"ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 5 ақпан N 173
Мұнайгаз саласындағы жұмысты жүйелендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жарғылық қорына мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен "ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамы құрылсын.
1-1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылға арналған республикалық бюджетте өзге де күтпеген шығыстарға көзделген резервінен "ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамының жарғылық капиталын қалыптастыру үшін 72500 (жетпіс екі мың бес жүз) теңге бөлсін.
Ескерту. 1-1 тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.07. N 364
қаулысымен. P000364_
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Осы қаулының 1-1-тармағында көрсетілген ақшадан басқа "ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамының жарғылық қорын қалыптастыру үшін берілетін мүліктің тізбесін айқындасын;
2) "ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамының жарғысын бекітсін және тіркесін;
3)
4)
5) осы қаулыны іске асыру үшін қажетті өзге де шараларды қолдансын.
Ескерту. 2-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің
2000.03.07. N 364 қаулысымен. P000364_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 3),4)-тармақшалары алып тасталды - ҚР Үкіметінің
2001.05.02. N 591 қаулысымен. P010591_
3. "ҚазТрансГаз" жабық акционерлік қоғамы газ құбырларының маркетингі, техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу, нобайлық жобалау, салу, соның ішінде газ тасымалы жөніндегі барлық ішкі және халықаралық жобалар мәселелері бойынша белгіленген тәртіппен Қазақстан
Республикасы Үкіметінің мүддесін білдіреді.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Орынбекова Д.Қ.

О создании закрытого акционерного общества "КазТрансГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2000 года N 173
В целях систематизации работы нефтегазовой отрасли Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "КазТрансГаз" со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
1-1. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2000 год на иные непредвиденные расходы, 72500 (семьдесят две тысячи пятьсот) тенге, для формирования уставного капитала закрытого акционерного общества "КазТрансГаз.
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 1-1 согласно постановлению Правительства РК от 4.03.2000г. N 354 P000354_ .
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) определить перечень имущества, передаваемого для формирования уставного капитала закрытого акционерного общества "КазТрансГаз", помимо денег, указанных в пункте 1-1 настоящего постановления;
2) утвердить и зарегистрировать устав закрытого акционерного общества "КазТрансГаз";
3)-4) (Подпункты исключены - постановлением Правительства РК
от 2 мая 2001 года N 591 P010591_ )
5) принять иные меры, необходимые для реализации настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 4.03.2000г. N 354 P000354_ .
3. (Пункт исключен - постановлением Правительства РК
от 2 мая 2001 года N 591 P010591_ )
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)