Астана қаласында өтетін Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің V съезін дайындау және өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 4 ақпандағы № 342 өкімі
2015 жылғы 10-11 маусымда Астана қаласында өтетін Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің V съезін дайындау және өткізу жөніндегі Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының қызметін үйлестіру мақсатында:
1. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің V съезін дайындау  және өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) мынадай құрамда құрылсын:
Тоқаев                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Қасым-Жомарт Кемелұлы    Сенатының Төрағасы, Мемлекеттік комиссияның
төрағасы
Майлыбаев              - Қазақстан Республикасы Президенті
Бағлан Асаубайұлы        Әкімшілігі Басшысының орынбасары Мемлекеттік
комиссия төрағасының орынбасары
Ыдырысов               - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Ерлан Әбілфайызұлы       істер министрі, Мемлекеттік комиссия
төрағасының орынбасары
Судьин                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Александр Сергеевич      Сенаты Аппаратының Басшысы, Мемлекеттік
комиссияның хатшысы
Мемлекеттік комиссия мүшелері:
Абаев                  - Қазақстан Республикасы Президентінің
Дәурен Әскербекұлы       кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің Баспасөз хатшысы
Ашықбаев               - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Ержан Нығматоллаұлы      министрінің орынбасары
Әбіқаев                - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Нұртай Әбіқайұлы         комитетінің төрағасы
Балаева                - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі
Аида Ғалымқызы           Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
Бисембаев              - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс
Абай Айдарханұлы         басқарушысы
Дүйсенова              - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Тамара Босымбекқызы      және әлеуметтік даму министрі
Есімов                 - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Жақсыбеков             - Астана қаласының әкімі
Әділбек Рыскелдіұлы
Исекешев               - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және
Әсет Өрентайұлы          даму министрі
Күреңбеков             - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет
Амантай Жәнкеұлы         қызметінің бастығы
Қасымов                - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет              министрі
Нұрмұханбетұлы
Мұхамедиұлы            - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Арыстанбек               спорт министрі
Райханов               - Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық
Қайдар Қопабайұлы        басқармасының басшысы
Сәрінжіпов             - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Аслан Бәкенұлы           министрі
Сұлтанов               - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Бахыт Тұрлыханұлы
Тауфиков               - Қазақстан Республикасы Президенті
Румиль Тауфикұлы         Протоколының бастығы
Тоғжанов               - Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының
Ералы Лұқпанұлы          орынбасары, Ассамблея хатшылығының
меңгерушісі
Ілиясов                - Қазақстан Республикасы Президентінің
Мағжан Жанботаұлы        кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президенті Әкімшілігі Сыртқы саясат
орталығының меңгерушісі

О создании Государственной комиссии по подготовке и проведению V Съезда лидеров мировых и традиционных религий в городе Астане
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2015 года № 342
В целях координации деятельности государственных органов Республики Казахстан по подготовке и проведению V Съезда лидеров мировых и традиционных религий 10-11 июня 2015 года в городе Астане:
1. Создать Государственную комиссию по подготовке и проведению V Съезда лидеров мировых и традиционных религий (далее - Государственная комиссия) в следующем составе:
Токаев
Касым-Жомарт Кемелулы
-
Председатель Сената Парламента Республики Казахстан, председатель Государственной комиссии
Майлыбаев
Баглан Асаубаевич
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя Государственной комиссии
Идрисов
Ерлан Абильфаизович
-
Министр иностранных дел Республики Казахстан, заместитель председателя Государственной комиссии
Судьин
Александр Сергеевич
-
руководитель Аппарата Сената Парламента Республики Казахстан, секретарь Государственной комиссии
члены Государственной комиссии:
Абаев
Даурен Аскербекович
-
советник Президента Республики Казахстан
-
Пресс-секретарь Президента Республики Казахстан
Абыкаев
Нуртай Абыкаевич
-
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Ашикбаев
Ержан Нигматуллаулы
-
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
Балаева
Аида Галымовна
-
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан
Бисембаев
Абай Айдарханович
-
Управляющий делами Президента Республики Казахстан
Джаксыбеков
Адильбек Рыскельдинович
-
аким города Астаны
Дуйсенова
Тамара Босымбековна
-
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Есимов
Ахметжан Смагулович
-
аким города Алматы
Ильясов
Магжан Жанботаулы
-
советник Президента Республики Казахстан
-
заведующий Центром внешней политики Администрации Президента Республики Казахстан
Исекешев
Асет Орентаевич
-
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Касымов Калмуханбет
Нурмуханбетович
-
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Куренбеков
Амантай Жанкеевич
-
Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан
Мухамедиулы
Арыстанбек
-
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Райханов
Кайдар Копабаевич
-
руководитель Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан
Саринжипов
Аслан Бакенович
-
Министр образования и науки Республики Казахстан
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
Министр финансов Республики Казахстан
Тауфиков
Румиль Тауфикович
-
шеф Протокола Президента Республики Казахстан
Тугжанов
Ералы Лукпанович
-
заместитель председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующий Секретариатом Ассамблеи

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Мемлекеттік комиссияның жұмысына қажетті жәрдем көрсетсін;
2) Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің V съезін уақтылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

2. Правительству Республики Казахстан:
1) оказать необходимое содействие работе Государственной комиссии;
2) обеспечить своевременное финансирование V Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