"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 4 өкімі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 53, 521-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкімге 3-қосымшада:
"Отан" орденінің сипаттамасы осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 4 өкіміне
ҚОСЫМША
"Отан" ордені
"Отан" ордені белгіден және тағаннан тұрады.
Орден белгісі көлемі 45x47 мм болатын ою-өрнекті сопақша түрінде. Ортасында жан-жаққа таралған сәулелердің аясында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы орналасқан.
Сопақшаның шеткі жағы - лавр гүлтәжімен, төменде "үшқұлақ" түріндегі өсімдік оюмен көмкерілген. Гүлтэж қызыл түсті баумен оралған, бауда "ОТАН" деген жазу бар. Сопақшаның және елтаңбаның аясы көгілдір түсті мөлдір эмаль жағылған, шығыңқы бедері алтынмен жалатылған.
Орден күмістен жасалады.
Бұйымдағы барлық бейнелер мен жазулар дөңес, жылтыр.
Орден белгісі құлақша мен шығыршық арқылы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес қатқыл лентамен тартылған ені 34 мм болатын тағанға бекітіледі. Лентаның ортасымен ені 3 мм қызыл жолақ өтеді, сондай-ақ ені 2 мм екі қызыл жолақ ортадағы жолақтың шетінен 2 мм аралықта орналасқан.
Тағанның артқы жағында визорлық ілгегі бар түйреуіш орнатылған, оның көмегімен бұйым киімге тағылады.
Орденнің артқы жағында реттік нөмір түсірілген.

О внесении изменения и распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представлении к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 4
Внести в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 53, ст. 521) следующее изменение:
в приложении 3 к указанному распоряжению:
описание ордена "Отан" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 4
Орден "Отан"
Орден “Отан” состоит из знака и колодки.
Знак ордена представляет собой орнаментальный овал размерами 45x47 мм. В центре расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан на фоне расходящихся лучей.
Овал по боковым сторонам обрамлен лавровым венком, снизу растительным орнаментом в форме “трилистника”. Венок перевит лентой красного цвета, на которой расположена надпись “ОТАН”. Фон овала и герба покрыт прозрачной эмалью голубого цвета, выступающий рельеф покрыт позолотой.
Орден изготавливается из серебра.
Все изображения и надписи на изделии выступающие, блестящие.
Знак ордена при помощи ушка и кольца крепится к колодке, обтянутой муаровой лентой цвета Государственного Флага Республики Казахстан, шириной 34 мм. По центру ленты проходит красная полоса шириной 3 мм, еще две красные полосы шириной 2 мм расположены на расстоянии 2 мм от краев средней полосы.
С обратной стороны колодки имеется булавка с визорным замком, с помощью которой изделие крепится к одежде.
На обратной стороне ордена гравируется порядковый номер.