Капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 3 наурыз N 352
"Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы Заңының 4-бабына сәйкес және 2000 жылға арналған республикалық бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттік бағалы қағаздардың эмиссиясын 200-500 (екi жүз-бес жүз) миллион АҚШ долларына бара-бар жалпы сомаға жүзеге асыруды, сондай-ақ оларды орналастырудан түскен қаражаттың республикалық бюджетке түсуiн қамтамасыз етсiн.
2. Қоса берiлiп отырған:
капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының жетекшi менеджерiн таңдауға арналған ведомствоаралық комиссияның құрамы;
капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының заң кеңесшiсiн таңдауға арналған ведомствоаралық комиссияның құрамы бекiтiлсiн.
3. Көрсетiлген комиссияларға заңдарда белгiленген тәртiппен тендер өткiзу және капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттiк бағалы қағаздардың алдағы эмиссиясының жетекшi менеджерi мен заң кеңесшiсiн таңдау тапсырылсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі капиталдың халықаралық рыноктарында мемлекеттiк бағалы қағаздарды орналастырудан республикалық бюджетке түсетiн қаражаттың есебiнен алдағы эмиссияға қызмет көрсету жөнiндегi жетекшi менеджерге, заң кеңесшiсiне және халықаралық рейтингтiк агенттіктерге комиссиялық сыйақы төлеуге арналған шығыстарды көздесiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң атынан шығарудың және өтеудiң мерзiмiн, шарттарын айқындай
отырып, капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылатын мемлекеттiк
бағалы қағаздардың эмиссиясына байланысты келiссөздер жүргiзсін және
құжаттарға қол қойсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 3 наурыздағы
N 352 қаулысымен
бекітiлген
Капиталдың халықаралық рыноктарында
орналастырылатын мемлекеттік бағалы қағаздар
эмиссиясының заң кеңесшiсiн таңдауға арналған
ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Сәйденов Әнуар Ғалимоллаұлы            - Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрi, төраға
Құзытбаева Ажар Қилымбекқызы           - Қазақстан Республикасының
Әдiлет вице-министрi
Әбдiқалыков Қанат Әлiмбайұлы           - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Заң қызметi департаментiнiң
директоры
Дунаев Арман Ғалиасқарұлы              - Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік қарыз алу
департаментi директорының
мiндетiн атқарушы
Рахымбеков Боран Ғизатұлы              - Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі Тіркеу
қызметi комитетінiң төрағасы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 3 наурыздағы
N 352 қаулысымен
бекiтiлген
Капиталдың халықаралық рыноктарында
орналастырылатын мемлекеттiк бағалы қағаздар
эмиссиясының жетекшi менеджерiн таңдауға арналған
ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Өтембаев Ержан Әбiлхайырұлы          - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары, төраға
Есенбаев Мәжит Төлеубекұлы           - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
Жолдасбеков Азамат Мырзаданұлы       - Қазақстан Республикасы
Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық
комиссиясының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Марченко Григорий Александрович      - Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Сәйденов Әнуар Ғалимоллаұлы          - Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрi
Сартбаев Медет Мақсұтұлы             - Қазақстан Республикасының
Экономика вице-министрi
Дунаев Арман Ғалиасқарұлы            - Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Мемлекеттiк қарыз алу
департаментi директорының
мiндетiн атқарушы, хатшы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Икебаева Ә.Ж.

Об эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2000 года N 352
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 2 августа 1999 года Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге" и в целях финансирования дефицита республиканского бюджета на 2000 год Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить осуществление эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала, на общую сумму, эквивалентную 200-500 (двести-пятьсот) миллионам долларам США, а также поступление средств от их размещения в республиканский бюджет.
2. Утвердить прилагаемые:
состав межведомственной комиссии для выбора ведущего менеджера эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала;
состав межведомственной комиссии для выбора юридического советника эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала.
3. Поручить указанным комиссиям в установленном законодательством порядке провести тендер и выбрать ведущего менеджера и юридического советника предстоящей эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала.
4. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть расходы на выплату комиссионного вознаграждения ведущему менеджеру, юридическому советнику по обслуживанию предстоящей эмиссии и международным рейтинговым агентствам за счет средств, поступающих в республиканский бюджет от размещения государственных ценных бумаг на международные рынки капитала.
5. Министерству финансов Республики Казахстан от имени Правительства Республики Казахстан провести переговоры и подписать документы, связанные с эмиссией государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала, определив сроки, условия выпуска и погашения.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 марта 2000 года N 352
Состав
межведомственной комиссии для выбора юридического
советника эмиссии государственных ценных бумаг,
размещаемых на международных рынках капитала
Сайденов Анвар Галимуллаевич - вице-Министр финансов Республики Казахстан,
председатель
Кузутбаева Ажар Килмбековна  - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Абдикаликов Канат Алимбаевич - директор Департамента юридической службы
Министерства финансов Республики Казахстан
Дунаев Арман Галиаскарович   - и.о. директора Департамента государственного
заимствования Министерства финансов
Республики Казахстан
Рахимбеков Буран Гизатович   - Председатель Комитета регистрационной службы
Министерства юстиции Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 марта 2000 года N 352
Состав
межведомственной комиссии для выбора ведущего
менеджера эмиссии государственных ценных бумаг,
размещаемых на международных рынках капитала
Утембаев Ержан Абулхаирович - Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан, председатель
Есенбаев Мажит Тулеубекович - Министр финансов Республики Казахстан
Джолдасбеков Азамат         - Председатель Национальной комиссии Республики
Мырзаданович                  Казахстан по ценным бумагам (по согласованию)
Марченко Григорий           - Председатель Национального Банка Республики
Александрович                 Казахстан (по согласованию)
Сайденов Анвар              - вице-Министр финансов Республики Казахстан
Галимуллаевич
Сартбаев Медет Максутович   - вице-Министр экономики Республики Казахстан
Дунаев Арман Галиаскарович  - и.о. директора Департамента государственного
заимствования Министерства финансов
Республики Казахстан, секретарь
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)