Қосылған құн салығынан босатылатын дәрiлiк заттардың, оның iшiнде дәрiлiк субстанциялардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 10 наурыз N 378. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.01.26. N 56 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.01.26. N 56   Қаулысымен.
Ескерту. Қаулы тақырыбына және кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.11.29. N 1547 (2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен .
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 232 және 234-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған Қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, оның iшiнде дәрілік субстанциялардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесi бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.29. N 1547 (2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен .
2. Осы қаулы 2000 жылғы 1 қаңтардан бастап қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 10 наурыздағы
N 378 қаулысымен
бекітілген
Қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік
заттардың, оның iшiнде дәрілік субстанциялардың,
протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда,
медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың,
сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария)
техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды
өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың,
протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда,
медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың
және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - 2004.12.04.  N 1271 (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді), 2008.02.11. N 127 (алғаш
рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
___________________________________________________________________
ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН   |           Тауардың  атауы
коды         |
___________________________________________________________________
1         |                  2
___________________________________________________________________
0206-дан:(**)        ірі қараның, шошқаның, қойдың, ешкінің,

Об утверждении Перечня лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 378. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года N 56.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 56 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. В заголовок и преамбулу внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2001 г. N 1547 (вводится в действие с 1 января 2002 года) P011547_ .
В соответствии со статьями 232 и 234 Кодекса Республики Казахстан Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 29 ноября 2001 г. N 1547 (вводится в действие с 1 января 2002 года)   P011547_   .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2000 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2000 года N 378
Перечень лекарственных средств, в том числе лекарственных  субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на  добавленную стоимость
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2001 г. N 1547 (вводится в действие с 1 января 2002 года) P011547_   ; внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 октября 2002 г. N 1135   P021135_   ; от 29 апреля 2004 г. N 488 (вступает в силу с 1 января 2004 г.); от 3 декабря 2004 г. N 1258 (вступает в силу с 1 января 2004 г.). Новая редакция - от 4 декабря 2004 г. N 1271 (вступает в силу с 1 января 2005 г.). Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года N 127 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
Код ТН ВЭД ЕврАзЭС |                Наименование товара                  |
___________________|_____________________________________________________|
Из 0206(**):        пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней,

0206 10 100 0,       жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың
0206 22 100 1,       фармацевтика өнімін өндіру кезінде
0206 29 100 0,       пайдаланылатын жас күйіндегі, салқындатылған
0206 30 000 1,       немесе тоңазытылған тамақтық қосымша өнімдері;
0206 30 000 3,
0206 41 200 1,
0206 41 800 1,
0206 49 200 1,
0206 49 800 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0,
0507 90 000 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру үшін пайдаланылатын
(**)                 маралдың мүйізі ғана;
1108-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
пайдаланылатын бидай, жүгерi, картоп крахмалы;
1211-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндіру кезiнде
пайдаланылатын жас күйiндегi немесе
кептiрілген, бүтін немесе ұсақталған,
жармаланған немесе ұнтақталған өсiмдiктер ғана,
олардың жекелеген бөлiктерi (тұқымы мен
жемiсiн қоса алғанда);
1302-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндіру кезінде
пайдаланылатын өсімдiк шырындары мен
сығындылары, агар-агар ғана;
1504 20-дан (**)     фармацевтика өнiмiн өндіру кезiнде
пайдаланылатын балық майы, май және олардың
фракциясы, балық бауырынан алынатын майдан
басқа;
1505 00-ден (**)     ланолин өндiру үшін пайдаланылатын шайыр;
1515-тен (**)        фармацевтика өнiмiн өндiру кезінде
пайдаланылатын өсiмдiк майлары және олардың
фракциялары;
1702-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
пайдаланылатын қатты күйiндегi химиялық таза
лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктоза ғана;
2106 90 980 3-тен    дәрілік зат ретiнде Қазақстан Республикасында
тiркелген, тағамға теңгермелі қосуға арналған
витаминдер мен минералдық заттардың қоспалары;
2207 10 000 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру кезінде
(**)                 пайдаланылатын, 80% немесе одан жоғары спирт
концентрациясы бар денатуратталмаған этил
спирті;
2501 00-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндіру кезінде
пайдаланылатын таза натрий хлориді ғана;
2520 10 000 0-ден    стоматологияда және протездік-ортопедиялық
(***)                бұйымдарды өндiру кезiнде пайдаланылатын керіш,
2520 20 900 0-ден    ангрид;
(***)                стоматологияда пайдаланылатын кальциленген
керіш немесе кальций сульфаты;
2526 20 000 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын жармаланған немесе ұнтақталған
тальк;
2712 10 900 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндіру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын өзге мұнай вазелинi;
28-топтан (**)       фармацевтика және медицина өнiмiн өндiру
кезiнде пайдаланылатын бейорганикалық химия
өнiмдері: қымбат бағалы металдардың, жерде
сирек кездесетін металдардың, радиоактивтi
элементтердiң немесе изотоптардың
бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары;

