2008 жылғы мәдениет саласында мемлекеттік степендиялар беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 287 Өкімі
1. Қосымшаға сәйкес 2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                   Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
N 287 өкіміне
ҚОСЫМША
2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға
ұсынылатын адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқарұлы Серік             - 1950 жылы туған, ақын
Асқар Оразақын                - 1935 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Ахметова Күләш                - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Бердібаев Рақманқұл           - 1927 жылы туған, әдебиетші, академик
Бөдешев Жаркен                - 1944 жылы туған, ақын
Домбаев Есенжол               - 1938 жылы туған, жазушы-сатирашы
Жұбатырұлы Сайлаубай          - 1948 жылы туған, жазушы
Жұмабаев Әбілмәжін            - 1929 жылы туған, аудармашы
Жұмағалиев Қайрат             - 1937 жылы туған, ақын
Жұмаділов Қабдеш              - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Иманасов Сәкен                - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас                - 1954 жылы туған, ақын
Кәкішев Тұрсынбек             - 1927 жылы туған, әдебиетші, сыншы
Қанатбаев Дүйсенбек           - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Құмарова Шәрбану              - 1936 жылы туған, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Құндақбаев Бағыбек            - 1926 жылы туған, театртанушы, сыншы,
аудармашы
Мағауин Мұхтар                - 1940 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Момышұлы Бақытжан             - 1941 жылы туған, жазушы
Ниязбеков Рафаэль             - 1943 жылы туған, ақын
Нұрмағамбетов                 - 1945 жылы туған, жазушы,
Тынымбай                        Қазақ ПЕН-клубы сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек              - 1947 жылы туған, ақын, драматург,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Сматаев Софы                  - 1942 жылы туған, жазушы, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Уайдин Умбетбай               - 1935 жылы туған, ақын-сатирашы
Чернова Надежда               - 1947 жылы туған, ақын
Шаваев Шайым                  - 1938 жылы туған, ақын
Өнер қайраткерлері
Аравин                        - 1941 жылы туған, музыкатанушы,
Юрий Петрович                   Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Ахметова Мәриям               - 1921 жылы туған, музыкатанушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген
өнер қайраткері
Әбілтаев Ертай                - 1935 жылы туған, әнші, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Әжиев Үкі                     - 1924 жылы туған, суретші,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Әспетова Күлжаһан             - 1946 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Әшімова Бақыт                 - 1937 жылы туған, әнші,
Қазақстанның халық әртісі
Әшірбекова Роза               - 1938 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Бағысова Жібек                - 1939 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Байсеркеұлы Маман             - 1937 жылы туған, режиссер,
Қазақстанның халық әртісі
Баяхунов                      - 1927 жылы туған, композитор,
Бәкір Яхиянұлы                  Қазақстанның халық әртісі
Бойченко                      - 1927 жылы туған, актер,
Гавриил Моисеевич               Қазақстанның халық әртісі
Ботбаев Дүнгенбай             - 1927 жылы туған, композитор,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Жаңбырбаев Әбілқасым          - 1927 жылы туған, актер,
Қазақстанның халық әртісі
Жұбатырова Рахима             - 1943 жылы туған, әнші,
Қазақстанның халық әртісі
Зәуірбекова Бәтима            - 1936 жылы туған, гобелен бойынша
суретші, Қазақстан Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Имашева Баян                  - 1941 жылы туған, актриса,
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі
Клушкин                       - 1937 жылы туған, кернейші,
Юрий Степанович                 Қазақстанның халық әртісі
Қадыров Ахметжан              - 1935 жылы туған, театр сыншысы,
профессор
Маңғытаев Мыңжасар            - 1937 жылы туған, композитор,
Қазақстанның халық әртісі,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Мышбаева Нүкетай              - 1938 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Новиков Владимир              - 1937 жылы туған, композитор,
Александрович                   Қазақстанның еңбек сіңірген                                           қайраткері
Нүсіпжан Нұрғали              - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі, Қазақстан Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Рахымова Жұмағаным            - 1954 жылы туған, әнші, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Тасыбекова Торғын             - 1938 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Шашкина Жәмиля                - 1914 жылы туған, Қазақстанның
