а) 2 процента (в расчете на серу)
рН до 12.7
(а) Избегать попадания в глаза. Хранить в недоступном для детей месте
(b) Сульфиды щелочноземельных металлов
(Alkaline earth sulphides)
(b)Депиляторий
(b) 6 процентов (в расчете на серу)
(b) Избегать попадания в глаза. Хранить в недоступном для детей месте.
24
Водорастворимые соли цинка за исключением
4-гидроксибензол-сульфоната (ссылочный номер 25 настоящего приложения) и пиритио-ната цинка (ссылочный номер 1670 приложения 1 настоящего технического регламента)
(Water-soluble zinc salts with the exception of zink-4-hydroxybenzene-sulphonate (entry 25) and zinc pyrithione (Annex II, entry 1670)
Ацетат цинка, хлорид цинка, глюконат цинка, глютамат цинка
(Zinc acetate, zinc chloride, zinc gluconate. zinc glutamate)
1 процент (в пересчете на цинк)
25
4-Гидроксибензол-сульфонат цинка
(Zinc 4-hydroxybenzene
sulphonate)
Фенолсульфонат цинка
(Zink phenolsulfonate)
CAS № 127-82-2,
EC № 204-867-8
Дезодоранты, антиперспиранты и густые (вяжущие) лосьоны
6 процентов (в пересчете на безводное вещество)
Избегать попадания в глаза
26
Монофторфосфат аммония
(Ammonium monofluorophosphate)
Монофторфосфат аммония
(Ammonium monofluorophosphate)
CAS № 20859-38-5/ 66115-19-3
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в перес-чете на моляр-ную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит монофторфосфат аммония
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концент-рации от 0,1 до 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрос-лых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу".
(b) В концен-трации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора.
В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента.
(b) Содержит монофторфосфат аммония.
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
27
Динатрий фторфосфат
(Disodium fluorophosphate)
Монофторфосфат натрия
(Sodium monofluoro-phosphate)

CAS № 10163-15-2/ 7631-97-2,
EC № 233-433-0/ 231-552-2
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген басқа фторлы қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында натрий монофторфосфаты бар.
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну ".
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы шоғырлануы 0,5 пайыздан аспауы тиіс.
(b) Құрамында натрий монофторфосфаты бар
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
28
Дикалий фторфосфат
(Dipotassium fluorophosphate)
Калий монофторфосфаты
(Potassium monofluoro-phosphate)
CAS № 14104-28-0,
EC № 237-957-0
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептеу 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген басқа фторлы қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында калий монофторфосфаты бар.
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну ".
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы шоғырлануы 0,5 пайыздан аспауы тиіс
(b) Құрамында калий монофторфосфаты бар

CAS № 10163-15-2/ 7631-97-2,
EC № 233-433-0/ 231-552-2
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 про-цента в перес-чете на моляр-ную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Ссодержит монофторфосфат натрия.
Для любой зубной пасты с соединени-ями, содержащими фторид в концентра-ции от 0,1 до 0,15 в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрос-лых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осущест-влять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обрати-тесь к стоматологу или врачу ".
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента.
(b) Содержит монофторфосфат натрия
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
28
Дикалий фторфосфат
(Dipotassium fluorophosphate)
Монофторфосфат калия
(Potassium monofluoro-phosphate)
CAS № 14104-28-0,
EC № 237-957-0
Ссредства гигиены полости рта
(a) 0,15 про-цента в перес-чете на моляр-ную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит монофторфосфат калия.
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концентра-ции от 0,1 до 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрос-лых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу ".
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента
(b) Содержит монофторфосфат калия

Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
29
Кальций фторфосфат
(Calcium fluorophosphate)
Кальций монофторфосфаты
(Calcium monofluoro-phosphate)
CAS № 7789-74-4,
EC № 232-187-1
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында кальций монофторфосфаты бар
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну ".
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,5 пайыздан аспауы тиіс.
(b) Құрамында кальций монофторфосфаты бар
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
30
Фторлы кальций
(Calcium fluoride)
Фторлы кальций
(Calcium fluoride)
CAS № 7789-75-5,
EC № 232-188-7
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында фторлы кальций бар
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну ".

Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
29
Кальций фторфосфат
(Calcium fluorophosphate)
Монофторфосфат кальция
(Calcium monofluoro-phosphate)
CAS № 7789-74-4,
EC № 232-187-1
Ссредства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит монофторфосфат кальция
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концентрации от 0,1 до 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрослых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу ".
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента.
(b) Содержит монофторфосфат кальция
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
30
Фтористый кальций
(Calcium fluoride)
Фтористый кальций
(Calcium fluoride)
CAS № 7789-75-5,
EC № 232-188-7
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит фтористый кальций
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концентрации от 0,1 до 0,15процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрослых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осущест-влять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу ".

(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың молярлық массасына қайта есептегендегі фтордың жалпы шоғырлануы 0,5 пайыздан аспауы тиіс
(b) Құрамында фторлы кальций бар
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
31
Фторлы натрий
(Sodium fluoride)
Фторлы натрий
(Sodium fluoride)
CAS № 7681-49-4,
EC № 231-667-8
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген басқа фторлы қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында фторлы натрий бар
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну ".
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген басқа фторлы қосылыстармен қоспадағы фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс
(b) Құрамында фторлы натрий бар
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
32
Фторлы калий
(Potassium fluoride)
Фторлы калий
(Potassium fluoride)
CAS № 7789-23-3,
EC № 232-151-5
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында фторлы калий бар

(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора в пересчете на молярную массу фтора не должна превышать 0,5 процента
(b) Содержит фтористый кальций
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
31
Фтористый натрий
(Sodium fluoride)
Фтористый натрий
(Sodium fluoride)
CAS № 7681-49-4,
EC № 231-667-8
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в перес-чете на моляр-ную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит фтористый натрий
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концентрации от 0,1 до 0,15 процентов в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрослых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу ".
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора в пересчете на молярную массу фтора не должна превышать 0,5 процента
(b) Содержит фтористый натрий
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
32
Фтористый калий
(Potassium fluoride)
Фтористый калий
(Potassium fluoride)
CAS № 7789-23-3,
EC № 232-151-5
средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит фтористый калий

Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
44
1,3-Бис-(гидроксиметил)ими-дазолидин-2-тион
(1,3-Bis (hydroxymethyl)-imidazolidine-2-thione)
Диметилол этилен тиомочевина (Dimethylol ethylene thiourea)
CAS No 15534-95-9,
EC № 239-579-1
(а) Шашқа арналған өнім
(а) 2 пайызға дейін
(а) Аэрозоль өнімдерінде қолдануға тыйым салынады (спрей)
(а) (b) Құрамында диметилол этилен тиомочевин бар
(b) Тырнақ күтіміне арналған өнім
(b) 2 пайызға дейін
(b) рН <4
45
Бензил спирті (6)
(Benzyl alcohol)
Бензиль спирті
(Benzyl alcohol)
CAS No 100-51-6,
EC № 202-859-9
(a) Еріткіш
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
(b) Хош иістендіргіш/
Хош иісті композициялар / олардың шикізат материалдары
(b) Заттың бар-жоғы осы техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес ингредиенттер тізімінде, оның концентрациясы:
- шайылмайтын өнімде 0,001 пайыз;;
- шайылатын өнімдегі 0,01 пайыз асқанда көрсетілуге тиіс.
46
6-метилкумарин
(6-methylcoumarin)
6-метилкумарин
(6-methylcoumarin)
CAS No 92-48-8,
EC № 202-158-8
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
0,003 пайыз
47
3-пиридинметанол гидрофторид
(3-Pyridinemethanol hydrofluoride)
Гидрофторид никометанола
(Nicomethanol hydrofluoride)
CAS No 62756-44-9
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фторы бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында гидро-фторид никометанол бар
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну.
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген басқа фторлы қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,5 пайыздан аспауы тиіс
(b) Құрамында гидро-фторид никометанол бар.

Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
44
1,3-Бис-(гидроксиметил)ими-дазолидин-2-тион
(1,3-Bis (hydroxymethyl)-imidazolidine-2-thione)
Диметилол этилен тиомочевина (Dimethylol ethylene thiourea)
CAS No 15534-95-9,
EC № 239-579-1
(а) Продукция для волос
(а) до 2 процентов
(а) Запрещено использовать в аэрозольной продукции (спрей)
(а) (b) Содержит диметилол этилен тиомочевина
(b) Продукция для ухода за ногтями
(b) до 2 процентов
(b) рН <4
45
Бензиловый спирт (6)
(Benzyl alcohol)
Бензиловый спирт
(Benzyl alcohol)
CAS No 100-51-6,
EC № 202-859-9
(a) Растворитель
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микро-организмов, назна-чение ингредиента должно быть указано в технических документах.
(b) Отдушка/
Ароматические композиции/их сырьевые материалы
(b) Наличие вещества должно быть указано в списке ингредиентов согласно пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, когда его концентрация превышает:
- 0,001 процента в несмываемой продукции;
- 0,01 процента в смываемой продукции.
46
6-метилкумарин
(6-methylcoumarin)
6-метилкумарин
(6-methylcoumarin)
CAS No 92-48-8,
EC № 202-158-8
Средства гигиены полости рта
0,003 процента
47
3-пиридинметанол гидрофторид
(3-Pyridinemethanol hydrofluoride)
Гидрофторид никометанола
(Nicomethanol hydrofluoride)
CAS No 62756-44-9
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит гидро-фторид никометанола
Для любой зубной пасты с соединениями, содержащими фторид в концентра-ции от 0,1 до 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрослых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу.
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с друг ими фторсодержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора
(b) Содержит гидро-фторид никометанола.

Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
48
Күміс нитраты
(Silver nitrate)
Күміс нитраты
(Silver nitrate)
CAS No 7761-88-8,
EC № 231-853-9
Тек қастар мен кірпіктерді бояуға арналған
4 пайыз
Құрамында күміс нитраты бар. Көзге түскен кезде дереу жуу
49
Селен дисульфиді
(Selenium disulphide)
Селен дисульфиді
(Selenium disulphide)
(CAS No 7488-56-4,
EC № 231-303-8)
Қайызғаққа қарсы сусабындар
1 пайыз
Құрамында селен дисульфиді бар. Көзге және зақымданған теріге түсуін болдырмау
50
Алюминий цирконий хлорид гидроксид кешенді қосылысы
AlxZr(OH)yClz және алюминий цирконий хлорид гидроксид глицин кешенді қосылысы
(Aluminium zirconium chloride hydroxide complexes AlxZr(OH)yClz and the aluminium zirconium chloride hydroxide glycine complexes)
Антиперспиранттар
20 пайыз (сусыз алюминийге қайта есептегенде-цирконий хлориді гидроксиді)
5,4 пайыз (цирконийге есептегенде)
1. Алюминий атомдарының цирконий атомдарының санына қатынасы 2-10 аралығында болуы керек.
2. Атомдар санының (алюминий + цирконий) хлор атомдарының санына қатынасы
0,9–2,1 болуға тиіс.
3. Аэрозоль өнімдерінде қолдануға тыйым салынады (спрей)
Зақымдалған немесе тітіркенген теріге жағуға болмайды
51
Сульфат бис 8-гидроксихинолин
(Bis(8-hydroxyquinolinium) sulphate)
Оксихинолин сульфаты
(Oxyquinoline sulfate)
CAS No134-31-6,
EC № 205-137-1
Шашқа арналған жуылатын өнімдегі сутегі асқын тотығын тұрақтандырғыш.
0,3 пайыз (негізге қайта есептегенде)
Шашқа арналған жуылатын өнімдегі сутегі асқын тотығын тұрақтандырғыш
0,03 пайыз (негізге қайта есептегенде)
52
Метанол
(Methanol)
Метиль спирті
(Methyl alcohol)
CAS No 67-56-1,
EC № 200-659-6
Этил немесе изопропил спирттерін денатурациялау үшін
5 пайыз (этил немесе изопропил спиртіндегі пайыз түрінде)
53
1-Гидроксиэтилиден-дифосфокислота және оның тұздары
(1-Hydroxyethylidene-diphosphonic acid) and its salts)
Этидрон қышқылы (Etidronic acid)
CAS No 2809-21-4,
EC № 220-552-8
(а) Шашты күтуге арналған өнім
1,5 пайыз (этидрон қышқылына қайта есептегенде)
(b) Мыло
0,2 пайыз (этидрон қышқылына қайта есептегенде)
54
1-Феноксипропан-2-ол (7)
(1-Phenoxypropan-2-ol (7))
Феноксиизо-пропанол
(Phenoxyisopropanol)
CAS No 770-35-4,
EC № 212-222-7
тек жуылатын өнім үшін
Ауыз қуысының гигиенасы құралдарына тыйым салынады
2 пайыз
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
55
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
56
Фторлы магний
(Magnesium fluoride)
Фторлы магний
(Magnesium Fluoride)

Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
48
Нитрат серебра
(Silver nitrate)
Нитрат серебра
(Silver nitrate)
CAS No 7761-88-8,
EC № 231-853-9
Исключительно для окрашивания бровей и ресниц
4 процента
Содержит нитрат серебра. При попадании в глаза немедленно промыть
49
Дисульфид селена
(Selenium disulphide)
Дисульфид селена
(Selenium disulphide)
(CAS No 7488-56-4,
EC № 231-303-8)
Шампуни против перхоти
1 процент
Содержит дисульфид селена. Избегать попадания в глаза и на поврежденную кожу
50
Комплексное соединение алюминий цирконий хлорид гидроксид
AlxZr(OH)yClz и комплексное соединение алюминий цирконий хлорид гидроксид глицин
(Aluminium zirconium chloride hydroxide complexes AlxZr(OH)yClz and the aluminium zirconium chloride hydroxide glycine complexes)
Антиперспиранты
20 процентов (в пересчете на безводный алюминий-цирконий хлорид гидроксид)
5,4 процента (в расчете на цирконий)
1. Отношение числа атомов алюминия к числу атомов циркония должно быть в пределах 2–10.
2. Отношение числа атомов (алюминий + цирконий) к числу атомов хлора должно быть в пределах
0,9–2,1.
3. Запрещено использовать в аэрозольной продукции (спрей)
Не наносить на поврежденную или раздраженную кожу
51
Сульфат бис 8-гидроксихинолина
(Bis(8-hydroxyquinolinium) sulphate)
Сульфат оксихинолина
(Oxyquinoline sulfate)
CAS No134-31-6,
EC № 205-137-1
Стабилизатор перекиси водорода в смыва-емой продукции для волос.
0,3 процента (в пересчете на основание)
Стабилизатор перекиси водорода в несмываемой продукции для волос
0,03 процента (в пересчете на основание)
52
Метанол
(Methanol)
Метиловый спирт
(Methyl alcohol)
CAS No 67-56-1,
EC № 200-659-6
Для денатурации этилового или изопропи-лового спиртов
5 процентов (в виде процента в этиловом или изопропиловом спирте)
53
1-Гидроксиэтилиден-дифосфокислота и ее соли
(1-Hydroxyethylidene-diphosphonic acid) and its salts)
Этидроновая кислота (Etidronic acid)
CAS No 2809-21-4,
EC № 220-552-8
(а) Продукция для ухода за волосами
1,5 процента (в пересчете на этидроновую кислоту)
(b) Мыло
0,2 процента (в пересчете на этидроновую кислоту)
54
1-Феноксипропан-2-ол (7)
(1-Phenoxypropan-2-ol (7))
Феноксиизо-пропанол
(Phenoxyisopropanol)
CAS No 770-35-4,
EC № 212-222-7
Только в смываемой продукции
Запрещено в средствах для гигиены полости рта
2 процента
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
55
Перемещено или удалено
Moved or deleted
56
Фтористый магний
(Magnesium fluoride)
Фтористый магний
(Magnesium Fluoride)

CAS No 7783-40-6,
EC № 231-995-1
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(a) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 пайыз. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фторы бар басқа қосылыстармен қоспада фтордың жалпы концентрациясы 0,15 пайыздан аспауы тиіс.
(a) Құрамында фторлы магний бар.
Құрамында фтордың молярлық массасына шаққанда 0,1-ден 0,15 пайыз дейінгі концентрациядағы фториді бар қосындылары бар кез келген тіс пастасы үшін, егер ол балаларға қарсы көрсетілім ретінде таңбаланбаса (мысалы "тек ересектер үшін") былайша таңбалау міндетті:
"6 жастан кіші балалар: қолданылатын макарон мөлшері бұршақ мөлшерінен аспауы керек. Жұтуды азайту үшін тазартуды жүзеге асыру ересектердің бақылауымен жүреді".
Фторидті басқа көздерден тұтынған жағдайда тіс дәрігеріне немесе дәрігерге жүгіну.
(b) Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында. Осы қосымшада рұқсат етілген құрамында фтор бар басқа да қоспалармен фтордың жалпы концентрациясы 0,5 пайыздан аспауы тиіс.
(b) Құрамында фторлы магний бар.
Фтордың молярлық массасына қайта есептегенде 0,15 – 0,5 пайыз концентрациясында фториді бар барлық тіс пасталары үшін фторидтің салмақтық үлесі туралы ақпарат келтірілуі тиіс.
Қолдану бойынша ұсынымдар көрсетілуге тиіс.
Жүйелі қолдануға арналмаған.
Фторды басқа көздерден тұтынуға жол берілмейді.
16 жасқа толмаған адамдарға қолданбау. Ол тіс дәрігерінің ұсынысы бойынша және оның бақылауымен қолданылады.
57
Стронций хлорид гексагидраты
(Strontium chloride hexahydrate)
Стронций хлориді
(Strontium chloride)
CAS No 10476-85-4,
EC № 233-971-6
(a) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары,
3,5 пайыз (стронцийге қайта есептегенде).
Құрамында стронций бар басқа қосылыстармен қоспада стронций концентрациясы 3,5 пайыздан аспауы тиіс
Құрамында стронций хлориді бар.
Балаларға жиі пайдалануға болмайды
(b) Сусабындар, бет күтіміне арналған өнімдер
2,1 пайыз (стронцийге есептегенде). Құрамында стронций бар басқа қосылыстармен қоспада стронций концентрациясы 2,1 пайыздан аспауы тиіс
58
Стронций ацетат полугидраты
(Strontium acetate hemihydrate)
Стронций ацетаты
(Strontium acetate)
CAS No 543-94-2,
EC № 208-854-8
Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
3,5 пайыз (стронцийге қайта есептегенде). Құрамында стронций бар басқа қосылыстармен қоспада стронций концентрациясы 3,5 пайыздан аспауы тиіс
Құрамында стронций ацетаты бар.
Балаларға жиі пайдалануға болмайды
59
Тальк (магний гидратировтік силикаты)
(Talc: Hydrated magnesium silicate)
Тальк
(Talc)
CAS No 14807-96-6,
EC № 238-877-9
(а) Үш жасқа дейінгі балаларға арналған ұнтақ тәрізді өнім
(а) Ұнтақтың баланың аузына және мұрнына түсуіне жол берілмейді
(b) Басқа да өнім
60
Майлы қышқылдардың диалкиламидтері мен диалканоламидтері
(Fatty acid dialkylamides and dialkanolamides)
Қайталама аминнің ең көп мөлшері 0,5 пайыз
- Нитрозирлеуші ингредиенттермен бірге қолдануға болмайды.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
-Қайталама аминнің ең көп мөлшері: 5 пайыз (шикізатқа жатады).
- Нитрозаминдердің ең көп мөлшері: 50 мкг/кг
61
Моноалкиламинтер, моноалканоламиндер және олардың тұздары
(Monoalkylamines, monoalkanolamines
and their salts)
Қайталама аминнің ең көп мөлшері 0,5 пайыз
– Нитрозирлеуші ингредиенттермен бірге қолдануға болмайды.
– Ең аз жиілік– 99 пайыз
–Қайталама аминнің ең көп мөлшері: 0,5 пайыз (шикізатқа жатады)
– Нитрозаминдердің ең көп мөлшері: 50 мкг/кг.
– Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
62
Триалкиламиндер, триалканоламиндер және олардың тұздары (Trialkylamines, Trialkanolamines and their salts)
(а) Шайылмайтын өнім
(b) Шайылатын өнім

CAS No 7783-40-6,
EC № 231-995-1
Средства гигиены полости рта
(a) 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фтор-содержащими соединениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,15 процента.
(a) Содержит фтористый магний.
Для любой зубной пасты с соединени-ями, содержащими фторид в концентра-ции от 0,1 до 0,15 процента в пересчете на молярную массу фтора, если она не замаркирована как противопоказанная для детей (например, "только для взрослых") следующая маркировка обязательна:
"Дети 6 лет и младше: количество используемой пасты не должно превышать размер горошины. Для минимизирования глотания осуществлять чистку под контролем взрослых".
В случае потребления фтора из других источников, обратитесь к стоматологу или врачу.
(b) В концентрации 0,15 – 0,5 процента в пересчете на молярную массу фтора. В смеси с другими фторсодержащими сое-динениями, разрешенными в данном приложении, общая концентрация фтора не должна превышать 0,5 процента.
(b) Содержит фтористый магний.
Для всех зубных паст, содержащих фторид в концентрации 0,15 – 0,5 процентов в пересчете на молярную массу фтора, должна быть приведена информация о массовой доле фторида.
Должны быть указаны рекомендации по применению.
Не предназначенна для системного применения.
Не рекомендуется потребление фтора из других источников.
Не применять для лиц моложе 16 лет. Применяется по рекомендации стоматолога и под его наблюдением.
57
Хлорид стронция гексагидрат
(Strontium chloride hexahydrate)
Хлорид стронция
(Strontium chloride)
CAS No 10476-85-4,
EC № 233-971-6
(a) Средства гигиены полости рта,
3,5 процента (в пересчете на стронций).
В смеси с другими стронцийсо-держащими соединениями, концентрация стронция не должна превышать 3,5 процента
Содержит хлорид стронция.
Не рекомендуется частое использование детьми
(b) Шампуни, продукция для ухода за лицом
2,1 процента (в расчете на стронций). В смеси с други-ми стронций-содержащими соединениями, концентрация стронция не должна превышать 2,1 процента
58
Ацетат стронция полугидрат
(Strontium acetate hemihydrate)
Ацетат стронция
(Strontium acetate)
CAS No 543-94-2,
EC № 208-854-8
Средства гигиены полости рта
3,5 процента (в пересчете на стронций). В смеси с другими стронций-содержащими соединениями, концентрация стронция не должна превышать 3,5 процента
Содержит ацетат стронция.
Не рекомендуется частое использование детьми
59
Тальк (гидратированный силикат магния)
(Talc: Hydrated magnesium silicate)
Тальк
(Talc)
CAS No 14807-96-6,
EC № 238-877-9
(а) Порошко-образная продукция, предназначен-ная для детей до трех лет
(а) Не допускать попадание порошка в рот и нос ребенка
(b) Другая продукция
60
Диалкиламиды и диалканоламиды жирных кислот
(Fatty acid dialkylamides and dialkanolamides)
Максимальное содержание вторичного амина 0,5 процента
- Не использовать вместе с нитрозирующими ингредиентами.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
-Максимальное содержание вторичного амина: 5 процентов (относится к сырью).
- Максимальное содержание нитрозаминов: 50 мкг/кг
61
Моноалкиламины, моноалканоламины и их соли
(Monoalkylamines, monoalkanolamines
and their salts)
Максимальное содержание вторичного амина 0,5 процента
– Не использовать вместе с нитрозирующими ингредиентами.
– Минимальная чистота – 99 процента
–Максимальное содержание вторичного амина: 0,5 процента (относится к сырью)
– Максимальное содержание нитрозаминов: 50 мкг/кг.
– Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
62
Триалкиламины, триалканоламины и их соли (Trialkylamines, Trialkanolamines and their salts)
(а) Несмываемая продукция
(b) Смываемая продукция

(а) 2,5 пайыз
(а) (b):
– Нитрозирлеуші ингредиенттермен бірге қолдануға болмайды.
– Ең аз жиілік– 99 пайыз
–Қайталама аминнің ең көп мөлшері: 0,5 пайыз (шикізатқа жатады)
– Нитрозаминдердің ең көп мөлшері: 50 мкг/кг.
– Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
63
Стронций гидроксиді
(Strontium hydroxide)
Стронций гидроксиді
(Strontium hydroxide)
(CAS No 18480-07-4,
EC № 242-367-1)
Депиляторияда рН реттегіш
3,5 пайыз (стронцийге қайта есептегенде)
рН ≤12.7
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
Көзге түсуін болдырмау.
64
Стронций пероксиді
(Strontium peroxide)
Стронций пероксиді
(Strontium peroxide)
(CAS No 1314-18-7,
EC № 215-224-6)
Шашқа арналған жуылатын өнім
4,5 пайыз (стронцийге қайта есептегенде)
Барлық өнім бөлінетін сутегі асқын тотығының концентрациясы бойынша талаптарға жауап беруі тиіс.
Кәсіби қолдану .
Тек кәсіби қолдану үшін.
Көзге түсуін болдырмау.
Көзге түскен кезде дереу жуу.
Қолғап пайдалану.
65
Бензалкония хлорид, бромид және сахаринат (Benzalkonium Chloride, bromide and saccharinate)(9)
Бензалкония бромид (Benzalkonium bromide)
(CAS No91080-29-4,
EC № 293-522-5)
Бензалкония хлорид (Benzalkonium chloride)
CAS No63449-41-2/
68391-01-5/
68424-85-1/
85409-22-9,
EC № 264-151-6/
269-919-4/
270-325-2/287-089-1
Бензалкония сахаринат (Benzalkonium saccharinate)
CAS No 68989-01-5,
EC № 273-545-7
Шашқа (басқа) арналған жуылатын өнім
3 пайыз (бензалконий хлоридіне қайта есептегенде)
Түпкілікті өнімде бензалконий хлоридінің, бромидтің және сахаринаттың с14 немесе одан кем алкилді тізбегі бар концентрациясы 0,1 пайыздан аспауы тиіс (бензалконий хлоридіне қайта есептегенде).
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
Көзге түсуін болдырмау
66
Полиакриламидтер
(Polyacrylamides)
(a) Денеге арналған шайылмайтын өнім
(a) Акриламидтің ең көп қалдық мөлшері 0,1 мг/кг
(b) Басқа да өнім
(b) Акриламидтің ең көп қалдық мөлшері 0,5 мг/кг
67
2-Бензилиденгептаналь
(2-Benzylideneheptanal)
Амилциннамаль
(Amyl cinnamal)
CAS No 122-40-7,
EC № 204-541-5
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
68
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
69
Күнзелік спирт (Cinnamyl alcohol)
Күнзелік спирт (Cinnamyl alcohol)
CAS No 104-54-1,
EC № 203-212-3
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек
70
3,7-Диметил-2,6-октадиеналь
(3,7-Dimethyl-2,6-octadienal)
Цитраль (Citral)

(а) 2,5 процента
(а) (b):
– Не использовать вместе с нитрозирующими ингредиентами.
– Минимальная чистота – 99 процента
–Максимальное содержание вторичного амина: 0,5 процента (относится к сырью)
– Максимальное содержание нитрозаминов: 50 мкг/кг.
– Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
63
Гидроксид стронция
(Strontium hydroxide)
Гидроксид стронция
(Strontium hydroxide)
(CAS No 18480-07-4,
EC № 242-367-1)
Регулятор рН в
депиляториях
3,5 процента (в пересчете на стронций)
рН ≤12.7
Хранить в местах, недоступных для детей.
Избегать попадания в глаза.
64
Пероксид стронция
(Strontium peroxide)
Пероксид стронция
(Strontium peroxide)
(CAS No 1314-18-7,
EC № 215-224-6)
Смываемая продукция для волос
4,5 процента (в пересчете на стронций)
Вся продукция должна отвечать требованиям, по концентрации выделяющейся перекиси водорода.
Профессиональное применение.
Только для профессионального использования.
Избегать попадания в глаза.
При попадании в глаза немедленно промыть.
Использовать перчатки.
65
Бензалкония хлорид, бромид и сахаринат (Benzalkonium Chloride, bromide and saccharinate)(9)
Бензалкония бромид (Benzalkonium bromide)
(CAS No91080-29-4,
EC № 293-522-5)
Бензалкония хлорид (Benzalkonium chloride)
CAS No63449-41-2/
68391-01-5/
68424-85-1/
85409-22-9,
EC № 264-151-6/
269-919-4/
270-325-2/287-089-1
Бензалкония сахаринат (Benzalkonium saccharinate)
CAS No 68989-01-5,
EC № 273-545-7
Смываемая продукция для волос (головы)
3 процента (в пересчете на бензалкония хлорид)
В конечной продукции концентрация бензалкония хлорида, бромида и сахарината с алкильной цепью С14 или менее не должна превышать 0,1 процента (в пересчете на хлорид бензалкония).
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
Избегать попадания в глаза
66
Полиакриламиды
(Polyacrylamides)
(a) Несмыва-емая продукция для тела
(a) Максимальное остаточное содержание акриламида 0,1 мг/кг
(b) Другая продукция
(b) Максимальное остаточное содержание акриламида 0,5 мг/кг
67
2-Бензилиденгептаналь
(2-Benzylideneheptanal)
Амилциннамаль
(Amyl cinnamal)
CAS No 122-40-7,
EC № 204-541-5
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
68
Перемещено или удалено
Moved or deleted
69
Коричный спирт (Cinnamyl alcohol)
Коричный спирт (Cinnamyl alcohol)
CAS No 104-54-1,
EC № 203-212-3
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
70
3,7-Диметил-2,6-октадиеналь
(3,7-Dimethyl-2,6-octadienal)
Цитраль (Citral)

CAS № 5392-40-5,
EC № 226-394-6
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
71
Фенол, 2-метокси-4-(2- пропенил)
(Phenol, 2-methoxy-4-(2-propenyl)-
Эвгенол
(Eugenol)
CAS № 97-53-0,
EC № 202-589-1
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
72
Гидроксицитро-
неллаль
(7-Hydroxycitronellal)
Гидроксицитро-
неллаль
(Hydroxycitronellal)
(CAS № 107-75-5,
EC № 203-518-7)
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(а) (b)
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
(b) Басқа да өнім
(b) 1,0 пайыз
73
Фенол, 2-метокси-4-(1-пропенил)-
(Phenol, 2-methoxy-4-(1-propenyl)-
Изоэвгенол (Isoeugenol)
CAS № 97-54-1/5932-68-3,
EC № 202-590-7/227-678-2
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(а) (b)
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
(b) Басқа да өнім
(b) 0,02 пайыз
74
2-пентил-3-фенилпроп-2-ен-1-ол
(2-Pentyl-3-phenylprop-2-en-1-ol)
Амилкорич спирті
(Amylcinnamyl alcohol)
CAS № 101-85-9,
EC № 202-982-8
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
75
Бензилсалицилат (Benzyl salicylate)
Бензилсалицилат (Benzyl salicylate)
CAS № 118-58-1,
EC № 204-262-9
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
76
2- пропеналь, 3-фенил-
(2-Propenal, 3-phenyl-)
Циннамаль
(Cinnamal)
CAS № 104-55-2,
EC № 203-213-9
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
77
2Н-1-Бензопиран-2-он)
(2H-1-Benzopyran-2-one)
Кумарин
(Coumarin)

CAS № 5392-40-5,
EC № 226-394-6
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
71
Фенол, 2-метокси-4-(2- пропенил)
(Phenol, 2-methoxy-4-(2-propenyl)-
Эвгенол
(Eugenol)
CAS № 97-53-0,
EC № 202-589-1
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
72
Гидроксицитро-
неллаль
(7-Hydroxycitronellal)
Гидроксицитро-
неллаль
(Hydroxycitronellal)
(CAS № 107-75-5,
EC № 203-518-7)
(а) Средства гигиены полости рта
(а) (b)
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно пункту 9.3 статьи 5 настоящего
технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
(b) Другая продукция
(b) 1,0 процента
73
Фенол, 2-метокси-4-(1-пропенил)-
(Phenol, 2-methoxy-4-(1-propenyl)-
Изоэвгенол (Isoeugenol)
CAS № 97-54-1/5932-68-3,
EC № 202-590-7/227-678-2
(а) Средства гигиены полости рта
(а) (b)
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
(b) Другая продукция
(b) 0,02 процента
74
2-пентил-3-фенилпроп-2-ен-1-ол
(2-Pentyl-3-phenylprop-2-en-1-ol)
Амилкоричный спирт
(Amylcinnamyl alcohol)
CAS № 101-85-9,
EC № 202-982-8
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
75
Бензилсалицилат (Benzyl salicylate)
Бензилсалицилат (Benzyl salicylate)
CAS № 118-58-1,
EC № 204-262-9
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
76
2- пропеналь, 3-фенил-
(2-Propenal, 3-phenyl-)
Циннамаль
(Cinnamal)
CAS № 104-55-2,
EC № 203-213-9
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
77
2Н-1-Бензопиран-2-он)
(2H-1-Benzopyran-2-one)
Кумарин
(Coumarin)

CAS № 91-64-5,
EC № 202-086-7
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
78
2,6-октадиен-1-ол, 3,7-диметил-, (2Е)-
(2,6-Octadien-1-ol, 3,7-dimethyl-,(2E)-
Гераниол
(Geraniol)
CAS № 106-24-1,
EC № 203-377-1
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
79
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
80
4-Метоксибензил спирті
(4-Methoxybenzyl alcohol)
Анис спирті
(Anise alcohol)
CAS № 105-13-5, EC № 203-273-6
В Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
81
2-пропен қышққылы,
3-фенил-, фенилметил эфирі
(2-Propenoic acid, 3-phenyl-, phenylmetthyl ester)
Бензилциннамат (Benzyl cinnamate) CAS № 103-41-3, EC № 203-109-3
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
82
2,6,10-додекатриен-1-ол, 3,7,11-триметил-
(2,6,10-Dodecatrien-1-ol, 3,7,11-trimethyl-)
Фарнезол
(Farnesol)
CAS № 4602-84-0, EC № 225-004-1
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
83
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
84
1,6-октадиен-3-ол, 3,7-диметил-
(1,6-Octadien-3-ol, 3,7-dimethyl-)
Линалоол
(Linalool)
CAS № 78-70-6, EC № 201-134-4
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
85
Бензилбензоат
(Benzyl benzoate)
Бензилбензоат (Benzyl benzoate) CAS № 120-51-4,
EC № 204-402-9
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
86
Цитронеллол
-3,7-диметилокт-6ен-1-ол
(Citronellol/ (±)
-3,7-dimethyloct-6-en-1-ol)
Цитронеллол
(Citronellol)

CAS № 91-64-5,
EC № 202-086-7
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
78
2,6-октадиен-1-ол, 3,7-диметил-, (2Е)-
(2,6-Octadien-1-ol, 3,7-dimethyl-,(2E)-
Гераниол
(Geraniol)
CAS № 106-24-1,
EC № 203-377-1
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
79
Перемещено или удалено
Moved or deleted
80
4-Метоксибензиловый спирт
(4-Methoxybenzyl alcohol)
Анисовый спирт
(Anise alcohol)
CAS № 105-13-5, EC № 203-273-6
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
81
2-пропеновая кислота,
3-фенил-, фенилметиловый эфир
(2-Propenoic acid, 3-phenyl-, phenylmetthyl ester)
Бензилциннамат (Benzyl cinnamate) CAS № 103-41-3, EC № 203-109-3
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
82
2,6,10-додекатриен-1-ол, 3,7,11-триметил-
(2,6,10-Dodecatrien-1-ol, 3,7,11-trimethyl-)
Фарнезол
(Farnesol)
CAS № 4602-84-0, EC № 225-004-1
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
83
Перемещено или удалено
Moved or deleted
84
1,6-октадиен-3-ол, 3,7-диметил-
(1,6-Octadien-3-ol, 3,7-dimethyl-)
Линалоол
(Linalool)
CAS № 78-70-6, EC № 201-134-4
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
85
Бензилбензоат
(Benzyl benzoate)
Бензилбензоат (Benzyl benzoate) CAS № 120-51-4,
EC № 204-402-9
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
86
Цитронеллол
-3,7-диметилокт-6ен-1-ол
(Citronellol/ (±)
-3,7-dimethyloct-6-en-1-ol)
Цитронеллол
(Citronellol)

CAS № 106-22-9/ 26489-01-0,
EC № 203-375-0/ 247-737-6
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
87
2-бензилиденоктанал
(2-Benzylideneoctanal)
Гексилциннамаль (Hexyl cinnamal)
CAS № 101-86-0, EC № 202-983-3
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
88
d-лимонен(4R)-1-метил-4-(1-метилэти-нил) циклогексен
(d-Limonene(4R)-1- Methyl-4-(1-methyl-ethenyl) cyclohexene)
Лимонен
(Limonene)
CAS № 5989-27-5, EC № 227-813-5
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
89
Метил окт-2-иноат
Метилгептинкарбонат
(Methyl Oct-2-ynoate;
Methyl heptine carbonate)
Метил 2-октанат
(Methyl 2-Octynoate)
CAS № 111-12-6,
EC № 203-836-6
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(а) (b) Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
(b) Басқа да өнім
(b) Жеке пайдалану кезінде 0,01 пайыз. Қоспада
метилоктин-карбонатпен, дайын өнімдегі жалпы құрамы 0,01 пайыздан аспауы тиіс (бұл ретте метилоктин-карбонаттың құрамы 0,002 пайыздан аспауы тиіс)
90
3-Метил-4-(2,6,6-триметил-2-циклогексен-1-ил)-3-бутен-2-он
(3-Methyl-4-(2,6,6-tri-methyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one)
Альфа-изометил ионон
(alpha-Isomethyl ionone)
CAS № 127-51-5, EC № 204-846-3
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
91
Емен мүк экстракты
(Oak moss extract)
Емен мүк экстракты
(Evernia prunastri extract)
CAS № 90028-68-5, EC № 289-861-3
В Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
92
Сүрек мүк экстракты
(Treemoss extract)
Сүрек мүк экстракты
(Evernia furfuracea extract)

CAS № 106-22-9/ 26489-01-0,
EC № 203-375-0/ 247-737-6
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
87
2-бензилиденоктанал
(2-Benzylideneoctanal)
Гексилциннамаль (Hexyl cinnamal)
CAS № 101-86-0, EC № 202-983-3
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
88
d-лимонен(4R)-1-метил-4-(1-метилэти-нил)циклогексен
(d-Limonene(4R)-1- Methyl-4-(1-methyl-ethenyl) cyclohexene)
Лимонен
(Limonene)
CAS № 5989-27-5, EC № 227-813-5
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
89
Метил окт-2-иноат
Метилгептинкарбонат
(Methyl Oct-2-ynoate;
Methyl heptine carbonate)
Метил 2-октанат
(Methyl 2-Octynoate)
CAS № 111-12-6,
EC № 203-836-6
(а) Средства гигиены полости рта
(а) (b) Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
(b) Другая продукция
(b) 0,01 про-цента при ис-пользовании по отдельности. В смеси с
метилоктин-карбонатом, общее содер-жание в гото-вой продукции не должно превышать 0,01 процента (при этом содержание метилоктин-карбоната не должно пре-вышать 0,002 процента)
90
3-Метил-4-(2,6,6-триметил-2-циклогексен-1-ил)-3-бутен-2-он
(3-Methyl-4-(2,6,6-tri-methyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one)
Альфа-изометил ионон
(alpha-Isomethyl ionone)
CAS № 127-51-5, EC № 204-846-3
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
91
Дубового мха экстракт
(Oak moss extract)
Дубового мха экстракт
(Evernia prunastri extract)
CAS № 90028-68-5, EC № 289-861-3
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
92
Древесного мха экстракт
(Treemoss extract)
Древесного мха экстракт
(Evernia furfuracea extract)

CAS № 90028-67-4, EC № 289-860-8
Зат осы Техникалық регламенттің 5-бабының 9.3-тармағына сәйкес, егер оның шоғырлануы: Шайылмайтын өнім үшін 0,001 пайыз; Шайылатын өнім үшін 0,01 пайыз асқанда ингредиенттер тізіміне енгізілуі керек.
93
2,4-пиримидиндиамин, 3-оксид
(2,4-Pyrimidinediamine, 3-oxide)
Диаминопирими-дин оксид
(Diaminopyrimidine oxide)
CAS № 74638-76-9
Шашқа арналған өнім
1,5 пайыз
94
Дибензоил асқын тотығы
(Dibenzoyl peroxide)
Бензоил асқын тотығы
(Benzoyl peroxide)
CAS № 94-36-0,
EC № 202-327-6
Жасанды тырнақ күтіміне арналған өнім
0,7 пайыз (араластырғаннан кейін қолдану үшін)
Кәсіби қолдану .
Тек кәсіби қолдану үшін.
Терімен жанасуды болдырмау
Қолдану нұсқаулығын мұқият оқу
95
Гидрохинон метиль эфирі
(Hydroquinone methylether/Mequinol)
р-гидроксианизол
(p-Hydroxyanisol)
CAS № 150-76-5,
EC № 205-769-8
Жасанды тырнақ күтіміне арналған өнім
0,02 пайыз (араластырғаннан кейін қолдану үшін)
Кәсіби қолдану .
Тек кәсіби қолдану үшін.
Терімен жанасуды болдырмау.
Қолдану нұсқаулығын мұқият оқу
96
5-трет-бутил-2,4,6-тринитро-м-ксилол
(5-tert-Butyl-2,4,6-trinitro-m-xylene)
Мускус ксилол
(Musk xylene)
CAS № 81-15-2,
EC № 201-329-4
Ауыз қуысы гигиенасы құралдарын қоспағанда, барлық парфюмерлік-косметикалық өнімдер
(a) 1 пайыз әтірлерде, парфюмерлік суларда
(b) 0,4 пайыз иіс суларда, экстра одеколондарында
(c) 0,03 пайыз басқа да өнімде
97
4’-трет-бутил-2’,6’-диметил-3’,5’-динитроацетофенон
(4’-tert-Butyl-2’,6’-dimethyl-3’,5’-dinitroacetophenone)
Мускус кетон
(Musk ketone)
CAS № 81-14-1,
EC № 201-328-9
Ауыз қуысы гигиенасы құралдарын қоспағанда, барлық парфюмерлік-косметикалық өнімдер
(a) 1,4 пайыз әтірде, парфюмерлік суларда
(b) 0,56 пайыз иіс суларда, экстра одеколондарында
(c) 0,042 пайыз басқа да өнімде
98
2-гидроксибензой қышқылы
(Benzoic acid,2-hydroxy-) (9)
Салицил қышқылы
(Salicylic acid)
CAS № 69-72-7,
EC № 200-712-3
(а) Шашқа арналған жуылатын өнім
а) 3 пайыз
(а), (b), (c)
3 жасқа дейінгі балаларға арналған өнімдерде пайдалануға болмайды.
Мына:
- демді ішке жұту кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда;
- ауыз қуысы гигиенасы құралдарында пайдаланбау.
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттарда қолданған кезде, мақсат өнімнің сипаттамасынан айқын болуы керек.
Пайдалану мақсатына қарамастан салицил қышқылының жалпы концентрациясы белгіленген мәндерден аспауы тиіс.
(а), (b), (c)
3 жасқа дейінгі балаларға пайдалануға арналмаған (10)
(b) Басқа да өнім,
денеге арналған лосьоннан, қабақ бояуларынан, тушьтен, көз контурлағышынан, ерін далабынан, шарлы дезодоранттан басқа
b) 2 пайыз
(с) Денеге арналған лосьон, қабақ бояуы, тушь, көз контурлағыш, ерін далабы, доп дезодоранты

CAS № 90028-67-4, EC № 289-860-8
Вещество должно быть внесено в список ингредиентов согласно
пункту 9.3 статьи 5 настоящего технического регламента, если его концентрация превышает:
0,001 процента для несмываемой продукции;
0,01 процента для смываемой продукции.
93
2,4-пиримидиндиамин, 3-оксид
(2,4-Pyrimidinediamine, 3-oxide)
Диаминопирими-дин оксид
(Diaminopyrimidine oxide)
CAS № 74638-76-9
Продукция для волос
1,5 процента
94
Перекись дибензоила
(Dibenzoyl peroxide)
Перекись бензоила
(Benzoyl peroxide)
CAS № 94-36-0,
EC № 202-327-6
Продукция для ухода за искусственными ногтями
0,7 процента (после смешивания для применения)
Профессиональное применение.
Только для профессионального применения.
Избегать контакта с кожей
Внимательно прочитать инструкцию по применению
95
Метиловый эфир гидрохинона
(Hydroquinone methylether/Mequinol)
р-гидроксианизол
(p-Hydroxyanisol)
CAS № 150-76-5,
EC № 205-769-8
Продукция для ухода за искусственными ногтями
0,02 процента (после смешивания для применения)
Профессиональное применение.
Только для профессионального применения.
Избегать контакта с кожей.
Внимательно прочитать инструкцию по применению
96
5-трет-бутил-2,4,6-тринитро-м-ксилол
(5-tert-Butyl-2,4,6-trinitro-m-xylene)
Мускус ксилол
(Musk xylene)
CAS № 81-15-2,
EC № 201-329-4
Вся парфюмерно-косметическая продукция, за исключением средств гигиены полости рта
(a) 1 процент в духах, парфюмерных водах
(b) 0,4 процента в туалетных
водах, одеколонах экстра
(c) 0,03 процента в другой
продукции
97
4’-трет-бутил-2’,6’-диметил-3’,5’-динитроацетофенон
(4’-tert-Butyl-2’,6’-dimethyl-3’,5’-dinitroacetophenone)
Мускус кетон
(Musk ketone)
CAS № 81-14-1,
EC № 201-328-9
Вся парфюмерно-космети-ческая продукция, за исключением средств гигиены полости рта
(a) 1,4 процента в духах, парфюмерных водах
(b) 0,56 процента в туалетных водах, одеколонах экстра
(c) 0,042 процента в другой
продукции
98
2-гидроксибензойная кислота
(Benzoic acid,2-hydroxy-) (9)
Салициловая кислота
(Salicylic acid)
CAS № 69-72-7,
EC № 200-712-3
(а) Смываемая продукция для волос
а) 3 процента
(а), (b), (c)
Не использовать в продукции для детей в возрасте до 3 лет.
Не использовать:
- в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании;
- в средствах гигиены полости рта.
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов цель должна быть очевидна из описания продукции.
Общая концентрация салициловой кислоты в независимости от целей использования не должна превышать установленных значений.
(а), (b), (c)
Не предназначена для использования детьми в возрасте до 3 лет (10)
(b) Другая продукция,
кроме лосьона для тела, теней для век, туши, подводки для глаз, губной помады, шарикового дезодоранта
b) 2 процента
(с) Лосьон для тела, тени для век, тушь, подводка для глаз, губная помада, шариковый
дезодорант

с) 0,5 пайыз
99
Органикалық емес сульфиттер мен бисульфиттер (11)
(Inorganic sulphites and
bisulphites (11))
а) Шашты бояуға арналған тотықтырғыш өнім
а) 0,67 пайыз (SO2 қайта есептегенде)
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
b) Шаш түзетуге арналған өнім
b) 6,7 пайыз (SO2 қайта есептегенде)
с) Бетті күнге қыздыру
c) 0,45 пайыз (SO2 қайта есептегенде)
d) Қыздырынуға арналған басқа да өнім
d) 0,4 пайыз (SO2 қайта есептегенде)
100
1-(4-хлорофенил)-3-(3,4-дихлорфенил) карбамид (12)
(1-(4-Chlorophenyl)-3-(3,4-dichloropenyl) urea (12)
Триклокарбан (Triclocarban)
CAS № 101-20-2, EC № 202-924-1
Шайылатын өнім
1,5 пайыз
Жиілік критерийлері:
3,3’,4,4’-тетрахлор-азобензол ≤ 1 миллиондық үлесі (ppm)
3,3’,4,4’-тетрахлоразо-ксибензол ≤ 1 миллиондық үлесі (ppm) басқа мақсаттар үшін Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
101
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
102
1,2-диметокси-4-(2-пропенил)-бензол
(1,2-Dimethoxy-4-(2-propenyl)-benzene)
Метил эвгенол
(Methyl eugenol)
CAS No 93-15-2
EC No 202-223-0
Әтір, парфюмерлік сулар
0,01 пайыз
Иіс сулар, экстра одеколондары
0,004 пайыз
Парфюмирлік кремдер
0,002 пайыз
Басқа да шайылмайтын өнім және ауыз қуысы гигиенасының құралдары
0,0002 пайыз
Шайылатын өнім
0,001 пайыз
103
Ақ пихта майы мен экстракты, (Abies alba oil and extract)
Ақ пихтаның жоғары бөлігінің майы
(Abies Alba Cone Oil);
Ақ пихтаның жоғары бөлігінің экстракты
(Abies Alba Cone Extract);
ақ пихта қылқанының майы
(Abies Alba Leaf Oil)
ақ пихта қылқанының уызы
(Abies Alba Leaf Cera);
ақ пихта қылқанының экстракты
(Abies Alba Needle Extract);
ақ пихта қылқанының майы
(Abies Alba Needle Oil)
CAS № 90028-76-5
EC № 289-870-2
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
104
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
105
Тарақты пихтаның майы мен экстракты,
(Abies pectinata oil and extract)
Тарақты пихтаның майы
(Abies Pectinata Oil);
тарақты пихта жапырағының экстракты
(Abies Pectinata Leaf Extract);
тарақты пихта қылқанының экстракты
(Abies Pectinata Needle Extract); тарақты пихта қылқанының майы
(Abies Pectinata Needle Oil)
CAS № 92128-34-2
EC № 295-728-0
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
106
Сібірлік пихтаның майы мен экстракты
(Abies sibirica oil and extract)
Сібірлік пихтаның майы
(Abies Sibirica Oil);
сібірлік пихта қылқанының экстракты
(Abies Sibirica Needle Extract);
сібірлік пихтаның майы
(Abies Sibirica Needle Oil)

с) 0,5 процента
99
Неорганические сульфиты и бисульфиты (11)
(Inorganic sulphites and
bisulphites (11))
а) Окислительная продукция для окрашивания волос
а) 0,67 процента (в пересчете на SO2)
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
b) Продукция для распрямления волос
b) 6,7 процента (в пересчете на SO2)
с) Автозагар для лица
c) 0,45 процента (в пересчете на SO2)
d) Другая продукция для автозагара
d) 0,4 процента (в пересчете на SO2)
100
1-(4-хлорофенил)-3-(3,4-дихлорфенил) карбамид (12)
(1-(4-Chlorophenyl)-3-(3,4-dichloropenyl) urea (12)
Триклокарбан (Triclocarban)
CAS № 101-20-2, EC № 202-924-1
Смываемая продукия
1,5 процента
Критерий чистоты:
3,3’,4,4’-тетрахлор-азобензол ≤ 1 миллионной доли (ppm)
3,3’,4,4’-тетрахлоразо-ксибензол ≤ 1 миллионной доли (ppm) для других целей, а При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
101
Перемещено или удалено
Moved or deleted
102
1,2-диметокси-4-(2-пропенил)-бензол
(1,2-Dimethoxy-4-(2-propenyl)-benzene)
Метил эвгенол
(Methyl eugenol)
CAS No 93-15-2
EC No 202-223-0
Духи, парфюмерные воды
0,01 процента
Туалетные воды, одеколоны экстра
0,004 процента
Парфюмиро-ванные кремы
0,002 процента
Другая несмы-ваемая продук-ция и средства гигиены полости рта
0,0002 процента
Смываемая продукция
0,001 процента
103
Масло и экстракт пихты белой, (Abies alba oil and extract)
Масло верхней части кроны пихты белой
(Abies Alba Cone Oil);
экстракт верхней части кроны пихты белой
(Abies Alba Cone Extract);
масло хвои пихты белой
(Abies Alba Leaf Oil)
воск хвои пихты белой
(Abies Alba Leaf Cera);
экстракт хвои пихты белой
(Abies Alba Needle Extract);
масло хвои пихты белой
(Abies Alba Needle Oil)
CAS № 90028-76-5
EC № 289-870-2
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
104
Перемещено или удалено
Moved or deleted
105
Масло и экстракт пихты гребенчатой,
(Abies pectinata oil and extract)
Масло пихты гребенчатой
(Abies Pectinata Oil);
экстракт листьев пихты гребенчатой
(Abies Pectinata Leaf Extract);
экстракт хвои пихты гребенчатой
(Abies Pectinata Needle Extract); масло хвои пихты гребенчатой
(Abies Pectinata Needle Oil)
CAS № 92128-34-2
EC № 295-728-0
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
106
Масло и экстракт пихты сибирской
(Abies sibirica oil and extract)
Масло пихты сибирской
(Abies Sibirica Oil);
экстракт хвои пихты сибирской
(Abies Sibirica Needle Extract);
масло хвои пихты сибирской
(Abies Sibirica Needle Oil)

CAS № 91697-89-1
EC № 294-351-9
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
107
Бальзамдық пихтаның майы мен экстракты,
(bies balsamea oil and extract)
Бальзамдық пихта қылқанының майы
(Abies Balsamea Needle Oil);
бальзамдық пихта қылқанының экстракты
(Abies Balsamea Needle Extract);
Бальзамдық пихтаның шайыры (Abies Balsamea Resin);
бальзамдық пихта экстракты
(Abies Balsamea Extract);
бальзамдық пихтаның бальзамы
(Abies Balsamea Balsam Extract)
CAS № 85085-34-3
EC № 285-364-0
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
108
Пумилио тау қарағайының майы мен экстракты,
(Pinus mugo pumilio oil and extract)
Пумилио тау қарағайының бұтақтары
(Pinus Mugo Pumilio Twig);
пумилио тау қарағайы қылқанының экстракты
(Pinus Mugo Pumilio
Leaf Extract);
пумилио тау қарағайы қылқанының майы
(Pinus Mugo Pumilio Twig Leaf Oil)
CAS № 90082-73-8
EC № 290-164-1
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
109
Тау қарағайының майы мен экстракты (Pinus mugo oil and extract)
Тау қарағайы қылқанының майы
(Pinus Mugo Leaf Oil);
тау қарағайының бұтағы қылқанының экстракты,
(Pinus Mugo Twig Leaf Extract);
тау қарағайының бұтағының майы,
(Pinus Mugo Twig Oil)
CAS № 90082-72-7
EC № 290-163-6
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
110
Кәдімгі қарағайдың майы мен экстракты,
(Pinus sylvestris oil and extract)
Кәдімгі қарағайдың майы
(Pinus Sylvestris Oil);
кәдімгі қарағай қылқанының экстракты
(Pinus Sylvestris Leaf extract);
кәдімгі қарағай қылқанының майы
(Pinus Sylvestris Leaf Oil);
кәдімгі қарағай қылқанының су тұнбасы
(Pinus Sylvestris Leaf Water);
кәдімгі қарағай бойының жоғарғы бөлігінің экстракты
(Pinus Sylvestris Cone Extract);
кәдімгі қарағай қабығының экстракты
(Pinus Sylvestris Bark Extract);
кәдімгі қарағай бүршігінің экстракты
(Pinus Sylvestris Bud Extract);
кәдімгі қарағай бұтағының экстракты (Pinus Sylvestris Twig Leaf Extract);
Кәдімгі қарағай бұтағы қылқанының майы
(Pinus Sylvestris twig Leaf Oil)
CAS № 84012-35-1
EC № 281-679-2
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
111
Қара қарағайдың майы мен экстракты
(Pinus nigra oil and extract)
Қара қарағай қылқаны мен бүршіктерінің майы
(Pinus Nigra Bud/Needle Extract);
қара қарағай бұтағы қылқанының экстакты
(Pinus Nigra Twig Leaf Extract);
қара қарағай бұтағы қылқанының майы
(Pinus Nigra Twig Leaf Oil)
CAS № 90082-74-9
EC № 290-165-7
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
112
Батпақты қарағайдың майы мен экстракты
(Pinus palustris oil and extract)
батпақты қарағай қылқанының экстракты
(Pinus Palustris Leaf Extract);
батпақты қарағайдың майы
(Pinus Palustris Oil);
батпақты қарағай бұтағы қылқанының экстакты
(Pinus Palustris Twig Leaf Extract);
батпақты қарағай бұтағы қылқанының майы
(Pinus Palustris Twig Leaf Oil)

CAS № 91697-89-1
EC № 294-351-9
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
107
Масло и экстракт пихты бальзамической,
(bies balsamea oil and extract)
Масло хвои пихты бальзамической
(Abies Balsamea Needle Oil);
экстракт хвои пихты бальзамической
(Abies Balsamea Needle Extract);
смола пихты бальзамической
(Abies Balsamea Resin);
экстракт пихты бальзамической
(Abies Balsamea Extract);
бальзам экстракт пихты бальзамической
(Abies Balsamea Balsam Extract)
CAS № 85085-34-3
EC № 285-364-0
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
108
Масло и экстракт сосны горной пумилио,
(Pinus mugo pumilio oil and extract)
Ветки сосны горной пумилио
(Pinus Mugo Pumilio Twig);
экстракт хвои сосны горной пумилио
(Pinus Mugo Pumilio
Leaf Extract);
масло хвои сосны горной пумилио
(Pinus Mugo Pumilio Twig Leaf Oil)
CAS № 90082-73-8
EC № 290-164-1
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
109
Масло и экстракт сосны горной (Pinus mugo oil and extract)
Масло хвои сосны горной
(Pinus Mugo Leaf Oil);
экстракт хвои веток сосны горной,
(Pinus Mugo Twig Leaf Extract);
масло веток сосны горной,
(Pinus Mugo Twig Oil)
CAS № 90082-72-7
EC № 290-163-6
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
110
Масло и экстракт сосны обыкновенной,
(Pinus sylvestris oil and extract)
Масло сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Oil);
экстракт хвои сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Leaf extract);
масло хвои сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Leaf Oil);
водный настой хвои сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Leaf Water);
экстракт верхней части кроны сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Cone Extract);
экстракт коры сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Bark Extract);
экстракт почек сосны обыкновенной
(Pinus Sylvestris Bud Extract);
экстракт веток сосны обыкновенной хвои
(Pinus Sylvestris Twig Leaf Extract);
Масло хвои веток и состны обыкновенной
(Pinus Sylvestris twig Leaf Oil)
CAS № 84012-35-1
EC № 281-679-2
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
111
Масло и экстракт сосны черной
(Pinus nigra oil and extract)
почки и экстракт хвои сосны черной
(Pinus Nigra Bud/Needle Extract);
экстакт хвои веток сосны черной
(Pinus Nigra Twig Leaf Extract);
масло хвои веток сосны черной
(Pinus Nigra Twig Leaf Oil)
CAS № 90082-74-9
EC № 290-165-7
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
112
Масло и экстракт сосны болотной
(Pinus palustris oil and extract)
экстракт хвои сосны болотной
(Pinus Palustris Leaf Extract);
масло сосны болотной
(Pinus Palustris Oil);
экстакт хвои веток сосны болотной
(Pinus Palustris Twig Leaf Extract);
масло хвои веток сосны болотной
(Pinus Palustris Twig Leaf Oil)

CAS № 97435-14-8/8002-09-3
EC № 306-895-7/-
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
113
Теңіз қарағайының майы мен экстракты
(Pinus pinaster oil and extract)
Теңіз қарағайының бұтағы қылқанының майы
(naster Twig Leaf Oil);
теңіз қарағайының бұтағы қылқанының экстакты
(Pinus Pinaster Twig Leaf Extract)
CAS № 90082-75-0
EC № 290-166-2
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
114
Аласа қарағайдың майы мен экстракты
(Балқарағай стла́нигі),
(Pinus pumila oil and extract)
Аласа қарағай бұтағы қылқанының экстакты
(Pinus Pumila Twig Leaf Extract);
аласа қарағай бұтағы қылқанының майы
(Pinus Pumila Twig Leaf Oil)
CAS № 97676-05-6
EC № 307-681-6
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
115
Веймут қарағайының майы мен экстракты, (Pinus species oil and extract)
Веймут қарағайы қабығының экстракта,
(Pinus Strobus Bark Extract);
веймут қарағайы діңгегінің жоғары бөлігінің экстракты,
(Pinus Strobus Cone Extract);
веймут қарағайы бұтағының майы
(Pinus Strobus Twig Oil);
веймут қарағайы бұтағы қылқанының экстракты,
(Pinus Species Twig Leaf Extract);
веймут қарағайы бұтағы қылқанының майы (Pinus Species Twig Leaf Oil)
CAS № 94266-48-5
EC № 304-455-9
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
116
Балқарағайы майы мен экстракты
(Pinus cembra oil and extract)
балқарағай бұтағы қылқанының майы
(Pinus Cembra Twig Leaf Oil);
балқарағай бұтағы қылқанының экстракты
(Pinus Cembra Twig Leaf Extract)
CAS № 92202-04-5
EC № 296-036-1
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
117
Балқарағайдың ацетилденген экстракты
(Pinus cembra extract acetylated)
Балқарағайдың бұтағы қылқанының экстракты, бұтағы қылқанының майы
(Pinus Cembra Twig Leaf Extract Acetylated)
CAS № 94334-26-6
EC № 305-102-1
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
118
Қара шыршаның майы мен экстракты
(Picea mariana oil and extract)
Қара шырша қылқанының экстракты
(Picea Mariana Leaf Extract);
Қара шырша қылқанының майы
(Picea Mariana Leaf Oil)
CAS № 91722-19-9
EC № 294-420-3
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
119
Батыс боз аршасының майы мен экстракты
(Thuja occidentalis oil and extract)
Батыс боз аршасы қабығының экстракты,
(Thuja Occidentalis Bark Extract);
батыс боз аршасының қылқаны,
(Thuja Occidentalis Leaf);
Батыс боз аршасының экстракты,
(Thuja Occidentalis Leaf Extract);
батыс боз аршасы қылқанының майы,
(Thuja Occidentalis Leaf Oil);
батыс боз аршасы сабағының экстракты,
(Thuja Occidentalis Stem Extract);
батыс боз аршасы сабағының майы,
(Thuja Occidentalis Stem Oil);
батыс боз аршасы тамырының экстракты,
(Thuja Occidentalis Root Extract)
CAS № 90131-58-1
EC № 290-370-1
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем

CAS № 97435-14-8/8002-09-3
EC № 306-895-7/-
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
113
Масло и экстракт сосны приморской
(Pinus pinaster oil and extract)
Масло хвои веток сосны приморской
(naster Twig Leaf Oil);
экстакт хвои веток сосны приморской
(Pinus Pinaster Twig Leaf Extract)
CAS № 90082-75-0
EC № 290-166-2
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
114
Масло и экстракт сосны низкой (Кедро́вый стла́ник),
(Pinus pumila oil and extract)
Экстакт хвои веток сосны низкой
(Pinus Pumila Twig Leaf Extract);
масло хвои веток сосны низкой
(Pinus Pumila Twig Leaf Oil)
CAS № 97676-05-6
EC № 307-681-6
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
115
Масло и экстракт сосны веймутова, (Pinus species oil and extract)
Экстракт коры сосны веймутова,
(Pinus Strobus Bark Extract);
экстракт верхней части кроны сосны веймутова,
(Pinus Strobus Cone Extract);
Масло веток сосны веймутова
(Pinus Strobus Twig Oil);
экстракт хвои веток сосны веймутова,
(Pinus Species Twig Leaf Extract);
масло хвои веток сосны веймутова (Pinus Species Twig Leaf Oil)
CAS № 94266-48-5
EC № 304-455-9
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
116
Масло и экстракт сосны кедровой
(Pinus cembra oil and extract)
масло хвои веток сосны кедровой
(Pinus Cembra Twig Leaf Oil);
экстракт хвои веток сосны кедровой
(Pinus Cembra Twig Leaf Extract)
CAS № 92202-04-5
EC № 296-036-1
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
117
Ацетилированный экстракт сосны кедровой
(Pinus cembra extract acetylated)
Ацетилированный экстракт хвои веток масло хвои веток сосны кедровой
(Pinus Cembra Twig Leaf Extract Acetylated)
CAS № 94334-26-6
EC № 305-102-1
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
118
Масло и экстракт ели черной
(Picea mariana oil and extract)
Экстракт хвои ели черной
(Picea Mariana Leaf Extract);
Масло хвои ели черной
(Picea Mariana Leaf Oil)
CAS № 91722-19-9
EC № 294-420-3
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
119
Масло и экстракт туи западной
(Thuja occidentalis oil and extract)
Экстракт коры туи западной,
(Thuja Occidentalis Bark Extract);
хвоя туи западной,
(Thuja Occidentalis Leaf);
экстракт хвои туи западной,
(Thuja Occidentalis Leaf Extract);
масло хвои туи западной,
(Thuja Occidentalis Leaf Oil);
экстракт стебей туи западной,
(Thuja Occidentalis Stem Extract);
масло стеблей туи западной,
(Thuja Occidentalis Stem Oil);
экстракт корней туи западной,
(Thuja Occidentalis Root Extract)
CAS № 90131-58-1
EC № 290-370-1
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)

120
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
121
3-Карин; 3,7,7-Триметилбицикло [4.1.0]гепт-3-ен (изодипрен)
(3-Carene; 3,7,7- Trimethylbicyclo[4.1.0]hept-3- ene (isodiprene))
CAS № 13466-78-9
EC № 236-719-3
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
122
Атлас балқарағайының майы мен экстракты
(Cedrus atlantica oil and extract)
Атлас балқарағайы қабығының экстракты
(Cedrus Atlantica Bark Extract);
атлас балқарағайы қабығының майы
(Cedrus Atlantica Bark Oil);
атлас балқарағайы қабығының тұнбасы
(Cedrus Atlantica Bark Water);
атлас балқарағайы қылқанының экстракты
(Cedrus Atlantica Leaf Extract);
атлас балқарағайы сүрегінің экстракты
(Cedrus Atlantica Wood Extract);
атлас балқарағайы сүрегінің майы
(Cedrus Atlantica Wood Oil)
CAS № 92201-55-3
EC № 295-985-9
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
123
Мәңгі жасыл кипаристің майы мен экстракты,
(Cupressus sempervirens oil and extract)
Мәңгі жасыл кипарис қылқанының майы,
(Cupressus Sempervirens Leaf Oil);
мәңгі жасыл кипарис қабығының экстракты,
(Cupressus Sempervirens Bark Extract);
мәңгі жасыл кипаристің діңгегінің жоғарғы бөлігінің экстракты,
(Cupressus Sempervirens Cone Extract);
мәңгі жасыл кипарис жемістерінің экстракты,
(Cupressus Sempervirens Fruit Extract);
мәңгі жасыл кипарис қабығының экстракты,
(Cupressus Sempervirens Leaf Extract);
мәңгі жасыл кипарис сабағының қылқаны/жаңғағы/майы,
(Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil);
мәңгі жасыл кипарис сабағының қылқаны /экстракты,
(Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract);
мәңгі жасыл кипарис қылқанының тұнбасы,
(Cupressus Sempervirens Leaf Water);
мәңгі жасыл кипарис тұқымының экстракты,
(Cupressus Sempervirens Seed Extract);
мәңгі жасыл кипаристің майы,
(Cupressus Sempervirens Oil)
CAS № 84696-07-1
EC № 283-626-9
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
124
Шайыр (Қарағай spp.)
(Turpentine gum (Pinus spp.))
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 9005-90-7
EC № 232-688-5
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
125
Шайыр майы, оның ішінде тазартылғаны
(Turpentine oil and rectified oil)
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 8006-64-2
EC № 232-350-7
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
126
Бумен айдалған шайыр (Қарағай spp.)
(Turpentine, steam distilled (Pinus spp.))
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 8006-64-2
EC № 232-350-7
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
127
Терпен спиртінің ацетаттары
(Terpene alcohols acetates)
Терпен спиртінің ацетаттары
(Terpene alcohols acetates)
CAS № 69103-01-1 EC № 273-868-3
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
128
Терпен көмірсутегілері
(Terpene hydrocarbons)
Терпен көмірсутегілері
(Terpene hydrocarbons)
CAS № 68956-56-9

120
Перемещено или удалено
Moved or deleted
121
3-Карин; 3,7,7-Триметилбицикло [4.1.0]гепт-3-ен (изодипрен)
(3-Carene; 3,7,7- Trimethylbicyclo[4.1.0]hept-3- ene (isodiprene))
CAS № 13466-78-9
EC № 236-719-3
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
122
Масло и экстракт кедра атласского
(Cedrus atlantica oil and extract)
Экстракт коры кедра атласского
(Cedrus Atlantica Bark Extract);
масло коры кедра атласского
(Cedrus Atlantica Bark Oil);
настой коры кедра атласского
(Cedrus Atlantica Bark Water);
экстракт хвои кедра атласского
(Cedrus Atlantica Leaf Extract);
экстракт древесины кедра атласского
(Cedrus Atlantica Wood Extract);
масло древесины кедра атласского
(Cedrus Atlantica Wood Oil)
CAS № 92201-55-3
EC № 295-985-9
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
123
Масло и экстракт кипариса вечнозеленного,
(Cupressus sempervirens oil and extract)
Масло хвои кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Leaf Oil);
экстракт коры кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Bark Extract);
экстракт верхней части кроны кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Cone Extract);
экстракт плодов кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Fruit Extract);
экстракт хвои кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Leaf Extract);
хвоя/орехи/ масло стеблей кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil);
хвоя/экстракт стеблей кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract);
настой хвои кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Leaf Water);
экстракт семян кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Seed Extract);
масло кипариса вечнозеленного,
(Cupressus Sempervirens Oil)
CAS № 84696-07-1
EC № 283-626-9
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
124
Живица (Сосна spp.)
(Turpentine gum (Pinus spp.))
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 9005-90-7
EC № 232-688-5
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
125
Масло живицы, в том числе очищенное
(Turpentine oil and rectified oil)
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 8006-64-2
EC № 232-350-7
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
126
Живица, перегнаная паром (Сосна spp.)
(Turpentine, steam distilled (Pinus spp.))
Скипидар
(Turpentine)
CAS № 8006-64-2
EC № 232-350-7
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
127
Ацетаты терпеновых спиртов
(Terpene alcohols acetates)
Ацетаты терпено-вых спиртов
(Terpene alcohols acetates)
CAS № 69103-01-1 EC № 273-868-3
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
128
Терпеновые углеводороды
(Terpene hydrocarbons)
Терпеновые углеводороды
(Terpene hydrocarbons)
CAS № 68956-56-9

EC № 273-309-3
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
129
Осы қосымшаның 88, 167, 168 сілтеме нөмірлерінде санамаланған лимоненді (d -, l - және dl-изомерлерді) қоспағанда, терпендер мен терпеноидтар
(Terpenes and terpenoids with the exception of limonene (d-, l-, and dl-isomers) listed under reference numbers 88, 167 and 168 of this Annex)
Терпендер мен терпеноидтар
(Terpenes and terpenoids)
CAS № 65996-98-7
EC № 266-034-5
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
130
Терпендер мен терпеноидтар
(Terpenes and terpenoids)
CAS № 68917-63-5
EC № 272-842-9
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
131
a-Терпинен; p-Мента-1,3-диен
(alpha-Terpinene; p- Mentha-1,3-diene)
a-Терпинен
(alpha-Terpinene)
CAS № 99-86-5
EC № 202-795-1
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
132
g-Терпинен
р-мента-1,4-диен
(gamma-Terpinene;
p-Mentha-1,4-diene)
g-Терпинен
(gamma-Terpinene) CAS № 99-85-4
EC № 202-794-6
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
133
Терпинолен;
p-мента-1,4(8)-диен
(Terpinolene;
p-Mentha-1,4(8)-diene)
терпинолен
(Terpinolene)
CAS № 586-62-9
EC № 209-578-0
Асқын тотық саны 10 ммоль/л(15) –дан кем
134
1,1,2,3,3,6 – Гексаметилиндан-5-ил метил кетон 1,1,2,3,3,6-(Hexamethy-lindan-5-yl methyl ketone)
Ацетил гексаме-
тилиндан
(Acetyl Hexamethyl indan)
CAS № 15323-35-0
EC № 239-360-0
(a) Шайылмайтын өнім
(а) 2 пайыз
(b) Шайылатын өнім
135
Аллил бутират;
2- Пропенил бутаноат
(Allyl butyrate;
2- Propenyl Butanoate)
Аллил бутират
(Allyl butyrate)
CAS № 2051-78-7
EC № 218-129-8
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
136
Аллил циннамат;
2-пропенил 3-Фенил-2- пропеноат
(Allyl cinnamate;
2-Propenyl 3-Phenyl-2-propenoate)
Аллил циннамат
(Allyl cinnamate) CAS № 1866-31-5 EC № 217-477-8
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
137
Аллил циклогексилацетат
2-пропенил циклогексан-ацетат
(Allyl cyclohexylacetate
2-Propenyl Cyclohexane acetate)
Аллил циклогексил-ацетат
(Allyl cyclohexyl-acetate)
CAS № 4728-82-9 EC № 225-230-0
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
138
Аллил циклогексилпропи-онат;
2-Пропенил 3- циклогесанпропаноат
(Allyl cyclohexylpropionate;
2-Propenyl 3-Cyclohexane-propanoate)
Аллил циклогексил-пропиноат
(Allyl cyclo-
Hexylpropionate)
CAS № 2705-87-5
EC № 220-292-5
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
139
Аллил гептанoат;
2- Прoпeнил гептанoат
(Allyl heptanoate;
Propenyl heptanoate)
Аллил гептанoат
(Allyl heptanoate)
CAS № 142-19-8
EC № 205-527-1
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс

EC № 273-309-3
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
129
Терпены и терпеноиды за исключением лимонена (d-, l- и dl-изомеров), пере-численные в ссылочных номерах 88, 167, 168 данного приложения
(Terpenes and terpenoids with the exception of limonene (d-, l-, and dl-isomers) listed under reference numbers 88, 167 and 168 of this Annex)
Терпены и терпеноиды
(Terpenes and terpenoids)
CAS № 65996-98-7
EC № 266-034-5
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
130
Терпены и терпеноиды
(Terpenes and terpenoids)
CAS № 68917-63-5
EC № 272-842-9
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
131
a-Терпинен; p-Мента-1,3-диен
(alpha-Terpinene; p- Mentha-1,3-diene)
a-Терпинен
(alpha-Terpinene)
CAS № 99-86-5
EC № 202-795-1
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
132
g-Терпинен
р-мента-1,4-диен
(gamma-Terpinene;
p-Mentha-1,4-diene)
g-Терпинен
(gamma-Terpinene) CAS № 99-85-4
EC № 202-794-6
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
133
Терпинолен;
p-мента-1,4(8)-диен
(Terpinolene;
p-Mentha-1,4(8)-diene)
терпинолен
(Terpinolene)
CAS № 586-62-9
EC № 209-578-0
Перекисное число менее 10 ммоль/л(15)
134
1,1,2,3,3,6 – Гексаметилиндан-5-ил метил кетон 1,1,2,3,3,6-(Hexamethy-lindan-5-yl methyl ketone)
Ацетил гексаме-
тилиндан
(Acetyl Hexamethyl indan)
CAS № 15323-35-0
EC № 239-360-0
(a) Несмыва-емая
продукция
(а) 2 процента
(b) Смываемая продукция
135
Аллил бутират;
2- Пропенил бутаноат
(Allyl butyrate;
2- Propenyl Butanoate)
Аллил бутират
(Allyl butyrate)
CAS № 2051-78-7
EC № 218-129-8
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
136
Аллил циннамат;
2-пропенил 3-Фенил-2- пропеноат
(Allyl cinnamate;
2-Propenyl 3-Phenyl-2-propenoate)
Аллил циннамат
(Allyl cinnamate) CAS № 1866-31-5 EC № 217-477-8
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
137
Аллил циклогексилацетат
2-пропенил циклогексан-ацетат
(Allyl cyclohexylacetate
2-Propenyl Cyclohexane acetate)
Аллил циклогексил-ацетат
(Allyl cyclohexyl-acetate)
CAS № 4728-82-9 EC № 225-230-0
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
138
Аллил циклогексилпропи-онат;
2-Пропенил 3- циклогесанпропаноат
(Allyl cyclohexylpropionate;
2-Propenyl 3-Cyclohexane-propanoate)
Аллил циклогексил-пропиноат
(Allyl cyclo-
Hexylpropionate)
CAS № 2705-87-5
EC № 220-292-5
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
139
Аллил гептанoат;
2- Прoпeнил гептанoат
(Allyl heptanoate;
Propenyl heptanoate)
Аллил гептанoат
(Allyl heptanoate)
CAS № 142-19-8
EC № 205-527-1
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента

140
Аллил гексаноат
(Allyl hexanoate)
Аллил капроат
(Allyl Caproate)
CAS № 123-68-2
EC № 204-642-4
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
141
Аллил изовалерат;
2-пропенил 3-Метил-бутаноат
(Allyl isovalerate;
2-Propenyl 3-Methyl-butanoate)
Аллил изовалерат
(Allyl isovalerate)
CAS № 2835-39-4
EC № 220-609-7
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
142
Аллил октаноат;
2-Аллил каприлат
(Allyl octanoate;
2-Allyl caprylate)
Аллил октаноат;
(Allyl octanoate)
CAS № 4230-97-1
EC № 224-184-9
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
143
Аллил феноксиaцетат;
2- Пропенилфенокси-aцетат
(Allyl phenoxyacetate; 2-
Propenyl Phenoxyacetate)
Аллил феноксиaцетат
(Allyl phenoxyacetate)
CAS № 7493-74-5
EC № 231-335-2
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
144
Аллил фенилaцетат;
2-Пропенилбензолaцетат
(Allyl phenylacetate;
2-Propenyl Benzeneacetate)
Аллил фенилaцетат
(Allyl phenylacetate) CAS № 1797-74-6
EC № 217-281-2
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
145
Аллил 3,5,5-триметилгексaноат
(Allyl 3,5,5-trimethylhex-anoate)
Аллил 3,5,5-триметилгексaноат
(Allyl 3,5,5-trimethylhexanoate)
CAS № 71500-37-3
EC № 275-536-3
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
146
Аллил циклогексилoксиaцетат
(Allyl cyclohexyloxyacetate)
Аллил циклогек-силoксиaцетат
(Allyl cyclohexy-
Loxyacetate)
CAS № 68901-15-5
EC № 272-657-3
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
147
Аллил изоамилoксиaцетат
(Allyl isoamyloxyacetate)
Изоамилаллил-гликолят
(Isoamyl Allylglycolate)
CAS № 67634-00-8
EC № 266-803-5
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
148
Аллил 2-метилбутoксиaцетат
(Allyl 2-methylbutoxyacetate)
Аллил 2-метилбутoксиaцетат
(Allyl 2-methyl-butoxyacetate)
CAS № 67634-01-9
EC № 266-804-0
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
149
Аллил нонaноат
(Allyl nonanoate)
Аллил нонaноат
(Allyl nonanoate)
CAS № 7493-72-3
EC № 231-334-7
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
150
Аллил пропионат
(Allyl propionate)
Аллил пропионат
(Allyl propionate)
CAS № 2408-20-0
EC № 219-307-8
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
151
Аллил триметилгексаноат
(Allyl trimethylhexanoate)
Аллил триметилгексаноат
(Allyl trimethylhexanoate)
CAS № 68132-80-9
EC № 268-648-9
Эфирдегі бос аллил спиртінің мөлшері 0,1 пайыздан кем болуы тиіс
151а
Аллил фенэтил эфир
(Allyl phenethyl ether)
Аллил фенэтил эфир
(Allyl phenethyl ether)

140
Аллил гексаноат
(Allyl hexanoate)
Аллил капроат
(Allyl Caproate)
CAS № 123-68-2
EC № 204-642-4
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
141
Аллил изовалерат;
2-пропенил 3-Метил-бутаноат
(Allyl isovalerate;
2-Propenyl 3-Methyl-butanoate)
Аллил изовалерат
(Allyl isovalerate)
CAS № 2835-39-4
EC № 220-609-7
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
142
Аллил октаноат;
2-Аллил каприлат
(Allyl octanoate;
2-Allyl caprylate)
Аллил октаноат;
(Allyl octanoate)
CAS № 4230-97-1
EC № 224-184-9
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
143
Аллил феноксиaцетат;
2- Пропенилфенокси-aцетат
(Allyl phenoxyacetate; 2-
Propenyl Phenoxyacetate)
Аллил феноксиaцетат
(Allyl phenoxyacetate)
CAS № 7493-74-5
EC № 231-335-2
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
144
Аллил фенилaцетат;
2-Пропенилбензолaцетат
(Allyl phenylacetate;
2-Propenyl Benzeneacetate)
Аллил фенилaцетат
(Allyl phenylacetate) CAS № 1797-74-6
EC № 217-281-2
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
145
Аллил 3,5,5-триметилгексaноат
(Allyl 3,5,5-trimethylhex-anoate)
Аллил 3,5,5-триметилгексaноат
(Allyl 3,5,5-trimethylhexanoate)
CAS № 71500-37-3
EC № 275-536-3
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
146
Аллил циклогексилoксиaцетат
(Allyl cyclohexyloxyacetate)
Аллил циклогек-силoксиaцетат
(Allyl cyclohexy-
Loxyacetate)
CAS № 68901-15-5
EC № 272-657-3
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
147
Аллил изоамилoксиaцетат
(Allyl isoamyloxyacetate)
Изоамилаллил-гликолят
(Isoamyl Allylglycolate)
CAS № 67634-00-8
EC № 266-803-5
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
148
Аллил 2-метилбутoксиaцетат
(Allyl 2-methylbutoxyacetate)
Аллил 2-метилбутoксиaцетат
(Allyl 2-methyl-butoxyacetate)
CAS № 67634-01-9
EC № 266-804-0
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
149
Аллил нонaноат
(Allyl nonanoate)
Аллил нонaноат
(Allyl nonanoate)
CAS № 7493-72-3
EC № 231-334-7
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
150
Аллил пропионат
(Allyl propionate)
Аллил пропионат
(Allyl propionate)
CAS № 2408-20-0
EC № 219-307-8
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
151
Аллил триметилгексаноат
(Allyl trimethylhexanoate)
Аллил триметилгексаноат
(Allyl trimethylhexanoate)
CAS № 68132-80-9
EC № 268-648-9
Содержание свободного аллилового спирта в эфире должно быть меньше 0,1 процента
151а
Аллил фенэтил эфир
(Allyl phenethyl ether)
Аллил фенэтил эфир
(Allyl phenethyl ether)

