Польша Республикасының Президентi А.Квасьневскийдiң Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 29-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 25 қаңтар N 125
Польша Республикасының Президентi А.Квасьневскийдiң Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 29-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-поляк ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Польша Республикасының Президентi А.Квасьневскийдiң Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 29-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мүдделi орталық атқарушы органдары өзге
де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және ұйымдар Жоспарда көзделген
тапсырмаларды орындау жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
жартыжылдықта бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың
орындалу барысы туралы хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 25 қаңтардағы
N 125 қаулысымен бекітілген
Польша Республикасының Президентi А.Квасьневскийдiң Қазақстан
Республикасына I999 жылғы 29-ЗI қазандағы ресми сапары барысында
қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________________
р/с     Іс-шара                   Орындалу         Орындалуына жауаптылар
N                                 мерзімі
__________________________________________________________________________
1          2                         3                       4
__________________________________________________________________________
1 Мынадай құжаттардың жобаларын
қол қоюға әзірлеу;
Қазақстан Республикасының      2000 жылдың      Қорғаныс министрлігі
Үкіметі мен Польша Республика. I жарты жылдығы
сының Үкіметі арасындағы әс.
кери-техникалық ынтымақтастық
туралы келісім
Қазақстан Республикасының          -//-         Ішкі істер министрлігі
Үкіметі мен Польша Республика.
сының Үкіметі арасындағы ұйым.
дасқан қылмысқа, есірткі құрал.
дары мен психотроптық заттар.
дың заңсыз айналымына, террор.
шылдыққа және қылмыстың басқа
да қауіпті түрлеріне қарсы
күрестегі ынтымақтастық туралы
келісім
Қазақстан Республикасының         -//-          Ұлттық қауіпсіздік
Үкіметі мен Польша Республика.                  комитеті (келісім
сының Үкіметі арасындағы мем.                   бойынша, шақыру), Сыртқы
лекеттік шекарада рұқсатсыз                     істер министрлігі
өткен адамдарды беру және
қабылдау туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ауыл    -//-          Ауыл шаруашылығы
шаруашылығы министрлігі мен                     министрлігі
Польша Ресрубликасының Ауыл ша.
руашылығы және азық-түлік ми.
нистрлігі арасындағы өсімдіктер
карантині саласындағы ынтымақ.
тастық туралы шарт
Астана қаласы мен Варшава қала.   -//-          Астана қаласының әкімі
сының ынтымақтастығы туралы шарт
__________________________________________________________________________
2 Сауда-экономикалық ынтымақтастық  2000 жылдың   Энергетика, индустрия
жөніндегі қазақстан-польша үкі.    I тоқсаны    және сауда министрлігі
метаралық комиссиясының екінші                  (шақыру), Сыртқы істер
мәжілісі барысында қол жеткіз.                  министрлігі, Көлік және
ілген уағдаластықтарды орындау                  коммуникациялар министр.
жөнінде шаралар қабылдау және                   лігі, Ауыл шаруашылығы
нәтижелері туралы Қазақстан Рес.                министрлігі, Қаржы ми.
публикасының Үкіметіне хабарлап                 нистрлігі, Мемлекеттік
отыру                                           кіріс министрлігі, Қор.
ғаныс министрлігі, Білім
және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы.
ның денсаулық сақтау ісі
жөніндегі агенттігі,
Қазақстан Республикасы.
ның туризм және спорт
жөніндегі агенттігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Ұлттық Банкі (келі.
сім бойынша), Қазақстан
Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау
және шағын бизнесті
қолдау жөніндегі агент.
тігі, Қазақстан Респуб.
ликасының Инвестициялар
жөніндегі агенттігі,
Астана қаласының әкімі,
"Қазақойл" ҰМҚ (келісім
бойынша), "ҚАзТрансОйл"
МТҰК  (келісім бойынша),
Қазақстан Республикасы.
ның Сауда-өнеркәсіп
палатасы  (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________________
3 Астана қаласында Сауда-экономика. 2000 жылдың   Энергетика, индустрия
лық ынтымақтастық жөніндегі        I тоқсаны    және сауда министрлігі
қазақстан-польша үкіметаралық ко.               (шақыру), Сыртқы істер
миссиясының үшінші мәжілісін                    министрлігі
әзірлеу
__________________________________________________________________________
4 Жеңіл өнеркәсіп, аул шаруашылығы, Ұдайы         Энергетика, индустрия
көлік, энергетика, құрылыс сала.                және сауда министрлігі
сындағы ынтымақтастық:                          (шақыру), Экономика
Инвестициялар тарту мақсатында                  министрлігі, Көлік және
бірлескен қазақстан-поляк кәсіп.                коммуникациялар министр.
орындарын құруға жәрдемдесу;                    лігі, Ауыл шаруашылығы
өзара сарапшылар алмасу;                        министрлігі, Қаржы ми.
өзара ақпарат беру (оның ішінде                 нистрлігі, Мемлекеттік
инвестициялық және салықтық                     кіріс министрлігі, Астана
ахуал мен жеңілдіктер туралы)                   қаласының әкімі, Қазақс.
тан Республикасының Та.
биғи монополияларды
реттеу, бәсекелестікті
қорғау және шағын бизнес.
ті қолдау жөніндегі
агенттігі, Қазақстан
Республикасының Инвести.
циялар жөніндегі агент.
тігі
__________________________________________________________________________
5 Қазақстанда шағын бизнесті дамыту  Ұдайы        Қазақстан Республикасы.
саласындағы ынтымақтастық                       ның Табиғи монополиялар.
ды реттеу, бәсекелес.
тікті қорғау және шағын
бизнесті қолдау жөнін.
дегі агенттігі (шақыру),
Энергетика, индустрия
және сауда министрлігі,
Экономика министрлігі,
Ауыл шаруашылығы минис.
трлігі, Қаржы министр.
лігі, Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Сыртқы іс.
тер министрлігі, Астана
қаласының әкімі, Қазақ.
стан Республикасының
Инвестициялар жөніндегі
агенттігі
__________________________________________________________________________
6 Қазақстандық көмірсутегі шикізаты. 2000 жылдың  Энергетика, индустрия
ның Еуропоға транзиті үшін поль.   I жарты жыл. және сауда министрлігі
шалық Гданьск теңіз портын пай.    дығы         (шақыру), Көлік және
далану мүмкіндіктерін зерттеу                   коммуникациялар минис.
трлігі, Қаржы министр.
лігі, Экономика минис.
трлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Инвес.
тициялар жөніндегі
агенттігі, "Қазақойл"
ҰМҚ (келісім
бойынша), "ҚАзТрансОйл"
МТҰК  (келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
7 Көмір өнеркәсібі және сұйық отын  2000 жылдың   Энергетика, индустрия
алу жөніндегі технологияларды     I жарты жыл.  және сауда министрлігі
әзірлеу саласындағы ынтымақтас.   дығы
тықты жаңғырту
__________________________________________________________________________
8 Польша тауарларын Қазақстан ау.   2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
мағы арқылы Тынық мұхит бағытына  I жарты жыл.  лар министрлігі (шақыру),
дейін теміржол транзиттеу мүм.    дығы          Энергетика, индустрия
кіндіктерін зерттеу                             және сауда министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Экономика министрлігі,
Сыртқы істер министрлігі
__________________________________________________________________________
9 Қазақстан Республикасының Ұлттық  2000 жылдың   Қазақстан Республикасы.
Банкі мен Польша Республикасының  ішінде        ның Ұлттық Банкі
Халықтық Банкі арасындағы қаржы-                (келісім бойынша)
банктік жүйедегі ынтымақтастық
туралы келісімге қол қоюдың мүм.
кіндіктерін зерттеу
__________________________________________________________________________
10 Астана қаласында польша сауда    2000 жылдың   Астана қаласының әкімі,
орталығын ашу мүмкіндігін пысық. І жарты жыл.  Қаржы министрлігі
тау                               дығы
__________________________________________________________________________
11 Шыққан тегі поляк оқушылардың    Жыл сайын     Білім және ғылым минис.
көп баратын мектептерінде                      трлігі
поляк тілін үйренуі үшін Қазақ.
станға польшалық оқытушылар мен
мұғалімдерді жіберудің мүмкін.
діктерін қарастыру
__________________________________________________________________________
12 Қазақстан-польша университетін ашу  2000 жылдың Білім және ғылым минис.
мүмкіндіктерін қарастыру            ішінде      трлігі
__________________________________________________________________________
13 Қазақстанда польшалық "Полония"   2000 жылдың   Мәдениет, ақпарат және
телекомпаниясының хабарларын      І жарты жыл.  қоғамдық келісім минис.
тарату мүмкіндіктерін қарастыру   дығы          трлігі, Көлік және ком.
муникациялар министр.
лігі
__________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Польша А. Квасьневского в Республику Казахстан 29-31 октября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2000 года N 125
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Польша А. Квасьневского в Республику Казахстан 29-31 октября 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-польского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Польша А. Квасьневского в Республику Казахстан 29-31 октября 1999 года (далее - План).
2. Заинтересованным центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и организациям принять необходимые меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2000 года N 125
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента
Республики Польша А. Квасьневского в Республику Казахстан
29-31 октября 1999 года
----------------------------------------------------------------------
N  !             Мероприятие          !Срок ис-!Ответственные за
п/п!                                  !полнения!исполнение
----------------------------------------------------------------------
1 !                2                 !    3   !         4
----------------------------------------------------------------------
1 Подготовка к подписанию проектов
следующих документов:
Соглашения между Правительством     I полу- Министерство обороны
Республики Казахстан и              годие
Правительством Республики           2000
Польша о военно-техническом         года
сотрудничестве
Соглашения между Правительством     -"-     Министерство внутренних
Республики Казахстан и                      дел
Правительством Республики Польша
о сотрудничестве в борьбе с
организованной преступностью,
незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ, терроризмом
и другими опасными видами
преступлений
Соглашения между Правительством     -"-     Комитет национальной
Республики Казахстан и                      безопасности (по
Правительством Республики Польша о          согласованию, созыв),
передаче и принятии на                      Министерство иностранных
государственной границе лиц,                дел
пребывающих без разрешения
Договора между Министерством        -"-     Министерство
сельского хозяйства Республики              сельского хозяйства
Казахстан и Министерством
сельского хозяйства и продовольствия
Республики Польша о сотрудничестве
в области карантина растений
Договор о сотрудничестве города     -"-     Аким города Астаны
Астаны и города Варшавы
2 Принятие мер по выполнению          I       Министерство
достигнутых в ходе второго          квартал энергетики, индустрии
заседания                           2000    и торговли (созыв),
казахстанско-польской               года    Министерство
межправительственной комиссии               иностранных дел,
по торгово-экономическому                   Министерство
сотрудничеству договоренностей              транспорта и
и информирование о результатах              коммуникаций,
Правительство Республики Казахстан          Министерство сельского
хозяйства, Министерство
финансов, Министерство
государственных
доходов, Министерство
обороны, Министерство
образования и науки,
Агентство Республики
Казахстан по делам
здравоохранения,
Агентство Республики
Казахстан по туризму и
спорту, Национальный
Банк Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса,
Агентство Республики
Казахстан по инвестициям,
Аким города Астаны, ННК
"Казахойл" (по согла-
сованию), НКТН
"КазТрансОйл" (по
согласованию), Торгово-
промышленная палата
Республики Казахстан
(по согласованию)
3 Подготовка третьего заседания       I       Министерство энергетики,
казахстанско-польской               квартал индустрии и торговли
межправительственной комиссии       2000    (созыв), Министерство
по торгово-экономическому           года    иностранных дел
сотрудничеству в городе
Астане
4 Сотрудничество в области легкой     Посто-  Министерство энергетики,
промышленности, сельского           янно    индустрии и торговли
хозяйства, транспорта, энергетики,          (созыв), Министерство
строительства:                              экономики, Министерство
в целях привлечения инвестиций           транспорта и
способствовать созданию                  коммуникаций,
совместных казахстанско-                 Министерство сельского
польских предприятий;                    хозяйства, Министерство
проведение переговоров, встреч;          финансов, Министерство
взаимные обмены экспертами;              государственных доходов,
взаимное предоставление                  Аким города Астаны,
информации (в т.ч. об                    Агентство Республики
инвестиционном и налоговом               Казахстан по регулиро-
климате и льготах)                       ванию естественных
монополий, защите
конкуренции и поддержке
малого бизнеса,
Агентство Республики
Казахстан по
инвестициям
5  Сотрудничество в сфере развития    Посто-  Агентство Республики
малого бизнеса в Казахстане        янно    Казахстан по
регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого
бизнеса (созыв),
Министерство энергетики,
индустрии и торговли,
Министерство экономики,
Министерство сельского
хозяйства, Министерство
финансов, Министерство
государственных
доходов, Министерство
иностранных дел, аким
города Астаны,
Агентство Республики
Казахстан по
инвестициям
6  Изучение возможности               I       Министерство
использования польского            полу-   энергетики,
морского порта Гданьск для         годие   индустрии и торговли
транзита казахстанского            2000    (созыв), Министерство
углеводородного сырья в            года    транспорта и
европейские страны                         коммуникаций,
Министерство
финансов, Министерство
экономики, Министерство
иностранных дел,
Агентство Республики
Казахстан по
инвестициям,
ННК "Казахойл" (по
согласованию), НКТН
"КазТрансОйл" (по
согласованию)
7 Возобновление сотрудничества        I       Министерство энергетики,
в области угольной промышленности   полу-   индустрии и торговли
и разработки технологий по          годие
получению жидкого топлива           2000
года
8 Изучение возможности транзита       I       Министерство транспорта
польских товаров по железной        полу-   и коммуникаций (созыв),
дороге через территорию             годие   Министерство энергетики,
Казахстана в направлении            2000    индустрии и  торговли,
Тихого океана                       года    Министерство финансов,
Министерство экономики,
Министерство иностранных
дел
9 Изучение возможности подписания     В тече- Национальный Банк
Соглашения между Национальным       ние     Республики Казахстан
Банком Республики Казахстан и       2000    (по согласованию)
Народным Банком Республики          года
Польша о сотрудничестве в
финансово-банковской системе
10 Проработка возможности открытия     I       Аким города Астаны,
польского торгового центра в        полу-   Министерство финансов
городе Астана                       годие
2000
года
11 Рассмотрение возможности            Ежегод- Министерство образования
направления польских                но      и науки
преподавателей и учителей
в Казахстан для изучения
польского языка в школах
с высокой посещаемостью
учеников польского
происхождения
12 Рассмотрение возможности            В       Министерство
открытия казахстанско-              течение образования и науки
польского университета              2000
года
13 Рассмотрение возможности            I полу- Министерство культуры,
трансляции в Казахстане передач     годие   информации и
польской телекомпании "Полония"     2000    общественного
года    согласия, Министерство
транспорта и
коммуникаций
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)