0206 10 100 0,      овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие,
0206 22 000 1,      охлажденные или мороженые, используемые при
0206 29 100 0,      производстве фармацевтической продукции;
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 200 1,
0206 41 800 1,
0206 49 200 1,
0206 49 800 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
из 0507 90 000 0    только рога марала, используемые при производстве
(**)                фармацевтической продукции;
из 1108 (**)        крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный,
используемый при производстве фармацевтической
продукции;
из 1211 (**)        только растения, их отдельные части (включая семена и
плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные,
дробленые или молотые, используемые при производстве
фармацевтической продукции;
из 1302 (**)        только соки и экстракты растительные, агар-агар,
используемые при производстве фармацевтической
продукции;
из 1504 20 (**)     рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени
рыб, используемые при производстве фармацевтической
продукции;
из 1505 00 (**)     жиропот, используемый при производстве ланолина;
из 1515 (**)        только растительные масла и их фракции, используемые
при производстве фармацевтической продукции;
из 1702 (**)        только химически чистые лактоза, мальтоза, глюкоза и
фруктоза, в твердом состоянии, используемые при
производстве фармацевтической продукции;
из 2106 90 980 3    смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные
для сбалансированного дополнения к питанию,
зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве
лекарственного средства;
из 2207 10 000 0    спирт этиловый неденатурированный с концентрацией
(**)                спирта 80 об. % или более, используемый при
производстве фармацевтической продукции;
из 2501 00(**)      только хлорид натрия чистый, используемый при
производстве фармацевтической продукции;
из 2520 10 000 0    гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при
(***)               производстве протезно-ортопедических изделий;
из 2520 20 900 0    кальцинированный гипс или сульфат кальция,
(***)               используемые в стоматологии;
из 2526 20 000 0    тальк дробленый или молотый, используемый при
(**)                производстве фармацевтической продукции;
из 2712 10 900 0    вазелин нефтяной прочий, используемый при
(**)                производстве фармацевтической продукции;
из группы 28 (**)   продукты неорганической химии; соединения
неорганические или органические драгоценных
металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных
элементов или изотопов, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции;

