Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң "Республикалық клиникалық аурухана" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 17 мамыр N 736
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң шаруашылық жүргiзу құқындағы "Республикалық клиникалық аурухана" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi нысанасы азаматтардың науқастарының алдын алу, диагностика және емдеу жөнiндегi медициналық және дәрiгерлiк қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асырушы орган болып Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасымен келiсiм бойынша бiр ай мерзiмде Кәсiпорынның арнаулы бөлiмдерiнде және емханасында азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсетудiң тәртiбiн әзiрлесiн және бекiтсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Республиканская клиническая больница" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 736
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканская клиническая больница" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия осуществление медицинской и врачебной деятельности по профилактике, диагностике и лечению заболеваний граждан.
3. Органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
4. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения по
согласованию с Управлением Делами Президента Республики Казахстан в
месячный срок разработать и утвердить порядок оказания медицинской помощи
отдельным категориям граждан в специальных отделениях и поликлинике
Предприятия.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)