халық артисі

О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2008 году
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года № 287
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2008 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 декабря 2008 года № 287
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных стипендий
в области культуры в 2008 году
Деятели литературы
Аксункарулы Серик           - 1950 года рождения, поэт
Аскар Оразакын              - 1935 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Ахметова Куляш              - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
Государственной премии РК
Бердыбаев Рахманкул         - 1927 года рождения, литератор, академик
Бодешев Жаркен              - 1944 года рождения, поэт
Домбаев Есенжол             - 1938 года рождения, писатель
Жубатуров Сайлаубай         - 1948 года рождения, писатель
Жумабаев Абильмажин         - 1929 года рождения, переводчик
Жумагалиев Кайрат           - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш            - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии РК
Иманасов Сакен              - 1938 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас              - 1954 года рождения, поэт
Какишев Турсунбек           - 1927 года рождения, литератор, критик
Канатбаев Дюсенбек          - 1940 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Кумарова Шарбану            - 1936 года рождения, лауреат
литературной премии "Алаш"
Кундакбаев Багибек          - 1926 года рождения, театровед,
критик, переводчик
Магауин Мухтар              - 1940 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии РК
Момышулы Бакытжан           - 1941 года рождения, писатель
Ниязбеков Рафаэль           - 1943 года рождения, поэт
Нурмагамбетов Тынымбай      - 1945 года рождения, писатель
Оразбаев Иранбек            - 1947 года рождения, поэт, драматург,
лауреат Государственной премии РК
Сматаев Софы                - 1942 года рождения, писатель, лауреат
литературной премии "Алаш"
Уайдин Умбетбай             - 1935 года рождения, поэт-сатирик
Чернова Надежда             - 1947 года рождения, поэтесса
Шаваев Шайм                 - 1938 года рождения, поэт
Деятели искусства
Абилтаев Ертай              - 1935 года рождения, певец,
заслуженный деятель Казахстана
Ажиев Уке                   - 1924 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аравин                      - 1941 года рождения, музыковед,
Юрий Петрович                 заслуженный деятель Казахстана
Аспетова Кульжахан          - 1946 года рождения, актриса,
народная артистка Казахстана
Ахметова Мариям             - 1921 года рождения, заслуженный деятель
культуры Казахстана
Ашимова Бакыт               - 1937 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Аширбекова Роза             - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Багисова Жибек              - 1939 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Байсеркеулы Маман           - 1937 года рождения, режиссер, народный
артист Казахстана
Баяхунов                    - 1927 года рождения, композитор,
Бакир Яхиянович               народный артист Казахстана
Бойченко                    - 1927 года рождения, актер, народный
Гавриил Моисеевич             артист Казахстана
Ботбаев Дунгенбай           - 1927 года рождения, композитор,
заслуженный деятель Казахстана
Жанбырбаев Абилкасим        - 1927 года рождения, актер, народный
артист Казахстана
Жубатырова Рахима           - 1943 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Заурбекова Батима           - 1936 года рождения, художник по
гобеленам, лауреат Государственной
премии РК
Имашева Баян                - 1941 года рождения, актриса,
заслуженная артистка Казахстана
Клушкин                     - 1937 года рождения, трубач, народный
Юрий Степанович               артист Казахстана
Кадыров Ахметжан            - 1935 года рождения, театральный критик,
профессор
Мангитаев Мынжасар          - 1937 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана, лауреат
Государственной премии РК
Мышбаева Нукетай            - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Новиков                     - 1937 года рождения, композитор,
Владимир Александрович        заслуженный деятель искусств Казахстана
Нусипжан Нургали            - 1937 года рождения, певец, народный
артист Казахстана, лауреат
Государственной премии РК
Рахимова Жумаганым          - 1954 года рождения, певица, заслуженная
артистка Казахстана
Тасыбекова Торгын           - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Шашкина Жамиля              - 1914 года рождения, народная артистка
Казахстана