Кедендік одақ туралы келісімдерге қатысушы мемлекеттердің сауда-экономикалық ынтымақтастықты жандандыру және қаржы-экономикалық дағдарыстың зардаптарын еңсеру жөніндегі бірлескен іс-қимылдары туралы Хаттаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 10 сәуір N 546
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік одақ туралы келісімдерге қатысушы мемлекеттердің сауда-экономикалық ынтымақтастықты жандандыру және қаржы-экономикалық дағдарыстың зардаптарын еңсеру жөніндегі бірлескен іс-қимылдары туралы 1999 жылғы 24 қыркүйектегі Хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) мен мүдделі ұйымдар Жоспарда
көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі осы қаулының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 ж. 10 сәуірдегі
N 546 қаулысымен
бекітілген
Кедендік одақ туралы келісімдерге қатысушы мемлекеттердің
сауда-экономикалық ынтымақтастықты жандандыру және қаржы-экономикалық
дағдарыстың зардаптарын еңсеру жөніндегі бірлескен іс-қимылдары туралы
1999 жылғы 24 қыркүйектегі Хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !         Іс-шара атауы         ! Орындауға жауаптылар !Орындау мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2               !           3          !       4
---------------------------------------------------------------------------
1. Өзара сауданы дамыту
1.  Интеграцияны басқару органдары   Сыртқы істер          Мемлекетаралық
қабылдаған Кедендік одақ туралы  министрлігі           кеңестің, Үкімет
келісімдерде және басқа да                             басшылары кеңе.
құжаттарда бекітілген шарттар.                         сінің, Интегра.
дың орындалу барысы туралы                             циялық комитет.
ақпарат әзірлеу                                        тің әрбір отыры.
сына
2.  Еркін сауда режимінің толық      Экономика министр.    2000 жыл бойы
көлемде қалыптасуының аяқталуы   лігі, Энергетика,
және оны Кеден одағына қатысу.   индустрия және
шы мемлекеттердің көпжақты не.   сауда министрлігі
гізде сақтауы туралы хаттамасы.
ның жобасын әзірлеуге қатысу
3.  Кедендік одақ құру мәселелері    Экономика министр.    2000 жыл бойы
бойынша үкіметтердің жобаларды   лігі, Энергетика,
келісу және шешім қабылдау       индустрия және
тәртібі туралы 1998 жылғы 28     сауда министрлігі,
сәуірдегі N 20 Ережеге өзгеріс.  Әділет министрлігі
тер мен толықтырулар енгізу ту.
ралы Интеграциялық комитетке
ұсыныс енгізу
4.  Кедендік одаққа қатысушы мемле.  Энергетика, индустрия    2000 жылғы
кеттердің саудасында арнайы қор. және сауда министрлігі,   ІІ тоқсан
ғау, демпингке қарсы және өтеу.  Экономика министрлігі
шілік шараларын қолданудың келі.
сілген тетігі туралы хаттамасы.
ның күшіне енуі үшін қажетті
ішкі мемлекеттік рәсімдерін жүр.
гізу және олардың орындалуы туралы
Интеграциялық комитетті хабардар
ету
ІІ. Экономиканың нақты секторын қолдау
5.  Кедендік одаққа қатысушы мемле.    Қаржы министрлігі,         -//-
кеттер қолданатын салықтар мен     Мемлекеттік кіріс
алымдардың құрамы мен санын тал.   министрлігі
дау және оларды бірыңғайлау мен
санын қысқарту жөнінде келісілген
ұсыныстар әзірлеу
6.  Нормативтік құқықтық актілерін     Энергетика, индустрия    2000 жылғы
және желілер бойынша электр        және сауда министрлігі,  І тоқсан
энергиясын тасымалдаудың тарифтік  Табиғи монополияларды
саясатын қалыптастыру принциптерін реттеу, бәсекелестікті
бірыңғайлау, сондай-ақ үшінші      қорғау және шағын биз.
елдің электр энергиясы рынок.      несті қолдау жөніндегі
тарындағы тәртіптің келісілген     агенттік, "КЕГОК" ААҚ
стратегиясын жасау жөніндегі іс-   (келісім бойынша),
шараларын әзірлеуге қатысу         Әділет министрлігі
7.  1996 жылғы 29 наурыздағы Эконо.    Энергетика, индустрия     2000 жыл
микалық және гуманитарлық сала.    және сауда министрлігі,     бойы
лардағы интеграцияны тереңдету     Экономика министрлігі,
туралы шартқа қатысушы мемлекет.   мүдделі министрліктер,
тердің шекара маңындағы ынтымақ.   шекара маңындағы облыс.
тастықтың негізгі принциптері      тардың әкімдері
туралы келісімдерді іске асыру
жөніндегі іс-шараларды орындау
8.  Монополияға қарсы саясат және      Табиғи монополияларды     2000 жылғы
тұтынушылар құқықтарын қорғау      реттеу, бәсекелестікті     ІІ тоқсан
саласындағы интеграцияны те.       қорғау және шағын
реңдету туралы келісімнің жо.      бизнесті қолдау жөнін.
басын әзірлеуге қатысу             дегі агенттік
9.  1997 жылғы 17 қаңтарда Мәскеу      Көлік және коммуника.     2000 жыл
қаласында ТМД үкіметтері басшы.    циялар министрлігі,         бойы
лары кеңесінің отырысында қол      Табиғи монополияларды
қойылған Көлік тарифтерін белгі.   реттеу, бәсекелестікті
леу саласында келісілген саясат    қорғау және шағын биз.
жүргізу туралы келісімді ескере    несті қолдау жөніндегі
отырып, осы Хаттамаға қатысушы     агенттік
мемлекеттер аумақтары шектерінде
жүктерді теміржол көлігімен халы.
қаралық тасымалдауға тарифтер
қоюда бірыңғай көзқарасқа келісу
туралы үкіметаралық келісімнің
жобасын әзірлеу
10. Темір жол тарифтерін төмендету,    Көлік және коммуникация.      -//-
жүктердің қозғалыс маршруттарын    лар министрлігі, Табиғи
қысқарту, толассыз тариф қолдану   монополияларды реттеу,
мәселелері бойынша ұсыныстар       бәсекелестікті қорғау және
әзірлеу                            шағын бизнесті қолдау
жөніндегі агенттік, Энер.
гетика, индустрия және сауда
министрлігі, "Қазақстан
Темір Жолы" РМК (келісім
бойынша)
11. 1999 жылғы 26 ақпандағы Кедендік   Энергетика, индустрия және    -//-
одақ және Бірыңғай экономикалық    сауда министрлігі, Ұлттық
кеңістік туралы шартқа қатысушы    Банк (келісім бойынша),
мемлекеттердің бірлескен лизинг.   Экономика министрлігі,
тік қызметін дамыту жөніндегі      Мемлекеттік кіріс министр.
ұсыныстарды әзірлеуге қатысу       лігі, Қаржы министрлігі,
Ауыл шаруашылығы министрлігі
12. 1999 жылғы 26 ақпандағы Кедендік   Еңбек және халықты әлеумет.   -//-
одақ және Бірыңғай экономикалық    тік қорғау министрлігі,
кеңістік туралы шартқа қатысушы    Көші-қон және демография
мемлекеттердің халықтың еңбек      жөніндегі агенттік
көші-қоны туралы келісімнің
жобасын әзірлеуге қатысу
13. Өнеркәсіптің және ауыл шаруашылы.  Энергетика, индустрия және    -//-
ғының технологияны қажетсінетін    сауда министрлігі, Ауыл
және қайта өңдеу салаларындағы     шаруашылығы министрлігі,
салааралық және ішкі салааралық    Экономика министрлігі
ынтымақтастығы туралы халықаралық
құжаттардың жобаларын әзірлеуге
қатысу
ІІІ. Салық және кеден саясаты
14. Өндірілетін және әкелінетін акциз. Қаржы министрлігі, Мемлекет.   2001
делетін өнімдерге акциз ставкала.  тік кіріс министрлігі, Эко.     жыл
рын бірыңғайлау жөніндегі норма.   номика министрлігі, Ауыл
тивтік құқықтық актілер әзірлеу    шаруашылығы министрлігі,
Энергетика, индустрия және
сауда министрлігі
15. "Нысаналы ел" принципіне көшу      Қаржы министрлігі,             2000
кезінде жанама салық алу мен       Мемлекеттік кіріс министр.     жыл
есептеу тетігі туралы құжаттың     лігі, Экономика министрлігі    бойы
жобасын әзірлеуге қатысу
16. Салықтар, төлемдер мен алымдардың  Мемлекеттік кіріс министр.     -//-
түсімін көбейтуге, экономикалық    лігі, Қаржы министрлігі
құқық бұзушылықтардың тиімді алдын
алуға бағытталған іс-шараларды
әзірлеу
17. Алкоголь және темекі өнімдерінің   Мемлекеттік кіріс              -//-
өндірісі мен айналымына мемлекет.  министрлігі,
тік бақылауды күшейту жөнінде      Экономика министрлігі
ұсыныстар әзірлеу және оны
Интеграциялық Комитетке енгізу
18. Этил спиртін әкелу тәртібі бөлі.   Мемлекеттік кіріс              -//-
гінде Кедендік одаққа қатысушы     министрлігі, Көлік және
мемлекеттердің аумағы арқылы тран. коммуникациялар министр.
зиттің бірыңғай шарттары туралы    лігі, Экономика министрлігі

Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Протокола о совместных действиях государств-участников соглашений о Таможенном союзе по активизации торгово-экономического сотрудничества и преодолению последствий финансово-экономического кризиса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2000 года N 546
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Протокола о совместных действиях государств- участников соглашений о Таможенном союзе по активизации торгово- экономического сотрудничества и преодолению последствий финансово- экономического кризиса от 24 сентября 1999 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2000 года N 546
План
мероприятий по реализации Протокола о совместных действиях
государств-участников соглашений о Таможенном союзе по
активизации торгово-экономического сотрудничества и преодолению
последствий финансово-экономического кризиса от 24 сентября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !     Наименование мероприятия      ! Ответственные  ! Срок
!                                   ! за исполнение  ! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                  !       3        !      4
--------------------------------------------------------------------------
I. Развитие взаимной торговли
1    Подготовка информации о ходе          Министерство    На каждое
выполнения условий, зафиксированных   иностранных     заседание
в соглашениях о Таможенном союзе и    дел             Межгосударствен-
других документах, принятых органами                  ного совета,
управления интеграцией                                Совета Глав
правительств,
Интеграционного
комитета
2    Принять участие в разработке           Министерство   В течение
проекта Протокола о завершении         экономики,     2000 года
формирования режима свободной          Министерство
торговли в полном объеме и его         энергетики,
соблюдении на многосторонней основе    индустрии и
государствами-участниками              торговли
Таможенного союза
3    Внести предложение в Интеграционный    Министерство     -//-
комитет об изменениях и дополнениях    экономики,
в Положение о порядке согласования     Министерство
проектов и принятия решений            энергетики,
правительствами по вопросам            индустрии и
формирования Таможенного союза от      торговли,
28 апреля 1998 года N 20               Министерство
юстиции
4    Провести внутригосударственные         Министерство    II квартал
процедуры, необходимые для             энергетики,     2000 года
вступления в силу Протокола о          индустрии и
согласованном механизме                торговли,
применения специальных защитных,       Министерство
антидемпинговых и компенсационных      экономики
мер в торговле государств-
участников Таможенного союза
и уведомить Интеграционный
комитет об их выполнении
II. Поддержка реального сектора
экономики
5    Проанализировать состав и              Министерство     -//-
количество применяемых в               финансов,
государствах-участниках Таможенного    Министерство
союза налогов и сборов и разработать   государственных
согласованные предложения по           доходов
унификации и сокращению их
количества
6    Принять участие в разработке           Министерство     I квартал
мероприятий по унификации              энергетики,      2000 года
нормативных правовых актов и           индустрии и
принципов формирования тарифной        торговли,
политики на транспорт                  Агентство по
электроэнергии по сетям, а также       регулированию
выработке согласованной стратегии      естественных
поведения на рынках электрической      монополий, защите
энергии третьих стран                  конкуренции и
поддержке малого
бизнеса, ОАО
"КЕGОС" (по
согласованию),
Министерство
юстиции
7    Выполнение Мероприятий по              Министерство     В течение
реализации Соглашения об основных      энергетики,      2000 года
принципах приграничного                индустрии и
сотрудничества государств-             торговли,
участников Договора об углублении      Министерство
интеграции в экономической и           экономики,
гуманитарной областях от 29 марта      заинтересованные
1996 года                              министерства,
акимы
приграничных
областей
8    Принять участие в разработке           Агентство по      II квартал
проекта Соглашения об углублении       регулированию     2000 года
интеграции в области                   естественных
антимонопольной политики и защиты      монополий, защите
прав потребителей                      конкуренции и
поддержке малого
бизнеса
9    Подготовить проект                     Министерство      В течение
межправительственного соглашения       транспорта        2000 года
о согласовании единых подходов к       и коммуникации,
построению тарифов на международные    Агентство по
перевозки грузов железнодорожным       регулированию
транспортом в пределах территорий      естественных
государств-участников настоящего       монополий, защите
Протокола, принимая во внимание        конкуренции и
подписанное 17 января 1997 года        поддержке малого
в городе Москве на заседании           бизнеса
Совета Глав правительств СНГ
Соглашение о проведении
согласованной политики в области
определения транспортных тарифов
10   Подготовить предложения по вопросам    Министерство      В течение
снижения ж/д тарифов, сокращения       транспорта        2000 года
маршрутов движения грузов,             и коммуникации,
применения сквозных тарифов            Агентство по
регулированию
естественных
монополий, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса,
Министерство
энергетики, индустрии
и торговли, РГП
"Казахстан темир жолы"
(по согласованию)
11   Принять участие в разработке           Министерство         -//-
предложений по развитию                энергетики,
совместной лизинговой деятельности     индустрии и
государств-участников Договора о       торговли,
Таможенном союзе и Едином              Национальный Банк
экономическом пространстве от          (по согласованию),
26 февраля 1999 года                   Министерство
экономики,
Министерство
государственных
доходов,
Министерство
финансов,
Министерство
сельского
хозяйства
12   Принять участие в разработке           Министерство труда   -//-
проекта Соглашения о трудовой          и социальной защиты
миграции населения государств-         населения,
участников Договора о Таможенном       Агентство по
союзе и Едином экономическом           миграции и
пространстве от 26 февраля 1999        демографии
года
13   Принять участие в разработке           Министерство
проектов международных документов      энергетики, индустрии  -//-
о межотраслевой и внутриотраслевой     и торговли,
кооперации в технологически емких      Министерство
и перерабатывающих отраслях            сельского хозяйства,
промышленности и сельского хозяйства   Министерство
экономики
III.  Налоговая и таможенная политика
14   Разработать нормативные правовые       Министерство         2001 г.
акты по унификации ставок акцизов      финансов,
на производимую и ввозимую             Министерство
подакцизную продукцию                  государственных
доходов,
Министерство
экономики,
Министерство
сельского хозяйства,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли
15   Принять участие в разработке           Министерство
проекта документа о механизме          финансов,          В течение
взимания и исчисления косвенных        Министерство       2000 г.
налогов при переходе на принцип        государственных
"страны назначения"                    доходов,
Министерство
экономики
16   Разработка мероприятий,                Министерство       В течение
направленных на увеличение             государственных    2000 года
поступлений налогов, платежей и        доходов,
сборов, эффективное предотвращение     Министерство
экономических правонарушений           финансов
17   Подготовить и внести в                 Министерство         -//-
Интеграционный комитет предложения     государственных
по усилению государственного           доходов,
контроля за производством и            Министерство
оборотом алкогольной и табачной        экономики
продукции
18   Принять участие в разработке           Министерство         -//-
Протокола о дополнениях к Соглашению   транспорта и
о единых условиях транзита через       коммуникации,
территории государств-участников       Министерство

1998 жылғы 22 қаңтардағы келісімге
толықтырулар туралы хаттаманы
әзірлеуге қатысу
19. Алкоголь және темекі өнімдерін     Мемлекеттік кіріс              -//-
Кедендік одаққа қатысушы мемлекет. министрлігі, Энергетика,
тердің шекарасы арқылы өткізуді    индустрия және сауда
тәртіпке келтіру туралы келісім    министрлігі, Көлік және
жобасын әзірлеуге қатысу           коммуникациялар министрлігі,
Экономика министрлігі
20. Тауарларды Кедендік одақтың ішкі   Мемлекеттік кіріс              -//-
шекаралары арқылы әкелу және       министрлігі, Көлік және
әкету кезінде, сондай-ақ, оларды   коммуникациялар министрлігі,
Кедендік одаққа қатысушы мемле.    Сыртқы істер министрлігі,
кеттердің аумағы арқылы транзиттеу Экономика министрлігі
кезінде бірлескен кедендік бақылау
ұйымдастыру жөнінде шаралар қолдану
21. Кедендік одаққа қатысушы мемлекет.  Мемлекеттік кіріс             2002
тердің арасында өткізілетін тауар.  министрлігі,                   жыл
ларды кедендік бақылау туралы келі. Әділет министрлігі
сім жобасын әзірлеуге қатысу
22. Сыртқы кедендік аумақтарды нығайту  Мемлекеттік кіріс          2000-
және жайластыру жөніндегі бағдар.   министрлігі, Қаржы         2002 ж.
