Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Қазақстан Республикасының ғарышкеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 қаңтардағы N 27 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 ақпандағы № 141 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.02.16 № 141 Қаулысымен.
Екі қазақстандық ғарышкерді жоспарлы дайындауды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Қазақстан Республикасының ғарышкеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Ведомствоаралық комиссия) қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Ведомствоаралық комиссия Қазақстан Республикасының ғарышкерiне кандидаттарды Ресей тарапымен келiсу бойынша Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттiк ғылыми-зерттеу орталығына дайындықтан өтуге жiберу үшiн оларды iрiктеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.07.23. N 816 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне 2001 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жоюға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен ғарышкерлікке кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін 4 000 000 (төрт миллион) теңге бөлсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.07.23. N 991 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 7 қаңтардағы
N 27 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Қазақстан
Республикасының ғарышкеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу
жөніндегі ведомствоаралық комиссияның
Құрамы
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.07.23. N 816
қаулысымен.
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.24. N 88 қаулысымен.
Нағманов                - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Қажымұрат Ыбырайұлы       коммуникациялар министрi, төраға
Сапаров                 - Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi
Мәлiк Мұхамеджанұлы       Бас штабының бастығы - Қазақстан
Республикасы Қорғаныс министрiнiң бiрiншi
орынбасары, төрағаның орынбасары
Қосынов                 - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Алмас Олжабайұлы          коммуникациялар министрлiгi
Аэроғарыш комитетiнiң төрағасы, хатшы
Комиссия мүшелері:
Әубәкiров               - Қазақстан Республикасының ұшқыш-
Тоқтар Оңғарбайұлы        ғарышкерi (келiсiм бойынша)
Мұсабев                 - Қазақстан Республикасының ұшқыш-
Талғат Амангелдіұлы       ғарышкері (келісім бойынша)
Қожақов                 - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Асан Егімбайұлы           министрлігінің Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығы істері жөніндегі комитетінің
төрағасы
Нұрмұхамедов            - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Игорь Хабирович           қауіпсіздік комитеті департаментінің
бастығы (келісім бойынша)
Моргун                  - Ю.А.Гагарин атындағы Ресей Ғарышкерлер
Валерий Васильевич        даярлайтын мемлекеттік ғылыми-зерттеу
сынақ орталығының бас дәрігері
(келісім бойынша)
Воронков                - Мемлекеттік ғылыми орталығы Медициналық
Юрий Иванович             биологиялық проблемалар институтының бөлім
меңгерушісі (келісім бойынша)
Сұлтанғазин             - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Өмiрзақ Махмұдұлы         ғылым министрлiгi Ғарыштық зерттеулер
институтының директоры
Коржова                 - Қазақстан Республикасының Экономика
Наталья Артемовна         және бюджеттiк жоспарлау бiрiншi вице-
министрi
Циблиев                 - Ю.А.Гагарин атындағы Ресей мемлекеттiк
Василий Васильевич        ғарышкерлер даярлау ғылыми-зерттеу
орталығы бастығының орынбасары
(келiсiм бойынша)

О создании Межведомственной комиссии при Правительстве Республики Казахстан по предварительному отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2000 года № 27. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2011 года № 141
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.02.2011 № 141.
В целях осуществления плановой подготовки двух казахстанских космонавтов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Межведомственную комиссию при Правительстве Республики Казахстан по предварительному отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан в составе согласно приложению (далее - Межведомственная комиссия).
2. Межведомственной комиссии разработать предложения по отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан для направления их по согласованию с Российской Стороной в Российский государственный научно-исследовательский центр подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина для прохождения подготовки.
Сноска. Пункт 2 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 23 июля 2002 года N 816 P020816_ .
3. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2001 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы, 4000000 (четыре миллиона) тенге для проведения мероприятий по предварительному отбору кандидатов в космонавты.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 23 июля 2001 г. N 991 P010991_ .
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 января 2000 года N 27
Состав
Межведомственной комиссии при Правительстве Республики
Казахстан по предварительному отбору кандидатов
в космонавты Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями - постановлением Правительства РК от 23 июля 2002 года N 816   P020816_   ; от 24 января 2003 г. N 88 .
Нагманов Кажмурат Ибраевич - Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
председатель
Сапаров                    - начальник Генерального штаба
Малик Мухамеджанович         Вооруженных Сил Республики
Казахстан - первый заместитель
Министра обороны Республики
Казахстан, заместитель
председателя
Косунов Алмас Олжабаевич   - Председатель Аэрокосмического
комитета Министерства транспорта
и коммуникаций Республики
Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Аубакиров                  - летчик-космонавт Республики
Токтар Онгарбаевич           Казахстан (по согласованию)
Мусабаев Талгат            - летчик-космонавт Республики
Амангельдиевич               Казахстан (по согласованию)
Кожаков                    - Председатель комитета по делам
Асан Егинбаевич              Содружества Независимых
Государств Министерства
иностранных дел
Республики Казахстан
Нурмухамедов Игорь         - начальник Департамента Комитета
Хабирович                    Национальной безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
Моргун Валерий Васильевич  - главный врач Российского
государственного научно-
исследовательского Центра
подготовки космонавтов им.
Ю.А. Гагарина (по согласованию)
Воронков Юрий Иванович     - заведующий отделом
Государственного научного
центра - Института
медико-биологических
проблем (по согласованию)
Султангазин                - директор Института космических
Умирзак Махмудович           исследований Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Циблиев Василий Васильевич - Заместитель начальника
Российского государственного
научно-исследовательского центра
подготовки космонавтов
им. Ю.А. Гагарина
(по согласованию)
Коржова Наталья Артемовна  - первый вице-Министр экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан