Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 90 өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 25 наурыздағы N 114 Өкімі
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметінің актілер жинағында
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" 1999 жылғы 8 қарашадағы N 90  өкіміне  (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 53, 521-құжат; 2006 ж., N 11, 101-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықта:
3-тармақтағы "ел мүдделерін қорғауға" деген сөздер "қаһармандық ерлік жасауға, қиын-қыстау жағдаяттарға" деген сөздермен алмастырылсын;
4-тармақта:
алтыншы абзацтағы "ұжымнан тыс еңбек ететіндер" деген сөздер "жеке-дара еңбек ететіндер" деген сөздермен алмастырылсын;
тоғызыншы, оныншы және он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Награда қағаздары компьютерлік техниканы қолдана отырып толтырылады.
"Халық қаһарманы" атағына және құрметті атақтарға ұсынылғандардың награда қағаздарымен бірге 3х4 көлемді екі фотосуреті қоса жіберіліп, олардың сыртқы бетіне тектері мен аты-жөні көрсетілуге тиіс.
Дұрыс толтырылмаған және Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның отырысына дейін отыз күннен кем мерзімде келіп түскен награда құжаттары қарауға қабылданбайды.";
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлық награда құжаттары Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде толтырылады.";
16-тармақтың бірінші, екінші, үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік награда тапсырылғанға дейін награда тапсырылатын жерде наградталғандардың тізім (N 3 нысан) толтырылады, оған награда тапсырылғаннан кейін оны алғаны туралы наградталушы жеке өзі қол қояды.
Тізім награданы тапсырған адамның қойған қолымен және оны тапсырған органның мөрімен бекітіледі.";
2) аталған Нұсқаулықтың N 3 нысаны осы өкімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 25 наурыздағы
N 114 Жарлығына
ҚОСЫМША
N 3 НЫСАН
__________________________          ___________________________
награда тапсырылған орын            награда тапсырылған уақыт
(облыс, қала, аудан)
Қазақстан Республикасы Президентінің
200 __ жылғы ___________ N   ____ Жарлығы бойынша
НАГРАДТАЛҒАНДАРДЫҢ ТІЗІМІ
р/с
N
Тегі,
аты,
әкесі-
нің аты
Награ-
даның
түрі
Орденнің,
Алтын
жұлдыздың
нөмірі
Орден кітапшасы-
ның, медаль, құр-
метті атақ куә-
лігінің нөмірі
Наград-
талушы-
ның
қолы
1
2
3
4
5
6
Мәліметтердің дұрыстығын және наградталушының
қойған қолын растаймын
______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
______________________________________________
(қолы)
М.О.
"___"_______________ __ж.

О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года N 90
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 марта 2007 года N 114
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
Внести в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года N 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 521; 2006 г., N 11, ст. 101) следующие изменения:
1) в Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, утвержденной вышеназванным распоряжением:
в пункте 3 слова "защитой интересов страны" заменить словами "совершением героических подвигов, экстремальными обстоятельствами";
в пункте 4:
в абзаце шестом слово "для" заменить словом "на"; слова "работающих вне трудового коллектива" заменить словами "работающих индивидуально";
абзацы девятый, десятый и одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"Наградные листы заполняются с применением компьютерной техники.
К наградным листам представляемых к присвоению звания "Халық қаһарманы" и почетных званий прилагаются две фотокарточки размером 3x4 с указанием фамилии и инициалов на обратной стороне.
Неправильно оформленные и поступившие менее чем за тридцать дней до заседания Комиссии по государственным наградам наградные документы к рассмотрению не принимаются.";
в пункте 7 слово "возбуждения" заменить словом "представления";
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Все наградные документы заполняются в Администрации Президента Республики Казахстан.";
абзацы первый, второй, третий и четвертый пункта 16 изложить в следующей редакции:
"До вручения государственной награды по месту вручения награды составляется список награжденных (форма N 3), в котором награжденный после вручения награды лично расписывается о ее получении.
Список заверяется подписью лица, вручившего награду, и печатью органа, производившего вручение.";
в абзаце третьем пункта 19 слова "символ награды" заменить словами "символы наград";
2) форму N 3 к указанной Инструкции изложить в редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2007 года N 114
ФОРМА N 3
__________________________              _______________________
место вручения награды                  дата вручения награды
(область, город, район)
СПИСОК НАГРАЖДЕННЫХ
по Указу Президента Республики Казахстан
от ______________ 200_ года  _____ N  №
N
п/п
ФИО
Вид
награды
Номер ордена,
Золотой
звезды
Номер орденской
книжки, удосто-
верения к медали,
почетному званию
Подпись
награж-
денного
1
2
3
4
5
6
Правильность данных и подпись награжденных заверяю
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность)
______________________________________________
(подпись)
М.П.
"___"_______________ __г.