"Кеден қызметiнiң ақпараттық жүйелер орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 14 сәуір N 576
Кеден органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң тиiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, кеден құжаттарының электронды көшiрмелерiн өңдеу мен берудi, оларды есепке алуды, сондай-ақ кеден органдарының сыртқы экономикалық қызметтiң статистикасын толық және тұтас қалыптастыруын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Оның негiзгi мақсаты - кеден декларацияларының электронды көшiрмелерiн ғылыми-талдамалық өңдеу деп белгiлей отырып, шаруашылық жүргiзу құқығымен "Кеден қызметiнiң ақпараттық жүйелер орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын және оның жарғысы бекiтiлсiн.
2. Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығының субъектiсi функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi (бұдан әрi - Уәкiлеттi орган) белгiленсiн.
3. Уәкiлеттi орган осы қаулының 1-тармағы негiзiнде Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына сәйкес Кәсiпорынның құрылтайшылық құжаттарын тiркеу кезiнде оның қызметiнiң аясын белгiлесiн.
4. Уәкiлеттi орган бiр айлық мерзiмде заңда белгiленген тәртiппен "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес құпия және өзге де ақпаратты алудың, өңдеудiң, сақтаудың және берудiң тәртiбiн бекiтсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi, Уәкiлеттi орган және Кәсiпорын Кәсiпорынның мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап бiр апталық мерзiмде жасалған шарттарға сәйкес жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етулер және кеден органдарын ақпараттандыру жобасы бойынша есептеулердi беру туралы "Акцепт "корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамымен заңнамада белгiленген тәртiппен шарттар жасассын.
6. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi заңда белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның қызметтерiне бағаларды келiссiн.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Центр информационных систем таможенной службы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2000 года N 576
В целях обеспечения эффективного функционирования автоматизированной информационной системы таможенных органов, обеспечения обработки и передачи электронных копий таможенных документов, их учета, а также полноты и целостности формирования таможенными органами статистики внешнеэкономической деятельности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Центр информационных систем таможенной службы" (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения и утвердить его устав, определив основной его целью научно-аналитическую обработку электронных копий таможенных деклараций.
2. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Таможенный комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - Уполномоченный орган).
3. Уполномоченному органу на основании пункта 1 настоящего постановления совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан при регистрации учредительных документов Предприятия определить сферу его деятельности в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии".
4. Уполномоченному органу в месячный срок в установленном законом порядке в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" утвердить порядок получения, обработки, хранения и передачи конфиденциальной и иной информации.
5. Министерству государственных доходов Республики Казахстан, Уполномоченному органу и Предприятию, в недельный срок со дня государственной регистрации Предприятия, заключить в установленном законодательством порядке договоры с закрытым акционерным обществом "Корпорация "Акцепт" о передаче оборудования и программного обеспечения и расчетах по проекту информатизации таможенных органов согласно заключенным договорам.
6. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса в установленном законом порядке согласовать цены на услуги Предприятия.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания
Премьер-Министр
Республики Казахстан