2853 00 100 0-ден    медициналық мақсатта пайдаланылатын
(***)                дистилденген және кондуктометриялық су мен
тазалығы осындай су;
29-топтан (**)       фармацевтика және медицина өнiмiн өндiру
кезiнде пайдаланылатын табиғи немесе
синтезделген органикалық химиялық қосылыстар;
30-топ               фармацевтикалық өнiм;
3102 10 100 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын сусыз құрғақ өнiмге
есептелгенде 45% астам азоттан тұратын зәрлiк;
3204 13 000 0-ден    фармацевтика және медицина өнiмiн өндiру
(**)                 кезiнде пайдаланылатын негiзгi бояғыштар және
солардың негiзiнде дайындалған препараттар;
3301-ден (**)        фармацевтика өнiмiн өндіру кезiнде
пайдаланылатын эфир майы;
3305 10 000 0        Қазақстан Pecпубликасында дәрілік заттар
ретiнде тiркелген, медициналық мақсатта
қолданылатын сусабындар;
3307 90 000 0-ден    көру линзаларын немесе көз протездерін
сақтауға арналған ерiтiндiлер;
3407 00 000 0-ден    "тіс дәрiгерлiк балауыз" немесе тіс қалыбын
(***)                алуға арналған құрамдар, тіс дәрiгерлiк
мақсатына арналған құрамдар ғана, керіштің
(кальциленген керіштің немесе кальций
сульфатының) негiзiнде дайындалған өзгелер;
3503 00 100-ден      медициналық мақсатта пайдаланылатын желiмтек
(***)                және оның туындылары;
3503 00 800 9-дан    фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын қатты желатинді қапшықтар;
3506 91 000 0-ден    медицина өнiмiн өндiру кезiнде пайдаланылатын
(**)                 каучук негізiнде жасалған балқытылған желiм;
3507-ден (***)       медициналық мақсаттарға арналған, басқа жерде
аталмаған ферменттер (энзимдер), ферменттік
препараттар;
3701 10 100 0-ден    медициналық, стоматологиялық немесе
(***)                ветеринарлық мақсаттарға арналған, қағаздан,
қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан
басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ
рентгендік фотопластинкалар мен фотоүлдiрлер;
3702 10 000 0-ден    медициналық, стоматологиялық немесе
(***)                ветеринарлық мақсаттарға арналған, қағаздан,
қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан
басқа, кез келген материалдан жасалған ораулы
рентгендік фотоүлдiрлер;
3707 90 300 0-ден    рентген үлдiрiне арналған бейне шығарғыштар
мен бейне бекiткiштер;
3802 10 000 0 (***)  активтенген көмір;
3807 00-ден (**)     фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
пайдаланылатын ағаштың қара майы;
3822 00 000 (***)    3202 немесе 3006-тауар позициясындағы
тауарлардан басқа, ұлтанды диагностикалық
немесе зертханалық реагенттер, ұлтанды немесе
ұлтансыз дайын диагностикалық немесе
зертханалық реагенттер, сертификатталған
эталон материалдар;

из 2853 00 100 0    дистиллированная и кондуктометрическая вода и вода
(***)               аналогичной чистоты, используемая для медицинских
целей;
из группы 29 (**)   органические химические соединения, природные или
синтезированные, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции;
группа 30           фармацевтическая продукция;
из 3102 10 100 0    мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в
(**)                пересчете на сухой безводный продукт, используемая
при производстве фармацевтической продукции;
из 3204 13 000 0    красители основные и препараты, изготовленные на их
(**)                основе, используемые при производстве фармацевтической
и медицинской продукции;
из 3301 (**)        эфирные масла, используемые при производстве
фармацевтической продукции;
3305 10 000 0       шампуни, применяемые в медицинских целях,
зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве
лекарственного средства;
из 3307 90 000 0    растворы для хранения контактных линз или глазных
протезов;
из 3407 00 000 0    только "зубоврачебный воск" или составы для получения
(***)               слепков зубов, составы для зубоврачебных целей прочие
на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата
кальция);
из 3503 00 100 (***) желатин и его производные для медицинских целей;
из 3503 00 800 9    капсулы желатиновые твердые, используемые при
(**)                производстве фармацевтической продукции;
из 3506 91 000 0    клей плавильный на основе каучука, используемый при
(**)                производстве медицинской продукции;
из 3507 (***)       ферменты (энзимы), ферментные препараты, в другом
месте не поименованные, для медицинских целей;
из 3701 10 100 0    рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из
(***)               любых материалов, кроме бумаги, картона или
текстильных, для медицинских, стоматологических или
ветеринарных целей;
из 3702 10 000 0    рентгеновские фотопленки в рулонах, из любых
(***)               материалов, кроме бумаги, картона или текстильных,
для медицинских, стоматологических или ветеринарных
целей;
из 3707 90 300 0    проявители и закрепители для рентгеновской пленки;
3802 10 000 0 (***) уголь активированный;
из 3807 00 (**)     деготь древесный, используемый при производстве
фармацевтической продукции;
3822 00 000 0 (***) реагенты диагностические или лабораторные на подложке,
готовые диагностические или лабораторные реагенты на
подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции
3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы;

3824 90-нан (***)    фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын
3824 90 610 0        өнімдер және құрамдар;
3824 90 620 0
3824 90 640 0
39-топтан (**)       фармацевтика және медицина өнімін, сондай-ақ
протездік-ортопедиялық бұйымдарды өндіру
кезiнде пайдаланылатын полимер материалдар,
пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар;
3908-ден (**)        протездік-ортопедиялық бұйымдарды өндiру
кезiнде пайдаланылатын бастапқы нысандағы
полиамидтер;
3909 50-ден (**)     протездік-ортопедиялық бұйымдарды өндiру
кезiнде, сондай-ақ оптикалық линзаларды
жылтырату үшiн пайдаланылатын бастапқы
нысандағы полиуретандар;
3910 00 000 9-дан    протездік-ортопедиялық бұйымдарды өндіру
(**)                 кезiнде пайдаланылатын бастапқы нысандағы
силикондар;
3920-дан (**)        фармацевтика және медицина өнеркәсiбiнде
кезiнде пайдаланылатын поливинилхлоридтен
жасалған материалдар;
3926 90 980 9-дан    медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын
поливинилхлоридтен жасалған бұйымдар
(тамшуырлар, спринцовкалар, жылытқылар,
сүтсорғыштар, балалардың тiсiн қатайтуға
арналған сақиналар мен Эсмарх ыдысы);
4008-ден (**)        протездiк-ортопедиялық бұйымдарды өндіру
кезiнде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа
пластиналар, қаңылтырлар, жолақтар немесе
таспалар, шыбықшалар және вулканизацияланған
резеңкеден жасалған қалыптық профилдер;
4014 10 000 0        қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған
резеңкеден жасалған контрацептивтер;
4016 99 990 1 (**),  фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
4016 99 990 9-дан    пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа,
(**)                 вулканизацияланған резеңкеден жасалған
тығындар;
4014 90 100 0        қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған
резеңкеден жасалған емiзiктiң түрлері және
балаларға арналған сол сияқты бұйымдар;
4014 90 900 0-ден    медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын
резеңке жылытқыштар мен резеңке
спринцовкалар;
4015 90 000 (*)      медициналық қолғаптар: хирургиялық және
қарауға арналған, стерильдi және стерильдi
емес;
4104-тен (**)        протездiк-ортопедиялық бұйымдарды өндiру
кезiнде пайдаланылатын мүйiздi ірі қараның
немесе жылқы тұқымдас малдың терiсiнен
жасалған жүнсіз тықыр былғары;
4803 00 900 0 (**)   медицина өнiмiн өндiру кезiнде пайдаланылатын
орамдағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп;
4811 90 000 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндіру кезiнде
(**)                 қолданылатын қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды
мақта және целлюлозды талшықтан жасалатын
кенеп;
4811 59 000 9-дан    медицина өнiмiн өндіру кезiнде пайдаланылатын
(**)                 жоғары молекулалы полимермен қапталған ауа
өтетiн қағаз;

из 3824 90 (***):   продукты и составы, применяющиеся в фармакологии
3824 90 610 0,      или в хирургии;
3824 90 620 0,
3824 90 640 0
из группы 39 (**)   полимерные материалы, пластмассы и изделия из них,
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции, а также протезно-ортопедических
изделий;
из 3908 (**)        полиамиды в первичных формах, используемые при
производстве протезно-ортопедических изделий;
из 3909 50 (**)     полиуретаны в первичных формах, используемые при
производстве протезно-ортопедических изделий, а также
для полирования оптических линз;
из 3910 00 000 9    силиконы в первичных формах, используемые при
(**)                производстве протезно-ортопедических изделии;
из 3920 (**)        материалы из поливинилхлорида, используемые в
фармацевтической и медицинской промышленности;
из 3926 90 980 9    изделия из поливинилхлорида, используемые для
медицинских целей (глазные пипетки, спринцовки,
грелки, молокоотсосы, детские зубные кольца и
кружка Эсмарха);
из 4008 (**)        пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили
фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой
резины, используемые при производстве
протезно-ортопедических изделий;
4014 10 000 0       контрацептивы из вулканизованной резины, кроме
твердой резины;
из 4016 99 990 1    пробки из вулканизованной резины, кроме твердой
(**),               резины, используемые при производстве
из 4016 99 990 9    фармацевтической продукции;
(**)
4014 90 100 0       различные типы сосок и аналогичные изделия для
детей из вулканизованной резины, кроме твердой
резины;
из 4014 90 900 0    резиновые грелки, резиновые спринцовки,
используемые для медицинских целей;
из 4015 11 000 0 (*), перчатки медицинские: хирургические и смотровые,
4015 90 000 0 (*)   стерильные и нестерильные;
из 4104 (**)        кожа из шкур крупного рогатого скота или животных
семейства лошадиных, без волосяного покрова,
используемая при производстве
протезно-ортопедических изделий;
4803 00 900 0 (**)  полотно из целлюлозных волокон, в рулонах,
используемое при производстве медицинской
продукции;
из 4811 90 000 0    бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из
(**)                целлюлозных волокон, применяемые при производстве
фармацевтической продукции;
из 4811 59 000 9    воздухопроницаемая бумага, пропитанная
(**)                высокомолекулярным полимером, используемая при
производстве медицинской продукции;

