Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 77 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы "Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 877 шешімінің 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3.2.7-тармақшамен толықтырылсын:
"3.2.7. 2023 жылғы 1 ақпанға дейін Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағында дайындалған немесе шетелдік дайындаушылардың ресми өкілдері Еуразиялық экономикалық одаққа мүше осындай мемлекеттің аумағына әкелген М және N санаттарындағы көлік құралдарының сәйкестігін бағалауға және айналысқа шығаруға Техникалық регламентке № 2 қосымшаның 113 және 114-тармақтарын және Техникалық регламентке № 3 қосымшаның 16 және 17-тармақтарын қолданбай жол беріледі.
2023 жылғы 1 ақпанға дейін Ресей Федерациясында көлік құралдарын шұғыл жедел қызметтерді шақыру жүйелерімен (құрылғыларымен) жабдықтауға қатысты талаптарды қолданбай, айналысқа шығарылатын көлік құралдарының сәйкестігін бағалау ерекшеліктері Ресей Федерациясы Үкіметінің нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес белгіленеді.
Осы тармақтың бірінші және екінші абзацтарында көрсетілген көлік құралдарын иелену, пайдалану, оларға билік ету құқықтарын жүзеге асыруға, егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің осындай көлік құралдарына қатысты заңнамасында өзгеше белгіленбесе, осы көлік құралдары өндірілген немесе аумағына шетелдік дайындаушылардың ресми өкілдері әкелген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағын қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында жол берілмейді.".
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерінен, егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері арасында өзге де уағдаластықтарға (соның ішінде екіжақты форматта) қол жеткізілмеса, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағында Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімінің 3.2.7-тармағында көрсетілген көлік құралдарын әкетуге (соның ішінде уақытша әкетуге) жол бермеуді қамтамасыз ету сұралсын.

О внесении изменения в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 апреля 2022 года № 77.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Пункт 3 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" дополнить подпунктом 3.2.7 следующего содержания:
"3.2.7. До 1 февраля 2023 г. в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан, Кыргызской Республике допускается оценка соответствия и выпуск в обращение транспортных средств категорий М и N, которые изготовлены на территории государства – члена Евразийского экономического союза или ввезены официальными представителями иностранных изготовителей на территорию такого государства – члена Евразийского экономического союза, без применения пунктов 113 и 114 приложения № 2 к Техническому регламенту и пунктов 16 и 17 приложения № 3 к Техническому регламенту.
До 1 февраля 2023 г. в Российской Федерации особенности проведения оценки соответствия выпускаемых в обращение транспортных средств без применения требований в отношении оснащения транспортных средств системами (устройствами) вызова экстренных оперативных служб устанавливаются в соответствии с нормативными правовыми актами Правительства Российской Федерации.
Осуществление прав владения, пользования, распоряжения транспортными средствами, указанными в абзацах первом и втором настоящего пункта, не допускается на территориях государств – членов Евразийского экономического союза, за исключением территории государства – члена Евразийского экономического союза, в котором эти транспортные средства произведены или на территорию которого они ввезены официальными представителями иностранных изготовителей, если иное не установлено законодательством соответствующих государств – членов Евразийского экономического союза в отношении таких транспортных средств.".
2.  Просить правительства государств – членов Евразийского экономического союза обеспечить недопущение вывоза (в том числе временного) транспортных средств, указанных в пункте 3.2.7 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877, на территории других государств – членов Евразийского экономического союза, если между правительствами государств – членов Евразийского экономического союза (в том числе в двустороннем формате) не достигнуты иные договоренности.

3. Осы Шешімнің орындалуын бақылауды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 15 сәуірден бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б.Сұлтанов
А.Кожошев
А. Оверчук

3. Контроль за исполнением настоящего Решения осуществляется уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 15 апреля 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук