2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге 3-қосымшаны қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 10 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 45-бабына және Вьетнам Социалистік Республикасымен қол жеткізілген уағдаластықтарға сәйкес 2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 2.4-бабының ережелерін ескере отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің 7-ші редакциясын ескере отырып жаңартылған шығу тегінің ерекше критерийлерінің тізбесін (Келісімге 3-қосымша) қолдануды қамтамасыз ету сұралсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге 3-қосымшаны қолдану туралы" 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 55 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2023 жылғы 1 қазаннан кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының
2023 жылғы 24 қаңтардағы
№ 10 шешіміне
ҚОСЫМША
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің 7-ші редакциясын ескере отырып жаңартылған шығу тегінің ерекше критерийлерінің
ТІЗБЕСІ
Ескертпе:
1. Тізбенің бірінші қатарында топтар, тауар позициялары немесе қосалқы позициялары қамтылады, екінші қатарда тауарлардың сипаттамасы қамтылады. Осы тізбедегі тауарлар Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесі (бұдан әрі – ҮЖ) бойынша тек тауардың кодымен айқындалады. Тауардың сипаттамасы пайдалануға ыңғайлы болу үшін ғана келтірілген.
2. "Топ" ҮЖ тобын білдіреді (екі таңба);
"Тауар позициясы" ҮЖ тауар позициясын білдіреді (төрт таңба);
"Қосалқы позиция" ҮЖ қосалқы позициясын білдіреді (алты таңба);
"CTC" ҮЖ алғашқы екі, төрт немесе алты таңбасы деңгейінде тауар сыныптамасының өзгеруін білдіреді (СС, CTH, CTSH);
Тауардың коды
Тауардың сипаттамасы
Шығу тегінің критерийлері
1-ТОП
ТІРІ ЖАНУАРЛАР
01.01
тірі жылқылар, есектер, мулдар және қашырлар
- Жылқылар:
0101.21
- - Асыл тұқымды текті жануарлар
WO
0101.29
- - Өзгелері
WO
0101.30
- Есектер
WO
0101.90
- Өзгелері
WO
01.02
Тірі мүйізді ірі қара мал
- үйдегі мүйізді ірі қара мал:
0102.21
- - асыл тұқымды текті жануарлар
WO
0102.29
- - Өзгелері
WO
- Буйволдар:
0102.31
- - Асыл тұқымды текті жануарлар
WO
0102.39
- - Өзгелері
WO
0102.90
- Өзгелері
WO
01.03
Тірі шошқалар
0103.10
- асыл тұқымды текті жануарлар
WO
- Өзгелері:

О применении приложения 3 к Соглашению о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2023 года № 10.
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и достигнутыми договоренностями с Социалистической Республикой Вьетнам, с учетом положений статьи 2.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года (далее – Соглашение) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Просить государства – члены Евразийского экономического союза обеспечить применение перечня особых критериев происхождения (приложение 3 к Соглашению), актуализированного с учетом 7-й редакции Гармонизированной системы описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации, согласно приложению.
2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 апреля 2018 г. № 55 "О применении приложения 3 к Соглашению о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2023 г. № 10
ПЕРЕЧЕНЬ
особых критериев происхождения, актуализированный с учетом 7-й редакции Гармонизированной системы описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации
Примечания:
Первый столбец перечня содержит группы, товарные позиции или субпозиции, второй столбец содержит описание товаров. Товары в настоящем перечне определяются исключительно кодом товара по Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации (далее – ГС). Описание товара приведено только для удобства пользования.
"Группа" означает группу ГС (два знака);
"Товарная позиция" означает товарную позицию ГС (четыре знака);
"Субпозиция" означает субпозицию ГС (шесть знаков);
"CTC" означает изменение товарной классификации на уровне первых двух, четырех или шести знаков ГС (СС, CTH, CTSH);
"WO" означает, что товар полностью получен или произведен в Стороне в соответствии со статьей 4.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года (далее – Соглашение);
"СС" означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечного товара, претерпели изменение в товарной классификации на уровне первых двух знаков ГС (изменение группы);
"CTH" означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечного товара, претерпели изменение в товарной классификации на уровне первых четырех знаков ГС (изменение товарной позиции);
"CTSH" означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечного товара, претерпели изменение в товарной классификации на уровне шести знаков ГС (изменение субпозиции);
"VAC X%" означает, что доля добавленной стоимости, достигнутая в процессе производства конечного товара в Стороне и рассчитанная в соответствии с формулой, определенной в статье 4.5 Соглашения, составляет не менее X процентов;
"CTC + VAC Х%" означает требование по изменению товарной классификации при условии, что доля добавленной стоимости, достигнутая в процессе производства конечного товара в Стороне и рассчитанная в соответствии с формулой, определенной в статье 4.5 Соглашения, составляет не менее X процентов;
"CTC или VAC X%" означает или требование по изменению товарной классификации, или достижение в процессе производства конечного товара в Стороне доли добавленной стоимости, рассчитанной в соответствии с формулой, определенной в статье 4.5 Соглашения, не менее X процентов.
Требование по изменению товарной классификации применяется только в отношении непроисходящих материалов.
Критерии происхождения, указанные в третьем столбце перечня, устанавливают минимальные требования к производственным операциям. Выполнение большего объема производственных операций также позволяет признать товар происходящим.
Код товара
Описание товара
Критерий происхождения
ГРУППА 1
ЖИВЫЕ ЖИВОТНЫЕ
01.01
Лошади, ослы, мулы и лошаки живые
- Лошади:
0101.21
- - Чистопородные племенные животные
WO
0101.29
- - Прочие
WO
0101.30
- Ослы
WO
0101.90
- Прочие
WO
01.02
Крупный рогатый скот живой
- Домашний крупный рогатый скот:
0102.21
- - Чистопородные племенные животные
WO
0102.29
- - Прочие
WO
- Буйволы:
0102.31
- - Чистопородные племенные животные
WO
0102.39
- - Прочие
WO
0102.90
- Прочие
WO
01.03
Свиньи живые
0103.10
- Чистопородные племенные животные
WO
- Прочие:

0301.93
- - Тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.)
WO
0301.94
- - Көк немесе кәдімгі тунец және Тынық мұхит көгілдір тунеці (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
WO
0301.95
- - Оңтүстік көк тунеці (Thunnus maccoyii)
WO
0301.99
- - Өзгелері
WO
03.02
Балықтың жон еті мен 03.04 тауар позициясының өзге де балық етін қоспағанда, балғын немесе салқындатылған балық
- 0302.91 – 0302.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балғын қосалқы өнімдерді қоспағанда, ақсерке тұқымдастар:
0302.11
- - Алабалық (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache және Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0302.13
- - Тынық мұхит ақсеркесі (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus)
CC
0302.14
- - Атлант ақсеркесі (Salmo salar) және Дунай ақсеркесі (Hucho hucho)
CC
0302.19
- - Өзгелері
CC
- 0302.91 – 0302.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, камбала тәрізділер (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae және Citharidae):
0302.21
- - Сутіл (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0302.22
- - Теңіз камбаласы (Рleuronectes рlatessa)
CC
0302.23
- - Теңіз тілі (Solea sрр.)
CC
0302.24
- - Тюрбо (Psetta maxima)
CC
0302.29
- - Өзгелері
CC
- 0302.91 – 0302.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық ет қосалқы өнімдерін қоспағанда, тунец (Thunnus тұқымды), скипджек немесе жолақты тунец (Euthynnus (Katsuwonus) рelamis):
0302.31
- -Ұзын қанатты тунец немесе альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0302.32
- - Сары қанатты тунец (Thunnus albacares)
CC
0302.33
- - Жолақты тунец (скипджек, жолақты бонито) (Katsuwonus pelamis)
CC
0302.34
- - Бадырақ көз тунец (Thunnus obesus)
CC
0302.35
- - Көк немесе кәдімгі тунец және Тынық мұхиты көгілдір тунеці (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
CC
0302.36
- - Оңтүстік көк тунеці (Thunnus maccoyii)
CC
0302.39
- - Өзгелері
CC
- 0302.91 – 0302.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоустар (Engraulis spp.), сардиналар (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), шабақтар немесе май балықтар (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), тропикалық скумбриялар (Rastrelliger spp.), макрельдер (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), айна балық (Pampus spp.), Тынық мұхиты сайрасы (Cololabis saira), он қанатты ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), семсер балық (Xiphias gladius), шағын шұбар тунец (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), Istiophoridae тұқымдас балықтар (марлиндер, желкен балықтар, найза балықтар):

0301.93
- - Карп (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.)
WO
0301.94
- - Тунец синий, или обыкновенный, и тунец тихоокеанский голубой (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
WO
0301.95
- - Тунец южный синий (Thunnus maccoyii)
WO
0301.99
- - Прочая
WO
03.02
Рыба свежая или охлажденная, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 03.04
- Лососевые, за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0302.91 – 0302.99:
0302.11
- - Форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0302.13
- - Лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus)
CC
0302.14
- - Лосось атлантический (Salmo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
CC
0302.19
- - Прочие
CC
- Камбалообразные (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae и Citharidae), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0302.91 – 0302.99:
0302.21
- - Палтус (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0302.22
- - Камбала морская (Рleuronectes рlatessa)
CC
0302.23
- - Морской язык (Solea sрр.)
CC
0302.24
- - Тюрбо (Psetta maxima)
CC
0302.29
- - Прочие
CC
- Тунец (рода Thunnus), тунец полосатый (скипджек, полосатый бонито) (Katsuwonus pelamis), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0302.91 – 0302.99:
0302.31
- - Тунец длинноперый, или альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0302.32
- - Тунец желтоперый (Thunnus albacares)
CC
0302.33
- - Тунец полосатый (скипджек, полосатый бонито) (Katsuwonus pelamis)
CC
0302.34
- - Тунец большеглазый (Thunnus obesus)
CC
0302.35
- - Тунец синий, или обыкновенный, и тунец тихоокеанский голубой (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
CC
0302.36
- - Тунец южный синий (Thunnus maccoyii)
CC
0302.39
- - Прочие
CC
- Сельдь (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоусы (Engraulis spp.), сардины (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), кильки или шпроты (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), скумбрии тропические (Rastrelliger spp.), макрели (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), рыба-зеркало (Pampus spp.), сайра тихоокеанская (Cololabis saira), десятиперая ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), меч-рыба (Xiphias gladius), тунец малый пятнистый (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), рыбы семейства Istiophoridae (марлины, парусники, копьеносцы), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0302.91 – 0302.99:

0302.99
- - Өзгелері
CC
03.03
Балықтың жон етін және 03.04 тауар позициясындағы өзге балық етін қоспағанда, мұздатылған балық
- 0303.91 – 0303.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, ақсерке тұқымдастар:
0303.11
- - Қызыл немесе келмен балық (Oncorhynchus nerka)
CC
0303.12
- - Өзге Тынық мұқит ақсеркесі (Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus)
CC
0303.13
- - Атлант ақсеркесі (Salmo salar) және Дунай ақсеркесі (Hucho hucho)
CC
0303.14
- - Алабалық (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0303.19
- - Өзгелері
CC
- 0303.91 – 0303.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалық (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.):
0303.23
- - Тилапия (Oreochromis spp.)
CC
0303.24
- - Жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
CC
0303.25
- - Тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.)
CC
0303.26
- - Жыланбалық (Anguilla spp.)
CC
0303.29
- - Өзгелері
CC
- 0303.91 – 0303.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерінен басқа, камбала тәрізділер (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae және Citharidae):
0303.31
- - Сутіл (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0303.32
- - Теңіз камбаласы (Рleuronectes рlatessa)
CC
0303.33
- - Теңіз тілі (Solea sрр.)
CC
0303.34
- - Тюрбо (Psetta maxima)
CC
0303.39
- - Өзгелері
CC
- 0303.91 – 0303.99 қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, тунец (Thunnus тұқымдас), скипджек, немесе жолақты тунец (Euthynnus (Katsuwonus) рelamis):
0303.41
- - Ұзын қанатты тунец немесе альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0303.42
- - Сары қанатты тунец (Thunnus albacares)
CC
0303.43
- - Жолақты тунец (скипджек, жолақты бонито) (Katsuwonus pelamis)
CC
0303.44
- - Бадырақ көз тунец (Thunnus obesus)
CC
0303.45
- - Көк немесе кәдімгі тунец және Тынық мұхиты көгілдір тунеці (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
CC

0302.99
- - Прочие
CC
03.03
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 03.04
- Лососевые, за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0303.91 – 0303.99:
0303.11
- - Красная, или нерка (Oncorhynchus nerka)
CC
0303.12
- - Лосось тихоокеанский прочий (Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus)
CC
0303.13
- - Лосось атлантический (Salmo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
CC
0303.14
- - Форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0303.19
- - Прочие
CC
- Тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Lates niloticus) и змееголов (Channa spp.), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0303.91 – 0303.99:
0303.23
- - Тилапия (Oreochromis spp.)
CC
0303.24
- - Сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
CC
0303.25
- - Карп (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.)
CC
0303.26
- - Угорь (Anguilla spp.)
CC
0303.29
- - Прочая
CC
- Камбалообразные (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae и Citharidae), кроме пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0303.91 – 0303.99:
0303.31
- - Палтус (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0303.32
- - Камбала морская (Рleuronectes рlatessa)
CC
0303.33
- - Морской язык (Solea sрр.)
CC
0303.34
- - Тюрбо (Psetta maxima)
CC
0303.39
- - Прочие
CC
- Тунец (рода Thunnus), тунец полосатый (скипджек, полосатый бонито) (Katsuwonus pelamis), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0303.91 – 0303.99:
0303.41
- - Тунец длинноперый, или альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0303.42
- - Тунец желтоперый (Thunnus albacares)
CC
0303.43
- - Тунец полосатый (скипджек, полосатый бонито) (Katsuwonus pelamis)
CC
0303.44
- - Тунец большеглазый (Thunnus obesus)
CC
0303.45
- - Тунец синий, или обыкновенный, и тунец тихоокеанский голубой (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
CC

0303.46
- - Оңтүстік көк тунеці (Thunnus maccoyii)
CC
0303.49
- - Өзгелері
CC
- 0303.91 – 0303.99қосалқы позицияларындағы тағамдық балық қосалқы өнімдерін қоспағанда, майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоустар (Engraulis spp.), сардиналар (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), шабақтар немесе май балықтар (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), тропикалық скумбриялар (Rastrelliger spp.), макрельдер (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), айна балық (Pampus spp.), Тынық мұхиты сайрасы (Cololabis saira), он қанатты ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), семсер балық (Xiphias gladius), шағын шұбар тунец (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), Istiophoridae тұқымдас балықтар (марлиндер, желкен балықтар, найза балықтар):

0303.46
- - Тунец южный синий (Thunnus maccoyii)
CC
0303.49
- - Прочий
CC
- Сельдь (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоусы (Engraulis spp.), сардины (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), кильки или шпроты (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), скумбрии тропические (Rastrelliger spp.), макрели (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), рыба-зеркало (Pampus spp.), сайра тихоокеанская (Cololabis saira), десятиперая ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), меч-рыба (Xiphias gladius), тунец малый пятнистый (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), рыбы семейства Istiophoridae (марлины, парусники, копьеносцы), за исключением пищевых рыбных субпродуктов субпозиций 0303.91 – 0303.99:

0304.42
- - Алабалықтар (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0304.43
- - Камбала тәрізділер (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae және Citharidae)
CC
0304.44
- - Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0304.45
- - Семсер балық (Xiphias gladius)
CC
0304.46
- - Азулы балық (Dissostichus spp.)
CC
0304.47
- - Акулалар
CC
0304.48
- - Тұтасқанаттылар және ромб тәрізді тұтасқанаттылар (Rajidae)
CC
0304.49
- - Өзгелері
CC
- Балғын немесе салқындатылған өзгелері:
0304.51
- - Тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалықтың (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.)
CC
0304.52
- - Ақсерке тұқымдастар
CC
0304.53
- - Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0304.54
- - Семсер балық (Xiphias gladius)
CC
0304.55
- - Азулы балық (Dissostichus spp.)
CC
0304.56
- - Акулалар
CC
0304.57
- - Тұтасқанаттылар және ромб тәрізді тұтасқанаттылар (Rajidae)
CC
0304.59
- - Өзгелері
CC
- Тилапияның (Oreochromis spp.), жайынның (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқаның (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалықтың (Anguilla spp.), Ніл латесінің (Lates niloticus) және жыланбастың (Channa spp.) мұздатылған жон еті:
0304.61
- - Тилапия (Oreochromis spp.)
CC
0304.62
- - Жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
CC
0304.63
- - Ніл латесі (Lates niloticus)
CC
0304.69
- - Өзгелері
CC
- Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтардың мұздатылған жон еті:
0304.71
- - Нәлім (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
CC
0304.72
- - Пикша (Melanogrammus aeglefinus)
CC
0304.73
- - Сайда (Pollachius virens)
CC
0304.74
- - Мерлуза (Merluccius spp.) және америкалық жіп қанатты нәлім (Urophycis spp.)
CC
0304.75
- - Минтай (Theragra chalcogramma)
CC

0304.42
- - Форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0304.43
- - Камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae и Citharidae)
CC
0304.44
- - Рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
CC
0304.45
- - Меч-рыбы (Xiphias gladius)
CC
0304.46
- - Клыкача (Dissostichus spp.)
CC
0304.47
- - Акул
CC
0304.48
- - Скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
CC
0304.49
- - Прочее
CC
- Прочее, свежее или охлажденное:
0304.51
- - Тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.)
CC
0304.52
- - Лососевых
CC
0304.53
- - Рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
CC
0304.54
- - Меч-рыбы (Xiphias gladius)
CC
0304.55
- - Клыкача (Dissostichus spp.)
CC
0304.56
- - Акул
CC
0304.57
- - Скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
CC
0304.59
- - Прочее
CC
- Филе мороженое тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.):
0304.61
- - Тилапии (Oreochromis spp.)
CC
0304.62
- - Сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
CC
0304.63
- - Латеса нильского (Lates niloticus)
CC
0304.69
- - Прочее
CC
- Филе мороженое рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae:
0304.71
- - Трески (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
CC
0304.72
- - Пикши (Melanogrammus aeglefinus)
CC
0304.73
- - Сайды (Pollachius virens)
CC
0304.74
- - Мерлузы (Merluccius spp.) и американского нитеперого налима (Urophycis spp.)
CC
0304.75
- - Минтая (Theragra chalcogramma)
CC

0304.79
- - Өзгелері
CC
- Өзге балықтың мұздатылған жон еті:
0304.81
- - Тынық мұхиты ақсеркесі (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus), Атлант ақсеркесі (Salmo salar) және Дунай ақсеркесі (Hucho hucho)
CC
0304.82
- - Алабалық (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0304.83
- - Камбала тәрізділер (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae және Citharidae)
CC
0304.84
- - Семсер балық (Xiphias gladius)
CC
0304.85
- - Азулы балық (Dissostichus spp.)
CC
0304.86
- - Майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii)
CC
0304.87
- - Тунец (Thunnus тұқымдас), скипджек немесе жолақты тунец (Euthynnus (Katsuwonus) pelamis)
CC
0304.88
- - Акулалар, тұтасқанаттылар және ромб тәрізді тұтасқанаттылар (Rajidae)
CC
0304.89
- - Өзгелері
CC
- Өзге мұздатылған:
0304.91
- - Семсер балық (Xiрhias gladius)
CC
0304.92
- - Азулы балық (Dissostichus spp.)
CC
0304.93
- - Тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалық (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.)
CC
0304.94
- - Минтай (Theragra chalcogramma)
CC
0304.95
- - Минтайдан (Theragra chalcogramma) басқа, Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0304.96
- - Акулалар
CC
0304.97
- - Тұтасқанаттылар және ромб тәрізді тұтасқанаттылар (Rajidae)
CC
0304.99
- - Өзгелері
CC
03.05
Кептірілген, тұздалған немесе маринадталған балық; ысталған, ысталған немесе ысталғанға дейін немесе ысталған балық
0305.20
- Кептірілген, ысталған, тұздалған немесе тұздықтағы балықтың бауыры, уылдырығы және шоғалдары,
CC
- Кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы, бірақ ысталмаған балықтың жон еті:
0305.31
- - Тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалық (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.)
CC

0304.79
- - Прочее
CC
- Филе прочей рыбы, мороженое:
0304.81
- - Лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося атлантического (Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
CC
0304.82
- - Форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0304.83
- - Камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae и Citharidae)
CC
0304.84
- - Меч-рыбы (Xiphias gladius)
CC
0304.85
- - Клыкача (Dissostichus spp.)
CC
0304.86
- - Сельди (Clupea harengus, Clupea pallasii)
CC
0304.87
- - Тунца (рода Thunnus), тунца полосатого (скипджека, полосатого бонито) (Katsuwonus pelamis)
CC
0304.88
- - Акул, скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
CC
0304.89
- - Прочее
CC
- Прочее, мороженое:
0304.91
- - Меч-рыбы (Xiрhias gladius)
CC
0304.92
- - Клыкача (Dissostichus spp.)
CC
0304.93
- - Тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.)
CC
0304.94
- - Минтая (Theragra chalcogramma)
CC
0304.95
- - Рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae, кроме минтая (Theragra chalcogramma)
CC
0304.96
- - Акул
CC
0304.97
- - Скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
CC
0304.99
- - Прочее
CC
03.05
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения
0305.20
- Печень, икра и молоки рыбы, сушеные, копченые, соленые или в рассоле
CC
- Филе рыбы, сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое:
0305.31
- - Тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.)
CC

0305.32
- - Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0305.39
- - Өзгелері
CC
- Тағамдық балық қосалқы өнімдерінен басқа, жон етін қоса алғандағы ысталған балық:
0305.41
- - Тынық мұхиты ақсеркесі (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhyncus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus), Атлант ақсеркесі (Salmo salar) және Дунай ақсеркесі (Hucho hucho)
CC
0305.42
- - Майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305.43
- - Алабалық (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0305.44
- - Тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалық (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.)
CC
0305.49
- - Өзгелері
CC
- Тағамдық балық қосалқы өнімдерінен басқа, тұздалған немесе тұздалмаған, бірақ ысталмаған, кептірілген балық:
0305.51
- - Нәлім (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305.52
- - Тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), жыланбалық (Anguilla spp.), Ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас (Channa spp.)
CC
0305.53
- - Нәлімен басқа (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus), Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0305.54
- - Майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоустар (Engraulis spp.), сардиналар (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), шабақтар немесе май балықтар (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), тропикалық скумбриялар (Rastrelliger spp.), макрельдер (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), айна балық (Pampus spp.), Тынық мұхит сайрасы (Cololabis saira), он қанатты ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), семсер балық (Xiphias gladius), шағын шұбар тунец (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), Istiophoridae тұқымдас балықтар (марлиндер, желкен балықтар, найза балықтар)
CC

0305.32
- - Рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
CC
0305.39
- - Прочее
CC
- Рыба копченая, включая филе, кроме пищевых рыбных субпродуктов:
0305.41
- - Лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhyncus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосось атлантический (Salmo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
CC
0305.42
- - Сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305.43
- - Форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0305.44
- - Тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Lates niloticus) и змееголов (Channa spp.)
CC
0305.49
- - Прочая
CC
- Рыба сушеная, кроме пищевых рыбных субпродуктов, соленая или несоленая, но не копченая:
0305.51
- - Треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305.52
- - Тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Lates niloticus) и змееголов (Channa spp.)
CC
0305.53
- - Рыба семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae, кроме трески (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
CC
0305.54
- - Сельдь (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоусы (Engraulis spp.), сардины (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), кильки или шпроты (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), скумбрии тропические (Rastrelliger spp.), макрели (Scomberomorus spp.), ставрида (Trachurus spp.), каранкс (Caranx spp.), кобия (Rachycentron canadum), рыба-зеркало (Pampus spp.), сайра тихоокеанская (Cololabis saira), десятиперая ставрида (Decapterus spp.), мойва (Mallotus villosus), меч-рыба (Xiphias gladius), тунец малый пятнистый (Euthynnus affinis), пеламида (Sarda spp.), рыбы семейства Istiophoridae (марлины, парусники, копьеносцы)
CC

0408.11
- - Кептірілген
CC
0408.19
- - Өзгелері
CC
- Өзгелері:
0408.91
- - Кептірілген
CC
0408.99
- - Өзгелері
CC
0409.00
Табиғи бал
WO
04.10
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жәндіктер және жануарлардан алынатын өзге де тамақ өнімдері
0410.10
- Жәндіктер
CC
0410.90
- Өзгелері
CC
5-ТОП
БАСҚА ЖЕРДЕ АТАЛМАҒАН НЕМЕСЕ ЕНГІЗІЛМЕГЕН ЖАНУАРЛАРДАН АЛЫНҒАН ӨНІМДЕР
0501.00
Өңделмеген, жуылған немесе жуылмаған, тазартылған немесе тазартылмаған адамның шашы; адамның шашының қалдықтары
СС
05.02
Шошқаның немесе қабанның қылы; щетка бұйымдарын өндіру үшін пайдаланылатын борсықтың қылы немесе өзге қыл; олардың қалдықтары
0502.10
- Шошқаның немесе қабанның қылы және оның қалдықтары
СС
0502.90
- Өзгелері
СС
0504.00
Жануарлардың ішегі, қуығы мен қарыны (балықтан басқа), тұтас және бөліктерде, балғын, салқындатылған, мұздатылған, тұздалған, тұздықта, кептірілген немесе ысталған
СС
05.05
Терілер және қанатты немесе қауырсынды құстың өзге бөліктері, қанаты немесе қанатының бір бөлігі (шеті кесілген немесе кесілмеген) және қауырсыны тазартылған, сақтау үшін дезинфекцияланған немесе өңделген, бірақ кейіннен өңделмеген; қанаттарының немесе оның бөліктерінің қалдықтары және ұнтағы
0505.10
- Толтыру үшін пайдаланылатын құс қауырсыны; қауырсын
СС
0505.90
- Өзгелері
СС
05.06
Сүйек және мүйіздің өзегі, өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңделген (қалыпқа түсірілмей), қышқылмен өңделген немесе желатинсізделген; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдығы
0506.10
- Қышқылмен өңделген оссеин және сүйектер
СС
0506.90
- Өзгелері
СС
05.07
өңделмеген немесе бастапқы өңделген, бірақ қалыпқа түсірілмеген пілдің сүйегі, тасбақаның қабығы, киттің мұрты және киттің мұртынан алынған қыл, мүйіз, бұғының мүйізі, тұяғы, тырнағы, азуы; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдығы
0507.10
- Пілдің сүйегі; ұнтағы мен қалдықтары
СС
0507.90
- Өзгелері
СС
0508.00
Өңделмеген немесе бастапқы өңделген маржандар мен ұқсас материалдар; өңделмеген немесе қалыпқа түсірілмей бастапқы өңделген моллюскілердің, шаян тәрізділердің немесе тікен терілердің қабыршақтары мен қабықтары және теңіз құртының қаңқасы, осы өнімдердің ұнтағы мен қалдығы
СС
0510.00
Фармацевтикалық өнім өндіруде пайдаланылатын, балғын, салқындатылған, мұздатылған немесе қысқа мерзімді сақтау үшін өзге тәсілмен өңделген сұр амбра, құндыздың сөлі, циветта және мускус; алагүлік; өт, оның ішінде құрғақ; темір және жануарлардан алынған өзге өнім
СС
05.11
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жануарлардан алынған өнімдер; тамаққа пайдалану үшін жарамсыз, 1 немесе 3-топтағы өлген жануарлар
0511.10
- Бұқаның шәуеті
СС
- Өзгелері:
0511.91
- - балықтан, шаян тәрізділерден, моллюскілерден немесе өзге су омыртқасыздарынан жасалған өнімдер; 3-топтағы өлген жануарлар
СС

0408.11
- - Сушеные
CC
0408.19
- - Прочие
CC
- Прочие:
0408.91
- - Сушеные
CC
0408.99
- - Прочие
CC
0409.00
Мед натуральный
WO
04.10
Насекомые и прочие пищевые продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
0410.10
- Насекомые
CC
0410.90
- Прочие
CC
ГРУППА 5
ПРОДУКТЫ ЖИВОТНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ ИЛИ НЕ ВКЛЮЧЕННЫЕ
0501.00
Человеческий волос, необработанный, мытый или немытый, очищенный или неочищенный; отходы человеческого волоса
СС
05.02
Щетина свиная или кабанья; барсучий или прочий волос, используемый для производства щеточных изделий; их отходы
0502.10
- Щетина свиная или кабанья и ее отходы
СС
0502.90
- Прочие
СС
0504.00
Кишки, пузыри и желудки животных (кроме рыбьих), целые и в кусках, свежие, охлажденные, замороженные, соленые, в рассоле, сушеные или копченые
СС
05.05
Шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья и части перьев (с подрезанными или неподрезанными краями) и пух, очищенные, дезинфицированные или обработанные для хранения, но не подвергнутые дальнейшей обработке; порошок и отходы перьев или их частей
0505.10
- Перья птиц, используемые для набивки; пух
СС
0505.90
- Прочие
СС
05.06
Кости и роговой стержень, необработанные, обезжиренные, подвергнутые первичной обработке (без придания формы), обработанные кислотой или дежелатинизированные; порошок и отходы этих продуктов
0506.10
- Оссеин и кости, обработанные кислотой
СС
0506.90
- Прочие
СС
05.07
Слоновая кость, панцири черепах, ус китовый и щетина из китового уса, рога, оленьи рога, копыта, ногти, когти и клювы, необработанные или подвергнутые первичной обработке, но без придания формы; порошок и отходы этих продуктов
0507.10
- Слоновая кость; порошок и отходы слоновой кости
СС
0507.90
- Прочие
СС
0508.00
Кораллы и аналогичные материалы, необработанные или подвергнутые первичной обработке; раковины и панцири моллюсков, ракообразных или иглокожих и скелетные пластины каракатиц, необработанные или подвергнутые первичной обработке, без придания формы, порошок и отходы этих продуктов
СС
0510.00
Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и прочие продукты животного происхождения, используемые в производстве фармацевтических продуктов, свежие, охлажденные, мороженые или обработанные иным способом для кратковременного хранения
СС
05.11
Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные; павшие животные группы 1 или 3, непригодные для употребления в пищу
0511.10
- Сперма бычья
СС
- Прочие:
0511.91
- - Продукты из рыбы, ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных; павшие животные группы 3
СС

1514.11
- - Шикі май
CC
1514.19
- - Өзгелері
CC
- Өзгелері:
1514.91
- - Шикі май
CC
1514.99
- - Өзгелері
CC
15.15
Өзге ұшпайтын өсімдік майлары, майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, рафинацияланбаған немесе рафинацияланған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген
- Зығыр майы және оның фракциялары:
1515.11
- - Шикі май
CC
1515.19
- - Өзгелері
CC
- Жүгері майы және оның фракциялары:
1515.21
- - Шикі май
CC
1515.29
- - Өзгелері
CC
1515.30
- Майсана майы және оның фракциялары
CC
1515.50
- Күнжүт және оның фракциялары
CC
1515.60
- Микробиологиялық шыққан майлар мен майлар және олардың фракциялары
СС
1515.90
- Өзгелері
CC
15.16
Жануарлардан немесе өсімдіктерден алынған майлар және олардың фракциялары, толық немесе ішінара гидрогенезделген, қайта этерификацияланған, кері этерификацияланған немесе элаидинизацияланған, рафинацияланбаған немесе рафинацияланған, бірақ кейіннен өңделмеген
1516.10
- Жануарлар майлары және олардың фракциялары
CC немесе VAC 50%
1516.20
- Өсімдік майлары және олардың фракциялары
CC немесе VAC 50%
1516.30
- Микробиологиялық тоңмайлар мен майлар және олардың фракциялары
CC немесе VAC 50%
15.17
Маргарин; 15.16-тауар позициясының жеуге жарамды майлары мен майларынан немесе олардың фракцияларынан басқа, жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық тектес майлардан немесе осы топтағы әртүрлі майлардың немесе майлардың фракцияларынан тағамға қолдануға жарамды қоспалар немесе дайын өнімдер
1517.10
- Сұйық маргаринді қоспағанда, маргарин
CC немесе VAC 50%
1517.90
- Өзгелері
CC немесе VAC 50%
1518.00
15.16 тауар позициясының өнімдерінен басқа тәсілмен вакуумда немесе инертті газда қыздыру жолымен полимерленген немесе химиялық түрлендірілген, қайнатылған, тотыққан, сусыздандырылған, сульфурацияланған, ауамен үрлеумен тотыққан немесе басқа тәсілмен химиялық түрлендірілген жануарлар, өсімдіктер немесе микробиологиялық тектес майлар мен майлар және олардың фракциялары; жеуге жарамсыз қоспалар немесе жануардың, өсімдіктің немесе микробиологиялық тектес майлар мен майлардан немесе осы топтағы әртүрлі майлар немесе майлар фракцияларынан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын өнімдер
CTH
1520.00
Шикі глицерин; суы және глицерин сілтісі
CTH
15.21
Өсімдіктер балауыздар (триглицеридтерден басқа), ара балауызы, өзге жәндіктер мен спермацет балауызы, боялған немесе боялмаған, рафинацияланған немесе рафинацияланбаған
1521.10
- Өсімдіктер балауызы
CTH
1521.90
- Өзгелері
CTH
1522.00
Дегра; майлы заттарды немесе өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған балауыздарды өңдегеннен кейінгі қалдықтар
CTH
16-ТОП
ЕТТЕН, БАЛЫҚТАН НЕМЕСЕ ШАЯН ТӘРІЗДІЛЕРДЕН, МОЛЛЮСКІЛЕРДЕН НЕМЕСЕ ӨЗГЕ СУ ОМЫРТҚАСЫЗДАРЫНАН НЕМЕСЕ ЖӘНДІКТЕРДЕН ЖАСАЛҒАН ДАЙЫН ӨНІМДЕР

1514.11
- - Масло сырое
CC
1514.19
- - Прочие
CC
- Прочие:
1514.91
- - Масло сырое
CC
1514.99
- - Прочие
CC
15.15
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
- Масло льняное и его фракции:
1515.11
- - Масло сырое
CC
1515.19
- - Прочие
CC
- Масло кукурузное и его фракции:
1515.21
- - Масло сырое
CC
1515.29
- - Прочие
CC
1515.30
- Масло касторовое и его фракции
CC
1515.50
- Масло кунжутное и его фракции
CC
1515.60
- Жиры и масла микробиологического происхождения и их фракции
СС
1515.90
- Прочие
CC
15.16
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке
1516.10
- Жиры и масла животного происхождения и их фракции
CC или VAC 50%
1516.20
- Жиры и масла растительного происхождения и их фракции
CC или VAC 50%
1516.30
- Жиры и масла микробиологического происхождения и их фракции
CC или VAC 50%
15.17
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пригодных для употребления в пищу жиров и масел или их фракций товарной позиции 15.16
1517.10
- Маргарин, за исключением жидкого маргарина
CC или VAC 50%
1517.90
- Прочие
CC или VAC 50%
1518.00
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 15.16; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные
CTH
1520.00
Глицерин сырой; глицериновая вода и глицериновый щелок
CTH
15.21
Воски растительные (кроме триглицеридов), воск пчелиный, воски других насекомых и спермацет, окрашенные или неокрашенные, рафинированные или нерафинированные
1521.10
- Воски растительные
CTH
1521.90
- Прочие
CTH
1522.00
Дегра; остатки после обработки жировых веществ или восков растительного или животного происхождения
CTH
ГРУППА 16
ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ МЯСА, РЫБЫ, РАКООБРАЗНЫХ,
МОЛЛЮСКОВ ИЛИ ПРОЧИХ ВОДНЫХ БЕСПОЗВОНОЧНЫХ ИЛИ НАСЕКОМЫХ

1703.90
- Өзге
12-топты қоспағанда, СС
17.04
Құрамында какао жоқ қанттан жасалған кондитерлік өнімдер (ақ шоколадты қоса алғанда)
1704.10
- Қант жағылған немесе жағылмаған сағыз
CC
1704.90
- Өзгелері
CC
18-ТОП
КАКАО ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН ӨНІМДЕР
1801.00
Какао-атбас бұршақтары, бүтін немесе ұсақталған, шикі немесе қуырылған
CC
1802.00
Қауызы, қабығы, қабыршағы және какаоның өзге қалдықтары
CC
18.03
Какао-паста, майсыздандырылған немесе майсыздандырылмаған
1803.10
- Майсыздандырылмаған
CTH
1803.20
- Ішінара немесе толық майсыздандырылған
CTH
1804.00
Какао-майы, какао-тоң майы
CTH
1805.00
Какао-ұнтақ, қант немесе өзге тәтті ететін заттар қосылмаған
CTH
18.06
Шоколад және өзге құрамында какао бар дайын тамақ өнімдері
1806.10
- Какао-ұнтақ, қант немесе өзге тәтті ететін заттар қосылған
CTH немесе VAC 40%
1806.20
- Өзге дайын өнімдер, массасы 2 килограммнан астам брикеттерде, пластинкаларда немесе плиткаларда немесе сұйық, паста тәріздес, ұнтақ тәріздес, түйіршікті немесе өзге ұқсас түрде, 2 килограммнан астам болатын контейнерлерде немесе бастапқы орамаларда
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері, брикеттерде, пластинкаларда немесе плиткаларда:
1806.31
- - Салмасы бар
CTH немесе VAC 40%
1806.32
- - Салмасыз
CTH немесе VAC 40%
1806.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
19-ТОП
ДАҚЫЛДАРДЫҢ ДӘНІНЕН, ҰННАН, КРАХМАЛДАН НЕМЕСЕ СҮТТЕН ЖАСАЛҒАН ДАЙЫН ӨНІМДЕР; ҰННАН ЖАСАЛҒАН КОНДИТЕРЛІК ӨНІМДЕР
19.01
Уытты дән сығындысы; ұсақ не ірі тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе үгітілген ашытқы сығындысынан жасалған, құрамында какао жоқ немесе толық майсыздандырылған негізге есептегенде құрамында 40 мас.% кем какао бар дайын тамақ өнімдері, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген; 04.01 –04.04 тауар позициясындағы шикізаттан жасалған, құрамында какао жоқ немесе толық майсыздандырылған негізге есептегенде құрамында 5 мас.% кем какао бар дайын тамақ өнімдері, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
1901.10
- Дайын тамақ өнімдері, жас балаларға арналған, бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралған
4-топты қоспағанда, СС
1901.20
- 19.05 тауар позициясындағы нан-тоқаш және ұннан кондитерлік өнімдерді дайындауға арналған қоспалар мен қамыр
CC
1901.90
- Өзгелері
4-топты қоспағанда, СС
19.02
Жылумен өңделген немесе өңделмеген, салмасы бар (еттен немесе өзге өнімдерден) немесе салмасы жоқ немесе өзге тәсілмен дайындалған, спагетти, макарон, кеспе, түтік кеспе, үзбе кеспе, равиоли, каннеллони; кускус сияқты, тамаққа пайдалануға дайын немесе дайын емес макарон өнімдері
- Жылумен өңделмеген, салмасы жоқ немесе қандай да бір басқа тәсілмен дайындалмаған макарон өнімдері:

1703.90
- Прочая
CC, за исключением
группы 12
17.04
Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие какао
1704.10
- Жевательная резинка, покрытая или не покрытая сахаром
CC
1704.90
- Прочие
CC
ГРУППА 18
КАКАО И ПРОДУКТЫ ИЗ НЕГО
1801.00
Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
CC
1802.00
Шелуха, оболочки, кожица и прочие отходы какао
CC
18.03
Какао-паста, обезжиренная или необезжиренная
1803.10
- Необезжиренная
CTH
1803.20
- Частично или полностью обезжиренная
CTH
1804.00
Какао-масло, какао-жиp
CTH
1805.00
Какао-порошок без добавок сахара или других подслащивающих веществ
CTH
18.06
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
1806.10
- Какао-порошок с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
CTH или VAC 40%
1806.20
- Изделия готовые прочие, в брикетах, пластинках или плитках массой более 2 кг, или в жидком, пастообразном, порошкообразном, гранулированном или другом аналогичном виде в контейнерах или в первичных упаковках с содержимым более 2 кг
CTH или VAC 40%
- Прочие, в брикетах, пластинках или плитках:
1806.31
- - С начинкой
CTH или VAC 40%
1806.32
- - Без начинки
CTH или VAC 40%
1806.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
ГРУППА 19
ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ ЗЕРНА ЗЛАКОВ, МУКИ, КРАХМАЛА ИЛИ МОЛОКА; МУЧНЫЕ КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
19.01
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 04.01 – 04.04, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные
1901.10
- Готовые пищевые продукты, предназначенные для детей раннего возраста, расфасованные для розничной продажи
CC, за исключением группы 4
1901.20
- Смеси и тесто для изготовления хлебобулочных и мучных кондитерских изделий товарной позиции 19.05
CC
1901.90
- Прочие
CC, за исключением группы 4
19.02
Макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки, или приготовленные другим способом или неприготовленные, такие как спагетти, макароны, лапша, лазанья, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, приготовленный или неприготовленный
- Макаронные изделия, не подвергнутые тепловой обработке, без начинки или не приготовленные каким-либо другим способом:

1902.11
- - Құрамында жұмыртқа бар
CC
1902.19
- - Өзгелері
CC
1902.20
- Салмасы бар, жылумен өңделген немесе өңделмеген немесе басқа тәсілмен дайындалған макарон өнімдері
CC
1902.30
- Өзге макарон өнімдері
CC
1902.40
- Кускус
CC
1903.00
Тапиока және оны алмастырғыштар, крахмалдан дайындалған, қауыз, түйіршіктер, дәндер, жармалар түрінде немесе өзге ұқсас түрде
CC
19.04
Дақылдардың дәнін немесе астық өнімдерін (мысалы, жүгері қауызын) үрлеу немесе қуыру арқылы алынған дайын тамақ өнімдері; дән түріндегі немесе өзге тәсілмен өңделген дән немесе қауыз түріндегі (ұсақ және ірі тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пісірілген немесе өзге тәсілмен дайындалған дақылдар (жүгері дәнінен басқа), басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
1904.10
- Дақылдардың дәнін немесе астық өнімдерін үрлеу немесе қуыру арқылы алынған дайын тамақ өнімдері
CTH
1904.20
- Қуырылған астық қауыздары немесе үрленген дақыл дәндері бар қуырылмаған астық қауыздарынан немесе қуырылмаған астық қауыздарының қоспаларынан алынған дайын тамақ өнімдері
CC
1904.30
- Bulgur бидайы
CC
1904.90
- Өзгелері
CC
19.05
Нан, ұннан жасалған кондитерлік өнімдер, тәтті нандар, піспенан және өзге де нан-тоқаш және ұннан жасалған, құрамында какао бар немесе жоқ кондитерлік өнімдер; вафельді тілімдер, фармацевтикалық мақсаттарда пайдалануға жарамды бос капсулалар, мөрлеуге арналған вафельді қабықтар, күріш қағазы және ұқсас өнімдер
1905.10
- Қытырлақ нандар
CTH
1905.20
- Зімбір піспенаны және ұқсас өнімдер
CTH
- Тәтті құрғақ піспенан; вафли және вафельді қабықтар:
1905.31
- - Тәтті құрғақ піспенан
CTH
1905.32
- - Вафли және вафельді қабықтар
CTH
1905.40
- Кепкен нан, қуырылған нан және ұқсас қуырылған өнімдер
CTH
1905.90
- Өзгелері
CTH
20-ТОП
КӨКӨНІСТЕРДІ, ЖЕМІСТЕРДІ, ЖАҢҒАҚТАРДЫ НЕМЕСЕ ӨСІМДІКТЕРДІҢ ӨЗГЕ БӨЛІКТЕРІН ҚАЙТА ӨҢДЕУ ӨНІМДЕРІ
20.01
Көкөністер, жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің өзге жеуге жарамды бөліктері, сірке су немесе сірке су қышқылы қосылып дайындалған немесе консервіленген
2001.10
- Қиярлар және корнишондар
7-топты қоспағанда, СС
2001.90
- Өзгелері
7-топты қоспағанда, СС
20.02
Сірке су немесе сірке су қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген қызанақтар
2002.10
- Бүтін немесе тілімдерге тілінген қызанақтар
7-топты қоспағанда, СС
2002.90
- Өзгелері
7-топты қоспағанда, СС
20.03
Сірке су немесе сірке су қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген саңырауқұлақтар және жерқұлақтар
2003.10
- Agaricus тұқымдас саңырауқұлақтар
7-топты қоспағанда, СС
2003.90
- Өзгелері
7-топты қоспағанда, СС
20.04
Сірке су немесе сірке су қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылған, 20.06 тауар позициясындағы өнімдерден басқа, өзге көкөністер

1902.11
- - Содержащие яйца
CC
1902.19
- - Прочие
CC
1902.20
- Макаронные изделия с начинкой, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке или приготовленные другим способом
CC
1902.30
- Макаронные изделия прочие
CC
1902.40
- Кускус
CC
1903.00
Тапиока и ее заменители, приготовленные из крахмала, в форме хлопьев, гранул, зернышек, крупинок или в других аналогичных формах
CC
19.04
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные
1904.10
- Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов
CTH
1904.20
- Готовые пищевые продукты, полученные из необжаренных зерновых хлопьев или смесей из необжаренных зерновых хлопьев с обжаренными зерновыми хлопьями или с вздутыми зернами злаков
CC
1904.30
- Пшеница Bulgur
CC
1904.90
- Прочие
CC
19.05
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты
1905.10
- Хрустящие хлебцы
CTH
1905.20
- Имбирное печенье и аналогичные изделия
CTH
- Сладкое сухое печенье; вафли и вафельные облатки:
1905.31
- - Сладкое сухое печенье
CTH
1905.32
- - Вафли и вафельные облатки
CTH
1905.40
- Сухари, гренки и аналогичные обжаренные продукты
CTH
1905.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 20
ПРОДУКТЫ ПЕРЕРАБОТКИ ОВОЩЕЙ, ФРУКТОВ, ОРЕХОВ ИЛИ ПРОЧИХ ЧАСТЕЙ РАСТЕНИЙ
20.01
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты
2001.10
- Огурцы и корнишоны
CC, за исключением группы 7
2001.90
- Прочие
CC, за исключением группы 7
20.02
Томаты, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
2002.10
- Томаты целые или резаные на части
CC, за исключением группы 7
2002.90
- Прочие
CC, за исключением группы 7
20.03
Грибы и трюфели, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
2003.10
- Грибы рода Agaricus
CC, за исключением группы 7
2003.90
- Прочие
CC, за исключением группы 7
20.04
Овощи прочие, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, замороженные, кроме продуктов товарной позиции 20.06

2009.41
- - Брикс саны 20-дан аспайтын
CC
2009.49
- - Өзге
CC
2009.50
- Қызанақ шырыны
CC
- Жүзім шырыны (жүзім ашытқысын қоса алғанда):
2009.61
- - Брикс саны 30-дан аспайтын
CC
2009.69
- - Өзге
CC
- Алма шырыны:
2009.71
- - Брикс саны 20-дан аспайтын
CC
2009.79
- - Өзге
CC
- Кез келген өзге жеміс пен көкөністің бір түрінен шырын:
2009.81
- - Мүкжидек (Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos) шырыны; итбүлдірген (Vaccinium vitis-idaea) шырыны
CC

2009.41
- - С числом Брикса не более 20
CC
2009.49
- - Прочий
CC
2009.50
- Томатный сок
CC
- Виноградный сок (включая виноградное сусло):
2009.61
- - С числом Брикса не более 30
CC
2009.69
- - Прочий
CC
- Яблочный сок:
2009.71
- - С числом Брикса не более 20
CC
2009.79
- - Прочий
CC
- Сок из одного вида любых других фруктов, орехов или овощей:
2009.81
- - Клюквенный (Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos) сок; брусничный (Vaccinium vitis-idaea) сок
CC

2009.89
- - Өзге
CC
2009.90
- Шырындар қоспалары
CC
21-ТОП
ӘРТҮРЛІ ТАМАҚ ӨНІМДЕРІ
21.01
Кофенің, шайдың немесе матенің немесе Парагвай шайының сығындысы, эссенциясы және концентраты және олардың негізіндегі немесе кофенің, шайдың немесе матенің немесе Парагвай шайының негізіндегі дайын өнімдер; қуырылған цикорий және өзге қуырылған кофе алмастырғыштар және олардың сығындысы, эссенциясы және концентраты
- Кофе сығындылары, эссенциялары және концентраттары және осы сығындылар эссенциялар және концентраттар негізіндегі дайын өнімдер, кофе негізіндегі эссенциялар немесе концентраттар:

2009.89
- - Прочий
CC
2009.90
- Смеси соков
CC
ГРУППА 21
РАЗНЫЕ ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ
21.01
Экстракты, эссенции и концентраты кофе, чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе кофе, чая или мате, или парагвайского чая; обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них
- Экстракты, эссенции и концентраты кофе и готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе:

2204.22
- - Сыйымдылығы 2 литрден астам, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда
CC
2204.29
- - Өзгелері
CC
2204.30
- Өзге жүзім ашытқысы
CC
22.05
Вермуттар және өзге табиғи жүзім шараптары, өсімдіктерден алынған немесе хош иістендіргіш заттар қосылған
2205.10
- Сыйымдылығы 2 л немесе одан аз ыдыстарда
CC
2205.90
- Өзгелері
CC
2206.00
Өзге быжытылған сусындар (мысалы, сидр, перри немесе алмұрт сидрі, бал сусын, сакэ); быжытылған сусындардың қоспалары және быжыған сусындар мен алкогольсіз сусындардың қоспасы, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
CC
22.07
Спирт концентрациясы 80 к.% және одан астам болатын денатуратталмаған этил спирті; кез келген концентрациядағы, денатуратталған этил спирті және өзге спиртті тұнбалар
2207.10
- Спирт концентрациясы 80 к.% және одан астам болатын денатуратталмаған этил спирті
CC
2207.20
- кез келген концентрациядағы, денатуратталған этил спирті және өзге спиртті тұнбалар
CC
22.08
Спирттің концентрациясы 80 к.% кем болатын денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер және өзге спиртті сусындар
2208.20
- Жүзім шарабын дестилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спиртті тұнбалар
CC
2208.30
- Виски
CC
2208.40
- Ром және өзге спиртті тұнбалар, олар қант құрағынан быжыған өнімдерді дестилляциялау нәтижесінде алынған
CC
2208.50
- Джин және арша тұнбасы
CC
2208.60
- Арақ
CC
2208.70
- Ликерлар
CC
2208.90
- Өзгелері
CC
2209.00
Сірке су және сірке қышқылынан алынған оны алмастырғыштар
CTH
23-ТОП
ТАМАҚ ӨНЕРКӘСІБІНІҢ ҚАЛҒАН БӨЛІКТЕРІ МЕН ҚАЛДЫҚТАРЫ; ЖАНУАРЛАРҒА АРНАЛҒАН ДАЙЫН АЗЫҚТАР
23.01
Еттен немесе ет қосалқы өнімдерінен, балықтан немесе шаян тәрізділерден, моллюскілерден немесе өзге су омыртқасыздарынан жасалған, тамаққа пайдалануға жарамсыз, ұсақ және ірі тартылған ұн мен түйіршіктер; шыжықтар
2301.10
- Еттен немесе ет қосалқы өнімдерінен жасалған ұсақ және ірі тартылған ұн мен түйіршіктер; шыжықтар
CTH
2301.20
- Балықтан немесе шаян тәрізділерден, моллюскілерден немесе өзге су омыртқасыздарынан жасалған ұсақ және ірі тартылған ұн мен түйіршіктер
CTH
23.02
Кебектер, еленділер, ұнтақтар және електен өткізуден, тартудан немесе дәнді дақылдарды немесе бұршақ дақылдарын қайта өңдеудің өзге тәсілдерінен қалған өзге, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген
2302.10
- Жүгері
CTH
2302.30
- Бидай
CTH
2302.40
- Өзге дақылдар
CTH
2302.50
- Бұршақ тұқымдастар
CTH
23.03
Крахмал өндіруден қалған бөліктер және ұқсас қалған бөліктер, қызылша жомы, багасс немесе қант құрағының жомы және қант өндірісінің өзге қалдықтары, барда және сыра ашытудың немесе шарап ашытудың өзге қалдықтары, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген

2204.22
- - В сосудах емкостью более 2 л, но не более 10 л
CC
2204.29
- - Прочие
CC
2204.30
- Прочее сусло виноградное
CC
22.05
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ
2205.10
- В сосудах емкостью 2 л или менее
CC
2205.90
- Прочие
CC
2206.00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные
CC
22.07
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
2207.10
- Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
CC
2207.20
- Спирт этиловый и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
CC
22.08
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки
2208.20
- Спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда
CC
2208.30
- Виски
CC
2208.40
- Ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника
CC
2208.50
- Джин и можжевеловая настойка
CC
2208.60
- Водка
CC
2208.70
- Ликеры
CC
2208.90
- Прочие
CC
2209.00
Уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
CTH
ГРУППА 23
ОСТАТКИ И ОТХОДЫ ПИЩЕВОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ; ГОТОВЫЕ КОРМА ДЛЯ ЖИВОТНЫХ
23.01
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из мяса или мясных субпродуктов, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, непригодные для употребления в пищу; шкварки
2301.10
- Мука тонкого и грубого помола и гранулы из мяса или мясных субпродуктов; шкварки
CTH
2301.20
- Мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных
CTH
23.02
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные
2302.10
- Кукурузные
CTH
2302.30
- Пшеничные
CTH
2302.40
- Прочих злаков
CTH
2302.50
- Бобовых культур
CTH
23.03
Остатки от производства крахмала и аналогичные остатки, свекловичный жом, багасса, или жом сахарного тростника, и прочие отходы производства сахара, барда и прочие отходы пивоварения или винокурения, негранулированные или гранулированные

2515.11
- - Өңделмеген немесе кесектеп ұсақталған
CC
2515.12
- - Кесілген немесе өзге тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты пішіндегі плиталарға (квадратты қоса алғанды) бөлінген
CC
2515.20
- Экауссин және ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге әктастар; алебастр
CC
25.16
Гранит, порфир, базальт, құмдақ және ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге тас, кесектеп ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген не өзге тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты пішіндегі плиталарға (квадратты қоса алғанды) бөлінген
- Гранит:
2516.11
- - Өңделмеген немесе кесектеп ұсақталған
CC
2516.12
- - Кесілген немесе өзге тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты пішіндегі плиталарға (квадратты қоса алғанды) бөлінген
CC
2516.20
- Құмдақ
CC
2516.90
- Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге тас
CC
25.17
Әдетте тас жолдар немесе теміржолдар үшін балласт, бетонды толтырғыштар немесе өзге балласт ретінде пайдаланылатын малта тас, қиыршық тас, шағыл немесе ұсақталған тас, малта тас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний қиыршық тасы; тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдарды қамтитын немесе қамтымайтын қождан, дростан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; гудронды макадам; жылумен өңделген немесе өңделмеген, 25.15 немесе 25.16 тауар позициясындағы тастан жасалған түйіршіктер, қиыршықтар және ұнтақ
2517.10
- Әдетте тас жолдар немесе теміржолдар үшін балласт, бетонды толтырғыштар немесе өзге балласт ретінде пайдаланылатын малта тас, қиыршық тас, шағыл немесе бөлшектелген тас, малта тас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний қиыршық тасы
CC
2517.20
- 2517.10 қосалқы позициясындағы материалдарды қамтитын немесе қамтымайтын қождан, дростан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам
CC
2517.30
- Гудронды макадам
CC
- Жылумен өңделген немесе өңделмеген, 25.15 немесе 25.16 тауар позициясындағы тастан жасалған түйіршіктер, қиыршықтар және ұнтақ:
2517.41
- - Мәрмәрдан
CC
2517.49
- - Өзгелері
CC
25.18
Ірі бөлшектелген немесе кесілген не басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрыш (квадратты қоса алғанда) пішініндегі плиталарға бөлінген доломитті қоса алғанда; жымдасқан немесе жымдаспаған, кальцийленген немесе кальцийленбеген доломит; доломитті толтыру қоспасы
2518.10
- Кальцийленбеген немесе жымдаспаған доломит
CC
2518.20
- Кальцийленген немесе жымдасқан доломит
CC
2518.30
- Доломитті толтыру қоспасы
CC
25.19
Табиғи магний карбонаты (магнезит); еріген магнезия; агломерациялаудың алдында қосылатын, құрамында кішігірім көлемде басқа тотықтар болатын немесе болмайтын, жентектелгенге дейін күйдірілген магнезия (агломерацияланған); қоспалары бар немесе қоспасыз өзге магний тотықтары

2515.11
- - Необработанные или грубо раздробленные
CC
2515.12
- - Распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
CC
2515.20
- Экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
CC
25.16
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
- Гранит:
2516.11
- - Необработанный или грубо раздробленный
CC
2516.12
- - Распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
CC
2516.20
- Песчаник
CC
2516.90
- Камень для памятников или строительства прочий
CC
25.17
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 25.15 или 25.16, термически обработанные или необработанные
2517.10
- Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные
CC
2517.20
- Макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517.10
CC
2517.30
- Гудронированный макадам
CC
- Гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 25.15 или 25.16, термически обработанные или необработанные:
2517.41
- - Из мрамора
CC
2517.49
- - Прочие
CC
25.18
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2518.10
- Доломит некальцинированный или неспекшийся
CC
2518.20
- Доломит кальцинированный или спекшийся
CC
25.19
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей

27.02
Лигнит немесе қоңыр көмір, гагаттан басқа, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған
2702.10
- Лигнит немесе қоңыр көмір, тозаңды немесе тозаңды емес, бірақ агломерацияланбаған
CC
2702.20
- Лигнит немесе қоңыр көмір, агломерацияланған
CC
2703.00
Шымтезек (шымтезек үгіндісін қоса алғанда), агломерацияланған немесе агломерацияланбаған
CC
2704.00
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
CC
2705.00
Мұнай газдары мен өзге газ тәріздес көмірсутектерден басқа, тас көмір, су, генератор газы және ұқсас газдар
CC
2706.00
Тас көмір, қоңыр көмір, шымтезек қара майы және өзге минералды қара майлар, сорғытылған немесе сорғытылмаған, ішінара ректификацияланған немесе ректификацияланбаған, "қалпына келтірілген" қарамайларды қоса алғанда
CC
27.07
Майлар және тас көмір қара майын жоғары температурада айыру нәтижесінде алынған өзге өнімдер; хош иістендіргіш құрамдас бөліктердің массасы хош иістендірілмеген массадан асатын ұқсас өнімдер
2707.10
- Бензол
CC
2707.20
- Толуол
CC
2707.30
- Ксилол
CC
2707.40
- Нафталин
CC
2707.50
- Өзге хош иісті көмірсутектер қоспасы, оның 65 к.% немесе одан астамы (шығындарды қоса алғанда) ISO 3405 әдісі бойынша (ASTM D 86 әдісіне балама) 250 ºC температурада айырылады
CC
- Өзгелері:
2707.91
- - Креозот майы
CC
2707.99
- - Өзгелері
CC
27.08
Тас көмір қара майынан немесе өзге минералды қара майлардан алынған пек және пек коксы
2708.10
- Пек
CC
2708.20
- Пек коксы
CC
2709.00
Битумды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері
CC
27.10
Шикі мұнайдан басқа, битумды жыныстардан алынған мұнай мен мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері 70 мас.% немесе одан астам болатын өнімдер, оның үстіне бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі компоненттері болып табылады; өңделген мұнай өнімдері
- Битумды жыныстардан алынған мұнай мен мұнай өнімдері (шикі мұнайдан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері 70 мас.% немесе одан астам болатын өнімдер, оның үстіне бұл мұнай өнімдері құрамында биодизель мен өңделген мұнай өнімдері бар өнімдерді қоспағанда, өнімдердің негізгі компоненттері болып табылады:
2710.12
- - Жеңіл дистилляттар мен өнімдер
СTH
2710.19
- - Өзгелері
СTH
2710.20
- Битумды жыныстардан алынған мұнай мен мұнай өнімдері (шикі мұнайдан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері 70 мас.% немесе одан астам болатын өнімдер, оның үстіне бұл мұнай өнімдері өңделген мұнай өнімдерін қоспағанда, құрамында биодизель бар өнімдердің негізгі компоненттері болып табылады
СTH
- Өңделген мұнай өнімдері:

27.02
Лигнит, или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата
2702.10
- Лигнит, или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный
CC
2702.20
- Лигнит, или бурый уголь, агломерированный
CC
2703.00
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
CC
2704.00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный
CC
2705.00
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
CC
2706.00
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
CC
27.07
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических
2707.10
- Бензол
CC
2707.20
- Толуол
CC
2707.30
- Ксилол
CC
2707.40
- Нафталин
CC
2707.50
- Смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 ºC по методу ISO 3405 (эквивалентному методу ASTM D 86)
CC
- Прочие:
2707.91
- - Масла креозотовые
CC
2707.99
- - Прочие
CC
27.08
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол
2708.10
- Пек
CC
2708.20
- Кокс пековый
CC
2709.00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород
CC
27.10
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты
- Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
2710.12
- - Легкие дистилляты и продукты
СTH
2710.19
- - Прочие
СTH
2710.20
- Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов
СTH
- Отработанные нефтепродукты:

- 2844.10, 2844.20 немесе 2844.30 қосалқы позицияларында көрсетілгендерден басқа, радиоактивті элементтер, изотоптар және қосылыстар; қорытпалар, дисперсиялар (металл керамиканы қоса алғанда), құрамында осы элементтер, изотоптар және қосылыстар бар керамикалық өнімдер мен қоспалар; радиоактивті қалдықтар
2844.40
2844.41
- - Тритий және оның қосылыстары; құрамында тритий немесе оның қосылыстары бар қорытпалар, дисперсиялар (металл керамиканы қоса алғанда), керамикалық өнімдер мен қоспалар
CTH
2844.42
- - Актиний-225, актиний-227, Калифорния-253, Курий-240, Курий-241, Курий-242, Курий-243, Курий-244, Эйнштейн-253, Эйнштейн-254, гадолиний-148, полоний-208, полоний-209, полоний-210, радий-223, уран-230 немесе уран-232 және олардың қосылыстары; осы элементтері немесе қосылыстары бар қорытпалар, дисперсиялар (металл керамиканы қоса алғанда), керамикалық өнімдер мен қоспалар
CTH
2844.43
- - Басқа радиоактивті элементтер, изотоптар мен қосылыстар; құрамында осы элементтер, изотоптар немесе қосылыстар бар өзге де қорытпалар, дисперсиялар (металл керамиканы қоса алғанда), керамикалық өнімдер мен қоспалар
CTH
2844.44
- - Радиоактивтік қалдықтар
CTH
2844.50
- Ядролық реакторлардың пайдаланылған (сәулеленген) жылу бөлу элементтері (жылу бөлу элементтері)
CTH
28.45
28.44 тауар позициясындағы изотоптардан басқа, изотоптар; химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, осы изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары
2845.10
- Ауыр су (дейтерий тотығы)
CTH
2845.20
- Бор-10 байытылған бор және оның қосылыстары
CTH
2845.30
- Литий-6 байытылған литий және оның қосылыстары
CTH
2845.40
- Гелий-3
CTH
2845.90
- Өзгелері
CTH
28.46
Сирек жер металдарының, иттрийдің немесе скандийдің немесе осы металдар қоспаларының бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары
2846.10
- Церий қосылыстары
CTH
2846.90
- Өзгелері
CTH
2847.00
Сутек пеpоксиді, несепнәрмен қатайтылған немесе қатайтылмаған
CTH
28.49
Химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз карбидтер
2849.10
- Кальций
CTH
2849.20
- Кремний
CTH
2849.90
- Өзгелері
CTH
2850.00
28.49 тауар позициясындағы карбидтер болып табылатын қосылыстардан басқа, химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз гидридтер, нитридтер, азидтер, силицидтер және боридтер
CTH
28.52
Амальгамалардан басқа, химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, бейорганикалық немесе органикалық сынап қосылыстары
2852.10
- Химиялық құрамы белгілі
CTH
2852.90
- Өзгелері
CTH
28.53
Феррофосфорды қоспағанда, химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз фосфидтер; өзге бейорганикалық қосылыстар (дистиллирленген немесе кондуктометриялық суды және тазалығы ұқсас суды қоса алғанда); сұйық ауа (инертті газдар жойылған немесе жойылмаған); қысылған ауа; бағалы металдар амальгамаларынан басқа, амальгамалар

- Элементы радиоактивные, изотопы и соединения, кроме указанных в субпозиции 2844.10, 2844.20 или 2844.30; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы, изотопы или соединения; остатки радиоактивные:
2844.41
- - Тритий и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие тритий или его соединения
CTH
2844.42
- - Актиний-225, актиний-227, калифорний-253, кюрий-240, кюрий-241, кюрий-242, кюрий-243, кюрий-244, эйнштейний-253, эйнштейний-254, гадолиний-148, полоний-208, полоний-209, полоний-210, радий-223, уран-230 или уран-232 и их соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы или соединения
CTH
2844.43
- - Прочие радиоактивные элементы, изотопы и соединения; прочие сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы, изотопы или соединения
CTH
2844.44
- - Остатки радиоактивные
CTH
2844.50
- Отработанные (облученные) тепловыделяющие элементы (твэлы) ядерных реакторов
CTH
28.45
Изотопы, кроме изотопов товарной позиции 28.44; соединения неорганические или органические этих изотопов, определенного или неопределенного химического состава
2845.10
- Тяжелая вода (оксид дейтерия)
CTH
2845.20
- Бор, обогащенный бором-10, и его соединения
CTH
2845.30
- Литий, обогащенный литием-6, и его соединения
CTH
2845.40
- Гелий-3
CTH
2845.90
- Прочие
CTH
28.46
Соединения, неорганические или органические, редкоземельных металлов, иттрия или скандия или смесей этих металлов
2846.10
- Соединения церия
CTH
2846.90
- Прочие
CTH
2847.00
Пеpоксид водорода, отвеpжденный или не отвеpжденный мочевиной
CTH
28.49
Карбиды, определенного или неопределенного химического состава
2849.10
- Кальция
CTH
2849.20
- Кремния
CTH
2849.90
- Прочие
CTH
2850.00
Гидриды, нитриды, азиды, силициды и бориды, определенного или неопределенного химического состава, кроме соединений, являющихся карбидами товарной позиции 28.49
CTH
28.52
Соединения ртути, неорганические или органические, определенного или неопределенного химического состава, кроме амальгам
2852.10
- Определенного химического состава
CTH
2852.90
- Прочие
CTH
28.53
Фосфиды, определенного или неопределенного химического состава,
за исключением феррофосфора; соединения неорганические прочие (включая дистиллированную или кондуктометрическую воду и воду аналогичной чистоты); воздух жидкий (с удалением или без удаления инертных газов); воздух сжатый; амальгамы, кроме амальгам драгоценных металлов

2908.11
- - Пентахлорфенол (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2908.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
2908.91
- - Диносеб (ISO) және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2908.92
- - 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2908.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.09
Қарапайым эфирлер, эфир спирті, эфир фенолы, эфир спиртті фенол, спирт, қарапайым эфирлер және кетондар (химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз) пероксидтері және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
- Қарапайым ациклдық эфирлер және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары:
2909.11
- - Қарапайым диэтил эфирі
CTH немесе VAC 40%
2909.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2909.20
- Қарапайым циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік эфирлер және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
CTH немесе VAC 40%
2909.30
- Қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
CTH немесе VAC 40%
- Эфир спирті және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары:
2909.41
- - 2,2′-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
CTH немесе VAC 40%
2909.43
- - Қарапайым монобутилді этиленгликоль немесе диэтиленгликоль эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2909.44
- - Өзге қарапайым моноалкилді этиленгликоль немесе диэтиленгликоль эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2909.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2909.50
- Эфир фенолы, эфир спиртті фенол және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
CTH немесе VAC 40%
2909.60
- Спирт, қарапайым эфирлер және кетондар пероксидтері және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
CTH немесе VAC 40%
29.10
Құрылымында үшмүшелік сақина бар эпоксидтер, эпоксиспирттер, эпоксифенолдар және эпоксиэфирлер және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
2910.10
- Оксиран (этиленоксиді)
CTH немесе VAC 40%
2910.20
- Метилоксиран (пропиленоксиді)
CTH немесе VAC 40%
2910.30
- 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
CTH немесе VAC 40%
2910.40
- Диэлдрин (ISO, INN)
CTH немесе VAC 40%
2910.50
- Эндрин (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2910.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2911.00
Құрамында өзге оттегі бар функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын ацеталдар және жартылай ацеталдар және олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
CTH немесе VAC 40%
29.12
Құрамында өзге оттегі бар функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын альдегидтер; циклдық альдегидтер полимерлері; параформальдегид
- Құрамында өзге оттегі бар функционалдық топтан тұрмайтын ациклдық альдегидтер:

2908.11
- - Пентахлорфенол (ISO)
CTH или VAC 40%
2908.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Прочие:
2908.91
- - Диносеб (ISO) и его соли
CTH или VAC 40%
2908.92
- - 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) и его соли
CTH или VAC 40%
2908.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.09
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
- Эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909.11
- - Эфир диэтиловый простой
CTH или VAC 40%
2909.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2909.20
- Эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
2909.30
- Эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
- Эфироспирты и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909.41
- - 2,2′-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
CTH или VAC 40%
2909.43
- - Эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые монобутиловые
CTH или VAC 40%
2909.44
- - Эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые моноалкиловые прочие
CTH или VAC 40%
2909.49
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2909.50
- Эфирофенолы, эфироспиртофенолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
2909.60
- Пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
29.10
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы и эпоксиэфиры, содержащие в структуре трехчленное кольцо, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2910.10
- Оксиран (этиленоксид)
CTH или VAC 40%
2910.20
- Метилоксиран (пропиленоксид)
CTH или VAC 40%
2910.30
- 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
CTH или VAC 40%
2910.40
- Диэлдрин (ISO, INN)
CTH или VAC 40%
2910.50
- Эндрин (ISO)
CTH или VAC 40%
2910.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
2911.00
Ацетали и полуацетали, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
29.12
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид
- Альдегиды ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:

2915.33
- - н-бутилацетат
CTH немесе VAC 40%
2915.36
- - Диносеба (ISO) ацетат
CTH немесе VAC 40%
2915.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2915.40
- Моно-, ди- немесе үшхлорлы сірке қышқылдары, олардың тұздары және күрделі эфирлер
CTH немесе VAC 40%
2915.50
- Пропион қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлер
CTH немесе VAC 40%
2915.60
- Майлы қышқылдар, валериан қышқылдары, олардың тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2915.70
- Пальмитин қышқылы, стеарин қышқылы, олардың тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2915.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.16
Ациклдық монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдық монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилделген туындылары
- Ациклдық монокарбондық қанықпаған қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және осы қосылыстардың туындылары:
2916.11
- - Акрил қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2916.12
- - Акрил қышқылының күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2916.13
- - Метакрил қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2916.14
- - Метакрил қышқылының күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2916.15
- - Олеин, линол немесе линолен қышқылдары, олардың тұздары және күрделі эфирлер
CTH немесе VAC 40%
2916.16
- - Бинапакрил (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2916.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2916.20
- Циклоалкан, циклоалкен немесе циклотерпен монокарбондық қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
- Хош иісті монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2916.31
- - Бензой қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2916.32
- - Бензоил пероксиді және бензоилхлорид
CTH немесе VAC 40%
2916.34
- - Фенилсірке қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2916.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.17
Поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилденген туындылары
- Ациклдық поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917.11
- - Қымыздық қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917.12
- - Адипин қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917.13
- - Азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%

2915.33
- - н-бутилацетат
CTH или VAC 40%
2915.36
- - Диносеба (ISO) ацетат
CTH или VAC 40%
2915.39
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2915.40
- Кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2915.50
- Пропионовая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2915.60
- Масляные кислоты, валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2915.70
- Пальмитиновая кислота, стеариновая кислота, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2915.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
29.16
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
- Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
2916.11
- - Акриловая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2916.12
- - Эфиры акриловой кислоты сложные
CTH или VAC 40%
2916.13
- - Метакриловая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2916.14
- - Эфиры метакриловой кислоты сложные
CTH или VAC 40%
2916.15
- - Олеиновая, линолевая или линоленовая кислоты, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2916.16
- - Бинапакрил (ISO)
CTH или VAC 40%
2916.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2916.20
- Кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
CTH или VAC 40%
- Кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2916.31
- - Бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2916.32
- - Пероксид бензоила и бензоилхлорид
CTH или VAC 40%
2916.34
- - Фенилуксусная кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2916.39
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.17
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
- Кислоты ациклические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917.11
- - Щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2917.12
- - Адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2917.13
- - Азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%

2917.14
- - Малеин ангидриді
CTH немесе VAC 40%
2917.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2917.20
- Циклоалкан, циклоалкен немесе циклотерпен поликарбондық қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
- Хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917.32
- - Диоктилортофталаттар
CTH немесе VAC 40%
2917.33
- - Динонил- немесе дидецилортофталаттар
CTH немесе VAC 40%
2917.34
- - Өзге ортофтал қышқылының күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917.35
- - Фтал ангидриді
CTH немесе VAC 40%
2917.36
- - Терефтал қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2917.37
- - Диметилтерефталат
CTH немесе VAC 40%
2917.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.18
Құрамында қосымша оттегі функционалдық тобы бар карбон қышқылдары және олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенді, сульфатталған, нитриттелген немесе нитрозилденген туындылары
- Құрамында спирт тобы бар, бірақ өзге оттегі бар функционалдық топ жоқ карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918.11
- - Сүт қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918.12
- - Шарап қышқылы
CTH немесе VAC 40%
2918.13
- - Шарап қышқылының тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918.14
- - Лимон қышқылы
CTH немесе VAC 40%
2918.15
- - Лимон қышқылының тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918.16
- - Глюкон қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918.17
- - 2,2-дифенил-2-гидроксисірке қышқылы (бензил қышқылы)
CTH немесе VAC 40%
2918.18
- - Хлорбензилат (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2918.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында фенол тобы бар, бірақ өзге оттегі бар функционалдық топ жоқ карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918.21
- - Салицил қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2918.22
- - о-ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918.23
- - Салицил қышқылының өзге күрделі эфирлері және олардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2918.29
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2918.30
- Құрамында альдегидті немесе кетондық топ бар, бірақ өзге оттегі бар функционалдық топ жоқ карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
2918.91
- - 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары және күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%

2917.14
- - Малеиновый ангидрид
CTH или VAC 40%
2917.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2917.20
- Кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
CTH или VAC 40%
- Кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917.32
- - Диоктилортофталаты
CTH или VAC 40%
2917.33
- - Динонил- или дидецилортофталаты
CTH или VAC 40%
2917.34
- - Эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие
CTH или VAC 40%
2917.35
- - Фталевый ангидрид
CTH или VAC 40%
2917.36
- - Терефталевая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2917.37
- - Диметилтерефталат
CTH или VAC 40%
2917.39
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.18
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
- Кислоты карбоновые, содержащие спиртовую группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918.11
- - Молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.12
- - Винная кислота
CTH или VAC 40%
2918.13
- - Соли и сложные эфиры винной кислоты
CTH или VAC 40%
2918.14
- - Лимонная кислота
CTH или VAC 40%
2918.15
- - Соли и сложные эфиры лимонной кислоты
CTH или VAC 40%
2918.16
- - Глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.17
- - 2,2-дифенил-2-гидроксиуксусная кислота (бензиловая кислота)
CTH или VAC 40%
2918.18
- - Хлорбензилат (ISO)
CTH или VAC 40%
2918.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Кислоты карбоновые, содержащие фенольную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918.21
- - Салициловая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2918.22
- - о-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.23
- - Сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
CTH или VAC 40%
2918.29
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2918.30
- Кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
CTH или VAC 40%
- Прочие:
2918.91
- - 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%

2921.46
- - Амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921.51
- - о-, m-, n-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921.59
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.22
Құрамында оттегі бар функционалдық топты қамтитын аминді қосылыстар
- Құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бір типінен астамды қамтитын қосылыстардан басқа аминді спирттер; олардың қарапайым және күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922.11
- - Моноэтаноламин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.12
- - Диэтаноламин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.14
- - Декстропропоксифен (INN) және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.15
- - Триэтаноламин
CTH немесе VAC 40%
2922.16
- - Диэтаноламмоний перфтороктансульфонат
CTH немесе VAC 40%
2922.17
- - Метилдиэтаноламин және этилдиэтаноламин
CTH немесе VAC 40%
2922.18
- - 2(N,N-диизопропиламин)этанол
CTH немесе VAC 40%
2922.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бір типінен астамды қамтитын қосылыстардан басқа, аминді нафтолдар және өзге аминді фенолдар, олардың қарапайым және күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922.21
- - Аминогидроксинафталин-сульфитті қышқылдар және олардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.29
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бір типінен астамды қамтитын қосылыстардан басқа, аминді альдегидтер, аминді кетондар және аминді хинондар; осы қосылыстардың тұздары:
2922.31
- - Амфепрамон (INN), метадон (INN) және норметадон (INN); осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бір типінен астамды қамтитын қосылыстардан басқа амин қышқылдары және олардың күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922.41
- - Лизин және оның күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.42
- - Глутаминқышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.43
- - Антранил қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.44
- - Тилидин (INN) және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2922.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2922.50
- Құрамында оттегі бар функционалдық топтардан тұратын аминді спиртофенолдар, амин қышқылды фенолдар және өзге аминді қосылыстар
CTH немесе VAC 40%

2921.46
- - Амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.49
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921.51
- - о-, м-, n-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.59
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.22
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу
- Аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922.11
- - Моноэтаноламин и его соли
CTH или VAC 40%
2922.12
- - Диэтаноламин и его соли
CTH или VAC 40%
2922.14
- - Декстропропоксифен (INN) и его соли
CTH или VAC 40%
2922.15
- - Триэтаноламин
CTH или VAC 40%
2922.16
- - Диэтаноламмония перфтороктансульфонат
CTH или VAC 40%
2922.17
- - Метилдиэтаноламин и этилдиэтаноламин
CTH или VAC 40%
2922.18
- - 2(N,N-диизопропиламин)этанол
CTH или VAC 40%
2922.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Аминонафтолы и прочие аминофенолы, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922.21
- - Аминогидроксинафталин-сульфокислоты и их соли
CTH или VAC 40%
2922.29
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Аминоальдегиды, аминокетоны и аминохиноны, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; соли этих соединений:
2922.31
- - Амфепрамон (INN), метадон (INN) и норметадон (INN); соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2922.39
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
2922.41
- - Лизин и его сложные эфиры; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2922.42
- - Глутаминовая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2922.43
- - Антраниловая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2922.44
- - Тилидин (INN) и его соли
CTH или VAC 40%
2922.49
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2922.50
- Аминоспиртофенолы, аминокислотофенолы и аминосоединения прочие с кислородсодержащими функциональными группами
CTH или VAC 40%

2933.92
- - Азинфосметил (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2933.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.34
Химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз нуклеин қышқылдары және олардың тұздары; өзге гетероциклдық қосылыстар
2934.10
- Құрылымында конденсацияланбаған тиазоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген)
CTH немесе VAC 40%
2934.20
- Құрылымында одан әрі конденсацияланбаған бензотиазол сақина жүйесі бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген)
CTH немесе VAC 40%
2934.30
- Құрылымында одан әрі конденсацияланбаған фенотиазин сақина жүйесі бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген)
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
2934.91
- - Аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) және суфентанил (INN); осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2934.92
- - Өзге де фентанилдер және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
2934.99
- - Өзге
CTH немесе VAC 40%
29.35
Сульфонамидтер
2935.10
- N-метилперфтороктансульфонамид
CTH немесе VAC 40%
2935.20
- N-этилперфтороктансульфонамид
CTH немесе VAC 40%
2935.30
- N-этил-N-(2-гидроксиэтил) перфтороктансульфонамид
CTH немесе VAC 40%
2935.40
- N-(2-гидроксиэтил)-N-метилперфтороктансульфонамид
CTH немесе VAC 40%
2935.50
- Өзге перфтороктансульфонамидтер
CTH немесе VAC 40%
2935.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.36
Табиғи немесе синтезделген провитаминдер мен витаминдер (табиғи концентраттарды қоса алғанда), негізінен витаминдер ретінде пайдаланылатын олардың туындылары және осы қосылыстардың қоспалары, оның ішінде кез келген ерітіндіде
- Витаминдер және таза түрдегі олардың туындылары:
2936.21
- - A витаминдері және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.22
- - B1витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.23
- - B2витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.24
- - D- немесе DL-пантотен қышқылы (B3витамині немесе B5 витамині), оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.25
- - B6 витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.26
- - B12 витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.27
- - C витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.28
- - E витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.29
- - Өзге витаминдер және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936.90
- Табиғи концентранттарды қоса алғанда, өзгелері
CTH немесе VAC 40%
29.37
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер; негізінен гормондар ретінде пайдаланылатын, тізбекті түрлендірілген полипептидтерді қамтитын олардың туындылары және құрылымдық аналогтары
- Полипептидті гормондар, ақуыз гормондары және гликопротеин гормондар, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары:

2933.92
- - Азинфосметил (ISO)
CTH или VAC 40%
2933.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.34
Hуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие
2934.10
- Соединения, содержащие в структуре неконденсированное тиазольное кольцо (гидрированное или негидрированное)
CTH или VAC 40%
2934.20
- Соединения, содержащие в структуре бензотиазольную кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации
CTH или VAC 40%
2934.30
- Соединения, содержащие в структуре фенотиазиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации
CTH или VAC 40%
- Прочие:
2934.91
- - Аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) и суфентанил (INN); соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2934.92
- - Фентанилы прочие и их производные
CTH или VAC 40%
2934.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
29.35
Сульфонамиды
2935.10
- N-метилперфтороктансульфонамид
CTH или VAC 40%
2935.20
- N-этилперфтороктансульфонамид
CTH или VAC 40%
2935.30
- N-этил-N-(2-гидроксиэтил) перфтороктансульфонамид
CTH или VAC 40%
2935.40
- N-(2-гидроксиэтил)-N-метилперфтороктансульфонамид
CTH или VAC 40%
2935.50
- Прочие перфтороктансульфонамиды
CTH или VAC 40%
2935.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
29.36
Провитамины и витамины, природные или синтезированные (включая природные концентраты), их производные, используемые в основном в качестве витаминов, и смеси этих соединений, в том числе в любом растворителе
- Витамины и их производные в чистом виде:
2936.21
- - Витамины A и их производные
CTH или VAC 40%
2936.22
- - Витамин B1 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.23
- - Витамин B2 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.24
- - Кислота D- или DL-пантотеновая (витамин B5) и ее производные
CTH или VAC 40%
2936.25
- - Витамин B6 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.26
- - Витамин B12 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.27
- - Витамин C и его производные
CTH или VAC 40%
2936.28
- - Витамин E и его производные
CTH или VAC 40%
2936.29
- - Витамины прочие и их производные
CTH или VAC 40%
2936.90
- Прочие, включая природные концентраты
CTH или VAC 40%
29.37
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов
- Полипептидные гормоны, белковые гормоны и гликопротеиновые гормоны, их производные и структурные аналоги:

2939.69
- - Өзге
CTH немесе VAC 40%
- Өзге де өсімдік тектестер:
2939.72
- - Кокаин, экгонин; тұздар, күрделі эфирлер және олардың өзге де туындылары
CTH немесе VAC 40%
2939.79
- - Өзге
CTH немесе VAC 40%
2939.80
- Өзге
CTH немесе VAC 40%
2940.00
Сахарозадан, лактозадан, мальтозадан, глюкозадан және фруктозадан басқа, химиялық таза қанттар; қанттың қарапайым эфирлері, қант ацеталдары және қанттардың күрделі эфирлері, олардың тұздары, 29.37, 29.38 немесе 29.39 тауар позициясындағы өнімдерден басқа
CTH немесе VAC 40%
29.41
Антибиотиктер
2941.10
- Пенициллиндер және пенициллан қышқылының құрылымы бар олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2941.20
- Стрептомициндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2941.30
- Тетрациклиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2941.40
- Хлорамфеникол және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2941.50
- Эритромицин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2941.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2942.00
Өзге органикалық қосылыстар
CTH немесе VAC 40%
30-ТОП
ФАРМАЦЕВТИКАЛЫҚ ӨНІМ
30.01
Кептірілген, ұсақталған немесе ұнтақтап ұсақталмаған, органотерапияға арналған темірлер және өзге органдар; органотерапияға арналған темірлердің немесе өзге органдардың немесе олардың сөлдерінің сығындылары; гепарин және оның тұздары; терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған, адамнан немесе жануардан алынған өзге заттар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
3001.20
- Темірлердің немесе өзге органдардың немесе олардың сөлдерінің сығындылары
CTH немесе VAC 40%
3001.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
30.02
Терапиялық, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған адамның қаны; жануарлардың қаны; түрлендірілген немесе түрлендірілмеген, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған иммундық сарысулар, өзге қан фракциялары және иммунологиялық өнімдер; вакциналар, токсиндер, микроорганизмдер (ашытқылардан басқа) өсірінділері және ұқсас өнімдер; түрлендірілген немесе түрлендірілмеген жасушалық дақылдар
- Түрлендірілген немесе түрлендірілмеген, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған иммундық сарысулар, өзге қан фракциялары және иммунологиялық өнімдер:
3002.12
- - Иммундық сарысулар және өзге қан фракциялары
CTSH
3002.13
- - Дозаланған дәрілік нысандар немесе бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралмаған, араласпаған иммунологиялық өнімдер
CTSH
3002.14
- - Дозаланған дәрілік нысандар немесе бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралмаған, аралас иммунологиялық өнімдер
CTSH
- Вакциналар, токсиндер, микроорганизмдердің дақылдары (ашытқыдан басқа) және ұқсас өнімдер:
3002.20
- Адамдарға арналған вакциналар
CTSH
3002.30
- Ветеринариялық вакциналар
CTSH
3002.90
- Өзгелері
CTSH
- Түрлендірілген немесе түрлендірілмеген жасушалық дақылдар:

2939.69
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Прочие, растительного происхождения:
2939.72
- - Кокаин, экгонин; соли, сложные эфиры и их прочие производные
CTH или VAC 40%
2939.79
- - Прочие
CTH или VAC 40%
2939.80
- Прочие
CTH или VAC 40%
2940.00
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 29.37, 29.38 или 29.39
CTH или VAC 40%
29.41
Антибиотики
2941.10
- Пенициллины и их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2941.20
- Стрептомицины и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2941.30
- Тетрациклины и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2941.40
- Хлорамфеникол и его производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2941.50
- Эритромицин и его производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2941.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
2942.00
Соединения органические прочие
CTH или VAC 40%
ГРУППА 30
ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ ПРОДУКЦИЯ
30.01
Железы и прочие органы, предназначенные для органотерапии, высушенные, не измельченные или измельченные, в том числе в порошок; экстракты желез или прочих органов или их секретов, предназначенные для органотерапии; гепарин и его соли; прочие вещества человеческого или животного происхождения, подготовленные для использования в терапевтических или профилактических целях, в другом месте не поименованные или не включенные
3001.20
- Экстракты желез или прочих органов или их секретов
CTH или VAC 40%
3001.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
30.02
Кровь человеческая; кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях; сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии; вакцины, токсины, культуры микроорганизмов (кроме дрожжей) и аналогичные продукты; клеточные культуры, модифицированные или немодифицированные
- Сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии:
3002.12
- - Сыворотки иммунные и фракции крови прочие
CTSH
3002.13
- - Иммунологические продукты, несмешанные, не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
CTSH
3002.14
- - Иммунологические продукты, смешанные, не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
CTSH
3002.15
- - Иммунологические продукты, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
CTH или VAC 50%
- Вакцины, токсины, культуры микроорганизмов (кроме дрожжей) и аналогичные продукты:
3002.41
- - Вакцины для людей
CTSH
3002.42
- - Вакцины ветеринарные
CTSH
3002.49
- - Прочие
CTSH
- Клеточные культуры, модифицированные или немодифицированные:

3002.51
- - Жасушалық терапия өнімдері
CTSH
3002.59
- - Өзге
CTSH
3002.90
- Өзге
CTSH
30.03
Екі немесе одан да көп құрамдастың қоспасынан тұратын, терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, бірақ дозаланған дәрілік нысандар немесе бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралмаған дәрілік заттар (30.02, 30.05 немесе 30.06 тауар позициясындағы тауарлардан басқа)
3003.10
- Құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар, құрылымы пенициллан қышқылы секілді немесе құрамында стрептомициндер немесе олардың туындылары бар
CTH немесе VAC 40%
3003.20
- Құрамында антибиотиктер бар өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында гормондар бар өзгелері немесе 29.37 тауар позициясының өзге қосылыстары:
3003.31
- - Құрамында инсулин бар
CTH немесе VAC 40%
3003.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Құрамында алкалоидтар немесе олардың туындылары бар өзгелері:
3003.41
- - Құрамында эфедрин немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 40%
3003.42
- - Құрамында жалған эфедрин (INN) немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 40%
3003.43
- - Құрамында норэфедрин немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 40%
3003.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3003.60
- Осы топтың 2-қосалқы позициясына ескертпеде көрсетілген, құрамында безгекке қарсы белсенді (әрекет ететін) заттар бар өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3003.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
30.04
Аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, дозаланған дәрілік нысандар түрінде (транстермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралған дәрілік заттар (30.02, 30.05 немесе 30.06 тауар позициясындағы тауарлардан басқа)
3004.10
- Құрылымы пенициллин қышқылы секілді немесе құрамында стрептомициндер немесе олардың туындылары бар құрамында пенициллиндер бар дәрілік заттар немесе олардың туындылары
CTH немесе VAC 50%
3004.20
- Құрамында антибиотиктер бар өзгелері
CTH немесе VAC 50%
- Құрамында гормондар бар өзгелері немесе 29.37 тауар позициясындағы өзге қосылыстар:
3004.31
- - Құрамында инсулин бар
CTH немесе VAC 50%
3004.32
- - Құрамында кортикостероидты гормондар, олардың туындылары немесе құрылымдық аналогтары бар
CTH немесе VAC 50%
3004.39
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
- Құрамында алкалоидтер бар өзгелері немесе олардың туындылары:
3004.41
- - Құрамында эфедрин немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 50%
3004.42
- - Құрамында жалған эфедрин (INN) немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 50%
3004.43
- - Құрамында норэфедрин немесе оның тұздары бар
CTH немесе VAC 50%

3002.51
- - Продукты для клеточной терапии
CTSH
3002.59
- - Прочие
CTSH
3002.90
- Прочие
CTSH
30.03
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 30.02, 30.05 или 30.06), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
3003.10
- Содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
CTH или VAC 40%
3003.20
- Прочие, содержащие антибиотики
CTH или VAC 40%
- Прочие, содержащие гормоны или другие соединения товарной позиции 29.37:
3003.31
- - Содержащие инсулин
CTH или VAC 40%
3003.39
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Прочие, содержащие алкалоиды или их производные:
3003.41
- - Содержащие эфедрин или его соли
CTH или VAC 40%
3003.42
- - Содержащие псевдоэфедрин (INN) или его соли
CTH или VAC 40%
3003.43
- - Содержащие норэфедрин или его соли
CTH или VAC 40%
3003.49
- - Прочие
CTH или VAC 40%
3003.60
- Прочие, содержащие противомалярийные активные (действующие) вещества, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе
CTH или VAC 40%
3003.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
30.04
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 30.02, 30.05 или 30.06), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
3004.10
- Содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
CTH или VAC 50%
3004.20
- Прочие, содержащие антибиотики
CTH или VAC 50%
- Прочие, содержащие гормоны или другие соединения товарной позиции 29.37:
3004.31
- - Содержащие инсулин
CTH или VAC 50%
3004.32
- - Содержащие кортикостероидные гормоны, их производные или структурные аналоги
CTH или VAC 50%
3004.39
- - Прочие
CTH или VAC 50%
- Прочие, содержащие алкалоиды или их производные:
3004.41
- - Содержащие эфедрин или его соли
CTH или VAC 50%
3004.42
- - Содержащие псевдоэфедрин (INN) или его соли
CTH или VAC 50%
3004.43
- - Содержащие норэфедрин или его соли
CTH или VAC 50%

3004.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
3004.50
- Құрамында витаминдер бар өзгелері немесе 29.36 тауар позициясының өзге қосылыстары
CTH немесе VAC 50%
3004.60
- Осы топтың 2-қосалқы позициясының ескертпесінде көрсетілген, құрамында безгекке қарсы белсенді (әрекет ететін) заттар бар өзгелері
CTH немесе VAC 50%
3004.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
30.05
Фармацевтикалық заттар сіңірілген немесе жағылған немесе бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралған, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда пайдалануға арналған мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкопластырьлар, ыстық басу материалдары)
3005.10
- Адгезивті таңу материалы және жабысқақ қабаты бар өзге бұйымдар
CTH немесе VAC 40%
3005.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
30.06
Осы топқа 4-ескертпеде айтылған фармацевтикалық өнім
3006.10
- Хирургиялық стерильді кетгут, тігуге арналған ұқсас стерильді материалдар (ыдырап кететін стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық жіптерді қоса алғанда) және жараларды хирургиялық жабуға арналған стерильді адгезивті тін; стерильді ламинария және стерильді ламинариядан тампондар; ыдырап кететін стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық қан тоқтататын құралдар (гемостатиктер); стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық адгезиялық кедергілер, сіңетін немесе сіңбейтін
CTH немесе VAC 40%
3006.30
- Рентгендік зерттеуге арналған контраст препараттар; науқастарға енгізуге арналған, диагностикалық реагенттер
CTH немесе VAC 40%
3006.40
- Тіс цементтері және тісті пломбалауға арналған өзге материалдар; сүйекті реконструкциялайтын цементтер
CTH немесе VAC 40%
3006.50
- Санитариялық сөмкелер және алғашқы көмек көрсетуге арналған жинақтар
CTH немесе VAC 40%
3006.60
- Гормондар, 29.37 тауар позициясындағы өзге қосылыстар немесе спермицидтер негізіндегі химиялық контрацептикалық құралдар
CTH немесе VAC 40%
3006.70
- Хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер кезінде дене мүшелеріне жағу үшін немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстыратын агент ретінде медицинада немесе ветеринарияда пайдалануға арналған, гель түріндегі препараттар
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
3006.91
- - Стомикалық пайдалануға арналған керек-жарақтар ретінде сәйкестендірілетін керек-жарақтар
CTH немесе VAC 40%
3006.92
- - Жарамсыз фармацевтикалық құралдар
CTH немесе VAC 40%
3006.93
- - Плацебо және дозаланған нысандар түрінде оралған қарапайым соқыр (немесе қос соқыр) әдіспен мақұлданған клиникалық зерттеулерді жүргізуге арналған иесіздендірілген клиникалық препараттар жиынтығы
CTH немесе VAC 40%
31-ТОП
ТЫҢАЙТҚЫШТАР

3004.49
- - Прочие
CTH или VAC 50%
3004.50
- Прочие, содержащие витамины или другие соединения товарной позиции 29.36
CTH или VAC 50%
3004.60
- Прочие, содержащие противомалярийные активные (действующие) вещества, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе
CTH или VAC 50%
3004.90
- Прочие
CTH или VAC 50%
30.05
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии
3005.10
- Материал перевязочный адгезивный и прочие изделия, имеющие липкий слой
CTH или VAC 40%
3005.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
30.06
Фармацевтическая продукция, упомянутая в примечании 4 к данной группе
3006.10
- Кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся
CTH или VAC 40%
3006.30
- Препараты контрастные для рентгеногpафических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
CTH или VAC 40%
3006.40
- Цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
CTH или VAC 40%
3006.50
- Сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
CTH или VAC 40%
3006.60
- Средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 29.37 или спермицидов
CTH или VAC 40%
3006.70
- Препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
CTH или VAC 40%
- Прочие:
3006.91
- - Приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования
CTH или VAC 40%
3006.92
- - Непригодные фармацевтические средства
CTH или VAC 40%
3006.93
- - Плацебо и наборы обезличенных клинических препаратов для проведения одобренных клинических исследований простым слепым (или двойным слепым) методом, расфасованные в виде дозированных форм
CTH или VAC 40%
ГРУППА 31
УДОБРЕНИЯ

3201.10
- Квебрахо сығындысы
CC
3201.20
- Акация сығындысы
CC
3201.90
- Өзгелері
CC
32.02
Органикалық синтетикалық илейтін заттар; бейорганикалық илейтін заттар; құрамында табиғи илейтін заттар бар немесе жоқ илеуге арналған препараттар; алдын ала илеуге арналған ферментті препараттар
3202.10
- Органикалық синтетикалық илейтін заттар
CTH
3202.90
- Өзгелері
CTH
3203.00
Химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, өсімдіктен немесе жануардан алынған бояғыш зат (жануар сүйегінен жасалған көмірден басқа, бояғыш сығындыларды қоса алғанда); осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген, өсімдіктен немесе жануардан алынған бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
CTH
32.04
Химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, органикалық синтетикалық бояғыш заттар; осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
- Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген, олардың негізінде дайындалған препараттар:
3204.11
- - Дисперстік бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204.12
- - Алдын ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылды бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар; бастырма бояғыштар және олардың негізінде жасалған бояғыштар
CTH
3204.13
- - Негізгі бояғыштар және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.14
- - Тікелей бояғыштар және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.15
- - Ашық көк түсті бояғыштар (пигменттер ретінде пайдаланылатындарды қоса алғанда) және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.16
- - Химиялық белсенді бояғыштар және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.17
- - Пигменттер және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.18
- - Бояғыш заттар каротиноидтар және олардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3204.19
- - 3204.11 – 3204.19 қосалқы позицияларындағы екі немесе одан да көп бояғыш заттардың қоспасын қоса алғанда, өзгелері
CTH
3204.20
- Оптикалық ағартқыштар ретінде пайдаланылатын органикалық синтетикалық өнімдер
CTH
3204.90
- Өзгелері
CTH
3205.00
Түсті лактар; осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген, түсті лактар негізіндегі препараттар
CTH
32.06
Өзге бояғыш заттар; 32.03, 32.04 немесе 32.05 тауар позициясындағы препараттардан ерекше, осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген препараттар; химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз, люминофорлар ретінде пайдаланылатын бейорганикалық өнімдер
- Пигменттер және титан диоксиді негізінде дайындалған препараттар:

3201.10
- Экстракт квебрахо
CC
3201.20
- Экстракт акации
CC
3201.90
- Прочие
CC
32.02
Органические дубильные вещества синтетические; неорганические дубильные вещества; препараты для дубления, содержащие или не содержащие природные дубильные вещества; ферментные препараты для предварительного дубления
3202.10
- Органические дубильные вещества синтетические
CTH
3202.90
- Прочие
CTH
3203.00
Красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к данной группе
CTH
32.04
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава
- Органические красящие вещества синтетические и препараты, изготовленные на их основе, указанные в примечании 3 к данной группе:
3204.11
- - Красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.12
- - Красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.13
- - Красители основные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.14
- - Красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.15
- - Красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.16
- - Красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.17
- - Пигменты и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.18
- - Красящие вещества каратеноидные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.19
- - Прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204.11 – 3204.19
CTH
3204.20
- Органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
CTH
3204.90
- Прочие
CTH
3205.00
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
CTH
32.06
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 32.03, 32.04 или 32.05; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава
- Пигменты и препараты, изготовленные на основе диоксида титана:

3206.11
- - Құрғақ затқа есептегенде құрамында 80 мас.% немесе одан астам титан диоксиді бар
CTH
3206.19
- - Өзгелері
CTH
3206.20
- Пигменттер және хром қосылыстары негізінде дайындалған препараттар
CTH
- Өзге бояғыш заттар мен препараттар:
3206.41
- - Ультрамарин және оның негізінде дайындалған препараттар
CTH
3206.42
- - Литопон және өзге пигменттер мен мырыш сульфиді негізінде дайындалған препараттар
CTH
3206.49
- - Өзгелері
CTH
3206.50
- Люминофорлар ретінде пайдаланылатын бейорганикалық өнімдер
CTH
32.07
Дайын пигменттер, шыныны дайын бәсеңдеткіштер және дайын бояулар, эмальдар және шыны тәріздес глазурьлер, ангобтар (шликерлер), сұйық жалтырақтар және керамика өндіру кезінде пайдаланылатын ұқсас препараттар, эмальдар немесе шыны; шыны тәріздес фритта және ұнтақты, түйіршікті немесе үлпекті өзге шыны
3207.10
- Дайын пигменттер, шыныны дайын бәсеңдеткіштер, дайын бояулар және ұқсас препараттар
CTH
3207.20
- Эмальдар және шыны тәріздес глазурьлер, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар
CTH
3207.30
- Сұйық жалтырақтар және ұқсас препараттар
CTH
3207.40
- Шыны тәріздес фритта және ұнтақты, түйіршікті немесе үлпекті өзге шыны
CTH
32.08
Сусыз ортада ерітілген немесе диспергацияланған, синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда); осы топқа 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
3208.10
- Күрделі полиэфирлер негізінде
CTH
3208.20
- Акрилді немесе винилді полимерлер негізінде
CTH
3208.90
- Өзгелері
CTH
32.09
Сулы ортада диспергацияланған немесе ерітілген, синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3209.10
- Акрилді немесе винилді полимерлер негізінде
CTH
3209.90
- Өзгелері
CTH
3210.00
Өзге бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімді бояуларды қоса алғанда); тері өңдеу үшін пайдаланылатын су пигменттері
CTH
3211.00
Дайын сиккативтер
CTH
32.12
Сусыз ортада диспергацияланған, сұйық немесе паста тәріздес, бояу өндіру кезінде пайдаланылатын (эмальды қоса алғанда) пигменттер (металл ұнтақтар мен ұсағын қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек саудада сатуға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралған бояғыштар мен өзге бояйтын заттар
3212.10
- Өрнектеуге арналған фольга
CTH
3212.90
- Өзгелері
CTH
32.13
Суретшілер, студенттер пайдаланатын немесе маңдайшаларды ресімдеу үшін пайдаланылатын көркемөнер бояулары, мөлдірлейтін бояулар, бос уақытты өткізуге арналған бояулар және таблеткалардағы, түтіктердегі, құтылардағы, сауыттардағы, науалардағы немесе осыған ұқсас пішіндердегі немесе қаптамалардағы осыған ұқсас өнімдер

3206.11
- - Содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
CTH
3206.19
- - Прочие
CTH
3206.20
- Пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
CTH
- Прочие красящие вещества и препараты:
3206.41
- - Ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
CTH
3206.42
- - Литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
CTH
3206.49
- - Прочие
CTH
3206.50
- Неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
CTH
32.07
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях
3207.10
- Готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
CTH
3207.20
- Эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты
CTH
3207.30
- Глянцы жидкие и аналогичные препараты
CTH
3207.40
- Фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях
CTH
32.08
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208.10
- На основе сложных полиэфиров
CTH
3208.20
- На основе акриловых или виниловых полимеров
CTH
3208.90
- Прочие
CTH
32.09
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
3209.10
- На основе акриловых или виниловых полимеров
CTH
3209.90
- Прочие
CTH
3210.00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож
CTH
3211.00
Готовые сиккативы
CTH
32.12
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи
3212.10
- Фольга для тиснения
CTH
3212.90
- Прочие
CTH
32.13
Краски художественные, используемые художниками, студентами или для оформления вывесок, лессировочные краски, краски для досуга и аналогичные продукты в таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках

33.06
Бекітетін ұнтақтар мен тіс протездеріне арналған пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы мен тістердің гигиенасына арналған құралдар; бөлшек саудада сату үшін жеке қаптамадағы, тістердің арасын тазалау үшін пайдаланылатын жіп (тіске арналған жібек)
3306.10
- Тіс тазалауға арналған құралдар
CTH
3306.20
- Тістердің арасын тазалау үшін пайдаланылатын жіп (тіске арналған жібек)
CTH
3306.90
- Өзгелері
CTH
33.07
Қырыну кезінде немесе қырынғаннан кейін пайдаланылатын құралдар, жеке пайдаланылатын дезодоранттар, ванна қабылдауға арналған құрамдар, шаштарды кетіруге арналған құралдар және өзге парфюмиялық, косметикалық немесе тазалық құралдары, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген; хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, дезинфекциялайтын қасиеті бар немесе жоқ үй-жайға арналған дезодоранттар
3307.10
- Қырыну кезінде немесе қырынғаннан кейін пайдаланылатын құралдар
CTH
3307.20
- Жеке пайдаланылатын дезодоранттар және антиперспиранттар
CTH
3307.30
- Хош иістендірілген тұздар және ванна қабылдауға арналған өзге құрамдар
CTH
- Діни жораларға арналған жұпар иістерді қоса алғанда, үй-жайлардың ауасын хош иістендіруге немесе иісті кетіруге арналған құралдар:
3307.41
- - Жанған кезде иіс шығаратын "Агарбатти" және өзге жұпар иістер
CTH
3307.49
- - Өзгелері
CTH
3307.90
- Өзгелері
CTH
34-ТОП
САБЫН, ҮСТІРТІН-БЕЛСЕНДІ ОРГАНИКАЛЫҚ ЗАТТАР, ЖУАТЫН ҚҰРАЛДАР, ЖАҒАТЫН МАТЕРИАЛДАР, ЖАСАНДЫ ЖӘНЕ ДАЙЫН БАЛАУЫЗДАР, ТАЗАЛАУҒА НЕМЕСЕ ЖЫЛТЫРАТУҒА АРНАЛҒАН ҚҰРАМДАР, МАЙШАМДАР ЖӘНЕ ҰҚСАС БҰЙЫМДАР, СОМДАУҒА АРНАЛҒАН ПАСТАЛАР, ПЛАСТИЛИН, "ТІС ДӘРІГЕРЛІК БАЛАУЫЗ" ЖӘНЕ ГИПС НЕГІЗІНДЕГІ ТІС ДӘРІГЕРЛІК ҚҰРАМДАР
34.01
Сабын; құрамында сабын болатын немесе болмайтын, кесек, бөлік пішініндегі немесе қалыптық бұйымдар түріндегі сабын ретінде қолданылатын үстіртін-белсенді органикалық заттар мен құралдар; құрамында сабын болатын немесе болмайтын, сұйықтық немесе крем түріндегі және бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралған үстіртін-белсенді органикалық заттар мен теріні жууға арналған құралдар; сабын немесе жуатын құрал сіңген немесе жағылған қағаз, мақта, киіз немесе тебіскі және тоқылмаған материалдар
- Сабын және кесек, бөлік пішініндегі немесе қалыптық бұйымдар түріндегі үстіртін-белсенді органикалық заттар мен құралдар және сабын немесе жуатын құрал сіңген немесе жағылған қағаз, мақта, киіз немесе тебіскі және тоқылмаған материалдар:
3401.11
- - Тазалық (құрамында дәрілік заттар барларын қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40%
3401.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3401.20
- Өзге пішіндердегі сабын
CTH немесе VAC 40%
3401.30
- Құрамында сабын болатын немесе болмайтын, бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралған сұйықтық немесе крем түріндегі үстіртін-белсенді органикалық заттар мен теріні жууға арналған құралдар
CTH немесе VAC 40%

33.06
Средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов; нити, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк), в индивидуальной упаковке для розничной продажи:
3306.10
- Средства для чистки зубов
CTH
3306.20
- Нити, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк)
CTH
3306.90
- Прочие
CTH
33.07
Средства, используемые до, во время или после бритья, дезодоранты индивидуального назначения, составы для принятия ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические или туалетные средства, в другом месте не поименованные или не включенные; дезодоранты для помещений, ароматизированные или неароматизированные, обладающие или не обладающие дезинфицирующими свойствами
3307.10
- Средства, используемые до, во время или после бритья
CTH
3307.20
- Дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
CTH
3307.30
- Ароматизированные соли и прочие составы для принятия ванн
CTH
- Средства для ароматизации или дезодорирования воздуха помещений, включая благовония для религиозных обрядов:
3307.41
- - "Агарбатти" и прочие благовония, распространяющие запах при горении
CTH
3307.49
- - Прочие
CTH
3307.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 34
МЫЛО, ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ ВЕЩЕСТВА, МОЮЩИЕ СРЕДСТВА, СМАЗОЧНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ИСКУССТВЕННЫЕ И ГОТОВЫЕ ВОСКИ, СОСТАВЫ ДЛЯ ЧИСТКИ ИЛИ ПОЛИРОВКИ, СВЕЧИ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ПАСТЫ ДЛЯ ЛЕПКИ, ПЛАСТИЛИН, "ЗУБОВРАЧЕБНЫЙ ВОСК" И ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ СОСТАВЫ НА ОСНОВЕ ГИПСА
34.01
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством
- Мыло и поверхностно-активные органические вещества и средства в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий и бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством:
3401.11
- - Туалетные (включая содержащие лекарственные средства)
CTH или VAC 40%
3401.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
3401.20
- Мыло в прочих формах
CTH или VAC 40%
3401.30
- Поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема, расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло
CTH или VAC 40%

34.02
Үстіртін-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); құрамында сабын болатын немесе болмайтын үстіртін-белсенді құралдар, жуатын құралдар (қосалқы жуатын құралдарды қоса алғанда) және тазартатын құралдар (34.01 тауар позициясындағы құралдардан басқа)
- Бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралған немесе өлшеп оралмаған үстіртін-белсенді органикалық заттар:
3402.31
- - Сызықтық алкилбензолсульфоқышқылдары және олардың тұздары
CTH
3402.39
- - Өзге
CTH
- бөлшек сауда үшін буып-түйілген немесе буып-түйілмеген органикалық өзге де беттік-белсенді заттар:
3402.41
- - Катиондық
CTH
3402.42
- - Неионогендік
CTH
3402.49
- - Өзге
CTH
3402.50
- Бөлшек сауда үшін оралған зат
CTSH
3402.90
- Өзге
CTSH
34.03
Жағатын материалдар (кесетін құралдарға арналған майлау-салқындату эмульсияларын, болттар мен бұрандаларды бұрауды жеңілдетуге арналған құралдарды, татты кетіруге арналған құралдарды немесе коррозияға қарсы құралдарды және жақпамай негізінде дайындалған, қалыптардан бұйымдарды шығаруды жеңілдетуге арналған препараттарды қоса алғанда) және құрамында негізгі компонент ретінде 70 мас.% немесе одан астам битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, былғарыны немесе өзге материалдарды маймен немесе тоңмаймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар
- Құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері бар:
3403.11
- - Тоқыма материалдарын, теріні, былғарыны немесе өзге материалдарды өңдеуге арналған құралдар
CTH немесе VAC 40%
3403.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
3403.91
- - Тоқыма материалдарын, теріні, былғарыны немесе өзге материалдарды өңдеуге арналған құралдар
CTH немесе VAC 40%
3403.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
34.04
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар
3404.20
- Полиоксиэтиленнен (полиэтиленгликольден)
CTSH
3404.90
- Өзгелері
CTSH
34.05
34.04 тауар позициясындағы балауыздардан басқа, ваксалар және аяқ киімге арналған кремдер, жиһазға, еденге, автомобиль шанақтарына, шыныға немесе металға арналған полирольдер мен мастикалар, тазартатын пасталар мен ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде, осындай заттар сіңген немесе жағылған қағаз, мақта, киіз немесе тебіскі, тоқылмаған материалдар, кеуек пластмассалар немесе кеуек резеңке)
3405.10
- Аяқ киімге немесе былғарыға арналған ваксалар, кремдер және ұқсас құралдар
CTH
3405.20
- Ағаш жиһазды, еденді немесе ағаштан жасалған өзге бұйымдарды күтуге арналған полирольдар, мастикалар және ұқсас құралдар
CTH
3405.30
- Металдарды жылтырататын құралдардан басқа, автомобиль шанақтарына арналған полирольдар мен ұқсас құралдар
CTH

34.02
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 34.01)
- Вещества поверхностно-активные органические анионные, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
3402.31
- - Линейные алкилбензолсульфокислоты и их соли
CTH
3402.39
- - Прочие
CTH
- Прочие вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
3402.41
- - Катионные
CTH
3402.42
- - Неионогенные
CTH
3402.49
- - Прочие
CTH
3402.50
- Средства, расфасованные для розничной продажи
CTSH
3402.90
- Прочие
CTSH
34.03
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
- Содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород:
3403.11
- - Средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
CTH или VAC 40%
3403.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Прочие:
3403.91
- - Средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
CTH или VAC 40%
3403.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
34.04
Воски искусственные и готовые воски
3404.20
- Из полиоксиэтилена (полиэтиленгликоля)
CTSH
3404.90
- Прочие
CTSH
34.05
Ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели, полов, кузовов транспортных средств, стекла или металла, чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции 34.04
3405.10
- Ваксы, кремы и аналогичные средства для обуви или кожи
CTH
3405.20
- Полироли, мастики и аналогичные средства для ухода за деревянной мебелью, полами или прочими изделиями из дерева
CTH
3405.30
- Полироли и аналогичные средства для кузовов транспортных средств, кроме полирующих средств для металлов
CTH

3405.40
- Тазартатын пасталар мен ұнтақтар және өзге тазартатын құралдар
CTH
3405.90
- Өзгелері
CTH
3406.00
Майшамдар, жұқа балауыз майшамдары және ұқсас бұйымдар
CTH
3407.00
Балалардың илеуіне арналған пластилинді қоса алғанда, сомдауға пасталар; бөлшек саудада сату үшін жинақтарға, қаптамаларға немесе плитка түрінде, таға пішінінде, кесектермен немесе ұқсас пішіндерде өлшеп оралған, "тіс дәрігерлік балауыз" немесе тіс бедерін алуға арналған құрамдар
CTH
35-ТОП
АҚУЫЗДЫҚ ЗАТТАР; ТҮРЛЕНДІРІЛГЕН КРАХМАЛДАР; ЖЕЛІМДЕР; ФЕРМЕНТТЕР

3405.40
- Чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
CTH
3405.90
- Прочие
CTH
3406.00
Свечи, тонкие восковые свечки и аналогичные изделия
CTH
3407.00
Пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
CTH
ГРУППА 35
БЕЛКОВЫЕ ВЕЩЕСТВА; МОДИФИЦИРОВАННЫЕ КРАХМАЛЫ; КЛЕИ; ФЕРМЕНТЫ

35.01
Казеин, казеинаттар және өзге казеин туындылары; казеин желімдері
3501.10
- Казеин
CTH немесе VAC 40%
3501.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
35.02
Альбуминдер (құрғақ затқа есептегенде құрамында 80 мас.%-дан астам сарысу ақуыздары болатын, екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттары), альбуминаттар және альбуминнің өзге туындылары
- Жұмыртқа альбумині:
3502.11
- - Кептірілген
CTH немесе VAC 40%
3502.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3502.20
- Екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса алғанда, сүт альбумині
CTH немесе VAC 40%
3502.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3503.00
Желатин (оның ішінде, боялған немесе боялмаған, беткі өңделген немесе өңделмеген тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) парақтарда) және желатиннің туындылары; балық желімі; 35.01 тауар позициясындағы казеинділерден басқа, жануарлардан алынған өзге желім
CTH
3504.00
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге ақуыз заттар және олардың туындылары; хромдалған немесе хромдалмаған шикі тері немесе тері ұнтағы
CTH
35.05
Декстриндер және өзге түрлендірілген крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделі эфирге айналдырылған); крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмалдар негізіндегі желімдер
3505.10
- Декстриндер және өзге түрлендірілген крахмалдар
CTH
3505.20
- Желімдер
CTH
35.06
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын желімдер және өзге дайын адгезивтер; нетто-массасы 1 килограммнан аспайтын, бөлшек саудада сату үшін желімдер немесе адгезивтер ретінде өлшеп оралған, желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды өнімдер
3506.10
- Нетто-массасы 1 килограммнан аспайтын, бөлшек саудада сату үшін желімдер немесе адгезивтер ретінде өлшеп оралған, желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды өнімдер
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
3506.91
- - 39.01 – 39.13 тауар позициясындағы полимерлер немесе каучук негізіндегі адгезивтер
CTH немесе VAC 40%
3506.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
35.07
Ферменттер; ферментті препараттар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
3507.10
- Реннин және оның концентраттары
CTH немесе VAC 40%
3507.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
36-ТОП
ЖАРЫЛҒЫШ ЗАТТАР; ПИРОТЕХНИКАЛЫҚ БҰЙЫМДАР; СІРІҢКЕЛЕР; ПИРОФОРЛЫ ҚОРЫТПАЛАР; КЕЙБІР ЖАНҒЫШ ЗАТТАР
3601.00
Оқдәрі
CTH
3602.00
Оқдәріден басқа, дайын жарылғыш заттар
CTH
3603.00
От жүргізілген сымдар; детонациялайтын сымдар; соққылайтын немесе детонациялайтын капсюльдер; тұтандырғыштар; электр детонаторлар
CTH
3603.10
- От өткізетін сымдар
CTH
3603.20
- Детондауыш сымдар
CTH

35.01
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые
3501.10
- Казеин
CTH или VAC 40%
3501.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
35.02
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина
- Альбумин яичный:
3502.11
- - Высушенный
CTH или VAC 40%
3502.19
- - Прочий
CTH или VAC 40%
3502.20
- Альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков
CTH или VAC 40%
3502.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
3503.00
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 35.01
CTH
3504.00
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный
CTH
35.05
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505.10
- Декстрины и прочие модифицированные крахмалы
CTH
3505.20
- Клеи
CTH
35.06
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506.10
- Продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в
качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
CTH или VAC 40%
- Прочие:
3506.91
- - Адгезивы на основе полимеров товарных позиций 39.01 – 39.13 или каучука
CTH или VAC 40%
3506.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
35.07
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
3507.10
- Реннин и его концентраты
CTH или VAC 40%
3507.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
ГРУППА 36
ВЗРЫВЧАТЫЕ ВЕЩЕСТВА; ПИРОТЕХНИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ; СПИЧКИ; ПИРОФОРНЫЕ СПЛАВЫ; НЕКОТОРЫЕ ГОРЮЧИЕ ВЕЩЕСТВА
3601.00
Порох
CTH
3602.00
Вещества взрывчатые готовые, кроме пороха
CTH
36.03
Шнуры огнепроводные; шнуры детонирующие; капсюли ударные или детонирующие; запалы; электродетонаторы
3603.10
- Шнуры огнепроводные
CTH
3603.20
- Шнуры детонирующие
CTH

3702.98
- - Ені 35 мм астам
CTH
37.03
Фотосуреттік қағаз, картон және тоқыма материалдары, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған
3703.10
- Ені 610 мм астам рулондарда
CTH
3703.20
- Түрлі-түсті фотосуретке арналған (полихромды) өзгелері
CTH
3703.90
- Өзгелері
CTH
3704.00
Фотосуреттік пластинкалар, үлдір, қағаз, картон және тоқыма материалдары, экспозицияланған, бірақ шығарылмаған
CTH
3705.00
Фотопластинкалар мен фотоүлдір, экспозицияланған және шығарылған, киноүлдірден басқа
CTH
37.06
Киноүлдір, экспозицияланған және шығарылған, дыбыс жолағы бар немесе дыбыс жолағы жоқ немесе тек дыбыс жолағынан тұратын
3706.10
- Ені 35 мм немесе одан астам
CTH
3706.90
- Өзге
CTH
37.07
Фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас препараттардан басқа); өлшенген дозаларда берілген немесе пайдалануға әзір түрде бөлшек саудада сату үшін оралған, фотосуреттік мақсаттарда пайдаланылатын, араласпаған өнімдер
3707.10
- Сенсибилизацияланған эмульсиялар
CTH
3707.90
- Өзгелері
CTH
38-ТОП
ӨЗГЕ ХИМИЯЛЫҚ ӨНІМДЕР
38.01
Жасанды графит; коллоидті немесе жартылай колоидті графит; графит немесе пасталар, блоктар, тілімдер түріндегі өзге көміртектер немесе өзге жартылай фабрикаттар негізінде алынған өнімдер
3801.10
- Жасанды графит
CTH
3801.20
- Коллоидті немесе жартылай колоидті графит
CTH
3801.30
- Электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді ішінен қаптауға арналған ұқсас пасталар
CTH
3801.90
- Өзгелері
CTH
38.02
Белсенділенген көмір; минералды табиғи белсенділенген өнімдер; пайдаланылған жануар сүйегінен көмірді қоса алғанда, жануар сүйегінен көмір
3802.10
- Белсенділенген көмір
CTH
3802.90
- Өзгелері
CTH
3803.00
Талл майы, рафинацияланған немесе рафинацияланбаған
CTH
3804.00
Лигнин сульфонатын қоса алғанда, 38.03 тауар позициясындағы талл майынан басқа, сүректі масса дайындау кезінде қалатын, концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, қантсыздандырылған немесе қантсыздандырылмаған, химиялық өңделген немесе өңделмеген сілті
CTH
38.05
Шайырлы, сүректі немесе сульфатты скипидар және сүректі қылқан жапырақтыларды айыру немесе өзге өңдеу арқылы алынатын өзге терпендік майлар; тазартылмаған дипентен; сульфитті скипидар және тазартылмаған өзге пара-цимол; басты компоненті ретінде құрамында альфа-терпинеол бар қарағай майы
3805.10
- Шайырлы, сүректі немесе сульфатты скипидар
CTH
3805.90
- Өзгелері
CTH
38.06
Канифоль және шайыр қышқылдары, және олардың туындылары; канифоль спирті және канифоль майлары; қайта ерітілген шайырлар
3806.10
- Канифоль және шайыр қышқылдары
CTH
3806.20
- Канифоль аддуктілерінің тұздарынан басқа, канифоль, шайыр қышқылдарының немесе канифоль немесе шайыр қышқылдары туындыларының тұздары
CTH немесе VAC 40%

3702.98
- - Шириной более 35 мм
CTH
37.03
Фотографические бумага, картон и текстильные материалы, сенсибилизированные, неэкспонированные
3703.10
- В рулонах шириной более 610 мм
CTH
3703.20
- Прочие, для цветной фотографии (полихромные)
CTH
3703.90
- Прочие
CTH
3704.00
Фотографические пластинки, пленка, бумага, картон и текстильные материалы, экспонированные, но не проявленные
CTH
3705.00
Фотопластинки и фотопленка, экспонированные и проявленные, кроме кинопленки
CTH
37.06
Кинопленка, экспонированная и проявленная, со звуковой дорожкой или
без звуковой дорожки, или содержащая только звуковую дорожку
3706.10
- Шириной 35 мм или более
CTH
3706.90
- Прочая
CTH
37.07
Фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде
3707.10
- Эмульсии сенсибилизированные
CTH
3707.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 38
ПРОЧИЕ ХИМИЧЕСКИЕ ПРОДУКТЫ
38.01
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов
3801.10
- Графит искусственный
CTH
3801.20
- Графит коллоидный или полуколлоидный
CTH
3801.30
- Пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
CTH
3801.90
- Прочие
CTH
38.02
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь
3802.10
- Уголь активированный
CTH
3802.90
- Прочие
CTH
3803.00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное
CTH
3804.00
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 38.03
CTH
38.05
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента
3805.10
- Скипидар живичный, древесный или сульфатный
CTH
3805.90
- Прочие
CTH
38.06
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы
3806.10
- Канифоль и смоляные кислоты
CTH
3806.20
- Соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
CTH или VAC 40%

3806.30
- Күрделі эфирлі шайырлар
CTH немесе VAC 40%
3806.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3807.00
Сүректі қарамай; сүректі қарамайдан алынған майлар; сүректі креозот; сүректі нафта; өсімдік пекі; сыра қайнатудан қалған пек және канифоль, шайыр қышқылдары немесе өсімдік пекі негізіндегі ұқсас өнімдер
CTH
38.08
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өскінге қарсы құралдар және өсімдіктердің өсуін реттегіштер, дезинфекциялайтын құралдар және бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде берілген оларға ұқсастар (мысалы, күкіртпен өңделген таспалар, білтелер мен май шамдар және масадан қорғайтын жабысқақ қағаз)
- Осы топтың 1-қосалқы позициясына ескертпеде аталған тауарлар:
3808.52
- - ДДТ (ISO) (клофенотан (INN)), нетто-массасы 300 г аспайтын орамаларда
CTH немесе VAC 40%
3808.59
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Осы топтың 2-қосалқы позициясына ескертпеде аталған тауарлар:
3808.61
- - Нетто-массасы 300 г аспайтын орамаларда
CTH немесе VAC 40%
3808.62
- - Нетто-массасы 300 г астам, бірақ 7,5 кг аспайтын орамаларда
CTH немесе VAC 40%
3808.69
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
3808.91
- - Инсектицидтер
CTH немесе VAC 40%
3808.92
- - Фунгицидтер
CTH немесе VAC 40%
3808.93
- - Гербицидтер, өскінге қарсы құралдар және өсімдіктердің өсуін реттегіштер
CTH немесе VAC 40%
3808.94
- - Дезинфекциялайтын құралдар
CTH немесе VAC 40%
3808.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
38.09
Тоқыма, қағаз, тері өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген әрлейтін құралдар, бояуды жеделдетуге немесе бояғыштарды бекітуге арналған құралдар және өзге өнімдер мен дайын препараттар (мысалы, өңдеуге және улауға арналған заттар)
3809.10
- Крахмал заттар негізінде
CTH
- Өзгелері:
3809.91
- - Тоқыма өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
3809.92
- - Қағаз өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
3809.93
- - Тері өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
38.10
Металдардың бетін өңдеуге арналған препараттар; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған флюстер мен қосалқы препараттар; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан және өзге материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар; дәнекерлейтін электродтар немесе шыбықтар үшін біліктер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын материалдар
3810.10
- Металл бетін өңдеуге арналған препараттар; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан және өзге материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
CTH

3806.30
- Смолы сложноэфирные
CTH или VAC 40%
3806.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
3807.00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека
CTH
38.08
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух)
- Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 1 к данной группе:
3808.52
- - ДДТ (ISO) (клофенотан (INN)), в упаковках нетто-массой не более 300 г
CTH или VAC 40%
3808.59
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 2 к данной группе:
3808.61
- - В упаковках нетто-массой не более 300 г
CTH или VAC 40%
3808.62
- - В упаковках нетто-массой более 300 г, но не более 7,5 кг
CTH или VAC 40%
3808.69
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Прочие:
3808.91
- - Инсектициды
CTH или VAC 40%
3808.92
- - Фунгициды
CTH или VAC 40%
3808.93
- - Гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений
CTH или VAC 40%
3808.94
- - Средства дезинфицирующие
CTH или VAC 40%
3808.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
38.09
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные
3809.10
- На основе крахмалистых веществ
CTH
- Прочие:
3809.91
- - Применяемые в текстильной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
3809.92
- - Применяемые в бумажной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
3809.93
- - Применяемые в кожевенной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
38.10
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков
3810.10
- Препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для
сварки, состоящие из металла и прочих материалов
CTH

3810.90
- Өзгелері
CTH
38.11
Антидетонаторлар, антиоксиданттар, шайыр түзетін ингибиторлар, қоюлатқыштар, коррозияға қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдері сияқты мақсаттарда пайдаланылатын өзге сұйықтықтарға өзге дайын қоспалар
- Антидетонаторлар:
3811.11
- - Қорғасын қосылыстары негізінде
CTH
3811.19
- - Өзгелері
CTH
- Жағармайларға қоспалар:
3811.21
- - Құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері бар
CTH
3811.29
- - Өзгелері
CTH
3811.90
- Өзгелері
CTH
38.12
Қаучукты вулканизациялауды дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, каучукке немесе пластмассаға арналған құрамдас пластификаторлар; антиоксиданттар және каучукке немесе пластмассаға арналған өзге құрамдас тұрақтандырғыштар
3812.10
- Қаучукты вулканизациялауды дайын жеделдеткіштер
CTH
3812.20
- Каучукке немесе пластмассаға арналған құрамдас пластификаторлар
CTH
- Антиоксиданттар және каучукке немесе пластмассаға арналған өзге құрамдас тұрақтандырғыштар:
3812.31
- - Олигомерлер 2,2,4-триметил-1,2-дигидрохинолин (ТМХ) қоспалары
CTH
3812.39
- - Өзгелері
CTH
3813.00
Өрт сөндіргіштерге арналған құрамдар мен зарядтар; өрт сөндіруге арналған гранаталар, оқталған
CTH
3814.00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, еріткіштер және күрделі органикалық сұйытқыштар; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар
CTH
38.15
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, реакциялар инициаторлары, реакцияларды жеделдеткіштер және катализаторлар
- Жеткізгіштердегі катализаторлар:
3815.11
- - Құрамында белсенді құрамдас ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
CTH
3815.12
- - Құрамында белсенді құрамдас ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
CTH
3815.19
- - Өзгелері
CTH
3815.90
- Өзгелері
CTH
3816.00
Отқа төзімді цементтер, құрылысқа арналған ерітінділер, бетондар және ұқсас құрамдар, 38.01 тауар позициясындағы тауарлардан басқа
CTH
3817.00
Аралас алкилбензолдар және аралас алкилнафталиндер, 27.07 немесе 29.02 тауар позициясындағы өнімдерден басқа
CTH
3818.00
Дискілер, тілімдер нысанындағы немесе ұқсас нысандардағы, электроникада пайдалануға арналған, легирленген химиялық элементтер; электроникада пайдалануға арналған, легирленген химиялық қосылыстар
CTH
3819.00
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары және құрамында битумды жыныстардан алынған 70 мас.% кем мұнай немесе мұнай өнімдері болмайтын немесе болатын, гидравликалық берілістерге арналған өзге дайын сұйықтықтар,
CTH
3820.00
Антифриздер және мұз қатуға қарсы дайын сұйықтықтар
CTH
3821.00
Микроорганизмдердің (вирустар мен сол сияқтыларды қоса алғанда) немесе өсімдіктер, адам немесе жануарлар жасушаларының тыныс-тіршілігін қолдауға немесе өсіруге арналған дайын өсіретін орталар
CTH

3810.90
- Прочие
CTH
38.11
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, регуляторы вязкости, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты
- Антидетонаторы:
3811.11
- - На основе соединений свинца
CTH
3811.19
- - Прочие
CTH
- Присадки к смазочным маслам:
3811.21
- - Содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
CTH
3811.29
- - Прочие
CTH
3811.90
- Прочие
CTH
38.12
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс
3812.10
- Ускорители вулканизации каучука готовые
CTH
3812.20
- Пластификаторы составные для каучука или пластмасс
CTH
- Антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812.31
- - Смеси олигомеров 2,2,4-триметил-1,2-дигидрохинолина (ТМХ)
CTH
3812.39
- - Прочие
CTH
3813.00
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
CTH
3814.00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков
CTH
38.15
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные
- Катализаторы на носителях:
3815.11
- - Содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
CTH
3815.12
- - Содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
CTH
3815.19
- - Прочие
CTH
3815.90
- Прочие
CTH
3816.00
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 38.01
CTH
3817.00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 27.07 или 29.02
CTH
3818.00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике
CTH
3819.00
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
CTH
3820.00
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
CTH
3821.00
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
CTH

38.22
30.06 тауар позициясының тауарларынан басқа, субстраттағы диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, субстраттағы немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
- Субстраттағы диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, субстраттағы немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, өлшеп-оралмаған немесе жиынтыққа өлшеп-оралмаған:
3822.11
- - Безгекті анықтау үшін
CTH немесе VAC 50%
3822.12
- - Зика және Aedes тұқымдасының масалары тарататын басқа ауруларды анықтау үшін
CTH немесе VAC 50%
3822.13
- - Қан тобын анықтау үшін
CTH немесе VAC 40%
3822.19
- - Өзге
CTH немесе VAC 50%
3822.90
- Өзге
CTH
38.23
Өнеркәсіптік монокарбонды майлы қышқылдар; рафинацияланғаннан кейінгі қышқылды майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер
- Өнеркәсіптік монокарбонды майлы қышқылдар; рафинацияланғаннан кейінгі қышқылды майлар:
3823.11
- - Стеарин қышқылы
CTH
3823.12
- - Олеин қышқылы
CTH
3823.13
- - Талл майының майлы қышқылдары
CTH немесе VAC 40%
3823.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3823.70
- Өнеркәсіптік майлы спирттер
CTSH
38.24
Құятын қалыптарды немесе құятын стерженьдерді шығаруға арналған дайын байланыстыратын заттар; химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының химиялық өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдер қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда), басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
3824.10
- Құятын қалыптарды немесе құятын стерженьдерді шығаруға арналған дайын байланыстыратын заттар
CTH
3824.30
- Өзара араласқан немесе өзге металды байланыстыратын заттармен араласқан, агломерацияланбаған металл карбидтері
CTH
3824.40
- Цементтерге, құрылысқа арналған ерітіндіге немесе бетонға арналған дайын қосымша
CTH
3824.50
- Отқа төзімсіз құрылыс ерітінділері мен бетондар
CTH
3824.60
- Сорбит, 2905.44 қосалқы позициясындағы сорбиттен басқа
CTH
- Осы топқа 3-субпозицияға ескертпеде аталған тауарлар:
3824.81
- - Құрамында оксиран (этиленоксид) бар
CTH
3824.82
- - Құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
CTH
3824.83
- - Құрамында трис(2,3-дибромпропил)фосфат бар
CTH
3824.84
- - Құрамында альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(n-хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) немесе мирекс (ISO) бар
CTH немесе VAC 40%
3824.85
- - Құрамында 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)) бар, линданды (ISO, INN) қоса алғанда
CTH немесе VAC 40%
3824.86
- - Құрамында пентахлорбензол (ISO) немесе гексахлорбензол (ISO) бар
CTH немесе VAC 40%

38.22
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 30.06; сертифицированные эталонные материалы
- Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы:
3822.11
- - Для определения малярии
CTH или VAC 50%
3822.12
- - Для определения Зика и прочих заболеваний, передаваемых комарами рода Aedes
CTH или VAC 50%
3822.13
- - Для определения группы крови
CTH или VAC 40%
3822.19
- - Прочие
CTH или VAC 50%
3822.90
- Прочие
CTH
38.23
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты
- Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования:
3823.11
- - Стеариновая кислота
CTH
3823.12
- - Олеиновая кислота
CTH
3823.13
- - Жирные кислоты таллового масла
CTH или VAC 40%
3823.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
3823.70
- Промышленные жирные спирты
CTSH
38.24
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные
3824.10
- Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
CTH
3824.30
- Карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
CTH
3824.40
- Добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
CTH
3824.50
- Неогнеупорные строительные растворы и бетоны
CTH
3824.60
- Сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905.44
CTH
- Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 3 к данной группе:
3824.81
- - Содержащие оксиран (этиленоксид)
CTH
3824.82
- - Содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
CTH
3824.83
- - Содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
CTH
3824.84
- - Содержащие альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(n-хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) или мирекс (ISO)
CTH или VAC 40%
3824.85
- - Содержащие 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)), включая линдан (ISO, INN)
CTH или VAC 40%
3824.86
- - Содержащие пентахлорбензол (ISO) или гексахлорбензол (ISO)
CTH или VAC 40%

3824.87
- - Құрамында перфтороктансульфон қышқылы, оның тұздары, перфтороктансульфонамидтер немесе перфтороктансульфонилфторидтер бар
CTH немесе VAC 40%
3824.88
- - Құрамында тетра-, пента-, гекса-, гепта- немесе октабромдифенилдік жай эфирлер бар
CTH немесе VAC 40%
3824.89
- - Құрамында қысқа тізбекті хлорланған парафин бар
CTH немесе VAC 40%
- Өзге:
3824.91
- - Қоспалар мен препараттар, олар негізінен (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метил метилфосфонаты мен бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонатынан тұрады
CTH немесе VAC 40%
3824.92
- - Метилфосфон қышқылының полигликоль эфирлері
CTH немесе VAC 40%
3824.99
- - Өзге
CTH немесе VAC 40%
38.25
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының қалған өнімдері; қалалық шаруашылық қалдықтары; ағынды сулар шламы; осы топқа 6-ескертпеде көрсетілген өзге қалдықтар
3825.10
- Қалалық шаруашылық қалдықтары
WO
3825.20
- Ағынды сулар шламы
WO
3825.30
- Клиникалық қалдықтар
WO
- Пайдаланылған органикалық еріткіштер:
3825.41
- - Галогенделген
WO
3825.49
- - Өзгелері
WO
3825.50
- Металдарды өңдеуге арналған пайдаланылған ерітінділер, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіш сұйықтықтары және антифриздер
WO
- Өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының өзге қалдықтары:
3825.61
- - Құрамында негізінен органикалық компоненттер болатын
WO
3825.69
- - Өзгелері
WO
3825.90
- Өзгелері
WO
3826.00
Құрамында битумды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері болмайтын немесе 70 мас.% кем болатын биодизель және оның қоспалары
CTH
38.27
Метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар қоспалар басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
- Құрамында гидрохлорфторкөміртектер (ХФҚ), перфторкөміртектер (пфқ) немесе гидрофторкөміртектер (ХФҚ) бар хлорфторкөміртектер (ХФҚ) бар; құрамында гидробромфторкөміртектер (ГБФҚ) бар; құрамында көміртегі тетрахлориді бар; құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ)бар:
3827.11
- - Құрамында хлорфторкөміртектер (ХФУ), құрамында гидрохлорфторкөміртектер (ГХФУ), перфторкөміртектер (ПФУ) немесе гидрофторкөміртектер (ГФУ)бар немесе жоқ
38,24 қоспағанда, СТН
3827.12
- - Құрамында гидробромфторкөміртектер (ГБФУ)бар
38,24 қоспағанда, СТН
3827.13
- - Құрамында көміртегі тетрахлориді бар
38,24 қоспағанда, СТН
3827.14
- - Құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
38,24 қоспағанда, СТН
3827.20

3824.87
- - Содержащие перфтороктансульфоновую кислоту, ее соли, перфтороктансульфонамиды или перфтороктансульфонилфторид
CTH или VAC 40%
3824.88
- - Содержащие тетра-, пента-, гекса-, гепта- или октабромдифениловые простые эфиры
CTH или VAC 40%
3824.89
- - Содержащие хлорированные парафины с короткой цепью
CTH или VAC 40%
- Прочие:
3824.91
- - Смеси и препараты, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метил метилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфоната
CTH или VAC 40%
3824.92
- - Полигликолевые сложные эфиры метилфосфоновой кислоты
CTH или VAC 40%
3824.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
38.25
Остаточные продукты химической или смежных отраслей промышленности, в другом месте не поименованные или не включенные; отходы городского хозяйства; шлам сточных вод; отходы прочие, указанные в примечании 6 к данной группе
3825.10
- Отходы городского хозяйства
WO
3825.20
- Шлам сточных вод
WO
3825.30
- Клинические отходы
WO
- Отработанные органические растворители:
3825.41
- - Галогенированные
WO
3825.49
- - Прочие
WO
3825.50
- Отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
WO
- Прочие отходы химической или смежных отраслей промышленности:
3825.61
- - Содержащие преимущественно органические составляющие
WO
3825.69
- - Прочие
WO
3825.90
- Прочие
WO
3826.00
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
CTH
38.27
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные
- Содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ); содержащие гидробромфторуглероды (ГБФУ); содержащие тетрахлорид углерода; содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ):
3827.11
- - Содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ)
CTH, за исключением 38.24
3827.12
- - Содержащие гидробромфторуглероды (ГБФУ)
CTH, за исключением 38.24
3827.13
- - Содержащие тетрахлорид углерода
CTH, за исключением 38.24
3827.14
- - Содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ)
CTH, за исключением 38.24
3827.20

- Құрамында бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) немесе дибромтетрафторэтан (Halon-2402)бар
38,24 қоспағанда, СТН
- Құрамында перфторкөміртектері (ПФҚ) немесе гидрофторкөміртектері (ГФҚ) бар немесе жоқ, бірақ хлорфторкөміртектері (ХФҚ) жоқ гидрохлорфторкөміртектер (ХФҚ)бар:
3827.31
- - Құрамында 2903.41-2903.48 субпозицияларының заттары бар
38,24 қоспағанда, СТН
3827.32
- - Өзге, құрамында 2903.71-2903.75 субпозицияларының заттары бар

- Содержащие бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) или дибромтетрафторэтаны (Halon-2402)
CTH, за исключением 38.24
- Содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ):
3827.31
- - Содержащие вещества субпозиций 2903.41 – 2903.48
CTH, за исключением 38.24
3827.32
- - Прочие, содержащие вещества субпозиций 2903.71 – 2903.75

38,24 қоспағанда, СТН
3827.39
- - Өзге
38,24 қоспағанда, СТН
3827.40
- Құрамында метилбромид (бромметан) немесе бромхлорметан бар
38,24 қоспағанда, СТН
- Құрамында трифторметан (ГФУ-23)немесе перфторкөміртектер (ПФУ) бар, бірақ құрамында хлорофторкөміртектер (ХФУ) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ХФУ)жоқ:
3827.51
- - Құрамында трифторметан (ГФУ-23)бар
38,24 қоспағанда, СТН
3827.59
- - Өзге
38,24 қоспағанда, СТН
- Құрамында басқа гидрофторкөміртектер (ГФҚ) бар, бірақ құрамында хлорофторкөміртектер (ХФҚ) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФҚ)жоқ:

CTH, за исключением 38.24
3827.39
- - Прочие
CTH, за исключением 38.24
3827.40
- Содержащие метилбромид (бромметан) или бромхлорметан
CTH, за исключением 38.24
- Содержащие трифторметан (ГФУ-23) или перфторуглероды (ПФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ):
3827.51
- - Содержащие трифторметан (ГФУ-23)
CTH, за исключением 38.24
3827.59
- - Прочие
CTH, за исключением 38.24
- Содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ):

3827.61
- - Құрамында 15 мас.% немесе одан көп 1,1,1-трифторэтан (ГФУ-143А)
38,24 қоспағанда, СТН
3827.62
- - Өзге, жоғарыдағы субпозицияға енгізілмеген, құрамында 55 мас.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ-125), бірақ құрамында фторланған туындылар жоқ
қанықпаған ациклді көмірсутектер (HFO)
38,24 қоспағанда, СТН
3827.63
- - Жоғарыдағы субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 40 мас бар басқалар.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ-125)
38,24 қоспағанда, СТН
3827.64
- - Жоғарыдағы субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 30 мас бар басқалар.% немесе одан көп 1,1,1,2-тетрафторэтан (HFU-134a), бірақ қанықпаған ациклді көмірсутектердің (HFO)фторланған туындылары жоқ
38,24 қоспағанда, СТН
3827.65
- - Өзге, жоғарыдағы субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 20 мас.% немесе одан көп дифторметан (ГФУ-32) және 20 мас.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ-125)
38,24 қоспағанда, СТН
3827.68
- - Өзге, құрамында субпозиция заттары бар, жоғарыдағы субпозицияларға енгізілмеген 2903.41 – 2903.48
38,24 қоспағанда, СТН
3827.69
- - Өзге
38,24 қоспағанда, СТН
3827.90
- Өзге
38,24 қоспағанда, СТН
39-ТОП
ПЛАСТМАССАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР

3827.61
- - Содержащие 15 мас.% или более 1,1,1-трифторэтана (ГФУ-143a)
CTH, за исключением 38.24
3827.62
- - Прочие, не включенные в субпозицию выше, содержащие 55 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125), но не содержащие фторированные производные
ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
CTH, за исключением 38.24
3827.63
- - Прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 40 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125)
CTH, за исключением 38.24
3827.64
- - Прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 30 мас.% или более 1,1,1,2-тетрафторэтана (ГФУ-134a), но не содержащие фторированные производные ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
CTH, за исключением 38.24
3827.65
- - Прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 20 мас.% или более дифторметана (ГФУ-32) и 20 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125)
CTH, за исключением 38.24
3827.68
- - Прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие вещества субпозиций
2903.41 – 2903.48
CTH, за исключением 38.24
3827.69
- - Прочие
CTH, за исключением 38.24
3827.90
- Прочие
CTH, за исключением 38.24
ГРУППА 39
ПЛАСТМАССЫ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ

4012.90
- Өзгелері
CTH
40.13
Резеңке камералар
4013.10
- Жеңіл автомобильдерге (жолаушылар-жүк автомобиль-фургондары мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда), жүк тасымалдауға арналған автобустарға немесе моторлы көлік құралдарына арналған
CTH
4013.20
- Велосипедтерге арналған
CTH
4013.90
- Өзгелері
CTH
40.14
Қатты резеңкеден фитингтері бар немесе онсыз, қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (емізіктерді қоса алғанда)
4014.10
- Контрацептивтер
CTH
4014.90
- Өзгелері
CTH
40.15
Әртүрлі мақсаттарға арналған, қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған киім және киімге керек-жарақтар (қолғаптарды, биялайларды және митенкаларды қоса алғанда)
- Қолғаптар, биялайлар және митенкалар:
4015.12
- - Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарда қолданылады
CTH
4015.19
- - Өзге
CTH
4015.90
- Өзге
CTH
40.16
Қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге бұйымдар
4016.10
- Кеуек резеңкеден
CTH
- Өзгелері:
4016.91
- - Еден жабындары мен кілемшелер
CTH
4016.92
- - Кеңсе резеңкелері
CTH
4016.93
- - Төсемдер, бұрандалар және өзге тығыздағыштар
CTH
4016.94
- - Қайықтық немесе айлақтық амортизаторлар, үрмелі немесе үрмелі емес
CTH
4016.95
- - Өзге үрмелі бұйымдар
CTH
4016.99
- - Өзгелері
CTH
4017.00
Қалдықтар мен скраптарды қоса алғанда, барлық пішіндегі қатты резеңке (мысалы, эбонит); қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
CTH
41-ТОП
ӨҢДЕЛМЕГЕН ТЕРІЛЕР (ТАБИҒИ ТЕРІДЕН БАСҚА) ЖӘНЕ ӨҢДЕЛГЕН БЫЛҒАРЫ
41.01
Жүні бар немесе жүні жоқ, қосарланған немесе қосарланбаған, мүйізді ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың өңделмеген терілері (жаңадан сыпырылған немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, пикельденген немесе өзге тәсілмен консервіленген, бірақ иленбеген, пергамент етіп өңделмеген немесе одан әрі өңдеуге ұшырамаған)
4101.20
- Әрқайсысының массасы құрғақ күйде 8 кг құрғақ тұздалған күйде 10 кг немесе жаңа сыпырылған, сулы тұздалған күйде немесе өзге консервіленген түрде 16 кг аспайтын, қосарланбаған бүтін терілер
CC
4101.50
- Массасы 16 кг аспайтын тұтас терілер
CC
4101.90
- Қалың терілерді, жартылай қалың терілерді және етектерін қоса алғанда, өзгелері
CC
41.02
Жүні бар немесе жүні жоқ, қосарланған немесе қосарланбаған, осы топқа 1 (в) ескертпемен алып тасталғандардан басқа, қойдың өңделмеген терілері немесе қозы терісі (жаңадан сыпырылған немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, пикельденген немесе өзге тәсілмен консервіленген, бірақ иленбеген, пергамент етіп өңделмеген немесе одан әрі өңдеуге ұшырамаған)

4012.90
- Прочие
CTH
40.13
Камеры резиновые
4013.10
- Для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили), автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
CTH
4013.20
- Для велосипедов
CTH
4013.90
- Прочие
CTH
40.14
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них
4014.10
- Контрацептивы
CTH
4014.90
- Прочие
CTH
40.15
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
- Перчатки, рукавицы и митенки:
4015.12
- - Используемые для медицинских, хирургических, стоматологических или ветеринарных целей
CTH
4015.19
- - Прочие
CTH
4015.90
- Прочие
CTH
40.16
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие
4016.10
- Из пористой резины
CTH
- Прочие:
4016.91
- - Покрытия напольные и коврики
CTH
4016.92
- - Резинки канцелярские
CTH
4016.93
- - Прокладки, шайбы и прочие уплотнители
CTH
4016.94
- - Лодочные или причальные амортизаторы, надувные или ненадувные
CTH
4016.95
- - Изделия надувные прочие
CTH
4016.99
- - Прочие
CTH
4017.00
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
CTH
ГРУППА 41
HЕОБРАБОТАННЫЕ ШКУРЫ (КРОМЕ НАТУРАЛЬНОГО МЕХА) И ВЫДЕЛАННАЯ КОЖА
41.01
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные
4101.20
- Целые шкуры, недвоеные, каждая массой не более 8 кг в сухом состоянии, 10 кг в сухосоленом или 16 кг в парном, мокросоленом или ином консервированном виде
CC
4101.50
- Целые шкуры массой более 16 кг
CC
4101.90
- Прочие, включая чепраки, получепраки и полы
CC
41.02
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1 (в) к данной группе

41.13
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан басқа, жүні немесе қылы жоқ, қосарланған немесе қосарланбаған, өзге жануарлардың терілерінен жасалған, пергамент етіп өңделгендерін қоса алғанда, иленгеннен кейін қосымша өңделген немесе былғары краст түріндегі былғары
4113.10
- Ешкі немесе лақ
СTH
4113.20
- Шошқа
СTH
4113.30
- Рептилиялар
СTH
4113.90
- Өзгелері
СTH
41.14
Күдері (комбинацияланған күдеріні қоса алғанда); лакталған былғары және лакталған ламинацияланған былғары; металданған былғары
4114.10
- Күдері (комбинацияланған күдеріні қоса алғанда)
СTH
4114.20
- Лакталған былғары және лакталған ламинацияланған былғары; металданған былғары
СTH
41.15
Тілімдердегі, парақтардағы немесе жолақтардағы немесе таспалардағы, рулондардағы немесе рулондарда емес, табиғи былғары немесе былғары талшықтар негізіндегі композициялық былғары; былғарыдан жасалған бұйымдарды шығару үшін жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғары кесінділері мен өзге қалдықтары; былғары ұнтағы, ұсағы және ұны
4115.10
- Тілімдердегі, парақтардағы немесе жолақтардағы немесе таспалардағы, рулондардағы немесе рулондарда емес, табиғи былғары немесе былғары талшықтар негізіндегі композициялық былғары
СTH
4115.20
- Былғарыдан жасалған бұйымдарды шығару үшін жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғары кесінділері мен өзге қалдықтары; былғары ұнтағы, ұсағы және ұны
WO
42-ТОП
БЫЛҒАРЫДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР; ЕР-ТҰРМАНДЫҚ БҰЙЫМДАР ЖӘНЕ ӘБЗЕЛДЕР; ЖОЛ КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ, СӨМКЕЛЕР ЖӘНЕ ОЛАРҒА ҰҚСАС ТАУАРЛАР; ЖАНУАРЛАРДЫҢ ІШКІ ОРГАНДАРЫНАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР (ЖІБЕК ҚҰРТЫНЫҢ ЖІБЕК БӨЛЕТІН БЕЗДЕРІНЕН БАСҚА)
4201.00
Кез келген материалдан дайындалған, кез келген жануарға арналған ер-тұрмандық бұйымдар мен әбзелдер (қайысты, тізгінді, тізеқапты, тұмылдырықты, жабуды, атдорбаны, ит тұмылдырықтарын, және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
CC
42.02
Жол сандықтар, шабадандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиена жинақтарына арналған кішкентай шабадандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен арқаға асатын сөмкелер, көзәйнектерге, дүрбілерге, фотоаппараттарға, музыкалық құралдарға, қаруларға арналған футлярлар, кобура және ұқсас бұйымдар; жол сөмкелер, тамақ өнімдері мен сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиена жинақтарына арналған сөмкелер, рюкзактар, ерлерге және әйелдерге арналған сөмкелер, шаруашылық сөмкелері, портмоне, әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмыс құралына арналған сөмкелер, спорттық сөмкелер, бөтелкелерге арналған футлярлар, зергерлік бұйымдарға арналған қобдишалар, опа сауыттар, тілгіш заттарға арналған футлярлар және табиғи немесе композициялық теріден жасалған, пластмасса тілімдерінен, тоқыма материалдарынан, вулкандалған талшықтардан немесе картоннан жасалған немесе осындай материалдармен немесе қағазбен толығымен немесе басым түрде қапталған ұқсас бұйымдар,
- Жол сандықтар, шабадандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиена жинақтарына арналған кішкентай шабадандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен арқаға асатын сөмкелер, сондай-ақ ұқсас бұйымдар:

41.13
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 41.14
4113.10
- Коз или козлят
СTH
4113.20
- Свиней
СTH
4113.30
- Рептилий
СTH
4113.90
- Прочая
СTH
41.14
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4114.10
- Замша (включая комбинированную замшу)
СTH
4114.20
- Кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
СTH
41.15
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука
4115.10
- Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах
СTH
4115.20
- Обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука
WO
ГРУППА 42
ИЗДЕЛИЯ ИЗ КОЖИ; ШОРНО-СЕДЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ И УПРЯЖЬ; ДОРОЖНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, СУМКИ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИМ ТОВАРЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ ВНУТРЕННИХ ОРГАНОВ ЖИВОТНЫХ (КРОМЕ ШЕЛКООТДЕЛИТЕЛЬНЫХ ЖЕЛЕЗ ШЕЛКОПРЯДА)
4201.00
Изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных (включая постромки, поводья, наколенники, намордники, попоны, переметные сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия), изготовленные из любого материала
CC
42.02
Сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметических средств или наборов для личной гигиены, рюкзаки, сумки дамские и мужские, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия, из натуральной или композиционной кожи, из листов пластмассы, текстильных материалов, вулканизованных волокон или картона или полностью или преимущественно покрытые такими материалами или бумагой
- Сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, а также аналогичные изделия:

4408.10
- Қылқанжапырақты тұқымдастардан
CC
- Тропикалық тұқымдас ағаштардан:
4408.31
- - Қызылкүрең сүректі шорея, ақсұр-қызыл сүректі шорея және шорея бакау
CC
4408.39
- - Өзгелері
CC
4408.90
- Өзгелері
CC
44.09
Өңделмеген немесе сүргілеу, тегістеу арқылы өңделген, бүйірінен жалғанған немесе жалғанбаған кез келген жиекте, бүйірде немесе бетте кескінделген бойлық түріндегі (тырмалы, жікті, шпунтталған, шеттері сүргілеп тегістелген, жартылай дөңгелек оймыш түрінде жалғанған, фасонды, дөңгеленген немесе ұқсас) кесілген материалдар (құрастырылмаған, еденге паркеттік жабынға арналған тақтайшалар мен фризді қоса алғанда)
4409.10
- Қылқанжапырақты
CC
- Жапырақты:
4409.21
- - Бамбуктен
CC
4409.22
- Тропикалық тұқымдас ағаштардан
CC
4409.29
- - Өзгелері
CC
44.10
Сүректен немесе өзге сүректі материалдардан жасалған, шайырлармен немесе өзге органикалық байланыстыратын заттармен қанықпаған немесе қаныққан сүректі-жоңқалы тақталар, бағдарланған жоңқалы тақталар (OSB) және ұқсас тақталар (мысалы, вафельді тақталар)
- Сүректен:
4410.11
- - Сүректі-жоңқалы тақталар
CC
4410.12
- - Бағдарланған жоңқалы тақталар (OSB)
CC
4410.19
- - Өзгелері
CC
4410.90
- Өзгелері
CC
44.11
Шайырлар немесе өзге органикалық заттар қосылған немесе қосылмаған, сүректен немесе өзге сүректі материалдардан жасалған сүректі-талшықты тақталар
- Тығыздылығы орташа сүректі-талшықты тақталар (MDF):
4411.12
- - Жуандығы 5 мм аспайтын
CC
4411.13
- - Жуандығы 5 мм асатын, бірақ 9 мм аспайтын
CC
4411.14
- - Жуандығы 9 мм асатын
CC
- Өзгелері:
4411.92
- - Тығыздығы 0,8 г/см³ астам
CC
4411.93
- - Тығыздығы 0,5 г/см³ астам, бірақ 0,8 г/см³ аспайтын
CC
4411.94
- - Тығыздығы 0,5 г/см³ аспайтын
CC
44.12
Үйеңкі фанера, фанерленген панельдер және қатпарлы сүректен ұқсас материалдар
4412.10
- Бамбуктен
CC
- Тек ағаш жапырақтарынан тұратын (бамбуктен басқа), әрқайсысының жуандығы 6 мм аспайтын өзге үйеңкі фанера:
4412.31
- - Тропикалық тұқымдас ағаштардың ең болмағанда бір сыртқы қабаты бар
CC
4412.33
- - Қандыағаш (Alnus spp.), шаған (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), талшын (Castanea spp.), шегіршін (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), атбас талшын (Aesculus spp.), жөке (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp.), емен (Quercus spp.), шынар (Platanus spp.), терек пен көктерек (Populus spp.), инеш (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе жаңғақ (Juglans spp.) түрлерінің жапырақты тұқымдастарының сүрегінен ең болмағанда бір сыртқы қабаты бар өзгелері
CC
4412.34
- - 4412.33 қосалқы позициясында көрсетілмеген, жапырақты тұқымдастардың сүрегінен ең болмағанда бір сыртқы қабаты бар өзгелері
CC

4408.10
- Хвойных пород
CC
- Из древесины тропических пород:
4408.31
- - Шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау
CC
4408.39
- - Прочие
CC
4408.90
- Прочие
CC
44.09
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения
4409.10
- Хвойные
CC
- Лиственные:
4409.21
- - Из бамбука
CC
4409.22
- - Из древесины тропических пород
CC
4409.29
- - Прочие
CC
44.10
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами
- Из древесины:
4410.11
- - Плиты древесно-стружечные
CC
4410.12
- - Плиты с ориентированной стружкой (OSB)
CC
4410.19
- - Прочие
CC
4410.90
- Прочие
CC
44.11
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ
- Плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411.12
- - Толщиной не более 5 мм
CC
4411.13
- - Толщиной более 5 мм, но не более 9 мм
CC
4411.14
- - Толщиной более 9 мм
CC
- Прочие:
4411.92
- - Плотностью более 0,8 г/см³
CC
4411.93
- - Плотностью более 0,5 г/см³, но не более 0,8 г/см³
CC
4411.94
- - Плотностью не более 0,5 г/см³
CC
44.12
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина
4412.10
- Из бамбука
CC
- Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412.31
- - Имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород
CC
4412.33
- - Прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)
CC
4412.34
- - Прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород, не указанных в субпозиции 4412.33
CC

4802.40
- Тұсқағаздар үшін негіз қағаз
CTH
- Механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған, құрамында талшықтар жоқ немесе мұндай талшықтардың болуы талшықтардың жалпы массасының 10%-ынан аспайтын өзге қағаз бен картон:
4802.54
- - 1 м2 массасы 40 г кем
CTH
4802.55
- - 1 м2 массасы 40 г немесе одан астам, бірақ 150 г аспайтын рулондарда
CTH
4802.56
- - 1 м2 массасы 40 г немесе одан астам, бірақ 150 г аспайтын, бір жағының мөлшері 435 мм аспайтын, ал екінші жағы – жайылған түрде 297 мм аспайтын парақтарда
CTH
4802.57
- - 1 м2 массасы 40 г немесе одан астам, бірақ 150 г аспайтын өзгелері
CTH
4802.58
- - 1 м2 массасы 150 г астам
CTH
- Механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған, мұндай талшықтардың болуы талшықтардың жалпы массасының 10%-ынан аспайтын өзге қағаз бен картон:
4802.61
- - Рулондарда
CTH
4802.62
- - Бір жағының мөлшері 435 мм аспайтын, ал екінші жағы – жайылған түрде 297 мм аспайтын парақтарда
CTH
4802.69
- - Өзгелері
CTH
4803.00
Қағаз дәретхана майлықтары немесе бетке арналған майлықтар, сүлгілер немесе жаялықтар және шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық мақсаттағы қағаздың өзге түрлері, целлюлоза мақта және целлюлоза талшықтарынан жасалған кенеп, крептелген немесе крептелмеген, гофраланған немесе гофраланбаған, бедерленген немесе бедерленбеген перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, беті боялған немесе боялмаған, басылған немесе басылмаған, рулондарда немесе парақтарда
CTH
48.04
48.02 немесе 48.03 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, рулондардағы немесе парақтардағы жылтыр емес крафт-қағаз және крафт-картон
- Крафт-лайнер:
4804.11
- - Ағартылмаған
CTH
4804.19
- - Өзге
CTH
- Қаптық крафт-қағаз:
4804.21
- - Ағартылмаған
CTH
4804.29
- - Өзге
CTH
- 1 м2 массасы 150 г немесе одан кем өзге крафт-қағаз бен крафт-картон:
4804.31
- - Ағартылмаған
CTH
4804.39
- - Өзгелері
CTH
- 1 м2 массасы 150 г астам, бірақ 225 г кем өзге крафт-қағаз бен крафт-картон:
4804.41
- - Ағартылмаған
CTH
4804.42
- - Массада біртегіс ағартылған және талшықтардың жалпы массасының 95%-дан астамын химиялық тәсілмен алынған сүректі талшықтар құрайды
CTH
4804.49
- - Өзгелері
CTH
- 1 м2 массасы 225 г немесе одан астам өзге крафт-қағаз бен крафт-картон:
4804.51
- - Ағартылмаған
CTH
4804.52
- - Массада біртегіс ағартылған және талшықтардың жалпы массасының 95%-дан астамын химиялық тәсілмен алынған сүректі талшықтар құрайды
CTH
4804.59
- - Өзгелері
CTH
48.05
Кейіннен өңделмеген немесе осы топқа 3-ескертпеде көрсетілгендей өңделген, рулондардағы немесе парақтардағы жылтырамаған өзге қағаз бен картон
- Гофралауға арналған қағаз:

4802.40
- Бумага - основа для обоев
CTH
- Бумага и картон прочие, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна:
4802.54
- - Массой 1 м2 менее 40 г
CTH
4802.55
- - Массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в рулонах
CTH
4802.56
- - Массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде
CTH
4802.57
- - Прочие массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г
CTH
4802.58
- - Массой 1 м2 более 150 г
CTH
- Бумага и картон прочие, с содержанием волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, более 10% от общей массы волокна:
4802.61
- - В рулонах
CTH
4802.62
- - В листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде
CTH
4802.69
- - Прочие
CTH
4803.00
Бумажные туалетные салфетки или салфетки для лица, полотенца и другие виды бумаги хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, крепированные или некрепированные, гофрированные или негофрированные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные, с окрашенной или неокрашенной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или листах
CTH
48.04
Крафт-бумага и крафт-картон немелованные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 48.02 или 48.03
- Крафт-лайнер:
4804.11
- - Небеленый
CTH
4804.19
- - Прочий
CTH
- Крафт-бумага мешочная:
4804.21
- - Небеленая
CTH
4804.29
- - Прочая
CTH
- Крафт-бумага и крафт-картон прочие, массой 1 м2 150 г или менее:
4804.31
- - Небеленые
CTH
4804.39
- - Прочие
CTH
- Крафт-бумага и крафт-картон прочие, массой 1 м2 более 150 г, но менее 225 г:
4804.41
- - Небеленые
CTH
4804.42
- - Беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом
CTH
4804.49
- - Прочие
CTH
- Крафт-бумага и крафт-картон прочие, массой 1 м2 225 г или более:
4804.51
- - Небеленые
CTH
4804.52
- - Беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом
CTH
4804.59
- - Прочие
CTH
48.05
Бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе
- Бумага для гофрирования:

4805.11
- - Жартылай целлюлозадан алынған гофралауға арналған қағаз
CTH
4805.12
- - Сабан массадан жасалған гофралауға арналған қағаз
CTH
4805.19
- - Өзгелері
CTH
- Тест-лайнер (гофраланған картонның тегіс қабаттарына арналған регенерацияланған картон):
4805.24
- - 1 м2 массасы 150 г немесе одан кем
CTH
4805.25
- - 1 м2 массасы 150 г астам
CTH
4805.30
- Сульфитті орауыш қағаз
CTH
4805.40
- Сүзгіш қағаз бен картон
CTH
4805.50
- Жабындық картонға арналған қағаз негіз бен картон негіз
CTH
- Өзгелері:
4805.91
- - 1 м2 массасы 150 г немесе одан кем
CTH
4805.92
- - 1 м2 массасы 150 г астам, бірақ 225 г кем
CTH
4805.93
- - 1 м2 массасы 225 г немесе одан астам
CTH
48.06
Өсімдікті пергамент, май өтпейтін қағаз, калька және пергамин және өзге жылтыратылған мөлдір немесе жартылай мөлдір қағаз, рулондарда немесе парақтарда
4806.10
- Өсімдік пергаменті
CTH
4806.20
- Май өткізбейтін қағаз
CTH
4806.30
- Калька
CTH
4806.40
- Пергамин және өзге жылтыратылған мөлдір немесе жартылай мөлдір қағаз
CTH
4807.00
Беткі жабынсыз немесе қанықпаған, арматураланған немесе арматураланбаған, рулондарда немесе парақтарда көп қатпарлы қағаз және картон (қағаздың немесе картонның тегіс қабаттарын адгезивтің көмегімен желімдеу арқылы дайындалған)
CTH
48.08
Гофраланған қағаз бен картон (сыртқы парақтары жалтыр желімделген немесе желімделмеген), крептелген, бедерленген немесе перфорацияланған, рулондарда немесе парақтарда, 48.03 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
4808.10
- Гофраланған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз бен картон
CTH
4808.40
- Крептелген немесе гофраланған, бедерленген немесе бедерленбеген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған крафт-қағаз
48.04 қоспағанда, CTH
4808.90
- Өзгелері
CTH
48.09
Көшіргіш, өздігінен көшіргіш қағаз және өзге көшіретін немесе аударма қағаз (көшіру аппараттарының трафареттарына немесе офсетті пластиналарға арналған жақпа жағылған немесе қаныққан қағазды қоса алғанда), басылған немесе басылмаған, рулондарда немесе парақтарда
4809.20
- Өздігінен көшіргіш қағаз
CTH
4809.90
- Өзге
CTH
48.10
Қағаз және картон, байланыстыратын заттар пайдаланылып немесе онсыз, бір жағына немесе екі жағына да каолин (қытай балшығы) немесе өзге бейорганикалық заттар жағылған және қандай да бір басқа ештеңе жағылмаған, беті боялған немесе боялмаған, декорацияланған немесе декорацияланбаған, басылған немесе басылмаған, рулондарда немесе кез келген мөлшердегі тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) парақтарда
- Хат, баспа немесе өзге графикалық мақсаттарда пайдаланылатын, құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтар жоқ немесе осындай талшықтардың болуы талшықтардың жалпы массасының 10%-ынан аспайтын қағаз бен картон:

4805.11
- - Бумага для гофрирования из полуцеллюлозы
CTH
4805.12
- - Бумага для гофрирования из соломенной массы
CTH
4805.19
- - Прочая
CTH
- Тест-лайнер (регенерированный картон для плоских слоев гофрированного картона):
4805.24
- - Массой 1 м2 150 г или менее
CTH
4805.25
- - Массой 1 м2 более 150 г
CTH
4805.30
- Бумага оберточная сульфитная
CTH
4805.40
- Бумага и картон фильтровальные
CTH
4805.50
- Бумага и картон кровельные
CTH
- Прочие:
4805.91
- - Массой 1 м2 150 г или менее
CTH
4805.92
- - Массой 1 м2 более 150 г, но менее 225 г
CTH
4805.93
- - Массой 1 м2 225 г или более
CTH
48.06
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая, калька и пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага, в рулонах или листах
4806.10
- Пергамент растительный
CTH
4806.20
- Бумага жиронепроницаемая
CTH
4806.30
- Калька
CTH
4806.40
- Пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага
CTH
4807.00
Бумага и картон многослойные (изготовленные путем склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или картона) без поверхностного покрытия или пропитки, армированные или неармированные, в рулонах или листах
CTH
48.08
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 48.03
4808.10
- Бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
CTH
4808.40
- Крафт-бумага, крепированная или гофрированная, тисненая или нетисненая, перфорированная или неперфорированная
CTH, за исключением 48.04
4808.90
- Прочие
CTH
48.09
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных
пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах
4809.20
- Бумага самокопировальная
CTH
4809.90
- Прочая
CTH
48.10
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера
- Бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна:

4810.13
- - Рулондарда
CTH
4810.14
- - Бір жағының мөлшері 435 мм аспайтын, ал екінші жағы – жайылған түрде 297 мм аспайтын парақтарда
CTH
4810.19
- - Өзгелері
CTH
- Хат, баспа немесе өзге графикалық мақсаттарда пайдаланылатын, механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтардың болуы талшықтардың жалпы массасының 10%-ынан астам болатын қағаз бен картон:
4810.22
- - Жылтыр жеңіл қағаз
CTH
4810.29
- - Өзгелері
CTH
- Хат, баспа немесе өзге графикалық мақсаттарда пайдаланылатындардан басқа, крафт-қағаз бен крафт-картон:

4810.13
- - В рулонах
CTH
4810.14
- - В листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде
CTH
4810.19
- - Прочие
CTH
- Бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, с содержанием волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, более 10% от общей массы волокна:
4810.22
- - Бумага мелованная легковесная
CTH
4810.29
- - Прочие
CTH
- Крафт-бумага и крафт-картон, кроме используемых для письма, печати или других графических целей:

4810.31
- - Массада біртегіс ағартылған және талшықтардың жалпы массасының 95%-дан астамын химиялық тәсілмен алынған сүректі талшықтар құрайды, 1 м2 массасы 150 г немесе одан кем
CTH
4810.32
- - Массада біртегіс ағартылған және талшықтардың жалпы массасының 95%-дан астамын химиялық тәсілмен алынған сүректі талшықтар құрайды, 1 м2 массасы 150 г астам
CTH
4810.39
- - Өзгелері
CTH
- Өзге қағаз бен картон:
4810.92
- - Көп қатпарлы
CTH
4810.99
- - Өзгелері
CTH
48.11
Қағаз, картон, целлюлоза мақта және целлюлоза талшықтардан жасалған кенеп, жабынды, қаныққан, ламинацияланған, беті боялған немесе декорацияланған немесе басылған, рулондарда немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) кез келген мөлшердегі парақтарда, 48.03, 48.09 немесе 48.10 тауар позициясындағы тауарлардан басқа
4811.10
- Гудрондалған, битумдалған немесе асфальтталған қағаз бен картон
CTH
- Гуммирленген немесе жабысқақ қағаз бен картон:
4811.41
- - Өздігінен жабысатын
CTH
4811.49
- - Өзгелері
CTH
- Жабынды, қаныққан немесе ламинацияланған пластмасса бар (желімдерді қоспағанда) қағаз бен картон:
4811.51
- - Ағартылған, 1 м2 массасы 150 г астам
CTH
4811.59
- - Өзгелері
CTH
4811.60
- Қаныққан немесе жабынды, балауыздан, парафиннен, стеариннен, майдан немесе глицериннен қағаз бен картон
CTH
4811.90
- Целлюлоза талшықтардан жасалған өзге қағаз, картон, целлюлоза мақта және кенеп
CTH
4812.00
Қағаз массадан жасалған сүзгіш блоктар, плиталар және пластиналар
CTH
48.13
Кітапшалар немесе түтікшелер түрінде немесе мөлшерінде кесілген немесе кесілмеген папирос қағаз
4813.10
- Кітапшалар немесе түтікшелер түрінде
CTH
4813.20
- Ені 5 см астам рулондарда
CTH
4813.90
- Өзге
CTH
48.14
Тұсқағаздар және қабырғаның өзге ұқсас жабындары; терезеге арналған мөлдір қағаз
4814.20
- Беткі жағы кедір-бұдырлы, бедерленген, боялған, сурет басылған немесе пластмасса қабатымен өзге тәсілмен декорацияланған жабынды, қағаздан тұратын тұсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары
CTH
4814.90
- Өзгелері
CTH
48.16
Көшіргіш, өздігінен көшіргіш қағаз және өзге көшіретін немесе аударма қағаз (48.09 тауар позициясындағы қағаздан басқа), көшіретін аппараттарға арналған трафареттер және қағаздан офсетті пластиналар, оралған немесе оралмаған қорап түрінде
4816.20
- Өздігінен көшіргіш қағаз
48.09 қоспағанда, СТН
4816.90
- Өзгелері
48.09 қоспағанда, СТН
48.17
Қағаздан немесе картоннан жасалған конверттер, хаттарға арналған карточкалар, суреті жоқ пошталық ашықхаттар және хат жазысуға арналған карточкалар; қағаздан немесе картоннан жасалған, қағаз кеңсе керек-жарақтарының жинақтары бар қораптар, сөмкелер, футлярлар және компендиумдар

4810.31
- - Беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 150 г или менее
CTH
4810.32
- - Беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 более 150 г
CTH
4810.39
- - Прочие
CTH
- Бумага и картон прочие:
4810.92
- - Многослойные
CTH
4810.99
- - Прочие
CTH
48.11
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 48.03, 48.09 или 48.10
4811.10
- Бумага и картон гудронированные, битуминизированные или асфальтированные
CTH
- Бумага и картон гуммированные или клейкие:
4811.41
- - Самоклеящиеся
CTH
4811.49
- - Прочие
CTH
- Бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированные пластмассой (за исключением клеев):
4811.51
- - Беленые, массой 1 м2 более 150 г
CTH
4811.59
- - Прочие
CTH
4811.60
- Бумага и картон с покрытием или пропиткой из воска, парафина, стеарина, масла или глицерина
CTH
4811.90
- Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие
CTH
4812.00
Блоки, плиты и пластины фильтровальные, из бумажной массы
CTH
48.13
Бумага папиросная, не нарезанная или нарезанная по размеру или в форме книжечек или трубок
4813.10
- В форме книжечек или трубок
CTH
4813.20
- В рулонах шириной не более 5 см
CTH
4813.90
- Прочая
CTH
48.14
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
4814.20
- Обои и аналогичные настенные покрытия, состоящие из бумаги, покрытой с лицевой стороны зернистым, тисненым, окрашенным, с отпечатанным рисунком или иным способом декорированным слоем пластмассы
CTH
4814.90
- Прочие
CTH
48.16
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (кроме бумаги товарной позиции 48.09), трафареты для копировальных аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или не упакованные в коробки
4816.20
- Бумага самокопировальная
CTH, за исключением 48.09
4816.90
- Прочие
CTH, за исключением 48.09
48.17
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей

4817.10
- Конверттер
CTH
4817.20
- Хаттарға арналған карточкалар, суреті жоқ пошталық ашықхаттар және хат жазысуға арналған карточкалар
CTH
4817.30
- Қағаздан немесе картоннан жасалған, қағаз кеңсе керек-жарақтарының жинақтары бар қораптар, сөмкелер, футлярлар және компендиумдар
CTH
48.18
Дәретхана қағазы және ұқсас қағаз, целлюлоза мақта немесе шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық мақсаттағы целлюлоза талшықтарынан кенеп, ені 36 см аспайтын рулондарда немесе мөлшері немесе пішіні бойынша кесілген; қағаз массадан, қағаздан, целлюлоза мақтадан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған кенептен қол орамалдар, косметикалық майлар, сүлгілер, дастархандар, майлықтар, ақжаймалар және шаруашылық-тұрмыстық, санитариялық-гигиеналық немесе медициналық мақсаттағы ұқсас бұйымдар, киім заттары және киімге керек-жарақтар
4818.10
- Дәретхана қағазы
48.03 қоспағанда, СТН
4818.20
- Қол орамалдар, косметикалық майлықтар немесе бетке арналған майлықтар мен сүлгілер
48.03 қоспағанда, СТН
4818.30
- Дастархандар мен майлықтар
48.03 қоспағанда, СТН
4818.50
- Киім заттары мен киімге керек-жарақтар
48.03 қоспағанда, СТН
4818.90
- Өзгелері
48.03 қоспағанда, СТН
48.19
Қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтадан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған кенептен қатырма қағаздар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және өзге орайтын зат; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын, қағаздан немесе картоннан жасалған картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған тартпалар және ұқсас бұйымдар
4819.10
- Гофраланған қағаздан немесе гофраланған картоннан қатырма қағаздар, жәшіктер және қораптар
CTH
4819.20
- Гофраланбаған қағаздан немесе гофраланбаған картоннан жиналмалы қатырма қағаздар, жәшіктер және қораптар
CTH
4819.30
- Түбінің ені 40 см немесе одан астам қаптар мен пакеттер
CTH
4819.40
- Қанарларды қоса алғанда, қаптар мен пакеттер
CTH
4819.50
- Грампластинкаларға арналған конверттерді қоса алғанда, өзге орамалар
CTH
4819.60
- Мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған тартпалар, құжаттарды сақтауға арналған жәшіктер және ұқсас бұйымдар
CTH
48.20
Қағаздан немесе картоннан жасалған тіркеу журналдары, бухгалтерлік кітаптар, жазба кітапшалары, тапсырыс кітаптары, квитанциялық кітапшалар, хаттарға, жаднама жазбаларға арналған блокноттар, күнделіктер және ұқсас бұйымдар, дәптерлер, сорғыш қағаздары бар блокноттар, алынбалы мұқабалар (жыртпалы парақшалар үшін немесе өзгелері), папкалар, тезтікпелер, өздігінен көшіргіш іскерлік бланкілер, парақтап салынған көшіргіш жинақтар және өзге кеңсе тауарлары; қағаздан немесе картоннан жасалған, үлгілерге немесе коллекцияларға арналған альбомдар және кітап тыстары

4817.10
- Конверты
CTH
4817.20
- Карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки
CTH
4817.30
- Коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей
CTH
48.18
Бумага туалетная и аналогичная бумага, целлюлозная вата или полотно из целлюлозных волокон хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, в рулонах шириной не более 36 см или разрезанные по размеру или форме; носовые платки, косметические салфетки, полотенца, скатерти, салфетки, простыни и аналогичные изделия хозяйственно-бытового, санитарно-гигиенического или медицинского назначения, предметы одежды и принадлежности к одежде, из бумажной массы, бумаги, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон
4818.10
- Бумага туалетная
CTH, за исключением 48.03
4818.20
- Платки носовые, косметические салфетки или салфетки для лица и полотенца
CTH, за исключением 48.03
4818.30
- Скатерти и салфетки
CTH, за исключением 48.03
4818.50
- Предметы одежды и принадлежности к одежде
CTH, за исключением 48.03
4818.90
- Прочие
CTH, за исключением 48.03
48.19
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
4819.10
- Картонки, ящики и коробки, из гофрированной бумаги или гофрированного картона
CTH
4819.20
- Картонки, ящики и коробки, складывающиеся, из негофрированной бумаги или негофрированного картона
CTH
4819.30
- Мешки и пакеты с шириной у основания 40 см или более
CTH
4819.40
- Мешки и пакеты прочие, включая кули
CTH
4819.50
- Прочие упаковки, включая конверты для грампластинок
CTH
4819.60
- Коробки для картотек, лотки для писем, ящики для хранения документов и аналогичные изделия, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
CTH
48.20
Журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой, съемные переплеты (для сменных листов или другие), папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки, полистно проложенные копировальные наборы и прочие канцелярские товары,
из бумаги или картона; альбомы для образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги или картона

5205.27
- - Желілік тығыздығы 106,38 дтекс-тен кем, бірақ 83,33 дтекс-тен кем емес (94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 120 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.28
- - Желілік тығыздығы 83,33 дтекс-тен кем (120 метрлік нөмірден жоғары)
CTH
- Тарақпен таралмаған талшықтардан жасалған көп оралған (есілген) немесе бір оралған иірімжіп:
5205.31
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан астам (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.32
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс-тен кем, бірақ 232,56 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.33
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 232,56 дтекс-тен кем, бірақ 192,31 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.34
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 192,31 дтекс-тен кем, бірақ 125 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.35
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы кем 125 дтекс (бір қабатты иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден жоғары)
CTH
- Тарақпен таралған талшықтардан жасалған көп оралған (есілген) немесе бір оралған иірімжіп:
5205.41
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан астам (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.42
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс-тен кем, бірақ 232,56 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.43
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 232,56 дтекс-тен кем, бірақ 192,31 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.44
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 192,31 дтекс-тен кем, бірақ 125 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.46
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 125 дтекс-тен кем, бірақ 106,38 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 94 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.47
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 106,38 дтекс-тен кем, бірақ 83,33 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 120 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5205.48
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 83,33 дтекс-тен кем (бір қабатты иірімжіп үшін 120 метрлік нөмірден жоғары)
CTH

5205.27
- - Линейной плотности менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
CTH
5205.28
- - Линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
CTH
- Многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5205.31
- - Линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.32
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.33
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.34
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.35
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
- Многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5205.41
- - Линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.42
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.43
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.44
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.46
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.47
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.48
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH

52.06
Мақта-мата иірімжібі (тігін жіптерінен басқа), құрамындағы мақта талшықтары 85 мас.% кем, бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралмаған
- Тарақпен таралмаған талшықтардан жасалған бірқабатты иірімжіп:
5206.11
- - Желілік тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан астам (14 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.12
- - Желілік тығыздығы 714,29 дтекс-тен кем, бірақ 232,56 дтекс-тен кем емес (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.13
- - Желілік тығыздығы 232,56 дтекс-тен кем, бірақ 192,31 дтекс-тен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.14
- - Желілік тығыздығы 192,31 дтекс-тен кем, бірақ 125 дтекс-тен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.15
- - Желілік тығыздығы 125 дтекс-тен кем (80 метрлік нөмірден жоғары)
CTH
- Тарақпен таралған талшықтардан жасалған бір қабатты иірімжіп:
5206.21
- - Желілік тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан астам (14 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.22
- - Желілік тығыздығы 714,29 дтекс-тен кем, бірақ 232,56 дтекс-тен кем емес (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.23
- - Желілік тығыздығы 232,56 дтекс-тен кем, бірақ 192,31 дтекс-тен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.24
- - Желілік тығыздығы 192,31 дтекс-тен кем, бірақ 125 дтекс-тен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.25
- - Желілік тығыздығы 125 дтекс-тен кем (80 метрлік нөмірден жоғары)
CTH
- Тарақпен таралмаған талшықтардан жасалған, көп оралған (есілген) немесе бір оралған иірімжіп:
5206.31
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан астам (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.32
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 714,29 дтекс-тен кем, бірақ 232,56 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метpлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.33
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 232,56 дтекс-тен кем, бірақ 192,31 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.34
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 192,31 дтекс-тен кем, бірақ 125 дтекс-тен кем емес (бір қабатты иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
CTH
5206.35
- - Бір қабатты иірімжіп үшін желілік тығыздығы 125 дтекс-тен кем (бір қабатты иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден жоғары)
CTH
- Тарақпен таралған талшықтардан жасалған, көп оралған (оралған) немесе бір оралған иірімжіп:

52.06
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи
- Пряжа однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5206.11
- - Линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5206.12
- - Линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5206.13
- - Линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5206.14
- - Линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5206.15
- - Линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
CTH
- Пряжа однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5206.21
- - Линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5206.22
- - Линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5206.23
- - Линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5206.24
- - Линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5206.25
- - Линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
CTH
- Многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5206.31
- - Линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.32
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метpического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.33
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.34
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.35
- - Линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
- Многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:

58.10
Кесектегі, таспадағы немесе жекелеген ою-өрнек түріндегі кестелер
5810.10
- Көрінетін қара негіздері жоқ кесте
CTH
- Өзге кесте:
5810.91
- - Мақта-мата иірімжіптен
CTH
5810.92
- - Химиялық жіптерден
CTH
5810.99
- - Өзге де тоқыма материалдардан
CTH
5811.00
58.10 тауар позициясының кестесінен басқа, тоқыма материалдарының бір немесе бірнеше қабатынан тұратын, тігудің жұмсақ қабатымен немесе басқа тәсілмен қосылған, кесектегі сырылған материалдар
CC
59-ТОП
ТОҚЫМА МАТЕРИАЛДАР, СІҢІРІЛГЕН, ЖАБЫНДЫСЫ БАР НЕМЕСЕ ҚАТЫРМАЛАНҒАН; ТЕХНИКАЛЫҚ МАҚСАТТАҒЫ ТОҚЫМА БҰЙЫМДАР
59.01
Кітап түптерін дайындауға немесе осыған ұқсас мақсатта пайдаланылатын, шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар; калька; кескіндеме үшін тегістелген кенеп; қалпақ қаңқасына арналған арқау және ұқсас қатты тоқыма материалдар
5901.10
- Кітап түптерін дайындауға немесе осыған ұқсас мақсатта пайдаланылатын, шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар
CC
5901.90
- Өзгелері
CC
59.02
Мықтылығы жоғары нейлон немесе өзге де полиамидті, полиэфирлі немесе вискоза жіптен жасалған шиналарға арналған корд материалдары
5902.10
- Нейлон немесе өзге полиамидті жіптерден
CC
5902.20
- Полиэфирлі жіптерден
CC
5902.90
- Өзгелері
CC
59.03
59.02 тауар позициясының материалдарынан басқа жабынды немесе пластмассамен қатырмаланған сіңірілген тоқыма материалдар
5903.10
- Поливинилхлорид
CC
5903.20
- Полиуретан
CC
5903.90
- Өзгелері
CC
59.04
Нысан бойынша пішілген немесе пішілмеген линолеум; нысан бойынша пішілген немесе пішілмеген тоқыма негізді еден төсеніштері
5904.10
- Линолеум
CC
5904.90
- Өзгелері
CC
5905.00
Тоқыма материалдан жасалған қабырға жабындысы
CC
59.06
59.02 тауар позициясы материалынан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
5906.10
- Ені 20 см аспайтын жабысқақ таспа
CC
- Өзгелері:
5906.91
- - Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж
CC
5906.99
- - Өзгелері
CC
5907.00
Тоқыма материалдар, өзге де тәсілмен сіңірілген немесе жабылған; театр декорациялары, көркем студияға арналған артқы болып табылатын немесе соған ұқсас кестеленген кенептер
CC
5908.00
Шамдарға, керосинкаларға, оттықтарға, шырақтарға немесе ұқсас бұйымдарға арналған тоқылған, өрілген немесе трикотаж тоқыма фитильдер; газ фонарларына арналған калиль торлары және сіңдірілген немесе сіңірілмеген газ фонарының калиль торына арналған түтік трикотаж кенеп
CC
5909.00
Басқа материалдан жасалған астары, қаптамасы немесе керек-жарақтары бар немесе онсыз, тоқыма шлангілер және ұқсас тоқыма түтіктер
CC
5910.00
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабындысыз, пластмассамен қосарланған немесе қайталама емес немесе металл немесе өзге материалмен армирленген тоқыма материалдан жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек белдіктер немесе бельтинг
CC

58.10
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов
5810.10
- Вышивки без видимой основы
CTH
- Вышивки прочие:
5810.91
- - Из хлопчатобумажной пряжи
CTH
5810.92
- - Из химических нитей
CTH
5810.99
- - Из прочих текстильных материалов
CTH
5811.00
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 58.10
CC
ГРУППА 59
ТЕКСТИЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПРОПИТАННЫЕ, С ПОКРЫТИЕМ ИЛИ ДУБЛИРОВАННЫЕ; ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ ТЕХНИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ
59.01
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп
5901.10
- Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей
CC
5901.90
- Прочие
CC
59.02
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности
5902.10
- Из нейлоновых или прочих полиамидных нитей
CC
5902.20
- Из полиэфирных нитей
CC
5902.90
- Прочие
CC
59.03
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 59.02
5903.10
- Поливинилхлоридом
CC
5903.20
- Полиуретаном
CC
5903.90
- Прочие
CC
59.04
Линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме
5904.10
- Линолеум
CC
5904.90
- Прочие
CC
5905.00
Настенные покрытия из текстильных материалов
CC
59.06
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 59.02
5906.10
- Клейкие ленты шириной не более 20 см
CC
- Прочие:
5906.91
- - Трикотажные машинного или ручного вязания
CC
5906.99
- - Прочие
CC
5907.00
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными декорациями, задниками для художественных студий, или аналогичные
CC
5908.00
Текстильные фитили, тканые, плетеные или трикотажные для ламп, керосинок, зажигалок, свечей или аналогичных изделий; калильные сетки для газовых фонарей и трубчатое трикотажное полотно для калильных сеток газовых фонарей, пропитанное или непропитанное
CC
5909.00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них
CC
5910.00
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
CC

63.10
Пайдаланылған немесе жаңа шүберектер, жіптердің, арқандар мен арқандардың кесектері және жіңішке арқаннан, жіптен, арқандар мен арқаннан, тоқыма материалдан жасалған, бұрын қолданыста болған бұйымдар
6310.10
- Сұрыпталған
CC
6310.90
- Өзгелері
CC
64-ТОП
АЯҚ КИІМ, ГЕТРЫ ЖӘНЕ ҰҚСАС БҰЙЫМДАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРІ
64.01
Табаны және үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған, үстіңгі жағы табанға бекітілмейтін және онымен жіппен де, шпилькамен де, шегемен де, бұрандамен де, тойтарма шегемен де, қандай да бір басқа да ұқсас тәсілмен қосылмайтын су өткізбейтін аяқ киім
6401.10
- Қорғаныш металл тұмсығы бар аяқ киім
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
- Өзге де аяқ киім:
6401.92
- - Тобықты жабатын, бірақ тізені жаппайтын
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6401.99
- - Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
64.02
Табаны және үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған өзге де аяқ киім
- Спорттық аяқ киім:
6402.12
- - Шаңғы бәтеңкесі, жүгіруге арналған шаңғы аяқ киімі және сноубордқа арналған бәтеңке
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6402.19
- - Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6402.20
- Үсті табанға тойтарма шегемен бекітілген баулардан немесе жолақтардан жасалған аяқ киім
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
- Өзге де аяқ киім:
6402.91
- - Тобықты жабатын
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6402.99
- - Өзгелері
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
64.03
Табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған және үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
- Спорттық аяқ киім:
6403.12
- - Шаңғы бәтеңкесі, жүгіруге арналған шаңғы аяқ киімі және сноубордқа арналған бәтеңке
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6403.19
- - Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6403.20
- Табаны табиғи былғарыдан жасалған және үсті алқым арқылы өтетін және табанның бас бармағын қамтитын табиғи былғарыдан жасалған баулардан тұратын аяқ киім
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН

63.10
Тряпье, использованное или новое, куски бечевок, веревок, канатов и тросов и изделия из бечевок, веревок, канатов или тросов, из текстильных материалов, бывшие в употреблении
6310.10
- Сортированные
CC
6310.90
- Прочие
CC
ГРУППА 64
ОБУВЬ, ГЕТРЫ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; ИХ ДЕТАЛИ
64.01
Водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
6401.10
- Обувь с защитным металлическим подноском
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
- Прочая обувь:
6401.92
- - Закрывающая лодыжку, но не закрывающая колено
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6401.99
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
64.02
Прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы
- Спортивная обувь:
6402.12
- - Лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6402.19
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6402.20
- Обувь с верхом из ремешков или полосок, прикрепленных к подошве заклепками
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
- Обувь прочая:
6402.91
- - Закрывающая лодыжку
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6402.99
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
64.03
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи
- Спортивная обувь:
6403.12
- - Лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6403.19
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6403.20
- Обувь с подошвой из натуральной кожи и верхом из ремешков из натуральной кожи, проходящих через подъем и охватывающих большой палец стопы
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой

6403.91
- - Тобықты жабатын
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6403.99
- - Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
64.04
Табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған және үсті тоқыма материалдан жасалған аяқ киім
- Табаны резеңкеден немесе пластмассадан жасалған аяқ киім:
6404.11
- - Спорттық аяқ киім; тенниске, баскетболға, гимнастикаға арналған аяқ киім, жаттығу және осыған ұқсас аяқ киім
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6404.19
- - Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6404.20
- Табаны табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған аяқ киім
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
64.05
Өзге де аяқ киім
6405.10
- Үсті табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6405.20
- Үсті тоқыма материалдан жасалған
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
6405.90
- Өзге
6406.10, 6406.90-нан негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің сыртынан басқа, СТН
64.06
Аяқ киімнің бөлшектері (негізгі ұлтарағы бекітілген немесе бекітілмеген аяқ киімнің үстіңгі бөлігінің дайындамаларын қоса алғанда); салмалы ұлтарақтар, жалғағыштар және ұқсас бұйымдар; гетры, қоныш байпақтар және ұқсас бұйым мен олардың бөлшектері
6406.10
- Аяқ киімнің үстіңгі бөлігінің дайындамалары және олардың бөлшектері, артқы және ішкі қатты және аралық бөлшектерді қоспағанда
CTH
6406.20
- Резеңкеден немесе пластмассадан жасалған табандар мен өкшелер
CTH
6406.90
- Өзгелері
CTH
65-ТОП
БАС КИІМДЕР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ
6501.00
Қалпақ қалыптары, қалпақтық дайындамалар және тебіскіден, қалыпталмаған, жиексіз қалпақтар; тебіскіден жасалған жазық және цилиндрлік дайындамалар (бойлық қиықтарды қоса алғанда)
CC
6502.00
Өрілген немесе кез келген материалдан жолақтарды қосу жолымен жасалған, қалыпталмаған, өріссіз, астарсыз және әрлеусіз қалпақтық жартылай фабрикаттар
CC
6504.00
Шляпалар және өрілген немесе кез келген материалдан жолақтарды қосу жолымен жасалған, астары бар немесе астарсыз, әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ өзге де бас киімдер
CTH
6505.00
Қалпақтар және машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе шілтердің, тебіскінің немесе өзге де тоқыма материалдың тұтас бөлігінен (бірақ жолақтан емес) дайындалған, астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ өзге де бас киімдер; кез келген материалдан жасалған, астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ немесе кез келген материалдан жасалған шашқа арналған торлар
CTH

6403.91
- - Закрывающая лодыжку
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6403.99
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
64.04
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из текстильных материалов
- Обувь с подошвой из резины или пластмассы:
6404.11
- - Спортивная обувь; обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировочная и аналогичная обувь
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6404.19
- - Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6404.20
- Обувь с подошвой из натуральной или композиционной кожи
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
64.05
Обувь прочая
6405.10
- С верхом из натуральной или композиционной кожи
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6405.20
- С верхом из текстильных материалов
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
6405.90
- Прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406.10, 6406.90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой
64.06
Детали обуви (включая заготовки верха обуви с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой); вкладные стельки, подпяточники и аналогичные изделия; гетры, гамаши и аналогичные изделия, и их детали
6406.10
- Заготовки верха обуви и их детали, за исключением задников и жестких внутренних и промежуточных деталей
CTH
6406.20
- Подошвы и каблуки из резины или пластмассы
CTH
6406.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 65
ГОЛОВНЫЕ УБОРЫ И ИХ ЧАСТИ
6501.00
Шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из войлока или фетра, неформованные, без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из войлока или фетра
CC
6502.00
Шляпные полуфабрикаты, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки
CC
6504.00
Шляпы и прочие головные уборы, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
CTH
6505.00
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, войлока или фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
CTH

65.06
Өзге де, астары бар немесе астары жоқ немесе әрленген немесе әрленбеген бас киімдер
6506.10
- Қорғаныш бас киімдер
CTH
- Өзгелері:
6506.91
- - Резеңкеден немесе пластмассадан
CTH
6506.99
- - Өзге де материалдан
CTH
6507.00
Бас киімдерге арналған таспалар, астар, қаптар, негіздер, қаңқалар, күнқағарлар және байлау
CTH
66-ТОП
ҚОЛШАТЫРЛАР, КҮННЕН ҚОРҒАЙТЫН ҚОЛШАТЫРЛАР, ТАЯҚТАР, ТАЯҚ-ОТЫРҒЫШТАР, СЫЛДЫРЫҚТАР, АТҚА МІНУГЕ АРНАЛҒАН ШЫБЫРТҚЫЛАР МЕН ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ
66.01
Қолшатырлар мен күннен қорғайтын қолшатырлар (қолшатырларды, бақ қолшатырларын және ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
6601.10
- Бақ қолшатырлар немесе ұқсас қолшатырлар
CTH
- Өзгелері:
6601.91
- - Жылжымалы өзегі бар
CTH
6601.99
- - Өзгелері
CTH
6602.00
Таяқтар, таяқтар-орындықтар, шыбықтар, атқа мінуге арналған шыбыртқылар және ұқсас бұйымдар
CTH
66.03
66.01 немесе 66.02 тауар позициясының бұйымдарына арналған бөлшектер, өңдеу бөлшектері және керек-жарақтары
6603.20
- Өзекшелерде (таяқтарда) орнатылған қаңқаларды қоса алғанда, қолшатыр қаңқалары)
CC
6603.90
- Өзгелері
CC
67-ТОП
ӨҢДЕЛГЕН ҚАУЫРСЫНДАР МЕН МАМЫҚ ЖӘНЕ ҚАУЫРСЫННАН НЕМЕСЕ МАМЫҚТАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР; ЖАСАНДЫ ГҮЛДЕР; АДАМ ШАШЫНАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
6701.00
Құстың қауырсыны немесе түбіті бар терілер мен өзге де бөліктері, қауырсындар, қауырсын бөліктері, түбіт және осы материалдан жасалған бұйымдар (05.05 тауар позициясының бұйымдар мен өңделген оқпандар мен қауырсын өзектерінен басқа)
CC
67.02
Жасанды гүлдер, жапырақтар мен жемістер және олардың бөліктері; жасанды гүлдерден, жапырақтан немесе жемістен жасалған бұйымдар
6702.10
- Пластмассадан
CC
6702.90
- Өзге материалдан
CC
6703.00
Таралған, сиретілген, түссіздендірілген немесе өзге де тәсілмен өңделген адам шашы; париктер немесе ұқсас бұйымдар өндіру үшін дайындалған жүн немесе жануарлардың өзге де қылынан жасалған өзге де тоқыма материалдар
CC
67.04
Париктер, жапсырма сақалдар, қастар мен кірпіктер, жапсырмалар және адам қылынан немесе жануарлар қылынан немесе тоқыма материалдан жасалған ұқсас бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген адам қылынан жасалған бұйымдар
- Синтетикалық тоқыма материалдан:
6704.11
- - Аяқталған париктер
CTH
6704.19
- - Өзгелері
CTH
6704.20
- Адам шашынан
CTH
6704.90
- Басқа материалдан
CTH
68-ТОП
ТАСТАН, ГИПСТЕН, ЦЕМЕНТТЕН, АСБЕСТТЕН, СЛЮДАДАН НЕМЕСЕ ҰҚСАС МАТЕРИАЛДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
6801.00
Табиғи тастан жасалған кеспе, жиектас тастар және төсеуге арналған тақталар (тақтатастан басқа)
CC
68.02
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (тақтатастан басқа) және 68.01 тауар позициясының тауарларынан басқа, одан жасалған бұйымдар; мозаикаға арналған текшелер және табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) негізді немесе негізсіз ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда), жасанды боялған түйіршіктер, үгінділер мен ұнтақ

65.06
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
6506.10
- Защитные головные уборы
CTH
- Прочие:
6506.91
- - Из резины или пластмассы
CTH
6506.99
- - Из прочих материалов
CTH
6507.00
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
CTH
ГРУППА 66
ЗОНТЫ, СОЛНЦЕЗАЩИТНЫЕ ЗОНТЫ, ТРОСТИ, ТРОСТИ-СИДЕНЬЯ, ХЛЫСТЫ, КНУТЫ ДЛЯ ВЕРХОВОЙ ЕЗДЫ И ИХ ЧАСТИ
66.01
Зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты)
6601.10
- Садовые зонты или аналогичные зонты
CTH
- Прочие:
6601.91
- - Имеющие раздвижной стержень
CTH
6601.99
- - Прочие
CTH
6602.00
Трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и аналогичные изделия
CTH
66.03
Части, отделочные детали и принадлежности для изделий товарной позиции 66.01 или 66.02
6603.20
- Каркасы зонтов, включая каркасы, установленные на стержнях (палках)
CC
6603.90
- Прочие
CC
ГРУППА 67
ОБРАБОТАННЫЕ ПЕРЬЯ И ПУХ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ ПЕРЬЕВ ИЛИ ПУХА; ИСКУССТВЕННЫЕ ЦВЕТЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО ВОЛОСА
6701.00
Шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья, части перьев, пух и изделия из этих материалов (кроме изделий товарной позиции 05.05 и обработанных стволов и стержней перьев)
CC
67.02
Цветы, листья и плоды искусственные и их части; изделия из искусственных цветов, листьев или плодов
6702.10
- Из пластмассы
CC
6702.90
- Из прочих материалов
CC
6703.00
Человеческие волосы, расчесанные, прореженные, обесцвеченные или обработанные иным способом; шерсть или прочий волос животных или прочие текстильные материалы, подготовленные для производства париков или аналогичных изделий
CC
67.04
Парики, бороды накладные, брови и ресницы, накладки и аналогичные изделия из человеческого волоса или волоса животных или из текстильных материалов; изделия из человеческого волоса, в другом месте не поименованные или не включенные
- Из синтетических текстильных материалов:
6704.11
- - Парики завершенные
CTH
6704.19
- - Прочие
CTH
6704.20
- Из человеческого волоса
CTH
6704.90
- Из прочих материалов
CTH
ГРУППА 68
ИЗДЕЛИЯ ИЗ КАМНЯ, ГИПСА, ЦЕМЕНТА, АСБЕСТА, СЛЮДЫ ИЛИ АНАЛОГИЧНЫХ МАТЕРИАЛОВ
6801.00
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
CC
68.02
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 68.01; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные

6802.10
- Ең үлкен қыры қабырғасының өлшемі 7 см кем шаршыға кіріп кете алатын тік бұрышты немесе тік бұрышты емес (шаршыны қоса алғанда) қалыптағы тақтайшалар, текшелер және ұқсас бұйымдар; жасанды боялған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
CTH
- Ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге де тастар және олардан жасалған, тесілген немесе арамен қапталған, тегіс немесе тегіс беті бар бұйымдар:
6802.21
- - Мәрмәр, травертин және алебастр
CTH

6802.10
- Плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
CTH
- Камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью:
6802.21
- - Мрамор, травертин и алебастр
CTH

6802.23
- - Гранит
CTH
6802.29
- - Өзге де тастар
CTH
- Өзгелері:
6802.91
- - Мәрмәр, травертин және алебастр
CTH
6802.92
- - Өзге де әктас
CTH
6802.93
- - Гранит
CTH
6802.99
- - Өзге де тастар
CTH
6803.00
Өңделген тақтатас және тақтатастан немесе агломерацияланған тақтатастан жасалған бұйымдар
CTH
68.04
Тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, қиыстыруға немесе кесуге арналған диірмен тастар, тегістеу дөңгелектері және тірек конструкциялары жоқ ұқсас бұйымдар, басқа материалдан жасалған бөлшектермен жиынтықта немесе осы бөлшектерсіз агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және олардың табиғи тастан жасалған бөліктері
6804.10
- Тегістеуге, қайрауға немесе ұсақтауға арналған диірмен тастар мен қайрайтын тастар
CTH
- Өзге де диірмен тастар, қайрайтын тастар, тегістеу шеңберлері және ұқсас бұйымдар:
6804.21
- - Агломерацияланған жасанды немесе табиғи алмастан жасалған
CTH
6804.22
- - Өзге де агломерацияланған абразивтен немесе қыштан жасалған
CTH
6804.23
- - Табиғи тастан
CTH
6804.30
- Қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар
CTH
68.05
Кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір нысанды алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон немесе өзге де негізді табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе дән
6805.10
- Тек тоқылған мата негізінде
CTH
6805.20
- Тек қағаз немесе картон негізінде
CTH
6805.30
- Басқа материалдар негізінде
CTH
68.06
Қож-мақта, минералды силикат мақта және ұқсас минералды мақта; қатпарланған вермикулит, көбіктенген балшық, көбіктенген қож және ұқсас көбіктенген минералды өнімдер; 68.11 немесе 68.12 тауар позициясының немесе 69-топтың бұйымдарынан басқа, жылу оқшаулағыш, дыбыс оқшаулағыш немесе дыбыс сіңіретін минералды материалдан жасалған қоспалар мен бұйымдар
6806.10
- Қож-мақта, минералды силикат мақта және ұқсас минералды мақта (олардың қоспаларын қоса алғанда), үйілген, табақтардағы немесе орамдардағы
CTH
6806.20
- Қатпарланған вермикулит, көбіктенген балшықтар, көбіктенген қож және өзге де көбіктенген минералды өнімдер (олардың қоспасын қоса алғанда)
CTH
6806.90
- Өзгелері
CTH
68.07
Асфальттан немесе ұқсас материалдан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмір пектерінен жасалған)
6807.10
- Орамдарда
CTH
6807.90
- Өзгелері
CTH
6808.00
Цементпен, гипспен немесе өзге де минералды байланыстырушы заттармен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жоңқадан, жаңқадан, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
CTH

6802.23
- - Гранит
CTH
6802.29
- - Камни прочие
CTH
- Прочие:
6802.91
- - Мрамор, травертин и алебастр
CTH
6802.92
- - Известняки прочие
CTH
6802.93
- - Гранит
CTH
6802.99
- - Камни прочие
CTH
6803.00
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца
CTH
68.04
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей
6804.10
- Жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
CTH
- Прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия:
6804.21
- - Из агломерированных искусственных или природных алмазов
CTH
6804.22
- - Из прочих агломерированных абразивов или из керамики
CTH
6804.23
- - Из природного камня
CTH
6804.30
- Камни для ручной заточки или полировки
CTH
68.05
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной
6805.10
- Только на тканой текстильной основе
CTH
6805.20
- Только на бумажной или картонной основе
CTH
6805.30
- На основе из других материалов
CTH
68.06
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 68.11 или 68.12 или группы 69
6806.10
- Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах
CTH
6806.20
- Вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси)
CTH
6806.90
- Прочие
CTH
68.07
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)
6807.10
- В рулонах
CTH
6807.90
- Прочие
CTH
6808.00
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
CTH

68.09
Гипстен немесе оның негізді қоспалардан жасалған бұйымдар
- Ою-өрнексіз тақталар, табақтар, панельдер, тақталар және ұқсас бұйымдар:
6809.11
- - Тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
CTH
6809.19
- - Өзгелері
CTH
6809.90
- Өзге де бұйымдар
CTH
68.10
Арматураланбаған немесе арматураланған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
- Жабынқыш, плиталар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар:
6810.11
- - Құрылыс блоктары мен кірпіштер
CTH
6810.19
- - Өзгелері
CTH
- Өзге де бұйымдар:
6810.91
- - Тұрғын үйді қоса алғанда, құрылысқа арналған құрама құрылыс блоктары
CTH
6810.99
- - Өзгелері
CTH
68.11
Целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдан жасалған асбоцементтен жасалған бұйымдар
6811.40
- Құрамында асбест бар
CTH
- Құрамында асбест жоқ:
6811.81
- - Гофраланған табақтар
CTH
6811.82
- - Өзге де табақтар, панельдер, плиткалар және ұқсас бұйымдар
CTH
6811.89
- - Өзге де бұйымдар
CTH
68.12
Өңделген асбест талшығы; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізді қоспалар; 68.11 немесе 68.13 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, арматураланған немесе арматураланбаған осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киімдер, бас киімдер, аяқ киімдер, төсемдер)
6812.80
- Крокидолиттен
CTH
- Өзгелері:
6812.91
- - Киім, киім керек-жарақтары, аяқ киім және бас киімдер
CTH
6812.99
- - Өзге
CTH
68.13
Асбест, басқа да минералды заттар немесе целлюлоза негізді тежегіштер, ілінісу немесе ұқсас құрылғылар үшін пайдаланылатын, тоқымамен немесе басқа да материалдармен бірге не онсыз фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, табақтар, орамдар, таспалар, сегменттер, дискілер, шайбалар, төсемдер)
6813.20
- Құрамында асбест бар
CTH
- Құрамында асбест жоқ:
6813.81
- - Тежегіш қалыптарының жапсырмасы
CTH
6813.89
- - Өзгелері
CTH
68.14
Қағаз, картон немесе басқа негізді немесе онсыз агломерацияланған немесе қалпына келтірілген слюданы қоса алғанда, өңделген слюда және одан жасалған бұйымдар
6814.10
- Агломерацияланған немесе регенерацияланған слюдадан жасалған, негізді немесе онсыз пластиналар, табақтар мен таспалар
CTH
6814.90
- Өзгелері
CTH
68.15
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа да минералды заттардан жасалған бұйымдар (көміртегі талшықтарын, көміртегі талшығынан жасалған бұйымдарды және шымтезектен жасалған бұйымдарды қоса алғанда)
- Көміртекті талшықтар; электротехникада пайдаланылмайтын көміртекті талшықтардан жасалған бұйымдар; электротехникада пайдаланылмайтын графиттен немесе көміртектің басқа да нысандарынан жасалған өзге де бұйымдар:

68.09
Изделия из гипса или смесей на его основе
- Плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:
6809.11
- - Покрытые или армированные только бумагой или картоном
CTH
6809.19
- - Прочие
CTH
6809.90
- Изделия прочие
CTH
68.10
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
- Черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия:
6810.11
- - Строительные блоки и кирпичи
CTH
6810.19
- - Прочие
CTH
- Прочие изделия:
6810.91
- - Сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
CTH
6810.99
- - Прочие
CTH
68.11
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов
6811.40
- Содержащие асбест
CTH
- Не содержащие асбест:
6811.81
- - Гофрированные листы
CTH
6811.82
- - Прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
CTH
6811.89
- - Прочие изделия
CTH
68.12
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 68.11 или 68.13
6812.80
- Из крокидолита
CTH
- Прочие:
6812.91
- - Одежда, принадлежности одежды, обувь и головные уборы
CTH
6812.99
- - Прочие
CTH
68.13
Фрикционные материалы и изделия из них (например, листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, на основе асбеста, других минеральных веществ или целлюлозы, совместно с текстилем или другими материалами либо без них
6813.20
- Содержащие асбест
CTH
- Не содержащие асбест:
6813.81
- - Накладки тормозных колодок
CTH
6813.89
- - Прочие
CTH
68.14
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее
6814.10
- Пластины, листы и ленты из агломерированной или регенерированной слюды, на основе или без нее
CTH
6814.90
- Прочие
CTH
68.15
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные
- Углеродные волокна; изделия из углеродных волокон, не используемые в электротехнике; прочие изделия из графита или других форм углерода, не используемые в электротехнике:

6815.11
- - Көміртекті талшықтар
CTH
6815.12
- - Көміртекті талшықтардан жасалған полотно
CTH
6815.13
- - Көміртекті талшықтардан жасалған өзге де бұйымдар
CTH
6815.19
- - Өзге
CTH
6815.20
- Шымтезектен жасалған бұйымдар
CTH
- Өзге де бұйымдар:
6815.91
- - Құрамында магнезит, периклаз түріндегі магнезия, доломит, оның ішінде доломит әк немесе хромит бар
CTH
6815.99
- - Өзге
CTH
69-ТОП
ҚЫШ БҰЙЫМДАР
6901.00
Кремнеземді тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және басқа да қыш бұйымдар
CC

6815.11
- - Углеродные волокна
CTH
6815.12
- - Полотна из углеродных волокон
CTH
6815.13
- - Прочие изделия из углеродных волокон
CTH
6815.19
- - Прочие
CTH
6815.20
- Изделия из торфа
CTH
- Прочие изделия:
6815.91
- - Содержащие магнезит, магнезию в форме периклаза, доломит, включая в форме доломитовой извести, или хромит
CTH
6815.99
- - Прочие
CTH
ГРУППА 69
КЕРАМИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
6901.00
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
CC

69.02
Кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақталар және ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары
6902.10
- MgО, СаО немесе Сr2О3 шаққанда құрамында бөлек немесе бірге есептегенде 50 мас.% астам Mg, Ca немесе Cr элементтері бар
CC
6902.20
- Құрамында глинозем (Al2O3), кремнезем (SiO2) немесе осы өнімдердің қоспасы немесе қосылысы 50 мас.% астам
CC
6902.90
- Өзгелері
CC
69.03
Кремнеземді тас ұнынан немесе осыған ұқсас кремнеземді жыныстан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді қыш бұйымдар (мысалы, реторттар, отбақыраш, муфельдер, саптамалар, бітеуіштер, тіреуіштер, сынама шыныаяқтар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер)
6903.10
- Құрамында 50 мас.% бос көміртегі
CC
6903.20
- Құрамында 50 мас.% алюминий тотығы (Al2O3) немесе алюминий тотығының кремний диоксиді (SiO2)қоспасы немесе қосылысы
CC
6903.90
- Өзге
CC
69.04
Құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш немесе арқалық конструкцияларды толтыруға арналған қыш тастар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар
6904.10
- Құрылыс кірпіштері
CC
6904.90
- Өзгелері
CC
69.05
Жабынқыш, дефлекторлар, түтін мұржаларының үстіндегі шатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және өзге де қыштан жасалған құрылыс бөлшектері
6905.10
- Жабынқыш
CC
6905.90
- Өзгелері
CC
6906.00
Қыш құбырлар, оқшаулағыш құбырлар, су бұрғыштар және құбырлардың фитингтері
CC
69.07
Төсеуге арналған тақталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қыш қабырғаларға арналған қаптайтын плиталар; мозаикалық жұмыстарға арналған қыш текшелер және негізді немесе онсыз ұқсас бұйымдар; әрлеу қыш бұйымдары
- 6907.30 және 6907.40 қосалқы позицияларына енгізілгеннен басқа, төсеуге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптайтын плиталар:
6907.21
- - Су сіңіру коэффициенті 0,5 мас. % аспайтын
CC
6907.22
- - Су сіңіру коэффициенті 0,5 мас.% астам, бірақ 10 мас.% аспайтын
CC
6907.23
- - Су сіңіру коэффициенті 10 мас.% астам
CC
6907.30
- Мозаикалық жұмыстарға арналған қыш текшелер және 6907.40 қосалқы позициясына енгізілгеннен басқа ұқсас бұйымдар
CC
6907.40
- Әрлеу қыш бұйымдары
CC
69.09
Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсатқа арналған қыш бұйымдар; ауыл шаруашылығында пайдаланылатын қыш науалар, күбілер және ұқсас резервуарлар; тауарларды тасымалдау немесе буып-түю үшін пайдаланылатын қыш құмыралар, ыдыстар және ұқсас бұйымдар
- Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсатқа арналған қыш бұйымдар:
6909.11
- - Фарфордан
CC
6909.12
- - Моос шкаласы бойынша қаттылық эквиваленті 9 немесе одан жоғары бұйымдар
CC

69.02
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
6902.10
- Содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
CC
6902.20
- Содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов
CC
6902.90
- Прочие
CC
69.03
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
6903.10
- Содержащие более 50 мас.% свободного углерода
CC
6903.20
- Содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2)
CC
6903.90
- Прочие
CC
69.04
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики
6904.10
- Кирпичи строительные
CC
6904.90
- Прочие
CC
69.05
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
6905.10
- Черепица
CC
6905.90
- Прочие
CC
6906.00
Трубы, трубопроводы защитные, водоотводы и фитинги для труб, керамические
CC
69.07
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные
- Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен, кроме включенных в субпозиции 6907.30 и 6907.40:
6907.21
- - С коэффициентом поглощения воды не более 0,5 мас.%
CC
6907.22
- - С коэффициентом поглощения воды более 0,5 мас.% но не более 10 мас.%
CC
6907.23
- - С коэффициентом поглощения воды более 10 мас.%
CC
6907.30
- Кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, кроме включенных в субпозицию 6907.40
CC
6907.40
- Керамические изделия отделочные
CC
69.09
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров
- Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей:
6909.11
- - Из фарфора
CC
6909.12
- - Изделия, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
CC

71.08
Өңделмеген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі алтын (платинадан жасалған гальваникалық қаптамасы бар алтынды қоса алғанда)
- Монетарлық емес:
7108.11
- - Ұнтақ
CC
7108.12
- - Өзге де өңделмеген нысандарда
CC
7108.13
- - Өзге де жартылай өңделген нысандарда
CC
7108.20
- Монетарлық
CC
7109.00
Қымбат бағалы емес металдар немесе алтын жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген күміс
CC
71.10
Өңделмеген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина
- Платина:
7110.11
- - Өңделмеген немесе ұнтақ түрінде
CC
7110.19
- - Өзге
CC
- Палладий:
7110.21
- - Өңделмеген немесе ұнтақ түрінде
CC
7110.29
- - Өзге
CC
- Родий:
7110.31
- - Өңделмеген немесе ұнтақ түрінде
CC
7110.39
- - Өзге
CC
- Иридий, осмий және рутений:
7110.41
- - Өңделмеген немесе ұнтақ түрінде
CC
7110.49
- - Өзгелері
CC
7111.00
Қымбат бағалы емес металдар, платина жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген күміс немесе алтын
CC
71.12
Қымбат бағалы металдың немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдардың қалдықтары мен сынықтары; ең бастысы қымбат бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында қымбат бағалы металл немесе қымбат бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтары, 85.49 тауар позициясы тауарларынан басқа
7112.30
- Құрамында қымбат бағалы металл немесе қымбат бағалы металл қосылыстары бар күл
WO
- Өзгелері:
7112.91
- - Алтын жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа да бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда, алтын
WO
7112.92
- - Платина жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа да бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда, платиналар
WO
7112.99
- - Өзгелері
WO
71.13
Бағалы металдардан немесе бағалы метал жалатылған металдан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері
- Гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, бағалы металл жалатылған немесе жалатылмаған бағалы металдан жасалған:
7113.11
- - Гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа бағалы металл жалатылған немесе жалатылмаған күмістен жасалған
CTH немесе VAC 50%
7113.19
- - Гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, бағалы металл жалатылған немесе жалатылмаған өзге де бағалы металдан жасалған
CTH немесе VAC 50%
7113.20
- Қымбат бағалы емес металдан жасалған, қымбат бағалы металл жалатылған
CTH немесе VAC 50%
71.14
Шеберлердің алтын немесе күміс ісінің бұйымдары және олардың бағалы металдан немесе бағалы металл жалатылған металдан жасалған бөліктері
- Гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, қымбат бағалы металл жалатылған немесе жалатылмаған қымбат бағалы металдан жасалған:
7114.11
- - Гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа қымбат бағалы металл жалатылған немесе жалатылмаған күмістен жасалған
CTH немесе VAC 50%

71.08
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка
- Немонетарное:
7108.11
- - Порошок
CC
7108.12
- - В прочих необработанных формах
CC
7108.13
- - В прочих полуобработанных формах
CC
7108.20
- Монетарное
CC
7109.00
Металлы недрагоценные или серебро, плакированные золотом, необработанные или полуобработанные
CC
71.10
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка
- Платина:
7110.11
- - Необработанная или в виде порошка
CC
7110.19
- - Прочая
CC
- Палладий:
7110.21
- - Необработанный или в виде порошка
CC
7110.29
- - Прочий
CC
- Родий:
7110.31
- - Необработанный или в виде порошка
CC
7110.39
- - Прочий
CC
- Иридий, осмий и рутений:
7110.41
- - Необработанные или в виде порошка
CC
7110.49
- - Прочие
CC
7111.00
Металлы недрагоценные, серебро или золото, плакированные платиной, необработанные или полуобработанные
CC
71.12
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 85.49
7112.30
- Зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
WO
- Прочие:
7112.91
- - Золота, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
WO
7112.92
- - Платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
WO
7112.99
- - Прочие
WO
71.13
Ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
- Из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами:
7113.11
- - Из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
CTH или VAC 50%
7113.19
- - Из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
CTH или VAC 50%
7113.20
- Из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
CTH или VAC 50%
71.14
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
- Из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами:
7114.11
- - Из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
CTH или VAC 50%

7210.90
- Өзге
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
72.11
Ені 600 мм кем, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа жабыны жоқ темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған жалпақ илек
- Ыстық прокаттаудан басқа, одан әрі өңделмеген:
7211.13
- - Ені 150 мм астам және қалыңдығы 4 мм кем емес, орамдарда емес және бедерлі суреті жоқ төрт қырмен илектелген немесе тікбұрышты жабық калибрлі, ені 150 мм астам және қалыңдығы 4 мм кем емес илектелген
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
7211.14
- - Қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, өзге
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
7211.19
- - Өзге
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
- Суық прокаттаудан басқа, одан әрі өңделмеген (суық күйінде қысу):
7211.23
- - Құрамында 0,25 мас. % кем көміртегі бар
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
7211.29
- - Өзге
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
7211.90
- Өзге
72.07 – 72.09 қоспағанда, СТН
72.12
Ені 600 мм кем темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, жалатылған, гальваникалық немесе басқа да қаптамасы бар жалпақ илек
7212.10
- Гальваникалық немесе басқа да қалайы жағылған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
7212.20
- Электролитикалық мырышталған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
7212.30
- Өзге тәсілмен мырышталған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
7212.40
- Боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
7212.50
- Өзге тәсілмен жабылған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
7212.60
- Жалатылған
72.07 – 72.11 қоспағанда, СТН
72.13
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бос оралған бухталарда ыстықтай илектелген шыбықтар
7213.10
- Илектеу процесінде алынған ойықтары, шығыңқы жерлері, қыртыстары немесе басқа да деформациялары бар
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7213.20
- Автоматты болаттан өзге де
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
- Өзгелері:
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7213.91
- - Диаметрі 14 мм кем дөңгелек қималы
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7213.99
- - Өзгелері
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
72.14
Одан әрі өңделмеген темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған шыбықтар, соғудан, ыстықтай прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдациялаудан басқа, илектен кейін бұралған шыбықтарды қоса алғанда, өзге де
7214.10
- Соғылған
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7214.20
- Илектеу процесінде алынған немесе илектен кейін бұралған ойықтары, шығыңқы жерлері, кертігі немесе басқа да деформациялары бар
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7214.30
- Автоматты болаттан өзгелері
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
- Өзгелері:
7214.91
- - Тікбұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7214.99
- - Өзгелері
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
72.15
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН

7210.90
- Прочий
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
72.11
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия
- Без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7211.13
- - Прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
7211.14
- - Толщиной 4,75 мм или более, прочий
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
7211.19
- - Прочий
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
- Без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7211.23
- - Содержащий менее 0,25 мас.% углерода
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
7211.29
- - Прочий
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
7211.90
- Прочий
CTH, за исключением 72.07 – 72.09
72.12
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием
7212.10
- С гальваническим или другим покрытием оловом
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
7212.20
- Электролитически оцинкованный
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
7212.30
- Оцинкованный иным способом
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
7212.40
- Окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
7212.50
- Покрытый иным способом
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
7212.60
- Плакированный
CTH, за исключением 72.07 – 72.11
72.13
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали
7213.10
- Имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7213.20
- Из автоматной стали прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
- Прочие:
7213.91
- - Круглого сечения диаметром менее 14 мм
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7213.99
- - Прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
72.14
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки
7214.10
- Кованые
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7214.20
- Имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7214.30
- Из автоматной стали прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
- Прочие:
7214.91
- - Прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7214.99
- - Прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
72.15
Прутки прочие из железа или нелегированной стали

7215.10
- Суықтай деформациядан немесе суық күйде әрлеуден басқа, одан әрі өңделмеген автоматты болаттан жасалған
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7215.50
- Суықтай деформациядан немесе суық күйде әрлеуден басқа, одан әрі өңделмеген өзгелері
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
7215.90
- Өзгелері
72.06, 72.07 қоспағанда, СТН
72.16
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бұрыштар, фасонды және арнайы профильдер
7216.10
- Биіктігі 80 мм кем ыстықтай прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, одан әрі өңделмеген швеллерлер, қоставрлар немесе кең жолақты қоставрлар
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
- Биіктігі 80 мм кем ыстықтай прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, бұрыштық профильдер немесе одан әрі өңделмеген таврлық профильдер:
7216.21
- - Бұрыштық профильдер

7215.10
- Из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7215.50
- Без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
7215.90
- Прочие
CTH, за исключением 72.06, 72.07
72.16
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали
7216.10
- Швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
- Угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216.21
- - Угловые профили

72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
7216.22
- - Таврлық профильдер
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
- Биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, одан әрі өңделмеген швеллерлер, қоставрлар немесе кең жолақты қоставрлар:
7216.31
- - Швеллерлер
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
7216.32
- - Қоставрлар
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
7216.33
- - Кең сөрелік қоставрлар
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН

CTH, за исключением 72.13 – 72.15
7216.22
- - Тавровые профили
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
- Швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216.31
- - Швеллеры
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
7216.32
- - Двутавры
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
7216.33
- - Широкополочные двутавры
CTH, за исключением 72.13 – 72.15

7216.40
- Биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, бұрыштық профильдер немесе одан әрі өңделмеген таврлық профильдер
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
7216.50
- Ыстық прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, одан әрі өңделмеген өзге де бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН
- Суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, , одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер:
72.13 – 72.15 қоспағанда, СТН

7216.40
- Угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
7216.50
- Уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие
CTH, за исключением 72.13 – 72.15
- Уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:

7226.99
- - Өзге
72.24, 72.25 қоспағанда, СТН
72.27
Ыстықтай илектелген, еркін оралған бухталарда, қоспаланған болаттың басқа түрінен жасалған шыбықтар
7227.10
- Жылдам кесетін болаттан жасалған
72.24 қоспағанда, СТН
7227.20
- Кремнемарганецті болаттан жасалған
72.24 қоспағанда, СТН
7227.90
- Өзгелері
72.24 қоспағанда, СТН
72.28
Өзге де қоспаланған болаттың басқа түрінен жасалған шыбықтар; қоспаланған болаттың басқа түрінен жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; қоспаланған немесе қоспаланған болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар
7228.10
- Жылдам кесетін болаттан жасалған
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.20
- Кремнемарганецті болаттан жасалған шыбықтар
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.30
- Ыстық прокаттаудан, ыстықтай созудан немесе экструдациялаудан басқа, одан әрі өңделмеген өзге де шыбықтар
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.40
- Соғудан басқа, одан әрі өңделмеген шыбықтар, өзгелері
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.50
- Суық деформациядан немесе суық күйде өңдеуден басқа, одан әрі өңделмеген шыбықтар, өзгелері
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.60
- Өзге де шыбықтар
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.70
- Бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
7228.80
- Бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар
72.24, 72.27 қоспағанда, СТН
72.29
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған сым
7229.20
- Кремнемарганецті болаттан жасалған
72.27, 72.28 қоспағанда, СТН
7229.90
- Өзге
72.27, 72.28 қоспағанда, СТН
73-ТОП
ҚАРА МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
73.01
Қара металдан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, тесілген немесе тесілмеген, монолитті немесе құрама элементтерден жасалған шпунтты конструкциялар; қара металдан жасалған бұрыштар, фасонды және дәнекерленген арнайы профильдер
7301.10
- Шпунтты конструкциялар
CC
7301.20
- Бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
CC
73.02
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын қара металдан жасалған бұйымдар: рельстер, контррельстер және тісті рельстер, ауыспалы рельстер, тұйық қиылысу айқастырмалары, ауыспалы штангалар мен өзге де көлденең қосылыстар, шпалдар, түйіспе жапсырмалар мен төсемдер, сыналар, тірек плиталар, ілмекті рельс бұрандамалары, жастықтар мен созбалар, тұғырлар, арқалықтар және өзге де бөлшектер, рельстерді қосуға немесе бекітуге арналған
7302.10
- Рельстер
CC
7302.30
- Аудару рельстері, тұйық қиылысу айқастырмалары, аудару штангілері және өзге де көлденең қосылыстар
CC
7302.40
- Түйіспе жапсырмалар және тірек төсемдер
CC
7302.90
- Өзгелері
CC
7303.00
Шойын құймадан жасалған құбырлар, түтіктер және қуыс профильдер
CC

7226.99
- - Прочий
CTH, за исключением
72.24, 72.25
72.27
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из других видов легированных сталей
7227.10
- Из быстрорежущей стали
CTH, за исключением 72.24
7227.20
- Из кремнемарганцовистой стали
CTH, за исключением 72.24
7227.90
- Прочие
CTH, за исключением 72.24
72.28
Прутки прочие из других видов легированных сталей; уголки, фасонные и специальные профили, из других видов легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали
7228.10
- Прутки из быстрорежущей стали
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.20
- Прутки из кремнемарганцовистой стали
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.30
- Прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.40
- Прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме ковки
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.50
- Прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.60
- Прутки прочие
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.70
- Уголки, фасонные и специальные профили
CTH, за исключением
72.24, 72.27
7228.80
- Прутки пустотелые для буровых работ
CTH, за исключением
72.24, 72.27
72.29
Проволока из других видов легированных сталей
7229.20
- Из кремнемарганцовистой стали
CTH, за исключением
72.27, 72.28
7229.90
- Прочая
CTH, за исключением
72.27, 72.28
ГРУППА 73
ИЗДЕЛИЯ ИЗ ЧЕРНЫХ МЕТАЛЛОВ
73.01
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов
7301.10
- Конструкции шпунтовые
CC
7301.20
- Уголки, фасонные и специальные профили
CC
73.02
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
7302.10
- Рельсы
CC
7302.30
- Рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения
CC
7302.40
- Накладки стыковые и подкладки опорные
CC
7302.90
- Прочие
CC
7303.00
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья
CC

74.07, 74.08 қоспағанда, CTH
74.15
Мыстан немесе мыс бастиектері бар қара металдан жасалған шегелер, батырмалар, сызба батырмалары, қапсырма шегелер (83.05 тауар позициясына жататындардан басқа) және ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, бұраншегелер, бұрама ілмектер, тойтарма шегелер, шплинттер, шайбалар (серіппені қоса алғанда) және мыстан жасалған ұқсас бұйымдар
7415.10
- Шеге және жапсырма шегелер, сызба жапсырма шегелері, қапсырма шегелер және осыған ұқсас бұйымдар
CTH
- Бұрандамасыз бұйымдар өзге де:

CTH, за исключением 74.07, 74.08
74.15
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 83.05) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди
7415.10
- Гвозди и кнопки, кнопки чертежные, скобы и аналогичные изделия
CTH
- Изделия без резьбы прочие:

7604.10
- Қоспаланған алюминийден жасалған
CTH
- Алюминий қорытпаларынан жасалған:
7604.21
- - Қуыс профильдер
CTH
7604.29
- - Өзгелері
CTH
76.05
Алюминий сым
- Қоспаланған алюминийден жасалған:
7605.11
- - Көлденең қимасының ең жоғары өлшемі 7 мм асатын
76.04 қоспағанда, СТН немесе VAC 40%
7605.19
- - Өзге
76.04 қоспағанда, СТН немесе VAC 40%
- Алюминий қорытпаларынан жасалған:
7605.21
- - Көлденең қимасының ең жоғары өлшемі 7 мм асатын
76.04 қоспағанда, СТН немесе VAC 40%
7605.29
- - Өзге
76.04 қоспағанда, СТН немесе VAC 40%
76.06
Қалыңдығы 0,2 мм астам алюминий плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
- Тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда):
7606.11
- - Қоспаланған алюминийден жасалған
CTH
7606.12
- - Алюминий қорытпаларынан жасалған
CTH
- Өзгелері:
7606.91
- - Қоспаланған алюминийден жасалған
CTH
7606.92
- - Алюминий қорытпаларынан жасалған
CTH
76.07
Қалыңдығы 0,2 мм аспайтын алюминий жұқалтыр (негізі жоқ немесе қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдан жасалған)
- Негізсіз:
7607.11
- - Илемделген, бірақ одан әрі өңделмеген
76.06 қоспағанда, СТН
7607.19
- - Өзге
76.06 қоспағанда, СТН
7607.20
- Негізді
76.06 қоспағанда, СТН
76.08
Алюминий құбырлар мен түтіктер
7608.10
- Қоспаланған алюминийден жасалған
CTH
7608.20
- Алюминий қорытпаларынан жасалған
CTH
7609.00
Алюминий құбырларға немесе түтіктерге арналған фитингтер (мысалы, муфталар, иіндер, фланецтер)
CTH
76.10
Алюминий металл конструкциялары (94.06 тауар позициясының жиналмалы құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалары, есіктер, терезелер мен олардың рамалары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер мен бағаналар); металл конструкцияларында пайдалануға арналған алюминий табақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар
7610.10
- Есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
CTH
7610.90
- Өзгелері
CTH
7611.00
Сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасы бар немесе термооқшаулауы бар немесе онсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас алюминий ыдыстар
CTH
76.12
Сыйымдылығы 300 л аспайтын, қаптамасы бар немесе термооқшаулағышы бар немесе онсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған алюминий бөшкелер, атанақтар, банкалар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе пішіні өзгеретін түтік тәрізді сыйымдылықтарды қоса алғанда)

7604.10
- Из алюминия нелегированного
CTH
- Из алюминиевых сплавов:
7604.21
- - Профили полые
CTH
7604.29
- - Прочие
CTH
76.05
Проволока алюминиевая
- Из алюминия нелегированного:
7605.11
- - С максимальным размером поперечного сечения более 7 мм
CTH, за исключением 76.04, или VAC 40%
7605.19
- - Прочая
CTH, за исключением 76.04, или VAC 40%
- Из алюминиевых сплавов:
7605.21
- - С максимальным размером поперечного сечения более 7 мм
CTH, за исключением 76.04, или VAC 40%
7605.29
- - Прочая
CTH, за исключением 76.04, или VAC 40%
76.06
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм
- Прямоугольные (включая квадратные):
7606.11
- - Из алюминия нелегированного
CTH
7606.12
- - Из алюминиевых сплавов
CTH
- Прочие:
7606.91
- - Из алюминия нелегированного
CTH
7606.92
- - Из алюминиевых сплавов
CTH
76.07
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
- Без основы:
7607.11
- - Катаная, но без дальнейшей обработки
CTH, за исключением 76.06
7607.19
- - Прочая
CTH, за исключением 76.06
7607.20
- С основой
CTH, за исключением 76.06
76.08
Трубы и трубки алюминиевые
7608.10
- Из алюминия нелегированного
CTH
7608.20
- Из алюминиевых сплавов
CTH
7609.00
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
CTH
76.10
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 94.06) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
7610.10
- Двери, окна и их рамы, пороги для дверей
CTH
7610.90
- Прочие
CTH
7611.00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
CTH
76.12
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования

8202.39
- - Өзге де, бөліктерді қоса алғанда
CC
8202.40
- Шынжырлы араға арналған төсем
CC
- Өзге де араларға арналған төсем:
8202.91
- - Металл кесетін араларға арналған тік сызықты төсем
CC
8202.99
- - Өзгелері
CC
82.03
Егеуіштер, қылауықтар, жонғыштар, кенелер (тістеуектерді қоса алғанда), жалпақ тістеуіктер, пассатиждер, пинцеттер, қысқыштар, металл кесуге арналған қайшылар, құбыр кесетін құрылғылар, бұрандалы қайшылар, тескіштер және ұқсас қол құралдары
8203.10
- Егегіштер, қылауықтар, жонғыштар және ұқсас құралдар
CC
8203.20
- Қысқаштар (тістеуіштерді қоса алғанда), тістеуіктер, пассатиждер, пинцеттер, қысқыштар және ұқсас құралдар
CC
8203.30
- Металл кесуге арналған қайшылар және ұқсас құралдар
CC
8203.40
- Құбыр кесетін құрылғылар, бұрандалы қайшылар, тескіштер және ұқсас құралдар
CC
82.04
Қол сомынды кілттер (торсиометрлері бар, бірақ жағаларын қоспағанда, сомынды кілттерді қоса алғанда); сомынды кілттерге арналған, тұтқалары бар немесе онсыз ауыспалы бастиектер
- Сомынды қол кілттері:
8204.11
- - Ашылмайтын
CC
8204.12
- - Ашылатын
CC
8204.20
- Сомынды кілттерге арналған алмалы тұтқасы бар немесе онсыз бастиектер
CC
82.05
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қол аспаптары (алмас шыны кескіштерді қоса алғанда); дәнекерлеу шамдары; станоктардың немесе су ағатын кескіш машиналардың керек-жарақтары мен бөліктерінен басқа, тиектер, қысқыштар және ұқсас бұйымдар; табалар; тасымалданатын көріктер; қол немесе аяқ жетегі бар тірек конструкциялары бар тегістеу шеңберлері
8205.10
- Сыртқы немесе ішкі бұранданы бұрғылауға, кесуге арналған құралдар
CC
8205.20
- Балға және зілбалғалар
CC
8205.30
- Ағашты өңдеуге арналған кескіштер, қашаулар, қашаулар және ұқсас кескіш құралдар
CC
8205.40
- Бұрауыштар
CC
- Өзге де қол аспаптар (алмас шыны кескіштерді қоса алғанда):
8205.51
- - Тұрмыстық құралдар
CC
8205.59
- - Өзгелері
CC
8205.60
- Дәнекерлеу шамдары
CC
8205.70
- Атауыздар, қысқыштар және ұқсас бұйымдар
CC
8205.90
- Өзге де, осы тауар позициясының екі немесе одан да көп қосалқы позицияларынан жасалған бұйымдар жиынтығын қоса алғанда
CC
8206.00
Бөлшек саудаға арналған жиынтықтардағы 82.02 – 82.05 тауар позицияларынан екі немесе одан да көп құралдар
CC
82.07
Металды созуға немесе экструдациялауға арналған фильерлерді қоса алғанда, механикалық жетегі бар немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы, престеу, қалыптау, кесу, бұранданы кесу, бұрғылау, қашау, созу, фрезерлеу, токарлық өңдеу немесе бұрау үшін) қол құралдарына арналған ауыспалы жұмыс құралдары, тасты жыныстарды немесе топырақты бұрғылауға арналған аспаптар
- Жартасты жынысты немесе топырақты бұрғылауға арналған аспаптар:

8202.39
- - Прочие, включая части
CC
8202.40
- Полотна для цепных пил
CC
- Полотна для пил прочие:
8202.91
- - Прямолинейные полотна для пил по металлу
CC
8202.99
- - Прочие
CC
82.03
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты
8203.10
- Напильники, надфили, рашпили и аналогичные инструменты
CC
8203.20
- Клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики и аналогичные инструменты
CC
8203.30
- Ножницы для резки металла и аналогичные инструменты
CC
8203.40
- Устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные инструменты
CC
82.04
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них
- Ключи гаечные ручные:
8204.11
- - Неразводные
CC
8204.12
- - Разводные
CC
8204.20
- Головки для гаечных ключей сменные, с ручками или без них
CC
82.05
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков или водоструйных резательных машин; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом
8205.10
- Инструменты для сверления, нарезания наружной или внутренней резьбы
CC
8205.20
- Молотки и кувалды
CC
8205.30
- Рубанки, долота, стамески и аналогичные режущие инструменты для обработки древесины
CC
8205.40
- Отвертки
CC
- Инструменты ручные прочие (включая алмазные стеклорезы):
8205.51
- - Инструменты бытовые
CC
8205.59
- - Прочие
CC
8205.60
- Лампы паяльные
CC
8205.70
- Тиски, зажимы и аналогичные изделия
CC
8205.90
- Прочие, включая наборы изделий из двух или более субпозиций данной товарной позиции
CC
8206.00
Инструменты из двух или более товарных позиций 82.02 – 82.05, в наборах, предназначенных для розничной продажи
CC
82.07
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов
- Инструменты для бурения скальных пород или грунтов:

8214.20
- Маникюр немесе педикюр жиынтықтары мен құралдары (тырнаққа арналған араларды қоса алғанда)
СС немесе VAC 50%
8214.90
- Өзгелері
СС немесе VAC 50%
82.15
Қасық, шанышқы, ожаулар, кепсерлер, тортқа арналған қалақшалар, балыққа, майға арналған пышақтар, қантқа арналған қысқыштар және ұқсас ас үй немесе асхана құралдары
8215.10
- Қымбат бағалы металмен гальваникалық тәсілмен жабылған, кем дегенде бір бұйымнан тұратын ас үй немесе асхана аспаптарының жиынтығы
СС немесе VAC 50%
8215.20
- Өзге де ас үй немесе асхана аспаптарының жиынтығы
СС немесе VAC 50%
- Өзгелері:
8215.91
- - Гальваникалық тәсілмен бағалы металмен қапталған
СС немесе VAC 50%
8215.99
- - Өзгелері
CC
83-ТОП
ҚЫМБАТ ЕМЕС МЕТАЛДАН ЖАСАЛҒАН ӨЗГЕ ДЕ БҰЙЫМДАР
83.01
Қымбат бағалы емес металдан жасалған аспалы және ойып салынатын құлыптар (кілттің, кодтық комбинацияның көмегімен немесе электрлік); қымбат бағалы емес металдан жасалған құлыптармен біріктірілген ысырмалар мен рамкалар; қымбат бағалы емес металдан жасалған жоғарыда аталған кез келген бұйымдарға арналған кілттер
8301.10
- Аспалы құлыптар
CTH немесе VAC 50%
8301.20
- Моторлы көлік құралдарына орнатуға арналған құлыптар
CTH немесе VAC 50%
8301.30
- Жиһазға орнатуға арналған құлыптар
CTH немесе VAC 50%
8301.40
- Құлып өзге де
CTH немесе VAC 50%
8301.50
- Құлыптармен біріктірілген ысырмалар мен ысырмалар
CTH немесе VAC 50%
8301.60
- Бөліктері
CTH
8301.70
- Бөлек берілетін кілттер
CTH
83.02
Жиһаз, есік, сатылар, терезелер, перделер, көлік құралдарының салондарында, шор бұйымдары, чемодандар, жәшіктер, қобдишалар немесе ұқсас бұйымдар үшін пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдан жасалған бекіту арматурасы, фурнитура және ұқсас бұйымдар; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және қымбат бағалы емес металдан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдан жасалған бекіту құрылғылары бар жиһаз дөңгелектері; қымбат бағалы емес металдан жасалған есіктерді жабуға арналған
8302.10
- Топсалар
CTH
8302.20
- Жиһаз дөңгелектері
CTH
8302.30
- Моторлы көлік құралдарына арналған бекіту арматурасы, фурнитура және өзге де ұқсас бөлшектер
CTH
- Бекіту арматурасы, фурнитура және өзге де ұқсас бөлшектер:
8302.41
- - Ғимараттар үшін қолданылатын
CTH
8302.42
- - Жиһаз үшін қолданылатын өзгелер
CTH
8302.49
- - Өзгелері
CTH
8302.50
- Қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және ұқсас бұйымдар
CTH
8302.60
- Есіктерді жабуға арналған автоматты құрылғылар
CTH
8303.00
Банк қоймаларында құндылықтарды қауіпсіз сақтауға арналған жанбайтын шкафтар, сейфтер мен есіктер және жабылатын жәшіктер, ақша мен құжаттарды сақтауға арнайы арналған жәшіктер және қымбат бағалы емес металдан жасалған брондалған немесе күшейтілген ұқсас бұйымдар
CTH

8214.20
- Наборы и инструменты маникюрные или педикюрные (включая пилки для ногтей)
CC или VAC 50%
8214.90
- Прочие
CC или VAC 50%
82.15
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы
8215.10
- Наборы кухонных или столовых приборов, содержащие, по крайней мере, одно изделие, покрытое драгоценным металлом гальваническим способом
CC или VAC 50%
8215.20
- Наборы кухонных или столовых приборов прочие
CC или VAC 50%
- Прочие:
8215.91
- - Покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
CC или VAC 50%
8215.99
- - Прочие
CC
ГРУППА 83
ПРОЧИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ
83.01
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов
8301.10
- Замки висячие
CTH или VAC 50%
8301.20
- Замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах
CTH или VAC 50%
8301.30
- Замки, предназначенные для установки в мебели
CTH или VAC 50%
8301.40
- Замки прочие
CTH или VAC 50%
8301.50
- Задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
CTH или VAC 50%
8301.60
- Части
CTH
8301.70
- Ключи, поставляемые отдельно
CTH
83.02
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей
8302.10
- Шарниры
CTH
8302.20
- Мебельные колеса
CTH
8302.30
- Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие
CTH
- Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302.41
- - Применяемые для зданий
CTH
8302.42
- - Прочие, применяемые для мебели
CTH
8302.49
- - Прочие
CTH
8302.50
- Вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия
CTH
8302.60
- Автоматические устройства для закрывания дверей
CTH
8303.00
Несгораемые шкафы, сейфы и двери и запирающиеся ящики для безопасного хранения ценностей в банковских хранилищах, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия, бронированные или усиленные, из недрагоценных металлов
CTH

8304.00
Досьеге арналған шкафтар, картотекаларға арналған шкафтар, қағаздарға арналған лотоктар, қағаздарға арналған тұғырықтар, қаламдарға арналған тартпалар, мөрлерге арналған тұғырықтар және 94.03 тауар позициясының кеңсе жиһазынан басқа, қымбат бағалы емес металдан жасалған ұқсас кеңсе немесе кеңсе жабдықтары
CTH
83.05
Қымбат бағалы емес металдан жасалған құжат тігетін папкаларға немесе папкаларға арналған фурнитура, кеңсе қысқыштары мен қыстырғыштар, индекстік карточкалық көрсеткіштер және ұқсас кеңсе бұйымдары; қымбат бағалы емес металдан жасалған блоктардағы сым қапсырмалар (мысалы, кеңсе мақсатына арналған, жиһазды қаптау, орау)
8305.10
- Тезтікпеге немесе папкаларға арналған фурнитура
CTH
8305.20
- Блоктардағы сым қапсырма шегелер
CTH
8305.90
- Өзге де, бөліктерді қоса
CTH
83.06
Қымбат бағалы емес металдан жасалған қоңырау, гонгтар және электрлік емес ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдан жасалған мүсіншелер және басқа да әшекейлер; қымбат бағалы емес металдан жасалған фотосуреттерге, картиналарға арналған рамалар немесе ұқсас рамалар; қымбат бағалы емес металдан жасалған айналар
8306.10
- Қоңырау, гонгтар және ұқсас бұйымдар
CTH
- Мүсіншелер және басқа да әшекейлер:
8306.21
- - Гальваникалық тәсілмен бағалы металмен қапталған
CTH
8306.29
- - Өзгелері
CTH
8306.30
- Фотосуреттерге, суреттерге арналған рамалар немесе ұқсас рамалар; айналар
CTH
83.07
Фитингтері бар немесе онсыз қымбат бағалы емес металдан жасалған иілгіш құбырлар
8307.10
- Қара металдан жасалған
CTH
8307.90
- Басқа да қымбат бағалы емес металдан жасалған
CTH
83.08
Киім немесе киім керек-жарақтары, аяқ киім, зергерлік бұйымдар, қол сағаттар, кітаптар, тенттер, былғарыдан жасалған бұйымдар, жол керек-жарақтары немесе қайыс-ер бұйымдары немесе басқа да дайын бұйымдар үшін пайдаланылатын, қымбат бағалы емес металдан жасалған ілгектер, ілгектер, рамалар, иірімжіптер, иірімжіптер-ілгектер, ілмектер, сақиналар, баутесіктер және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдан жасалған түтікті немесе қосарланған тойтарма шегелер; қымбат бағалы емес металдан жасалған
8308.10
- Ілмектер, сақиналар мен баутесіктер
CTH
8308.20
- Түтікті немесе қосарланған тойтарма шегелер
CTH
8308.90
- Өзге де, бөліктерді қоса алғанда
CTH немесе VAC 50%
83.09
Қымбат бағалы емес металдан жасалған тығындар, қалпақтар мен қақпақтар (тәжді қалпақшаларды, бұралатын қалпақшаларды және құю құрылғысы бар тығындарды қоса алғанда), бөтелкелерге арналған тығындау қақпақтары, ойық тығындар, тығындардың қабықтары, тұмшалайтын және өзге де буып-түю керек-жарақтары
8309.10
- Кронштейнді қақпақтар
CTH

8304.00
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 94.03
CTH
83.05
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных металлов; проволочные скобы в блоках (например, для канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из недрагоценных металлов
8305.10
- Фурнитура для скоросшивателей или папок
CTH
8305.20
- Проволочные скобы в блоках
CTH
8305.90
- Прочие, включая части
CTH
83.06
Колокола, гонги и аналогичные изделия неэлектрические, из недрагоценных металлов; статуэтки и другие украшения из недрагоценных металлов; рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы, из недрагоценных металлов; зеркала из недрагоценных металлов
8306.10
- Колокола, гонги и аналогичные изделия
CTH
- Статуэтки и другие украшения:
8306.21
- - Покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
CTH
8306.29
- - Прочие
CTH
8306.30
- Рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы; зеркала
CTH
83.07
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них
8307.10
- Из черных металлов
CTH
8307.90
- Из прочих недрагоценных металлов
CTH
83.08
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов
8308.10
- Крючки, колечки и блочки
CTH
8308.20
- Заклепки трубчатые или раздвоенные
CTH
8308.90
- Прочие, включая части
CTH или VAC 50%
83.09
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов
8309.10
- Крончатые колпачки
CTH

8309.90
- Өзгелері
CTH
8310.00
94.05 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, қымбат бағалы емес металдан жасалған көрсеткіштер, атаулары, мекенжайлары бар маңдайшалар және ұқсас маңдайшалар, нөмірлер, әріптер және өзге де символдар
CTH
83.11
Төмен температуралы дәнекерлеу, жоғары температуралы дәнекерлеу, металдарды немесе металл карбидтерін дәнекерлеу немесе тұндыру үшін пайдаланылатын флюстік материалдан жасалған жабындысы бар немесе өзекшесі бар қымбат бағалы емес металдардан немесе металл карбидтерінен жасалған сым, шыбық, құбырлар, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан немесе металл карбидтерінен жасалған, төмен температуралы дәнекерлеу, металдарды немесе металл карбидтерін дәнекерлеу немесе тұндыру үшін пайдаланылатын сым және шыбық;
8311.10
- Доғалы электрмен дәнекерлеу үшін пайдаланылатын жабыны бар қымбат бағалы емес металдан жасалған электродтар
CTH
8311.20
- Доғалы электрмен дәнекерлеу үшін пайдаланылатын өзекшесі бар бағалы емес металдан жасалған сым
CTH
8311.30
- Қымбат бағалы емес металдан жасалған төмен температуралы дәнекерлеу, жоғары температуралы дәнекерлеу үшін немесе газбен дәнекерлеу үшін пайдаланылатын жабыны бар шыбықтар және өзекшесі бар сым
CTH
8311.90
- Өзгелері
CTH
84-ТОП
ЯДРОЛЫҚ РЕАКТОРЛАР, ҚАЗАНДАР, ЖАБДЫҚТАР МЕН МЕХАНИКАЛЫҚ ҚҰРЫЛҒЫЛАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ
84.01
Ядролық реакторлар; сәулеленбеген жылу бөлетін элементтер (твэлдер), ядролық реакторлар үшін; изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен құрылғылар
8401.10
- Ядролық реакторлар
CTH+VAC 50%
8401.20
- Изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен құрылғылар, олардың бөліктері
CTH+VAC 50%
8401.30
- Жылу бөлетін элементтер (твэлдер), сәулеленбеген
CTH+VAC 50%
8401.40
- Ядролық реакторлардың бөліктері
CTH+VAC 50%
84.02
Бу қазандары немесе басқа да бу өндіретін қазандар (төмен қысымды бу шығаруға қабілетті орталықтан жылыту су қазандықтарынан басқа); қыздырылған су қазандары
- Бу қазандары немесе басқа бу өндіретін қазандар:
8402.11
- - Сағатына 45 т астам бу өндіретін су құбыры қазандары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8402.12
- - Сағатына 45 т аспайтын бу өндіретін су құбыры қазандары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8402.19
- - Құрамдастырылған қазандарды қоса алғанда, өзге де бу өндіретін қазандар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8402.20
- Қыздырылған су қазандары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8402.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.03
84.02 тауар позициясының қазандықтарынан басқа, орталық жылыту қазандықтары
8403.10
- Қазандар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8403.90
- Бөліктері
CTH
84.04
84.02 немесе 84.03 тауар позициясының қазандықтарымен пайдалануға арналған қосалқы жабдық (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар

8309.90
- Прочие
CTH
8310.00
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 94.05
CTH
83.11
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением
8311.10
- Электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки
CTH
8311.20
- Проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
CTH
8311.30
- Прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов
CTH
8311.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 84
РЕАКТОРЫ ЯДЕРНЫЕ, КОТЛЫ, ОБОРУДОВАНИЕ И МЕХАНИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА; ИХ ЧАСТИ
84.01
Реакторы ядерные; тепловыделяющие элементы (твэлы), необлученные, для ядерных реакторов; оборудование и устройства для разделения изотопов
8401.10
- Реакторы ядерные
CTH+VAC 50%
8401.20
- Оборудование и устройства для разделения изотопов, их части
CTH+VAC 50%
8401.30
- Тепловыделяющие элементы (твэлы), необлученные
CTH+VAC 50%
8401.40
- Части ядерных реакторов
CTH+VAC 50%
84.02
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды
- Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:
8402.11
- - Котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час
CTH или CTSH+VAC 50%
8402.12
- - Котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час
CTH или CTSH+VAC 50%
8402.19
- - Паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные
CTH или CTSH+VAC 50%
8402.20
- Котлы перегретой воды
CTH или CTSH+VAC 50%
8402.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.03
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 84.02
8403.10
- Котлы
CTH или CTSH+VAC 50%
8403.90
- Части
CTH
84.04
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 84.02 или 84.03 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок

8414.20
- Пневматикалық қол немесе аяқ сорғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8414.30
- Тоңазытқыш жабдықта қолданылатын компрессорлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8414.40
- Тіркелетін доңғалақ шассиіндегі ауа компрессорлары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Желдеткіштер:
8414.51
- - Үстелдік, қабырғалық, едендік, төбелік, шатырларға немесе электр қозғалтқышы қоса салынған терезелерге арналған қуаты 125 Вт аспайтын
CTH
8414.59
- - Өзгелері
CTH
8414.60
- Ең үлкен көлденең өлшемі 120 см аспайтын қалпақтар немесе сору шкафтары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8414.70
- Биологиялық қауіпсіздіктің газ өткізбейтін шкафтары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8414.80
- Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8414.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.15
Ылғалдылығы бөлек реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы және аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар
8415.10
- Терегеге, қабырғаға, төбеге немесе еденге орнатылатын типтегі, бір корпуста немесе "сплит-жүйелер"
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8415.20
- Моторлы көлік құралдарында адамдар үшін пайдаланылатын
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Өзгелері:
8415.81
- - Салқындату/қыздыру циклін ауыстырып қосу үшін орнатылған тоңазытқыш қондырғысы және клапаны бар (реверсивті жылу сорғылары)
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8415.82
- - Тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8415.83
- - Тоңазыту қондырғысы орнатылмаған
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8415.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.16
Сұйық отынға, тозаңдатылған қатты отынға немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық оттықтар, олардың механикалық желтартқыш торларын, механикалық күл кетіргіштерді және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар
8416.10
- Сұйық отынға арналған оттық жанарғылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8416.20
- Қиыстырылғандарын қоса алғанда, өзге де оттық жанарғылары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8416.30
- Механикалық оттықтар, олардың механикалық желтартқыш торларын, механикалық күл кетіргіштерді және ұқсас құрылғыларды қоса алғанда
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8416.90
- Бөліктері
CTH
84.17
Қоқыс жағатын, электрлік емес пештерді қоса алғанда, өнеркәсіптік немесе зертханалық көріктер мен пештер
8417.10
- Кендерді, пиритті кендерді немесе металдарды күйдіруге, балқытуға немесе өзге де термоөңдеуге арналған көріктер мен пештер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8417.20
- Кондитерлік пештерді қоса алғанда, наубайханалық пештер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8417.80
- Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8417.90
- Бөліктері
CTH
84.18
Электр немесе басқа үлгідегі тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 84.15 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа, жылу сорғылары

8414.20
- Насосы ручные или ножные пневматические
CTH или CTSH+VAC 50%
8414.30
- Компрессоры, используемые в холодильном оборудовании
CTH или CTSH+VAC 50%
8414.40
- Компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые
CTH или CTSH+VAC 50%
- Вентиляторы:
8414.51
- - Настольные, настенные, напольные, потолочные, для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем номинальной выходной мощностью не более 125 Вт
CTH
8414.59
- - Прочие
CTH
8414.60
- Колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см
CTH или CTSH+VAC 50%
8414.70
- Газонепроницаемые шкафы биологической безопасности
CTH или CTSH+VAC 50%
8414.80
- Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8414.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.15
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
8415.10
- Оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы"
CTH или CTSH+VAC 40%
8415.20
- Используемые для людей в моторных транспортных средствах
CTH или CTSH+VAC 40%
- Прочие:
8415.81
- - Со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы)
CTH или CTSH+VAC 40%
8415.82
- - Прочие со встроенной холодильной установкой
CTH или CTSH+VAC 40%
8415.83
- - Без встроенной холодильной установки
CTH или CTSH+VAC 40%
8415.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.16
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416.10
- Горелки топочные для жидкого топлива
CTH или CTSH+VAC 40%
8416.20
- Горелки топочные прочие, включая комбинированные
CTH или CTSH+VAC 40%
8416.30
- Топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
CTH или CTSH+VAC 40%
8416.90
- Части
CTH
84.17
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические
8417.10
- Горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
CTH или CTSH+VAC 50%
8417.20
- Печи хлебопекарные, включая печи кондитерские
CTH или CTSH+VAC 50%
8417.80
- Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8417.90
- Части
CTH
84.18
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 84.15

8418.10
- Бөлек сыртқы есіктері бар аралас мұздатқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
- Тұрмыстық тоңазытқыштар:
8418.21
- - Компрессиялық
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8418.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8418.30
- Сыйымдылығы 800 л аспайтын "ларь" түріндегі мұздатқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8418.40
- Сыйымдылығы 900 л аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8418.50
- Сақтауға және демонстрациялауға арналған, тоңазыту немесе мұздатқыш жабдықтарымен қоса салынған жиһаз (камералар, шкафтар, витриналар, сөрелер және ұқсас жиһаз), өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60%
- Өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; жылу сорғылары:
8418.61
- - 84.15 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа, жылу сорғылары
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8418.69
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60%
- Бөліктері:

8418.10
- Комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями
CTH или CTSH+VAC 60%
- Холодильники бытовые:
8418.21
- - Компрессионные
CTH или CTSH+VAC 60%
8418.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 60%
8418.30
- Морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л
CTH или CTSH+VAC 60%
8418.40
- Морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 л
CTH или CTSH+VAC 60%
8418.50
- Мебель (камеры, шкафы, витрины, прилавки и аналогичная мебель) для хранения и демонстрации, со встроенным холодильным или морозильным оборудованием, прочая
CTH или CTSH+VAC 60%
- Оборудование холодильное или морозильное прочее; тепловые насосы:
8418.61
- - Тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 84.15
CTH или CTSH+VAC 60%
8418.69
- - Прочее
CTH или CTSH+VAC 60%
- Части:

8421.31
- - Іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгілері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8421.32
- - Ішкі жану қозғалтқыштарының пайдаланылған газдарын тазарту немесе сүзу үшін біріктірілген немесе біріктірілмеген каталитикалық түрлендіргіштер немесе бөлшектер сүзгілері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8421.39
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Бөліктер:
8421.91
- - Центрифугалар, соның ішінде центрифугалық кептіргіштер
CTH
8421.99
- - Өзге
CTH
84.22
Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелерді немесе басқа да ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдықтар; бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа да ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе заттаңбалауға арналған жабдықтар; шөлмектер, банкалар, тубалар және осыған ұқсас сыйымдылықтарды қалпақшалармен немесе қақпақтармен тұмшалап тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе орауға арналған жабдықтар (буып-түю материалының термоотыратын тауарды орайтын жабдықты қоса алғанда) басқалар; сусындарды газдауға арналған жабдық
- Ыдыс жуғыш машиналар:
8422.11
- - Тұрмыстық
CTH немесе VAC 40%
8422.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
8422.20
- Бөтелкелерді немесе басқа да ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық
CTH немесе VAC 40%
8422.30
- Бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа да ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе заттаңбалауға арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақтармен тұмшалап тығындауға арналған жабдық; сусындарды газдауға арналған жабдық
CTH немесе VAC 40%
8422.40
- Буып-түюге немесе орауға арналған жабдықтар (буып-түю материалының термоотыратын тауарды орайтын жабдықты қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40%
8422.90
- Бөліктері
CTH
84.23
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен іске қосылатын есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдық (сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары таразыдан басқа); барлық түрдегі таразыларға арналған әртүрлі салмақтар
8423.10
- Емшектегі балаларды қоса алғанда, адамдарды өлшеуге арналған таразылар; тұрмыстық таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8423.20
- Конвейерлерде бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8423.30
- Тұрақты массаға реттелген таразылар және бункерлік таразыларды қоса алғанда, белгілі массадағы жүкті ыдысқа немесе контейнерге жүктейтін таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423.81
- - Өлшеудің ең жоғары массасы 30 кг аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8423.82
- - Өлшеудің ең жоғары массасы 30 кг астам, бірақ 5000 кг аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8421.31
- - Воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
CTH или CTSH+VAC 50%
8421.32
- - Каталитические нейтрализаторы или сажевые фильтры, комбинированные или некомбинированные, для очистки или фильтрации выхлопных газов двигателей внутреннего сгорания
CTH или CTSH+VAC 50%
8421.39
- - Прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
- Части:
8421.91
- - Центрифуг, включая центробежные сушилки
CTH
8421.99
- - Прочие
CTH
84.22
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
- Посудомоечные машины:
8422.11
- - Бытовые
CTH или VAC 40%
8422.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
8422.20
- Оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей
CTH или VAC 40%
8422.30
- Оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков
CTH или VAC 40%
8422.40
- Оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее
CTH или VAC 40%
8422.90
- Части
CTH
84.23
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов
8423.10
- Весы для взвешивания людей, включая грудных детей; весы бытовые
CTH или CTSH+VAC 40%
8423.20
- Весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
CTH или CTSH+VAC 40%
8423.30
- Весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
CTH или CTSH+VAC 40%
- Оборудование для взвешивания прочее:
8423.81
- - С максимальной массой взвешивания не более 30 кг
CTH или CTSH+VAC 50%
8423.82
- - С максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг
CTH или CTSH+VAC 50%

8423.89
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8423.90
- Барлық типті таразыларға арналған әртүрлі салмақтар; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
84.24
Сұйықтықты немесе ұнтақты лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқарылатын немесе онсыз); зарядталған немесе жүктелмеген өрт сөндіргіштер; бүріккіштер және ұқсас құрылғылар; бу ағынды немесе құм ағынды және ұқсас лақтырылатын құрылғылар
8424.10
- Зарядталған немесе зарядталмаған өрт сөндіргіштер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8424.20
- Бүріккіштер және ұқсас құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8424.30
- Бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және ұқсас лақтырылатын құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған бүріккіштер:
8424.41
- - Тасымалданатын бүріккіштер
CTH
8424.49
- - Өзгелері
CTH
- Өзге де құрылғылар:
8424.82
- - Ауыл шаруашылығы немесе бағбандық үшін
CTH
8424.89
- - Өзгелері
CTH
8424.90
- Бөліктері
CTH
84.25
Аспалы көтергіштерден басқа көтергіш аспалар мен көтергіштер; шығырлар мен кабестандар; домкраттар
- Көтергіш тальдар мен көтергіштер (көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын аспалы көтергіштерден немесе көтергіштерден басқа):
8425.11
- - Жетегі электр қозғалтқышынан
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8425.19
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Шығырлар; кабестандар:
8425.31
- - Жетегі электр қозғалтқышынан
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8425.39
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Домкраттар; көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын көтергіштер:
8425.41
- - Стационарлық гараж көтергіштер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8425.42
- - Өзге де домкраттар мен көтергіштер, гидравликалық
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8425.49
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.26
Кеме деррик-крандары; кабель-крандарды қоса алғанда, көтергіш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, порталды тиегіштер және көтергіш кранмен жабдықталған арбалар
- Көпірлі, мосы крандар, көпірлі қайта тиегіштер, жылжымалы көтергіш фермалар және порталды тиегіштер:
8426.11
- - Қозғалмайтын тіректердегі көпірлі крандар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.12
- - Доңғалақты қозғалмалы көтергіш фермалар және порталды тиегіштер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.19
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.20
- Мұнаралы крандар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.30
- Тіректегі порталды немесе жебелі крандар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өздігінен жүретін өзге де механизмдер:

8423.89
- - Прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8423.90
- Разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания
CTH или CTSH+VAC 50%
84.24
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424.10
- Огнетушители заряженные или незаряженные
CTH или CTSH+VAC 40%
8424.20
- Пульверизаторы и аналогичные устройства
CTH или CTSH+VAC 40%
8424.30
- Машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
CTH или CTSH+VAC 40%
- Распылители для сельского хозяйства или садоводства:
8424.41
- - Распылители переносные
CTH
8424.49
- - Прочие
CTH
- Устройства прочие:
8424.82
- - Для сельского хозяйства или садоводства
CTH
8424.89
- - Прочие
CTH
8424.90
- Части
CTH
84.25
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты
- Тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):
8425.11
- - С приводом от электрического двигателя
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8425.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Лебедки; кабестаны:
8425.31
- - С приводом от электрического двигателя
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8425.39
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:
8425.41
- - Стационарные гаражные подъемники
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8425.42
- - Прочие домкраты и подъемники, гидравлические
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8425.49
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.26
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном
- Краны мостовые, козловые, мостовые перегружатели, фермы подъемные подвижные и погрузчики портальные:
8426.11
- - Краны мостовые на неподвижных опорах
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.12
- - Фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.20
- Краны башенные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.30
- Краны портальные или стреловые на опоре
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Механизмы самоходные прочие:

8426.41
- - Дөңгелекпен жүретін
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.49
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де механизмдер:
8426.91
- - Жол автокөлік құралдарына монтаждауға арналған
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8426.99
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.27
Ашамен көтеретін автотиегіштер; көтеру немесе тиеу-түсіру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де арбалар
8427.10
- Көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен жарақтандырылған, электр қозғалтқышынан жетегі бар өздігінен жүретін жүк тиегіштер мен арбалар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8427.20
-Көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен жарақтандырылған жүк тиегіштер мен арбалар, өздігінен жүретін өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8427.90
-Көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен жарақтандырылған жүк тиегіштер мен арбалар, өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.28
Өзге де көтеруге, орнын ауыстыруға, тиеуге немесе түсіруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифттер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар)
8428.10
- Аспалы лифтілер мен көтергіштер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.20
- Пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де тауарларға немесе материалдарға арналған үздіксіз жұмыс істейтін элеваторлар мен конвейерлер:
8428.31
- - Жер асты жұмыстарына арналған
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.32
- - Өзге де шөмішті
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.33
- - Өзге де таспалы
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.39
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.40
- Эскалаторлар және қозғалатын жаяу жүргіншілер жолдары
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.60
- Арқанды жолаушылар және жүк жолдары, шаңғы көтергіштер; фуникулерлерге арналған тартқыш механизмдер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.70
- Өнеркәсіптік роботтар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8428.90
- Өзге де жабдық
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.29
Бұрылмайтын және бұрылатын үйіндісі бар бульдозерлер, грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, экскаваторлар, бір шөмішті тиегіштер, таптау машиналары және өздігінен жүретін жол катоктары
- Бұрылыс және бұрылыс үйіндісі бар бульдозерлер:
8429.11
- - Шынжыр табанды
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8429.19
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8429.20
- Грейдерлер мен жоспарлаушылар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8429.30
- Скреперлер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%

8426.41
- - На колесном ходу
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.49
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Механизмы прочие:
8426.91
- - Предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8426.99
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.27
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием
8427.10
- Погрузчики и тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, самоходные с приводом от электрического двигателя
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8427.20
- Погрузчики и тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, самоходные прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8427.90
- Погрузчики и тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.28
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие
8428.10
- Лифты и подъемники скиповые
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.20
- Пневматические подъемники и конвейеры
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428.31
- - Специально предназначенные для подземных работ
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.32
- - Ковшовые прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.33
- - Ленточные прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.39
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.40
- Эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.60
- Канатные пассажирские и грузовые дороги, лыжные подъемники; тяговые механизмы для фуникулеров
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.70
- Промышленные роботы
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8428.90
- Оборудование прочее
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.29
Бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
- Бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом:
8429.11
- - Гусеничные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8429.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8429.20
- Грейдеры и планировщики
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8429.30
- Скреперы
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%

8429.40
- Тегістеу машиналары және жол катоктары
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Механикалық күректер, экскаваторлар және бір шөмішті тиегіштер:
8429.51
- - Бір шөмішті фронтальды тиегіштер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8429.52
- - Толық бұрылатын машиналар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8429.59
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.30
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді орнын ауыстыруға, жоспарлауға, пішіндеуге, қазуға, нығыздауға, қазуға немесе бұрғылауға арналған өзге де машиналар мен механизмдер; қадаларды қағуға және алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8430.10
- Қада қағуға және алуға арналған жабдық
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8430.20
- Соқалы және роторлы қар тазалағыштар
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Көмір немесе тау жыныстарын өндіруге арналған шабу машиналары және туннель тесетін машиналар:
8430.31
- - Өздігінен жүретін
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8430.39
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Бұрғылау немесе үңгілеу машиналары өзге де:
8430.41
- - Өздігінен жүретін
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8430.49
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8430.50
- Өзге де өздігінен жүретін машиналар мен механизмдер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өздігінен жүрмейтін өзге де машиналар мен механизмдер:
8430.61
- - Нығыздауға немесе нығыздауға арналған машиналар мен механизмдер
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8430.69
- - Өзгелері
84.31 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.31
Тек қана немесе негізінен 84.25 – 84.30 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлшектер
8431.10
- 84.25 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері
CTH
8431.20
- 84.27 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері
CTH
- 84.28 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері:
8431.31
- - Лифтілер, аспалы көтергіштер немесе эскалаторлар
CTH
8431.39
- - Өзгелері
CTH
- 84.26, 84.29 немесе 84.30 тауар позициясындағы машиналар немесе механизмдер:
8431.41
- - Шөміштер, грейферлер, қармауыштар және қауғалар
CTH+VAC 50%
8431.42
- - Бұрылмайтын немесе бұрылатын бульдозерлердің үйінділері
CTH+VAC 50%
8431.43
- - 8430.41 немесе 8430.49 қосалқы позициясындағы бұрғылау немесе ұңғылау машиналарының бөліктері
CTH
8431.49
- - Өзгелері
CTH
84.32
Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған катоктар
8432.10
- Соқалар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Тырмалар, қопсытқыштар, қопсытқыштар, отауыштар және кетпендер:

8429.40
- Машины трамбовочные и катки дорожные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Лопаты механические, экскаваторы и одноковшовые погрузчики:
8429.51
- - Погрузчики одноковшовые фронтальные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8429.52
- - Машины полноповоротные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8429.59
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.30
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные
8430.10
- Оборудование для забивки и извлечения свай
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8430.20
- Снегоочистители плужные и роторные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Врубовые машины для добычи угля или горных пород и машины туннелепроходческие:
8430.31
- - Самоходные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8430.39
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Бурильные или проходческие машины прочие:
8430.41
- - Самоходные
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8430.49
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8430.50
- Машины и механизмы самоходные прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
- Машины и механизмы несамоходные прочие:
8430.61
- - Машины и механизмы для трамбования или уплотнения
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
8430.69
- - Прочие
CTH, за исключением 84.31, или CTH+VAC 50%
84.31
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 84.25 – 84.30
8431.10
- Машин или механизмов товарной позиции 84.25
CTH
8431.20
- Машин или механизмов товарной позиции 84.27
CTH
- Машин или механизмов товарной позиции 84.28:
8431.31
- - Лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
CTH
8431.39
- - Прочие
CTH
- Машин или механизмов товарной позиции 84.26, 84.29 или 84.30:
8431.41
- - Ковши, грейферы, захваты и черпаки
CTH+VAC 50%
8431.42
- - Отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
CTH+VAC 50%
8431.43
- - Части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430.41 или 8430.49
CTH
8431.49
- - Прочие
CTH
84.32
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок
8432.10
- Плуги
CTH или CTSH+VAC 50%
- Бороны, рыхлители, культиваторы, полольники и мотыги:

8436.99
- Өзгелері
CTH
84.37
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ дақылдарын өңдеуге арналған жабдықтар
8437.10
- Тұқымды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
СTH немесе CTSH+VAC 50%
8437.80
- Өзге де жабдықтар
СTH немесе CTSH+VAC 50%
8437.90
- Бөліктері
CTH
84.38
Жануарларды немесе ұшпайтын өсімдік майын немесе майды тұндыруға немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық
8438.10
- Нан-тоқаш өнімдерін, макарон, спагетти немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.20
- Кондитерлік өнеркәсіпке, какао-ұнтақ немесе шоколад өндіруге арналған жабдық
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.30
- Қант өнеркәсібіне арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.40
- Сыра қайнату өнеркәсібіне арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.50
- Етті немесе құсты өңдеуге арналған жабдық
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.60
- Жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді өңдеуге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.80
- Өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8438.90
- Бөліктері
CTH
84.39
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге немесе қағаз немесе картон дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
8439.10
- Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге арналған жабдық
CTH
8439.20
- Қағаз немесе картон жасауға арналған жабдық
CTH
8439.30
- Қағазды немесе картонды әрлеуге арналған жабдық
CTH
- Бөліктері:
8439.91
- - Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге арналған жабдықтар
CTH
8439.99
- - Өзгелері
CTH
84.40
Кітап блоктарын тігуге арналған машиналарды қоса алғанда, түптеу жабдығы
8440.10
- Құрал-жабдықтар
CTH
8440.90
- Бөліктері
CTH
84.41
Барлық үлгідегі кесетін машиналарды қоса алғанда, қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтар, өзгелері
8441.10
- Кесетін машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8441.20
- Пакеттерді, қаптарды немесе конверттерді дайындауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8441.30
- Картон қораптарды, қораптарды, жәшіктерді, құбырларды, барабандарды немесе ұқсас ыдыстарды қалыптаудан өзгеше тәсілдермен дайындауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8441.40
- Қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған бұйымдарды қалыптауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8436.99
- - Прочие
CTH
84.37
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки злаковых или сухих бобовых овощей, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8437.10
- Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей
СTH или CTSH+VAC 50%
8437.80
- Оборудование прочее
СTH или CTSH+VAC 50%
8437.90
- Части
CTH
84.38
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
8438.10
- Оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.20
- Оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.30
- Оборудование для сахарной промышленности
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.40
- Оборудование для пивоваренной промышленности
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.50
- Оборудование для переработки мяса или птицы
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.60
- Оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.80
- Оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 40%
8438.90
- Части
CTH
84.39
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8439.10
- Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
CTH
8439.20
- Оборудование для изготовления бумаги или картона
CTH
8439.30
- Оборудование для отделки бумаги или картона
CTH
- Части:
8439.91
- - Оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
CTH
8439.99
- - Прочие
CTH
84.40
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
8440.10
- Оборудование
CTH
8440.90
- Части
CTH
84.41
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8441.10
- Машины резательные
CTH или CTSH+VAC 50%
8441.20
- Машины для изготовления пакетов, мешков или конвертов
CTH или CTSH+VAC 50%
8441.30
- Машины для изготовления картонных коробок, коробок, ящиков, труб, барабанов или аналогичных емкостей способами, отличными от формования
CTH или CTSH+VAC 50%
8441.40
- Машины для формования изделий из бумажной массы, бумаги или картона
CTH или CTSH+VAC 50%

8441.80
- Өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8441.90
- Бөліктері
CTH
84.42
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа формаларын дайындауға немесе дайындауға арналған машиналар, аппаратура және жабдықтар (84.56 – 84.65 тауар позицияларының жабдықтарынан басқа); пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандары; баспа мақсаты үшін дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, жіппен оранған, тегістелген немесе жылтыратылған)
8442.30
- Машиналар, аппаратура және жарақтар
CTH
8442.40
- Жоғарыда аталған машиналардың, аппаратураның немесе жарақтың бөліктері
CTH
8442.50
- Пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа қалыптары; баспа мақсаты үшін дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, жонылған, тегістелген немесе жылтыратылған)
CTH
84.43
84.42 тауар позициясының пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары және біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары
- Пластиналар, цилиндрлер және 84.42 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары:
8443.11
- - Офсетті басып шығаруға арналған орамды машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.12
- - Офсеттік баспаға арналған, парақты, кеңселік машиналар (ашық түрде бір жағы 22 см аспайтын, ал екіншісі – 36 см аспайтын парақтарды пайдаланатын))
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.13
- - Өзге де офсеттік баспа машиналары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.14
- - Жоғары баспаға арналған, флексографиялық машиналарды қоспағанда, орамды машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.15
- - Флексографиялардан басқа, орауыштардан басқа, жоғары баспаға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.16
- - Флексографиялық баспаға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.17
- - Терең баспаға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.19
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшіру аппараттары және өзге де факсимильдік аппараттар:
8443.31
- - Есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар басып шығару, көшіру немесе факсимильді беру сияқты екі немесе одан да көп функцияларды орындайтын машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.32
- - Есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар өзге де
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8443.39
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Бөлшектер мен керек-жарақтар:
8443.91
- - 84.42 тауар позициясының пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандары арқылы басу үшін пайдаланылатын баспа машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары
СTH

8441.80
- Оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8441.90
- Части
CTH
84.42
Машины, аппаратура и оснастка (кроме оборудования товарных позиций 84.56 –84.65) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8442.30
- Машины, аппаратура и оснастка
CTH
8442.40
- Части к вышеупомянутым машинам, аппаратуре или оснастке
CTH
8442.50
- Пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
CTH
84.43
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 84.42; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности
- Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 84.42:
8443.11
- - Машины для офсетной печати рулонные
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.12
- - Машины для офсетной печати, листовые, конторские (использующие листы, у которых в развернутом виде одна сторона не более 22 см, а другая – не более 36 см)
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.13
- - Машины для офсетной печати прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.14
- - Машины для высокой печати, рулонные, за исключением флексографических
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.15
- - Машины для высокой печати, кроме рулонных, за исключением флексографических
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.16
- - Машины для флексографической печати
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.17
- - Машины для глубокой печати
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.19
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
- Принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие:
8443.31
- - Машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.32
- - Прочие, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
CTH или CTSH+VAC 40%
8443.39
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
- Части и принадлежности:
8443.91
- - Части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 84.42
СTH

8443.99
- - Өзгелері
СTH немесе VAC 40%
8444.00
Химиялық тоқыма материалдарын жұлу, созу, текстуралау немесе кесуге арналған машиналар
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.45
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; иіру, тігу немесе ширату машиналары және тоқыма иірімжіпті дайындауға арналған басқа да жабдықтар; піллә орайтын немесе орайтын (нақтылауды қоса алғанда) тоқыма машиналары және 84.46 немесе 84.47 тауар позициясының машиналарында пайдалану үшін тоқыма иірімжіпті дайындайтын машиналар
- Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар:
8445.11
- - Түтетін
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.12
- - Тарақтап түтетін
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.13
- - Таспалы немесе тегістейтін
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.19
- - Өзгелері
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.20
- Иіру тоқыма машиналары
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.30
- Жіп есу немесе ширату тоқыма машиналары
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.40
- Орау тоқыма машиналары (арқаужіп орауды қоса алғанда) немесе піллә орайтын машиналар
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8445.90
- Өзгелері
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.46
Тоқу станоктары
8446.10
- Ені 30 см аспайтын маталарды дайындау үшін
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Ені 30 см асатын маталарды дайындауға арналған қайықты:
8446.21
- - Жетегі қозғалтқыштан
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8446.29
- - Өзгелері
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8446.30
- Ені 30 см асатын матаны дайындауға арналған
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.47
Тоқыма, тоқу-тігу машиналары, оқа жібі, тюль, шілтер, кесте тігу, тоқыма тоқу немесе желі тоқуға арналған машиналар және тафтингті машиналар
- Дөңгелете тоқу машиналары:
8447.11
- - Диаметрі 165 мм аспайтын цилиндрлі
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8447.12
- - Диаметрі 165 мм астам цилиндрлі
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8447.20
- Жазық тоқу машиналары; тоқу-тігу машиналары
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8447.90
- Өзгелері
84.48 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.48
84.44, 84.45, 84.46 немесе 84.47 тауар позициясының машиналарымен пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергіш кареткалар, жаккард машиналары, автоматты тоқтату тетіктері, қайықтарды ауыстыру тетіктері); тек қана немесе негізінен осы тауар позициясының немесе 84.44, 84.45, 84.46 немесе 84.47 тауар позициясының машиналарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйізгілер, инелі гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықтар, ремизкалар және ремиздік рамалар, трикотаж инелер)

8443.99
- - Прочие
СTH или VAC 40%
8444.00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
84.45
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 84.46 или 84.47
- Машины для подготовки текстильных волокон:
8445.11
- - Чесальные
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.12
- - Гребнечесальные
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.13
- - Ленточные или ровничные
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.20
- Прядильные текстильные машины
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.30
- Тростильные или крутильные текстильные машины
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.40
- Мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8445.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
84.46
Станки ткацкие
8446.10
- Для изготовления тканей шириной не более 30 см
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
- Челночные для изготовления тканей шириной более 30 см:
8446.21
- - С приводом от двигателя
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8446.29
- - Прочие
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8446.30
- Бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
84.47
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
- Машины кругловязальные:
8447.11
- - С цилиндром диаметром не более 165 мм
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8447.12
- - С цилиндром диаметром более 165 мм
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8447.20
- Машины плосковязальные; вязально-прошивные машины
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
8447.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.48, или CTH+VAC 50%
84.48
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 84.44, 84.45, 84.46 или 84.47 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 84.44, 84.45, 84.46 или 84.47 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы)

- 84.44, 84.45, 84.46 немесе 84.47тауар позициясы машиналары үшін қосалқы жабдықтар:
8448.11
- - Ремизкөтергіш кареткалар және жаккардты машиналар; карталар санын азайтуға арналған механизмдер, аталған машиналармен бірге пайдалануға арналған көшіру, картон кесу немесе картамен тігу машиналары
CTH немесе VAC 50%
8448.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
8448.20
- 84.44 тауар позициясының машиналарына немесе олардың қосалқы құрылғыларына бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
- 84.45 тауар позициясының машиналарына немесе олардың қосалқы құрылғыларына бөлшектер мен керек-жарақтар:

- Оборудование вспомогательное для машин товарной позиции 84.44, 84.45, 84.46 или 84.47:
8448.11
- - Ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
CTH или VAC 50%
8448.19
- - Прочие
CTH или VAC 50%
8448.20
- Части и принадлежности к машинам товарной позиции 84.44 или их вспомогательным устройствам
CTH
- Части и принадлежности к машинам товарной позиции 84.45 или их вспомогательным устройствам:

8448.31
- - Инелі гарнитура
CTH
8448.32
- - Инелі гарнитурадан басқа, тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
CTH
8448.33
- - Ұршық, мүйізшелер, сақиналар мен жүгіргіштер
CTH
8448.39
- - Өзгелері
CTH
- Тоқу станоктарына немесе олардың қосалқы құрылғыларына бөлшектер мен керек-жарақтар:
8448.42
- - Тоқу станоктарына арналған бердо, ремизкалар және ремиз рамалары
CTH
8448.49
- - Өзгелері
CTH
- 84.47 тауар позициясының машиналарына немесе олардың қосалқы құрылғыларына бөлшектер мен керек-жарақтар:
8448.51
- - Платиналар, инелер және ілгек, тігіс жасау, тігу, өру үшін пайдаланылатын т.б. элементтер
CTH
8448.59
- - Өзгелері
CTH
8449.00
Тебіскі қалпақшаларын өндіруге арналған жабдықтарды қоса алғанда, киіз немесе тебіскі немесе тоқылмаған материалдарды кесектегі немесе пішіндегі өндіруге немесе өңдеуге арналған жабдық; қалпақшаларды дайындауға арналған қалыптар
CTH
84.50
Сығу құрылғысымен жабдықталған машиналарды қоса алғанда, кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын орындарға арналған машиналар
- 10 кг артық құрғақ киім сыймайтын машиналары:
8450.11
- - Толық автоматты машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8450.12
- - Ортадан тепкіш сығу құрылғысы орнатылған өзге де машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8450.19
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8450.20
- 10 кг астам құрғақ киім сыятын машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 60%
8450.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.51
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, өңдеуге, иірімжіптерді, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (84.50 тауар позициясының машиналарынан басқа) және линолеум сияқты еден жабындарын өндірісінде пайдаланылатын мата немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарын орауға, тарқатуға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
8451.10
- Құрғақ тазалауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Кептіру машиналары:
8451.21
- - 10 кг артық құрғақ киім сыймайтын
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.30
- Үтіктеу машиналары мен престері (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.40
- Жууға, ағартуға немесе бояуға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.50
- Тоқыма маталарды орауға, тарқатуға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.80
- Өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451.90
- Бөліктері
CTH
84.52
84.40 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа, тігін машиналары; тігін машиналарына арналған жиһаз, негіздер мен футлярлар; тігін машиналарына арналған инелер

8448.31
- - Гарнитура игольчатая
CTH
8448.32
- - Машин для подготовки текстильных волокон, кроме игольчатой гарнитуры
CTH
8448.33
- - Веретена, рогульки, кольца и бегунки
CTH
8448.39
- - Прочие
CTH
- Части и принадлежности к ткацким станкам или их вспомогательным устройствам:
8448.42
- - Берда, ремизки и ремизные рамы для ткацких станков
CTH
8448.49
- - Прочие
CTH
- Части и принадлежности к машинам товарной позиции 84.47 или их вспомогательным устройствам:
8448.51
- - Платины, иглы и другие элементы, служащие для образования петель, швов, стежков, переплетений
CTH
8448.59
- - Прочие
CTH
8449.00
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
CTH
84.50
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством
- Машины емкостью не более 10 кг сухого белья:
8450.11
- - Полностью автоматические машины
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.12
- - Машины со встроенным центробежным отжимным устройством прочие
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.19
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.20
- Машины емкостью более 10 кг сухого белья
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.51
Оборудование (кроме машин товарной позиции 84.50) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов
8451.10
- Машины для сухой чистки
CTH или CTSH+VAC 40%
- Машины сушильные:
8451.21
- - Емкостью не более 10 кг сухого белья
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.30
- Гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов)
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.40
- Машины для промывки, беления или крашения
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.50
- Машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.80
- Оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.90
- Части
CTH
84.52
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 84.40; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин

8457.10
- Өңдеу орталықтары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8457.20
- Бір позициялы агрегатты станоктар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8457.30
- Көп позициялы агрегаттық станоктар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.58
Металл кесетін токарлық станоктар (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда)
- Көлденең:
8458.11
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8458.19
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де токарлық станоктар:
8458.91
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8458.99
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.59
84.58 тауар позициясының токарь станоктарынан (көп мақсатты токарь станоктарын қоса алғанда) басқа, металды жою арқылы бұрғылауға, тегістеуге, фрезерлеуге, сыртқы немесе ішкі оюды кесуге арналған металл кесетін станоктар (желілік құрылым агрегат станоктарын қоса алғанда)
8459.10
- Сызықтық құрылым агрегаттық станоктар

8457.10
- Центры обрабатывающие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8457.20
- Станки агрегатные однопозиционные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8457.30
- Станки агрегатные многопозиционные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.58
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие
- Горизонтальные:
8458.11
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8458.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Станки токарные прочие:
8458.91
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8458.99
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.59
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 84.58
8459.10
- Станки агрегатные линейного построения

8459.69
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8459.70
- Өзге де бұранда кесу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.60
Сыдыру-ажарлау, қайрау, ажарлау, хонингтеу, ысқылау, жылтырату станоктары және 84.61 тауар позициясының тіс кесу, тісті ажарлау немесе тісті өңдеу станоктарынан басқа, тегістеу тастарының, абразивтердің немесе жылтырату құралдарының көмегімен металдарды немесе металл қышты таза өңдеудің басқа операцияларын орындауға арналған станоктар
- Жалпақ тегістеу станоктары:
8460.12
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.19
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де ыспалау станоктары:
8460.22
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын орталықсыз тегістеу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.23
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын дөңгелектеп тегістеу станоктары, өзге де
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.24
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын, өзге де
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.29
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Қайрау станоктары (кесетін аспаптар үшін):
8460.31
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.39
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.40
- Хонинг немесе жетілдіру станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8460.90
- Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.61
Бойлық-сүргілеу, көлденең-сүргілеу, қашау, созу, тіс кесу, тісті тегістеу немесе тісті өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды жою арқылы металдарды немесе металл қышты өңдеуге арналған басқа жерлерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа да станоктар
8461.20
- Көлденең-сүргілеу немесе қашау станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8461.30
- Созу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8461.40
- Тісті кесу, тісті ыспалау немесе тісті өңдеу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8461.50
- Аралау немесе кесу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8461.90
- Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.62
Металдарды көлемді қалыптап, соғып немесе қалыптап өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда); (прокаттық стандардан басқа) ию, жиекті ию, түзету, кесу, тесу немесе шабу металдарды өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда) (сүйреуге арналған станоктардан басқа) ; жоғарыда аталмаған металдарды немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған престер
- Көлемді штамптау, штамптау (престерді қоса алғанда) және соғу арқылы ыстық қалыптау машиналары:

8459.69
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8459.70
- Станки резьбонарезные прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.60
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 84.61
- Станки плоскошлифовальные:
8460.12
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Станки шлифовальные прочие:
8460.22
- - Cтанки бесцентрово-шлифовальные с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.23
- - Cтанки кругло-шлифовальные с числовым программным управлением, прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.24
- - C числовым программным управлением, прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.29
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Станки заточные (для режущих инструментов):
8460.31
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.39
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.40
- Станки хонинговальные или доводочные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8460.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.61
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные
8461.20
- Станки поперечно-строгальные или долбежные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8461.30
- Станки протяжные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8461.40
- Станки зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8461.50
- Станки пильные или отрезные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8461.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.62
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше
- Машины горячей формовки путем объемной штамповки, штамповки (включая прессы) и ковки:

8462.11
- - Жабық штамптау машиналары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.19
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Тегіс бұйымдарға арналған иілгіш, жиекті иілгіш, дұрыс (табақты иілгіш престерді қоса алғанда) машиналар:
8462.22
- - Профильдерді қалыптау машиналары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.23
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын жапырақ иілгіш престер
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.24
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын панельді игіш машиналар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.25
- - Сандық бағдарламалық басқаруы бар роликті машиналар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.26
- - Өзге де сандық бағдарламалық басқарылатын иілгіш, жиекті игіш, дұрыс машиналар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.29
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Бойлық тескіш және кесетін бұйымдардан басқа, жазық бұйымдарға арналған бойлық желілік кесу, көлденең кесу және өзге де кесу машиналары (престерден басқа):
8462.32
- - Бойлық кесу сызықтары және көлденең кесу сызықтары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.33
- - Сандық бағдарламалық басқарумен кесетін машиналар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.39
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Аралас тесу және кесу машиналарын қоса алғанда, жалпақ бұйымдарға арналған тесу, кесу немесе ойып кесу машиналары (престерден басқа):
8462.42
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.49
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Құбырларды, түтіктерді, қуыс профильдерді және шыбықтарды өңдеуге арналған машиналар (престерден басқа):
8462.51
- - Сандық бағдарламалық басқарылатын
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.59
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Металдарды суықтай өңдеуге арналған престер:
8462.61
- - Гидравликалық престер
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.62
- - Механикалық престер
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.63
- - Сервопресстер
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.69
- - Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8462.90
- Өзге
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.63
Металдарды немесе металлқышты өңдеуге арналған станоктар
8463.10
- Шыбықтарды, құбырларды, профильдерді, сымдарды немесе ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8463.20
- Бұрандыбүрлеу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8463.30
- Сымнан бұйымдар жасауға арналған машиналар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%

8462.11
- - Машины штамповки в закрытых штампах
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.19
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая листогибочные прессы) для плоских изделий:
8462.22
- - Машины для формования профилей
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.23
- - Прессы листогибочные с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.24
- - Машины панелегибочные с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.25
- - Машины валковые с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.26
- - Прочие машины гибочные, кромкогибочные, правильные, с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.29
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Линии продольной резки, линии поперечной резки и прочие отрезные машины (кроме прессов) для плоских изделий, кроме комбинированных пробивных и отрезных:
8462.32
- - Линии продольной резки и линии поперечной резки
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50
8462.33
- - Машины отрезные с числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50
8462.39
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Машины пробивные, вырубные или высечные (кроме прессов) для плоских изделий, включая машины комбинированные пробивные и отрезные:
8462.42
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.49
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Машины для обработки труб, трубок, полых профилей и прутков (кроме прессов):
8462.51
- - С числовым программным управлением
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.59
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Прессы для холодной обработки металлов:
8462.61
- - Прессы гидравлические
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.62
- - Прессы механические
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.63
- - Сервопрессы
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.69
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8462.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.63
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие
8463.10
- Станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8463.20
- Станки резьбонакатные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8463.30
- Машины для изготовления изделий из проволоки
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%

8463.90
- Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.64
Тасты, қышты, бетонды, асбоцементті немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
8464.10
- Аралау станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8464.20
- Тегістеу немесе жылтырату станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8464.90
- Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.65
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаны немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар (шеге, қапсырма, желім көмегімен немесе басқа да тәсілмен жинауға арналған машиналарды қоса алғанда)
8465.10
- Осы операциялар арасында құралды ауыстырмай механикалық өңдеу бойынша түрлі операцияларды орындауға қабілетті станоктар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.20
- Өңдеу орталықтары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзгелері:
8465.91
- - Механикалық аралар
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.92
- - Сүргілеу, фрезерлік немесе сүргілеу-оймыштау станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.93
- - Тегістеу, құм тегістеу немесе жылтырату станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.94
- - Ию немесе құрастыру машиналары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.95
- - Бұрғылау немесе қашау станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.96
- - Шабу, уату немесе аршу станоктары
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8465.99
- - Өзгелері
84.66 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.66
Тек қана немесе негізінен 84.56 – 84.65 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар, құрал-саймандарды немесе бөлшектерді бекітуге арналған құрылғыларды, өздігінен ашылатын бұранда кесетін бастиектерді, бөлгіш бастиектерді және жабдыққа арналған басқа да арнайы құралдарды қоса алғанда; қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған құралдар
8466.10
- Құралды бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұрандалы кескіш бастиектер
CTH
8466.20
- Өңделетін бөлшектерді бекітуге арналған құрылғылар
CTH
8466.30
- Бөлгіш бастиектер және жабдыққа арналған басқа да арнайы құралдар
CTH
- Өзгелері:
8466.91
- - 84.64 тауар позициясының станоктарына
CTH
8466.92
- - 84.65 тауар позициясының станоктарына
CTH
8466.93
- - 84.56-84.61 тауар позицияларының станоктарына
CTH
8466.94
- - 84.62 немесе 84.63 тауар позициясының станоктарына
CTH немесе VAC 50%
84.67
Пневматикалық, гидравликалық немесе электр немесе электр емес қозғалтқышы бар қол аспаптары
- Пневматикалық:
8467.11
- - Айналмалы әрекет ететін (аралас айналмалы-соққылау әрекетін қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8463.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.64
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла
8464.10
- Станки пильные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8464.20
- Станки шлифовальные или полировальные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8464.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.65
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, твердой резины, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов
8465.10
- Станки, способные выполнять различные операции по механической обработке без смены инструмента между этими операциями
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.20
- Обрабатывающие центры
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
- Прочие:
8465.91
- - Пилы механические
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.92
- - Станки строгальные, фрезерные или строгально-калевочные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.93
- - Станки шлифовальные, пескошлифовальные или полировальные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.94
- - Машины гибочные или сборочные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.95
- - Станки сверлильные или долбежные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.96
- - Станки рубильные, дробильные или лущильные
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
8465.99
- - Прочие
CTH, за исключением 84.66, или CTH+VAC 50%
84.66
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 84.56 – 84.65, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к оборудованию; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов
8466.10
- Приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки
CTH
8466.20
- Приспособления для крепления обрабатываемых деталей
CTH
8466.30
- Делительные головки и другие специальные приспособления к оборудованию
CTH
- Прочие:
8466.91
- - К станкам товарной позиции 84.64
CTH
8466.92
- - К станкам товарной позиции 84.65
CTH
8466.93
- - К станкам товарных позиций 84.56 – 84.61
CTH
8466.94
- - К станкам товарной позиции 84.62 или 84.63
CTH или VAC 50%
84.67
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
- Пневматические:
8467.11
- - Вращательного действия (включая комбинированные вращательно-ударного действия)
CTH или CTSH+VAC 50%

8467.19
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Электр қозғалтқышы орнатылған:
8467.21
- - Барлық типті бұрғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8467.22
- - Аралар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8467.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де құралдар:
8467.81
- - Шынжырлы аралар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8467.89
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Бөліктері:
8467.91
- - Шынжырлы ара
CTH
8467.92
- - Пневматикалық аспаптар
CTH
8467.99
- - Өзгелері
CTH
84.68
85.15 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, кесуге жарамды немесе жарамсыз төмен температуралы дәнекерлеуге, жоғары температуралы дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған жабдықтар мен аппараттар; газда жұмыс істейтін үстіңгі қабаттағы термоөңдеуге арналған машиналар мен аппараттар
8468.10
- Үрлемелі газды жанарғылар, қол
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8468.20
- Газбен, өзге де газбен жұмыс істейтін жабдықтар мен аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8468.80
- Өзге де жабдықтар мен аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8468.90
- Бөліктері
CTH
84.70
Есептеу функциялары бар деректерді жазуға, шығаруға және көзбен көруге арналған есептеу машиналары мен қалта машиналары; бухгалтерлік машиналар, почта таңбалау машиналары, билет аппараттары және есептеу құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; кассалық аппараттар
8470.10
- Сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті электрондық калькуляторлар және есептеу функциясы бар деректерді жазуға, жаңғыртуға және көзбен көруге арналған қалта машиналары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
- Өзге де электрондық есептегіш машиналар:
8470.21
- - Баспа құрылғысы ішіне онатылған
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8470.29
- - Өзгелері
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8470.30
- Өзге де есептегіш машиналар
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8470.50
- Кассалық аппараттар
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8470.90
- Өзгелері
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
84.71
Есептеуіш машиналар және олардың блоктары; магнитті немесе оптикалық есептеуіш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
8471.30
- Ең болмағанда деректерді өңдеудің орталық блогынан, пернетақта мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг аспайтын портативті есептеуіш машиналар
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
- Өзге де есептеуіш машиналар:
8471.41
- - Бір корпуста, кем дегенде, деректерді өңдеудің орталық блогы және біріктірілген немесе жоқ енгізу және шығару құрылғысы бар
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%

8467.19
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Со встроенным электрическим двигателем:
8467.21
- - Дрели всех типов
CTH или CTSH+VAC 50%
8467.22
- - Пилы
CTH или CTSH+VAC 50%
8467.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Инструменты прочие:
8467.81
- - Пилы цепные
CTH или CTSH+VAC 50%
8467.89
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Части:
8467.91
- - Пил цепных
CTH
8467.92
- - Пневматических инструментов
CTH
8467.99
- - Прочие
CTH
84.68
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 85.15; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
8468.10
- Горелки газовые с дутьем, ручные
CTH или CTSH+VAC 40%
8468.20
- Оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8468.80
- Оборудование и аппараты прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8468.90
- Части
CTH
84.70
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые
8470.10
- Калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
- Машины счетные электронные прочие:
8470.21
- - Со встроенным печатающим устройством
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8470.29
- - Прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8470.30
- Машины счетные прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8470.50
- Аппараты кассовые
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8470.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
84.71
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
8471.30
- Машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
- Машины вычислительные прочие:
8471.41
- - Содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%

8471.49
- - Өзге де жүйелер түрінде жеткізілетін
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8471.50
- 8471.41 немесе 8471.49 қосалқы позициясында сипатталғаннан өзгеше, бір корпуста мына құрылғылардың біреуі немесе екеуі бар немесе жоқ деректерді өңдеу блоктары: есте сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығару құрылғылары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8471.60
- Бір корпуста есте сақтау құрылғылары бар немесе жоқ енгізу немесе шығару құрылғылары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8471.70
- Есте сақтау құрылғылары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8471.80
- Өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8471.90
- Өзгелері
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
84.72
Кеңселік жабдықтар (мысалы, гектографиялық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, мекенжай машиналары, банкнотаны беруге арналған автоматты құрылғылар, монеталарды сұрыптауға, есептеуге немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды қайрауға арналған машиналар, перфорациялық машиналар немесе қапсырмалармен бекітуге арналған машиналар) басқалар
8472.10
- Көшіру-көбейту машиналары
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8472.30
- Пошта хат-хабарларын сұрыптауға немесе бүктеуге, немесе конвертке салуға, немесе байлауға арналған машиналар, пошта хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе мөрлеуге арналған машиналар және пошта маркаларын желімдеуге немесе өшіруге арналған машиналар
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8472.90
- Өзгелері
84.73 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
84.73
Тек қана немесе негізінен 84.70 – 84.72 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар (тасымалдауға арналған футлярлардан, тыстардан және ұқсас бұйымдардан басқа)
- 84.70 тауар позициясы машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары:
8473.21
- - 8470.10, 8470.21 немесе 8470.29 қосалқы позициясындағы электрондық есептеу машиналары
CTH немесе VAC 50%
8473.29
- - Өзгелері
CTH
8473.30
- 84.71 тауар позициясы машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары
CTH немесе VAC 50%
8473.40
- 84.72 тауар позициясы машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары
CTH
8473.50
- 84.70 – 84.72 тауар позициясының екі немесе одан да көп тауар позициясына кіретін машиналарға арналған тең дәрежеде бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
84.74
Топырақты, тасты, кенді немесе басқа да минералды қазбаларды қатты күйдегі (оның ішінде ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді) сұрыптауға, електеуге, айыруға, шаюға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, қыш құрамды, қатпаған цементті, гипс материалдарын немесе басқа да минералды өнімдерді ұнтақ немесе паста тәрізді күйдегі агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құю формаларын дайындауға арналған қалыптау машиналары;

8471.49
- - Прочие, поставляемые в виде систем
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8471.50
- Блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471.41 или 8471.49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8471.60
- Устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8471.70
- Устройства запоминающие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8471.80
- Устройства вычислительных машин прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
8471.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 40%
84.72
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее
8472.10
- Машины копировально-множительные
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 50%
8472.30
- Машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 50%
8472.90
- Прочие
CTH, за исключением 84.73, или CTH+VAC 50%
84.73
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 84.70 – 84.72
- Части и принадлежности машин товарной позиции 84.70:
8473.21
- - Машин счетных электронных субпозиции 8470.10, 8470.21 или 8470.29
CTH или VAC 50%
8473.29
- - Прочие
CTH
8473.30
- Части и принадлежности машин товарной позиции 84.71
CTH или VAC 50%
8473.40
- Части и принадлежности машин товарной позиции 84.72
CTH
8473.50
- Части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 84.70 – 84.72
CTH
84.74
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка

8481.20
- Май гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияға арналған клапандар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8481.30
- Кері (қайтарылмайтын) клапандар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8481.40
- Сақтандыру немесе түсіру клапандары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8481.80
- Өзге де арматура
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8481.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.82
Шарикті немесе роликті мойынтіректер
8482.10
- Шарикті мойынтіректер
CTH
8482.20
- Айырғышы мен роликтері бар ішкі конустық сақиналарды қоса алғанда, роликті конустық мойынтіректер
CTH
8482.30
- Роликті сфералық мойынтіректер
CTH
8482.40
- Роликті инелі мойынтіректер
CTH
8482.50
- Цилиндрлік роликтері бар өзге де мойынтіректер
CTH
8482.80
- Аралас шарикті-роликті мойынтіректерді қоса алғанда, өзге де мойынтіректер
CTH
- Бөліктері:
8482.91
- - Шариктер, инелі роликтер мен роликтер
CTH
8482.99
- - Өзгелері
CTH
84.83
Трансмиссиялық біліктер (жұдырықшалы және иінді біліктерді қоса алғанда) және қос иіндер; мойынтіректер корпустары және біліктерге арналған сырғу мойынтіректері; тегершіктер мен тісті берілістер; шарикті немесе роликті бұрандалы берілістер; беріліс қораптары және гидротрансформаторларды қоса алғанда, басқа да жылдамдық вариаторлары; шкивтердің блоктарын қоса алғанда, сермерлер мен шкивтер; біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап топсаны қоса алғанда)
8483.10
- Трансмиссиялық біліктер (жұдырық және иінді біліктерді қоса алғанда) және қос иіндер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.20
- Шарикті немесе роликті мойынтіректері бар мойынтіректердің корпустары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.30
- Шарикті немесе роликті мойынтіректер орнатылмаған мойынтіректердің корпустары; біліктерге арналған сырғанау мойынтіректері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.40
- Тісті дөңгелектерден, шынжырлы жұлдызшалардан және басқа жеке берілген беріліс элементтерінен басқа тісті берілістер; шарикті немесе роликті бұрандалы берілістер; беріліс қорабы және гидротрансформаторларды қоса алғанда, басқа да жылдамдық вариаторлары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.50
- Шкивтер блоктарын қоса алғанда, сермерлер мен шкивтер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.60
- Муфталар мен біліктерді қосуға арналған құрылғылар (әмбебап топсаларды қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483.90
- Тісті доңғалақтар, тізбекті жұлдызшалар және жеке ұсынылған басқа да беріліс элементтері; бөлшектері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
84.84
Басқа материалмен үйлескен немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақ металлдан жасалған төсемдер мен ұқсас жалғағыш элементтер; пакеттерге, конверттерге немесе ұқсас қаптамаға оралған, құрамы жағынан әртүрлі төсемдердің және ұқсас жалғағыш элементтердің жиынтықтары немесе жиынтықтары; механикалық тығыздағыштар

8481.20
- Клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий
CTH или CTSH+VAC 50%
8481.30
- Клапаны обратные (невозвратные)
CTH или CTSH+VAC 50%
8481.40
- Клапаны предохранительные или разгрузочные
CTH или CTSH+VAC 50%
8481.80
- Арматура прочая
CTH или CTSH+VAC 50%
8481.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.82
Подшипники шариковые или роликовые
8482.10
- Подшипники шариковые
CTH
8482.20
- Подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе
CTH
8482.30
- Подшипники роликовые сферические
CTH
8482.40
- Подшипники роликовые игольчатые, включая сепараторы и игольчатые ролики в сборе
CTH
8482.50
- Прочие подшипники с цилиндрическими роликами, включая сепараторы и ролики в сборе
CTH
8482.80
- Подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
CTH
- Части:
8482.91
- - Шарики, игольчатые ролики и ролики
CTH
8482.99
- - Прочие
CTH
84.83
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8483.10
- Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.20
- Корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.30
- Корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.40
- Зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.50
- Маховики и шкивы, включая блоки шкивов
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.60
- Муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.90
- Зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части
CTH или CTSH+VAC 50%
84.84
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения

8484.10
- Басқа материалмен үйлескен немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақ металдан жасалған төсемдер мен ұқсас қосу элементтері
CTH немесе VAC 40%
8484.20
- Механикалық тығыздағыштар
CTH немесе VAC 40%
8484.90
- Өзге
CTH немесе VAC 40%
84.85
Қосымша өндіріс машиналары
8485.10
- Металл жалатумен
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8485.20
- Пластмасса немесе резин жағумен
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8485.30
- Гипс, цемент, қыш немесе шыны жағумен
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8485.80
- Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8485.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
84.86
Тек қана немесе негізінен жартылай өткізгіш түйреуіштерді немесе пластиналарды, жартылай өткізгіш аспаптарды, электрондық интегралды схемаларды немесе жазық дисплей панельдерін өндіру үшін пайдаланылатын машиналар мен аппаратура; осы топқа 11 (В) ескертпеде аталған машиналар мен аппаратура; бөлшектер мен керек-жарақтар
8486.10
- Бульдер немесе пластиналар өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486.20
- Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралды схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486.30
- Жазық дисплей панельдерін өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486.40
- Осы топқа 9 (В) ескертпеде аталған машиналар мен аппаратура
CTH
8486.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
84.87
Электр қосылыстары, оқшаулағыштары, контактілері, орауыштары немесе басқа да электр бөлшектері жоқ, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдықтардың бөліктері
8487.10
- Кемелерге арналған бұрамалар және олардың қалақтары
CTH
8487.90
- Өзгелері
CTH
85-ТОП
ЭЛЕКТР МАШИНАЛАРЫ МЕН ЖАБДЫҚТАРЫ, ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ; ДЫБЫС ЖАЗАТЫН ЖӘНЕ ДЫБЫС ШЫҒАРАТЫН АППАРАТУРА, ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ БЕЙНЕ МЕН ДЫБЫСТЫ ЖАЗУҒА ЖӘНЕ ШЫҒАРУҒА АРНАЛҒАН АППАРАТУРА, ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
85.01
Электр қозғалтқыштар мен генераторлар (электр генератор қондырғыларынан басқа)
8501.10
- Номиналды шығу қуаты 37,5 Вт аспайтын қозғалтқыштар
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.20
- Номиналды шығу қуаты 37,5 Вт артық айнымалы / тұрақты токтың әмбебап қозғалтқыштары
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары, фотоэлектрлік генераторлардан басқа:
8501.31
- - Номиналды шығыс қуаты 750 Вт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.32
- - Номиналды шығыс қуаты 750 Вт астам, бірақ 75 кВт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.33
- - Номиналды шығу қуаты 75 кВт астам, бірақ 375 кВт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%

8484.10
- Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
CTH или VAC 40%
8484.20
- Механические уплотнения
CTH или VAC 40%
8484.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
84.85
Машины для аддитивного производства
8485.10
- Нанесением металла
CTH или CTSH+VAC 50%
8485.20
- Нанесением пластмасс или резины
CTH или CTSH+VAC 50%
8485.30
- Нанесением гипса, цемента, керамики или стекла
CTH или CTSH+VAC 50%
8485.80
- Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8485.90
- Части
CTH или VAC 50%
84.86
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 11 (В) к данной группе; части и принадлежности
8486.10
- Машины и аппаратура для производства булей или пластин
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.20
- Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.30
- Машины и аппаратура для производства плоских дисплейных панелей
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.40
- Машины и аппаратура, поименованные в примечании 11 (В) к данной группе
CTH
8486.90
- Части и принадлежности
CTH
84.87
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8487.10
- Винты для судов и их лопасти
CTH
8487.90
- Прочие
CTH
ГРУППА 85
ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ МАШИНЫ И ОБОРУДОВАНИЕ, ИХ ЧАСТИ; ЗВУКОЗАПИСЫВАЮЩАЯ И ЗВУКОВОСПРОИЗВОДЯЩАЯ АППАРАТУРА, АППАРАТУРА ДЛЯ ЗАПИСИ И ВОСПРОИЗВЕДЕНИЯ ТЕЛЕВИЗИОННОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ И ЗВУКА, ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
85.01
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок)
8501.10
- Двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.20
- Универсальные двигатели переменного/постоянного тока номинальной выходной мощностью более 37,5 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
- Двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока, кроме генераторов фотоэлектрических:
8501.31
- - Номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.32
- - Номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.33
- - Номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%

8501.34
- - Номиналды шығу қуаты 375 кВт астам
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.40
- Бір фазалы өзге де айнымалы ток қозғалтқыштары
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де көп фазалы айнымалы ток қозғалтқыштары:
8501.51
- - Номиналды шығыс қуаты 750 Вт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.52
- - Номиналды шығыс қуаты 750 Вт астам, бірақ 75 кВт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.53
- - Номиналды шығыс қуаты 75 кВт астам
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар) фотоэлектрлік генераторлардан басқа:

8501.34
- - Номинальной выходной мощностью более 375 кВт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.40
- Двигатели переменного тока однофазные прочие
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
- Двигатели переменного тока многофазные прочие:
8501.51
- - Номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.52
- - Номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.53
- - Номинальной выходной мощностью более 75 кВт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
- Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических:

8501.61
- - Номиналды шығыс қуаты 75 кВА аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.62
- - Номиналды шығу қуаты 75 кВА астам, бірақ 375 кВА аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.63
- - Номиналды шығу қуаты 375 кВА астам, бірақ 750 кВА аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.64
- - Номиналды шығыс қуаты 750 кВА астам
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Тұрақты ток генераторлары фотоэлектрлік:
8501.71
- - Номиналды шығыс қуаты 50 Вт аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.72
- - Номиналды шығыс қуаты 50 Вт астам
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8501.80
- Ауыспалы ток генераторлары фотоэлектрлік
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.02
Электр генераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
- Қысымнан тұтанатын іштен жану піспекті қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар (дизельді немесе жартылай дизельді):
8502.11
- - Номиналды шығыс қуаты 75 кВА аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8502.12
- - Номиналды шығу қуаты 75 кВА астам, бірақ 375 кВА аспайтын
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8502.13
- - Номиналды шығу қуаты 375 кВА астам
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8502.20
- Ұшқынмен тұтанатын іштен жанатын піспекті қозғалтқышы бар электргенераторлық қондырғылар
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де электргенераторлық қондырғылар:
8502.31
- - Жел энергетикалық
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8502.39
- - Өзгелері
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8502.40
- Электрлік айналмалы түрлендіргіштер
85.03 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8503.00
Тек қана немесе негізінен 85.01 немесе 85.02 тауар позициясының машиналарына арналған бөлшектер
CTH немесе VAC 50%
85.04
Электр трансформаторлары, статикалық электр түрлендіргіштер (мысалы, түзеткіштер), индуктивтілік орауыштары және дроссельдер
8504.10
- Газразрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласт элементтер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Сұйық диэлектригі бар трансформаторлар:
8504.21
- - Қуаты 650 кВА аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8504.22
- - Қуаты 650 кВА астам, бірақ 10 000 кВА аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8504.23
- - Қуаты 10 000 кВА астам
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де трансформаторлар:
8504.31
- - Қуаты 1 кВА аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8504.32
- - Қуаты 1 кВА астам, бірақ 16 кВА аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8504.33
- - Қуаты 16 кВА астам, бірақ 500 кВА аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8504.34
- - Қуаты 500 кВА астам
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8501.61
- - Номинальной выходной мощностью не более 75 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.62
- - Номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.63
- - Номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.64
- - Номинальной выходной мощностью более 750 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
- Генераторы постоянного тока фотоэлектрические:
8501.71
- - Номинальной выходной мощностью не более 50 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.72
- - Номинальной выходной мощностью более 50 Вт
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8501.80
- Генераторы переменного тока фотоэлектрические
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
85.02
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
- Установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем):
8502.11
- - Номинальной выходной мощностью не более 75 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8502.12
- - Номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8502.13
- - Номинальной выходной мощностью более 375 кВА
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8502.20
- Установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
- Электрогенераторные установки прочие:
8502.31
- - Ветроэнергетические
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8502.39
- - Прочие
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8502.40
- Электрические вращающиеся преобразователи
CTH, за исключением 85.03, или CTH+VAC 50%
8503.00
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 85.01 или 85.02
CTH или VAC 50%
85.04
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели
8504.10
- Балластные элементы для газоразрядных ламп или трубок
CTH или CTSH+VAC 50%
- Трансформаторы с жидким диэлектриком:
8504.21
- - Мощностью не более 650 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
8504.22
- - Мощностью более 650 кВА, но не более 10 000 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
8504.23
- - Мощностью более 10 000 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
- Трансформаторы прочие:
8504.31
- - Мощностью не более 1 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
8504.32
- - Мощностью более 1 кВА, но не более 16 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
8504.33
- - Мощностью более 16 кВА, но не более 500 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%
8504.34
- - Мощностью более 500 кВА
CTH или CTSH+VAC 50%

8511.10
- Оталдыру шамдары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.20
- Әртүрлі үлгідегі магнето; магнитті сермерлер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.30
- Таратқыштар; оталдыру орауыштары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.40
- Стартерлер мен стартер-генераторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.50
- Өзге де генераторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.80
- Өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511.90
- Бөліктері
CTH
85.12
Велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын электрмен жарықтандыру немесе сигнализация жабдығы (85.39 тауар позициясының бұйымдарынан басқа), шыны тазартқыштар, мұздануға қарсы және булануға қарсы жабдықтар
8512.10
- Велосипедтерде пайдаланылатын жарықтандыру немесе визуалды сигнализация аспаптары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512.20
- Өзге де жарықтандыру немесе визуалды сигнализация аспаптары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512.30
- Дыбыстық сигнализация аспаптары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512.40
- Шыны тазартқыштар, мұздануға қарсы және булануға қарсы
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512.90
- Бөліктері
CTH
85.13
85.12 тауар позициясының жарықтандыру жабдықтарынан басқа, меншікті энергия көзінен жұмыс істейтін портативті электр шамдары (мысалы, құрғақ элементтер батареялары, аккумуляторлар, магнето)
8513.10
- Фонарлар
CTH
8513.90
- Бөліктері
CTH
- Пештер мен кедергі камералары:
8514.11
- - Ыстық изостатикалық престер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.19
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.20
- Индукция немесе диэлектрлік шығындар құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.30
- Өзге де пештер мен камералар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.31
- - Электронды сәулелі пештер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.32
- - Плазмалық және вакуумды-доғалы пештер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.39
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.40
- Индукция немесе диэлектрлік шығындар құбылысының көмегімен материалдарды термиялық өңдеуге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514.90
- Бөліктері
CTH
85.15
Электрлік (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазерлік немесе басқа да жарық немесе фотондық, ультрадыбыстық, электронды-сәулелік, магниттік-импульстік немесе плазмалық-доғалы төмен температуралы дәнекерлеуге, жоғары температуралы дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар, олардың кесу операцияларын орындай алатын немесе орындай алмауына қарамастан; металды немесе металл қышты ыстықтай тозаңдатуға арналған машиналар мен электр аппараттары; металл немесе металл қышты ыстықтай тозаңдатуға арналған машиналар мен аппараттар
- Жоғары температуралы дәнекерлеуге немесе төмен температуралы дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:

8511.10
- Свечи зажигания
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.20
- Магнето разных типов; магнитные маховики
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.30
- Распределители; катушки зажигания
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.40
- Стартеры и стартер-генераторы
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.50
- Генераторы прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.80
- Оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.90
- Части
CTH
85.12
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 85.39), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах
8512.10
- Приборы освещения или визуальной сигнализации, используемые на велосипедах
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.20
- Приборы освещения или визуальной сигнализации прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.30
- Приборы звуковой сигнализации
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.40
- Стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.90
- Части
CTH
85.13
Фонари портативные электрические, работающие от собственного источника энергии (например, батарей сухих элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного оборудования товарной позиции 85.12
8513.10
- Фонари
CTH
8513.90
- Части
CTH
85.14
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектpических потерь
- Печи и камеры сопротивления:
8514.11
- - Прессы горячие изостатические
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.19
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.20
- Печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь
CTH или CTSH+VAC 50%
- Печи и камеры прочие:
8514.31
- - Печи электронно-лучевые
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.32
- - Печи плазменные и вакуумно-дуговые
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.39
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.40
- Оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.90
- Части
CTH
85.15
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
- Машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки:

8515.11
- - Төмен температуралы дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлегіш пистолеттер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515.19
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Металдарды кедергімен пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515.21
- - Автоматты немесе жартылай автоматты
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Металдарды доғалық (плазмалық-доғалық) дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:
8515.31
- - Автоматты немесе жартылай автоматты
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8515.11
- - Паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.19
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением:
8515.21
- - Автоматические или полуавтоматические
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов:
8515.31
- - Автоматические или полуавтоматические
CTH или CTSH+VAC 50%

8515.39
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515.80
- Өзге де машиналар мен аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515.90
- Бөліктері
CTH
85.16
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштары және батырмалы электр жылытқыштар; кеңістікті жылыту және топырақты жылыту электр жабдықтары, шашты күтуге арналған электртермиялық аппараттар (мысалы, шашқа арналған кептіргіштер, бигудилер, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр қыздырғыш аспаптар; 85.45 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, электрлі жылыту кедергілері
8516.10
- Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштары және батырылған электр жылытқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Кеңістікті жылыту және топырақты жылыту электр жабдықтары:
8516.21
- - Жылу жинақтайтын радиаторлар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 55%
- Шашты күтуге немесе қолды кептіруге арналған электртермиялық аппараттар:
8516.31
- - Шашқа арналған кептіргіштер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.32
- - Шаш күтуге арналған өзге де аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.33
- - Қолды кептіруге арналған аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.40
- Электр үтіктері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.50
- Қысқа толқынды пештер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.60
- Өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіретін электр плиталары; грильдер мен ростерлер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Өзге де электр қыздырғыш құралдар:
8516.71
- - Кофе немесе шай дайындау үшін
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.72
- - Тостерлер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.79
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.80
- Электрлік жылыту кедергісі
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516.90
- Бөліктері
CTH
85.17
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; 84.43, 85.25, 85.27 немесе 85.28 тауар позициясының таратушы немесе қабылдау аппаратурасынан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура
- Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары:
8517.11
- - Сымсыз тұтқамен сымды байланысқа арналған телефон аппараттары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517.13
- - Смартфондар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517.14
- - Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған өзге де телефон аппараттары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517.18
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Сымды немесе сымсыз байланыс желісінде (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс желісінде) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған аппаратура, өзгелері:

8515.39
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.80
- Машины и аппараты прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.90
- Части
CTH
85.16
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 85.45
8516.10
- Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные
CTH или CTSH+VAC 40%
- Электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта:
8516.21
- - Радиаторы теплоаккумулирующие
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 55%
- Аппараты электротермические для ухода за волосами или для сушки рук:
8516.31
- - Сушилки для волос
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.32
- - Аппараты для ухода за волосами прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.33
- - Аппараты для сушки рук
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.40
- Электроутюги
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.50
- Печи микроволновые
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.60
- Печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры
CTH или CTSH+VAC 40%
- Приборы электронагревательные прочие:
8516.71
- - Для приготовления кофе или чая
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.72
- - Тостеры
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.79
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.80
- Электрические нагревательные сопротивления
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.90
- Части
CTH
85.17
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 84.43, 85.25, 85.27 или 85.28
- Телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи:
8517.11
- - Телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.13
- - Смартфоны
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.14
- - Прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.18
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
- Аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая:

85.18
Микрофондар және оларға арналған тұғырлар; корпуста орнатылған немесе монтаждалмаған дауыс зорайтқыштар; микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен бас телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс зорайтқыштардан тұратын жиынтықтар; дыбыс жиілігінің электрлік күшейткіштері; электрлік дыбыс күшейткіш жиынтықтар
8518.10
- Микрофондар және оларға арналған тұғырлар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
- Корпуста орнатылған немесе монтаждалмаған дауыс зорайтқыштар:
8518.21
- - Корпустарда орнатылған жалғыз дауыс зорайтқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.22
- - Бір корпуста орнатылған дауыс зорайтқыштар жиынтықтары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.30
- Микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен бас телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс зорайтқыштардан тұратын жиынтықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.40
- Дыбыстық жиілікті электрлік күшейткіштер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.50
- Электрлік дыбыс күшейткіш жиынтықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518.90
- Бөліктері
CTH немесе VAC 50%
85.19
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
8519.20
- Монеталармен, банкнотамен, банк карточкаларымен, жетондармен немесе басқа да төлем құралдарымен іске қосылатын аппаратура
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8519.30
- Электр ойнатқыш құрылғылар (дектер)
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8519.50
- Телефондық автожауап бергіштер
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге де аппаратура:
8519.81
- - Магниттік, оптикалық немесе жартылай өткізгіш тасушыларды пайдаланатын
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8519.89
- - Өзге
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.21
Бейне жазу немесе бейне түсіру, бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген аппаратура
8521.10
- Магниттік таспада
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8521.90
- Өзге
85.22 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.22
Тек қана немесе негізінен 85.19 немесе 85.21 тауар позициясының аппаратурасымен пайдалануға жарамды бөлшектер мен керек-жарақтар
8522.10
- Дыбыс түсіргіштер
CTH
8522.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
85.23
37-топтың бұйымдарынан басқа, дискілер дайындауға арналған матрицалар мен мастер-дискілерді қоса алғанда, жазылған немесе жазылмаған дискілер, таспалар, деректерді сақтаудың қатты энергияға тәуелді құрылғылары, "зияткерлік карточкалар" және дыбысты немесе басқа құбылыстарды жазуға арналған басқа да тасығыштар
- Магниттік жеткізгіштер:
8523.21
- - Магнитті жолағы бар карточкалар
CTH немесе VAC 50%
8523.29
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
- Оптикалық жеткізгіштер:

85.18
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электpические звукоусилительные комплекты
8518.10
- Микрофоны и подставки для них
CTH или CTSH+VAC 40%
- Громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах:
8518.21
- - Громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.22
- - Комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.30
- Наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.40
- Электрические усилители звуковой частоты
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.50
- Электрические звукоусилительные комплекты
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.90
- Части
CTH или VAC 50%
85.19
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая
8519.20
- Аппаратура, приводимая в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или другими средствами оплаты
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
8519.30
- Устройства электропроигрывающие (деки)
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
- Аппаратура прочая:
8519.81
- - Использующая магнитные, оптические или полупроводниковые носители
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
8519.89
- - Прочая
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
85.21
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
8521.10
- На магнитной ленте
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
8521.90
- Прочая
CTH, за исключением 85.22, или CTH+VAC 50%
85.22
Части и принадлежности, пригодные к использованию исключительно или в основном с аппаратурой товарной позиции 85.19 или 85.21
8522.10
- Звукосниматели
CTH
8522.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
85.23
Диски, ленты, твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных, "интеллектуальные карточки" и другие носители для записи звука или других явлений, записанные или незаписанные, включая матрицы и мастер-диски для изготовления дисков, кроме изделий группы 37
- Магнитные носители:
8523.21
- - Карточки, содержащие магнитную полоску
CTH или VAC 50%
8523.29
- - Прочие
CTH или VAC 50%
- Оптические носители:

8523.41
- - Жазылмағандар
CTH немесе VAC 50%
8523.49
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
- Жартылай өткізгіш жеткізгіштер:
8523.51
- - Қатты денелі энергияға тәуелді деректерді сақтау құрылғылары
CTH немесе VAC 50%
8523.52
- - "Зияткерлік карточкалар"
CTH немесе VAC 50%
8523.59
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
85.24
Тегіс дисплей тақтасы, соның ішінде сенсорлық экран бар модульдер
- Драйверлері немесе басқару тізбектері жоқ:
8524.11
- - Сұйық кристалдарда
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8524.12
- - Органических жарық-диодтарда (OLED)
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8524.19
- - Өзге
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге:
8524.91
- - Сұйық кристалдарда
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8524.92
- - Органических жарық-диодтарда (OLED)
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8524.99
- - Өзге
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.25
Өз құрамына қабылдау, дыбыс жазу немесе дыбыс шығаратын аппаратураны қамтитын немесе қамтымайтын радиохабар мен телевизияға арналған таратушы аппаратура; телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар
8525.50
- Тарату аппаратурасы
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8525.60
- Құрамына қабылдау аппаратурасын қамтитын тарату аппаратурасы
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
- Теледидар камералары, цифрлық камералар және жазу бейнекамералары
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8525.81
- - Осы топқа 1-субпозицияға ескертпеде көрсетілген жоғары жылдамдықты бұйымдар
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8525.82
- - Осы топқа 2-субпозицияға ескертпеде көрсетілген радиацияға төзімді немесе радиациядан қорғалған өзге де бұйымдар
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8525.83
- - Осы топқа 3-субпозицияға ескертпеде көрсетілген өзге де түнгі көру бұйымдары
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
8525.89
- - Өзге
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 40%
85.26
Радиолокациялық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы
8526.10
- Радиолокациялық аппаратура
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге:
8526.91
- - Радионавигациялық аппаратура
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8526.92
- - Қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.27
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен немесе сағаттармен бір корпуста біріктірілген немесе біріктірілмеген радиохабар таратуға арналған қабылдау аппаратурасы
- Сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті кеңінен тарататын радиоқабылдағыштар:
8527.12
- - Радиоқабылдағышы бар қалта кассеталық плеерлер

8523.41
- - Незаписанные
CTH или VAC 50%
8523.49
- - Прочие
CTH или VAC 50%
- Полупроводниковые носители:
8523.51
- - Твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных
CTH или VAC 50%
8523.52
- - "Интеллектуальные карточки"
CTH или VAC 50%
8523.59
- - Прочие
CTH или VAC 50%
8523.80
- Прочие
CTH или VAC 50%
85.24
Модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном
- Без драйверов или цепей управления:
8524.11
- - На жидких кристаллах
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8524.12
- - На органических светодиодах (OLED)
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8524.19
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
- Прочие:
8524.91
- - На жидких кристаллах
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8524.92
- - На органических светодиодах (OLED)
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8524.99
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
85.25
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8525.50
- Аппаратура передающая
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
8525.60
- Аппаратура передающая, включающая в свой состав приемную аппаратуру
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
- Телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры:
8525.81
- - Высокоскоростные изделия, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
8525.82
- - Прочие, радиационно-стойкие или радиационно-защищенные изделия, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
8525.83
- - Прочие изделия ночного видения, указанные в примечании к субпозициям 3 к данной группе
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
8525.89
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 40%
85.26
Аппаратура радиолокационная, радионавигационная и радиоаппаратура дистанционного управления
8526.10
- Аппаратура радиолокационная
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
- Прочая:
8526.91
- - Аппаратура радионавигационная
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8526.92
- - Радиоаппаратура дистанционного управления
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
85.27
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
- Широковещательные радиоприемники, способные работать без внешнего источника питания:
8527.12
- - Карманные кассетные плееры с радиоприемником

85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8527.13
- - Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен біріктірілген, өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8527.19
- - Өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алмайтын кеңінен тарататын радиоқабылдағыштар:
8527.21
- - Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен біріктірілген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%

CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8527.13
- - Аппаратура, совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, прочая
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8527.19
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
- Широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах:
8527.21
- - Совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%

8527.29
- - Өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзге:
8527.91
- - Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен біріктірілген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8527.92
- - Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен біріктірілмеген, бірақ сағатпен біріктірілген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8527.99
- - Өзге
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.28
Өз құрамына теледидар қабылдау аппаратурасын қамтымайтын мониторлар мен проекторлар; өз құрамына кең таратылатын радиоқабылдағышты немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қамтитын немесе қамтымайтын теледидар байланысына арналған қабылдау аппаратурасы
- Электронды-сәулелі түтігі бар мониторлар:
8528.42
- - 84.71 тауар позициясының есептеу машиналарымен пайдалану үшін тікелей қосылатын және әзірленген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
8528.49
- - Өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
- Өзге де мониторлар:
8528.52
- - 84.71 тауар позициясының есептеу машиналарымен пайдалану үшін тікелей қосылатын және әзірленген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
8528.59
- - Өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
- Проекторлар:
8528.62
- - 84.71 тауар позициясының есептеу машиналарымен пайдалану үшін тікелей қосылатын және әзірленген
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
8528.69
- - Өзгелері
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
- Өз құрамына кең таратылатын радиоқабылдағышты немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қамтитын немесе енгізбейтін теледидар байланысына арналған қабылдау аппаратурасы:

8527.29
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
- Прочая:
8527.91
- - Совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8527.92
- - Не совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, но совмещенная с часами
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
8527.99
- - Прочая
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 50%
85.28
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
- Мониторы с электронно-лучевой трубкой:
8528.42
- - Подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 84.71
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
8528.49
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
- Мониторы прочие:
8528.52
- - Подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 84.71
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
8528.59
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
- Проекторы:
8528.62
- - Подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 84.71
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
8528.69
- - Прочие
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
- Аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:

8528.71
- - Бейнетаспаны немесе экранды өз құрамына қосуға арналмаған
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
8528.72
- - Өзге де, түрлі-түсті бейнелі
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
8528.73
- - Өзге де, монохромды бейнелі
85.29 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 60%
85.29
Тек қана немесе негізінен 85.25 – 85.28 тауар позицияларының аппаратураларына арналған бөлшектер
8529.10
- Барлық үлгідегі антенналар мен антенналық шағылыстырғыштар; осы бұйымдармен бірге пайдаланылатын бөлшектер
CTH немесе VAC 50%
8529.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 50%
85.30
Темір жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, ішкі су жолдарына, тұрақ құрылыстарына, порттарға немесе аэродромдарға арналған сигнализацияның, қауіпсіздікті қамтамасыз етудің немесе қозғалысты басқарудың электр құрылғылары (86.08 тауар позициясының жабдықтарынан басқа)
8530.10
- Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8530.80
- Өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8530.90
- Бөліктері
CTH
85.31
85.12 немесе 85.30 тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе визуалды сигнализацияның электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикаторлық панельдер, күзет сигнализациясы құрылғылары немесе өрт сигнализациясы құрылғылары)
8531.10
- Күзет сигнализациясы құрылғылары немесе өрт сигнализациясы құрылғылары құрылғылар және ұқсас құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531.20
- Сұйық кристалдардағы немесе жарық шығаратын диодтердегі (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531.80
- Өзге де құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531.90
- Бөліктері
CTH
85.32
Тұрақты, айнымалы немесе қосалқы электр конденсаторлары
8532.10
- Жиілігі 50/60 Гц электр тізбектеріне арналған және 0,5 кВА кем емес реактивті қуатқа есептелген тұрақты сыйымдылықтың конденсаторлары (күш конденсаторлары)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де тұрақты сыйымдылық конденсаторлары:
8532.21
- - Танталды
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.22
- - Алюминий электролитті
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.23
- - Бір қабатты қыш
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.24
- - Көп қабатты қыш
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.25
- - Қағаз немесе пластмасса диэлектригі бар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.30
- Ауыспалы сыйымдылықтағы немесе жапсарлас конденсаторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532.90
- Бөліктері
CTH
85.33
Қыздыру элементтерінен басқа, электр резисторлары (реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда)
8533.10
- Көмір, композитті немесе үлдірлі тұрақты резисторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де тұрақты резисторлар:
8533.21
- - Қуаты 20 Вт аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8528.71
- - Не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
8528.72
- - Прочая, цветного изображения
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
8528.73
- - Прочая, монохромного изображения
CTH, за исключением 85.29, или CTH+VAC 60%
85.29
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 85.24 – 85.28
8529.10
- Антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
CTH или VAC 50%
8529.90
- Прочие
CTH или VAC 50%
85.30
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 86.08)
8530.10
- Оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
CTH или CTSH+VAC 50%
8530.80
- Оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8530.90
- Части
CTH
85.31
Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 85.12 или 85.30
8531.10
- Устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.20
- Панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах (LED)
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.80
- Устройства прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.90
- Части
CTH
85.32
Конденсаторы электрические постоянные, переменные или подстроечные
8532.10
- Конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 квар (конденсаторы силовые)
CTH или CTSH+VAC 50%
- Конденсаторы постоянной емкости прочие:
8532.21
- - Танталовые
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.22
- - Алюминиевые электролитические
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.23
- - Керамические однослойные
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.24
- - Керамические многослойные
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.25
- - С бумажным или пластмассовым диэлектриком
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.30
- Конденсаторы переменной емкости или подстроечные
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.90
- Части
CTH
85.33
Резисторы электрические (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов
8533.10
- Резисторы постоянные угольные, композитные или пленочные
CTH или CTSH+VAC 50%
- Резисторы постоянные прочие:
8533.21
- - Мощностью не более 20 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%

8533.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда, ауыспалы сым резисторлары:
8533.31
- - Қуаты 20 Вт аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533.39
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533.40
- Реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда, ауыспалы өзге де резисторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533.90
- Бөліктері
CTH
8534.00
Баспа схемалары
CTH
85.35
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе электр тізбектеріне қосуға арналған 1000 В астам кернеуге электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, ажыратқыштар, балқитын сақтандырғыштар, жайтартқыштар, кернеуді шектегіштер, кернеудің кенеттен өзгеруін сөндіргіштер, ток қабылдағыштар, ток түсіргіштер және өзге де қосқыштар, қосқыш қораптар)
8535.10
- Балқымалы сақтандырғыштар
85.38 қоспағанда, СТН
- Автоматты ажыратқыштар:
8535.21
- - 72,5 кВ кем кернеуге
85.38 қоспағанда, СТН
8535.29
- - Өзгелері
85.38 қоспағанда, СТН
8535.30
- Ажыратқыштар мен үзгіштер
85.38 қоспағанда, СТН
8535.40
- Жайтартқыштар, кернеуді шектегіштер және кернеу кернеудің кенеттен өзгеруін сөндіргіштер
85.38 қоспағанда, СТН
8535.90
- Өзгелері
85.38 қоспағанда, СТН
85.36
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі 1000 В аспайтын кернеуге арналған электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, үзгіштер, реле, балқитын сақтандырғыштар, кернеудің кенеттен ауысуын бәсеңдеткіштер, штепсель ашалары мен розеткалар, электр шамдары мен өзгеге арналған патрондар де жалғастырғыштар, жалғағыш қораптар); оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар талшықтарына немесе кабельдерге арналған қосқыштар (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, ажыратқыштар
8536.10
- Балқымалы сақтандырғыштар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.20
- Автоматты ажыратқыштар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.30
- Өзге де электр тізбектерін қорғауға арналған құрылғылар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Реле:
8536.41
- - 60 В аспайтын кернеуге
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.49
- - Өзгелері
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.50
- Өзге де ауыстырып қосқыштар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Шамдарға арналған патрондар, штепсельдер және розеткалар:
8536.61
- - Шамдарға арналған патрондар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.69
- - Өзгелері
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.70
- Оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық бұрауларға немесе кабельдерге арналған қосқыштар

8533.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Резисторы переменные проволочные, включая реостаты и потенциометры:
8533.31
- - Мощностью не более 20 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.39
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.40
- Резисторы переменные прочие, включая реостаты и потенциометры
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.90
- Части
CTH
8534.00
Схемы печатные
CTH
85.35
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В
8535.10
- Предохранители плавкие
CTH, за исключением 85.38
- Выключатели автоматические:
8535.21
- - На напряжение менее 72,5 кВ
CTH, за исключением 85.38
8535.29
- - Прочие
CTH, за исключением 85.38
8535.30
- Разъединители и прерыватели
CTH, за исключением 85.38
8535.40
- Молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
CTH, за исключением 85.38
8535.90
- Прочие
CTH, за исключением 85.38
85.36
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей
8536.10
- Предохранители плавкие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.20
- Выключатели автоматические
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.30
- Устройства для защиты электрических цепей прочие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
- Реле:
8536.41
- - На напряжение не более 60 В
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.49
- - Прочие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.50
- Переключатели прочие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
- Патроны для ламп, штепсели и розетки:
8536.61
- - Патроны для ламп
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.69
- - Прочие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.70
- Соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей

85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8536.90
- Өзге де құрылғылар
85.38 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
85.37
85.35 немесе 85.36 тауар позициясының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдер, үстелдер, бөлу қалқандары және электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған өзге де электр аппаратурасына арналған негіздер, оның ішінде 85.17 тауар позициясының коммутациялық құрылғыларынан басқа, 90-топтың аспаптары немесе құрылғылары мен цифрлық басқару аппараттары кіретін аспаптар, панельдер, консольдер, үстелдер, тарату қалқандары және өзге де электр аппаратурасына арналған негіздер
8537.10
- 1000 В аспайтын кернеуге
CTH
8537.20
- 1000 В астам кернеуге
CTH
85.38
Тек қана немесе негізінен 85.35, 85.36 немесе 85.37 тауар позициясының аппаратураларына арналған бөлшектер
8538.10
- 85.37 тауар позициясының бұйымдарына арналған пульттер, панельдер, консольдер, үстелдер, бөлу қалқандары және бірақ тиісті аппаратурамен жабдықталмаған өзге де негіздер
CTH
8538.90
- Өзгелері
CTH
85.39
Қымталанып бағытталған жарық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газразрядты қыздыру шамдары; доғалы шамдар; диодты жарық шығаратын шамдар (LED)
8539.10
- Қымталанып бағытталған жарық шамдары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулеленуді қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары:
8539.21
- - Вольфрамды жіппен галогенді
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.22
- - Қуаты 200 Вт аспайтын және кернеуі 100 В асатын өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Ультракүлгін сәуле шығару шамдарын қоспағанда, газразрядты шамдар:
8539.31
- - Термокатоды бар люминесцентті
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.32
- - Сынапты немесе натрийлі шамдар; металл галогенді шамдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.39
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдар; доғалы шамдар:
8539.41
- - Доғалы шамдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.49
- - Өзгелері
CTH
- Жарықдиодты жарық көздері (LED):
8539.51
- - Жарықдиодты модульдер (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.52
- - Жарықдиодты шамдар (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539.90
- Бөліктері
CTH
85.40
Термокатоды, суық катоды немесе фотокатоды бар электрондық шамдар мен түтікшелер (мысалы, вакуумдық немесе бу немесе газ толтырылған шамдар мен түтікшелер, сынапты доғалы түзеткіш шамдар мен түтікшелер және электронды-сәулелі түтікшелер, таратушы телевизиялық түтікшелер)
- Бейнемониторларға арналған электронды-сәулелі түтіктерді қоса алғанда, электрондық-сәулелі телевизиялық түтіктер:

CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
8536.90
- Устройства прочие
CTH, за исключением 85.38, или CTH+VAC 50%
85.37
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 85.35 или 85.36, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 85.17
8537.10
- На напряжение не более 1000 В
CTH
8537.20
- На напряжение более 1000 В
CTH
85.38
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 85.35, 85.36 или 85.37
8538.10
- Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 85.37, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
CTH
8538.90
- Прочие
CTH
85.39
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED)
8539.10
- Лампы герметичные направленного света
CTH или CTSH+VAC 50%
- Лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения:
8539.21
- - Галогенные с вольфрамовой нитью
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.22
- - Прочие, мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения:
8539.31
- - Люминесцентные с термокатодом
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.32
- - Ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.39
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы:
8539.41
- - Дуговые лампы
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.49
- - Прочие
CTH
- Источники света светодиодные (LED):
8539.51
- - Модули светодиодные (LED)
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.52
- - Лампы светодиодные (LED)
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.90
- Части
CTH
85.40
Лампы и трубки электронные с термокатодом, холодным катодом или фотокатодом (например, вакуумные или паро- или газонаполненные лампы и трубки, ртутные дуговые выпрямительные лампы и трубки и электронно-лучевые трубки, телевизионные трубки передающие)
- Трубки телевизионные электронно-лучевые, включая электронно-лучевые трубки для видеомониторов:

8540.11
- - Түрлі-түсті бейнелі
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.12
- - Монохромды бейнелі
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.20
- Телевизиялық таратқыш түтіктер; электрондық-оптикалық түрлендіргіштер және бейненің жарықтығын күшейткіштер; өзге де фотокатодты түтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.40
- Деректерді/графиканы шығаруға арналған дисплей түтіктері, монохромды; деректерді/графиканы шығаруға арналған дисплей түтіктері, түрлі-түсті, экрандағы люминофор нүктелерінің қадамы 0,4 мм кем
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.60
- Электронды-сәулелі өзге де түтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Басқару торы бар шамдарды қоспағанда, микротолқынды түтіктер (мысалы, магнетрондар, клистрондар, жүгіруші толқын шамдары, кері толқын шамдары):
8540.71
- - Магнетрондар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.79
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де электронды шамдар мен түтіктер:
8540.81
- - Электронды шамдар мен қабылдағыш немесе күшейткіш түтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540.89
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Бөліктері:
8540.91
- - Электронды-сәулелі түтікшелер
CTH
8540.99
- - Өзгелері
CTH
85.41
Жартылай өткізгіш приборлар (мысалы, диодтар, транзисторлар және ұқсас жартылай өткізгіш аспаптар); панельге орнатылған немесе монтаждалмаған, модульдерге жиналған немесе жиналмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезгіш жартылай өткізгіш аспаптар; жарық түсіретін диодтар (LED); жиынтықтағы пьезоэлектрлік кристалдар
8541.10
- Диодтар, фотодиодтар немесе жарық шығаратын диодтар (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Транзисторлар, сонымен бірге фототранзисторлардың:
8541.21
- - Шашырату қуаты 1 Вт кем
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.29
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.30
- Фотосезгіш аспаптардан басқа тиристорлар, динисторлар және тринисторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, модульдерге жиналған немесе жиналмаған, панельге монтаждалған немесе монтаждалмаған жартылай өткізгіш фотосезгіш аспаптар; жарық сәуле шығаратын диодтар (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.41
- - Жарықдиодтар (LED)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.42
- - Модульдерге жиналмаған немесе панельге орнатылмаған фотоэлектрлік элементтер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.43
- - Модульдерге жиналған немесе панельге орнатылған фотоэлектрлік элементтер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.49
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де жартылай өткізгіш приборлар:
8541.51
- - Жартылай өткізгіштерге негізделген түрлендіргіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.59
- - Өзге
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.60
- Пьезоэлектрлік жиналған кристалдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541.90
- Бөліктері
CTH

8540.11
- - Цветного изображения
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.12
- - Монохромного изображения
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.20
- Трубки телевизионные передающие; преобразователи электронно-оптические и усилители яркости изображения; трубки фотокатодные прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.40
- Трубки дисплеев для вывода данных/графики, монохромного изображения; трубки дисплеев для вывода данных/графики, цветного изображения, с шагом точек люминофора на экране менее 0,4 мм
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.60
- Трубки электронно-лучевые прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Трубки микроволновые (например, магнетроны, клистроны, лампы бегущей волны, лампы обратной волны), исключая лампы с управляющей сеткой:
8540.71
- - Магнетроны
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.79
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Электронные лампы и трубки прочие:
8540.81
- - Электронные лампы и трубки приемные или усилительные
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.89
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Части:
8540.91
- - Трубок электронно-лучевых
CTH
8540.99
- - Прочие
CTH
85.41
Приборы полупроводниковые (например, диоды, транзисторы, преобразователи на основе полупроводников); фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светодиоды (LED), собранные или не собранные с другими светодиодами (LED); пьезоэлектрические кристаллы в сборе
8541.10
- Диоды, кроме фотодиодов или светодиодов (LED)
CTH или CTSH+VAC 50%
- Транзисторы, кроме фототранзисторов:
8541.21
- - Мощностью рассеивания менее 1 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.29
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.30
- Тиристоры, динисторы и тринисторы, кроме фоточувствительных приборов
CTH или CTSH+VAC 50%
- Приборы полупроводниковые фоточувствительные, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светодиоды (LED):
8541.41
- - Светодиоды (LED)
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.42
- - Элементы фотогальванические, не собранные в модули или не вмонтированные в панели
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.43
- - Элементы фотогальванические, собранные в модули или вмонтированные в панели
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.49
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
- Прочие приборы полупроводниковые:
8541.51
- - Преобразователи на основе полупроводников
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.59
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.60
- Кристаллы пьезоэлектрические собранные
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.90
- Части
CTH

8547.10
- Қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
CTH
8547.20
- Пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура
CTH
8547.90
- Өзгелері
CTH
8548.00
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген электр жабдығының немесе аппаратураның бөліктері
CTH немесе VAC 50%
85.49
Электротехнических и электронных бұйымдардың қалдықтары мен сынықтары
- Бастапқы батареялардың, бастапқы батареялардың және электр батареяларының қалдықтары мен сынықтары; пайдаланылған бастапқы элементтер, пайдаланылған бастапқы батареялар, және пайдаланылған электр батареялары
8549.11
- - Қорғасын батареяларының қалдықтары мен сынықтары; пайдаланылған қорғасын батареялары
WO
8549.12
- - Құрамында қорғасын бар басқалары, кадмий немесе сынап
WO
8549.13
- - Химиялық түрі бойынша сұрыпталған және құрамында қорғасын, кадмий немесе сынап жоқ
WO
8549.14
- - Сұрыпталмаған және құрамында қорғасын, кадмий немесе сынап жоқ
WO
8549.19
- - Өзге
WO
- Негізінен қымбат металдарды алу үшін қолданылады:
8549.21
- - Құрамында бастапқы элементтер, бастапқы батареялар, электр аккумуляторлары, сынап қосқыштары, электронды сәулелік түтік әйнегі немесе басқа сәулеленген шыны немесе құрамында кадмий, сынап, қорғасын немесе полихлорбифенилдер бар электрлік немесе электрондық компоненттер бар (ПХБ)
WO
8549.29
- - Өзге
WO
- Өзге де электрлік және электронды жинақтар:
8549.31
- - Құрамында бастапқы элементтер, бастапқы батареялар, электр аккумуляторлары, сынап қосқыштары, электронды сәулелік түтік әйнегі немесе басқа сәулеленген шыны немесе құрамында кадмий, сынап, қорғасын немесе полихлорбифенилдер бар электрлік немесе электрондық компоненттер бар (ПХБ)
WO
8549.39
- - Өзге
WO
- Өзге:
8549.91
- - Құрамында бастапқы элементтер, бастапқы батареялар, электр аккумуляторлары, сынап қосқыштары, электронды сәулелік түтік әйнегі немесе басқа сәулеленген шыны немесе құрамында кадмий, сынап, қорғасын немесе полихлорбифенилдер бар электрлік немесе электрондық компоненттер бар (ПХБ)
WO
8549.99
- - Өзге
WO
86-ТОП
ТЕМІРЖОЛ ЛОКОМОТИВТЕРІ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙДЫҢ МОТОРЛЫ ВАГОНДАРЫ, ЖЫЛЖЫМАЛЫ ҚҰРАМ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ; ТЕМІР ЖОЛДАРҒА НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖОЛДАРЫНА АРНАЛҒАН ЖОЛ ЖАБДЫҚТАРЫ МЕН ҚҰРЫЛҒЫЛАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ; БАРЛЫҚ ТҮРДЕГІ МЕХАНИКАЛЫҚ (ЭЛЕКТРМЕХАНИКАЛЫҚТЫ ҚОСА АЛҒАНДА) СИГНАЛДЫҚ ЖАБДЫҚТАР
86.01
Теміржол локомотивтері электр энергиясының сыртқы көзінен қоректенетін немесе аккумуляторлық
8601.10
- Электр энергиясының сыртқы көзінен қоректенетін
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8601.20
- Электр аккумуляторларынан қоректенетін
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
86.02
Өзге де теміржол локомотивтері; локомотивті тендерлер

8547.10
- Арматура изолирующая из керамики
CTH
8547.20
- Арматура изолирующая из пластмасс
CTH
8547.90
- Прочая
CTH
8548.00
Части электрические оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
CTH или VAC 50%
85.49
Отходы и лом электротехнических и электронных изделий
- Отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы:
8549.11
- - Отходы и лом свинцовых аккумуляторов; отработавшие свинцовые аккумуляторы
WO
8549.12
- - Прочие, содержащие свинец, кадмий или ртуть
WO
8549.13
- - Отсортированные по химическому типу и не содержащие свинец, кадмий или ртуть
WO
8549.14
- - Несортированные и не содержащие свинец, кадмий или ртуть
WO
8549.19
- - Прочие
WO
- Используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов:
8549.21
- - Содержащие первичные элементы, первичные батареи, электрические аккумуляторы, ртутные выключатели, стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло, или электрические или электронные компоненты, содержащие кадмий, ртуть, свинец или полихлорбифенилы (ПХБ)
WO
8549.29
- - Прочие
WO
- Прочие электрические и электронные сборки и печатные платы:
8549.31
- - Содержащие первичные элементы, первичные батареи, электрические аккумуляторы, ртутные выключатели, стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло, или электрические или электронные компоненты, содержащие кадмий, ртуть, свинец или полихлорбифенилы (ПХБ)
WO
8549.39
- - Прочие
WO
- Прочие:
8549.91
- - Содержащие первичные элементы, первичные батареи, электрические аккумуляторы, ртутные выключатели, стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло, или электрические или электронные компоненты, содержащие кадмий, ртуть, свинец или полихлорбифенилы (ПХБ)
WO
8549.99
- - Прочие
WO
ГРУППА 86
ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЕ ЛОКОМОТИВЫ ИЛИ МОТОРНЫЕ ВАГОНЫ ТРАМВАЯ, ПОДВИЖНОЙ СОСТАВ И ИХ ЧАСТИ; ПУТЕВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И УСТРОЙСТВА ДЛЯ ЖЕЛЕЗНЫХ ДОРОГ ИЛИ ТРАМВАЙНЫХ ПУТЕЙ И ИХ ЧАСТИ; МЕХАНИЧЕСКОЕ (ВКЛЮЧАЯ ЭЛЕКТРОМЕХАНИЧЕСКОЕ) СИГНАЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ ВСЕХ ВИДОВ
86.01
Железнодорожные локомотивы, с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
8601.10
- С питанием от внешнего источника электроэнергии
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8601.20
- С питанием от электрических аккумуляторов
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
86.02
Железнодорожные локомотивы прочие; локомотивные тендеры

8602.10
- Дизель-электр локомотивтері
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8602.90
- Өзгелері
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
86.03
86.04 тауар позициясына кіретіндерден басқа, жолаушылар, тауар немесе багаж моторлы теміржол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
8603.10
- Электр энергиясының сыртқы көзінен қоректенетін
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8603.90
- Өзгелері
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8604.00
Темір жолдарды немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары (мысалы, вагон-шеберханалар, крандар, шпал қағатын машиналар, жол тегістейтін машиналар, бақылау-өлшеу вагондары және жолды тексеруге арналған көлік құралдары)
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8605.00
Өздігінен жүрмейтін теміржол немесе трамвай, жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін багаж, пошта және өзге де арнайы темір жол немесе трамвай вагондары (86.04 тауар позициясына кіретіндерден басқа)
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
86.06
Өздігінен жүрмейтін жүк таситын темір жол немесе трамвай вагондары
8606.10
- Барлық типті вагон-цистерналар
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8606.30
- 8606.10 қосалқы позициясына кіретіндерден басқа өздігінен тиелетін вагондар
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
- Өзгелері:
8606.91
- - Жабық және жабылатын
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8606.92
- - Ашық, биіктігі 60 см астам алынбайтын борттары бар
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
8606.99
- - Өзгелері
86.07 қоспағанда, СТН немесе CTH+VAC 50%
86.07
Теміржол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
- Арбалар, осьтер мен доңғалақтар және олардың бөліктері:
8607.11
- - Жетекші арбалар
CTH
8607.12
- - Өзге де арбалар
CTH
8607.19
- - Бөліктерді қоса алғанда, өзгелері
CTH
- Тежегіш құрылғылар және олардың бөліктері:
8607.21
- - Пневматикалық тежегіштер және олардың бөліктері
CTH
8607.29
- - Өзгелері
CTH
8607.30
- Ілгектер мен өзге де ілінісу құрылғысы, буфер, олардың бөліктері
CTH
- Өзгелері:
8607.91
- - Локомотивтер
CTH
8607.99
- - Өзгелері
CTH
8608.00
Темір жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электрмеханикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдығы, темір жолдарда, трамвай жолдарында, автомобиль жолдарында, ішкі су жолдарында, тұрақ құрылыстарында, порттарда немесе аэродромдарда қауіпсіздікті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; аталған құрылғылар мен жабдықтардың бөліктері
CTH
8609.00
Көліктің бір немесе бірнеше түрімен тасымалдауға арнайы арналған және жабдықталған контейнерлер (сұйықтықты немесе газ тасымалдауға арналған сыйымдылықты қоса алғанда)
CTH
87-ТОП
ТЕМІРЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ҚҰРАМЫНАН БАСҚА, ЖЕРДЕГІ КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ

8602.10
- Локомотивы дизель-электрические
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8602.90
- Прочие
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
86.03
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 86.04
8603.10
- С питанием от внешнего источника электроэнергии
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8603.90
- Прочие
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8604.00
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8605.00
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 86.04)
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
86.06
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
8606.10
- Вагоны-цистерны всех типов
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8606.30
- Вагоны саморазгружающиеся, кроме входящих в субпозицию 8606.10
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
- Прочие:
8606.91
- - Крытые и закрывающиеся
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8606.92
- - Открытые, с несъемными бортами высотой более 60 см
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
8606.99
- - Прочие
CTH, за исключением 86.07, или CTH+VAC 50%
86.07
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
- Тележки, оси и колеса, и их части:
8607.11
- - Тележки ведущие
CTH
8607.12
- - Тележки прочие
CTH
8607.19
- - Прочие, включая части
CTH
- Тормозные устройства и их части:
8607.21
- - Пневматические тормоза и их части
CTH
8607.29
- - Прочие
CTH
8607.30
- Крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
CTH
- Прочие:
8607.91
- - Локомотивов
CTH
8607.99
- - Прочие
CTH
8608.00
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования
CTH
8609.00
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта
CTH
ГРУППА 87
СРЕДСТВА НАЗЕМНОГО ТРАНСПОРТА, КРОМЕ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ИЛИ ТРАМВАЙНОГО ПОДВИЖНОГО СОСТАВА, И ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ

87.01
Тракторлар (87.09 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8701.10
- Бір білікті тракторлар
VAC 50%
8701.20
- Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар
VAC 50%
8701.21
- - Тек поршеньді ішкі жану қозғалтқышымен (дизель немесе жартылай дизель)
VAC 50%
8701.22
- - Қысудан (дизель немесе жартылай дизель) тұтанатын поршеньді ішкі жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де жұмыс істейді
VAC 50%
8701.23
- - Ұшқыннан тұтанатын поршеньді ішкі жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де басқарылады
VAC 50%
8701.24
- - Тек электр қозғалтқышымен басқарылады
VAC 50%

87.01
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 87.09)
8701.10
- Тракторы одноосные
VAC 50%
- Тракторы колесные для полуприцепов:
8701.21
- - Только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем)
VAC 50%
8701.22
- - Приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем
VAC 50%
8701.23
- - Приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем
VAC 50%
8701.24
- - Приводимые в движение только электрическим двигателем
VAC 50%

8701.29
- - Өзге
VAC 50%
8701.30
- Шынжыр табанды тракторлар
VAC 50%
- Өзге де қозғалтқышының мынадай қуатымен
8701.91
- - 18 кВт аспайды
VAC 50%
8701.92
- - 18 кВт астам, бірақ 37 кВт аспайды
VAC 50%
8701.93
- - 37 кВт астам, бірақ 75 кВт аспайды
VAC 50%
8701.94
- - 75 кВт, астам, бірақ 130 кВт аспайды
VAC 50%
8701.95
- - 130 кВт астам
VAC 50%
87.02
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
VAC 50%, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
− шанақты (кабинаны) дәнекерлеу немесе шанақты (кабинаны) дайындау кезінде дәнекерлеу операциялары көзделмейтін технологиялар қолданылған жағдайда шанақты (кабинаны) өзге тәсілмен жасау;
− шанақты (кабинаны) бояу;
− қозғалтқыш орнату (қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін, сондай-ақ гибридті күш агрегаттары үшін);
− тартқыш электр машиналарын (генераторлар, электр қозғалтқыштар) орнату (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін);
− трансмиссия орнату;
− алдыңғы және артқы аспаны орнату (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін және ұшқыннан от алатын қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін);
− рөлдік басқару мен тежеу жүйесін орнату;
− бәсеңдеткішті және пайдаланылған газ шығатын құбыр секцияларын орнату (ұшқыннан от алатын қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін);
− қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
− тежеу жүйесінің тиімділігін тексеру;
− радиокедергілер деңгейін және электромагнитті үйлесімділік нормаларын тексеру (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін);
− дайын моторлы көлік құралын бақылау мақсатында сынауды жүргізу
87.03
Жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары, негізінен, жүк-жолаушы автомобиль-фургондары мен жарыс автомобильдерін қоса алғанда, адамдарды тасымалдауға арналған (87.02 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа)
VAC 50%, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
− шанақты (кабинаны) дәнекерлеу немесе шанақты (кабинаны) дайындау кезінде дәнекерлеу операциялары көзделмейтін технологиялар қолданылған жағдайда шанақты (кабинаны) өзге тәсілмен жасау;
− шанақты (кабинаны) бояу;
− қозғалтқыш орнату (қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін, сондай-ақ гибридті күш агрегаттары үшін);
− тартқыш электр машиналарын (генераторлар, электр қозғалтқыштар) орнату (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін);
− трансмиссия орнату;
− алдыңғы және артқы аспаны орнату (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін және ұшқыннан от алатын қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін);
− рөлдік басқару мен тежеу жүйесін орнату;
− бәсеңдеткішті және пайдаланылған газ шығатын құбыр секцияларын орнату (ұшқыннан от алатын қозғалтқышы іштен жанатын моторлы көлік құралдары үшін);
− қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
− тежеу жүйесінің тиімділігін тексеру;
− радиокедергілер деңгейін және электромагнитті үйлесімділік нормаларын тексеру (электр жетегімен немесе гибридті күш агрегаттарымен қозғалатын моторлы көлік құралдары үшін);
− дайын моторлы көлік құралын бақылау мақсатында сынауды жүргізу

8701.29
- - Прочие
VAC 50%
8701.30
- Тракторы гусеничные
VAC 50%
- Прочие, с мощностью двигателя:
8701.91
- - Не более 18 кВт
VAC 50%
8701.92
- - Более 18 кВт, но не более 37 кВт
VAC 50%
8701.93
- - Более 37 кВт, но не более 75 кВт
VAC 50%
8701.94
- - Более 75 кВт, но не более 130 кВт
VAC 50%
8701.95
- - Более 130 кВт
VAC 50%
87.02
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
VAC 50%, при условии выполнения следующих технологических операций:
− сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
− окраска кузова (кабины);
− установка двигателя (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания, а также для гибридных силовых агрегатов);
− установка тяговых электромашин (генераторы, электродвигатели) (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками);
− установка трансмиссии;
− установка передней и задней подвески (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками, и для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
− установка рулевого управления и тормозной системы;
− установка глушителя и секций выхлопного трубопровода (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
− диагностика и регулировка двигателя;
− проверка эффективности тормозной системы;
− проверка уровня радиопомех и норм электромагнитной совместимости (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками);
− проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства
87.03
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 87.02), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
VAC 50%, при условии выполнения следующих технологических операций:
− сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
− окраска кузова (кабины);
− установка двигателя (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания, а также для гибридных силовых агрегатов);
− установка тяговых электромашин (генераторы, электродвигатели) (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками);
− установка трансмиссии;
− установка передней и задней подвески (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками, и для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
− установка рулевого управления и тормозной системы;
− установка глушителя и секций выхлопного трубопровода (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
− диагностика и регулировка двигателя;
− проверка эффективности тормозной системы;
− проверка уровня радиопомех и норм электромагнитной совместимости (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками);
− проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства

8710.00
Танктер және өзгеге де қару-жарағы бар немесе қару-жарағы жоқ өздігінен жүретін жауынгерлік броньды көлік құралдары және олардың бөліктері
VAC 50%
87.11
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе онсыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) мен велосипедтер; арбалар
8708.30
- Тежегіштер мен күкіртті күшейткіші бар тежегіштер; олардың бөліктері
VAC 50%
8711.10
- Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 аспайтын піспектің қозғалысымен іштен жану қозғалтқышымен
CTH немесе VAC 40%
8711.20
- Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 астам, бірақ 250 см3 аспайтын піспектің қозғалысымен іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40%
8711.30
- Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3 астам, бірақ 500 см3 аспайтын піспектің қозғалысымен іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40%
8711.40
- Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 500 см3 астам, бірақ 800 см3 аспайтын піспектің қозғалысымен іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40%
8711.50
- Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 800 см3 астам піспектің қозғалысымен іштен жану қозғалтқышымен
CTH немесе VAC 40%
8711.60
- Электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін
CTH немесе VAC 40%
8711.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
8712.00
Қозғалтқышы жоқ екі доңғалақты велосипедтер және өзге де велосипедтер (жүктерді жеткізуге арналған үш доңғалақты велосипедтерді қоса алғанда)
87.14 қоспағанда, CTH
87.13
Қозғалуға қабілетсіз, қозғалуға арналған қозғалтқышпен немесе басқа да механикалық құрылғылармен жарақтандырылған немесе жарақтандырылмаған адамдарға арналған арбалар
8713.10
- Қозғалуға арналған механикалық құрылғыларсыз
CTH немесе VAC 40%
8713.90
- Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
87.14
87.11 – 87.13 тауар позицияларының көлік құралдарының бөліктері мен керек-жарақтары
8714.10
- Мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40%
8714.20
- Қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалар
CTH немесе VAC 40%
- Өзгелері:
8714.91
- - Рамалар мен шанышқылар, олардың бөліктері
CTH немесе VAC 40%
8714.92
- - Жиектер мен арқалықтар
CTH немесе VAC 40%
8714.93
- - Еркін жүрістің тежегіш күпшектері мен төлке тежегіштерінен басқа күпшектер, басып озатын муфталардың тізбекті жұлдызшалары
CTH немесе VAC 40%
8714.94
- - Еркін жүрістің тежегіш күпшектерін және төлкелі тежегіштерді, олардың бөліктерін қоса алғанда, тежегіштер
CTH немесе VAC 40%
8714.95
- - Ершіктер
CTH немесе VAC 40%
8714.96
- - Басқыштар және қос иінді механизм, олардың бөліктері
CTH немесе VAC 40%
8714.99
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
8715.00
Балалар арбасы және олардың бөліктері
CTH немесе VAC 40%
87.16
Тіркемелер мен жартылай тіркемелер; өзге де өздігінен жүрмейтін көлік құралдары; олардың бөліктері

8710.00
Танки и прочие боевые самоходные бронированные транспортные средства, с вооружением или без вооружения, и их части
VAC 50%
87.11
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски
8711.10
- С поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
CTH или VAC 40%
8711.20
- C поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см³, но не более 250 см³
CTH или VAC 40%
8711.30
- C поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см³, но не более
500 см³
CTH или VAC 40%
8711.40
- C поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 500 см³, но не более
800 см³
CTH или VAC 40%
8711.50
- C поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 800 см³
CTH или VAC 40%
8711.60
- Приводимые в движение электрическим двигателем
CTH или VAC 40%
8711.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
8712.00
Велосипеды двухколесные и прочие велосипеды (включая трехколесные велосипеды для доставки грузов) без двигателя
CTH, за исключением 87.14
87.13
Коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения
8713.10
- Без механических устройств для передвижения
CTH или VAC 40%
8713.90
- Прочие
CTH или VAC 40%
87.14
Части и принадлежности к транспортным средствам товарных позиций 87.11 – 87.13
8714.10
- Мотоциклов (включая мопеды)
CTH или VAC 40%
8714.20
- Колясок для людей, не способных передвигаться
CTH или VAC 40%
- Прочие:
8714.91
- - Рамы и вилки, их части
CTH или VAC 40%
8714.92
- - Ободья и спицы
CTH или VAC 40%
8714.93
- - Ступицы, кроме тормозных ступиц свободного хода и втулочных тормозов, цепные звездочки обгонных муфт
CTH или VAC 40%
8714.94
- - Тормоза, включая тормозные ступицы свободного хода и втулочные тормоза, их части
CTH или VAC 40%
8714.95
- - Седла
CTH или VAC 40%
8714.96
- - Педали и кривошипный механизм, их части
CTH или VAC 40%
8714.99
- - Прочие
CTH или VAC 40%
8715.00
Коляски детские и их части
CTH или VAC 40%
87.16
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части

8901.10
- Негізінен жолаушыларды тасымалдауға арналған круиздік, экскурсиялық кемелер және ұқсас жүзу құралдары; барлық типті паромдар
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8901.20
- Танкерлер
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8901.30
- 8901.20 қосалқы позициясына кіретіндерден басқа рефрижераторлық кемелер
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8901.90
- Өзге де жүк және жүк-жолаушы жүзу құралдары
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8902.00
Балық аулау кемелері; балық өнімдерін қайта өңдеуге және консервілеуге арналған жүзу базалары және өзге де кемелер
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
89.03
Яхталар және өзге де демалуға немесе спортқа арналған жүзу құралдары; еспелі қайықтар және каноэ
- Үрлемелі қайықтар мен қайықтар (қатты корпусты үрлемелі қайықтарды қоса алғанда):
8903.11
- - Бос қалқымалы құралдың (қозғалтқышсыз) массасы 100 кг аспайтын қозғалтқышпен жарақтандырылған немесе жарақтандыруға арналған
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.12
- - Қозғалтқышпен және массасы (нетто) бос қалқымалы құралмен 100 кг аспайтын пайдалануға арналмаған
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.19
- - Өзге
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Қосалқы қозғалтқышы бар немесе онсыз үрлемелі кемелерден басқа желкенді кемелер:
8903.21
- - Ұзындығы 7,5 м аспайды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.22
- - Ұзындығы 7,5 м, астам, бірақ 24 м аспайды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.23
- - Ұзындығы 24 м астам
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Аспалы қозғалтқышы бар үрлемелі және жүзбелі құралдардан басқа моторлы қайықтар мен қайықтар:
8903.31
- - Ұзындығы 7,5 м аспайды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.32
- - Ұзындығы 7,5 м, астам, бірақ 24 м аспайды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.33
- - Ұзындығы 24 м астам
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Өзге:
8903.93
- - Ұзындығы 7,5 м аспайды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.99
- - Өзге
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8904.00
Буксирлер мен итергіш кемелер
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
89.05
Жүзбелі маяктар, өрт кемелері, жер снарядтары, жүзбелі крандар және өзге де жүзбелі құралдар, олар үшін кеме қатынасы сапасы олардың негізгі функциясымен салыстырғанда екінші дәрежелі болып табылады; жүзбелі доктар; жүзбелі немесе су астында жұмыс істейтін бұрғылау немесе пайдалану платформалары
8905.10
- Жер снарядтары
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8905.20
- Жүзбелі немесе су астында жұмыс істейтін бұрғылау немесе пайдалану платформалары
89.06-дағы кемелер корпусын қоспағанда, СТН
8905.90
- Өзгелері

8901.10
- Суда круизные, экскурсионные и аналогичные плавучие средства, предназначенные в основном для перевозки пассажиров; паромы всех типов
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8901.20
- Танкеры
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8901.30
- Суда рефрижераторные, кроме входящих в субпозицию 8901.20
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8901.90
- Грузовые и грузопассажирские плавучие средства прочие
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8902.00
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
89.03
Яхты и прочие плавучие средства для отдыха или спорта; гребные лодки и каноэ
- Лодки и катера надувные (включая жестко-корпусные надувные):
8903.11
- - Оснащенные или предназначенные для оснащения двигателем, с массой (нетто) пустого плавучего средства (без двигателя) не более 100 кг
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.12
- - Не предназначенные для использования с двигателем и с массой (нетто) пустого плавучего средства не более 100 кг
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.19
- - Прочие
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Суда парусные, кроме надувных, со вспомогательным двигателем или без него:
8903.21
- - Длиной не более 7,5 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.22
- - Длиной более 7,5 м, но не более 24 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.23
- - Длиной более 24 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Лодки моторные и катера, кроме надувных и плавучих средств с подвесным двигателем:
8903.31
- - Длиной не более 7,5 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.32
- - Длиной более 7,5 м, но не более 24 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.33
- - Длиной более 24 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
- Прочие:
8903.93
- - Длиной не более 7,5 м
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8903.99
- - Прочие
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8904.00
Буксиры и суда-толкачи
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
89.05
Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды, плавучие краны и прочие плавучие средства, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основной функцией; доки плавучие; плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
8905.10
- Земснаряды
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8905.20
- Плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
CTH, исключая корпуса судов из 89.06
8905.90
- Прочие

Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 85.39 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа, фотожарқылдақтар мен жарқыл шамдар
9006.30
- Су асты суретке түсіру, аэрофотототүсіру немесе ішкі органдарды медициналық немесе хирургиялық тексеруге арналған арнайы арналған фотокамералар; сот немесе криминалистикалық мақсатта салыстыру жүргізуге мүмкіндік беретін камералар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9006.40
- Дайын суретті жылдам алуға болатын фотокамералар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
- Өзге де фотокамералар:

Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 85.39
9006.30
- Фотокамеры, специально предназначенные для подводной съемки, аэрофотосъемки или для медицинского или хирургического обследования внутренних органов; камеры, позволяющие проводить сличение, для судебных или криминалистических целей
СTH или CTSH+VAC 40%
9006.40
- Фотокамеры с моментальным получением готового снимка
СTH или CTSH+VAC 40%
- Фотокамеры прочие:

9026.10
- Сұйықтық шығынын немесе деңгейін өлшеу немесе бақылау үшін
CTH немесе VAC 40%
9026.20
- Қысымды өлшеу немесе бақылау үшін
CTH немесе VAC 40%
9026.80
- Өзге де аспаптар немесе аппаратура
CTH немесе VAC 40%
9026.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
90.27
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін талдағыштар); тұтқырлықты, кеуектікті, кеңейтуді, беттік керілуін немесе соған ұқсас өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылу, дыбыс немесе жарық мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура (экспонометрлерді қоса алғанда); микротомдар
9027.10
- Газ немесе түтін талдағыштар
CTH немесе VAC 40%
9027.20
- Хроматографтар мен электрофорезге арналған аспаптар
CTSH
9027.30
- Оптикалық сәулелену әсеріне негізделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл)
CTSH
9027.50
- Оптикалық сәулелену әсеріне негізделген аспаптар мен аппаратура (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл), өзге де
CTSH
9027.80
- Өзге де аспаптар мен аппаратура
CTSH
9027.81
- - Масс-спектрометрлер
CTSH
9027.89
- - Өзге
CTSH
9027.90
- Микротомдар; бөлшектер және керек-жарақтар
CTH немесе VAC 40%
90.28
Калибрлеуді қоса алғанда, газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын беру немесе өндіру есептегіштері
9028.10
- Газ есептегіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9028.20
- Сұйықтық есептегіштері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9028.30
- Электр энергиясын есептегіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9028.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
90.29
Айналым санын есептегіштер, өнім санын есептегіштер, таксометрлер, милядағы өткен қашықтықты есептегіштер, қадам өлшегіштер және ұқсас аспаптар; 90.14 немесе 90.15 тауар позициясының аспаптары мен құралдарынан басқа, спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар
9029.10
- Айналым санын есептегіштер, өнім санын есептегіштер, таксометрлер, милядағы өткен қашықтықты есептегіштер, қадам өлшегіштер және ұқсас аспаптар
CTH
9029.20
- Спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар
CTH
9029.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
90.30
Осциллоскоптар, спектр анализаторлары, өзге де 90.28 тауар позициясының өлшеу аспаптарынан басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; альфа -, бета -, гамма -, рентген, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
9030.10
- Иондаушы сәулелерді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 50%

9026.10
- Для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей
CTH или VAC 40%
9026.20
- Для измерения или контроля давления
CTH или VAC 40%
9026.80
- Приборы или аппаратура, прочие
CTH или VAC 40%
9026.90
- Части и принадлежности
CTH
90.27
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы
9027.10
- Газо- или дымоанализаторы
CTH или VAC 40%
9027.20
- Хроматографы и приборы для электрофореза
CTSH
9027.30
- Спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
CTSH
9027.50
- Приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
CTSH
- Приборы и аппаратура прочие:
9027.81
- - Масс-спектрометры
CTSH
9027.89
- - Прочие
CTSH
9027.90
- Микротомы; части и принадлежности
CTH или VAC 40%
90.28
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие
9028.10
- Счетчики газа
CTH или CTSH+VAC 50%
9028.20
- Счетчики жидкости
CTH или CTSH+VAC 50%
9028.30
- Счетчики электроэнергии
CTH или CTSH+VAC 50%
9028.90
- Части и принадлежности
CTH
90.29
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 90.14 или 90.15; стробоскопы
9029.10
- Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы
CTH
9029.20
- Спидометры и тахометры; стробоскопы
CTH
9029.90
- Части и принадлежности
CTH
90.30
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 90.28; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений
9030.10
- Приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
CTH или CTSH+VAC 50%

9030.20
- Осциллоскоптар және осциллографтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Кернеуді, ток күшін, кедергіні немесе қуатын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура (жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған аспаптар мен аппаратурадан басқа), өзге:
9030.31
- - Жазу құрылғысы жоқ әмбебап өлшеу аспаптары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.32
- - Жазу құрылғысы бар әмбебап өлшеу аспаптары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.33
- - Жазу құрылғысы жоқ, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.39
- - Жазу құрылғысымен, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.40
- Телекоммуникацияға арналған арнайы аспаптар мен аппаратура, өзге де (мысалы, айқас кедергінің өлшеуіштері, күшейту коэффициенттері, бұрмалау коэффициенттері, псофометрлер)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де аспаптар мен аппаратура:
9030.82
- - Жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеу немесе тексеру үшін (интегралдық схемаларды қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.84
- - Өзге де жазу құрылғыларымен
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.89
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9030.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
90.31
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау аспаптары, құрылғылар мен машиналар; бейінді проекторлар
9031.10
- Механикалық бөлшектерге арналған теңгеру машиналары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9031.20
- Сынақ стендтері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де оптикалық аспаптар мен құрылғылар:
9031.41
- - Жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеру үшін немесе жартылай өткізгіш аспаптар өндірісінде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеру үшін (интегралдық схемаларды қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9031.49
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9031.80
- Өзге де аспаптар, құрылғылар және машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9031.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
90.32
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар
9032.10
- Термостаттар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9032.20
- Маностаттар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
- Өзге де аспаптар мен құрылғылар:
9032.81
- - Гидравликалық немесе пневматикалық
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9032.89
- - Өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9032.90
- Бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9033.00
90-топтың машиналарына, аспаптарына, құралдарына немесе аппаратурасына бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
CTH
91-ТОП
БАРЛЫҚ ТҮРДЕГІ САҒАТТАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ
91.01
Секундөлшегіштерді қоса алғанда, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналған, корпусы қымбат бағалы металдан немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдан жасалған қол, қалта және өзге де сағаттар
- Электрмен іске қосылатын, кіріктірме секундөлшегіші бар немесе жоқ қол сағаттар:

9030.20
- Осциллоскопы и осциллографы
CTH или CTSH+VAC 50%
- Приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности (кроме приборов и аппаратуры для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов), прочие:
9030.31
- - Приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.32
- - Приборы измерительные универсальные с записывающим устройством
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.33
- - Без записывающего устройства, прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.39
- - С записывающим устройством, прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.40
- Приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
CTH или CTSH+VAC 50%
- Приборы и аппаратура прочие:
9030.82
- - Для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов (включая интегральные схемы)
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.84
- - С записывающими устройствами, прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.89
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9030.90
- Части и принадлежности
CTH
90.31
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные
9031.10
- Машины балансировочные для механических частей
CTH или CTSH+VAC 50%
9031.20
- Стенды испытательные
CTH или CTSH+VAC 50%
- Оптические приборы и устройства прочие:
9031.41
- - Для проверки полупроводниковых пластин или устройств (включая интегральные схемы) или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов (включая интегральные схемы)
CTH или CTSH+VAC 50%
9031.49
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9031.80
- Приборы, устройства и машины прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9031.90
- Части и принадлежности
CTH
90.32
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления
9032.10
- Термостаты
CTH или CTSH+VAC 50%
9032.20
- Маностаты
CTH или CTSH+VAC 50%
- Приборы и устройства прочие:
9032.81
- - Гидравлические или пневматические
CTH или CTSH+VAC 50%
9032.89
- - Прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
9032.90
- Части и принадлежности
CTH
9033.00
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
CTH
ГРУППА 91
ЧАСЫ ВСЕХ ВИДОВ И ИХ ЧАСТИ
91.01
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, с корпусом, изготовленным из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
- Часы наручные, приводимые в действие электричеством, имеющие или не имеющие встроенного секундомера:

9207.10
- Аккордеондардан басқа түймешікті аспаптар
CTH
9207.90
- Өзгелері
CTH
92.08
Музыкалық қобдишалар, жәрмеңкелік органдар, механикалық шарманкалар, механикалық ән салатын құстар, музыкалық аралар және музыкалық аспаптар, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өзгелері; барлық түрдегі манкалар; ысқырықтар, кернейлер және үрлемелі сигналдық аспаптар өзге де
9208.10
- Музыкалық қобдишалар
CTH
9208.90
- Өзгелері
CTH
92.09
Музыкалық аспаптардың бөліктері (мысалы, музыкалық қобдишаларға арналған механизмдер) және керек-жарақтары (мысалы, механикалық аспаптарға арналған карталар, дискілер мен білікшелер); метрономдар, камертон және дыбыстың барлық түрлерінің биіктігі белгіленген құбырлар
9209.30
- Музыкалық аспаптардың ішектері
CTH
- Өзгелері:
9209.91
- - Фортепиано бөліктері мен керек-жарақтары
CTH
9209.92
- - 92.02 тауар позициясындағы музыкалық аспаптардың бөліктері мен керек-жарақтары
CTH
9209.94
- - 92.07 тауар позициясындағы музыкалық аспаптардың бөліктері мен керек-жарақтары
CTH
9209.99
- - Өзгелері
CTH
93-ТОП
ҚАРУ ЖӘНЕ ОҚ-ДӘРІЛЕР; ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
93.01
93.07 тауар позициясындағы револьверлерден, тапаншалар мен қарудан басқа, әскери үлгідегі қару
9301.10
- Артиллериялық қару (мысалы, зеңбіректер, гаубицалар және минометтер)
CTH
9301.20
- Зымыран іске қосу қондырғылары; отшашарлар; граната атқыштар; торпедалық аппараттар және ұқсас іске қосу қондырғылары
CTH
9301.90
- Өзгелері
CTH
9302.00
93.03 немесе 93.04 тауар позициясына кіретіндерден басқа револьверлер мен тапаншалар
CTH
93.03
Жарылғыш зат зарядын пайдалану арқылы әрекет ететін өзге де атыс қаруы және ұқсас құрылғылар (мысалы, спорттық мылтықтар мен винтовкалар, аузынан оқталатын атыс қаруы, белгі беретін тапаншадан және өзге де тек қана сигналдық зымырандарды жіберуге арналған құрылғы, бос патрондармен атуға арналған тапаншалар мен револьверлер, жануарларды "ізгілікті" өлтіруге арналған атып шығатын өзегі бар тапаншалар, линометтер және басқа да ұқсас құрылғылар (мысалы, спорттық мылтықтар мен винтовкалар)
9303.10
- Ұңғысынан оқталатын атыс қаруы
CTH
9303.20
- Тегіс және ойық ұңғыларын қоса алғанда, спорттық, аңшылық немесе өзге де нысанадан атуға арналған мылтық
CTH
9303.30
- Спорттық, аңшылық немесе өзге де нысанадан атуға арналған винтовкалар
CTH
9303.90
- Өзгелері
CTH
9304.00
93.07 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, өзге де қару (мысалы, серіппелі, пневматикалық немесе газды мылтықтар және тапаншалар, дубинкалар)
CTH
93.05
93.01 – 93.04 тауар позициялары бұйымдарының бөліктері мен керек-жарақтары
9305.10
- Револьверлер немесе тапаншалар
CTH

9207.10
- Инструменты клавишные, кроме аккордеонов
CTH
9207.90
- Прочие
CTH
92.08
Шкатулки музыкальные, органы ярмарочные, шарманки механические, птицы поющие механические, пилы музыкальные и инструменты музыкальные, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные, прочие; манки всех видов; свистки, горны и духовые сигнальные инструменты прочие
9208.10
- Шкатулки музыкальные
CTH
9208.90
- Прочие
CTH
92.09
Части (например, механизмы для музыкальных шкатулок) и принадлежности музыкальных инструментов (например, карты, диски и валики для механических инструментов); метрономы, камертоны и трубы с фиксированной высотой звука всех видов
9209.30
- Струны музыкальных инструментов
CTH
- Прочие:
9209.91
- - Части и принадлежности фортепиано
CTH
9209.92
- - Части и принадлежности музыкальных инструментов товарной позиции 92.02
CTH
9209.94
- - Части и принадлежности музыкальных инструментов товарной позиции 92.07
CTH
9209.99
- - Прочие
CTH
ГРУППА 93
ОРУЖИЕ И БОЕПРИПАСЫ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
93.01
Оружие военного образца, кроме револьверов, пистолетов и оружия товарной позиции 93.07
9301.10
- Оружие артиллерийское (например, пушки, гаубицы и минометы)
CTH
9301.20
- Ракетные пусковые установки; огнеметы; гранатометы; торпедные аппараты и аналогичные пусковые установки
CTH
9301.90
- Прочее
CTH
9302.00
Револьверы и пистолеты, кроме входящих в товарную позицию 93.03 или 93.04
CTH
93.03
Оружие огнестрельное прочее и аналогичные устройства, действующие посредством использования заряда взрывчатого вещества (например, спортивные ружья и винтовки, огнестрельное оружие, заряжаемое с дула, ракетницы и прочие устройства для пуска только сигнальных ракет, пистолеты и револьверы для стрельбы холостыми патронами, пистолеты с выскакивающим стержнем для "гуманного" забоя животных, линеметы)
9303.10
- Оружие огнестрельное, заряжаемое с дула
CTH
9303.20
- Ружья спортивные, охотничьи или для стрельбы по мишеням, прочие, включая комбинированные с гладкими и нарезными стволами
CTH
9303.30
- Винтовки спортивные, охотничьи или для стрельбы по мишеням, прочие
CTH
9303.90
- Прочие
CTH
9304.00
Оружие прочее (например, пружинные, пневматические или газовые ружья и пистолеты, дубинки), кроме указанного в товарной позиции 93.07
CTH
93.05
Части и принадлежности изделий товарных позиций 93.01 – 93.04
9305.10
- Револьверов или пистолетов
CTH

9405.50
- Электрлік емес шамдар және жарықтандыру жабдықтары
CTH
- Жарық маңдайшалары, аты немесе атауы немесе мекенжайы бар жарық маңдайшалары және ұқсас бұйымдар:
9405.61
- - Тек жарықдиодты жарық көздерімен пайдалануға арналғандары (LED)
CTH
9405.69
- - Өзге
CTH
- Бөліктер:
9405.91
- - Шыныдан
CTH
9405.92
- - Пластмассадан
CTH
9405.99
- - Өзге
CTH
94.06
Құрама құрылыс конструкциялары
9406.10
- Сүректен
CTH немесе VAC 50%
9406.20
- Болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
CTH немесе VAC 50%
9406.90
- Өзге
CTH немесе VAC 50%
95-ТОП
ОЙЫНШЫҚТАР, ОЙЫНДАР ЖӘНЕ СПОРТТЫҚ ҚҰРАЛ-САЙМАН; ОЛАРДЫҢ БӨЛІКТЕРІ МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
9503.00
Үш дөңгелекті велосипедтер, өзі сырғанайтындар, педальді автомобильдер және дөңгелектердегі ұқсас ойыншықтар; қуыршақтарға арналған арбалар; қуыршақтар; өзге де ойыншықтар; кішірейтілген көлемдегі модельдер ("масштабта") және ойын-сауық үшін қолданылатын немесе жұмыс істемейтін ұқсас модельдер; барлық түрдегі ойжұмбақтар
CTH немесе VAC 50%
95.04
Пинбол ойнауға арналған үстелдер, бильярд, казинода ойнауға арналған арнайы үстелдер және боулинг үшін автоматты жабдықтарды қоса алғанда, консольдер мен бейне ойындарға арналған жабдықтар, ойын-сауық тауарлары, үстел немесе бөлме ойындары, монеталармен, банкноттармен, банк карталарымен, жетондармен немесе кез келген басқа төлем құралдарымен жұмыс істейтін ойын автоматтары
9504.20
- Бильярдтың барлық түріне арналған бұйымдар мен керек-жарақтар
CTH
9504.30
- Боулинг үшін автоматты жабдықтардан басқа, монеталармен, банкноталармен, банк карточкаларымен, жетондармен немесе осыған ұқсас төлем құралдарымен іске қосылатын өзге де ойындар
CTH
9504.40
- Ойын карталары
CTH
9504.50
- 9504.30 қосалқы позициясында көрсетілгеннен басқа, бейне ойындарға арналған консольдер мен бейне ойындарға арналған жабдықтар
CTH
9504.90
- Өзгелері
CTH
95.05
Мерекелерге, карнавалдарға немесе өзгеге арналған бұйымдар фокустар мен әзіл көрсетуге арналған заттарды қоса алғанда, әуестенуге арналған бұйымдар
9505.10
- Жаңа жылдық және рождестволық мерекелерге арналған тауарлар
CTH
9505.90
- Өзгелері
CTH
95.06
Жалпы дене шынықтырумен, гимнастикамен, жеңіл атлетикамен, спорттың өзге де түрлерімен (үстел теннисін қоса алғанда) айналысуға немесе осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген ашық ауада ойнауға арналған құрал-саймандар мен жабдықтар; жүзу бассейндері және балаларға арналған бассейндер
- Шаңғы және шаңғы спортымен айналысуға арналған өзге де құралдар:
9506.11
- - Шаңғы
CTH немесе VAC 40%
9506.12
- - Шаңғы үшін бекіткіштер
CTH немесе VAC 40%
9506.19
- - Өзгелері
CTH немесе VAC 40%
- Су шаңғысы, серфинг пен виндсерфингке арналған тақталар, өзге де су спорт түрлерімен айналысуға арналған құрал-саймандар:

9405.50
- Неэлектрические светильники и осветительное оборудование
CTH
- Световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия:
9405.61
- - Предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED)
CTH
9405.69
- - Прочие
CTH
- Части:
9405.91
- - Из стекла
CTH
9405.92
- - Из пластмассы
CTH
9405.99
- - Прочие
CTH
94.06
Сборные строительные конструкции
9406.10
- Из древесины
CTH или VAC 50%
9406.20
- Модульные строительные блоки из стали
CTH или VAC 50%
9406.90
- Прочие
CTH или VAC 50%
ГРУППА 95
ИГРУШКИ, ИГРЫ И СПОРТИВНЫЙ ИНВЕНТАРЬ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
9503.00
Трехколесные велосипеды, самокаты, педальные автомобили и аналогичные игрушки на колесах; коляски для кукол; куклы; прочие игрушки; модели в уменьшенном размере ("в масштабе") и аналогичные модели для развлечений, действующие или недействующие; головоломки всех видов
CTH или VAC 50%
95.04
Консоли и оборудование для видеоигр, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга, игровые автоматы, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими картами, жетонами или любыми другими средствами оплаты
9504.20
- Изделия и принадлежности для всех разновидностей бильярда
CTH
9504.30
- Игры прочие, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или аналогичными средствами оплаты, кроме автоматического оборудования для боулинга
CTH
9504.40
- Карты игральные
CTH
9504.50
- Консоли для видеоигр и оборудование для видеоигр, кроме указанных в субпозиции 9504.30
CTH
9504.90
- Прочие
CTH
95.05
Изделия для праздников, карнавалов или прочие изделия для увеселения, включая предметы для показа фокусов и шуток
9505.10
- Товары для новогодних и рождественских праздников
CTH
9505.90
- Прочие
CTH
95.06
Инвентарь и оборудование для занятий общей физкультурой, гимнастикой, легкой атлетикой, прочими видами спорта (включая настольный теннис) или для игр на открытом воздухе, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; бассейны плавательные и бассейны для детей
- Лыжи и прочий инвентарь для занятий лыжным спортом:
9506.11
- - Лыжи
CTH или VAC 40%
9506.12
- - Крепления для лыж
CTH или VAC 40%
9506.19
- - Прочие
CTH или VAC 40%
- Лыжи водные, доски для серфинга и виндсерфинга, инвентарь для занятий водными видами спорта прочий:

96.03
Сыпырғыштар, щеткалар (механизмдердің, аспаптардың немесе көлік құралдарының бөліктері болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), едендерді жинауға арналған қозғалтқыштары жоқ механикалық қол щеткалары, шаңды дымқылдауға арналған қауырсыннан жасалған швабралар мен сыпырғыштар; сыпырғыштар немесе щетка бұйымдарын дайындауға арналған тораптар мен бумалар; бояуға арналған сырлайтын жастықшалар мен білікшелер; резеңке швабралар (ылғалды кетіруге арналған резеңке білікшелерден басқа)
9603.10
- Тұтқалармен немесе тұтқасыз бірге байланысқан бұтақтардан немесе басқа да өсімдік материалдарынан тұратын сыпырғыштар мен щеткалар
CTH
- Тіс щеткалары, қырыну үшін жаққыштар, шаш щеткалары, тырнаққа арналған щеткалар, кірпікке және өзге де щеткаларға арналған щеткалар жеке пайдаланылатын, оның ішінде құрылғылардың бөліктері болып табылатын щеткалар (аспаптар):
9603.21
- - Тіс протездеріне арналған щеткаларды қоса алғанда, тіс щеткалары
CTH
9603.29
- - Өзгелері
CTH
9603.30
- Көркем қылқалам, жазуға арналған қылқалам және косметика жағуға арналған ұқсас қылқалам
CTH
9603.40
- Бояуларды жағуға арналған қылқаламдар, темперлер, лактар немесе ұқсас қылқаламдар (9603.30 қосалқы позициясында көрсетілгеннен басқа); бояуға арналған сырлайтын жастықшалар мен білікшелер
CTH
9603.50
- Тетіктердің, аспаптардың немесе көлік құралдарының бөліктері болып табылатын щеткалар, өзге де
CTH
9603.90
- Өзгелері
CTH
9604.00
Елеуіштер және қол електері
CTH
9605.00
Жеке гигиена, тігу немесе киім немесе аяқ киім тазалау үшін пайдаланылатын жол жиынтықтары
CTH
96.06
Түймелер, батырмалар, ілгешек-ілмектер, түймелерге және өзгеге арналған қалыптар осы бұйымдардың бөліктері; түймелерге арналған дайындамалар
9606.10
- Түймелер, ілгешек-ілгектер және олардың бөліктері
CTH
- Түймелер:
9606.21
- - Пластмасса, тоқыма жабыны жоқ
CTH
9606.22
- - Тоқыма жабыны жоқ бағалы емес металдан жасалған
CTH
9606.29
- - Өзгелері
CTH
9606.30
- Түймелерге арналған пішіндер және түйменің өзге де бөліктері; түймелерге арналған дайындамалар
CTH
96.07
Түймеліктер және олардың бөліктері
- Түймелік ілгектер:
9607.11
- - Бағалы емес металдан жасалған тістері бар
CTH
9607.19
- - Өзгелері
CTH
9607.20
- Бөліктері
CTH
96.08
Шарикті қаламдар; тебіскі мен өзге де кеуекті материалдан жасалған ұштығы бар қаламдар мен маркерлер; сия автоқаламдар, стилографтар мен өзге де қаламдар; көшірме қаламдары; итерілетін немесе жылжымалы өзегі бар қарындаштар; қауырсындарға арналған ұстағыштар, қарындаштарға арналған ұстағыштар және ұқсас ұстағыштар; 96.09 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, жоғарыда аталған бұйымдардың бөліктері (қалпақтар мен қысқыштарды қоса алғанда)

96.03
Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги)
9603.10
- Метлы и щетки, состоящие из веток или других растительных материалов, связанных вместе, с рукоятками или без рукояток
CTH
- Щетки зубные, помазки для бритья, щетки для волос, щеточки для ногтей, щеточки для ресниц и прочие щеточки индивидуального пользования, в том числе являющиеся частями приспособлений (приборов):
9603.21
- - Щетки зубные, включая щетки для зубных протезов
CTH
9603.29
- - Прочие
CTH
9603.30
- Кисти художественные, кисточки для письма и аналогичные кисточки для нанесения косметики
CTH
9603.40
- Кисти для нанесения красок, темперы, лаков или аналогичные кисти (кроме указанных в субпозиции 9603.30); подушечки и валики малярные для краски
CTH
9603.50
- Щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств, прочие
CTH
9603.90
- Прочие
CTH
9604.00
Сита и решета ручные
CTH
9605.00
Наборы дорожные, используемые для личной гигиены, шитья или для чистки одежды или обуви
CTH
96.06
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц
9606.10
- Кнопки, застежки-защелки и их части
CTH
- Пуговицы:
9606.21
- - Пластмассовые, без текстильного покрытия
CTH
9606.22
- - Из недрагоценного металла, без текстильного покрытия
CTH
9606.29
- - Прочие
CTH
9606.30
- Формы для пуговиц и прочие части пуговиц; заготовки для пуговиц
CTH
96.07
Застежки-молнии и их части
- Застежки-молнии:
9607.11
- - С зубцами из недрагоценного металла
CTH
9607.19
- - Прочие
CTH
9607.20
- Части
CTH
96.08
Ручки шариковые; ручки и маркеры с наконечником из войлока или фетра и прочих пористых материалов; авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем; держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 96.09

9608.10
- Шарикті қаламдар
CTH
9608.20
- Ұштары тебіскіден және өзге де кеуекті материалдан жасалған қаламдар мен маркерлер
CTH
9608.30
- Сия автоқаламдары, стилографтар мен өзге де қаламдар
CTH
9608.40
- Итерілетін немесе жылжымалы өзегі бар қарындаштар
CTH
9608.50
- Жоғарыда келтірілген қосалқы позицияларда көрсетілген екі немесе одан да көп бұйымдардан тұратын жиынтықтар
CTH
9608.60
- Шарикті ұштықтан және сия сауытынан тұратын шарикті қаламдарға арналған өзектер
CTH
- Өзгелері:
9608.91
- - Қаламдарға арналған қауырсындар және қауырсын саптары
CTH
9608.99
- - Өзгелері
CTH
96.09
Кәдімгі қарындаштар (96.08 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа), түрлі-түсті қарындаштар, қарындаштардың грифельдері, пастельдер, көмір қарындаштар, жазуға немесе сурет салуға арналған борлар және тігіншілерге арналған борлар
9609.10
- Қатты қабықтағы грифелі бар қарапайым және түсті қарындаштар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9609.20
- Қара немесе түсті қарындаш грифелі
CTH
9609.90
- Өзгелері
CTH
9610.00
Жазуға немесе сурет салуға арналған грифель тақталары, рамада немесе рамасыз
CTH
9611.00
Айын-күнін қоюға, мөр басуға немесе нөмірлеуге арналған штемпельдер және қолмен жұмыс істеуге арналған ұқсас құрылғылар (затбелгі басып шығаруға немесе өрнектеуге арналған құрылғыларды қоса алғанда); қол компостерлері, жиынтық қол верстаткалары және осындай верстаткаларды қамтитын баспа қол жиынтықтары
CTH
96.12
Жазу машиналарына арналған таспалар немесе сия сіңірілген немесе өзге де тәсілмен өңделген, саусақ таңбасын алуға арналған, орауыштарда, кассеталарда немесе онсыз ұқсас таспалар; штемпель жастықтары, сия сіңірілген немесе сіңірілмеген, қораптардағы немесе қораптарсыз
9612.10
- Таспалар
CTH
9612.20
- Штемпель жастықшалары
CTH
96.13
Сигарета оттықтары және өзге де оттықтар, механикалық немесе электрлік қоса алғанда, және оларға арналған бөлшектер, кремний мен білтеліден басқа
9613.10
- Қайта толтырылмайтын қалта газ оттықтары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9613.20
- Қайта толтыратын қалта газ оттықтары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9613.80
- Өзге де оттықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
9613.90
- Бөліктері
CTH
9614.00
Темекі түтікшелері (тостаған тәрізді бөліктерді қоса алғанда), сигараларға немесе сигареттерге арналған мүштіктер және олардың бөліктері
CTH
96.15
Тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар; 85.16 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, шашқа арналған түйреуіштер, бұйралауға арналған қысқыштар, бигудилер және ұқсас заттар және олардың бөліктері
- Тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар:
9615.11
- - Қатты резеңкеден немесе пластмассадан
CTH
9615.19
- - Өзге
CTH

9608.10
- Ручки шариковые
CTH
9608.20
- Ручки и маркеры с наконечником из войлока или фетра и прочих пористых материалов
CTH
9608.30
- Авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие
CTH
9608.40
- Карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем
CTH
9608.50
- Наборы, состоящие из двух или более изделий, указанных в вышеприведенных субпозициях
CTH
9608.60
- Стержни для шариковых ручек, состоящие из шарикового наконечника и чернильного баллончика
CTH
- Прочие:
9608.91
- - Перья для ручек и перьевые насадки
CTH
9608.99
- - Прочие
CTH
96.09
Карандаши простые (кроме указанных в товарной позиции 96.08), карандаши цветные, грифели карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки для письма или рисования и мелки для портных
9609.10
- Карандаши простые и цветные, с грифелями в оболочке
CTH или CTSH+VAC 50%
9609.20
- Грифели карандашей, черные или цветные
CTH
9609.90
- Прочие
CTH
9610.00
Доски грифельные для письма или рисования, в рамах или без рам
CTH
9611.00
Штемпели для датирования, опечатывания или нумераторы, и аналогичные приспособления (включая устройства для печатания или тиснения этикеток), предназначенные для ручной работы; компостеры ручные, верстатки ручные наборные и комплекты ручные печатные, включающие в себя такие верстатки
CTH
96.12
Ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты, пропитанные чернилами или обработанные иным способом, предназначенные для получения отпечатков, в катушках, кассетах или без них; подушки штемпельные, пропитанные или не пропитанные чернилами, в коробках или без коробок
9612.10
- Ленты
CTH
9612.20
- Подушки штемпельные
CTH
96.13
Зажигалки сигаретные и прочие зажигалки, включая механические или электрические, и части к ним, кроме кремней и фитилей
9613.10
- Зажигалки карманные газовые, не подлежащие повторной заправке
CTH или CTSH+VAC 50%
9613.20
- Зажигалки карманные газовые, подлежащие повторной заправке
CTH или CTSH+VAC 50%
9613.80
- Прочие зажигалки
CTH или CTSH+VAC 50%
9613.90
- Части
CTH
9614.00
Трубки курительные (включая чашеобразные части), мундштуки для сигар или сигарет, и их части
CTH
96.15
Расчески, гребни для волос и аналогичные предметы; шпильки для волос, зажимы для завивки, бигуди и аналогичные предметы, кроме указанных в товарной позиции 85.16, и их части
- Расчески, гребни для волос и аналогичные предметы:
9615.11
- - Из твердой резины или пластмасс
CTH
9615.19
- - Прочие
CTH