4818 90 100 0 (***)  бөлшек сауда үшiн бөлшектеп оралмаған,
хирургиялық, медициналық немесе гигиеналық
мақсаттарда қолданылатын бұйымдар;
4823 90-нан (***)    медицина өнiмiн өндiру кезiнде пайдаланылатын
ені 36 см-ден аспайтын орамдағы қағаз;
5208 11 100 0 (**)   бинттер, таңу материалдары мен медициналық
5208 21 100 0 (**)   дәке дайындауға арналған маталар;
5603-тен (**)        медицина өнiмiн өндiру кезiнде пайдаланылатын
химиялық талшықтардан жасалған маталық емес
материал;
6115 10 100 0,       күре тамырлары варикоздық кеңейген науқастарға
6115 10 900 1,       арналған синтетикалық жiптен тоқылған
6115 10 900 2        шұлықшұлықтар, колготкилер, гольфілер;
6804 22 300 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын, қыш немесе силикат
материалдарынан (скарификаторлар) алынатын
қайрақ жасауға арналған жақтаусыз бұйымдар;
6909-дан (***)       медицинада пайдаланылатын, зертханалық,
6909 90 000 0-ден    химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар;
басқа
7001 00 910 0-ден    фармацевтика өнiмiн жасау және өндіру кезiнде
(**)                 қолданылатын оптикалық шыны;
7010 20 000 0-ден    фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
(**)                 пайдаланылатын тығындар, қақпақтар және
шыныдан жасалған сол сияқты өзге бұйымдар;
7010 10 000 0        фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
7010 90 710 0        пайдаланылатын бөтелкелер, сауыттар, банкiлер,
7010 90 790 0-ден    ампулалар мен өзге де шыны ыдыстар;
(**)
7015 10 000 0-ден    көздi түзетуге арналған көзілдiрiктерге
(**)                 арналған шыны;
7017-ден (**)        зертханалық немесе фармацевтикалық мақсаттарға
арналған, өлшем сызығы белгіленген немесе
белгіленбеген, калибрленген немесе
калибрленбеген шыны ыдыстар;
7607 19 910 0,       дәрілiк заттарды өндiру кезiнде блистерге орау
7607 19 990 0-ден    үшiн пайдаланылатын негiзi жоқ алюминий фольга;
(**)
7616-дан (**)        фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
пайдаланылатын алюминийден жасалған өзге
бұйымдар (тубалар);
8001 20 000 0-ден    линзаларды оқшаулауға арналған оңай балқитын
(**)                 металл (Вуд қоспасы);
8309 90-нан (**)     фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде
пайдаланылатын алюминийден жасалған тығындағыш
қақпақтар;
8419 20 000 0        медициналық, хирургиялық немесе зертханалық
стерилизаторлар;
8713 (***)           қозғалтқышпен немесе қозғалуға арналған басқа
механикалық құрылғылармен жарақталған немесе
жарақталмаған, қозғала алмайтын адамдарға
арналған арбалар;
8714 20 000 0 (***)  қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың
бөлшектерi мен керек-жарақтары;

