Уәкілетті экономикалық операторларға берілетін арнайы оңайлатуды айқындау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 шілдедегі № 114 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 437-бабының 5-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 12929-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында өзгеше белгіленбесе, екінші немесе үшінші үлгідегі куәлік уәкілетті экономикалық операторлардың уақытша сақтаудағы шетелдік тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жөніндегі операцияларды жасау сияқты арнайы оңайлатуды уәкілетті экономикалық операторларға кеден органының рұқсатынсыз пайдалануға құқық береді деп айқындалсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Касымалиев
А. Оверчук

Об определении специального упрощения, предоставляемого уполномоченным экономическим операторам
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2022 года № 114.
В соответствии с пунктом 5 статьи 437 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 12929 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Определить, что свидетельство второго или третьего типа дает право уполномоченным экономическим операторам пользоваться таким специальным упрощением, как совершение операций по маркировке средствами идентификации находящихся на временном хранении иностранных товаров уполномоченных экономических операторов без разрешения таможенного органа, если иное не установлено законодательством государств – членов Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Касымалиев
А. Оверчук