Қуаты 5000 кВт-тан астам, бірақ 50 000 кВт-тан аспайтын газ турбиналарының бөліктеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасын белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 9 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 42 және 45 баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. ЕАЭО СЭҚ ТН 8411 99 001 9 кодымен сыныпталатын қуаты 5000 кВт-тан астам, бірақ 50 000 кВт-тан аспайтын газ турбиналарының бөліктеріне қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасы осы шешім күшіне енген күннен бастап 2024 жылғы 31 наурызды қоса алғанға дейін кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде белгіленсін.
2.  Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а)  төртінші графадағы ЕАЭО СЭҚ ТН 8411 99 001 9 коды бар позиция "77С)" ескертпесіне сілтемемен толықтырылсын;
б)  Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертпелер мынадай мазмұндағы 77С ескертпесімен толықтырылсын:
"77С)  Кедендік құнның 0 (нөл) % мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 9 шешімі күшіне енген күннен бастап 2024 жылғы 31 03 қоса алғанда қолданылады.".
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылдаған міндеттемелерге сәйкес оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының ставкаларымен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының ставкалары қолданылатын тауарлардың тізбесіне және қуаты 5000 кВт-тан асатын, бірақ 50 000 кВт-тан аспайтын газ турбиналарының бөліктеріне қатысты қатысты осындай баж мөлшерлемелерінің мөлшеріне өзгеріс енгізу туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімі күшіне енген күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

Об установлении ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении частей газовых турбин мощностью более 5000 кВт, но не более 50 000 кВт
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2023 года № 9.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить ставку ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении частей газовых турбин мощностью более 5000 кВт, но не более 50 000 кВт, классифицируемых кодом 8411 99 001 9 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с даты вступления в силу настоящего Решения по 31 марта 2024 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) позицию с кодом 8411 99 001 9 ТН ВЭД ЕАЭС в графе четвертой дополнить ссылкой на примечание "77С)";
б) примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза дополнить примечанием 77С следующего содержания:
"77С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2023 г. № 9 по 31.03.2024 включительно.".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии о внесении изменения в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин в отношении частей газовых турбин мощностью более 5000 кВт, но не более 50 000 кВт.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович