Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 қазандағы № 1144 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2014 № 1144 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.02. N  900 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 заң күші бар Жарлығының 30-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2011.08.02. N 900 Қаулысымен.
2. Осы қаулы 1999 жылдың 7 сәуірінен қолданысқа енгізіледі және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 31 наурыздағы
N 483 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының тұрғын үйді
ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы
алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері
лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.02. N 900 Қаулысымен.
1. Қалалық, аудандық, желілік және кенттік ішкі істер басқармаларының (бөлімдерінің, бөлімшелерінің, пункттерінің) бастықтары мен олардың жедел жұмыс жөніндегі және тергеу жөніндегі орынбасарлары
2. Тергеу (анықтау) және әскери тергеу департаменттерінің, бас басқармаларының, басқармаларының, қызметтерінің (бөлімдерінің, бөлімшелерінің) бастықтары және бастықтарының орынбасарлары
3. Ішкі істер органдарының айрықша маңызды істер жөніндегі аға тергеушілері, айрықша маңызды істер жөніндегі тергеушілері, аға тергеушілері, тергеушілері, кіші тергеушілері, тергеушілердің көмекшілері, бас мамандары, аға инспекторлары мен инспекторлары, тергеу бөлімшелерінің, арнаулы полиция бөлімшелерінің жүргізуші-қызметкерлері, әскери тергеу бөлімшелерінің аға офицерлері, офицерлері және жүргізуші-қызметкерлері
4. Барлық органдардың және бөлімшелердің айрықша маңызды істер жөніндегі аға анықтаушылары, айрықша маңызды істер жөніндегі анықтаушылары, аға анықтаушылары, анықтаушылары, анықтау инспекторлары мен жүргізуші-қызметкерлері, сондай-ақ анықтаушылардың функцияларын тікелей жүзеге асыратын бөлімдердің, бөлімшелердің бастықтары, әскери полицияның аға офицерлері, офицерлері және жүргізуші-қызметкерлері

О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2014 года № 1144
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2014 № 1144.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от  02.08.2011 № 900.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2707 "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от  02.08.2011 № 900.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 7 апреля 1999 года и подлежит опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2000 года N 483
Перечень должностей военнослужащих, сотрудников органов
внутренних дел Республики Казахстан, имеющих право на денежную
компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги
Сноска. Заголовок Перечня в редакции постановления Правительства РК от  02.08.2011 № 900.
1. Начальники городских, районных, линейных и поселковых управлений (отделов, отделений, пунктов) внутренних дел и их заместители по оперативной работе и следствию.
2. Начальники и заместители начальников департаментов, главных управлений, управлений, служб (отделов, отделений) следствия (дознания) и военного следствия.
3. Старшие следователи по особо важным делам, следователи по особо важным делам, старшие следователи, следователи, младшие следователи, помощники следователей, главные специалисты, старшие инспектора и инспектора, водители-сотрудники следственных подразделений, подразделений специальной полиции, старшие офицеры, офицеры и водители-сотрудники военно-следственных подразделений органов внутренних дел.
4. Старшие дознаватели по особо важным делам, дознаватели по особо важным делам, старшие дознаватели, дознаватели, инспектора дознания и водители-сотрудники всех органов и подразделений, а также начальники отделов, отделений, старшие офицеры, офицеры и водители-сотрудники военной полиции, непосредственно осуществляющие функции дознавателей.

5. Құпия
6. Қазақстан Республикасының ІІМ жанындағы "Сұңқар" арнайы мақсаттағы бөлімшесінің командирі мен оның орынбасарлары, штаб бастығының орынбасары, аға инспекторы, кезекші бөлімнің бастығы, кезекшінің көмекшісі, бөлім бастығы, қопарғыш-инспекторы, бөлімше бастығы, мерген-шабуылшысы, қопарғыш-шабуылшысы, байланысшы-шабуылшысы, атқыш-шабуылшысы, автоброндытанк, арттехқару-жарақ, медициналық қызметтерінің бастықтары, жүргізуші-қызметкері, техник-байланысшысы
7. Ішкі істер министрлігі бөлімшелерінің, Астана қаласы ішкі істер басқармасының, Алматы қаласы ішкі істер бас басқармасының, облыстардың ішкі істер бас басқармаларының (басқармаларының), көліктегі ішкі істер басқармаларының, қалалық, аудандық, желілік және кенттік ішкі істер бөлімдерінің (бөлімшелерінің, пункттерінің) мынадай қызметтері:
криминалдық полиция
Күзетке алу орындары департаментi
Тоғызыншы департамент
арнаулы техника
жедел-криминалистикалық қызмет
криминалдық барлау
"Интерпол" ұлттық орталық бюросы
ішкі қауіпсіздік
арнайы полиция
Әскери полиция департаменті
Әскери-тергеу департаменті
департаменттерінің, бас басқармаларының, басқармаларының, қызметтерінің (бөлімдерінің, бөлімшелерінің) бастықтары және бастықтарының орынбасаралары, айрықша маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкілдері, айрықша маңызды істер жөніндегі жедел уәкілдері, аға жедел уәкілдері,жедел уәкілдері, кіші жедел уәкілдері, жедел уәкілдерінің көмекшілері, аға учаскелік инспекторлары, учаскелік инспекторлары, бас криминалистері, аға криминалистері, криминалистері, техниктері мен жүргізуші-қызметкерлері
Ескерту. 7-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.12.28. N 1755 қаулысымен.
8. Ішкі істер министрлігінің, Астана қаласы ішкі істер басқармасының, Алматы қаласы ішкі істер бас басқармасының, облыстардың ішкі істер бас басқармаларының (басқармаларының), көліктегі ішкі істер басқармаларының, қалалық, аудандық, желілік және кенттік ішкі істер бөлімдерінің (бөлімшелерінің, пункттерінің), мамандандырылған күзет қызметi Республикалық бас басқармасының, облыстық (қалалық) басқармаларының, қалалық және аудандық бөлiмдерiнiң (бөлiмшелерiнiң) Жедел басқару орталығының бастығы, оның орынбасарлары, жедел қимылдау басқармасының, бөлімінің (бөлімшесінің) бастығы, оның орынбасары, кезекші бөлімнің бастығы және оның орынбасарлары, жедел қимылдау басқармасы бастығының көмекшілері - жедел кезекшісі, жедел кезекшілері, аға инспектор-кезекшілері, инспектор-кезекшілері, ЭЕМ техниктері, "02" операторлары, жедел қимылдау басқармалары мен кезекші бөлімдері кезекшілерінің көмекшілері және жүргізуші-қызметкерлері.
Ескерту. 8-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.04. N 321 қаулысымен.

5. Секретно.
6. Командир и его заместители, заместитель начальника штаба, старший инспектор, начальник дежурной части, помощник дежурного, начальник отдела, инспектор-подрывник, начальник отделения, снайпер-штурмовик, подрывник-штурмовик, связист-штурмовик, стрелок-штурмовик, начальник автобронетанковой, арттехвооружения, медицинской служб, водитель-сотрудник, техник-связист подразделения специального назначения "Сункар" при МВД Республики Казахстан.
7. Начальники и заместители начальников департаментов, главных управлений, управлений, служб (отделов, отделений), старшие оперуполномоченные по особо важным делам, оперуполномоченные по особо важным делам, старшие оперуполномоченные, оперуполномоченные, младшие оперуполномоченные, помощники оперуполномоченных, старшие участковые инспектора, участковые инспектора, главные криминалисты, старшие криминалисты, криминалисты, техники и водители-сотрудники подразделений Министерства внутренних дел, Управления внутренних дел города Астаны, Главного управления города Алматы, главных управлений (управлений) внутренних дел областей, управлений внутренних дел на транспорте, городских, районных, линейных и поселковых отделов (отделений, пунктов) внутренних дел следующих служб:
криминальной полиции
Департамента мест содержания под стражей
Девятого департамента
специальной техники
оперативно-криминалистической службы
криминальной разведки
Национального центрального бюро "Интерпол"
внутренней безопасности
специальной полиции
Департамента военной полиции
Военно-следственного департамента
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства РК от 28 декабря 2001 года N 1755.
8. Начальник Центра оперативного управления, его заместители, начальник управления, отдела (отделения) оперативного реагирования, его заместитель, начальник дежурной части и его заместители, помощники начальника управления оперативного реагирования - оперативный дежурный, оперативные дежурные, старшие инспектора-дежурные, инспектора-дежурные, техники ЭВМ, операторы "02", помощники дежурного и водители-сотрудники управлений оперативного реагирования и дежурных частей Министерства внутренних дел, Управления внутренних дел города Астаны, Главного управления внутренних дел города Алматы, главных управлений (управлений) внутренних дел областей, управлений внутренних дел на транспорте, городских, районных, линейных и поселковых отделов (отделений, пунктов) внутренних дел, Республиканского главного управления, областных (городских) управлений, городских и районных отделов (отделений) специализированной службы охраны.
Сноска. Пункт 8 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2003 года N 321.

9. Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң төрағасы және оның жедел iздестiру жұмысы, анықтау, қылмыстық-атқару инспекциясы, iшкi қауiпсiздiк қызметi, режим, қадағалау және күзет жөнiндегi орынбасарлары, ҚАЖ комитетi аумақтық органдарының бастықтары және олардың жедел iздестiру жұмысы, анықтау, iшкi қауiпсiздiк қызметi, режим, қадағалау және күзет жөнiндегі орынбасарлары, Ішкі істер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң және оның аумақтық органдарының жедел басқармасы (бөлiмi, бөлiмшесi), режим, қадағалау және күзет басқармасы (бөлiмi, бөлiмшесi), «А» бөлiмшесiнiң, қылмыстық-атқару инспекциясы бөлiмiнiң (бөлiмшесiнiң) бастықтары және бастықтарының орынбасарлары, аса маңызды iстер жөнiндегi аға жедел уәкiл, аға жедел уәкiл, жедел уәкiл, кезекшi бөлiм бастығы, аға кезекшi-инспектор, кезекшi-инспектор.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.02. N 900 Қаулысымен.
10. Жедел-iздестiру жұмысы, режим, қылмыстық жазалауды орындау жөнiндегi бастықтар мен олардың орынбасарлары, жедел және режимдiк бөлiмдердiң (бөлiмшелердiң), режим және күзет бөлiмi бақылау қызметi бөлiмiнiң бастықтары мен бастықтардың орынбасарлары, аса маңызды iстер жөнiндегi аға жедел уәкiлдер, аға жедел уәкiлдер, жедел уәкiлдер, аға анықтаушылар, анықтаушылар, бастықтардың көмекшi кезекшiлерi, бастықтардың кезекшi көмекшiлерiнiң орынбасарлары, жасақтар, нарядтар, қарауылдар бастықтары, корпус бойынша аға, аға бақылаушылар, бақылаушылар, аға инспекторлар, режим және күзет бөлiмiнiң инспекторлары, пост полицейлерi, жүргізушi қызметкерлер, кезекшi инспекторлар, түзету мекемелерiнiң, тергеу изоляторларының, уақытша ұстау изоляторларының, белгiлi бiр тұратын жерi жоқ адамдарға арналған қабылдау-бөлушiлердiң кезекшiлерi.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.12.28. N 1755 қаулысымен.
11. Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкінде:
жеке мамандандырылған және арнаулы батальондарда, роталарда, взводтарда, бөлімшелерде
жеке батальондарда, роталарда, взводтарда
батальондарда, роталарда, взводтарда, бөлімшелерде
жедел қимылдау батальондарында, роталарында, взводтарында
арнаулы мақсаттағы роталарда, взводтарда
айрықша мақсаттағы отрядтарда, роталарда және взводтарда
айдауыл қызметі роталарында, взводтарында, бөлімшелерінде
моторландырылған взводтарда, бөлімшелерде
патрульдік-күзет қызметінің батальондарында, роталарында,
взводтарында, бөлімшелерінде
көлік полициясының роталарында, взводтарында, бөлімшелерінде, топтарында
ішкі істер органдарының ғимараттарын күзету бөлімшелерінде
санитарлық және табиғат қорғау қызметінің бөлімшелерінде
полиция топтарында, учаскелерінде, жылжымалы пункттерінде және бақылау бекеттерінде қызмет өткеріп жатқан, қаржы-шаруашылық, кадр қызметтерінің, психологиялық жеңілдету бөлімшелерінің (топтарының) хатшылықтардың қызметкерлерін қоспағандағы саптық бөлімшелер: командирі, командирдің орынбасары мен көмекшісі, штаб бастығы және штаб бастығының көмекшісі, бөлім, бөлімше бастығы және бастығының орынбасары, кезекші бөлімнің, орталықтандырылған күзет пунктінің, техникалық бөлімнің, ветеринарлық қызметтің бастығы, аға инспектор-кезекші, аға инспектор, аға мемлекеттік автоинспектор, аға инженер, инспектор-кезекші, инспектор, мемлекеттік автоинспектор, инженер механик, кіші инспектор, полицей, техник, старшина, нұсқаушы, катер командирі, мерген, қопарғыш, аға жауынгер, шабуылшы топтың жауынгері, ветеринарлық фельдшер, кезекші

9. Председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел и его заместители по оперативно-розыскной работе, дознанию, уголовно-исполнительной инспекции, службе внутренней безопасности, режиму, надзору и охране, начальники территориальных органов Комитета УИС и их заместители по оперативно-розыскной работе, дознанию, службе внутренней безопасности, режиму, надзору и охране, начальники и заместители начальников оперативного управления (отдела, отделения), управления (отдела, отделения) режима, надзора и охраны, отделения "А", отдела (отделения) уголовно-исполнительной инспекции, старшие оперуполномоченные по особо важным делам, старшие оперуполномоченные, оперуполномоченные, начальники дежурной службы, старшие инспектора-дежурные, инспектора-дежурные Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел и его территориальных органов.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2011 № 900.
10. Начальники и их заместители по оперативно-розыскной работе, режиму, исполнению уголовных наказаний, начальники и заместители начальников оперативного и режимного отдела (отделения), отдела контролерской службы отдела режима и охраны, старшие оперуполномоченные по особо важным делам, старшие оперуполномоченные, оперуполномоченные, старшие дознаватели, дознаватели, дежурные помощники начальников, заместители дежурных помощников начальников, начальники: отрядов, нарядов, караулов, старшие по корпусу, старшие контролеры, контролеры, старшие инспектора, инспектора отделов режима и охраны, постовые полицейские, водители-сотрудники, инспектора-дежурные, дежурные: исправительных учреждений, следственных изоляторов, изоляторов временного содержания, приемников-распределителей для лиц, не имеющих определенного места жительства.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 28 декабря 2001 года N 1755.
11. Строевые подразделения за исключением сотрудников финансово-хозяйственных, кадровых служб, отделений (групп) психологической разгрузки, секретариатов: командир, заместитель и помощник командира, начальник и помощник начальника штаба, начальник и заместитель начальника отдела, отделения, начальник дежурной части, пункта централизованной охраны, технической части, ветеринарной службы, старший инспектор-дежурный, старший инспектор, старший госавтоинспектор, старший инженер, инспектор-дежурный, инспектор, госавтоинспектор, инженер, механик, младший инспектор, полицейский, техник, старшина, инструктор, командир катера, снайпер, взрывник, старший боец, боец штурмовой группы, ветеринарный фельдшер, дежурный, проходящие службу в:
полку полиции по охране дипломатических представительств
отдельных специализированных и специальных батальонах, ротах, взводах, отделениях
отдельных батальонах, ротах, взводах
батальонах,ротах,взводах,отделениях
батальонах, ротах, взводах оперативного реагирования
ротах, взводах специального назначения
отрядах, ротах и взводах особого назначения
ротах, взводах, отделениях конвойной службы
моторизированных взводах, отделениях
батальонах, ротах, взводах, отделениях патрульно-постовой службы
ротах, взводах, отделениях, группах транспортной полиции
подразделениях охраны зданий ОВД
подразделениях санитарной и природоохранной службы
группах, участках, на передвижных пунктах и контрольных постах полиции.