Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 24 ақпандағы Вена қаласына (Австрия Республикасы) сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегі iс-шаралардың жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Рреспубликасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 маусым N 890
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 24 ақпандағы Вена қаласына (Австрия Республикасы) сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 24 ақпандағы Вена қаласына (Австрия Республикасы) сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де
мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) белгiленген тәртiппен Жоспарда
көзделген iс-шараларды орындауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
тоқсанына бiр рет Жоспарды iске асырудың барысы туралы Қазақстан
Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 890 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың
2000 жылғы 24 ақпандағы Вена қаласына (Австрия Республикасы) сапары
барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегі
iс-шаралардың жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!           Іс-шара                   ! Орындалу !  Жауапты орындаушы
N !                                     !  мерзімі !
---------------------------------------------------------------------------
1 !                   2                 !    3     !           4
---------------------------------------------------------------------------
1 "Үкiметтiк емес сектордың Қазақстанда     2000    Сыртқы істер министрлі.
демократиялық процестердiң дамуының     жылдың   гі, Мәдениет, ақпарат
индикаторы ретінде қалыптасуы"            ІІ     және қоғамдық келісім
тақырыбына үкiметтiк емес ұйымдардың    жарты.   министрлігі
өкiлдерiмен "дөңгелек үстел"            жылдығы
ұйымдастыру және өткізу
2  Қазақстан Республикасының Yкiметi мен    2000    Білім және ғылым
Австрия Республикасы Yкiметiнiң         жылдың   министрлігі
арасындағы Бiлiм және ғылым             ішінде
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiмнiң жобасын қол қоюға дайындау
3  ЕҚЫҰ-мен және БҰҰ-ның Есiрткiге          2000    Сыртқы істер
бақылау жасау және қылмыстың алдын      жылдың   министрлігі,
алу жөнiндегi басқармасымен бiрлесiп    ішінде   Ұлттық қауіпсіздік
Орталық Азияда терроризм мен есiрткi             комитеті (келісім
транзитiне карсы күрес мәселелерi                бойынша), Ішкі істер
жөнiнде аймақтық конференция өткiзу              министрлігі, Мемлекет.
туралы мәселелердi пысықтау                      тік кіріс министрлігі,
Нашақорлыққа және
есірткі бизнесіне
қарсы күрес жөніндегі
агенттік
4  ЕҚЫҰ аясындағы Ортаазиялық             2000      Сыртқы істер
Саммиттiң мерзiмдерiн, өткiзу         жылдың І   министрлігі
орындарын және күн тәртібін келісу  жартыжылдығы
5  Австриялық компаниялардың              2000      Инвестициялар жөнінде.
инвестициялық ұсыныстарын қарау       жылдың     гі агенттік, Сыртқы
және олардың меморандумдарына       ІІІ тоқсаны  істер министрлігі,
жауап дайындау                                   Энергетика, индустрия
және сауда
министрлігі, Көлік
және коммуникациялар
министрлігі, Ауыл
шаруашылығы министрлігі
6  "Семей аймағында радиациялық           2000      Энергетика, индустрия
жағдайларды зерттеу" жобасын iске     жылдың     және сауда министрлігі,
асырудағы Қазақстан Республикасының  ІІІ тоқсаны Ұлттық ядролық орталық,
басымдықтары туралы ақпарат дайындау             Сыртқы істер министр.
және МАГАТЭ-ге ұсыну                             лігі
7  БҰҰ-ның Индустриалдық даму жөнiндегi   2000      Энергетика, индустрия
интеграциялық бағдарламасын           жылдың     және сауда министрлігі,
пысықтауды және iске асырылуының      ішінде     Инвестициялар жөнінде.
басталуын қамтамасыз ету                         гі агенттік, Сыртқы
істер министрлігі
8  Есiрткiнiң заңсыз айналымы мен         2000      Нашақорлыққа және
ұйымдасқан қылмыскерлiктi бақылау     жылдың     есірткі бизнесіне қарсы
жөнiндегi "Шебер-жоспарды"            ішінде     күрес жөніндегі агент.
пысықтауды және iске асырылуының                 тік, Ішкі істер
басталуын қамтамасыз ету                         министрлігі, Энергети.
ка, индустрия және
сауда министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Сыртқы
істер министрлігі
9  Қазақстан Республикасының Үкiметi      2000      Экономика министрлігі,
мен Австрия Республикасы Үкiметiнің   жылдың     Энергетика, индустрия
арасындағы экономикалық,              ішінде     және сауда министрлігі,
ауылшаруашылық, өнеркәсiптiк,                    Инвестициялар жөніндегі
техникалық және технологиялық                    агенттік, Сыртқы істер
ынтымақтастық туралы;                            министрлігі, Ауыл
инвестицияларды көтермелеу және                  шаруашылығы министрлі.
өзара қорғау туралы; халықарлық                  гі, Ішкі істер министр.
автокөлiк қатынастары туралы;                    лігі, Қаржы министрлі.
қосарланған салық салуды болдырмау               гі, Көлік және коммуни.