лама жобасына ұсыныстар әзірлеу     министрілігі, Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
(келісім бойынша)
23. Кедендік одаққа қатысушы мемле.     Мемлекеттік кіріс         2000 жыл
кеттердің Кеден ісі туралы Келісім  министрлігі, Экономика      бойы
жобасын әзірлеуге қатысу            министрлігі, Қаржы
министрлігі, Энергетика,
индустрия және сауда
министрлігі, Әділет
министрлігі
IV. Төлемдік-есеп айырысу қатынастарын дамыту
24. Кедендік одақ елдерінің мемлекет.   Ұлттық Банк (келісім      2000 жыл
аралық есеп айырысуларының бірың.   бойынша), Қаржы ми.         бойы
ғай төлемдік-есеп айырысу жүйесін   нистрлігі, Энергетика,
құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу      индустрия және сауда
министрлігі
25. Құрылымдық саясаттың негізгі        Статистика жөніндегі      Қажетті.
бағыттары, нақты және қаржы сек.    агенттік, Стратегиялық    лігіне
торларының көрсеткіштері, негізгі   жоспарлау жөніндегі       қарай
макроэкономикалық көрсеткіштердің   агенттік (келісім
болжанып отырған мөлшерлері туралы  бойынша), Экономика
жедел ақпарат әзірлеп, оны Инте.    министрлігі, Қаржы
грациялық комитетке жіберу          министрлігі, Ұлттық Банк
(келісім бойынша)
26. Жинақталған мемлекеттік қарыздар    Әділет министрлігі,        2000 жыл
бойынша есеп айырысу мен өзара      Қаржы министрлігі, Ұлттық    бойы
есептеменің тиімді тетігі туралы    Банк (келісім бойынша),
ұсыныстар әзірлеу және оларды       Стратегиялық жоспарлау
Интеграциялық комитетке енгізу      жөніндегі агенттік
(келісім бойынша),
Экономика министрлігі,
Сыртқы істер министрлігі
V. Инвестициялық саясат
27. Кедендік одақ және Бірыңғай         Инвестициялар жөніндегі   2000 жыл
экономикалық кеңістік туралы 1999   агенттік, Энергетика,       бойы
жылғы 26 ақпандағы шартқа қатысушы  индустрия және сауда
мемлекеттердің бірлескен иннова.    министрлігі, Экономика
циялық-инвестициялық қызметі туралы министрлігі, Ұлттық
келісім жобасын әзірлеуге қатысу    Банк (келісім бойынша)
28. Кедендік одаққа қатысушы мемлекет.  Инвестициялар жөніндегі   Тұрақты
тердің экономикасын дамытуға тіке.  агенттік
лей шетелдік инвестициялар тарту
үшін бірлескен ақпараттық-тұсау.
кесер шараларын өткізу
29. Өнім бөлу туралы және жер қойнауы   Инвестициялар жөніндегі   2000-2001
туралы  ұлттық нормативтік құқықтық агенттік, Әділет мини.       ж.ж.
актілерді үйлестіру жөнінде шаралар стрлігі, Табиғи ресурс.
қолдану                             тар және қоршаған орта.
ны қорғау министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда министрлігі,
Сыртқы істер министрлігі
30. Статистика жөніндегі комитеттің ТМД Статистика жөніндегі         -//-
статистикасы жөніндегі ұсынымдары.  агенттік, Ұлттық Банк
на сәйкес инвестициялық қызметтің   (келісім бойынша)
статистикалық көрсеткіштерін қада.
ғалау жөнінде халықаралық стандарт.
тарды енгізу
31. Бірлескен инвестициялық жобалар     Энергетика, индустрия     2000-2001
бағдарламасының жобасын әзірлеуге   және сауда министрлігі,      ж.ж.
қатысу                              Инвестициялар жөніндегі
агенттік, Көлік және
коммуникациялар министр.
лігі, Ауыл шаруашылығы
министрлігі, Стратегиялық
жоспарлау жөніндегі
агенттік (келісім бойынша),
Экономика министрлігі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Таможенного союза от 22 января 1998    государственных
года, в части порядка ввоза этилового  доходов,
спирта                                 Министерство
экономики
19   Принять участие в разработке           Министерство         -//-
проекта Соглашения об упорядочении     государственных
перемещения через границы              доходов,
государств-участников                  Министерство
Таможенного союза алкогольных и        энергетики,
табачных изделий                       индустрии и
торговли,
Министерство
транспорта и
коммуникации,
Министерство
экономики
20   Принять меры по организации            Министерство         -//-
совместного таможенного контроля       государственных
за товарами при их ввозе и вывозе      доходов,
через внутренние границы Таможенного   Министерство
союза, а также при их транзите по      транспорта и
территориям государств-участников      коммуникации,
Таможенного союза                      Министерство
иностранных дел,
Министерство
экономики
21   Принять участие в разработке           Министерство         2002 г.
проекта Соглашения о таможенном        государственных
контроле за товарами, перемещаемыми    доходов,
между государствами-участниками        Министерство
Таможенного союза                      юстиции
22   Подготовка предложений к проекту       Министерство
Программы по укреплению и              государственных 2000 г.-2002 г.
обустройству внешних таможенных        доходов,
границ                                 Министерство
финансов,
Комитет
национальной
безопасности (по
согласованию)
23   Принять участие в разработке           Министерство        В течение
проекта Соглашения о Таможенном деле   государственных     2000 года
государств-участников Таможенного      доходов,
союза                                  Министерство
экономики,
Министерство
финансов,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
юстиции
IV. Развитие платежно-расчетных
отношений
24   Разработать предложения по созданию    Национальный       В течение
единой платежно-расчетной системы      Банк (по           2000 года
межгосударственных расчетов стран      согласованию),
Таможенного союза                      Министерство
финансов,
Министерство
экономики,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли
25   Подготовка и направление в             Агентство по      По мере
Интеграционный комитет экспресс-       статистике,       необходимости
информации об основных направлениях    Агентство по
структурной политики, показателях      стратегическому
реального и финансового секторов, о    планированию
прогнозируемых размерах основных       (по согласованию),
макроэкономических показателях         Министерство
экономики,
Министерство
финансов,
Национальный
Банк (по
согласованию)
26   Разработать и внести в                 Министерство        В течение
Интеграционный комитет предложения     юстиции,            2000 года
об эффективном механизме расчетов      Министерство
и взаимозачетов по имеющимся           финансов,
государственным долгам                 Национальный
Банк (по
согласованию),
Агентство по
стратегическому
планированию
(по согласованию),
Министерство
экономики,
Министерство
иностранных дел
V. Инвестиционная политика
27   Принять участие в разработке           Агентство по       В течение
проекта Соглашения о совместной        инвестициям,       2000 года
инновационно-инвестиционной            Министерство
деятельности государств-участников     энергетики,
Договора о Таможенном союзе и Едином   индустрии и
экономическом пространстве от          торговли,
26 февраля 1999 года                   Министерство
экономики,
Национальный
Банк (по
согласованию)
28   Проводить совместные информационно-    Агентство по       Постоянно
презентационные мероприятия для        инвестициям
привлечения прямых иностранных
инвестиций в развитие экономики
государств-участников Таможенного
союза
29   Принять меры по гармонизации           Агентство по        2000 г.-
национальных нормативных правовых      инвестициям,        2001 г.
актов о разделе продукции и о недрах   Министерство
юстиции,
Министерство
природных
ресурсов и
охраны окружающей
среды,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
иностранных дел
30   Внедрить международные стандарты       Агентство по        2000 г.-
по отслеживанию статистических         статистике,         2001 г.
показателей инвестиционной             Национальный
деятельности в соответствии            Банк (по
с рекомендациями Комитета по           согласованию)
статистике СНГ
31   Принять участие в разработке проекта   Министерство        2000 г.-
Программы совместных инвестиционных    энергетики,         2001 г.
проектов                               индустрии и
торговли,
Агентство по
инвестициям,
Министерство
транспорта и
коммуникации,
Министерство
сельского
хозяйства,
Агентство по
стратегическому
планированию
(по согласованию),
Министерство
экономики
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.
Сельдимирова И.Г.)