Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi туралы Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмi 1995 жылғы 22 желтоқсан N 2716. Kүші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 1999.06.15. N 52 өкімімен. ~N990052
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi туралы" 1995 жылғы 20 қазандағы N 2565 U952565_ Жарлығының қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 12 сәуiрдегi N 1650 N941650_ өкiмiмен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi туралы Ережеге (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 17, 167-құжат) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1-тармақтағы "үкiметтiк мекеме болып табылады, орталық мемлекеттiк архивтiң функциясын орындайды және Қазақстан Республикасы Президентi Аппаратының тiкелей қарауында болады" сөздерi "орталық мемлекеттiк архивтiң функциясын орындайтын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк орган болып табылады" сөздерiмен алмастырылсын.
2. 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Архив өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлықтары мен өкiмдерiн, Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгi Басшысының нұсқауларын, Қазақстан Республикасы Архивтер мен құжаттама Бас басқармасының архивтану, құжаттаматану және археография жөнiндегi ұсынымдарын, осы Ереженi басшылыққа алады. Архив қорларын түзу мен құжаттарды пайдалану мәселелерi Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгi Басшысының, Қазақстан Республикасы Президентi Кеңсесi меңгерушiсiнiң, Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгi Жалпы бөлiмi меңгерушiсiнiң құзыретiне жатады.
3. Архив Ұлттық архив қорының құрамына кiретiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Президент Әкiмшiлiгi мен мемлекет басшысының жанынан құрылған басқа органдар мен ұйымдардың қызметi туралы құжаттардың: мәтiндiк, дыбысбейне және баспа басылымдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бұрынғы ҚТОМА-сы қорларындағы құжаттардың тұрақты мемлекеттiк сақталуын жүзеге асырады".
3. 4-тармақта:
он бiрiншi абзац "анықтамалық-ақпараттық басылымдары әзiрлеу" сөздерiмен толықтырылсын;
он үшiншi абзацтағы "облыс әкiмдерi аппаратының" сөздерi "облыс әкiмдерiнiң" сөздерiмен алмастырылсын.
4. 5-тармақта:
жетiншi абзацтағы "мемлекеттiк емес құрылымдардан және қоғамдық ұйымдардан" сөздерi " және заңды тұлғалардан" сөзерiмен алмастырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "мемлекеттiк, кооперативтiк, қоғамдық ұйымдарымен және кәсiпорындармен, жеке адамдармен, мекемелермен" сөздерi "заңды және жеке тұлғалармен"сөздерiмен алмастырылсын.

О внесении изменений и дополнений в Положение об Архиве Президента Республики Казахстан
Р А С П О Р Я Ж Е Н И Е ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 23 декабря 1995 г. N 2716. Утратило силу - распоряжением Президента РК от 15 июня 1999 г. N 52 ~N990052
В связи с принятием Указа Президента Республики Казахстан от 20 октября 1995 г. N 2565 U952565_ "Об Администрации Президента Республики Казахстан" внести в Положение об Архиве Президента Республики Казахстан, утвержденное распоряжением Президента Республики Казахстан от 12 апреля 1994 г. N 1650 (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 17, ст.167), следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1 слова "является правительственным учреждением, выполняет функции центрального государственного архива и находится в непосредственном ведении Аппарата Президента Республики Казахстан" заменить словами "является государственным органом, подчиненным и подотчетным Администрации Президента Республики Казахстан, выполняющим функции центрального государственно государственного архива".
2. Пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Архив руководствуется в своей деятельности Конституцией и законами Республики Казахстан, Указами и распоряжениями Президента Республики Казахстан, указаниями руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, рекомендациями по архивоведению, документоведению и археографии Главного управления архивами и документацией Республики Казахстан, настоящим Положением.
Вопросы формирования фондов и использования документов Архива относятся к компетенции Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заведующего Канцелярией Президента Республики Казахстан, заведующего Общим отделом Администрации Президента Республики Казахстан.
3. Архив осуществляет постоянное государственное хранение документов, входящих в состав Национального архивного фонда: текстовых, аудиовизуальных и печатных изданий о деятельности Президента Республики Казахстан, Администрации Президента и других органов и организаций, созданных при главе государства, а также документов, находящихся в фондах бывшего ЦГАНИ Республики Казахстан".
3. В пункте 4:
абзац одиннадцатый дополнить словами "подготовка справочно-информационных изданий";
в абзаце тринадцатом слова "глав областных администраций" заменить словами "акимов областей".
4. В пункте 5:
в абзаце седьмом слова "негосударственных структур и общественных организаций" заменить словами "и юридических лиц";
в абзаце восьмом слова "государственными, кооперативными, общественными организациями и предприятиями, частными лицами и учреждениями" заменить словами "юридическими и физическими лица ми".

5. 6-тармақта:
бiрiншi абзацта "штат кестесiн" сөздерi "штат санын" сөздерiмен алмастырылсын.
төртiншi абзацта "сақтау режимiнiң қамтамасыз етiлуi" сөздерi "пайдаланылуы" сөзiмен толықтырылсын;
бесiншi абзацта "қызметтен шығаруды" сөздерi "штат кестесi мен еңбекке ақы төлеу қорының шегiнде лауазымдардың атын өзгерту жөнiнде Архивтiк штат кестесiне өзгертулер енгiзедi" сөздерiмен толықтырылсын;
алтыншы абзацта "мемлекеттiк және қоғамдық ұйымдар мен мекемелерде" сөздерi "түрлi ұйымдарда" сөздерiмен алмастырылсын.
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Архив қызметiн жетiлдiру жөнiнде Қазақстан Республикасы Әкiмшiлiгiнiң Басшысына ұсыныстар енгiзедi".
6. 4-тармақтағы екiншi, тоғызыншы, оныншы абзацтардағы, 5-тармақтың екiншi, бесiншi, алтыншы абзацтарындағы, 6-тармақтың бiрiншi, екiншi абзацтарындағы, "Аппаратының", "Аппараты", "Аппараттың", "Аппаратты", "Аппараттың", "Аппаратты", "Аппаратының", "Аппаратына", "Аппаратының", "Аппараты" сөздерi тиiсiнше "Әкiмшiлiгiнiң", "Әкiмшiлiгi", "Әкiмшiлiктiң", "Әкiмшiлiгi", "Әкiмшiлiктiң", "Әкiмшiлiгi", "Әкiмшiлiгiнiң", "Әкiмшiлiгiне", "Әкiмшiлiгiнiң", "Әкiмшiлiгi" сөзерiмен алмастырылсын.
7. 4-тармақтың он төртiншi абзацындағы, 5-тармақтың екiншi абзацындағы "Министрлер Кабинетi жанындағы" сөздерi алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

5. В пункте 6:
в абзаце первом слова "штатное расписание" заменить словами "штатную численность";
абзац четвертый после слов "обеспечение режимов хранения" дополнить словом "использования";
абзац пятый после слов "увольнение работников" дополнить словами "вносит изменения в штатное расписание Архива по переименованию должностей в пределах штатной численности и фонда оплаты труда";
в абзаце шестом слова "государственных и общественных организациях и учреждениях" заменить словами "различных организациях";
дополнить абзацем следующего содержания:
"вносит Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан предложения по совершенствованию деятельности Архива".
6. В абзацах втором, девятом, десятом пункта 4, абзацах втором, пятом, шестом пункта 5, абзацах первом, втором пункта 6 слово "Аппарата" заменить словом "Администрации".
7. В абзаце четырнадцатом пункта 4, абзаце втором пункта 5, слова "при Кабинете Министров" исключить.
Президент Республики Казахстан