"Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің ведомствоаралық комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 19 қарашадағы № 248 өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 3 өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 3 сәуірдегі № 544 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің ведомствоаралық комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 19 қарашадағы № 248 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 68, 908-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
құпия;
2) жоғарыда аталған өкімінің 3-қосымша осы өкімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
құпия;
3) 7-қосымша:
"Ауыл шаруашылығы министрі, комиссия төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас прокурордың бірінші орынбасары, комиссия төрағасы";
"Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің төрағасы, комиссия төрағасының орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Энергетика вице-министрі, комиссия төрағасының орынбасары";
"Бас прокурордың орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы вице-министрі";
"Ауыл шаруашылығы министрлігінің қызметкері, комиссия хатшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас прокуратураның қызметкері, комиссия хатшысы";
4) 8-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Ведомствоаралық комиссияның құзыретінің саласына кіреді:
1) сыртқы қауіпсіздік мәселелері жөніндегі - мемлекеттік органдардың сыртқы саясат және халықаралық қауіпсіздік мәселелер жөніндегі қызметін үйлестіру;
2) әскери қауіпсіздік мәселелері жөніндегі - мемлекеттің әскери ұйымының мәселелерін және даму перспективаларын қарастыру;
3) құпия;
4) саяси қауіпсіздік мәселелері жөніндегі - азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының сақталуы қамтамасыз етілетін конституциялық құрылыс негіздерін қорғау жөніндегі мәселелерді қарастыру;
5) ақпараттық кеңістік қауіпсіздігі мәселелері жөніндегі — елдің ақпараттық тәуелсіздігі қамтамасыз етілетін Қазақстан Республикасының ақпараттық кеңістігін қорғау жөніндегі мәселелерді қарастыру;
6) экономикалық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі - Қазақстан Республикасының ұлттық экономикасын нақты және ықтимал қауіп-қатерлерден қорғау жөніндегі мәселелерді қарастыру;

О внесении изменений и дополнений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 ноября 2013 года № 248 "О межведомственных комиссиях Совета Безопасности Республики Казахстан"
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 3. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2021 года № 544.
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
ПОСТAНОВЛЯЮ:
1. Внести в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 ноября 2013 года № 248 «О межведомственных комиссиях Совета Безопасности Республики Казахстан» (СAПП Республики Казахстан 2013 г. № 68, ст. 908) следующие изменения и дополнения:
1) подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
секретно;
2) приложение 3 к вышеназванному распоряжению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему распоряжению:
секретно;
3) в приложении 7:
строку «Министр сельского хозяйства, председатель комиссии» изложить в следующей редакции:
«Первый заместитель Генерального прокурора, председатель комиссии»;
строку «председатель Комитета экологического регулирования контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики, заместитель председателя комиссии» изложить в следующей редакции:
«вице-министр энергетики, заместитель председателя комиссии»;
строку «заместитель Генерального прокурора» изложить в следующей редакции:
«вице-министр сельского хозяйства»;
строку «сотрудник Министерства сельского хозяйства, секретарь комиссии» изложить в следующей редакции:
«сотрудник Генеральной прокуратуры, секретарь комиссии»;
4) в приложении 8:
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. К сфере компетенции межведомственной комиссии отнесены:
1) по вопросам внешней безопасности - координация деятельности государственных органов по вопросам внешней политики и международной безопасности;
2) по вопросам военной безопасности - рассмотрение проблем и перспектив развития военной организации государства;
3) секретно;
4) по вопросам политической безопасности - рассмотрение проблем защиты основ конституционного строя, при котором обеспечивается соблюдение прав и свобод граждан;
5) по вопросам безопасности информационного пространства - рассмотрение проблем защиты информационного пространства Республики Казахстан, при котором обеспечивается информационная независимость страны;
6) по вопросам экономической безопасности - рассмотрение проблем защиты национальной экономики Республики Казахстан от реальных и потенциальных угроз;

7) экологиялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі - қоршаған ортаға антропогендік және табиғи әсерлер салдарынан туындайтын мәселелерді қарастыру;".
8-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Комиссияның хатшысы ведомствоаралық комиссияның жылдық жұмыс жоспары мен кезекті отырысының күн тәртібін дайындауды қамтамасыз етеді, олар Президенттің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысымен келісіледі.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Комиссияның хатшысы ведомствоаралық комиссия отырыстарының дәлжазбасының жасалуын қамтамасыз етеді. Дәлжазбалар мен сөз сөйлеушілер баяндамаларының көшірмелері Қауіпсіздік Кеңесіне ақпарат ретінде жіберіледі.".
2. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

7) по вопросам экологической безопасности - рассмотрение проблем, возникающих в результате антропогенных и природных воздействий на окружающую среду.»;
пункт 8 дополнить частью второй следующего содержания:
«Секретарь комиссии обеспечивает подготовку годового плана работы и повестки дня очередного заседания межведомственной комиссии, которые согласовываются с помощником Президента - Секретарем Совета Безопасности.»;
пункт 9 дополнить частью третьей следующего содержания:
«Секретарь комиссии обеспечивает стенографирование заседаний межведомственной комиссии. Копии стенограммы и докладов выступающих направляются в Совет Безопасности в порядке информации.».
2. Настоящее распоряжение вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев