Шығыс Қазақстан облысы Семей аймағының әлеуметтік-экономикалық жағдайын нығайту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 18 ақпан N 266
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әлеуметтік-экономикалық
жағдайын нығайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысы Семей аймағының
әлеуметтік-экономикалық жағдайын нығайту жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 18 ақпандағы
N 266 қаулысымен
бекітілген
Шығыс Қазақстан облысы Семей аймағының
әлеуметтік-экономикалық жағдайын нығайту
ЖОСПАРЫ
---------------------------------------------------------------------------
NN !     Қойылатын мәселелер       !  Аяқтау  !    Орындаушы    ! Орындалу
р/с!                               !  нысаны  !                 !  мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2                !     3    !        4        !     5
---------------------------------------------------------------------------
1   Импортты алмастырудың респуб.   Сараптама.  Энергетика, ин.      2000
ликалық бағдарламасы шеңберінде лық қоры.   дустрия және        жылдың
Семей қаласының мына кәсіпорын. тынды       сауда министрлі.       І
дарының өндірістерді перспекти.             гі, қала әкімі      тоқсаны
валық дамыту, қолда бар өндірі.
стік қуаттарды іске қосу және
өзіндік айналымдық қаражатты
толықтыру жөніндегі бизнес-
жоспарларын қарау:
- "Қазақкабель" ЖШС 2,5 млн.                "Қазақкабель"
АҚШ доллары сомасына;                       ЖШС (келісім
бойынша);
- "Мирас" фирмасы" ЖШС (тегін               "Мирас" фирмасы"
өндірісі) 1,0 млн. АҚШ доллары              ЖШС (келісім
сомасына;                                   бойынша);
- "Семей былғары-мех комбинаты"             "Семей былғары-
КМК 1,0 млн. АҚШ доллары                    мех комбинаты"
сомасына;                                   КМК (келісім
бойынша);
- "Семей ет-консерві комбинаты"             "Семей ет-
ЖШС 1,0 млн. АҚШ доллары                    консерві комби.
сомасына                                    наты" ЖШС
(келісім
бойынша)
2   "Бронетанк жөндеу зауыты" РМК   Үкіметтің   Қорғаныс министр.     2000
қаржылық сауықтыру жөнінде      қаулысы     лігі, Қаржы мини.     жылғы
Қазақстан Республикасы Үкіметі              стрлігі, "Броне.      ақпан
қаулысының жобасын енгізу                   танк жөндеу зауыты"
РМК (келісім
бойынша)
3   "Бронетанк жөндеу зауыты" РМК   Қорғаныс    Қорғаныс министр.    2000
қуаттарының 2000 жылға және     министрлі.  лігі, "Бронетанк    жылдың
болашаққа арналған жүктеме      гі мен ша.  жөндеу зауыты"        I
көлемдерін қарау                руашылық    РМК (келісім       тоқсаны
субъекті.   бойынша)
лері ара.
сындағы
шарт
4   Мына ұлттық акционерлік         Ынтымақтас. Энергетика, инду.     2000
компаниялардың (ҰАК) қажет.     тық туралы  стрия және сауда     жылдың
тіліктері үшін "Қазақкабель"    шарт        министрлігі, Кө.       І
ЖШС кабель өткізгіш өніміне                 лік және коммуни.   тоқсаны
тапсырыстарды орналастыру                   кациялар министр.
жөніндегі мәселелерді                       лігі, "Қазақка.
пысықтау:                                   бель" ЖШС (келісім
"Қазақтелеком"                              бойынша), "Қазақ.
"Қазақойл"                                  телеком" ҰАК;
"ҚазТрансОйл"                               "Қазақойл" ҰАК;
"Қазақстан темір жолы" РМК                  "ҚазТрансОйл" ҰАК;
"Қазмырыш" АҚ                               "Қазақстан темір
"Қазақмыс" корпорациясы                     жолы" РМК;
"Қазмырыш" АҚ;
"Қазақмыс" корпо.
рациясы (келісім
бойынша)
5   Мемлекеттік кәсіпорындарда,     Үкіметке    Энергетика, инду.     2000
атап айтқанда, "Семей был.      ұсыныс      стрия және сауда     жылдың
ғары-мех комбинаты" КМК                     министрлігі, Мем.      І
заттық мүлікке тапсырыс                     лекеттік кіріс ми.  тоқсаны
орналастыру жөніндегі мә.                   нистрлігі, Мемле.
селелерді мына мемлекеттік                  кеттік сатып алу.
өнім тұтынушылармен пысық.                  лар жөніндегі
тау:                                        агенттік, Семей
қаласының әкімі,
"Семей былғары-
мех" КМК (келісім
бойынша),
Қорғаныс министрлігі                        Қорғаныс министр.
Ішкі істер министрлігі                      лігі,
ҰҚК Шекара әскерлері                        Ішкі істер мини.
Кеден комитеті                              стрлігі, ҰҚК Ше.
кара әскерлері
(келісім бойынша),
Кеден комитеті
6   Медетші Банкінің "Семей       Ведомство.    Энергетика, инду.     2000
машина жасау зауыты"          аралық ко.    стрия және сауда     жылдың
ААҚ-мен проценттерін және      миссияға      министрлігі, Қар.      І
айыппұл санкцияларын қоса     материалдар   жы министрлігі,     тоқсаны

О мерах по укреплению социально-экономического положения Семипалатинского региона Восточно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2000 года N 266
В целях укрепления социально-экономического положения города Семипалатинска Восточно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План укрепления социально-экономического положения Семипалатинского региона Восточно-Казахстанской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановление Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2000 года N 266
План
укрепления социально-экономического положения
Семипалатинского региона Восточно-Казахстанской области
---------------------------------------------------------------------------
N !    Постановочные вопросы     ! Форма    ! Исполнитель !  Сроки
п/п!                              !завершения!             !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                 !    3     !      4      !      5
---------------------------------------------------------------------------
1  Рассмотреть бизнес-планы       Экспертное  Министерство   I квартал
перспективного развития        заключение  энергетики,    2000 года
производств, задействования                индустрии и
имеющихся производственных                 торговли,
мощностей и пополнения                     аким города
собственных оборотных средств              Семипалатинска
в рамках республиканской
Программы импортозамещения
следующих предприятий города
Семипалатинска:
ТОО "Казахкабель" на сумму                 ТОО "Казахкабель"
2,5 млн. долларов США                      (по согласованию)
ТОО "Фирма "Мирас" (швейное                ТОО "Фирма "Мирас"
производство) на сумму 1,0                 (по согласованию)
млн.долларов США                           КГП "Семипалатинский
КГП "Семипалатинский                       кожевенно-меховой
кожевенно-меховой комбинат"                комбинат"
на сумму 1,0 млн. долларов                 (по согласованию)
США
ТОО "Семипалатинский                       ТОО "Семипалатинский
мясоконсервный комбинат" на                мясоконсервный
сумму 1,0 млн. долларов США                комбинат"
(по согласованию)
2  Внести проект постановления Постановление  Министерство      февраль
Правительства Республики    Правительства  обороны,          2000
Казахстан о финансовом                     Министерство      года
оздоровлении РГП                           финансов, РГП
"Бронетанковый ремонтный                   "Бронетанковый
завод"                                     ремонтный завод"
(по согласованию)
3  Рассмотреть объемы          Договор между  Министерство      I квартал
загрузки мощностей РГП      Министерством  обороны, РГП      2000 года
"Бронетанковый ремонтный    обороны и      "Бронетанковый
завод" на 2000 год и на     хозяйствующим  ремонтный завод"
перспективу                 субъектом      (по согласованию)
4  Проработать вопросы по      Договор о      Министерство      I квартал
размещению в установленном  сотрудничестве энергетики,       2000 года
порядке заказов на кабельно-               индустрии и
проводниковую продукцию                    торговли,
ТОО "Казахкабель" для                      Министерство
потребностей следующих                     транспорта и
национальных компаний (НАК):               коммуникаций,
"Казахтелеком"                             ТОО "Казахкабель"
"Казахойл"                                 (по согласованию)
"КазТрансОйл"                              НАК "Казахтелеком"
РГП "Казакстан темiр жолы"                 НАК "Казахойл"
АО "Казцинк"                               НАК "КазТрансОйл"
Корпорация "Казахмыс"                      РГП "Казакстан
темiр жолы"
АО "Казцинк"
Корпорация
"Казахмыс"
(по согласованию)
5  Проработать вопросы по      Предложения в  Министерство      I квартал
размещению заказов на       Правительство  энергетики,
вещевое имущество в                        индустрии и
государственных                            торговли,
предприятиях, в частности,                 Министерство
на КГП "Семипалатинский                    госдоходов,
кожевенно-меховой комбинат"                Агентство по
со следующими                              государственным
государственными                           закупкам, аким
потребителями продукции:                   города
Семипалатинска,
КГП
"Семипалатинский
кожевенно-меховой
комбинат" (по
согласованию)
Министерство обороны                       Министерство
Министерство внутренних дел                 обороны,
Пограничная служба КНБ                     Министерство
Таможенный комитет                         внутренних дел,
Пограничная служба
КНБ (по согласованию)
Таможенный комитет
6  Рассмотреть вопрос о        Подготовка     Министерство       I квартал
погашении кредита           материалов в   энергетики,        2000 года
Реабилитационного           межведомст-    индустрии и

алғанда 85,0 млн. теңге       әзірлеу жә.   Семей қаласының
сомасындағы несиесін өтеу     не шешімнің   әкімі, "Семей ма.
мәселесін қарау               жобасы        шина жасау зауыты"
ААҚ (келісім
бойынша)
7   "Семей машина жасау зауыты"   Шешімнің      Энергетика, инду.     2000
ААҚ жұмылдыру резервін        жобасы        стрия және сауда     жылдың
броньнан алу туралы мәселе.                 министрлігі,           І
ні қарау                                    Семей қаласының     тоқсаны
әкімі, "Семей ма.
шина жасау зауыты"
ААҚ
8   Қазақстан Республикасы ҰҚК    Үкіметке      Қаржы министрлігі,    2000
Шекара қызметінің "Мирас"     ұсыныс        ҰҚК Шекара қызметі   жылдың
ЖШС алдындағы 2,5 млн. теңге                (келісім бойынша),     І
сомасындағы берешегін өтеу                  "Мирас" ЖШС          жарты.
мәселесін қарау                             (келісім бойынша)   жылдығы
9   Қазақстан Республикасы ІІМ    Үкіметке      Ішкі істер министр.   2000
"Мирас" ЖШС алдындағы 4,5     ұсыныс        лігі, "Мирас" ЖШС    жылдың
млн. теңге сомасындағы                      (келісім бойынша)      І
берешегін өтеу мәселесін                                         жарты.
қарау                                                           жылдығы
10  Қазақстан Республикасы ҰҚК    Үкіметке      Қаржы министрлігі,    2000
Шекара қызметінің "Икар"      ұсыныс        ҰҚК Шекара қызметі   жылдың
ЖАҚ алдындағы 5,3 млн. теңге                (келісім бойынша),     І
сомасындағы берешегін өтеу                  "Икар" ЖАҚ           жарты.
мәселесін қарау (оның ішінде                (келісім бойынша)   жылдығы
3,8 млн. теңгені - тікелей
қаржыландыру арқылы)
11  Өңделмеген бастапқы жүн және  Үкіметтің     Экономика министр.    2000
былғары шикізатының шетке     қаулысы       лігі, Мемлекеттік    жылдың
шығарылуына кеден баждарын                  кіріс министрлігі,     І
салу мәселесін қарауға                      Энергетика, инду.   тоқсаны
енгізу                                      стрия және сауда
министрлігі және
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
12  Импортты алмастырудың         Үкіметтің     Энергетика, индус.    2000
республикалық бағдарламасы    қаулысы       трия және сауда      жылдың
шеңберінде аудио-бейне                      министрлігі, Мем.      І
кассеталарын шығаруға                       лекеттік кіріс       жарты.
арналған жинақтаушы                         министрлігі, Эко.   жылдығы
бұйымдарға импорттық кеден                  номика министрлігі
баждарын алып тастау
мәселесін қарауға енгізу
13  Семей қаласының әуежайын      Үкіметтің     Көлік және комму.     2000
халықаралық әуежайлар         қаулысы       никациялар мини.     жылдың
тізбесіне кіргізудің                        стрлігі, Семей       ақпаны
техникалық және                             қаласының әкімі
экономикалық мүмкіндіктерін
зерделеу және ұсыныс енгізу
14  "Республикалық деңгейде       Шешімнің      Табиғи ресурстар      2001-
табиғат қорғау объектілерін   жобасы        және қоршаған         2002
салуға және қайта жаңартуға                 ортаны қорғау        жылдар
қатысу" республикалық                       министрлігі,
бағдарламасына (N 57                        Шығыс Қазақстан
бағдарлама) сәйкес бюджет                   облысының әкімі,
қаржысы есебінен Семей                      Семей қаласының
қаласында ағынды суларды                    әкімі
биологиялық тазарту
қондырғыларының құрылысын
аяқтау үшін қаржы бөлу
туралы мәселені қарау

банка в сумме 85,0 млн.     венную         торговли,
тенге, включая проценты     комиссию и     Министерство
и штрафные санкции, ОАО     проект решения финансов, аким
"Семипалатинский                           города
машиностроительный завод"                  Семипалатинска,
ОАО "Семипалатинский
машиностроительный
завод" (по
согласованию)
7  Рассмотреть вопрос о        Проект         Министерство      I квартал
разбронировании             решения        энергетики,       2000 года
мобилизационного                           индустрии и
резерва в ОАО                              торговли, аким
"Семипалатинский                           города
машиностроительный завод"                  Семипалатинска,
ОАО "Семипалатинский
машиностроительный
завод"
8  Рассмотреть вопрос          Предложение в  Министерство    I полугодие
погашения Пограничной       Правительство  финансов,       2000 года
службой КНБ Республики                     Пограничная
Казахстан                                  служба КНБ (по
задолженности перед                        согласованию),
ТОО "Мирас" в сумме 2,5                    ТОО "Мирас" (по
млн. тенге                                 согласованию)
9  Рассмотреть вопрос          Предложение в  Министерство    I полугодие
погашения МВД               Правительство  внутренних дел, 2000 года
Республики Казахстан                       ТОО "Мирас"
задолженности перед ТОО                    (по согласованию)
"Мирас" в сумме 4,5 млн.
тенге
10  Рассмотреть вопрос          Предложение в  Министерство    I полугодие
погашения                   Правительство  финансов,       2000 года
Пограничной службой КНБ                    Пограничная
Республики Казахстан                       служба КНБ (по
задолженности перед ЗАО                    согласованию),
"Икар" в сумме 5,3 млн.                    ЗАО "Икар"
тенге (в том числе 3,8 млн.                (по согласованию)
тенге прямым финансированием)
11  Внести на рассмотрение      Постановление  Министерство    I квартал
вопрос введения таможенных  Правительства  экономики,      2000 года
пошлин на вывоз первичного                 Министерство
шерстяного и кожевенного                   государственных
сырья без переработки                      доходов,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли и
Министерство
сельского
хозяйства
12  В рамках республиканской    Постановление  Министерство   I полугодие
Программы импортозамещения  Правительства  энергетики,    2000 года
внести на рассмотрение                     индустрии и
вопрос отмены импортных                    торговли,
таможенных пошлин на                       Министерство
комплектующие изделия                      государственных
для производства аудио-                    доходов,
видео кассет                               Министерство
экономики
13  Изучить технические и       Постановление  Министерство    февраль
экономические возможности   Правительства  транспорта и    2000 года
включения аэропорта города                 коммуникаций,
Семипалатинска в перечень                  аким города
международных и внести                     Семипалатинска
предложение
14  Рассмотреть вопрос о        Проект         Министерство    2001-2002
выделении средств для       решения        природных       годы
завершения строительства                   ресурсов и
сооружений биологической                   охраны
очистки сточных вод в                      окружающей
городе Семипалатинске за                   среды,
счет средств бюджета                       аким Восточно-
согласно республиканской                   Казахстанской
Программе "Участие в                       области, аким
строительстве                              города
и реконструкции                            Семипалатинска
природоохранных
объектов на республиканском
уровне", (Программа N 57)

15  Шығыс Қазақстан облысы        Үкіметке      Көлік және комму.     2001
бойынша "Қазақтелеком" ААҚ    ұсыныс        никациялар мини.      жыл
дамытудың перспективалық                    стрлігі, "Қазақ.
жоспарына 2001 жылы Семей                   телеком" ААҚ,
қаласының телефон                           Шығыс Қазақстан
станцияларының жетілдірілуін                облысының теле.
жүргізуді енгізу                            коммуникациялар
дирекциясы, Семей
қаласының әкімі
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

15  Включить в перспективный   Предложение в   Министерство    2001 год
план развития ОАО          Правительство   транспорта и
"Казахтелеком" по                          коммуникаций,
Восточно-Казахстанской                     ОАО
области проведение                         "Казахтелеком",
модернизации телефонных                    дирекция
станций города                             телекоммуникаций
Семипалатинска в 2001 году                 Восточно-
Казахстанской
области, аким
города
Семипалатинска
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)