Марганец кен орындарын пайдаланушылардың қызметі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 ақпан N 313
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2000 жылғы 11 қаңтардағы N 4 R000004_ өкімімен құрылған Қазақстан Республикасы марганец кен орындарын пайдаланушылардың қызметін зерделеу жөніндегі ведомствоаралық жұмыс тобының материалдарын қарап, Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес лицензиялық шарттардың бұзылуына байланысты жер пайдалану құқығына бұрын берілген лицензиялар қайтып алынсын.
2. "Құзыретті органның 2000 жылы инвестициялық бағдарламалардың ашық конкурсына қоюына жататын Қазақстан Республикасының қатты пайдалы қазбалар мен көмірсутегі шикізаты бойынша жер қойнауы учаскелерінің (блоктарының) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 ақпандағы N 183 P000183_ қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
Құзыретті органның 2000 жылы инвестициялық бағдарламалардың ашық
конкурсына қоюына жататын Қазақстан Республикасының қатты пайдалы қазбалар
мен көмірсутегі шикізаты бойынша жер қойнауы учаскелерінің (блоктарының)
тізбесінде:
"Қатты пайдалы қазбаларды барлау және өндіру" тарауы мынадай
мазмұндағы реттік нөмірі 13-19-жолдармен толықтырылсын:
"13. Жомарт кен орны          марганец     Қарағанды
14. Батыс Жомарт кен орны     марганец     Қарағанды
15. Батыс Қамыс кен орны       марганец     Қарағанды
16. Үшқатын-1 кен орны        марганец     Қарағанды
темір
17. Солтүстік Керегетас,
Шоқпартас, Полуденное,
Солтүстік-Батыс кен
көріністері               марганец     Қарағанды
18. Богач кен орны            марганец     Қарағанды
19. Айдаһарлы алаңы           марганец     Қарағанды".
3. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі осы
қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 28 ақпандағы
N 313 қаулысына
қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған қайтып алынатын
лицензиялардың тізбесі
________________________________________________________________________
N  !Лицензия (серия.!Жер    !Лицензияның атауы жер !     Ескерту
р/с!сы, нөмірі, бер.!қойнау.!қойнауын пайдалану    !
!ілген күні)     !ын пай.!объектілерінің орна.  !
!                !далану.!ласқан жерлері (лицен.!
!                !шы     !зияны беру сәтіндегі  !
!                !       !жай-күйі)             !
___!________________!_______!______________________!____________________
1.  10.04.95 ж. МГ   "Элеует"  Қарағанды облысының   Пысықтау жобасы ке.
сериялы N 478    ЖҮАҚ      Жаңарқа ауданындағы   лісілмеген, өндіру
(бұрынғы Жезқазған    көлемі бойынша ЛКШ

О деятельности недропользователей марганцевых месторождений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 313
Рассмотрев материалы межведомственной рабочей группы по изучению деятельности недропользователей марганцевых месторождений Республики Казахстан, созданной распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 4, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Отозвать ранее выданные лицензии на право недропользования в связи с нарушениями лицензионных условий согласно прилагаемому перечню.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2000 года N 183 P000183_ "Об утверждении Перечня участков недр (блоков) Республики Казахстан по твердым полезным ископаемым и углеводородному сырью, подлежащих выставлению на открытый конкурс инвестиционных программ Компетентным органом в 2000 году" следующее
дополнение:
в Перечне участков недр (блоков) Республики Казахстан по твердым
полезным ископаемым и углеводородному сырью, подлежащих выставлению на
открытый конкурс инвестиционных программ Компетентным органом в 2000 году,
утвержденном указанным постановлением: в разделе "Разведка и добыча
твердых полезных ископаемых" дополнить строками, порядковые номера
13-19, следующего содержания:
"13 Месторождение Жомарт      марганец       Карагандинская
14 Месторождение Западный    марганец       Карагандинская
Жомарт
15 Месторождение Западный    марганец       Карагандинская
Камыс
16 Месторождение Ушкатын-I   марганец       Карагандинская
железо
17 Рудопроявления Северный   марганец       Карагандинская
Керегетас, Шокпартас,
Полуденное, Северо-
Западное Бестюбе
18 Месторождение Богач       марганец       Карагандинская
19 Айдагарлинская площадь    марганец       Карагандинская".
3. Агентству Республики Казахстан по инвестициям принять необходимые
меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2000 года N 313
Перечень
отзываемых лицензий на право недропользования
Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 28 августа 2001 г. N 1113
P011113_
.
---------------------------------------------------------------------------
N ! Лицензия   !Недропользователь!Наименование лицензии,  !  Примечание
п/п!(серия,     !                 !местонахождение объектов!
!номер, дата !                 !недропользования        !
!выдачи)     !                 !(по состоянию на дату   !
!            !                 !выдачи лицензии)        !
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2     !        3        !            4           !      5
---------------------------------------------------------------------------
1    Серия МГ     АОЗТ "Элует"   Разведка и добыча железо- Проект
N 478 от                    марганцевых руд           отработки не
10.04.1995 г.                 месторождения Западный    согласован, не
Камыс в Жанааркинском     выполняются
районе Карагандинской     ЛКУ по объемам
области (бывшая           добычи,
Жезказганская обл.)       не ведутся
горные работы

облысы) Батыс Қамыс   орындалған жоқ, 1,5
кен орнының темір-    ж. бойы тау-кен
марганец рудасын      жұмысы жүргізілмей
барлау және өндіру    отыр.
________________________________________________________________________
2.  05.01.96 ж. МГ   "Элеует"  Қарағанды облысының   Ең аз жұмыс бағдар.
сериялы N 581    ЖҮАҚ      Жаңарқа ауданындағы   ламасы орындалмай
(бұрынғы Жезқазған    отыр, ақпаратты сатып
облысы) Үшқатын-1     алу туралы келісім
кен орнының темір-    жасалған жоқ, қазақ.
марганец рудасын      стандық мамандарды
барлау және өндіру    оқыту жөніндегі қаржы
міндеттемелері толық
көлемінде орындалған
жоқ, 1999 жылы тау-
кен жұмыстары
жүргізілген жоқ.
________________________________________________________________________
3.  26.05.97 ж. МГ   "Айрон-   Қарағанды облысының   Қазақстандық маман.
сериялы N 906    Недра"    Жаңарқа ауданындағы   дарды оқыту жөнінде.
АҚ        (бұрынғы Жезқазған    гі қаржы міндеттеме.
облысы) Батыс         лері толық көлемінде
Жомарт кен орнының    орындалған жоқ.
темір-марганец        Лицензияда көзделген
рудасын барлау және   геологиялық барлау
өндіру                жұмыстарының көлемі
және жұмыс бағдарла.
масы орындалмай отыр.
________________________________________________________________________
4.  28.09.95 ж. МГ   "Тұлпар"  Қарағанды облысының   ҚРИА-ның геология.
сериялы N 622    ШЖК       Жаңарқа ауданындағы   лық ақпаратқа төлем
(бұрынғы Жезқазған    жасау жөніндегі
облысы) Жомарт        хабарламасы орындал.
кен орнының темір-    ған жоқ, қазақстан.
марганец рудасын      дық мамандарды оқыту
барлау және өндіру    жөніндегі қаржы мін.
деттемелері толық
көлемінде орындалған
жоқ. Өндірістің
қалдықтарын орналас.
тыру бөлігінде таби.
ғат қорғау заңдары
бұзылды, жұмыс бақы.
лаушы органдармен
келісусіз жүргізіліп
отыр.
________________________________________________________________________
5.
________________________________________________________________________
6.  10.02.97 ж. МГ   "Центр.   Қарағанды облысының   Қызметтің түріне
сериялы N 1291   геолсь.   Теңіз ауданындағы     арналған лицензия
емка" АҚ  Айдаһарлы алаңында    жоқ, коммерциялық
қара металдарды       табу жарияланған жоқ,
барлау                өндіруге келісім
шарт жасалған жоқ
қазақстандық маман.
дарды оқыту жөніндегі
шарт орындалмай отыр.
________________________________________________________________________
7.  07.09.95 ж. МГ   "Атасу.   Қарағанды облысының   Геологиялық ақпаратты
сериялы N 495    руда"     Жаңарқа ауданындағы   сатып алуға шарттар
АҚ        (бұрынғы Жезқазған    жасалған жоқ, сатып
облысы) Орта Қытай,   алынған жоқ. Геоло.
Шоқпартас, Полуден.   гиялық зерделеу жүр.
ное, Солтүстік-Батыс  гізіліп отырған жоқ,
Бестөбе, Солтүстік    қазақстандық маман.
Керегетас кен орын.   дарды оқыту жөнін.
дарында темір және    жегі лицензиялық
марганец рудаларын    міндеттемелер орын.
барлау және өндіру    далған жоқ, ГБЖ
жүргізуге арналған
жұмыс бағдарламалары
ұсынылған жоқ, ГБЖ
тоқтата тұру мүмкін.
шілігі және объектіні
консервациялау
туралы лицензиялық
шарттарға өзгерістер
енгізілген жоқ,
қызметтің түрлеріне
арналған лицензия
жоқ.
________________________________________________________________________
ЕСКЕРТУ. Қосымшадан 5-жол алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.08.28.
N 1113 қаулысымен.
P011113_
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

в течение 1,5
лет
2    Серия МГ     АОЗТ "Элует"   Разведка и добыча железо- Не выполняется
N 581 от                    марганцевых руд           минимальная
05.01.1996 г.                 месторождения Ушкатын-I   рабочая
Жанааркинском районе      программа, не
районе Карагандинской     заключено
области (бывшая           соглашение о
Жезказганская обл.)       приобретении
информации, не
в полном
объеме
выполнены
финансовые
обязательства
по обучению
казахстанских
специалистов,
в 1999 году
горные работы
не проводились
3    Серия МГ  АО "Айрон-Недра"   Разведка и добыча железо- Не выполняются
N 906 Д от                   марганцевых руд           финансовые
26.05.1997 г.                месторождения Западный    обязательства
Жомарт в Жанааркинском    по обучению
районе Карагандинской     казахстанских
области (бывшая           специалистов.
Жезказганская обл.)       Не выполняются
предусмотренные
лицензией
объемы
геолого-
разведочных
работ и рабочая
программа
4    Серия МГ    МЧП "Тулпар"     Разведка и добыча железо- Не выполнено
N 622 от                     марганцевых руд           уведомление
28.09.1995 г.                месторождения Жомарт в    АРКИ по уплате
Жанааркинском районе      за
Карагандинской            геологическую
области (бывшая           информацию, не
Жезказганская обл.)       в полном
объеме
выполняются
финансовые
обязательства
по обучению
казахстанских
специалистов.
Нарушается
природоохранное
законодательство
в части
размещения
отходов
производства,
работы ведутся
без
согласования с
контролирующими
органами
5 (исключена - N 1113 от 28.08.2001 г.)
6    Серия МГ    АО "Центргеол-   Разведка черных           Отсутствуют
N 1291 от      съемка"       металлов на Айдагар-      лицензии на
10.02.1997 г.                линской площади в         виды
Тенгизском районе         деятельности,
Карагандинской области    не объявлено
коммерческое
обнаружение,
не заключен
Контракт на
добычу, не
выполняются
условия по
обучению
казахстанских
специалистов
7    Серия МГ    АО "Атасуруда"  Разведка и добыча          Не заключены
N 495 от                    железных и марганцевых     договоры на
07.09.1995 г.               руд на месторождениях      приобретение
Средний Ктай, Шокпартас,   геологической
Полуденное, Северо-        информации, не
Западное Бестюбе,          выкуплена. Не
Северный Керегетас в       проводится
Жанааркинском районе       геологическое
Карагандинской области     изучение, не
(бывшая Жезказганская      выполняются
область)                   лицензионные
обязательства
по обучению
казахстанских
специалистов,
не представлены
рабочие
программы на
проведение
ГРР, не
внесены
изменения в
лицензионные
условия о
возможности
приостановления
ГРР и
консервации
объекта, не
имеются
лицензии на
виды
деятельности
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)