Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаевтың Тәжікстан Республикасына 1999 жылғы 16 желтоқсандағы жұмыс сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 4 сәуір N 497
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаевтың Тәжікстан Республикасына 1999 жылғы 16 желтоқсандағы жұмыс сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін жартыжылдықта кемінде бір рет хабарландырып отырсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
N 497 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаевтың
Тәжікстан Республикасына 1999 жылғы 16 желтоқсандағы жұмыс
сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________________
N                Іс-шара               Орындалу         Орындалуына
р/с                                      мерзімі          жауаптылар
__________________________________________________________________________
1                  2                       3                  4
__________________________________________________________________________
1. Мынадай құжаттардың заңдық күшіне
енуі үшін қажетті мемлекетішілік
рәсімдерді жүргізу:
Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан   2000 жылдың  Қаржы министрлігі
Республикасының арасындағы тауарларды:   ішінде
(жұмыстарды, қызмет көрсетулердің)
экспорты мен мипорты кезінде жанама
салықтар алудың принциптері туралы
келісім
Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан       -//-     Қаржы министрлігі
Республикасы арасындағы табыстарға
және мүлікке (капиталға) қосарланған
салық салуды болдырмау және салық
төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы
келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі,        -//-         Ұлттық Банк
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі               (келісім бойынша)
мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Ұлттық Банкі
арасындағы Қазақстан теңгесі мен тәжік
рублінің өзара өтімділігін және бағамының
тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі
шаралар туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      -//-      Инвестициялар
Тәжікстан Республикасының Үкіметі                   жөніндегі агенттік
арасындағы Инвестицияларды өзара қорғау
туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      -//-        Қорғаныс
Тәжікстан Республикасының Үкіметі                    министрлігі
арасындағы Әскери саладағы ынтымақтастық
туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      -//-      Қорғаныс
Тәжікстан Республикасыныың Үкіметі                   министрлігі
арасындағы Әскери-техникалық ынтымақ.
тастық туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      -//-      Мемлекеттік кіріс
Тәжікстан Республикасыныың Үкіметі                   министрлігінің
арасындағы Кеден ісіндегі ынтымақтастық              Кеден комитеті
туралы келісім

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Премьер- Министра Республики Казахстан К.К. Токаева в Республику Таджикистан 16 декабря 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 497
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Премьер-Министра Республики Казахстан К.К. Токаева в Республику Таджикистан 16 декабря 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2000 года N 497
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
рабочего визита Премьер-Министра Республики Казахстан
К.К.Токаева в Республику Таджикистан 16 декабря 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие                     ! Срок      ! Ответственные
п/п !                                       !исполнения ! за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2                       !     3     !      4
---------------------------------------------------------------------------
1   Проведение необходимых
внутригосударственных процедур по
вступлению в законную силу следующих
документов:
Соглашение между Республикой Казахстан   В течение   Министерство
и Республикой Таджикистан о принципах    2000 года   финансов
взимания косвенных налогов при
экспорте и импорте товаров (работ, услуг)
Соглашение между Республикой Казахстан      -//-     Министерство
и Республикой Таджикистан об избежании               финансов
двойного налогообложения и предотвращения
уклонения от уплаты налогов на доходы и
имущество (капитал)
Соглашение между Правительством             -//-     Национальный
Республики Казахстан, Национальным                   Банк (по
Банком Республики Казахстан и                        согласованию)
Правительством Республики Таджикистан,
Национальным Банком Республики
Таджикистан о мерах по обеспечению
взаимной конвертируемости и стабилизации
курсов казахстанского тенге и
таджикского рубла
Соглашение между Правительством             -//-     Агентство по
Республики Казахстан и Правительством                инвестициям
Республики Таджикистан о взаимной
защите инвестиций
Соглашение между Правительством             -//-     Министерство
Республики Казахстан и Правительством                обороны
Республики Таджикистан о сотрудничестве
в военной области
Соглашение между Правительством             -//-     Министерство
Республики Казахстан и Правительством                обороны
Республики Таджикистан о военно-
техническом сотрудничестве
Соглашение между Правительством             -//-     Таможенный
Республики Казахстан и Правительством                комитет
Республики Таджикистан о сотрудничестве              Министерства
в таможенных делах                                   государственных
доходов

2. Мынадай құжаттарды қол қоюға әзірлеу:
Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан    2000 жылдың  Әділет министрлігі
Республикасы арасындағы Азаматтық және    үшінші
қылмыстық істер бойынша өзара құқықтық   тоқсаны
көмек көрсету туралы шарт
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен   2000 жылдың  Білім және ғылым
Тәжікстан Республикасының Үкіметі         екінші     министрлігі, Туризм
арасындағы Білім және спорт саласындағы  тоқсаны     және спорт жөнін.
ынтымақтастық туралы келісім                         дегі агенттік
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен       -//-     Мемлекеттік кіріс
Тәжікстан Республикасының Үкіметі                    министрлігі
арасындағы Экономикалық қылмыстармен
және салық заңдарын бұзушылықпен күрес
саласындағы ынтымақтастық және ақпарат
алмасу туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен       -//-     Көлік және комму.
Тәжікстан Республикасының Үкіметі                    никациялар минис.
арасындағы Әуе қатынасы туралы келісім               трлігі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік   2000 жылдың  Мемлекеттік кіріс
кіріс министрлігі мен Тәжікстан           бірінші    министрлігінің
Республикасы Үкіметінің жанындағы Кеден   тоқсаны    Кеден комитеті
комитеті арасындағы Шекара арқылы заңсыз
алып өткен мәдени құндылықтарды ұстау
және қайтару мәселелері жөніндегі
ынтымақтастық пен өзара көмек туралы
келісім
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік       -//-     Мемлекеттік кіріс
кіріс министрлігі мен Тәжікстан                      министрлігінің
Республикасы Үкіметінің жанындағы Кеден              Кеден комитеті
комитеті арасындағы Ынтымақтастық және
кеден құжаттары мен кедендік қамтамасыз
етулерді өзара тану туралы келісім
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік       -//-     Мемлекеттік кіріс
кіріс министрлігі мен Тәжікстан                      министрлігінің
Республикасы Үкіметінің жанындағы Кеден              Кеден комитеті
комитеті арасындағы Контрабандамен және
кеден ережелерін бұзушылықпен, сондай-ақ
есірті құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың заңсыз айналымына
қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы келісім
3. 1998 жылғы 3 қазандағы Экономикалық
ынтымақтастық жөніндегі қазақстан-тәжік
үкіметаралық комиссиясы мәжілісінің
хаттамасын орындау жөніндегі жұмысты
жалғастыру
Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан    2000 жылдың      Ұлттық Банк
Республикасы банктерінің арасындағы       ішінде      (келісім бойынша)
1992 жылғы (корреспонденттік шоттарға                Қаржы министрлігі
өткенге дейін және өткеннен кейін)
өзара есеп айырысулардың сальдосын
реттеу туралы келісілген ұсыныс енгізу
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

2. Подготовка к подписанию следующих
документов:
Договор между Республикой Казахстан и      Третий    Министерство
Республикой Таджикистан об оказании        квартал   юстиции
взаимной правовой помощи по гражданским    2000 года
и уголовным делам
Соглашение между Правительством            Второй    Министерство
Республики Казахстан и Правительством      квартал   образования и
Республики Таджикистан о сотрудничестве     2000     науки,
в области образования и спорта              года     Агентство по
туризму и спорту
Соглашение между Правительством              -//-    Министерство
Республики Казахстан и Правительством                государственных
Республики Таджикистан о сотрудничестве              доходов
и обмене информацией в области борьбы с
экономическими преступлениями и
нарушениями налогового законодательства
Соглашение между Правительством              -//-    Министерство
Республики Казахстан и Правительством                транспорта и
Республики Таджикистан о воздушном                   коммуникаций
сообщении
Соглашение между Министерством              Первый   Таможенный
государственных доходов Республики          квартал  комитет
Казахстан и Таможенным комитетом при         2000    Министерства
Правительстве Республики Таджикистан о       года    государственных
сотрудничестве и взаимной помощи по                  доходов
вопросам задержания и возврата
культурных ценностей, незаконно
провозимых через границы
Соглашение между Министерством               -//-    Таможенный
государственных доходов Республики                   комитет
Казахстан и Таможенным комитетом при                 Министерства
Правительстве Республики Таджикистан о               государственных
сотрудничестве и взаимном признании                  доходов
таможенных документов и таможенных
обеспечений
Соглашение между Министерством               -//-    Таможенный
государственных доходов Республики                   комитет
Казахстан и Таможенным комитетом при                 Министерства
Правительстве Республики Таджикистан о               государственных
сотрудничестве в борьбе с контрабандой и             доходов
нарушениями таможенных правил, а также с
незаконным оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
3. Продолжение работы по выполнению
Протокола заседания казахстанско-
таджикской межправительственной
комиссии по экономическому сотрудничеству
от 3 октября 1998 года
Внести согласованное предложение об       В течение  Национальный
урегулировании сальдо взаиморасчетов      2000 года  Банк (по
между банками Республики Казахстан и                 согласованию),
Республики Таджикистан за 1992 год                   Министерство
(до и после перехода на                              финансов
корреспондентские счета)
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)