CAS № 2111-75-3
EC № 218-302-8
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b) 0,1 пайыз
170
Изобергамат;
Ментадиен-7-метил формат
(Isobergamate;
Menthadiene-7-methyl formate)
Изобергамат
(Isobergamate)
CAS № 68683-20-5
EC № 272-066-0
0,1 пайыз
171
Метoкси дициклопента-диен карбоксальдегид;
Октагидрo-5-метoкси-4,7-Метанo-1 H-инден-2-карбоксальдегид
(Methoxy dicyclopentadiene carboxaldehyde;
Octahydro-5-methoxy-4,7-Methano-1 H-indene-2-carboxaldehyde)
Сцентеналь
(Scentenal)
CAS № 86803-90-9
0,5 пайыз
172
3-метилнон-2-эненитрил
(3-Methylnon-2-enenitrile)
3-метилнон-2-эненитрил
(3-Methylnon-2-enenitrile)
CAS № 53153-66-5
EC № 258-398-9
0,2 пайыз
173
Метил октин карбонат
Метил нон-2-иноат
(Methyl octine carbonate;
Methyl non-2-ynoate)
Метил октин карбонат
(Methyl octine carbonate)
CAS № 111-80-8
EC № 203-909-2
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b) 0,002 пайыз, жеке пайдаланған кезде. метил гептан карбонатымен қоспада, жалпы құрамы 0,01 пайыздан аспауы тиіс (бұл ретте метил октен карбонатының құрамы 0,002 пайыздан аспауы тиіс)
174
Амилвинилкарбинила aцетат;
1-октен-3-ил aцетат
(Amylvinylcarbinyl acetate;
1-Octen-3-yl acetate)
Амилвинилкар-бинила aцетат
(Amylvinylcarbinyl acetate)
CAS № 2442-10-6
EC № 219-474-7
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b)0,3 пайыз
175
Пропилиденфталид,
3-пропилиденфталид
(Propylidenephthalide;
3-Propylidenephthalide)
Пропилиденфталид (Propylidenephthalide)
CAS № 17369-59-4
EC № 241-402-8
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b) 0,01 пайыз
176
Изоциклогераниол;
2,4,6-Триметил-3-циклогексен-1-метанол
(Isocyclogeraniol;
2,4,6-Trimethyl-3-cyclo-hexene-1–methanol)
Изоциклогеранионл
(Isocyclogeraniol)
CAS № 68527-77-5
EC № 271-282-2
0,5 пайыз
177
2-Гексилиден циклопентанон
(2-Hexylidene cyclopentanone)
2-Гексилиден циклопентанон
(2-Hexylidene cyclopentanone)
CAS № 17373-89-6
EC № 241-411-7
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b) 0,06 пайыз
178
Метил гептaдиeнон
6-Метил-3,5-гептaдиен-2-он
(Methyl heptadienon;
6-Methyl-3,5-heptadien-2-one)
Метил гептaдиeнон
Methyl heptadienon
CAS № 1604-28-0
EC № 216-507-7
(а) Ауыз қуысы гигиенасының құралдары
(b) Басқа да өнім
(b) 0,002 пайыз
179
p-Метилгидрoкоричный альдегид;
Крезилпропиональ-дегид;
p-Метилдигидрo-коричный альдегид
(p-methylhydrocinnamic aldehyde;
Cresylpropionaldehyde;
p-Methyldihydrocinnam
aldehyde)
p-Метилгидрo-коричный альдегид
(p-methylhydro-cinnamic aldehyde)
CAS № 5406-12-2
EC № 226-460-4
0,2 пайыз
180
Шығыс ликвидамбар майы мен экстракты
(Стиракс)
(Liquidambar orientalis oil and extract (styrax))
Шығыс ликвидамбар шайырының экстракты
(Liquidambar Orientalis Resin Extract);
шығыс ликвидамбар шайырының бальзамды экстракты
(Liquidambar Orientalis Balsam Extract);
шығыс ликвидамбардың майы
(Liquidambar Orientalis Balsam Oil)

CAS № 2111-75-3
EC № 218-302-8
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b) 0,1 процента
170
Изобергамат;
Ментадиен-7-метил формат
(Isobergamate;
Menthadiene-7-methyl formate)
Изобергамат
(Isobergamate)
CAS № 68683-20-5
EC № 272-066-0
0,1 процента
171
Метoкси дициклопента-диен карбоксальдегид;
Октагидрo-5-метoкси-4,7-Метанo-1 H-инден-2-карбоксальдегид
(Methoxy dicyclopentadiene carboxaldehyde;
Octahydro-5-methoxy-4,7-Methano-1 H-indene-2-carboxaldehyde)
Сцентеналь
(Scentenal)
CAS № 86803-90-9
0,5 процента
172
3-метилнон-2-эненитрил
(3-Methylnon-2-enenitrile)
3-метилнон-2-эненитрил
(3-Methylnon-2-enenitrile)
CAS № 53153-66-5
EC № 258-398-9
0,2 процента
173
Метил октин карбонат
Метил нон-2-иноат
(Methyl octine carbonate;
Methyl non-2-ynoate)
Метил октин карбонат
(Methyl octine carbonate)
CAS № 111-80-8
EC № 203-909-2
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b) 0,002 процента, при использовании по отдельности.
В смеси
с метил гептан карбонатом, общее содержание в готовой продукции не должно превышать 0,01 процента (при этом содержание метил октен карбоната не должно превышать 0,002 процента)
174
Амилвинилкарбинила aцетат;
1-октен-3-ил aцетат
(Amylvinylcarbinyl acetate;
1-Octen-3-yl acetate)
Амилвинилкар-бинила aцетат
(Amylvinylcarbinyl acetate)
CAS № 2442-10-6
EC № 219-474-7
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b)0,3 процента
175
Пропилиденфталид,
3-пропилиденфталид
(Propylidenephthalide;
3-Propylidenephthalide)
Пропилиденфталид (Propylidenephthalide)
CAS № 17369-59-4
EC № 241-402-8
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b) 0,01 процента
176
Изоциклогераниол;
2,4,6-Триметил-3-циклогексен-1-метанол
(Isocyclogeraniol;
2,4,6-Trimethyl-3-cyclo-hexene-1–methanol)
Изоциклогеранионл
(Isocyclogeraniol)
CAS № 68527-77-5
EC № 271-282-2
0,5 процента
177
2-Гексилиден циклопентанон
(2-Hexylidene cyclopentanone)
2-Гексилиден циклопентанон
(2-Hexylidene cyclopentanone)
CAS № 17373-89-6
EC № 241-411-7
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b) 0,06 процента
178
Метил гептaдиeнон
6-Метил-3,5-гептaдиен-2-он
(Methyl heptadienon;
6-Methyl-3,5-heptadien-2-one)
Метил гептaдиeнон
Methyl heptadienon
CAS № 1604-28-0
EC № 216-507-7
(а) Средства гигиены полости рта
(b) Другая продукция
(b) 0,002 процента
179
p-Метилгидрoкоричный альдегид;
Крезилпропиональ-дегид;
p-Метилдигидрo-коричный альдегид
(p-methylhydrocinnamic aldehyde;
Cresylpropionaldehyde;
p-Methyldihydrocinnam
aldehyde)
p-Метилгидрo-коричный альдегид
(p-methylhydro-cinnamic aldehyde)
CAS № 5406-12-2
EC № 226-460-4
0,2 процента
180
Масло и экстракт ликвидамбара восточного
(Стиракс)
(Liquidambar orientalis oil and extract (styrax))
Экстракт смолы ликвидамбара восточного
(Liquidambar Orientalis Resin Extract);
бальзамический экстракт ликвидамбара восточного
(Liquidambar Orientalis Balsam Extract);
бальзамическое масло ликвидамбара восточного
(Liquidambar Orientalis Balsam Oil)

CAS № 94891-27-7
EC № 305-627-6
0,6 пайыз
181
Смолонос ликвидамбар майы мен экстракты (амбро ағашы), (стиракс)
(Liquidambar styraciflua oil and extract (styrax))
Смолонос ликвидамбар майы
(Liquidambar Styraciflua Oil);
смолонос ликвидамбардың бальзамдық экстракты
(Liquidambar Styraciflua Balsam Extract);
смолонос ликвидамбардың бальзамдық майы
(Liquidambar Styraciflua Balsam Oil)
CAS № 8046-19-3
CAS № 94891-28-8
EC № 232-458-4
EC № 305-628-1
0,6 пайыз
182
1-(5,6,7,8-Тетрагидрo-3,5,5,6,8,8-гексаметил-2-нафтил)этан-1 -он
(AHTN)
(1-(5,6,7,8-Tetrahydro-3,5,5,6,8,8-hexamethyl-2-naphthyl)ethan-1-one
(AHTN))
Ацетил гексаметил тетралин
(Acetyl hexamethyl tetralin)
CAS № 21145-77-7/1506-02-1
EC № 244-240-6/216-133-4
Ауыз қуысы гигиенасы құралдарын қоспағанда, барлық парфюмерлік-косметикалық өнімдер
(а) Шайылмайтын өнім - 0,1 пайыз,
мыналардан басқа:
сулы-спиртті өнім – 1 пайыз;
әтір, парфюмерлік сулар
-2,5 пайыз; парфюмирлік крем
- 0,5 пайыз.
(b) Шайылатын өнім - 0,2 пайыз
183
Эритрея камфорасы (Тәтті мирра, Опопанакс)
шайыр экстракты және майы
(Commiphora erythraea
Engler var. glabrescens Engler gum extract and oil)
Опопанакс май
(Opoponax oil)
CAS № 93686-00-1
EC № 297-649-7
0,6 пайыз
184
Опопанакс шайыр
(Opopanax chironium resin)
CAS № 93384-32-8
0,6 пайыз
185
Бензол, метил-
(Benzene, methyl-)
Толуол
(Toluene)
CAS № 108-88-3,
ЕС № 203-625-9
Тырнаққа арналған өнім
25 пайыз
Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау.
тек ересектерге қолдану
186
2,2′-оксидиэтанол
(2,2′-oxydiethanol)
Диэтилен гликоль
(Diethylene glycol (DEG))
Диэтилен гликоль
(Diethylene glycol)
CAS № 111-46-6,
ЕС № 203-872-2
Ингредиенттердегі қалдық мөлшерде
0,1 пайыз
187
Диэтилен гликоль монобутиловый эфир
(Diethylene glycol monobutyl ether (DEGBE))
Бутоксидигликоль
(Butoxydiglycol)
CAS № 112-34-5,
ЕС № 203-961-6
Шаш бояуларындағы еріткіш
9 пайыз
Аэрозоль өнімдерінде (спрейлерде) қолдануға тыйым салынады
188
Этилен гликоль монобутиль эфирі
(Ethylene glycol monobutyl ether (EGBE))
Бутоксиэтанол
(Butoxyethanol)
CAS № 111-76-2,
ЕС № 203-905-0
(а) шашқа арналған тотықтырғыш бояуларда еріткіш
(а) 4,0 пайыз
(а) (b) Аэрозоль өнімдерінде (спрейлерде) қолдануға тыйым салынады
(b) Шашқа арналған тотықтырмайтын бояулардағы еріткіш
(b) 2,0 пайыз
189
Тринатрий 5-гидрокси-1-(4-сульфонил)-4-(4-сульфонилазо)пиразо-лин-3-карбоксилат және алюминий лак
(Trisodium 5-hydroxy-1-(4-sulphophenyl)-4-(4-sulpho-phenylazo)py-razole-3-carbo-xylate and aluminium lake (17))
(CI 19140)
Сары қышқыл 23;
сары қышқыл 23 алюминий лагы
(Acid Yellow 23;
Acid Yellow 23 Aluminium lake)

CAS № 94891-27-7
EC № 305-627-6
0,6 процента
181
Масло и экстракт ликвидамбара смолоносного (амбровое дерево), (стиракс)
(Liquidambar styraciflua oil and extract (styrax))
Масло ликвидамбара смолоносного
(Liquidambar Styraciflua Oil);
бальзамический экстракт ликвидамбара смолоносного
(Liquidambar Styraciflua Balsam Extract);
бальзамическое масло ликвидамбара смолоносного
(Liquidambar Styraciflua Balsam Oil)
CAS № 8046-19-3
CAS № 94891-28-8
EC № 232-458-4
EC № 305-628-1
0,6 процента
182
1-(5,6,7,8-Тетрагидрo-3,5,5,6,8,8-гексаметил-2-нафтил)этан-1 -он
(AHTN)
(1-(5,6,7,8-Tetrahydro-3,5,5,6,8,8-hexamethyl-2-naphthyl)ethan-1-one
(AHTN))
Ацетил гексаметил тетралин
(Acetyl hexamethyl tetralin)
CAS № 21145-77-7/1506-02-1
EC № 244-240-6/216-133-4
Вся парфюмерно-косметическая продукция, за исключением средств гигиены полости рта
(а) Несмываемая продукция - 0,1 процент,
кроме:
водноспиртовая продук-ия – 1 процент;
духи, парфюмерные воды
-2,5 процента; парфюмиро-ванный крем
- 0,5 процента.
(b) Смываемая продукция - 0,2 процента
183
Камфора Эритрея (Мирра сладкая, Опопанакс)
экстракт смолы и масло
(Commiphora erythraea
Engler var. glabrescens Engler gum extract and oil)
Опопанакс масло
(Opoponax oil)
CAS № 93686-00-1
EC № 297-649-7
0,6 процентов
184
Опопанакс смола
(Opopanax chironium resin)
CAS № 93384-32-8
0,6 процентов
185
Бензол, метил-
(Benzene, methyl-)
Толуол
(Toluene)
CAS № 108-88-3,
ЕС № 203-625-9
Продукция для ногтей
25 процентов
Хранить в недоступном для детей месте.
Применять только для взрослых
186
2,2′-оксидиэтанол
(2,2′-oxydiethanol)
Диэтилен гликоль
(Diethylene glycol (DEG))
Диэтилен гликоль
(Diethylene glycol)
CAS № 111-46-6,
ЕС № 203-872-2
В следовых количествах в ингредиентах
0,1 процент
187
Диэтилен гликоль монобутиловый эфир
(Diethylene glycol monobutyl ether (DEGBE))
Бутоксидигликоль
(Butoxydiglycol)
CAS № 112-34-5,
ЕС № 203-961-6
Растворитель в красках для волос
9 процентов
Запрещено использовать в аэрозольной продукции (спреях)
188
Этилен гликоль монобутиловый эфир
(Ethylene glycol monobutyl ether (EGBE))
Бутоксиэтанол
(Butoxyethanol)
CAS № 111-76-2,
ЕС № 203-905-0
(а) Растворитель в окислительных красках для волос
(а) 4,0 процента
(а) (b) Запрещено использовать в аэрозольной продукции (спреях)
(b) Растворитель в неокис-лительных красках для волос
(b) 2,0 процента
189
Тринатрий 5-гидрокси-1-(4-сульфонил)-4-(4-сульфонилазо)пиразо-лин-3-карбоксилат и алюминий лак
(Trisodium 5-hydroxy-1-(4-sulphophenyl)-4-(4-sulpho-phenylazo)py-razole-3-carbo-xylate and aluminium lake (17))
(CI 19140)
Кислотный желтый 23;
кислотный желтый 23 алюминиевый лак
(Acid Yellow 23;
Acid Yellow 23 Aluminium lake)

CAS № 1934-21-0/ 12225-21-7
EC № 217-699-5/ 235-428-9
шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
190
Бензолметанаминиум,
N-этил-N-[4-[[4-этил-[(3-сульфонил)-метил]-ами-но]-фенил] [2-сульфофе-нил)метилен]-2,5-цикло-гексадиен-1-илидин]-3-сульфо;
ішкі тұз, динатрий тұзы және оның аммоний және алюминиий тұздары (17)
(Benzenemethanaminium, N-ethyl-N-[4-[[4-ethyl-[(3-sulfopheyl)-methyl]-amino]-phenyl] [2-sulfophenyl)me-thylene]-2,5-cyclohexadien-1-ylidene]-3-sulfo, inner salt, disodium salt and its ammonium and aluminium salts (17));
CI 42090
Көгілдір қышқыл 9
Көгілдір қышқыл 9 аммониевая соль
Көгілдір қышқыл 9 Алюминиий лагы
(Acid Blue 9;
Acid Blue 9 Аmmo-nium Salt;
Acid Blue 9 Alumi-nium Lake)
CAS № 3844-45-9/
2650-18-2/68921-42-6
EC № 223-339-8/
220-168-0/
272-939-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
191
Динатрий 6-гидрокси-5-[(2-метокси-4-сульфонато-m-толил)азо]нафталин-2-сульфонат (17)
(Disodium 6-hydroxy-5-[(2-methoxy-4-sulphonato-m-tolyl)azo]naphthalene-2-sulphonate (17))
(CI 16035)
Қызыл карри (Curry Red)
CAS № 25956-17-6
EC № 247-368-0
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,4 пайыз
192
Тринатрий 1-(1-нафталазо)-2-гидроксинафталин-4’,6,8-трисульфонат және алюминиий лагы (17)
(Trisodium 1-(1-naphthyl-azo)-2-hydroxynaphthalene-4’,6,8-trisulphonate and aluminium lake (17))
(CI 16255)
Қышқылды қызыл 18
Қышқылды қызыл 18
алюминиий лагы
(Acid Red 18;
Acid Red 18 Alumi-nium Lake)
CAS № 2611-82-7/ 12227-64-4
EC № 220-036-2/
235-438-3
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
193
Сутегі 3,6-бис(диэтил-амино)-9-(2,4-дисуль-фонатофенил)ксанти-лиум, натрий тұзы (17)
(Hydrogen 3,6-bis(diethylamino)-9-(2,4-disulphonatophenyl)xan-thylium, sodium salt (17));
(CI 45100)
Қышқылды қызыл 52
(Acid Red 52)
CAS № 3520-42-1
EC № 222-529-8
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,5 пайыздан аспауы тиіс
(а)Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат

CAS № 1934-21-0/ 12225-21-7
EC № 217-699-5/ 235-428-9
Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
0,5 процента
190
Бензолметанаминиум,
N-этил-N-[4-[[4-этил-[(3-сульфонил)-метил]-ами-но]-фенил] [2-сульфофе-нил)метилен]-2,5-цикло-гексадиен-1-илидин]-3-сульфо;
внутренняя соль, динат-риевая соль и ее аммониевые и алюминиевые соли (17)
(Benzenemethanaminium, N-ethyl-N-[4-[[4-ethyl-[(3-sulfopheyl)-methyl]-amino]-phenyl] [2-sulfophenyl)me-thylene]-2,5-cyclohexadien-1-ylidene]-3-sulfo, inner salt, disodium salt and its ammonium and aluminium salts (17));
CI 42090
Кислотный голубой 9
Кислотный голубой 9 аммониевая соль
Кислотный голубой 9 Алюминиевый лак
(Acid Blue 9;
Acid Blue 9 Аmmo-nium Salt;
Acid Blue 9 Alumi-nium Lake)
CAS № 3844-45-9/
2650-18-2/68921-42-6
EC № 223-339-8/
220-168-0/
272-939-6
Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
0,5 процента
191
Динатрий 6-гидрокси-5-[(2-метокси-4-сульфонато-m-толил)азо]нафталин-2-сульфонат (17)
(Disodium 6-hydroxy-5-[(2-methoxy-4-sulphonato-m-tolyl)azo]naphthalene-2-sulphonate (17))
(CI 16035)
Карри красный (Curry Red)
CAS № 25956-17-6
EC № 247-368-0
Красящее вещество в неокислительных красках для волос
0,4 процента
192
Тринатрий 1-(1-нафталазо)-2-гидроксинафталин-4’,6,8-трисульфонат и алюминиевый лак (17)
(Trisodium 1-(1-naphthyl-azo)-2-hydroxynaphthalene-4’,6,8-trisulphonate and aluminium lake (17))
(CI 16255)
Кислотный красный 18
Кислотный красный 18
алюминиевый лак
(Acid Red 18;
Acid Red 18 Alumi-nium Lake)
CAS № 2611-82-7/ 12227-64-4
EC № 220-036-2/
235-438-3
Красящее вещество в неокислительных красках для волос
0,5 процента
193
Водород 3,6-бис(диэтил-амино)-9-(2,4-дисуль-фонатофенил)ксанти-лиум, натриевая соль (17)
(Hydrogen 3,6-bis(diethylamino)-9-(2,4-disulphonatophenyl)xan-thylium, sodium salt (17));
(CI 45100)
Кислотный крас-ный 52
(Acid Red 52)
CAS № 3520-42-1
EC № 222-529-8
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(a) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, используемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,5 процента
(а)Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислительных красках для волос

(b) 0,6 пайыз
194
Глиоксаль
(Glyoxal)
Глиоксаль
(Glyoxal)
CAS № 107-22-2
EC №203-474-9
100 мг/кг
195
Натрий 1-амино-4-(цикло-гексиламино)-9,10-дигид-ро-9,10-диоксиантрацен-2-сульфонат (17)
(Sodium 1-amino-4-(cyclohexylamino)-9,10-dihydro-9,10-dioxoanthracene-2-sulphonate (17));
(CI 62045)
Көгілдір қышқыл 62
(Acid Blue 62)
CAS № 4368-56-3
EC № 224-460-9
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең көп мөлшері:
50 мкг /кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
196
Вербена абсолют (Lippia лимонник Kunth.)
(Verbena absolute (Lippia citriodora Kunth.))
CAS № 8024-12-2
0,2 пайыз
197
Этил-N-альфа-додеканоил-L-аргинат гидрохлорид
(Ethyl-N-alpha-dodecanoyl-L-arginate hydrochloride(18 ))
Этил лаурил аргинат HCl
(Ethyl Lauroyl Arginate HCl)
CAS № 60372-77-2
ЕС № 434-630-6
(а) Сабын
(b) Қайызғаққа қарсы сусабын
(c) Спрей түріндегі дзодоранттар
0,8 пайыз
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
198
Этанола, 2,2 '- ((4-аминофенил) имино) бис-, сульфат
(2,2'-[(4-Aminophenyl)imi-no]bis(ethanol) sulphate)
N, N-бис (2-гидрок-сиэтил)-р-фенилен-диамин сульфат
(N,N-bis(2- Hydro-xyethyl)-p-Phenylen-ediamine Sulfate)
CAS № 54381-16-7
ЕС № 259-134-5
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,5 пайыздан аспауы тиіс (сульфатқа қайта есептегенде)
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең көп мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
199
1,3-Бензолдиол, 4-хлор-(1,3-Benzenediol, 4- chloro-)
4-хлоррезорцинол (4-Chlororesorcinol)
CAS № 95-88-5
ЕС № 202-462-0
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,5 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы. Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.

(b) 0,6 процента
194
Глиоксаль
(Glyoxal)
Глиоксаль
(Glyoxal)
CAS № 107-22-2
EC №203-474-9
100 мг/кг
195
Натрий 1-амино-4-(цикло-гексиламино)-9,10-дигид-ро-9,10-диоксиантрацен-2-сульфонат (17)
(Sodium 1-amino-4-(cyclohexylamino)-9,10-dihydro-9,10-dioxoanthracene-2-sulphonate (17));
(CI 62045)
Кислотный голубой 62
(Acid Blue 62)
CAS № 4368-56-3
EC № 224-460-9
Красящее вещество в неокислительных красках для волос
0,5 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное содержание нитрозаминов:
50 мкг /кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
196
Вербена абсолют (Lippia лимонник Kunth.)
(Verbena absolute (Lippia citriodora Kunth.))
CAS № 8024-12-2
0,2 процента
197
Этил-N-альфа-додеканоил-L-аргинат гидрохлорид
(Ethyl-N-alpha-dodecanoyl-L-arginate hydrochloride(18 ))
Этил лаурил аргинат HCl
(Ethyl Lauroyl Arginate HCl)
CAS № 60372-77-2
ЕС № 434-630-6
(а) Мыло
(b) Шампунь от перхоти
(c) Дезодоранты, не в виде спрея
0,8 процента
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
198
Этанола, 2,2 '- ((4-аминофенил) имино) бис-, сульфат
(2,2'-[(4-Aminophenyl)imi-no]bis(ethanol) sulphate)
N, N-бис (2-гидрок-сиэтил)-р-фенилен-диамин сульфат
(N,N-bis(2- Hydro-xyethyl)-p-Phenylen-ediamine Sulfate)
CAS № 54381-16-7
ЕС № 259-134-5
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2,5 процента (в песчете на сульфат)
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное содержание нитрозаминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержа-щих нитриты.
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
199
1,3-Бензолдиол, 4-хлор-(1,3-Benzenediol, 4- chloro-)
4-хлоррезорцинол (4-Chlororesorcinol)
CAS № 95-88-5
ЕС № 202-462-0
Красящее вещество в окисленных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максима-льная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2,5 процента
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси. При окраши-вании волос могут возни-кать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".

200
2,4,5,6-Тетраамино-пиримидин сульфат
(2,4,5,6-Tetraamino-pyrimidine sulphate)
Тетрааминопиримидин сульфат
(Tetraaminopyrimi-dine sulfate)
CAS № 5392-28-9
ЕС № 226-393-0)
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) (с) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 3,4 пайыздан аспауы тиіс (сульфатқа қайта есептегенде)
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 3,4 пайыз (сульфатқа қайта есептегенде)
(с) Кірпік бояуға арналған өнім
(с) Тек кәсіби қолдану үшін
(с) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Тек кәсіби қолдану үшін. көзге түскен кезде дереу жуу.
201
Фенол, 2-хлор-6-(этил-амино)-4-нитрофенол,
(92-Сhloro-6-(ethylamino)-4-nitro-)
2-Хлор-6-этил-амино-4-нитро-фенол
(2-Chloro-6-ethyl-amino-4-nitrophenol)
CAS №131657-78-8
EC № 411-440-1
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,5 пайыздан аспауы тиіс.
(а) және (b):
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды;
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг
- Нитриті жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы. Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат

200
2,4,5,6-Тетраамино-пиримидин сульфат
(2,4,5,6-Tetraamino-pyrimidine sulphate)
Тетрааминопиримидин сульфат
(Tetraaminopyrimi-dine sulfate)
CAS № 5392-28-9
ЕС № 226-393-0)
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) (с) После смеши-вания с окислительным реагентом, максимальная кон-центрация применя-емая для окрашивания волос не должна превышать 3,4 процента (в пересчете на сульфат)
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на вре-менные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 3,4 про-цента (в пере-счете на сульфат)
(с) Продукция для окраши-вания ресниц
(с) Только для профессионального применения
(с) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуи-ровки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Только для профессионального применения. В случае попадания в глаза немедленно их промыть.
201
Фенол, 2-хлор-6-(этил-амино)-4-нитрофенол,
(92-Сhloro-6-(ethylamino)-4-nitro-)
2-Хлор-6-этил-амино-4-нитро-фенол
(2-Chloro-6-ethyl-amino-4-nitrophenol)
CAS №131657-78-8
EC № 411-440-1
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(a) После смешивания с окислительным реагентом, максима-льная концентрация, применяемая для окра-шивания волос, не должна превышать 1,5 процента.
(а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами;
- Максимальное содержание нитро-заминов:
50 мкг/кг
- Хранить в контей-нерах, не содержащих нитриты.
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси. При окрашивании волос могут возникать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструк-ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуи-ровки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос

(b) 3,0 пайыз
202
См. 226
203
6-метокси-N2-метил-2,3-пиридиндиамин гидро-хлорид және дигидро-хлорид тұзы (17)
(6-Methoxy-N2-methyl-2,3-pyridinediamine hydro-chloride and dihydrochloride salt (17))
6-метокси-2-метил-амино-3-аминопи-ридин HCl
(6-Methoxy-2-methylamino-3-aminopyridine HCl)
CAS № 90817-34-8/83732-72-3
EC № -/280-622-9
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a) және (с) үшін: Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін, шашты немесе кірпіктерді бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация еркін негізге қайта есептегенде 0,68 пайыздан аспауы тиіс (1,0 пайыз дигидрохлорид ретінде)
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- сіздің бас теріңіз сезімтал,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
волос
(b) 0.68 пайыз еркін негізге қайта есептегенде (1,0 пайыз, дигидро-хлоридке қайта есептегенде)
(а), (b) және (с) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең көп мөлшері:
50 мкг /кг.
- Нитриті жоқ контейнерлерде сақтау.
(b) Аллергиялық реакция тудыруы мүмкін
(с) Кірпік бояуға арналған өнім
(с) Тек кәсіби қолдану үшін
(с) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Тек кәсіби пайдалану үшін.
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
204
2,3-дигидро-1H-индол-5,6-диол және оның тұз гидробромиді (17)
(2,3-Dihydro-1H-indole-5,6-diol and its hydrobromide
salt (17))
Дигидроксииндол
Дигидроксииндол
HBr
(Dihydroxyindoline
Dihydroxyindoline HBr)

(b) 3,0 про-цента
202
См. 226
203
6-метокси-N2-метил-2,3-пиридиндиамин гидро-хлорид и соль дигидро-хлорида (17)
(6-Methoxy-N2-methyl-2,3-pyridinediamine hydro-chloride and dihydrochloride salt (17))
6-метокси-2-метил-амино-3-аминопи-ридин HCl
(6-Methoxy-2-methylamino-3-aminopyridine HCl)
CAS № 90817-34-8/83732-72-3
EC № -/280-622-9
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
Для (a) и (с): После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концен-трация применяемая, для окрашивания волос или ресниц, не должна превышать 0,68 процента в пересчете на свободное основание (1,0 процент как дигидрохлорид)
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструк-ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствитель-ная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для
волос
(b) 0.68 процента в пересчете на свободное основание (1,0 процента в пересчете на дигидро-хлорид)
Для (а), (b) и (с):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное содержание нитрозаминов:
50 мкг /кг.
- Хранить в контей-нерах, не содержащих нитриты.
(b) Может вызвать аллергическую реакцию
(с) Продукция для окрашивания ресниц
(с) Только для профессионального применения
(с) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Только для профес-сионального применения.
При окрашивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
204
2,3-дигидро-1H-индол-5,6-диол и его гидробромид соли (17)
(2,3-Dihydro-1H-indole-5,6-diol and its hydrobromide
salt (17))
Дигидроксииндол
Дигидроксииндол
HBr
(Dihydroxyindoline
Dihydroxyindoline HBr)

CAS № 29539-03-5
/138937-28-7
EC № -/421-170-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
Аллергиялық реакция тудыруы мүмкін
205
См. 219
206
3 - (2-гидроксиэтил)-р-
фенилдиаммоний сульфат
(3-(2-Hydroxyethyl)-p- phenylenediammonium sulphate)
2 - (2-гидрокси) этил-р-фенилен диамино сульфат (Hydroxyethyl-p- Phenylenediamine Sulfate)
CAS № 93841-25-9
ЕС № 298-995-1
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін, шашты бояу үшін қолданылатын ең көп концентрация 2,0 пайыздан аспауы керек (сульфатқа қайта есептегенде)
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
(b)
Кірпік бояуға арналған өнім
(b) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін кірпіктерді бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,75 пайыздан аспауы керек (еркін негізге қайта есептегенде)
(b) Тек кәсіби қолдану үшін
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- бетіңізде бөртпе бар немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- кірпіктерді бояғаннан кейін сіз қандай да бір реакцияны бастан өткердіңіз бе,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Тек кәсіби қолдану үшін
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
207
1Н-индол-5 ,6-диол
(1H-Indole-5,6-diol)
Дигидроксиindoleиндол
(Dihydroxyindole)
CAS № 3131-52-0
ЕС № 412-130-9
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,5 пайыз
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,5 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
(а) және (b) үшін:
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шаш боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- сіздің бас теріңіз сезімтал,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба.

