Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі Мәдениет комитетінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 наурыздағы N 449 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгі Мәдениет комитетiнiң қарауындағы мыналар қайта құру жолымен:
қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелер - республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары;
"Республикалық жөндеу-құрылыс және жаңарту басқармасы" мемлекеттiк мекемесi - шаруашылық жүргiзу құқығы бар "Республикалық жөндеу-құрылыс және жаңарту басқармасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны;
"Республика сарайы" мемлекеттiк мекемесi - шаруашылық жүргiзу құқығы бар "Республика сарайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны;
"Материалдық мәдениет ескерткiштерiн ғылыми-зерттеу және жобалау институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорыны - шаруашылық жүргiзу құқығы бар "Материалдық мәдениет ескерткiштерiн ғылыми-зерттеу және жобалау институты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны;
"Қазақ мемлекеттiк циркi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорыны - шаруашылық жүргiзу құқығы бар "Қазақ мемлекеттiк циркi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны болып қайта ұйымдастырылсын.
2. "Ұлттық продюсерлiк орталығы", "Қазкинопрокат" республикалық өндiрiстiк бiрлестiгi", "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кинофильмдер қоры (Мемфильмқоры)" мекемелерi мен "Ш. Айманов атындағы қазақ кинофабрикасы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынын қосу жолымен "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық компаниясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорыны болып қайта ұйымдастырылсын.
3. Қызметтiң мынадай негiзгi нысандары:
осы қаулының 1-тармағының екiншi, төртiншi және алтыншы абзацтарында көрсетiлген кәсiпорындардың концерттiк көрiнiстер, театрлық көрiнiстер және басқа да мәдени-бұқаралық шаралар салаларында өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi iске асыратыны;
осы қаулының 1-тармағының үшiншi абзацында көрсетiлген кәсiпорынның Қазақстан Республикасы мәдениет және сәулет ескерткiштерiн жөндеу, қалпына келтiру, консервациялау және қайта құру жұмыстарын орындайтыны;
осы қаулының 1-тармағының бесiншi абзацында көрсетiлген кәсiпорынның республиканың тарихи және этно-мәдени орталықтары жөнiнде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзетiнi, тарихи және мәдени ескерткiштерiн қайта қалпына келтiру, жаңғырту және консервациялау жөнiндегi ғылыми-жобалау құжаттамаларын әзiрлейтiнi;
осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген, құрылатын кәсiпорынның ұлттық киноның жоғары сапалы көркем туындыларын шығаруды жүзеге асыратыны, мемлекеттiк фильмдер қорын жасайтыны және сақтайтыны, фильмдер прокатын ұйымдастыруды жүзеге асыратыны анықталсын.

О реорганизации отдельных организаций Комитета культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2000 года N 449
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать путем преобразования находящиеся в ведении Комитета культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан:
государственные учреждения в республиканские государственные казенные предприятия согласно приложению;
государственное учреждение "Республиканское ремонтно-строительное и реставрационное управление" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканское ремонтно-строительное и реставрационное управление";
государственное учреждение "Дворец Республики" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дворец Республики";
Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-исследовательский и проектный институт памятников материальной культуры" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский и проектный институт памятников материальной культуры";
Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный цирк" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный цирк".
2. Реорганизовать путем слияния учреждений "Национальный продюсерский центр", "Республиканское производственное объединение "Казкинопрокат", "Государственный фонд кинофильмов Республики Казахстан (Госфильмофонд)" и Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская кинофабрика им. Ш.Айманова" в Республиканское государственное казенное предприятие "Национальная компания "Казахфильм" им. Шакена Айманова".
3. Определить основным предметом деятельности:
предприятий, указанных в абзацах втором, четвертом и шестом пункта 1 настоящего постановления, осуществление производственно-хозяйственной деятельности в сфере концертно-зрелищных, театрально-зрелищных и других культурно-массовых мероприятий;
предприятия, указанного в абзаце третьем пункта 1 настоящего постановления, выполнение работ по ремонту, реставрации, консервации и регенерации памятников культуры и архитектуры Республики Казахстан;
предприятия, указанного в абзаце пятом пункта 1 настоящего постановления, проведение научно-исследовательских работ по историческим и этнокультурным центрам республики, разработка научно-проектной документации по реставрации, консервации и регенерации памятников истории и культуры;
создаваемого предприятия, указанного в пункте 2 настоящего постановления, осуществление производства высокохудожественных произведений национального кино, создание и сохранение государственного фильмофонда, организация проката фильмов.

