"Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 15 мамыр N 723
"Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамында қалыптасқан қаржылық-экономикалық ауыр жағдайға байланысты және оның аймақ үшiн әлеуметтiк-экономикалық мәнiнiң маңыздылығын ескере отырып, "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына Z970067_ сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен "Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамының банкроттығына бастама жасасын.
2. "Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамын банкрот деп тану туралы сот шешiм қабылдаған жағдайда мыналар:
1) "Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын бiрыңғай лотпен сату;
2) өндiрiстiк процестiң үздiксiз жүруiн сақтау;
3) өндiрiстiк процестiң үздiксiз жүруiн қамтамасыз ету мақсатында "Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамын басқаруға ықтимал инвестормен шарт жасасу құқығын конкурстық басқарушыға беру;
4) жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзуге бағытталған инвестицияларды тарту;
5) бiрiншi-үшiншi кезектердегi кредиторлар талаптарының, сондай-ақ әкiмшiлiк шығыстары сомасынан төмен түспейтiн ең төменгi құнын белгiлеу көзделетiн оның конкурстық массасын сатудың ерекше жағдайлары мен тәртiбi белгiленсiн.
3. "Қазмысқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатып алушыларға мынадай қосымша талаптар:
1) сауда-саттыққа өнеркәсiптiк-азаматтық құрылыс саласында бастапқы кезеңнен "iске қосуға" дейiнгi жұмыс тәжiрибесi бар және кемiнде 90 миллион теңге жарғылық капиталы бар заңды тұлғалар жiберіледi;
2) сауда-саттық өткiзілген күннен бастап 15 банк күнiнен
кешiктiрiлмейтiн мерзiмде конкурстық массаны сату кезiнде әкiмшiлiк
шығыстарды бiрiншi кезектегi тәртiппен өтеу;
3) сауда-саттық өткiзiлген сәттен бастап алты ай мерзiм iшiнде жұмыс
орындарын сақтау және оларды өндiрiстiк қуаттардың қалпына келтiрiлуiне
қарай көбейту көзделсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об открытом акционерном обществе "Казмыскурылыс"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2000 года N 723
В связи с тяжелым финансово-экономическим положением, сложившимся в открытом акционерном обществе "Казмыскурылыс", и, учитывая его важное социально-экономическое значение для региона, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке инициировать банкротство открытого акционерного общества "Казмыскурылыс".
2. В случае принятия судом решения о признании открытого акционерного общества "Казмыскурылыс" банкротом, установить особые условия и порядок реализации его конкурсной массы, предусматривающие:
1) продажу конкурсной массы открытого акционерного общества "Казмыскурылыс" единым лотом;
2) сохранение непрерывности производственного процесса;
3) предоставление конкурсному управляющему права заключения договора с потенциальным инвестором на управление открытым акционерным обществом "Казмыскурылыс" с целью обеспечения непрерывности производственного процесса;
4) привлечение инвестиций, направленных на проведение ремонтно-восстановительных работ;
5) минимальную стоимость реализации конкурсной массы не ниже суммы требований кредиторов первой - третьей очередей, а также административных расходов.
3. Предусмотреть дополнительные требования к покупателям конкурсной массы открытого акционерного общества "Казмыскурылыс":
1) к торгам допускаются юридические лица, имеющие опыт работы в области промышленно-гражданского строительства от нулевого цикла и "под ключ" и уставный капитал не менее 90 миллионов тенге;
2) возмещение в первоочередном порядке административных расходов при реализации конкурсной массы в срок не позднее 15 банковских дней со дня проведения торгов;
3) сохранение рабочих мест в течение шести месяцев с момента проведения торгов и их увеличение по мере восстановления производственных мощностей;
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республик Казахстан