Монғолияның Баян-Өлгей аймағында тұратын қазақ диаспорасына iзгiлiк көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 7 сәуір N 536
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Монғолияға 1999 жылғы қарашадағы сапары кезiнде қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мемлекеттiк экспорттық астық ресурстарынан:
1) Монғолияның Баян-Өлгей аймағында тұратын ұзақ диаспорасына iзгiлiк көмек көрсету үшiн 5 000 (бес мың) тонна азықтық бидай;
2) СIҒ шекара шартымен жоғарыда көрсетiлген астық көлемiн темiр жол көлiгiмен тасымалдау жөнiндегi шығындарға бөлiнсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен және Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен бiрлесiп тиiстi тарифтердi арзандату жөнiндегi қажеттi шараларды қабылдасын.
3. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы
қаулының шыққан күнiнен бастап 30 (отыз) күн iшiнде iзгілiк көмектi
"Наушки"(Ресей) станциясына дейін жеткізуді қамтамасыз етсін.
4. Сыртқы істер министрлігі осы қаулының орындалуы жөнінде өз
құзыретінің шегінде қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об оказании гуманитарной помощи казахской диаспоре, проживающей в Баян-Олгийском округе Монголии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2000 года N 536
В целях реализации договоренностей, достигнутых во время визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Монголию в ноябре 1999 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Выделить из государственных экспортных ресурсов зерна:
1) 5 000 (пять тысяч) тонн продовольственной пшеницы для оказания гуманитарной помощи казахской диаспоре, проживающей в Баян-Олгийском округе Монголии;
2) на затраты по транспортировке вышеуказанного объема зерна железнодорожным транспортом на условиях CIF граница.
2. Министерству сельского хозяйства совместно с Министерством транспорта и коммуникаций и Министерством государственных доходов Республики Казахстан принять необходимые меры по удешевлению соответствующих тарифов.
3. Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" обеспечить поставку гуманитарной помощи до станции "Наушки" (Россия) в течение 30 (тридцать) дней со дня выхода постановления.
4. Министерству иностранных дел в пределах своей компетенции принять необходимые меры по исполнению настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)