CAS № 29539-03-5
/138937-28-7
EC № -/421-170-6
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
Может вызвать аллергическую реакцию
205
См. 219
206
3 - (2-гидроксиэтил)-р-
фенилдиаммоний сульфат
(3-(2-Hydroxyethyl)-p- phenylenediammonium sulphate)
2 - (2-гидрокси) этил-р-фенилен диамино сульфата (Hydroxyethyl-p- Phenylenediamine Sulfate)
CAS № 93841-25-9
ЕС № 298-995-1
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешива-ния с окислительным реагентом, макси-мальная концен-трация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 2,0 про-цента (в пересчете на сульфат)
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос может вызвать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b)
Продукция для окрашивания ресниц
(b) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания ресниц, не должна превышать 1,75 процента (в пересчете на свободное основание)
(b) Только для профессионального применения
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ресницы, если:
- у вас высыпания на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Только для профессионального применения
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
207
1Н-индол-5 ,6-диол
(1H-Indole-5,6-diol)
Дигидроксиindoleиндол
(Dihydroxyindole)
CAS № 3131-52-0
ЕС № 412-130-9
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 0,5 про-цента
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 0,5 процента
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Для (а) и (b):
При окраши-вании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы, если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувстви-тельная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испы-тали реакцию на временные тату-ировки "черной хной".

218
6-Гидрокси-3, 4 - диметил-2-пиридон
(6-Hydroxy-3,4- dimethyl-2-pyridone)
2,6-Дигидрокси-3,4-диметил-пиридин
(2,6-Dihydroxy-3,4-dimethylpyridine)
CAS № 84540-47-6
ЕС № 283-141-2
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
219
1-гидрокси-3-нитро-4-(3-гидроксипропил-амино)бензол (17)
1-Hydroxy-3-nitro-4-(3-hydroxypropylamino)benzene (17 )
4-гидрокси-пропиламино-3-нитрофенол
4-Hydroxypropyl-amino-3- nitrophenol
CAS № 92952-81-3
ЕС № 406-305-9
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a)      Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін, шашты бояу үшін қолданылатын ең көп концентрация еркін негізге қайта есептегенде 2,6 пайыздан аспауы керек.
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар
,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 2,6 пайыз
220
1 - [(2’-метоксиэтил) амино]-2-нитро-4-[ди-(2’-гидроксиэтил) амино]бензол (17)
(1-[(2′-Methoxyethyl)ami-no]-2-nitro-4-[di-(2′-hydroxyethyl)ami-no]benzene (17 ))
НС көгілдір № 11
(HC Blue No 11)
CAS № 23920-15-2
ЕС № 459-980-7
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат

218
6-Гидрокси-3, 4 - диметил-2-пиридон
(6-Hydroxy-3,4- dimethyl-2-pyridone)
2,6-Дигидрокси-3,4-диметил-пиридин
(2,6-Dihydroxy-3,4-dimethylpyridine)
CAS № 84540-47-6
ЕС № 283-141-2
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,0 процента
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
219
1-гидрокси-3-нитро-4-(3-гидроксипропил-амино)бензол (17)
1-Hydroxy-3-nitro-4-(3-hydroxypropylamino)benzene (17 )
4-гидрокси-пропиламино-3-нитрофенол
4-Hydroxypropyl-amino-3- nitrophenol
CAS № 92952-81-3
ЕС № 406-305-9
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(a) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 2,6 процента в пересчете на сво-бодное основание.
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут
возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увели-чить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздраже-ние и/ или повреж-дения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные тату-ировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 2,6 про-цента
220
1 - [(2’-метоксиэтил) амино]-2-нитро-4-[ди-(2’-гидроксиэтил) амино]бензол (17)
(1-[(2′-Methoxyethyl)ami-no]-2-nitro-4-[di-(2′-hydroxyethyl)ami-no]benzene (17 ))
НС голубой № 11
(HC Blue No 11)
CAS № 23920-15-2
ЕС № 459-980-7
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос

(b) 2,0 пайыз
223
p-Метиламинофенол және оның сульфаты
(p-Methylaminophenol and its sulphate)
p-Метиламино-фенол
p-метиламинофенол сульфат
(p-Methylamino-phenol
p-Methylamino-phenol sulphate)
CAS № 150-75-4/ 55-55-0/1936-57-8
ЕС № 205-768-2/ 200-237-1/217-706-1
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,68 пайыздан аспауы тиіс (сульфатқа қайта есептегенде)
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
224
1-пропанол, 3-[[4- [бис(2-гидроксиэтил)амино]-2-нитрофенил]амино]
(1-Propanol, 3-[[4- [bis(2-hydroxyethyl)amino]-2-nitrophenyl]amino] (17))
НС Фиолетовый
№ 2
(HC Violet No 2)
CAS № 104226-19-9
ЕС № 410-910-3
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
Аллергия реакциясын тудыруы мүмкін
225
1 - (бета-гидроксиэтил) амино-2-нитро-4-N-этил-N-(бета - гидроксиэтил) аминобензол және оның гидрохлориды
(1-(beta-Hydroxyethyl)amino-2-nitro-4- N-ethyl-N-(.beta.- hydroxyethyl)aminobenzene and its hydrochloride)
НС көгілдір № 12
(HC Blue № 12)
CAS № 104516-93- 0/132885-85-9 (HCl)
EC № -/407- 020-2
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,75 пайыздан аспауы тиіс (гидрохлоридке қайта есептегенде).
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат

(b) 2,0 процента
223
p-Метиламинофенол и его сульфат
(p-Methylaminophenol and its sulphate)
p-Метиламино-фенол
p-метиламинофенол сульфат
(p-Methylamino-phenol
p-Methylamino-phenol sulphate)
CAS № 150-75-4/ 55-55-0/1936-57-8
ЕС № 205-768-2/ 200-237-1/217-706-1
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 0,68 процента (в пересчете на сульфат)
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллер-гические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
224
1-пропанол, 3-[[4- [бис(2-гидроксиэтил)амино]-2-нитрофенил]амино]
(1-Propanol, 3-[[4- [bis(2-hydroxyethyl)amino]-2-nitrophenyl]amino] (17))
НС Фиолетовый
№ 2
(HC Violet No 2)
CAS № 104226-19-9
ЕС № 410-910-3
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
Может вызвать аллергическую реакцию
225
1 - (бета-гидроксиэтил) амино-2-нитро-4-N-этил-N-(бета - гидроксиэтил) аминобензол и его гидрохлориды
(1-(beta-Hydroxyethyl)amino-2-nitro-4- N-ethyl-N-(.beta.- hydroxyethyl)aminobenzene and its hydrochloride)
НС голубой № 12
(HC Blue № 12)
CAS № 104516-93- 0/132885-85-9 (HCl)
EC № -/407- 020-2
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 0,75 процента (в пересчете на гидрохлорид).
Для (а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окраши-вании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос

(b) 1,5 пайыз (гидрохлоридке қайта есептегенде)
226
4,4 '- [1,3-пропандиил-бис(окси)] бисбензол-1 ,3-диамин және оның тұздары тетрагидрохлорида
(4,4′-[1,3-Propanediyl-bis(oxy)]bisbenzene-1,3-diamine and its tetrahydro-chloride salt (17))
1,3-бис-(2,4–диами-нофенокси) пропан
1,3-бис-(2,4–диами-нофенокси) пропан HCl
(1,3-bis-(2,4- Diami-nophenoxy) propane
1,3-bis-(2,4- Diami-nophenoxy)propane HCl)
CAS № 81892-72-0/ 74918-21- 1
ЕС № 279-845-4/ 278-022-7
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация еркін негізге қайта есептегенде 1,2 пайыздан аспауы тиіс (тетрагидрохло-ридтің тұзына қайта есептегенде 1,8 пайыз).
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы .
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 1,2 пайыз еркін негіз түрінде (тетрагид-рохлорид тұзына қайта есептегенде 1,8 пайыз)
(b) Аллергия реакциясын тудыруы мүмкін.
227
3-амино-2,4-дихлорфенол және оның гидрохлориды
(3-Amino-2,4-dichlorophenol and its hydrochloride)
3-амино-2,4-дихлорфенол
3-амино-2,4-дихлорфенол HCl
(3-Amino-2,4-dichlo-rophenol
3-Amino-2,4-dichlo-rophenol HCl)
CAS № 61693-42-3 / 61693-43- 4
ЕС № 262-909-0/—
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 1,5 пайыз (гидрохлоридке қайта есепте-генде)
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация еркін негізге қайта есептегенде 1,5 пайыздан аспауы тиіс (гидрохлоридке қайта есептегенде).
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.

(b) 1,5 про-цента (в пере-счете на гидрохлорид)
226
4,4 '- [1,3-пропандиил-бис(окси)] бисбензол-1 ,3-диамин и его соли тетрагидрохлорида
(4,4′-[1,3-Propanediyl-bis(oxy)]bisbenzene-1,3-diamine and its tetrahydro-chloride salt (17))
1,3-бис-(2,4–диами-нофенокси) пропан
1,3-бис-(2,4–диами-нофенокси) пропан HCl
(1,3-bis-(2,4- Diami-nophenoxy) propane
1,3-bis-(2,4- Diami-nophenoxy)propane HCl)
CAS № 81892-72-0/ 74918-21- 1
ЕС № 279-845-4/ 278-022-7
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,2 процента в пересчете на свободное основание (1,8 про-цента в пересчете на соль тетрагидрохло-рида).
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси .
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструк-ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуи-ровки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 1,2 про-цента в виде свободного основания (1,8 процента в пересчете на соль тетрагид-рохлорида)
(b) Может вызвать аллергическую реакцию.
227
3-амино-2,4-дихлорфенол и его его гидрохлориды
(3-Amino-2,4-dichlorophenol and its hydrochloride)
3-амино-2,4-дихлорфенол
3-амино-2,4-дихлорфенол HCl
(3-Amino-2,4-dichlo-rophenol
3-Amino-2,4-dichlo-rophenol HCl)
CAS № 61693-42-3 / 61693-43- 4
ЕС № 262-909-0/—
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b)1,5 про-цента (в пере-счете на гидрохлорид)
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,5 процента (в пересчете на гидрохлорид).
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструк-ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".

230
3,4-дДигидро-2Н-1,4- бензоксазин-6-ол
(3,4-Dihydro-2H-1,4- benzoxazin-6-ol)
Гидроксибензо-морфолин
(Hydroxybenzomor-pholine)
CAS № 26021-57-8
ЕС № 247-415-5
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация еркін негізге қайта есептегенде 1,0 пайыздан аспауы тиіс
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
231
1,5-Ди-(бета-гидрокси-этиламино)-2-нитро-4-хлорбензол (17)
(1,5-Di-(beta-hydroxy-ethylamino)-2-nitro-4- chlorobenzene (17 ))
НС Сары № 10
(HC Yellow No 10)
CAS № 109023-83-8
ЕС № 416-940-3
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,1 пайыз
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
232
2,6-Диметокси-3, 5 - пиридиндиамин және оның гидрохлорид
(2,6-Dimethoxy-3,5-pyridi-nediamine and its hydro-chloride)
2,6-Диметокси-3,5 – пиридиндиамин
2,6-диметокси-3, 5 - пиридиндиамин HCl
(2,6-Dimethoxy-3,5-pyridinediamine
2,6-Dimethoxy-3,5-pyridinediamine HCl)
CAS № 56216-28-5/ 85679-78- 3
ЕС № 260-062-1/-
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,25 пайыздан аспауы тиіс (гидрохлоридке қайта есептегенде).
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- бас терісі сезімтал болса,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар ма,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.

230
3,4-дДигидро-2Н-1,4- бензоксазин-6-ол
(3,4-Dihydro-2H-1,4- benzoxazin-6-ol)
Гидроксибензо-морфолин
(Hydroxybenzomor-pholine)
CAS № 26021-57-8
ЕС № 247-415-5
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, макси-мальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 1,0 процент
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
231
1,5-Ди-(бета-гидрокси-этиламино)-2-нитро-4-хлорбензол (17)
(1,5-Di-(beta-hydroxy-ethylamino)-2-nitro-4- chlorobenzene (17 ))
НС Желтый № 10
(HC Yellow No 10)
CAS № 109023-83-8
ЕС № 416-940-3
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,1 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
232
2,6-Диметокси-3, 5 - пиридиндиамин и его гидрохлорид
(2,6-Dimethoxy-3,5-pyridi-nediamine and its hydro-chloride)
2,6-Диметокси-3,5 – пиридиндиамин
2,6-диметокси-3, 5 - пиридиндиамин HCl
(2,6-Dimethoxy-3,5-pyridinediamine
2,6-Dimethoxy-3,5-pyridinediamine HCl)
CAS № 56216-28-5/ 85679-78- 3
ЕС № 260-062-1/-
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 0,25 процента (в пересчете на гидрохлорид).
Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструк-ции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствительная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреждения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".

259
1-Метокси-3-(b-амино-этил)амино-4-нитробензо-ла, гидро хлорид
(1-Methoxy-3-(b- amino-ethyl)amino-4- nitroben-zene, hydrochloride)
НС Сары № 9
(HC Yellow No 9)
CAS № 86419-69-4
ЕС № 415-480-1
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз (гидрохлоридке қайта есептегенде)
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
260
1-(4'-аминофенилазо)-2-метил-4-(бис-2-гидрокси-этил)аминобензол
(1-(4’-Aminophenylazo)-2-methyl-4-(bis-2-hydroxy-ethyl)aminobenzene)
НС Сары № 7
(HC Yellow No 7)
CAS № 104226-21-3
ЕС № 146-420-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,25 пайыз
261
N-(2-гидроксиэтил) -2-нитро-4-трифтор метил-анилин
(N-(2-Hydroxyethyl)- 2-nitro-4-trifluormethyl-aniline)
НС Сары № 13
(HC Yellow No 13)
CAS № 10442-83-8
ЕС № 443-760-2
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,5 пайыздан аспауы тиіс
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг / кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- бетте бөртпе болса;
- сіздің бас теріңіз сезімтал,
- сізде бас терісінің тітіркенуі және / немесе зақымдануы бар
,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 2,5 пайыз
262
Бензоламиниум, 3-[(4,5-дигидро-3-метил-5-оксо-1-фенил-1Н-пиразол-4-ил) азо]-N, N, N –триметил-хлорид
(Benzenaminium, 3- [(4,5-dihydro-3- methyl-5-oxo-1- phenyl-1H-pyrazol- 4-yl)azo]-N,N,Ntrimethyl-, chloride)
Негізгі Сары 57
(Basic Yellow 57)
CAS № 68391-31-1
ЕС № 269-943-5
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
263
Этанол, 2,2'-[[4-[(4-амино-фенил)азо]фенил]имино] бис
(Ethanol, 2,2’-[[4-[(4-ami-nophenyl) azo]phenyl] imino]bis-)
Дисперс Қара 9 9
(Disperse Black 9) CAS № 20721-50-0
ЕС № 243-987-5
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,3 пайыз (қоспада 1:1 с 2,2 '- [4 - (4 – амин-фенилазо)фе-нилимино]ди-этаноламин және лигносульфат қатынасында)

259
1-Метокси-3-(b-амино-этил)амино-4-нитробензо-ла, гидро хлорид
(1-Methoxy-3-(b- amino-ethyl)amino-4- nitroben-zene, hydrochloride)
НС Желтый № 9
(HC Yellow No 9)
CAS № 86419-69-4
ЕС № 415-480-1
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента (в пересчете на гидрохлорид)
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
260
1-(4'-аминофенилазо)-2-метил-4-(бис-2-гидрокси-этил)аминобензол
(1-(4’-Aminophenylazo)-2-methyl-4-(bis-2-hydroxy-ethyl)aminobenzene)
НС Желтый № 7
(HC Yellow No 7)
CAS № 104226-21-3
ЕС № 146-420-6
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,25 процента
261
N-(2-гидроксиэтил) -2-нитро-4-трифтор метил-анилин
(N-(2-Hydroxyethyl)- 2-nitro-4-trifluormethyl-aniline)
НС Желтый № 13
(HC Yellow No 13)
CAS № 10442-83-8
ЕС № 443-760-2
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для окрашивания волос, не должна превышать 2,5 процента
Для (а) и (b):
- Не использовать с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг / кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
(а) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут воз-никать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкцию и следуйте ей.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ваши волосы если:
- у вас сыпь на лице;
- у вас чувствитель-ная кожа головы,
- у вас есть раздражение и/ или повреж-дения кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 2,5 процента
262
Бензоламиниум, 3-[(4,5-дигидро-3-метил-5-оксо-1-фенил-1Н-пиразол-4-ил) азо]-N, N, N –триметил-хлорид
(Benzenaminium, 3- [(4,5-dihydro-3- methyl-5-oxo-1- phenyl-1H-pyrazol- 4-yl)azo]-N,N,Ntrimethyl-, chloride)
Основной Желтый 57
(Basic Yellow 57)
CAS № 68391-31-1
ЕС № 269-943-5
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
263
Этанол, 2,2'-[[4-[(4-амино-фенил)азо]фенил]имино] бис
(Ethanol, 2,2’-[[4-[(4-ami-nophenyl) azo]phenyl] imino]bis-)
Дисперсный Черный 9 9
(Disperse Black 9) CAS № 20721-50-0
ЕС № 243-987-5
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,3 процента (в смеси в соотношении 1:1 с 2,2 '- [4 - (4 – амино-фенилазо)фе-нилимино]ди-этаноламин и лигносульфат)

264
9,10-Антрацен, 1,4-бис [(2,3 - дигидроксипропил) амино] -
(9,10-Anthracenedione, 1,4-bis[(2,3- dihydroxy-propyl) amino]-)
НС көгілдір № 14
(HC Blue No 14) CAS № 99788-75-7
ЕС № 421-470-7
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,3 пайыз
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
265
1,4-Диаминоантрахинон
(1,4-Diaminoanthraquinone)
дисперс күлгін 1
(Disperse Violet 1)
CAS №128-95-0
ЕС № 204-922-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
Шаш бояуының құрамындағы дисперсті күлгін 1-де дисперсті қызыл 15 қоспасы <1 пайыз болуы тиіс (w/w).
266
Этанол, 2 - ((4-амино-2-нитрофенил) амино) -
(Ethanol, 2-((4- amino-2-nitrophenyl)amino)-)
НС қызыл № 3
(HC Red № 3)
CAS №2871-01-4
ЕС № 220-701-7
(a) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,45 пайыздан аспауы тиіс
(а) үшін: Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 3,0 пайыз
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) және (b) үшін:
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
267
[7-гидрокси-8 - [(2-метоксифенил)азо]-2-нафтил]триметил-аммоний хлорид
([7-Hydroxy-8-[(2- methoxyphenyl)azo]-2-naphthyl]trimethylam-monium chloride)
Негізгі қызыл 76
(Basic Red 76)
CAS № 68391-30-0
EC № 269-941-4
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
268
2 - [[4- (диметиламино) фенил] азо] -1,3-диметил-1H-имидазола хлорид
(2-[[4- (Dimethylamino) phenyl]azo]-1,3- dimethyl-1H-imidazolium chloride)
Негізгі қызыл 51
(Basic Red 51)
CAS № 77061-58-6
EC № 278-601-4
(a) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(a) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,5 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b)

264
9,10-Антрацен, 1,4-бис [(2,3 - дигидроксипропил) амино] -
(9,10-Anthracenedione, 1,4-bis[(2,3- dihydroxy-propyl) amino]-)
НС голубой № 14
(HC Blue No 14) CAS № 99788-75-7
ЕС № 421-470-7
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,3 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
265
1,4-Диаминоантрахинон
(1,4-Diaminoanthraquinone)
дисперсный фиолетовый 1
(Disperse Violet 1)
CAS №128-95-0
ЕС № 204-922-6
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
Примесь дисперсного Красного 15 в диспер-сном Фиолетовом 1 в составе краски для волос должна быть <1 процента (w/w).
266
Этанол, 2 - ((4-амино-2-нитрофенил) амино) -
(Ethanol, 2-((4- amino-2-nitrophenyl)amino)-)
НС красный № 3
(HC Red № 3)
CAS №2871-01-4
ЕС № 220-701-7
(a) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(a) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для волос не должна превышать
0,45 процента
Для (а): На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 3,0 про-цента
Для (а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
Для (а) и (b):
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
267
[7-гидрокси-8 - [(2-метоксифенил)азо]-2-нафтил]триметил-аммоний хлорид
([7-Hydroxy-8-[(2- methoxyphenyl)azo]-2-naphthyl]trimethylam-monium chloride)
Основной крас-
ный 76
(Basic Red 76)
CAS № 68391-30-0
EC № 269-941-4
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
268
2 - [[4- (диметиламино) фенил] азо] -1,3-диметил-1H-имидазола хлорид
(2-[[4- (Dimethylamino) phenyl]azo]-1,3- dimethyl-1H-imidazolium chloride)
Основной крас-
ный 51
(Basic Red 51)
CAS № 77061-58-6
EC № 278-601-4
(a) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(a) После смешивания с окислительным реагентом, макси-мальная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать 0,5 про-цента
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b)

1,0 пайыз
269
Фенол, 2-амино-5-этил-, гидрохлорид
(Phenol, 2-Amino- 5-Ethyl-, Hydrochloride)
2-амино-5- этил-фенол HCl
(2-Amino-5- Ethylphenol HCl)
CAS № 149861-22-3
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
270
Флуоресцеина,
2 ', 4', 5 ', 7'-тетрабром-4,5,6,7 тетрахлор-,
динатрий тұзы
(CI 45410)
(Fluorescein, 2',4',5',7'-tetrabromo-4,5,6,7- tetrachloro-, disodium salt) (CI 45410)
Қышқыл қызыл 92
(Acid Red 92)
CAS № 18472-87-2
EC № 242-355-6
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,4 пайыз
271
Ұсақтағыш агенттегі (1), (2) және (3) қоспа (лигносульфат):
(Mixture of (1), (2) & (3) in dispersing agent (lignosulphate)
Дисперс көк 377 үш бояғыштың қоспасын білдіреді:
(Disperse Blue 377 is a mixture of three dyes):
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
(1)      9,10-Антрахинон- 1,4-бис [(2-гидроксиэтил) амино]
(9,10-Anthracenedione-1,4-bis[(2- Hydroxyethyl)amino])
(1)1,4-бис [(2-гид-роксиэтил) амино] антра-9,10-хинон
(1,4-bis[(2-hydro-xyethyl)amino]anthra-9,10-quinone)
CAS № 4471-41-4

1,0 процент
269
Фенол, 2-амино-5-этил-, гидрохлорид
(Phenol, 2-Amino- 5-Ethyl-, Hydrochloride)
2-амино-5- этил-фенол HCl
(2-Amino-5- Ethylphenol HCl)
CAS № 149861-22-3
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать
1,0 процент
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные тату-ировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувстви-тельной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
270
Флуоресцеина,
2 ', 4', 5 ', 7'-тетрабром-4,5,6,7 тетрахлор-,
динатриевая соль
(CI 45410)
(Fluorescein, 2',4',5',7'-tetrabromo-4,5,6,7- tetrachloro-, disodium salt) (CI 45410)
Кислотный крас-
ный 92
(Acid Red 92)
CAS № 18472-87-2
EC № 242-355-6
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, макси-мальная концентрация, применяемая для волос, не должна пре-вышать 2,0 процента
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут вознакать серьезные аллерги-ческие реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствитель-ной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 0,4 про-цента
271
Смесь (1), (2) и (3) в диспергирующем агенте (лигносульфат):
(Mixture of (1), (2) & (3) in dispersing agent (lignosulphate)
Дисперсный синий 377 представляет собой смесь из трех красителей:
(Disperse Blue 377 is a mixture of three dyes):
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
(1) 9,10-Антрахинон- 1,4-бис [(2-гидроксиэтил) амино]
(9,10-Anthracenedione-1,4-bis[(2- Hydroxyethyl)amino])
(1)1,4-бис [(2-гид-роксиэтил) амино] антра-9,10-хинон
(1,4-bis[(2-hydro-xyethyl)amino]anthra-9,10-quinone)
CAS № 4471-41-4

EC № 224-743-7
(2) 9,10-Антрахинон—1-
[(2-гидроксиэтил) амино] - 4 - [(3-гидроксипропил) амино]
(9,10-Anthracenedione-1-[(2- Hydroxyethyl)amino]-4- [(3-Hydroxypropyl)amino])
(2) 1 - [(2-гидро-ксиэтил) амино] -4 - [(3- гидроксипро-пил) амино]-антра- 9,10-хинон
(1-[(2-hydroxyethyl) amino]-4-[(3-hydro-xypropyl)amino]
anthra- 9,10-quino-ne)
CAS № 67674-26-4
EC № 266-865-3
(3) 9,10- Антрахинон - 1,4-бис [(3- гидроксипропил) амино
(9,10-anthracenedione-1,4-bis[(3- hydroxypropyl)amino)
(3) 1,4-бис [(3- гидроксипропил) амино] -антра- 9,10-хинон
(1,4-bis[(3- hydro-xylpropyl)amino]
anthra- 9,10-quino-ne)
CAS № 67701-36-4
EC № 266-954-7
272
4-Аминофенол
(4-Aminophenol)
p-Аминофенол
(p-Aminophenol)
CAS № 123-30-8
EC № 204-616-2
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) және (b) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,9 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
(b)Кірпік бояуға арналған өнім
(b) Тек кәсіби қолдану үшін
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- бетіңізде бөртпе бар немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма и ресниц,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма.
Тек кәсіби қолдану үшін
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
273
4,5-диамино-1- (2-гидроксиэтил) -1Н-пиразол сульфат (1: 1)
(4,5-Diamino-1-(2- hydroxyethyl)-1H- pyrazole sulfate (1:1))
1-гидроксиэтил-4,5-диамино пиразола сульфат
(1-Hydroxyethyl-4,5- Diamino Pyrazole Sulfate )
CAS №
155601-30-2
EC № 429-300-3
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат

EC № 224-743-7
(2) 9,10-Антрахинон—1-
[(2-гидроксиэтил) амино] - 4 - [(3-гидроксипропил) амино]
(9,10-Anthracenedione-1-[(2- Hydroxyethyl)amino]-4- [(3-Hydroxypropyl)amino])
(2) 1 - [(2-гидро-ксиэтил) амино] -4 - [(3- гидроксипро-пил) амино]-антра- 9,10-хинон
(1-[(2-hydroxyethyl) amino]-4-[(3-hydro-xypropyl)amino]
anthra- 9,10-quino-ne)
CAS № 67674-26-4
EC № 266-865-3
(3) 9,10- Антрахинон - 1,4-бис [(3- гидроксипропил) амино
(9,10-anthracenedione-1,4-bis[(3- hydroxypropyl)amino)
(3) 1,4-бис [(3- гидроксипропил) амино] -антра- 9,10-хинон
(1,4-bis[(3- hydro-xylpropyl)amino]
anthra- 9,10-quino-ne)
CAS № 67701-36-4
EC № 266-954-7
272
4-Аминофенол
(4-Aminophenol)
p-Аминофенол
(p-Aminophenol)
CAS № 123-30-8
EC № 204-616-2
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) и (b) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать
0,9 процента
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b)Продукция для окрашивания ресниц
(b) Только для профессионального применения
(b) Должно быть напечатано на этикетке:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ресницы, если:
- у вас высыпания на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос и ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Только для профессионального применения
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
273
4,5-диамино-1- (2-гидроксиэтил) -1Н-пиразол сульфат (1: 1)
(4,5-Diamino-1-(2- hydroxyethyl)-1H- pyrazole sulfate (1:1))
1-гидроксиэтил-4,5-диамино пиразола сульфат
(1-Hydroxyethyl-4,5- Diamino Pyrazole Sulfate )
CAS №
155601-30-2
EC № 429-300-3
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать

Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 3,0 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін. Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
274
Хинолин, 4- формил-1-ме-тил- 4- метилбензолсульфо-қышқылды тұз (1: 1)
(Quinolinium, 4- formyl-1-methyl-, salt with 4- methyl-benzenesulfonic acid (1:1))
4-Формил-1-метил-хинолин-р-толуол-сульфонат
(4-Formyl-1-Methyl-quinolinium-p-Tolu-enesulfonate)
CAS № 223398-02-5
EC № 453-790-8
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,5 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
— сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
— шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
275
Пиридин, 1-метил-4 - [(метилфенилгидразоно)
метил] -, метилсульфат
(Pyridinium, 1- methyl-4-
[( methylphenylhydrazono)
methyl]-, methyl sulfate)
Негізгі сары 87
(Basic Yellow 87)
CAS №
68259-00-7
EC № 269-503-2
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сізде "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция болды ма
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 1,0 пайыз

3,0 процента
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции. Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
274
Хинолин, 4- формил-1-ме-тил- соль с 4- метилбензолсульфо-кислотой (1: 1)
(Quinolinium, 4- formyl-1-methyl-, salt with 4- methyl-benzenesulfonic acid (1:1))
4-Формил-1-метил-хинолин-р-толуол-сульфонат
(4-Formyl-1-Methyl-quinolinium-p-Tolu-enesulfonate)
CAS № 223398-02-5
EC № 453-790-8
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максима-льная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать 2,5 про-цента
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
— у вас есть сыпь на лице и чувствитель-ной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
— вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
275
Пиридин, 1-метил-4 - [(метилфенилгидразоно)
метил] -, метилсульфат
(Pyridinium, 1- methyl-4-
[( methylphenylhydrazono)
methyl]-, methyl sulfate)
Основной жел-
тый 87
(Basic Yellow 87)
CAS №
68259-00-7
EC № 269-503-2
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максималь-ная концентрация, применяемая для волос, не должна превышать 1,0 про-цент
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствитель-ной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 1,0 про-цент

(b) 1,0 пайыз
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
282
1-Пропанаминиум, 3 - [[9,10-дигидро-4- (метил-амино) - 9,10-диоксо-1- антраценил] амино] -N, N-диметил-N- пропил, бромистый
(1-Propanaminium, 3-[[9,10-dihydro- 4-(methyl-amino)- 9,10-dioxo-1- anthracenyl] amino]-N,N- dimethyl-N- propyl-, bromide)
HC Көк 16
(HC Blue 16)
CAS № 502453-61-4
ЕС № 481-170-7
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
3,0 пайыз
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
283
3-Амино-2-хлор- 6-метил-фенол 3-амино-4-хлор-6-метилфенол; HCl
(3-amino-2-chlor- 6-methyl-phenol 3-amino-4-chloro- 6-methylphenol HCl)
5-Амино-6-хлор-о- крезол
5-амино-6-хлор-о- крезол; HCl
(5-Amino-6-Chloro-o- Cresol 5-Amino-6-Chloro-o- Cresol HCl)
CAS № 84540-50-1
80419-48-3
ЕС № 283-144-9
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,5 пайыз
284
Фенол, 2,2'метиленбис [4- амино-], дигидрохлорид
(Phenol, 2,2'- methylene-ebis[4- amino-], dihydro-chloride)
2,2'-метиленбис-4- аминофенол HCl
(2,2'-Methylenebis-4- aminophenol HCl)
CAS № 27311-52-0
63969-46-0
ЕС № 440-850-3
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,0 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 1,0 пайыз

(b) 1,0 процент
Для (а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
282
1-Пропанаминиум, 3 - [[9,10-дигидро-4- (метил-амино) - 9,10-диоксо-1- антраценил] амино] -N, N-диметил-N- пропил, бромистый
(1-Propanaminium, 3-[[9,10-dihydro- 4-(methyl-amino)- 9,10-dioxo-1- anthracenyl] amino]-N,N- dimethyl-N- propyl-, bromide)
HC Синий 16
(HC Blue 16)
CAS № 502453-61-4
ЕС № 481-170-7
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
3,0 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
283
3-Амино-2-хлор- 6-метил-фенол 3-амино-4-хлор-6-метилфенол; HCl
(3-amino-2-chlor- 6-methyl-phenol 3-amino-4-chloro- 6-methylphenol HCl)
5-Амино-6-хлор-о- крезол
5-амино-6-хлор-о- крезол; HCl
(5-Amino-6-Chloro-o- Cresol 5-Amino-6-Chloro-o- Cresol HCl)
CAS № 84540-50-1
80419-48-3
ЕС № 283-144-9
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 1,0 процент.
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на времен-
ные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 0,5 процента
284
Фенол, 2,2'метиленбис [4- амино-], дигидрохлорид
(Phenol, 2,2'- methylene-ebis[4- amino-], dihydro-chloride)
2,2'-метиленбис-4- аминофенол HCl
(2,2'-Methylenebis-4- aminophenol HCl)
CAS № 27311-52-0
63969-46-0
ЕС № 440-850-3
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 1,0 процент
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 1,0 процент

285
Пиридин-2,6-диилдиамин
(Pyridine-2,6- diyldiamine)
2,6-диамино-пиридин
(2,6-Diamino-pyridine)
CAS № 141-86-6
ЕС № 205-507-2
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) және (b) үшін: Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,15 пайыздан аспауы тиіс
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
(b) Кірпік бояуға арналған өнім
(b) Тек кәсіби қолдану үшін
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Тек кәсіби қолдану үшін.
Кірпіктерді бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты немесе кірпікті бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.
286
С16- алкилтриметил-аммоний хлорид
C18- алкилтриметил-аммоний хлорид
(C16-alkyltrimethyl-ammonium chloride
C18-alkyltrimethyl-ammonium chloride)
Цетримониум хлорид
(Cetrimonium chloride (19))
CAS № 112-02-7
ЕС № 203-928-6 стеартримониум хлорид
(Steartrimonium chloride (19))
CAS № 112-03-8
ЕС № 203-929-1
(а) Шашқа арналған шайылатын өнім
(а) 2,5 пайыз жекелеген концентрациялар немесе жекелеген концентрациялардың сомасы үшін цетримониум хлориді және стеартримониум хлориді
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
(b) Шашқа арналған шайылмайтын өнім
(b) 1,0 пайыз жекелеген концентрациялардың сомасы үшін цетримониум хлориді және стеартримониум хлориді
(с) Бетке арналған шайылмайтын өнім
(c) 0,5 пайыз жекелеген концентрациялардың сомасы үшін цетримониум хлориді және стеартримониум хлориді

285
Пиридин-2,6-диилдиамин
(Pyridine-2,6- diyldiamine)
2,6-диамино-пиридин
(2,6-Diamino-pyridine)
CAS № 141-86-6
ЕС № 205-507-2
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
Для (а) и (b): После смешивания с окислительным реагентом, макси-мальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 0,15 процента
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Продукция для окраши-вания ресниц
(b) Только для профессионального применения
(b) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Только для профессионального применения.
При окра-шивании ресниц могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ресницы если:
- у вас есть высыпания на лице и чувствительная, раздраженная и поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос или ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.
286
С16- алкилтриметил-аммоний хлорид
C18- алкилтриметил-аммоний хлорид
(C16-alkyltrimethyl-ammonium chloride
C18-alkyltrimethyl-ammonium chloride)
Цетримониум хлорид
(Cetrimonium chloride (19))
CAS № 112-02-7
ЕС № 203-928-6 стеартримониум хлорид
(Steartrimonium chloride (19))
CAS № 112-03-8
ЕС № 203-929-1
(а) Cмываемая продукция для волос
(а) 2,5 про-цента для отдельных концентраций или суммы отдельных концентраций цетримониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента дол-жно быть указано в технических докумен-тах.
(b) Несмы-ваемая про-дукция для волос
(b) 1,0 процент для отдельных концентраций или суммы отдельных концентраций цетримониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида
(с) Несмыва-емая продук-ция для лица
(c) 0,5 про-цента для отдельных концентраций или суммы отдельных концентраций цетримониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида

287
С22- алкилтриметил-аммоний хлорид
(C22- alkyltrimethyl-ammonium chloride)
Бегентримониум хлорид
(Behentrimonium chloride (19))
CAS № 17301-53-0
ЕС № 241-327-0
а) Шашқа арналған шайылатын өнім
(а) 5,0 пайыз жеке концентрация үшін беген-тримониум хлориді немесе жеке концентрация сомасы үшін цетримониум хлориді, стеартримо-ниум хлориді және бегентримо-ниум хлориді, сонымен бірге осы қосымшаның 286-сілтемелік нөмірінде көрсетілген цетримониум хлориді мен стеартримо-ниум хлориді сомасы үшін тиісті максималды концентрация сақталған кезде
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
(b) Шашқа арналған шайылмайтын өнім
(b) Жеке концентрация үшін 3,0 пайыз беген-тримониум хлориді немесе цетри-мониум хлориді, стеартримо-ниум хлориді және бегентри-мониум хлориді жекелеген концентрацияларының сомасы, сонымен қатар цет-римониум хлоридінің және стеартримо-Римо-хлоридтің сомасы үшін сәйкес келетін ең жоғары концентрацияны сақтаған кезде осы қосымшаның 286-сілтемелік нөмірінде көрсетілген хлоридтің стеартримониумы.
(с) Бетке арналған шайылмайтын өнім
(с) беген-тримониум хлоридтің жеке концентрациясы немесе цетримониум хлоридтің, стеартримо-ниум хлоридтің және бегентримо-ниум хлоридтің жекелеген концентрацияларының сомалары үшін 3,0 пайыз, сол уақытта осы қосымшаның 286 сілтемелік нөмірінде көрсетілген цетримониум хлорид пен стеартримо-ниум хлоридтің сомалары үшін тиісті ең жоғары концентрация сақталған кезде
288
3 - [(4-амино-3-метил-9,10-диоксо-1-антрил) амино] пропил-триметил-аммоний; метилсульфат
(3-[(4-amino-3-methyl-9,10-dioxo-9,10-dihydro-anthracen-1-yl)amino]-N,N,N-trimethylpropan-1-aminium, methylsulfate salt)
НС Көгілдір №17
(НС Blue № 17)
CAS № 16517-75-2
ЕС № 605-392-2
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан аспауы тиіс
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз.
Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 2,0 пайыз

287
С22- алкилтриметил-аммоний хлорид
(C22- alkyltrimethyl-ammonium chloride)
Бегентримониум хлорид
(Behentrimonium chloride (19))
CAS № 17301-53-0
ЕС № 241-327-0
а) Смываемая продук-ция для волос
(а) 5,0 про-центов для индивидуаль-ной концен-трации беген-тримониум хлорида или суммы отдельных концентраций цетримониум хлорида, стеартримо-ниум хлорида и бегентримо-ниум хлорида, в то же время при соблюдении соответст-вующей макси-мальной концентрации для суммы цет-римониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида, указанной в ссылочном номере 286 настоящего приложения
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических докумен-тах.
(b) Несмыва-емая продукция для волос
(b) 3,0 про-центов для индивиду-альной концентра-ции беген-тримониум хлорида или суммы отдельных концентра-ций цетри-мониум хлорида, стеартримо-ниум хлорида и бегентри-мониум хлорида, в то же время при соблю-дении соответству-ющей максималь-ной концентра-ции для суммы цет-римониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида, указанной в ссылочном номере 286 настоящего приложения.
(с) Несмыва-емая продукция для лица
(с) 3,0 про-центов для индивиду-альной концентра-ции беген-тримониум хлорида или суммы отдельных концент-раций цетримониум хлорида, стеартримо-ниум хлорида и бегентримо-ниум хлорида, в то же время при соблюдении соответству-ющей макси-мальной концентра-ции для суммы цетримониум хлорида и стеартримо-ниум хлорида, указанной в ссылочном номере 286 настоящего приложения
288
3 - [(4-амино-3-метил-9,10-диоксо-1-антрил) амино] пропил-триметил-аммоний; метилсульфат
(3-[(4-amino-3-methyl-9,10-dioxo-9,10-dihydro-anthracen-1-yl)amino]-N,N,N-trimethylpropan-1-aminium, methylsulfate salt)
НС Голубой №17
(НС Blue № 17)
CAS № 16517-75-2
ЕС № 605-392-2
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2,0 процента
Для (а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окраши-вании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им.
Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы, если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 2,0 процента

289
Фосфор қышқылының қосылысы 4 - [(2,6-дихлор-фенил) (4-имино-3,5-диметил-2,5-циклогекса-диен-1-илден) метил] -2,6-диметиланилин (1: 1)
(Phosphoric acid compound with 4-[(2,6-dichloro- phenyl) (4-imino-3,5-dimethyl-2,5- cyclohexa-dien-1- ylidene) methyl]-2,6-dimethylaniline (1:1))
НС Көгілдір №15
(НС Blue № 15)
CAS № 74578-10-2
ЕС № 277-929-5
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,2 пайыз
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,2 пайыздан аспауы тиіс
(a) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба
290
Динатрий 2,2'-(9,10-диоксо-антрацен-l,4-диилдиимино) бис(5-метилсульфонат)
(Disodium 2,2'-(9,10-dioxoan-thracene-l,4-diyl-diimino)bis(5-methylsulpho-nate))
Қышқыл жасыл 25
(Acid Green 25)
CAS № 4403-90-1
ЕС № 224-546-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,3 пайыз
291
Натрий, 4 - [(9,10-дигидро-4-гидрокси-9,10-диоксо-1-антрил) амино] толуол-3-сульфонат
(Sodium, 4-[(9,10-dihydro-4-hydroxy-9,10-di-oxo-1-anthryl)amino]toluene-3-sulphonate)
Қышқыл күлгін 43
(Acid Violet 43)
CAS № 4430-18-6
ЕС № 224-618-7
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
292
1,4-Бензолдиамин,
2- (метоксиметил)
1,4-бензолдиамин,
2- (метоксиметил) -, сульфат
(1,4-Benzenediamine,
2-(methoxymethyl)
1,4-Benzenediamine,
2-(methoxymethyl)-, sulfate)
2-Метоксиметил-п-фенилендиамин
2-метоксиметил-п-фенилендиамин
сульфат
2-(Methoxymethyl-p-Phenylenediamine
2-Methoxymethyl-p-Phenylenediamine
Sulfate)
CAS № 337906-36-2,
337906-37-3
EC № 679-526-3,
638-749-6
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(а) (b) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 1,8 пайыздан аспауы тиіс (еркін негізге қайта есептегенде)
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған. Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
(b) Кірпік бояуға арналған өнім
(b) Кәсіби қолдану
(b) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Бұл өнім елеулі аллергиялық реакциялар тудыруы мүмкін .
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған. Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда кірпік боямаңыз:
- бетіңізде бөртпе бар немесе бас терісі сезімтал, тітіркенген немесе зақымдалса
- шашты немесе кірпікті бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
Тек кәсіби пайдалану үшін
Көзге түсуін болдырмау, көзге түскен жағдайда дереу жуып тастау.

289
Соединение фосфорной кислоты с 4 - [(2,6-дихлор-фенил) (4-имино-3,5-диметил-2,5-циклогекса-диен-1-илден) метил] -2,6-диметиланилин (1: 1)
(Phosphoric acid compound with 4-[(2,6-dichloro- phenyl) (4-imino-3,5-dimethyl-2,5- cyclohexa-dien-1- ylidene) methyl]-2,6-dimethylaniline (1:1))
НС Голубой №15
(НС Blue № 15)
CAS № 74578-10-2
ЕС № 277-929-5
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 0,2 про-цента
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превы-шать 0,2 процента
(a) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувстви-тельной, раздражен-ной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на времен-ные татуировки "черной хной"
290
Динатрий 2,2'-(9,10-диоксо-антрацен-l,4-диилдиимино) бис(5-метилсульфонат)
(Disodium 2,2'-(9,10-dioxoan-thracene-l,4-diyl-diimino)bis(5-methylsulpho-nate))
Кислотный зеленый 25
(Acid Green 25)
CAS № 4403-90-1
ЕС № 224-546-6
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,3 процента
291
Натрий, 4 - [(9,10-дигидро-4-гидрокси-9,10-диоксо-1-антрил) амино] толуол-3-сульфонат
(Sodium, 4-[(9,10-dihydro-4-hydroxy-9,10-di-oxo-1-anthryl)amino]toluene-3-sulphonate)
Кислотный фиолетовый 43
(Acid Violet 43)
CAS № 4430-18-6
ЕС № 224-618-7
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
292
1,4-Бензолдиамин,
2- (метоксиметил)
1,4-бензолдиамин,
2- (метоксиметил) -, сульфат
(1,4-Benzenediamine,
2-(methoxymethyl)
1,4-Benzenediamine,
2-(methoxymethyl)-, sulfate)
2-Метоксиметил-п-фенилендиамин
2-метоксиметил-п-фенилендиамин
сульфат
2-(Methoxymethyl-p-Phenylenediamine
2-Methoxymethyl-p-Phenylenediamine
Sulfate)
CAS № 337906-36-2,
337906-37-3
EC № 679-526-3,
638-749-6
(а) Красящее вещество в окислительных красках для волос
(а) (b) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос и ресниц не должна превышать 1,8 процента (в пересчете на свободное основание)
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет. Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице или чувстви-тельная, раздраженная и поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
(b) Продукция для окраши-вания ресниц
(b) Профессиональное применение
(b) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
Эта продукция может вызывать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет. Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте ресницы, если:
- у вас высыпания на лице или чувствительная, раздраженная или поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос или ресниц,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
Только для профес-сионального применения
Избегать попадания в глаза, в случае попадания в глаза немедленно промыть.

293
1-N-Метилморфолиний пропиламино 4-гидрокси- антрахинон метилсульфат
(1-N-Methylmorpholinium-propylamino-4-hydroxy-anthraquinone, methyl sulfate)
Гидроксиантрахи-нон аминопропил-метил морфолиний метасульфат
(Hydroxyanthra-quinone-aminopropyl Methyl Morpholi-nium Methosulfate)
CAS № 38866-20-5
ЕС № 254-161-9
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
294
Этанол, 2,2 '- [[3- метил-4 - [(E) - (4 нитрофенил) азо] фенил] имино] бис
(Ethanol, 2,2'-[[3- methyl-4-[(E)-(4- nitrophenyl)azo] phenyl]imino]bis-)
Дисперсный Қызыл 17
(Disperse Red 17)
CAS № 3179-89-3
ЕС № 221-665-5
(а)Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,2 пайыз
(а) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан аспауы тиіс
(а) және (b) үшін:
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері: 50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба
295
4-Амино-5-гидрокси-3- (4-нитрофенилазо) -6- (фенилазо) -2,7-нафталиндисульфон қышқылы, динатрий тұзы
(4-Amino-5-hydroxy-3-(4-nitrophenylazo)-6-(phenyl-azo)-2,7-naphthalenedi-sulfonic acid, disodium salt)
Қышқыл Қара 1
(Acid Black 1)

293
1-N-Метилморфолиний пропиламино 4-гидрокси- антрахинон метилсульфат
(1-N-Methylmorpholinium-propylamino-4-hydroxy-anthraquinone, methyl sulfate)
Гидроксиантрахи-нон аминопропил-метил морфолиний метасульфат
(Hydroxyanthra-quinone-aminopropyl Methyl Morpholi-nium Methosulfate)
CAS № 38866-20-5
ЕС № 254-161-9
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
294
Этанол, 2,2 '- [[3- метил-4 - [(E) - (4 нитрофенил) азо] фенил] имино] бис
(Ethanol, 2,2'-[[3- methyl-4-[(E)-(4- nitrophenyl)azo] phenyl]imino]bis-)
Дисперсный Красный 17
(Disperse Red 17)
CAS № 3179-89-3
ЕС № 221-665-5
(а)Красящее вещество в окислительных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
(b) 0,2 про-цента
(а) После смешивания с окислительным реагентом, максима-льная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2,0 процента
Для (а) и (b):
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитро-заминов: 50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувствительной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной"
295
4-Амино-5-гидрокси-3- (4-нитрофенилазо) -6- (фенилазо) -2,7-нафталиндисульфоновая кислота, динатриевая соль
(4-Amino-5-hydroxy-3-(4-nitrophenylazo)-6-(phenyl-azo)-2,7-naphthalenedi-sulfonic acid, disodium salt)
Кислотный Черный 1
(Acid Black 1)

CAS № 1064-48-8
ЕС № 213-903-1
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
296
Динатрия 3-гидрокси-4 - [(E) - (4-метил-2-сульфо-натофенил) диазенил] -2-нафтоат
(Disodium 3-hydroxy-4-[(E)-(4-methyl-2-sulfonato-phenyl)diazenyl]-2-naph-thoate)
Пигмент Қызыл 57
(Pigment Red 57)
CAS № 5858-81-1
ЕС № 227-497-9
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,4 пайыз
297
2- (2-этоксиэтокси) этанол моноэтил диэтиленгликоль эфирі
(2-(2-ethoxyethoxy)ethanol Diethylene Glycol Monoethyl Ether (DEGEE))
Этоксидигликоль
(Ethoxydiglycol)
CAS № 111-90-0
EC № 203-919-7
(a) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулар
(a) 7 пайыз
(а)-дан (e) дейін
Этоксидигликольдег этиленгликоль қоспасының құрамы ≤ 0,1% болуы тиіс.
Өнімді көз айналасына және ауыз қуысына қолдануға болмайды
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулар
(b) 5 пайыз
(c) Шашқа арналған бояулардан басқа шайылатын өнім
(c) 10 пайыз
(d) Спрей түріндегіден басқа косметикалық өнім
(d) 2,6 пайыз
(e) Спрейдің мынадай өнімдері: әтір, парфюмерлік сулар, шаш лактары, антиперспи-ранттар мен дезодоранттар
(e) 2,6 пайыз
298
Ди [2- [4 - [(E) -2- [4- [бис (2-гидроксиэтил) амино-фенил] винил] пиридин-1-иум] бутаноил] амино-этил]ди-сульфанил ди-хлорид
(Di[2-[4-[(E)-2-[4- [bis(2-hydroxyethyl)aminophenyl]vinyl]pyridin-1-ium] butanoyl]aminoethyl] di-sulfanyl dichloride)
НС Қызыл № 17
(HC Red No 17)
CAS № 1449471-67-3
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг / кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
299
Ди [2- [4 - [(Е) -2- [2,4,5-триметоксифенил] винил] пиридинин-1-иум] бутано-ил] аминоэтил] дисуль-фанил дихлорид
(Di[2-[4-[(E)-2- [2,4,5-trimethoxyphenyl]vinyl] pyridinin-1-ium] butanoyl] aminoethyl]disulfanyl dichloride)
НС Сары № 17
(HC Yellow No 17)
CAS № 1450801-55-4
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмағандарға пайдалануға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба
300
1H-пиразол-4,5- диамин, 1- гексил-, сульфат (2: 1)
(1H-Pyrazole-4,5- diamine, 1- hexyl-, sulfate (2:1))
1-гексил 4,5-ди-амино пиразола сульфат
(1-Hexyl 4,5- Di-amino Pyrazole Sulfate)

CAS № 1064-48-8
ЕС № 213-903-1
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
296
Динатрия 3-гидрокси-4 - [(E) - (4-метил-2-сульфо-натофенил) диазенил] -2-нафтоат
(Disodium 3-hydroxy-4-[(E)-(4-methyl-2-sulfonato-phenyl)diazenyl]-2-naph-thoate)
Пигмент Красный 57
(Pigment Red 57)
CAS № 5858-81-1
ЕС № 227-497-9
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,4 процента
297
2- (2-этоксиэтокси) этанол моноэтиловый эфир диэтиленгликоля
(2-(2-ethoxyethoxy)ethanol Diethylene Glycol Monoethyl Ether (DEGEE))
Этоксидигликоль
(Ethoxydiglycol)
CAS № 111-90-0
EC № 203-919-7
(a) Окисли-тельные краски для волос
(a) 7 процен-тов
От (а) до (e) Содержание примеси этиленгликоля в этоксидигликоле должно быть ≤ 0,1%.
Не следует использовать в продукции вокруг глаз и для полости рта
(b) Неокисли-тельные краски для волос
(b) 5 процен-тов
(c) Смываемая продукция кроме красок для волос
(c) 10 процен-тов
(d) Другая косметическая продукция, не в виде спрея
(d) 2,6 про-цента
(e) Следующая продукция в виде спрея: духи, парфю-мерные воды, лаки для волос, антиперспи-ранты и дезодоранты
(e) 2,6 про-цента
298
Ди [2- [4 - [(E) -2- [4- [бис (2-гидроксиэтил) амино-фенил] винил] пиридин-1-иум] бутаноил] амино-этил]ди-сульфанил ди-хлорид
(Di[2-[4-[(E)-2-[4- [bis(2-hydroxyethyl)aminophenyl]vinyl]pyridin-1-ium] butanoyl]aminoethyl] di-sulfanyl dichloride)
НС Красный № 17
(HC Red No 17)
CAS № 1449471-67-3
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг / кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
299
Ди [2- [4 - [(Е) -2- [2,4,5-триметоксифенил] винил] пиридинин-1-иум] бутано-ил] аминоэтил] дисуль-фанил дихлорид
(Di[2-[4-[(E)-2- [2,4,5-trimethoxyphenyl]vinyl] pyridinin-1-ium] butanoyl] aminoethyl]disulfanyl dichloride)
НС Желтый № 17
(HC Yellow No 17)
CAS № 1450801-55-4
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
При окрашивания может вызвать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Даннная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувстви-тельной, раздражен-ной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на времен-.
ные татуировки "черной хной"
300
1H-пиразол-4,5- диамин, 1- гексил-, сульфат (2: 1)
(1H-Pyrazole-4,5- diamine, 1- hexyl-, sulfate (2:1))
1-гексил 4,5-ди-амино пиразола сульфат
(1-Hexyl 4,5- Di-amino Pyrazole Sulfate)

303
Фенол, 3-амино- 2,6-диметил
(Phenol, 3-amino- 2,6-dimethyl)
3-Амино-2,6-ди-метилфенол
(3-Amino-2,6- Dimethylphenol)
CAS № 6994-64-5
EC № 230-268-6
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2,0 пайыздан аспауы тиіс
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы
Бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба
304
2-Нафтиламин, 8 - [(4-ами-но-3-нитрофенил) азо] -7-гидрокси-N, N, N-триме-тил, хлорид
(2-Naphthalenaminium, 8-[(4- amino-3-nitrophenyl) azo]-7-hydroxy-N,N,N-trimethyl-, chloride)
Негізгі коричневый 17
(Basic Brown 17)
CAS № 68391-32-2
EC № 269-944-0
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
2,0 пайыз
305
3-амино-7- (диметиламино) -2- метоксифеноксазин -5-иум хлорид
(3-Amino-7-(dimethyl-amino)-2- methoxyphe-noxazin-5-ium chloride)
Негізгі көк 124
(Basic Blue 124)
CAS № 67846-56-4
EC № 267-370-5
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
- Нитрозды ингредиенттерді қолдануға болмайды
- Нитрозаминдердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг / кг
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау
Бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- бұрын сіз уақытша "қара қына" татуировка реакциясына ұшырадыңыз ба
306
Арахисо майы, экстракты және туындысы
(Peanut oil, extracts and derivatives)
Масло Arachis Hypogaea (арахиса)
(Arachis Hypogaea Oil)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Жеміс қабығының экстракты Arachis Hypogaea (арахиса) (Hypogaea
Arachis Hypogaea Seedcoat Extract)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Arachis ұны Hypogaea (арахис)
(Arachis Hypogaea Flour)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Арахис ақуызының ең жоғары мөлшері: 0,5 ppm
Arachis Hypogaea (арахиса) жемістерінің экстракты
(Arachis Hypogaea Fruit Extract)

303
Фенол, 3-амино- 2,6-диметил
(Phenol, 3-amino- 2,6-dimethyl)
3-Амино-2,6-ди-метилфенол
(3-Amino-2,6- Dimethylphenol)
CAS № 6994-64-5
EC № 230-268-6
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2,0 процента
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси
При окрашивания могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувстви-тельной, раздражен-ной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на времен-ные татуировки "черной хной"
304
2-Нафтиламин, 8 - [(4-ами-но-3-нитрофенил) азо] -7-гидрокси-N, N, N-триме-тил, хлорид
(2-Naphthalenaminium, 8-[(4- amino-3-nitrophenyl) azo]-7-hydroxy-N,N,N-trimethyl-, chloride)
Основной коричневый 17
(Basic Brown 17)
CAS № 68391-32-2
EC № 269-944-0
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
2,0 процента
305
3-амино-7- (диметиламино) -2- метоксифеноксазин -5-иум хлорид
(3-Amino-7-(dimethyl-amino)-2- methoxyphe-noxazin-5-ium chloride)
Основной си-
ний 124
(Basic Blue 124)
CAS № 67846-56-4
EC № 267-370-5
Красящее вещество в неокислитель-ных красках для волос
0,5 процента
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг / кг
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты
При окрашивания может вызвать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице и чувстви-тельной, раздраженной и поврежденной кожи головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на времен-ные татуировки "черной хной"
306
Арахисовое масло, экстракты и производные
(Peanut oil, extracts and derivatives)
Масло Arachis Hypogaea (арахиса)
(Arachis Hypogaea Oil)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Экстракт плодовой оболочки Arachis Hypogaea (арахиса) (Hypogaea
Arachis Hypogaea Seedcoat Extract)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Мука Arachis Hypogaea (арахисовая)
(Arachis Hypogaea Flour)
CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Максимальная концентрация белков арахиса: 0,5 ppm
Экстракт плодов Arachis Hypogaea (арахиса)
(Arachis Hypogaea Fruit Extract)

CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Сабақтарының экстракты Arachis Hypogaea (арахиса)
(Arachis Hypogaea Sprout Extract)
Гидргенизделген арахис майы
(Hydrogenated Peanut Oil)
CAS № 68425-36-5
EC № 270-350-9
Арахис қышқылы
Peanut Acid
CAS № 91051-35-3
EC № 293-087-1
Арахис Глицеридтары
(Peanut Glycerides)
CAS № 91744-77-3
EC № 294-643-6
ПЭГ-6 эфирлер арахис майлары
(Peanut Oil PEG-6 Esters)
CAS № 68440-49-3
Арахисамид
MEA
(Peanutamide MEA)
CAS № 93572-05-5
EC № 297-433-2
Арахисамид MIPA
(Peanutamide MIPA)
Калий арахинаты
Potassium Peanutate
CAS № 61789-56-8
EC № 263-069-8
Натрий-арахисоамфоацетат
(Sodium Peanutamphoacetate)
Натрий арахинаты
(Sodium Peanutate)
CAS № 61789-57-9
EC № 263-070-3
Сульфатталған арахис майы
(Sulfated Peanut Oil)
CAS № 73138-79-1
EC № 277-298-6
307
Бидайдың гидролизделген протеині
(Hydrolyzed wheat protein)
Бидайдың гидролизделген протеині
(Hydrolyzed wheat protein)
CAS № 94350-06-8/
222400-28-4/
70084-87-6/
100209-50-5
EC № 305-225-0
309-358-5
Гидролизаттардағы пептидтердің молекулалық массасының ең жоғары мәні: 3,5 кДа
308
Tagetes minuta гүлдерінің экстракты(ұсақ бархатцар)
Tagetes minuta гүлдерінің майы (ұсақ бархатцар)
(Tagetes minuta flower extract
Tagetes minuta flower oil)
Tagetes minuta гүлдерінің экстракты (ұсақ бархатцар)
(Tagetes minuta flower extract)
Tagetes minuta гүлдерінің майы (ұсақ бархатцар)
(Tagetes minuta flower oil)
CAS № 91770-75-1; 91770-75-1/
8016-84-0
EC № 294-862-7;
294-862-7
(a) Шайылмайтын өнім
(b) Шайылатын өнім
(a) 0,01 пайыз
(b) 0,1 пайыз
(a) және (b) үшін: Сығындыдағы/майдағы альфа-тертиенил (тертиофен) мөлшері ≤ 0,35 пайыз.
(а) үшін:
Күннен қорғану өнімі мен табиғи / жасанды ультракүлгін сәулеленуден қорғауға арналған өнімдерді қолдануға болмайды.
(a) және (b) үшін: экстрактпен (маймен) ұсақ түсті барқытшөптер (Tagetes patula) (осы қосымшаның 309-сілтемелік нөмірі) бірге пайдаланылған жағдайда пайдалануға дайын өнімдегі барқытшөп (Tagetes) экстрактының (майының) жалпы жиынтық мөлшері осы кестенің 5-бағанында көрсетілген шекті концентрациядан аспауға тиіс.
309
Tagetes patula гүлдерінің экстракты (Ұсақ гүлді барқытшөптер)
Tagetes patula гүлдерінің майы (ұсақ гүлді барқытшөптер)
(Tagetes patula flower extract
Tagetes patula flower oil)
Tagetes patula гүлдерінің экстракты (ұсақ гүлді барқытшөптер)
(Tagetes patula flower extract)
Tagetes patula гүлдерінің майы (ұсақ гүлді барқытшөптер)
(Tagetes patula flower oil)
CAS № 91722-29-1;
91722-29-1/
8016-84-0
EC № 294-431-3;
294-431-3/-
(a) Шайылмайтын өнім
(b) Шайылатын өнім
(a)
0,01 пайыз
(b)

CAS № 8002-03-7
EC № 232-296-4
Экстракт побегов Arachis Hypogaea (арахиса)
(Arachis Hypogaea Sprout Extract)
Гидргенизированное арахисовое масло
(Hydrogenated Peanut Oil)
CAS № 68425-36-5
EC № 270-350-9
Арахисовая кислота
Peanut Acid
CAS № 91051-35-3
EC № 293-087-1
Глицериды арахиса
(Peanut Glycerides)
CAS № 91744-77-3
EC № 294-643-6
ПЭГ-6 эфиры арахисового масла
(Peanut Oil PEG-6 Esters)
CAS № 68440-49-3
Арахисамид
MEA
(Peanutamide MEA)
CAS № 93572-05-5
EC № 297-433-2
Арахисамид MIPA
(Peanutamide MIPA)
Арахинат калия
Potassium Peanutate
CAS № 61789-56-8
EC № 263-069-8
Натрий-арахисоамфоацетат
(Sodium Peanutamphoacetate)
Арахинат натрия
(Sodium Peanutate)
CAS № 61789-57-9
EC № 263-070-3
Сульфатированное арахисовое масло
(Sulfated Peanut Oil)
CAS № 73138-79-1
EC № 277-298-6
307
Гидролизованный протеин пшеницы
(Hydrolyzed wheat protein)
Гидролизованный протеин пшеницы
(Hydrolyzed wheat protein)
CAS № 94350-06-8/
222400-28-4/
70084-87-6/
100209-50-5
EC № 305-225-0
309-358-5
Максимальное значение молекулярной массы пептидов в гидролизатах: 3,5 кДа
308
Экстракт цветов Tagetes minuta (бархатцев мелких)
Масло цветов Tagetes minuta (бархатцев мелких)
(Tagetes minuta flower extract
Tagetes minuta flower oil)
Экстракт цветов Tagetes minuta (бархатцев мелких)
(Tagetes minuta flower extract)
Масло цветов Tagetes minuta (бархатцев мелких)
(Tagetes minuta flower oil)
CAS № 91770-75-1; 91770-75-1/
8016-84-0
EC № 294-862-7;
294-862-7
(a) Несмыва-емая продукция
(b) Смываемая продукция
(a) 0,01 про-цента
(b) 0,1 про-цента
Для (a) и (b): Содержание альфа-тертиенила (терти-офена) в экстракте/масле ≤ 0,35 процентов.
Для (а): Не исполь-зовать в солнцеза-щитной продукции и продукции, предназ-наченной для защиты от естественного / искусственного ультрафиолетового излучения.
Для (a) и (b): в случае совместного использования с экстрактом (маслом) бархатцев мелкоцветных (Tagetes patula) (ссылочный номер 309 настоящего приложения),общее суммарное содержание экстракта (масла) бархатцев (Tagetes) в готовой к использованию продукции не должно превышать предель-ные концентрации, указанные в графе 5 данной таблицы.
309
Экстракт цветов Tagetes patula (бархатцев мелкоцветных)
Масло цветов Tagetes patula (бархатцев мелкоцветных)
(Tagetes patula flower extract
Tagetes patula flower oil)
Экстракт цветов Tagetes patula (бархатцев мелкоцветных)
(Tagetes patula flower extract)
Масло цветов Tagetes patula (бархатцев мелкоцветных)
(Tagetes patula flower oil)
CAS № 91722-29-1;
91722-29-1/
8016-84-0
EC № 294-431-3;
294-431-3/-
(a) Несмыва-емая продукция
(b) Смываемая продукция
(a)
0,01 процента
(b)

0,1 пайыз
(a) және (b) үшін: Сығындыдағы / майдағы альфа-тертиенил (тертиофен) мөлшері ≤ 0,35 пайыз.
(a) үшін: Күннен қорғану өнімі мен табиғи / жасанды ультракүлгін сәулеленуден қорғауға арналған өнімдерді қолдануға болмайды.
(a) және (b) үшін: экстрактпен (маймен) ұсақ барқытшөптер (Tagetes patula) (осы қосымшаның 308-сілтемелік нөмірі) бірге пайдаланылған жағдайда пайдалануға дайын өнімдегі барқытшөп (Tagetes) экстрактының (майының) жалпы жиынтық мөлшері осы кестенің 5-бағанында көрсетілген шекті концентрациядан аспауға тиіс
310
1-(4-Хлорфенокси)-1- (имидазол-1-ил) -3,3-диметилбутан-2-он (22)
(1-(4-Chlorophenoxy)-1-(imidazol-1-yl)-3,3- dimethylbutan-2-one)
Климбазол
(Climbazole)
CAS № 38083-17-9
EN № 253-775-4
Қайызғаққа қарсы шайылатын сусабындар
2,0 пайыз
Микроорганизмдердің көбеюін басу үшін емес, басқа мақсаттар үшін пайдаланған кезде ингредиенттің мақсаты техникалық құжаттарда көрсетілуі тиіс.
311
Дифенил (2,4,6-триметилбензоил) фосфиноксид
(Diphenyl(2,4,6- trimethylbenzoyl) phosphine oxide)
Триметилбензоил дифенилфосфино-ксид
(Trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide)
CAS № 75980-
60-8
EN № 278-355-8
Тырнаққа арналған жасанды жүйелер
5,0 пайыз
Тек кәсіби қолдану
Тек кәсіби пайдалану үшін;
терімен жанасуды болдырмау;
нұсқаулыққа сәйкес қолдану.
312
2-Фуральдегид
(2-Furaldehyde)
Фурфурол
(Furfural)
CAS №98-01-1
EN №202-627-7
0,001 пайыз
313
2-гидроксиэтилметакрилат
(2- Hydroxyethyl Methacrylate)
HEMA
CAS № 868-77-9
EC № 212-782-2
Тырнаққа арналған өнім
Тек кәсіби қолдану
Тек кәсіби қолдану үшін.
Аллергия реакциясын тудыруы мүмкін.
314
11,14-Диокса-2,9-диазагептадец-16- қышқыл, 4,4,6,16-тетраметил-10,15-диоксо, 2 - [(2-метил-1-оксо-2-пропенил)окси] этиль эфирі
(11,14-Dioxa-2,9-diazaheptadec-16-enoic Acid,4,4,6,16-tetramethyl-10,15-dioxo, 2-[(2-metyl-1-oxo-2-propenyl)oxy]ethyl ester)
Ди-HЕМА триметилгексил дикарбамат
(DI-HEMA trimethyl-hexyl dicarbamate)
CAS № 41137-60-4/ 72869-86-4
EC № 255-239-5/
276-957-5
Тырнаққа арналған өнім
Тек кәсіби қолдану
Тек кәсіби қолдану үшін.
Аллергия реакциясын тудыруы мүмкін.
315
4- (3-аминопиразоло [1,5-A]пиридин-2-ил) -1,1-диметилпиперазин-1-ий хлорид гидрохлорид
(4-(3-aminopyrazolo[1,5-A]pyridin-2-yl)-1,1- dimethylpiperazin- 1-ium chloride hydrochloride)
Диметилпипера-зиния аминопиразо-лопиридин HCl
(Dimethylpipera-zinium Aminopyrazolopyri-dine HCl)
CAS № 1256553- 33-9
EC № 813-255-5
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2 пайыздан аспауы тиіс (еркін негізге қайта есептегенде)
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояу кезінде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.

0,1 процента
Для (a) и (b): Содержание альфа-тертиенила (терти-офена) в экстракте / масле ≤ 0,35 процентов.
Для (a): Не исполь-зовать в солнце-защитной продукции и продукции, предназ-наченной для защиты от естественного / искусственного ультрафиолетового излучения.
Для (a) и (b): в случае совместного использования с экстрактом (маслом) бархатцев мелких (Tagetes minuta) (ссылочный номер 308 настоящего приложения), общее суммарное содержание экстракта (масла) бархатцев (Tagetes) в готовой к использованию продукции не должно превышать предель-ные концентрации, указанные в графе 5 данной таблицы
310
1-(4-Хлорфенокси)-1- (имидазол-1-ил) -3,3-диметилбутан-2-он (22)
(1-(4-Chlorophenoxy)-1-(imidazol-1-yl)-3,3- dimethylbutan-2-one)
Климбазол
(Climbazole)
CAS № 38083-17-9
EN № 253-775-4
Смываемые шампуни против перхоти
2,0 процента
При использовании для других целей, а не для подавления размножения микроорганизмов, назначение ингредиента должно быть указано в технических документах.
311
Дифенил (2,4,6-триметилбензоил) фосфиноксид
(Diphenyl(2,4,6- trimethylbenzoyl) phosphine oxide)
Триметилбензоил дифенилфосфино-ксид
(Trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide)
CAS № 75980-
60-8
EN № 278-355-8
Искусственные системы для ногтей
5,0 процентов
Только профессиональное применение
Только для профес-сионального применения;
исключить контакт с кожей;
применять в соот-ветствии с инструкцией.
312
2-Фуральдегид
(2-Furaldehyde)
Фурфурол
(Furfural)
CAS №98-01-1
EN №202-627-7
0,001 процента
313
2-гидроксиэтилметакрилат
(2- Hydroxyethyl Methacrylate)
HEMA
CAS № 868-77-9
EC № 212-782-2
Продукция для ногтей
Только профессиональное применение
Только для профессионального применения.
Может вызвать аллергическую реакцию.
314
11,14-Диокса-2,9-диазагептадец-16-еновая кислота, 4,4,6,16-тетраметил-10,15-диоксо, 2 - [(2-метил-1-оксо-2-пропенил)окси] этиловый эфир
(11,14-Dioxa-2,9-diazaheptadec-16-enoic Acid,4,4,6,16-tetramethyl-10,15-dioxo, 2-[(2-metyl-1-oxo-2-propenyl)oxy]ethyl ester)
Ди-HЕМА триметилгексил дикарбамат
(DI-HEMA trimethyl-hexyl dicarbamate)
CAS № 41137-60-4/ 72869-86-4
EC № 255-239-5/
276-957-5
Продукция для ногтей
Только профессиональное применение
Только для профессионального применения.
Может вызвать аллергическую реакцию.
315
4- (3-аминопиразоло [1,5-A]пиридин-2-ил) -1,1-диметилпиперазин-1-ий хлорид гидрохлорид
(4-(3-aminopyrazolo[1,5-A]pyridin-2-yl)-1,1- dimethylpiperazin- 1-ium chloride hydrochloride)
Диметилпипера-зиния аминопиразо-лопиридин HCl
(Dimethylpipera-zinium Aminopyrazolopyri-dine HCl)
CAS № 1256553- 33-9
EC № 813-255-5
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2 процента (в пересчете на свободное основание)
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице или чувстви-тельная, раздраженная и поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".

316
1- (3 - ((4-Аминофенил) амино) пропил) -3-метил-1H-имидазол-3- хлорид гидрохлорид
(1-(3-((4-Aminophe-nyl)amino)propyl)-3-methyl-1H- imidazol-3-ium chloride hydrochloride)
Метилимидазолийпропил р-фенилендиамин HCl
(Methylimidazoliumpropyl p-phenylene-diamine HCl)
CAS № 220158-86-1
Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 2 пайыздан аспауы тиіс (еркін негізге қайта есептегенде)
Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.
317
Ди- [2 - [(E) -2- [4- [бис (2-гидроксиэтил) аминофе-нил] винил] пиридин-1-ий] этил] дисульфид диметан-сульфонат
(Di-[2-[(E)-2-[4-[bis (2-hydroxyethyl) aminophenyl] vinyl]pyridin-1- ium]-ethyl]disulphide dimethanesulfonate)
НС Қызғылт № 6
(HC Orange № 6)
CAS № 1449653- 83-1
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
Метансульфонаттардың,
атап айтқанда этилметансульфонаттың қоспалары болмауға тиіс.
318
4 - [(2-гидрокси-1-нафтил) азо] натрий бензолсульфонаты
(Sodium 4-[(2- hydroxy-1- naphthyl)azo]benzene sulfonate)
Қышқыл Қызғылт 7
(Acid Orange 7)
CAS № 633-96-5
EC № 211-199-0
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
0,5 пайыз
319
Фенол, 4,4'- (4,5,6,7-тетра-бром-1,1-диоксидо-3H-2,1-бензоксатиол-3-илиден) бис [2,6-дибром-
(Phenol, 4,4'- (4,5,6,7-tetrabromo-1,1-dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[2,6- dibromo-)
Тетрабромфенол көк
(Tetrabromophenol Blue)
CAS № 4430-25-5
EC № 224-622-9
(a) Шашқа арналған тотықтырғыш бояулардағы бояғыш зат
(b) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) 0,2 пайыз
(a) Тотықтырғыш реагентпен араластырғаннан кейін шашты бояу үшін қолданылатын ең жоғары концентрация 0,2 пайыздан аспауы тиіс (еркін негізге қайта есептегенде)
(а) Этикеткаға басылуға тиіс:
Қоспадағы бояу мен тотықтырғыштың қатынасы.
Шашты бояған кезде ауыр аллергиялық реакциялар пайда болуы мүмкін.
Нұсқаулықты оқып, оны басшылыққа алыңыз. Бұл өнім 16 жасқа толмаған адамдарға арналмаған.
Уақытша "қара қына" татуировкасы аллергия қаупін арттыруы мүмкін.
Мына жағдайларда шашты боямаңыз:
- сізде бет бөртпесі және бас теріңіз сезімтал, тітіркенген және зақымдалған болса,
- шашты бояғаннан кейін сізде қандай да бір реакция болды ма,
- сіз бұрын "қара қына" уақытша татуировкаларына реакция жасадыңыз ба.

316
1- (3 - ((4-Аминофенил) амино) пропил) -3-метил-1H-имидазол-3-ий хлорид гидрохлорид
(1-(3-((4-Aminophe-nyl)amino)propyl)-3-methyl-1H- imidazol-3-ium chloride hydrochloride)
Метилимидазолийпропил р-фенилендиамин HCl
(Methylimidazoliumpropyl p-phenylene-diamine HCl)
CAS № 220158-86-1
Красящее вещество в окислительных красках для волос
После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 2 процента (в перес-чете на свободное основание)
На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице или чувстви-тельная, раздраженная и поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".
317
Ди- [2 - [(E) -2- [4- [бис (2-гидроксиэтил) аминофе-нил] винил] пиридин-1-ий] этил] дисульфид диметан-сульфонат
(Di-[2-[(E)-2-[4-[bis (2-hydroxyethyl) aminophenyl] vinyl]pyridin-1- ium]-ethyl]disulphide dimethanesulfonate)
НС Оранжевый № 6
(HC Orange № 6)
CAS № 1449653- 83-1
Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
0,5 процента
Примеси метансульфонатов,
в частности этилметансульфоната, должны отсутствовать.
318
4 - [(2-гидрокси-1-нафтил) азо] бензолсульфонат натрия
(Sodium 4-[(2- hydroxy-1- naphthyl)azo]benzene sulfonate)
Кислотный Оранжевый 7
(Acid Orange 7)
CAS № 633-96-5
EC № 211-199-0
Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
0,5 процента
319
Фенол, 4,4'- (4,5,6,7-тетра-бром-1,1-диоксидо-3H-2,1-бензоксатиол-3-илиден) бис [2,6-дибром-
(Phenol, 4,4'- (4,5,6,7-tetrabromo-1,1-dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[2,6- dibromo-)
Тетрабромфенол синий
(Tetrabromophenol Blue)
CAS № 4430-25-5
EC № 224-622-9
(a) Красящее вещество в окислитель-
ных красках для волос
(b) Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
(b) 0,2 про-цента
(a) После смешивания с окислительным реагентом, максимальная концентрация применяемая для окрашивания волос не должна превышать 0,2 процента (в перес-чете на свободное основание)
(а) На этикетке должно быть напечатано:
Соотношение краски и окислителя в смеси.
При окрашивании волос могут возникать серьезные аллергические реакции.
Прочитайте инструкции и следуйте им. Данная продукция не предназначена для использования лицами моложе 16 лет.
Временные татуировки "черная хна" могут увеличить риск аллергии.
Не окрашивайте волосы если:
- у вас есть сыпь на лице или чувстви-тельная, раздраженная и поврежденная кожа головы,
- вы когда-либо испытывали какую-либо реакцию после окрашивания волос,
- ранее вы испытали реакцию на временные татуировки "черной хной".

320
Индигофера боялған, кептірілген және туралған жапырақтары бояғыш индигофера L
(Indigofera tinctoria, dried and pulverised leaves of Indigofera tinctoria L)
Индигофера боялған жапырақтары;
боялған индигофера жапырақтарының ұнтағы; бояғыш индигофера жапырақтарының сығындысы; бояғыш индигофера сығындысы
(Indigofera tinctoria leaf Indigofera tinctoria leaf powder Indigofera tinctoria leaf extract Indigofera tinctoria extract)
CAS № 84775-63-3
EC № 283-892-6
Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
25 пайыз
321
Аэродинамикалық диаметрі ≤ 10 мкм 1% немесе одан да көп бөлшектері бар ұнтақ түріндегі титан диоксиді.
(Titanium dioxide in powder form containing 1 % or more of
particles with aerodynamic
diameter ≤ 10 mm)
Титан диоксиді
(Titanium Dioxide)
CAS № 13463-67-7/
1317-70-0/1317-80-2
EC № 236-675-5/
215-280-1/215-282-2
(а) Үгілмелі опа түріндегі бетке арналған өнімдер
(b)      Шашқа арналған аэрозольды спрейлер
(с) Басқа да өнім
(a) 25 пайыз;
(b) 1,4 пайыз жалпы қолдану үшін
және кәсіби қолдану үшін 1,1 пайыз
(a) (b) бетіңізде бөртпе бар
(c) Ішке дем алу кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда қолдануға болмайды
322
1,3-дигидрокси-2-пропанон
1,3-Dihydroxy- 2-propanone
Дигидроксиацетон
Dihydroxyacetone
CAS № 96-26-4
EC № 202-494-5
(а) Шашқа арналған тотықтырғыш емес бояулардағы бояғыш зат
(b) Автоқыздырынуға арналған өнім
(а) 6,25 пайыз;
(b) 10 пайыз
1 Бұл заттар парфюмерлік-косметикалық өнімдердегі олардың әрқайсысының рұқсат етілген ең жоғары мәнге қатынасы 1-ден аспаған жағдайда жеке немесе қоспада пайдаланылуы мүмкін.
2 -
-
Натрий, калий немесе литий гидроксидтерінің концентрациясы натрий гидроксидіне қайта есептеледі. Гидроксидтердің қоспаларын пайдалану кезінде сома осы кестенің 5-бағанында көрсетілген мәннен аспауы тиіс.
5 Натрий, калий немесе литий гидроксидтерінің мөлшері натрий гидроксидіне қайта есептеледі. Гидроксидтердің қоспасын пайдалану кезінде олардың жиынтық концентрациясы осы кестенің 5-бағанында көрсетілген мәннен аспауы тиіс.
Консервант ретінде Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 799 шешімімен қабылданған "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) Кеден одағының техникалық регламентіне (бұдан әрі – техникалық регламент)4-қосымшаның 34-сілтемелік нөмірін қараңыз.
7 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 43-сілтеме нөмірін қараңыз.
Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 54-сілтеме нөмірін қараңыз.
9 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 3-сілтеме нөмірін қараңыз.

320
Индигофера красильная, высушенные и измельченные листья Индигофера красильной L
(Indigofera tinctoria, dried and pulverised leaves of Indigofera tinctoria L)
Листья Индигофера красильной;
порошок листьев Индигофера красильной; экстракт листьев Индигофера красильной; экстракт Индигофера красильной
(Indigofera tinctoria leaf Indigofera tinctoria leaf powder Indigofera tinctoria leaf extract Indigofera tinctoria extract)
CAS № 84775-63-3
EC № 283-892-6
Красящее вещество в неокислитель-
ных красках для волос
25 процентов
321
Диоксид титана в виде порошка, содержащий 1% или более частиц с аэродинамическим диаметром ≤ 10 мкм.
(Titanium dioxide in powder form containing 1 % or more of
particles with aerodynamic
diameter ≤ 10 mm)
Диоксид титана
(Titanium Dioxide)
CAS № 13463-67-7/
1317-70-0/1317-80-2
EC № 236-675-5/
215-280-1/215-282-2
(а) Продукция для лица в виде рассыпчатой пудры
(b) Аэрозольные спреи для волос
(с) Другая продукция
(a) 25 процентов;
(b) 1,4 процента для общего применения
и 1,1 процента для профес-сионального применения
(a) (b) Только в виде пигмента
(c) Не использовать в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании
322
1,3-дигидрокси-2-пропанон
1,3-Dihydroxy- 2-propanone
Дигидроксиацетон
Dihydroxyacetone
CAS № 96-26-4
EC № 202-494-5
(а) Красящее вещество в неокислительных красках
(b) Продукция для автозагара
(а) 6,25 процентов;
(b) 10 процентов
_________________
1 Данные вещества могут использоваться отдельно или в смеси при условии, что сумма отношений содержания каждого из них в парфюмерно-косметической продукции к максимально разрешенному значению не превышает 1.
2 -
3 -
4 Концентрация гидроксидов натрия, калия или лития выражается в пересчете на гидроксид натрия. При использовании смесей гидроксидов сумма не должна превышать значения, указанного в графе 5 данной таблицы.
5 Количество гидроксидов натрия, калия или лития выражается в пересчете на гидроксид натрия. При использовании смеси гидроксидов их суммарная концентрация не должна превышать значения, указанного в графе 5 данной таблицы.
6 Как консервант, см. ссылочный номер 34 приложения 4 к техническому регламенту Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), принятому Решением Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799 (далее – технический регламент).
7 Как консервант, см. ссылочный номер 43 приложения 4 к техническому регламенту.
8 Как консервант, см. ссылочный номер 54 приложения 4 к техническому регламенту.
9 Как консервант, см. ссылочный номер 3 приложения 4 к техническому регламенту.