туралы; салықтық заңнаманы экономикалық           кациялар министрлігі,
бұзушылықпен күрес саласындағы                   Мемлекеттік кіріс
ынтымақтастық пен ақпарат алмасу                 министрлігі
туралы; Ұйымдасқан қылмысқа қарсы
күрес саласында ынтымақтастық туралы
меморандумның жобаларын келiсудi
және оларға қол қоюды жеделдету
10 Екi елдiң арасындағы тұрақты әуе       2000      Сыртқы істер
қатынастарын жаңғырту мәселесi        жылдың     министрлігі, Көлік
жөнiнде екi жақты келiссөздер         ішінде     және коммуникациялар
жүргiзу                                          министрлігі
11 Австрия Республикасының Федералдық     2000      Сыртқы істер
Президентi Т. Клестильдiң Қазақстан   жылдың     министрлігі
Республикасына ресми сапарын          ішінде
ұйымдастыру жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
12 Австриялық бизнесшiлердiң сапарын      2000      Сыртқы істер
дайындау                              жылдың     министрлігі,
ІІ тоқсаны   Инвестициялар жөніндегі
агенттік
13 ЕҚЫҰ-ның қазiргi төрағасы, Австрия     2000      Сыртқы істер
Республикасының сыртқы iстер          жылдың     министрлігі
министрі Б. Ферреро-Вальднердiң     ІІ тоқсаны
сапарын дайындау
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в город Вену (Австрийская Республика) 24 февраля 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2000 года N 890
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в город Вену (Австрийская Республика) 24 февраля 2000 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в город Вену (Австрийская Республика) 24 февраля 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке обеспечить выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе реализации Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 890
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А.
в город Вену (Австрийская Республика) 24 февраля 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
N !           Мероприятие                  !  Срок     !  Ответственный
п/п!                                        !исполнения !   исполнитель
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                       !   3       !     4
---------------------------------------------------------------------------
1 Организация и проведение "круглого стола"    II      Министерство
с представителями неправительственных     полугодие  иностранных дел,
организаций на тему: "Становление не-     2000 года  Министерство
правительственного сектора как индикатора            культуры, инфор-
развития демократических процессов в                 мации и общест-
Казахстане"                                          венного согласия
---------------------------------------------------------------------------
2 Подготовка к подписанию проекта Соглашения в течение Министерство
между Правительством Республики Казахстан  2000 года образования и науки
и Правительством Австрийской Республики о
сотрудничестве в области образования и
науки
---------------------------------------------------------------------------
3 Проработка вопроса о проведении региональ- в течение Министерство
ной конференции по проблемам борьбы с      2000 года иностранных дел,
терроризмом и наркотранзитом в Центральной           Комитет националь-
Азии совместно с ОБСЕ и Управлением ООН по           ной безопасности
контролю за наркотиками и предупреждению             (по согласованию),
преступности                                         Министерство
внутренних дел,
Министерство
государственных
доходов, Агентство
по борьбе с
наркоманией и
наркобизнесом
---------------------------------------------------------------------------
4 Согласовать сроки, место проведения и        I       Министерство
повестку дня центрально-азиатского        полугодие  иностранных
Саммита под эгидой ОБСЕ                   2000 года  дел
---------------------------------------------------------------------------
5 Рассмотреть инвестиционные предложения     III       Агентство по
австрийских компаний и подготовить       квартал     инвестициям,
ответы на их меморандумы                2000 года    Министерство
иностранных дел,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
транспорта и
коммуникаций,
Министерство
сельского
хозяйства
---------------------------------------------------------------------------
6 Подготовить и представить в МАГАТЭ      III          Министерство
информацию о приоритетах Республики   квартал        энергетики,
Казахстан в реализации проекта        2000 года      индустрии и
"Исследование радиационной обстановки                 торговли,
в Семипалатинском регионе"                           Национальный
ядерный центр,
Министерство
иностранных дел
---------------------------------------------------------------------------
7 Обеспечить доработку и начало         в течение      Министерство
реализации Интегрированной программы  2000 года      энергетики,
ООН по индустриальному развитию                      индустрии и
торговли, Агентство
по инвестициям,
Министерство
иностранных дел
---------------------------------------------------------------------------
8 Обеспечить доработку и начало        в течение      Агентство по борьбе
реализации "Мастер-плана" по         2000 года      с наркоманией и
контролю незаконного оборота                        наркобизнесом,
наркотиков и организованной                         Министерство
преступности                                        внутренних дел,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
государственных
доходов,
Министерство
иностранных дел
---------------------------------------------------------------------------
9 Ускорить согласование и подписание  в течение      Министерство
проектов соглашений между           2000 года      экономики,
Правительством Республики Казахстан                Министерство
и Австрийской Республики об                        энергетики,
экономическом, сельскохозяйственном,               индустрии и торговли,
промышленном, техническом и                        Агентство по
технологическом сотрудничестве;                    инвестициям,
о поощрении и взаимной защите                      Министерство
инвестиций; о международном                        иностранных дел,
автомобильном сообщении; об                        Министерство
избежании двойного налого-                         сельского хозяйства,
облажения;                                         Министерство
о сотрудничестве и обмене                          внутренних дел,
информацией в области борьбы                       Министерство
с экономическими нарушениями                       финансов,
налогового законодательства;                       Министерство
Меморандума о сотрудничестве                       транспорта и
в борьбе с организованной                          коммуникаций,
преступностью                                      Министерство
государственных
доходов
---------------------------------------------------------------------------
10 Провести двусторонние переговоры по  в течение     Министерство
вопросу возобновления регулярного    2000 года     иностранных дел,
авиасообщения между двумя странами                 Министерство
транспорта и
коммуникаций
---------------------------------------------------------------------------
11 Продолжить работу по организации     в течение     Министерство
официального визита Федерального     2000 года     иностранных дел
Президента Австрийской Республики
Т.Клестиля в Республику Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
12 Подготовить визит австрийских       II квартал     Министерство
бизнесменов                          2000 года     иностранных дел,
Агентство по
инвестициям
---------------------------------------------------------------------------
13 Подготовка визита Действующего     II квартал      Министерство
председателя ОБСЕ, Министра         2000 года      иностранных
иностранных дел Австрийской                        дел
Республики Б.Ферреро-Вальднер
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)