4818 90 100 0 (***) изделия, применяемые в хирургических, медицинских
или гигиенических целях, не расфасованные для
розничной продажи;
из 4823 90 (**)     бумага в рулонах шириной не более 36 см,
используемая при производстве медицинской продукции;
5208 11 100 0 (**)  ткани для изготовления бинтов, перевязочных
5208 21 100 0 (**)  материалов и медицинской марли;
из 5603 (**)        нетканый материал из химических нитей, используемый
при производстве медицинской продукции;
6115 10 100 0,      чулки, колготки, гольфы из синтетических
6115 10 900 1,      нитей для страдающих варикозным расширением вен;
6115 10 900 2
из 6804 22 300 0    изделия без каркаса, предназначенные для заточки из
(**)                керамических или силикатных материалов
(скарификаторы), используемые при производстве
фармацевтической продукции;
из 6909 (***)       изделия керамические для лабораторных, химических
(кроме              целей, используемые в медицине;
6909 90 000 0)
из 7001 00 910 0    оптическое стекло, применяемое при изготовлении и
(**)                производстве фармацевтической продукции;
из 7010 20 000 0    пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла,
(**)                используемые при производстве фармацевтической
продукции;
из 7010 10 000 0,   бутыли, бутылки, флаконы, банки, ампулы и прочие
7010 90 710 0,      стеклянные емкости, используемые при производстве
7010 90 790 0 (**)  фармацевтической продукции;
7015 10 000 0 (**)  стекла для корректирующих зрение очков;
из 7017 (**)        посуда стеклянная для лабораторных или
фармацевтических целей, градуированная или
неградуированная, калиброванная или некалиброванная;
из 7607 19 910 0,   фольга алюминиевая, без основы, используемая при
7607 19 990 0 (**)  производстве лекарственных средств для упаковки в
блистер;
из 7616 (**)        прочие изделия из алюминия, используемые при
производстве фармацевтической продукции (тубы);
из 8001 20 000 0    легко сплавленный металл (сплав Вуда) для
(**)                блокирования линз;
из 8309 90 (**)     закупорочные крышки из алюминия, используемые при
производстве фармацевтической продукции;
8419 20 000 0       стерилизаторы медицинские, хирургические или
лабораторные;
8713 (***)          коляски для людей, не способных передвигаться,
оснащенные или не оснащенные двигателем или другими
механическими устройствами для передвижения;
8714 20 000 0 (***) части и принадлежности колясок для людей,
не способных передвигаться;

9001 30 000 0        контактілі линзалар;
9001 40 410 0        eкі жағынан өңделген, бір фокальды, көздi
түзету үшiн, көзiлдiрiкке арналған шыныдан
жасалған линзалар;
9001 50 410 0        екі жағынан өңделген, бір фокальды, көздi
түзету үшiн өзге де материалдан жасалған
көзiлдiрiкке арналған линзалар;
9003-тен (**)        көзiлдiрiктерге, қорғаныштық көзілдiрiктерге
(9003 19 100-ден     (күнге киілетіндерінен басқа) немесе осындай
басқа)               оптикалық аспаптарға арналған оправалар мен
арматура және олардың бөлiктерi;
9004                 көзiлдiріктер, қорғаныштық көзiлдiрiктер
(9004 10-нан басқа)  (күнге киілетіндерінен басқа) және көздi
түзейтін осындай оптикалық аспаптар;
9011-ден (***)       медициналық мақсаттарда пайдаланылатын
оптикалық күрделі микроскоптар;
9016 00 (**)         сезгіштігі 0,05 г және одан жоғары салмаққа
арналған, әр салмақтағы және оларсыз
таразылар, олардың бөлiктерi мен
керек-жарақтары;
9018-ден             сцинтриграфиялық аппаратураны қоса алғанда,
медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе
ветеринарияда қолданылатын аспаптармен
қондырғылар, өзге де электромедициналық
аппаратура және көздi зерттейтін аспаптар
(солярийлерден басқа);
9019-дан (*)         механотерапия құрылғысы; массаж аппараттары;
қабілетті анықтайтын психологиялық тесттерге
арналған аппаратура озонмен, оттегі мен және
аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға
арналған аппаратура немесе өзге де терапевтік
тыныс алу аппаратурасы;
9020 00 000 0 (*)    медициналық мақсаттарға арналған, механикалық
детальдар және ауыстырмалы сүзгiлерсiз
қорғаныштық маскалардан басқа, өзге де тыныс
алу жабдықтары мен газ маскалары;
9021                 балдақшаларды, хирургиялық белдiктер мен
бандаждарды қоса алғанда, ортопедикалық
құрылғылар; сынықты емдеуге арналған шина және
өзге құрылғылар; дененің жасанды бөлiктерi;
есту аппараттары және денеде жүретiн, бiрге
алып жүретiн немесе органның кемiстігін не
оның жұмыс қабілетінiң жоқтығын толықтыратын
өзге құрылғылар;
9022-ден (*)         рентгенографикалық немесе радиотерапевтiк
аппаратураны, рентген түтiгін қоса алғанда,
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық
немесе ветеринарлық пайдалануға арналған
рентген, альфа, бета немесе гамма сәулелерiн
пайдалануға негізделген аппаратура және
рентген сәулелi өзге генераторлар, жоғары
қысымды генераторлар, қалқандар мен басқару
пульттерi, экрандар, үстелдер, креслолар және
тексеруге немесе емдеуге арналған соған ұқсас
бұйымдар;
9025 11 200-ден      медициналық немесе ветеринарлық термометрлер;
9027-ден (***)       медициналық мақсаттар үшін: химиялық
талдауларға арналған құралдар мен аппаратура
(мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер,
спектрометрлер, газ немесе түтін талдауыштар);
тұтқырлығын, кеуектiлiгін, кеңеюін, үстіңгі
жағының созылғыштығын, соған ұқсастығын
өлшеуге немесе бақылауға арналған құралдар мен
аппаратура; жылуын, дыбысын немесе жарық
мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған
құралдар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса
алғанда); микротомдар; бөлiктерi мен олардың
керек-жарақтары;
9402-ден             медициналық, хирургиялық, стоматологиялық
немесе ветеринарлық жиһаздар (мысалы,
операциялық үстелдер, қарауға арналған
үстелдер, механикалық құрылғылары бар
аурулардың төсектерi, стоматологиялық
креслолар), жоғарыда аталған бұйымдардың
бөлшектерi;
___________________________________________________________________
Тауарлардың номенклатурасы Еуразия экономикалық қоғамдастығының Сыртқы экономикалық қызметi тауар номенклатурасының (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН) коды және тауардың атауы бойынша анықталады.