10 Тек 3 жасқа дейінгі балаларға қолдануға болатын өнімдер үшін.
11 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 9-сілтеме нөмірін қараңыз.
12 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 23-сілтеме нөмірін қараңыз.
13 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 8-сілтеме нөмірін қараңыз.
14 -
15 Бұл шектеу дайын косметикалық өнімдерге емес, затқа қолданылады.
16 Қоспада пайдаланылатын осы заттардың сомасы "пайдалануға дайын өнімдегі ең жоғары концентрация" ретінде көрсетілген мәннен аспауы тиіс.
17 Шашты бояуға арналған осы заттың бос негізі мен тұздарын, егер техникалық регламентке 1-қосымшаға сәйкес тыйым салынбаған болса, пайдалануға рұқсат етіледі.
18 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 58-сілтеме нөмірін қараңыз.
19 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 44-сілтеме нөмірін қараңыз.
20 Калий гидроксидін қолданудың басқа түрлері үшін техникалық регламентке 2-қосымшаның 15D сілтеме нөмірін қараңыз.
21 Калий гидроксидін қолданудың басқа түрлері үшін техникалық регламентке 2-қосымшаның 15 а сілтемелік нөмірін қараңыз.
22 Консервант ретінде техникалық регламентке 4-қосымшаның 32-сілтеме нөмірін қараңыз.
Ескертпе. Ауыз қуысы гигиенасы құралдарындағы фтордың ең жоғары рұқсат етілген концентрациясы пайызбен, немесе мг/кг, немесе ppm фтордың молярлық массасына қайта есептегенде көрсетіледі.".
3.      Көрсетілген техникалық регламентке 3-қосымшада:
а) 34-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
34
Динатрий 7-гидрокси-8-(фенилазо)нафта-лин1,3-дисульфонат
(Disodium 7-hydroxy-8-(phenylazo)naphthalene-1,3-disulphonate)
16230
қызғылт
Шырышты қабықтарға арналған өнімдерде пайдаланылмайды
";
б) позицию 51 изложить в следующей редакции:
"
51
l-(4-(фенилазо)фе-нилазо)-2-нафтол
(l-(4-(Phenylazo) phenylazo)-2-naphthol)
26100
қызыл
Шырышты қабықтарға арналған өнімдерде пайдаланылмайды
Жиілік критерийлері:
анилин ≤ 0,2 пайыз
2-нафтол ≤ 0,2 пайыз
4-аминоазо-бензин ≤ 0,1 пайыз
1-(фенилазо)-2-нафтол ≤3 пайыз
1-[2-(фенилазо) фенилазо]-2-нафталинол ≤2 пайыз
";
в) 143-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"

10 Только для продукции, которая может использоваться для детей до 3 лет.
11 Как консервант, см. ссылочный номер 9 приложения 4 к техническому регламенту.
12 Как консервант, см. ссылочный номер 23 приложения 4 к техническому регламенту.
13 Как консервант, см. ссылочный номер 8 приложения 4 к техническому регламенту.
14 -
15 Это ограничение применяется к веществу, а не к готовой косметической продукции.
16 Сумма этих веществ, используемых в смеси, не должна превышать значения, указанного как "максимальная концентрация в готовой к использованию продукции".
17 Свободное основание и соли данного вещества для окрашивания волос, если это не запрещено в соответствии с приложением 1 к техническому регламенту, разрешается использовать.
18 Как консервант, см. ссылочный номер 58 приложения 4 к техническому регламенту.
19 Как консервант, см. ссылочный номер 44 приложения 4 к техническому регламенту.
20 Для других видов применения гидроксида калия, см ссылочный номер 15d приложения 2 к техническому регламенту.
21 Для других видов применения гидроксида калия, см ссылочный номер 15а приложения 2 к техническому регламенту.
22 Как консервант см. ссылочный номер 32 приложения 4 к техническому регламенту.
Примечание. Максимально допустимая концентрация фтора в средствах гигиены полости рта указывается в пересчете на молярную массу фтора в процентах, или мг/кг, или ppm.".
3. В приложении 3 к указанному техническому регламенту:
а) позицию 34 изложить в следующей редакции:
"
34
Динатрий 7-гидрокси-8-(фенилазо)нафта-лин1,3-дисульфонат
(Disodium 7-hydroxy-8-(phenylazo)naphthalene-1,3-disulphonate)
16230
оранжевый
Не используется в продукции, предназна-ченной для слизистых оболочек
";
б) позицию 51 изложить в следующей редакции:
"
51
l-(4-(фенилазо)фе-нилазо)-2-нафтол
(l-(4-(Phenylazo) phenylazo)-2-naphthol)
26100
красный
Не используется в продукции, предназна-ченной для слизистых оболочек
Критерий чистоты:
анилин ≤ 0,2 процента
2-нафтол ≤ 0,2 процента
4-аминоазо-бензин ≤ 0,1 процента
1-(фенилазо)-2-нафтол ≤3 процента
1-[2-(фенилазо) фенилазо]-2-нафталинол ≤2 процента
";
в) позицию 143 изложить в следующей редакции:
"

143
Титан диоксиді(1)
(Titanium dioxide)
77891
236-675-5
ақ
- 2-қосымшаның 321-тармағына сәйкес пайдалануға арналған аэродинамикалық диаметрі ≤ 10 мкм болатын 1% немесе одан көп бөлшектерді қамтитын ұнтақ түріндегі титан диоксиді
".
4. Көрсетілген техникалық регламентке 4-қосымшада:
а) 3-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Салицил қышқылы және оның тұздары (1)
(Salicylic acid and its salts)
Салицил қышқылы, (Salicylic acid)

143
Диоксид титана(1)
(Titanium dioxide)
77891
236-675-5
белый
- Диоксид титана в виде порошка, содержащего 1% или более частиц с аэродинамическим диаметром ≤ 10 мкм, для использования в соответствии с пунктом 321 приложения 2
".
4. В приложении 4 к указанному техническому регламенту:
а) позицию 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Салициловая кислота и ее соли (1)
(Salicylic acid and its salts)
Салициловая кислота, (Salicylic acid)

69-72-7
200-712-3
0,5 пайыз (қышқыл)
3 жасқа дейінгі балаларға арналған құралдарда пайдаланбау.
Ауыз қуысы гигиенасы құралдарында қолдануға болмайды.
Мынада:
- ішке дем алу кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда пайдаланбау.
3 жасқа дейінгі балаларға пайдаланбау(2)
Кальций салицилаты, магний салицилаты, MEA-салицилат, натрий салицилаты,
калий салицилаты,
ТЕА-салицилат
(calcium salicylate, magnesium salicylate, MEA-salicylate, sodium salicylate, potassium salicylate, TEA-salicylate)

69-72-7
200-712-3
0,5 процента (кислота)
Не исполь-зовать в средствах для детей в возрасте до
3 лет.
Не исполь-зовать в средствах гигиены полости рта.
Не исполь-зовать:
- в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании.
Не использовать для детей в возрасте до
3 лет (2)
Салицилат кальция, салицилат магния, MEA-салицилат, салицилат натрия,
салицилат калия,
ТЕА-салицилат
(calcium salicylate, magnesium salicylate, MEA-salicylate, sodium salicylate, potassium salicylate, TEA-salicylate)

0,1 пайыз
ішке дем алу кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда пайдаланбау.
";
д) 31 және 32-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
31
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
32
1-(4-Хлорфенокси) -1- (имидазол-1-ил) -3,3-диметилбутан-2-он (19)
(1-(4-(Chloropheno-xy-1-(imidazol-1-yl)-3,3- dimethylbutan-2-one)
Климбазол
(Climbazole)
CAS № 38083-17-9
EC № 253-775-4
(а) Шашқа арналған лосьондар
(a)      0,2 пайыз
(б) Бетке арналған кремдер
(b)      0,2 пайыз
(c) Аяқ күтімінің өнімдері
(c)      0,2 пайыз
(d) Шайылатын сусабын
(d)      0,5 пайыз
";
е) 40 және 41-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
40
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
41
Ауыстырылған немесе жойылған
Moved or deleted
";
ж) 49-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
49
5-Этил-3,7-диокса-1-аза-бицикло-[3.3.0]-октан
(5-Ethyl-3,7-dioxa-1-azabicyclo[3.3.0] octane
7-Этил-бицикло-оксазолидин
(7-Ethyl-bicyclo-oxazolidine)
7747-35-5
231-810-4
0,3 пайыз
Ауыз қуысы гигиенасы құралдарында және шырышты қабықтарға арналған өнімдерде пайдалануға болмайды
";
з) 51-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
51
Натрий гидросиметиламиноацетаты
(Sodium hydroxymethylamino acetate))
Натрий гидокси-метилгли-цинаты
(Sodium Hydroxyme-thylglycinate)
70161-44-3
274-357-8
0,5 пайыз
Егер шығарылған формальдегидтің ең жоғары теориялық концентрациясы, шығарылған жеріне қарамастан, нарықта орналастырылған құрамда ≥ 0,1 пайыз болса, пайдалануға болмайды
";
и) 15 және 16-сілтемелер мынадай редакцияда жазылсын:
"15 Басқаша пайдалану кезінде (консервант ретінде емес) – техникалық регламентке 2-қосымшаның 287-тармағын қараңыз.
16 Басқаша пайдалану кезінде (консервант ретінде емес) – техникалық регламентке 2-қосымшаның 288-тармағын қараңыз.";
к) мынадай мазмұндағы 19-сілтемемен толықтырылсын:
"19 Басқаша пайдалану кезінде (консервант ретінде емес) – техникалық регламентке 2-қосымшаның 310-тармағын қараңыз.";
л) ескертпелердің 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы тізбеде келтірілген құрамында формальдегид бөлетін заттар бар парфюмерлік-косметикалық өнімде: "құрамында формальдегид бар" деген ескерту жазбасы болуы тиіс, егер ондағы формальдегидтің құрамы 0,05 пайыздан асатын болса.";
м) мынадай мазмұндағы 60-позициямен толықтырылсын:
"
60
4- (3-этокси-4-гидроксифенил) бутан-2-он
(4-(3-ethoxy-4-hyd-
roxyphenyl)bu-
tan-2-one)
CB41273119
Гидрокси-этоксифенил бутанон
(Hydroxy-ethoxyphenyl Butanone) CAS № 569646-79-3
EC № 933-435-8
0,7 пайыз
".
5. Көрсетілген техникалық регламентке 5-қосымшада:
а) 27, 27а, 28-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
27
Титан диоксиді (2)
(Titanium dioxide)
титан диоксиді
(Titanium
Dioxide)

0,1 процента
Не использо-вать в фор-мах, которые могут привес-ти к воздей-ствию на лег-кие конечного потребителя при вдыхании.
";
д) позиции 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"
31
Перемещено или удалено
Moved or deleted
32
1-(4-Хлорфенокси) -1- (имидазол-1-ил) -3,3-диметилбутан-2-он (19)
(1-(4-(Chloropheno-xy-1-(imidazol-1-yl)-3,3- dimethylbutan-2-one)
Климбазол
(Climbazole)
CAS № 38083-17-9
EC № 253-775-4
(а) Лосьоны для волос
(a) 0,2 процента
(б) Кремы для лица
(b) 0,2 процента
(c) Продукция по уходу за ногами
(c) 0,2 процента
(d) Смывае-мый шампунь
(d) 0,5 процента
";
е) позиции 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"
40
Перемещено или удалено
Moved or deleted
41
Перемещено или удалено
Moved or deleted
";
ж) позицию 49 изложить в следующей редакции:
"
49
5-Этил-3,7-диокса-1-аза-бицикло-[3.3.0]-октан
(5-Ethyl-3,7-dioxa-1-azabicyclo[3.3.0] octane
7-Этил-бицикло-оксазолидин
(7-Ethyl-bicyclo-oxazolidine)
7747-35-5
231-810-4
0,3 процента
Не использо-вать в сред-ствах гигиены полости рта и в продукции, предназна-ченной для слизистых оболочек
";
з) позицию 51 изложить в следующей редакции:
"
51
Гидросиметиламиноацетат натрия
(Sodium hydroxymethylamino acetate))
Гидокси-метилгли-цинат натрия
(Sodium Hydroxyme-thylglycinate)
70161-44-3
274-357-8
0,5 процента
Не использо-вать, если макси-мальная теорети-ческая концент-рация выделяе-мого формаль-дегида в составе, размещен-ном на рынке, независи-мо от источника, составляет ≥ 0,1 процента.
";
и) сноски 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15 При другом использовании (не в качестве консерванта) – см. пункт 287 приложения 2 к техническому регламенту.
16 При другом использовании (не в качестве консерванта) – см. пункт 288 приложения 2 к техническому регламенту.";
к) дополнить сноской 19 следующего содержания:
"19 При другом использовании (не в качестве консерванта) – см. пункт 310 приложения 2 к техническому регламенту.";
л) пункт 2 примечаний изложить в следующей редакции:
"2. Парфюмерно-косметическая продукция, содержащая вещества, приведенные в настоящем перечне, выделяющие формальдегид, должна содержать предупредительную надпись: "Содержит формальдегид", если содержание в ней формальдегида превышает 0,05 процента.";
м) дополнить позицией 60 следующего содержания:
"
60
4- (3-этокси-4-гидроксифенил) бутан-2-он
(4-(3-ethoxy-4-hyd-
roxyphenyl)bu-
tan-2-one)
CB41273119
Гидрокси-этоксифенил бутанон
(Hydroxy-ethoxyphenyl Butanone) CAS № 569646-79-3
EC № 933-435-8
0,7 процента
".
5. В приложении 5 к указанному техническому регламенту:
а) позиции 27, 27а, 28 изложить в следующей редакции:
"
27
Диоксид титана (2)
(Titanium dioxide)
диоксид
титана
(Titanium
Dioxide)

13463-67-7/
1317-70-0/
1317-80-2
236-675-5/ 205-280-1/
215-282-2
25 пайыз (4)
Аэродинамикалық диаметрі ≤ 10 мкм болатын 1% немесе одан да көп бөлшектерден тұратын ұнтақ түріндегі титан диоксиді 2-қосымшаның 321-тармағына сәйкес пайдаланылуы тиіс. 2-қосымшаның 321-тармағының (4) бағанының (с) әрпімен белгіленген өнім түрі үшін осы позицияның (5) бағанында көрсетілген пайдалануға дайын өнімнің ең жоғары концентрациясы қолданылады.
27а
Титан диоксиді (2)
(Titanium dioxide)
Титан диоксиді
(нано)
(Titanium Dioxide)
(nano)
13463-67-7/
1317-70-0/
1317-80-2
236-675-5/ 215-280-1/
215-282-2
25 пайыз (4)
Ішке дем алу кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда пайдаланбау. Мынадай сипаттамалары бар наноматериал-дарға ғана рұқсат етіледі:
- тазалығы ≥ 99 пайыз,
- рутил немесе құрамында 5 паизге дейінгі анатаза бар рутил түрінде, , сфералық, ине тәрізді немесе ланцеттік кристалды құрылымы және кластерлер формасы бар,
- егер мөлшер бойынша сыныптауыш негізге алынса, бөлшектердің орташа мөлшері ≥ 30 нм,
- жақтарының арақатынасы 1-ден 4,5 дейін, ал көлемдік үлестік беті ≤ 460 м2 / см3,
- кремний оксидімен, гидратталған кремний диоксидімен, алюминий оксидімен, алюминий гидроксидімен, алюминий стеаратымен, стеарин қышқылымен, триметокси-каприлил-силанмен, глицеринмен, диметиконмен, гидродиме-тиконмен, симетиконмен жабылған;
немесе келесі қоспалардың бірімен жабылған:
- ең жоғары концентрациядағы кремний диоксиді 16 пайыз және ең жоғары концентрациядағы цетил фосфаты 6 пайыз,
- ең жоғары концентрациядағы алюминий оксиді 7 пайыз және ең жоғары концентрациядағы марганец диоксиді 0,7 пайыз (ерінге арналған өнімдерде қолдануға болмайды),
- ең жоғары концентрациядағы алюминий оксиді 3 пайыз және ең жоғары концентрациядағы триэтоксикаприлилсилан 9 пайыз,
- тиісті жабылмаған немесе легирленбеген эталонмен салыстырғанда фотокаталитикалық белсенділік ≤ 10 пайыз,
- нанобөлшектер соңғы рецептурада фототұрақты.
Құрамында алюминий оксиді мен марганец диоксидінің қоспасы бар титан диоксиді (нано) бар бет терісіне жағуға арналған косметикалық өнім құрамында мына ескертуді қамтуға тиіс: ерінмен жанасуын болдырмау немесе ерінге жағуға болмайды
28
Бензой қышқылы, 2-[-4-(диэтиламино)-2-гидрок-сибензоил]-, гексил эфирі
(Benzoic acid, 2-[4-(diethyl-amino)-2-hydroxybenzoyl]-, hexylester)
Диэтиламино-гидроксибензоил гексил бензоат
(Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate)
302776-68-7
443-860-6
10 пайыз
";
б) 2-сілтеме мынадай редакцияда жазылсын:
"2 Басқаша пайдалану кезінде (бояғыш ретінде) – техникалық регламентке 3-қосымшаның 143-тармағын қараңыз.";

13463-67-7/
1317-70-0/
1317-80-2
236-675-5/ 205-280-1/
215-282-2
25 процентов (4)
Диоксид титана в виде порошка, содержащий 1% или более частиц с аэродинами-ческим диаметром ≤ 10 мкм, должен использоваться в соответствии с пунктом 321 Приложением 2. Для вида продукции, обозначенной буквой (c) графа (4) пункт 321 Приложения 2, применяется максимальная концентрация в готовой к использованию продукции, указанной в графе (5) этой позиции.
27а
Диоксид титана (2)
(Titanium dioxide)
Диоксид титана
(нано)
(Titanium Dioxide)
(nano)
13463-67-7/
1317-70-0/
1317-80-2
236-675-5/ 215-280-1/
215-282-2
25 процентов (4)
Не использовать в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании. Допускаются только наноматериалы, имеющие следующие характеристики:
- чистота ≥ 99 процентов,
- в виде рутила или рутила с содержанием анатаза до 5 процентов, со сферической, игольчатой или ланцетной кристалической структурой и формой кластеров,
- средний размер частиц, если исходить из классификации по размерам, ≥ 30 нм,
- соотношение сторон от 1 до 4,5, а объемная удельная поверхность ≤ 460 м2 / см3 ,
- покрытый оксидом кремния, гидратированным диоксидом кремния, оксидом алюминия, гидроксидом алюминия, алюминия стеаратом, стеариновой кислотой, триметокси-каприлил-силаном, глицерином, диметикон, гидродиме-тиконом, симетиконом;
или покрытый одной из следующих смесей:
- диоксид кремния в максимальной концентрации 16 процентов и цетил фосфат в максимальной концентрации 6 процентов,
- оксид алюминия в максимальной концентрации 7 процентов и диоксид марганца в максимальной концентрации
0,7 процента (не для использования в продукциидля губ),
- оксид алюминия в максимальной концентрации 3 процента и триэток-сикапри-лилсилан в максимальной концентрации
9 процентов,
- фотоката-литическая активность ≤ 10 процентов по сравнению с соответ-ствующим непокрытым или нелегированным эталоном,
- нано-частицы фотостабильны в конечной рецептуре.
Косметическая продукция, предназначен-ная для нане-сения на кожу лица, содержащая диоксид титана (нано), покрытый смесью оксида алюминия и диоксида марганца, должна содержать предупреж-дение: избе-гать контакта с губами или не наносить на губы
28
Бензойная кислота, 2-[-4-(диэтиламино)-2-гидрок-сибензоил]-, гексиловый эфир
(Benzoic acid, 2-[4-(diethyl-amino)-2-hydroxybenzoyl]-, hexylester)
Диэтиламино-гидроксибензоил гексил бензоат
(Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate)
302776-68-7
443-860-6
10 процентов
";
б) сноску 2 изложить в следующей редакции:
"2 При другом использовании (в качестве красителя) - см. пункт 143 приложения 3 к техническому регламенту.";

в) мынадай мазмұндағы 31 және 32-позициялармен толықтырылсын:
"
31
3,3 '- (1,4-Фенилен)бис(5,6-дифенил-1,2,4-триазин)
(3,3′-(1,4-Phenylene)bis(5,6-diphenyl- 1,2,4-triazine))
Фенилен бис-дифенил-триазин
(Phenylene Bis-Diphenyltriazine)
55514-22-2
700-823-1
5 пайыз
демді ішке жұту кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда пайдаланбау
32
2-этоксиэтил (2Z)-2-циано-2- [3-(3-метоксипропиламино) циклогекс-2-ен-1-илиден] ацетат
(2-ethoxyethyl (2Z)-2-cyano-2-[3-(3-methoxypropylamino) cyclohex-2-en-1-ylidene] acetate)
Метокси-пропил-амино циклогек-сенилиден
Этоксиэтил-цианоацетат
(Methoxy-propylamino Cyclo-hexenylidene Ethoxyethyl-cyanoacetate)
1419401-88-9
700-860-3
3 пайыз
- Демді ішке жұту кезінде соңғы тұтынушының өкпесіне әсер етуі мүмкін нысандарда пайдаланбау.
- Нитрозды ингредиенттермен қолдануға болмайды.
- Нитрозамин-дердің ең жоғары мөлшері:
50 мкг/кг.
- Нитриттері жоқ контейнерлерде сақтау.
";
г) мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе. Техникалық регламентке 1 – 5-қосымшаларда қолданылатын терминдер:
(а) "шайылатын өнім" – теріге, шашқа немесе шырышты қабықтарға қолданғаннан кейін жойылатын парфюмерлік-косметикалық өнімдер;
(b) "шайылмайтын өнім" – теріде, шашта немесе шырышты қабықтарда ұзақ уақыт сақталатын парфюмерлік-косметикалық өнімдер;
(с) "шашқа арналған өнім" – кірпіктерді қоспағанда, шашқа немесе бетке жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(d) "тері күтіміне арналған өнім" -теріге жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(е) "ерінге арналған өнім" - ерінге жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(f) "бет күтіміне арналған өнім" - бетке жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(g) "тырнаққа арналған өнім" - тырнаққа жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(h) "ауыз қуысы гигиенасының заты" -тіске немесе ауыз қуысының шырышты қабығына жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(i) "шырышты қабықтарға арналған өнім" -ауыз қуысының шырышты қабықтарына, көз жиектеріне немесе сыртқы жыныс мүшелеріне жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(j) "көзге арналған өнім" -көзге жағуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім;
(k) "кәсіби қолдану" – адамдар кәсіби қызметін орындау процесінде (шаштараз және (немесе) косметикалық қызметтер көрсету кезінде) парфюмерлік-косметикалық өнімді жағу және пайдалану.
Затты сәйкестендіру рәсімін жеңілдету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
фармацевтикалық заттарға арналған фирмалық емес атаулар (INN), ДДҰ, Женева, 1975 ж. тамыз;
CAS (Химиялық реферативтік қызметтің) нөмірлері;

в) дополнить позициями 31 и 32 следующего содержания:
"
31
3,3 '- (1,4-Фенилен)бис(5,6-дифенил-1,2,4-триазин)
(3,3′-(1,4-Phenylene)bis(5,6-diphenyl- 1,2,4-triazine))
Фенилен бис-дифенил-триазин
(Phenylene Bis-Diphenyltriazine)
55514-22-2
700-823-1
5 про-центов
Не использовать в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании
32
2-этоксиэтил (2Z)-2-циано-2- [3-(3-метоксипропиламино) циклогекс-2-ен-1-илиден] ацетат
(2-ethoxyethyl (2Z)-2-cyano-2-[3-(3-methoxypropylamino) cyclohex-2-en-1-ylidene] acetate)
Метокси-пропил-амино циклогек-сенилиден
Этоксиэтил-цианоацетат
(Methoxy-propylamino Cyclo-hexenylidene Ethoxyethyl-cyanoacetate)
1419401-88-9
700-860-3
3 про-цента
- Не использовать в формах, которые могут привести к воздействию на легкие конечного потребителя при вдыхании.
- Не используйте с нитрозирующими ингредиентами.
- Максимальное
содержание нитрозаминов:
50 мкг/кг.
- Хранить в контейнерах, не содержащих нитриты.
";
г) дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Терминология, применяемая в приложениях 15 к техническому регламенту:
(а) "смываемая продукция" – парфюмерно-косметическая продукция, которая удаляется после применения на коже, волосах или слизистых оболочках;
(b) "несмываемая продукция" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для длительного контакта с кожей, волосами или слизистыми оболочками;
(с) "продукция для волос" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на волосы головы или лица, исключая ресницы;
(d) "продукция для ухода кожей" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на кожу;
(е) "продукция для губ" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на губы;
(f) "продукция для лица" – парфюмерно-косметическая продукция, каторая предназначена для нанесения на кожу лица;
(g) "продукция для ногтей" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на ногти;
(h) "средство гигиены полости рта" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на зубы или слизистую оболочку полости рта;
(i) "продукция для слизистых оболочек" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения на слизистые оболочки полости рта, ободков глаз или наружных половых органов;
(j) "продукция для глаз" – парфюмерно-косметическая продукция, которая предназначена для нанесения в области глаз;
(k) "профессиональное применение" – нанесение и использование парфюмерно-косметической продукции лицами в процессе выполнения ими профессиональной деятельности (при оказании парикмахерских и (или) косметических услуг).
Для упрощения процедуры идентификации вещества используются следующие обозначения:
нефирменные наименования (INN) для фармацевтических средств, ВОЗ, Женева, август 1975 г.;
номера CAS (Химической реферативной службы);

қолданыстағы коммерциялық химиялық заттардың еуропалық түгендеу нөмірлеріне (EINECS) немесе Тіркелген химиялық заттардың Еуропалық тізбесі (ELINCS) нөмірлеріне не Регламентке (EC) сәйкес № 1907/2006 тіркеу нөміріне сәйкес келетін ЕО нөмірі;
XAN, белгілі бір ел (X) бекіткен атауды білдіретін, мысалы, АҚШ-та бекітілген атауға сәйкес келетін USAN.
Техникалық регламентке 2 – 5-қосымшаларда санамаланған заттар заттың наноформасы жеке енгізілетін жағдайларды қоспағанда, наноматериалдарға қатысты емес.".
___________________

номер ЕС, соответствующий либо номерам по Европейскому инвентарю существующих коммерческих химических веществ (EINECS), либо номерам по Европейскому перечню зарегистрированных химических веществ (ELINCS), либо регистрационному номеру в соответствии с Регламентом (EC) № 1907/2006;
XAN, представляющий собой наименование, утвержденное конкретной страной (X), например, USAN, соответствующий наименованию, утвержденному в США.
Вещества, перечисленные в приложениях 25 к техническому регламенту, не касаются наноматериалов, за исключением случаев, когда наноформа вещества включена отдельно.".