Ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмi 1993 жылғы 19 шілде N 1297. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
1. "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында жаппай қуғын-сүргiндердi қолдануға және адам құқына қол сұғуға негiз болған заң актiлерiн, үкiмет, партия және басқа органдардың шешiмдерiн, сондай-ақ ведомстволық актiлердi құпиясыздандыру жөнiнде мына құрамда ведомствоаралық комиссия құрылсын:
Тақуов Хайыржан Шайқыұлы       - Қазақстан Республикасының
Президентi мен Министрлер Кабинетi
Аппараты басшысының бiрiншi
орынбасары, комиссияның төрағасы
Қасымбеков Махмұд Базарқұлұлы  - Қазақстан Республикасының
Президентi мен Министрлер Кабинетi
Аппаратының Жалпы бөлiмiнiң
меңгерушiсi, комиссия
төрағасының орынбасары
Байжанов Сапар                 - Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi жанындағы Бас
архив және құжаттама басқармасының
бастығы, комиссия төрағасының
орынбасары
Комиссия мүшелерi
Ахметов Серiк Баужанұлы        - Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi жанындағы
Ақпаратты қорғау жөнiндегi
мемлекеттiк техникалық
комиссия төрағасының орынбасары
Қозыбаев Манаш Қабашұлы        - Қазақстан Республикасының Ұлттық
ғылым академиясының академигi,
Ш.Ш.Уәлиханов атындағы тарих және
этнография институтының директоры,
Әдiлет ерiктi тарихи-ағарту
қоғамының төрағасы
Хасанаев Марат Жақсыбайұлы     - Қазақстан Республикасының Орталық
мемлекеттiк архивiнiң директоры
Қарпықова Ғалия                - Қазақстан Республикасының Орталық
Әбдiқадырқызы                    мемлекеттiк қазiргi заман тарихы
архивiнiң директоры
Локтев Виктор Владимирович     - Қазақстан Республикасының Ұлттық
қауiпсiздiк комитетi архивiнiң
бастығы
Васько Виктор Григорьевич      - Қазақстан Республикасының Iшкi
iстер министрлiгi жанындағы
ақпараттық-есептеу орталығы
бастығының орынбасары
Гапич Михаил Ульянович         - Қазақстан Республикасының Бас
прокуратурасының қалпына келтiру
бөлiмiнiң прокуроры
Ашитов Батыржан                - Қазақстан Республикасының
Заиржанұлы                       Президентi мен Министрлер Кабинетi
Аппаратының Құқық қорғау органдары
бөлiмiнiң референтi
Исақов Орынбасар               - Қазақстан Республикасының
Президентi мен Министрлер Кабинетi
Аппаратының Iшкi саясат бөлiмiнiң
референтi
2. Құпиясыздандыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия өз қызметiнде "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк құпияларын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiткен "Құпиялылық режимiн қамтамасыз ету жөнiндегi нұсқаудың" ережелерi мен талаптарын қатаң басшылыққа алып отырсын.

Об обpазовании межведомственной комиссии по делам о массовых pепpессиях
РАСПОРЯЖЕНИЕ Президента Республики Казахстан от 19 июля 1993 г. N 1297. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
1. В целях реализации Закона Республики Казахстан   Z932200_   "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" от 14 апреля 1993 г. образовать межведомственную комиссию по рассекречиванию законодательных актов, решений правительственных, партийных и других органов, а также ведомственных актов, служивших основанием для применения массовых репрессий и посягательств на права человека в следующем составе :
Такуов Хаиржан         - первый заместитель Руководителя Аппарата
Шайхиевич                Президента и Кабинета Министров Республики
Казахстан, председатель комиссии
Касымбеков Махмуд      - заведующий Общим отделом Аппарата
Базаркулович             Президента и Кабинета Министров
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии.
Байжанов Сапар         - начальник Главного управления архивов
и документации при Кабинете Министров
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
члены комиссии:
Ахметов Серик          - заместитель председателя Государственной
Баужанович               технической комиссии по защите информации
при Кабинете Министров Республики
Казахстан
Козыбаев Манаш         - академик Национальной академии наук
Кабашевич                Республики Казахстан, директор института
истории и этнологии им. Ч.Ч.Валиханова,
председатель добровольного
историко-просветительного общества
"Адiлет"
Хасанаев Марат         - директор центрального государственного
архива Республики Казахстан
Карпыкова Галия        - директор Центрального государственного
Абдукадыровна            архива новейшей истории Республики
Казахстан
Локтев Виктор          - начальник архива КНБ Республики
Владимирович             Казахстан
Васько Виктор          - заместитель начальника
Григорьевич              информационно-вычислительного центра
при МВД Республики Казахстан
Гапич Михаил           - прокурор отдела реабилитации
Ульянович                Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Ашитов Батыржан        - референт Отдела правоохранительных
Заирканович              органов Аппарата Президента и
Кабинета Министров Республики Казахстан
Исахов Орынбасар       - референт Отдела внутренней политики
Аппарата Президента и Кабинета
Министров Республики Казахстан
2. Межведомственной комиссии по рассекречиванию в своей деятельности строго руководствоваться положениями и требованиями Закона Республики Казахстан "О защите государственных секретов Республики Казахстан" и "Инструкции по обеспечению режима секретности", утвержденной Кабинетом Министров Республики Казахстан.

3. Министрлiктердiң, ведомстволар мен ұйымдардың басшылары құпиясыздандыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның жаппай қуғын-сүргiндерге негiз болған құжаттар мен материалдарға кедергiсiз қолы жетуiн қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

3. Руководителям министерств, ведомств и организаций обеспечить беспрепятственный доступ межведомственной комиссии по рассекречиванию к документам и материалам, служившим основанием для массовых репрессий.
Президент
Республики Казахстан