9001 30 000 0       линзы контактные;
9001 40 410 0       линзы для очков из стекла, для коррекции зрения,
обработанные с обеих сторон, однофокальные;
9001 50 410 0       линзы для очков из прочих материалов, для коррекции
зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные;
из 9003 (**)        оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме
(кроме              солнцезащитных), или аналогичных оптических приборов,
9003 19 100 0)      и их части;
из 9004 (кроме      очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и
9004 10)            аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение;
из 9011 (***)       микроскопы оптические сложные, используемые в
медицинских целях;
9016 00 (**)        весы чувствительностью 0,05г или выше, с разновесами
или без них, их части и принадлежности;
из 9018             приборы и устройства, применяемые в медицине,
хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая
сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура
электромедицинская прочая и приборы для исследования
зрения (кроме соляриев);
из 9019 (*)         устройства для механотерапии; аппараты массажные;
аппаратура для психологических тестов для определения
способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая
терапевтическая дыхательная аппаратура;
9020 00 000 0(*)    оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме
защитных масок, без механических деталей и сменных
фильтров, для медицинских целей;
9021                приспособления ортопедические, включая костыли,
хирургические ремни и бандажи; шины и прочие
приспособления для лечения переломов; части тела
искусственные; аппараты слуховые и прочие
приспособления, которые носятся на себе, с собой или
имплантируются в тело для компенсации дефекта органа
или его неработоспособности;
из 9022 (*)         аппаратура, основанная на использовании
рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений,
предназначенная для медицинского, хирургического,
стоматологического или ветеринарного использования,
включая аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие
генераторы рентгеновского излучения, генераторы
высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны,
столы, кресла и аналогичные изделия для обследования
или лечения;
из 9025 11 200      термометры медицинские или ветеринарные;
из 9027 (***)       для медицинских целей: приборы и аппаратура для
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- или
дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения
или контроля вязкости, пористости, расширения,
поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и
аппараты для измерения или контроля количества тепла,
звука или света (включая экспонометры); микротомы;
части и принадлежности к ним;
из 9402             мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая
или ветеринарная (например, операционные столы, столы
для осмотра, больничные койки с механическими
приспособлениями, стоматологические кресла), части
вышеупомянутых изделий.
__________________________________________________________________________
Номенклатура товаров определяется по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества (ТН ВЭД ЕврАзЭС) и наименованию товара.

"*", "**", "***" сiлтемелерi Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулысымен бекiтілген Қазақстан Республикасына импортталатын тауарларды қосылған құн салығынан босату ережесiнде айқындалады.

Ссылка на "*", "**", "***" определяется Правилами освобождения от налога на добавленную стоимость товаров, импортируемых в Республику Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 84.