4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 04.05.2014 № 441 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң Мәдениет комитетi заңда белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде:
1) осы қаулының 1 және 2-тармақтарында көрсетiлген кәсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн;
2) кәсіпорындардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. <*>
Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.24. N 1172 қаулысымен .
7. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы кинофильмдерiнiң мемлекеттiк қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 3 шiлдедегi N 909 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 23, 261-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер енгiзу және күшiн жойған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 20 тамыздағы N 1031 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстердiң 51-тармағы (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1996 ж., N 35, 327-құжат).
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 28 наурыздағы
N 449 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлігі Мәдениет комитетiнiң
республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар болып
қайта құрылатын мемлекеттiк мекемелерiнiң
Тізбесі
1. "Абай атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық опера және балет театры" мемлекеттiк мекемесi - "Абай атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық опера және балет театры" қазыналық кәсiпорыны
2. "М.Әуезов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық драма театры" мемлекеттік мекемесi - "М.Әуезов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық драма театры" қазыналық кәсiпорыны
3. "М. Лермонтов атындағы мемлекеттік академиялық орыс драма театры" мемлекеттiк мекемесi - "М.Лермонтов атындағы мемлекеттiк академиялық орыс драма театры" қазыналық кәсiпорыны
4. "Ғ.Мүсірепов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры" мемлекеттiк мекемесi "Ғ.Мүсірепов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры" қазыналық кәсiпорыны
5. "Н.Сац атындағы орыс мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры" мемлекеттiк мекемесi - "Н.Сац атындағы орыс мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры" қазыналық кәсiпорыны
6. "Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық халық аспаптар оркестрi" мемлекеттiк мекемесi - "Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық халық аспаптар оркестрi" қазыналық кәсiпорыны

4. Исключен постановлением Правительства РК от 04.05.2014 № 441.
5. Комитету культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в месячный срок:
1) утвердить уставы предприятий, указанных в пунктах 1 и 2 настоящего постановления;
2) обеспечить государственную регистрацию предприятий;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2003 г. N 1172 )
7. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июля 1995 года N 909 "О создании Государственного фонда кинофильмов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 261);
2) пункт 51 Изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1996 года N 1031 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 35, ст. 327).
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 марта 2000 года N 449
Перечень
государственных учреждений Комитета культуры
Министерства культуры, информации и общественного согласия
Республики Казахстан, преобразуемых в республиканские
государственные казенные предприятия
1. Государственное учреждение "Казахский государственный академический театр оперы и балета им. Абая" в казенное предприятие "Казахский государственный академический театр оперы и балета им. Абая"
2. Государственное учреждение "Казахский государственный академический театр драмы им. М.Ауэзова" в казенное предприятие "Казахский государственный академический театр драмы им. М.Ауэзова"
3. Государственное учреждение "Государственный академический русский театр драмы им. М.Лермонтова" в казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы им. М.Лермонтова"
4. Государственное учреждение "Государственный академический казахский театр для детей и юношества им. Г.Мусрепова" в казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества им. Г.Мусрепова"
5. Государственное учреждение "Государственный академический русский театр для детей и юношества им. Н.Сац" в казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества им. Н.Сац"
6. Государственное учреждение "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов им. Курмангазы" в казенное предприятие "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов им. Курмангазы"

7. "Республикалық мемлекеттiк ұйғыр музыкалық комедия театры" мемлекеттiк мекемесi - "Республикалық мемлекеттiк ұйғыр музыкалық комедия театры" қазыналық кәсiпорыны
8. "Республикалық мемлекеттiк корей музыкалық комедия театры" мемлекеттiк мекемесi - "Республикалық мемлекеттiк корей музыкалық комедия театры" қазыналық кәсiпорыны
9. "Республикалық немiс драма театры" мемлекеттiк мекемесi - "Республикалық немiс драма театры" қазыналық кәсiпорыны
10. "Мемлекеттiк қуыршақ театры" мемлекеттiк мекемесi - "Мемлекеттiк қуыршақ театры" қазыналық кәсiпорыны
11. "Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттiк филармониясы" мемлекеттiк мекемесi - "Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттiк филармониясы" қазыналық кәсiпорыны
12. "Қазақконцерт" мемлекеттiк гастрольдiк-концерт бiрлестiгi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақконцерт" мемлекеттiк гастрольдiк-концерт бiрлестiгi" қазыналық кәсiпорыны
13. "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттiк би ансамблi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттiк би ансамблi" қазыналық кәсiпорыны
14. "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблi" қазыналық кәсiпорыны
15. "Қазақстан Республикасының академиялық классикалық би ансамблi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақстан Республикасының академиялық классикалық би ансамблi" қазыналық кәсiпорыны
16. "Гүлдер ансамблi" мемлекеттiк мекемесi - "Гүлдер ансамблi" қазыналық кәсiпорыны
17. "Қазақ мәдениетi мен өнер тану ғылыми-зерттеу институты" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақ мәдениетi мен өнер тану ғылыми-зерттеу институты" қазыналық кәсiпорыны
18. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орталық музейi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орталық музейi" қазыналық кәсiпорыны
19. "Бiрегей музыкалық шектi аспаптар мемлекеттiк коллекциясы" мемлекеттiк мекемесi - "Бiрегей музыкалық шектi аспаптар мемлекеттiк коллекциясы" қазыналық кәсiпорыны
20. "Қазақстан Республикасының Ә.Қастеев атындағы мемлекеттiк өнер музейi" мемлекеттiк мекемесi - "Қазақстан Республикасының Ә. Қастеев атындағы мемлекеттiк өнер музейі" қазыналық кәсiпорыны
21. "Алтын және бағалы металдар музейi" мемлекеттiк мекемесi - "Алтын және бағалы металдар музейi" қазыналық кәсiпорыны
22. "Ықылас атындағы республикалық музыкалық халық аспаптар музейі" мемлекеттiк мекемесi - "Ықылас атындағы республикалық музыкалық халық аспаптар музейi" қазыналық кәсiпорыны

7. Государственное учреждение "Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии" в казенное предприятие "Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии"
8. Государственное учреждение "Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии" в казенное предприятие "Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии"
9. Государственное учреждение "Республиканский немецкий драматический театр" в казенное предприятие "Республиканский немецкий драматический театр"
10. Государственное учреждение "Государственный театр кукол" в казенное предприятие "Государственный театр кукол"
11. Государственное учреждение "Казахская государственная филармония им. Жамбыла" в казенное предприятие "Казахская государственная филармония им. Жамбыла"
12. Государственное учреждение "Государственное гастрольно-концертное объединение "Казахконцерт" в казенное предприятие "Государственное гастрольно-концертное объединение "Казахконцерт"
13. Государственное учреждение "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" в казенное предприятие "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат"
14. Государственное учреждение "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" в казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана"
15. Государственное учреждение "Академический ансамбль классического танца Республики Казахстан" в казенное предприятие "Академический ансамбль классического танца Республики Казахстан"
16. Государственное учреждение "Ансамбль Гульдер" в казенное предприятие "Ансамбль Гульдер"
17. Государственное учреждение "Казахский научно-исследовательский институт культуры и искусствознания" в казенное предприятие "Казахский научно-исследовательский институт культуры и искусствознания"
18. Государственное учреждение "Центральный государственный музей Республики Казахстан" в казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан"
19. Государственное учреждение "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" в казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов"
20. Государственное учреждение "Государственный музей искусств Республики Казахстан им. А. Кастеева" в казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан им. А. Кастеева"
21. Государственное учреждение "Музей золота и драгоценных металлов" в казенное предприятие "Музей золота и драгоценных металлов"
22. Государственное учреждение "Республиканский музей народных музыкальных инструментов им. Ыхласа" в казенное предприятие "Республиканский музей народных музыкальных инструментов им. Ыхласа"

23. "Республикалық кiтап музейi" мемлекеттiк мекемесi - "Республикалық кiтап музейi" қазыналық кәсiпорыны
24. "Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсiреповтың мемлекеттiк әдеби-мемориалдық музей кешенi" мемлекеттiк мекемесi - "Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсiреповтың мемлекеттiк әдеби-мемориалдық музей кешенi" қазыналық кәсiпорыны
25. "Республикалық және халықаралық мәдени бағдарламалардың дирекциясы" мемлекеттiк мекемесi - "Республикалық және халықаралық мәдени бағдарламалардың дирекциясы" қазыналық кәсiпорыны
26. "Көрмелер мен аукциондар дирекциясы" мемлекеттiк мекемесi - "Көрмелер мен аукциондар дирекциясы" қазыналық кәсiпорыны
27. "Ұлттық тарихи-мәдени "Ордабасы" қорығы мемлекеттiк мекемесi "Ұлттық тарихи-мәдени "Ордабасы" қорығы қазыналық кәсiпорыны болып қайта құрылсын.

23. Государственное учреждение "Республиканский музей книги" в казенное предприятие "Республиканский музей книги"
24. Государственное учреждение "Государственный литературно-мемориальный музейный комплекс Сабита Муканова и Габита Мусрепова" в казенное предприятие "Государственный литературно-мемориальный музейный комплекс Сабита Муканова и Габита Мусрепова"
25. Государственное учреждение "Дирекция республиканских и
международных культурных программ" в казенное предприятие "Дирекция
республиканских и международных культурных программ"
26. Государственное учреждение "Дирекция выставок и аукционов" в казенное предприятие "Дирекция выставок и аукционов"
27. Государственное учреждение "Национальный
историко-культурный заповедник "Ордабасы" в казенное предприятие "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы".