Орталық Азия мемлекеттерi басшыларының 1999 жылғы 9 сәуiрде Ашгабат қаласында қабылдаған шешiмдерiн жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 17 маусым N 914
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Орталық Азия мемлекеттерi басшыларының 1999 жылғы 9 сәуiрде Ашгабат қаласында қабылдаған шешiмдерiн жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы
органдары Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи
ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 17 маусымдағы
N 914 қаулысымен
бекітілген
Орталық Азия мемлекеттері басшыларының 1999 жылғы 9 сәуірде Ашгабат
қаласында қабылдаған шешімдерін жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/б!            Іс-шаралар            ! Орындалуына жауаптылар  ! Орындалу
N !                                  !                         ! мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1  Қазақстан Республикасының Үкіметі,   Қазақстан Республикасының  Тұрақты
Қырғыз Республикасының Үкіметі,      Табиғи ресурстар және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі,   қоршаған ортаны қорғау
Түркіменстан Үкіметі және Өзбекстан  министрлігі, Қазақстан
Республикасының Үкіметі арасындағы   Республикасының Сыртқы
Аралды құтқару халықаралық қорының   істер министрлігі, Қазақ.
және оның ұйымдарының мәртебесі      стан Республикасының
туралы келісім ережелерінің          Қаржы министрлігі,
орындалуын қамтамасыз ету.           Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс
министрлігі
2  "Аралды құтқару халықаралық қорының  Қазақстан Республикасының     Жыл
қаражатын қалыптастыру туралы"       Қаржы министрлігі,           сайын
Орталық Азия мемлекеттері            Қазақстан Республикасының
басшыларының 1997 жылғы 28           Сыртқы істер министрлігі
ақпандағы шешімдерін орындауды
қамтамасыз ету. Қазақстан
Республикасының Аралды құтқару
халықаралық қорына жыл сайынғы
мүшелік жарналарын төлеу және Аралды
құтқару халықаралық қоры алдындағы
берешегін өтеу туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметіне ұсыныс
әзірлеу және енгізу.
3  "Арал теңізі бассейніндегі су        Қазақстан Республикасының   Тұрақты
ресурстарын және қоршаған ортаны     Табиғи ресурстар және
басқарудың" аймақтық GEF жобасын     қоршаған ортаны қорғау
іске асыруға: а) жобаны              министрлігі, Қазақстан
қаржыландыруға республиканың         Республикасының Қаржы
үлестік қатысуын қамтамасыз етуге;   министрлігі, Қазақстан
б) Арал теңізі бассейніндегі ұлттық  Республикасының Сыртқы
және аймақтық су стратегиясының      істер министрлігі,
негізгі жағдайларын қарауға және     Қазақстан Республикасының
келісуге; в) Шардара және Бөген су   Ауыл шаруашылығы
қоймалары бөгеттерінің қауіпсіздігін министрлігі, Қазақстан
қамтамасыз етуге, су бекеттерінде    Республикасының Энергетика,
жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын    индустрия және сауда
жүргізуге; г) Арал өңірі халқына     министрлігі, Қазақстан
суды ұқыпты пайдалануға бағытталған  Республикасының Мәдениет,
қоғамдық пікірді қалыптастыруға      ақпарат және қоғамдық
қолдау көрсету.                      келісім министрлігі,
Қазақстан Республикасының
басқа да мүдделі мемлекеттік
органдармен бірлесе отырып
4  Арал теңізі бассейнінің              Қазақстан Республикасының   Тұрақты
проблемаларын шешуге арналған қаржы  Сыртқы істер министрлігі
ресурстарын тартуға донор-елдермен,  (шақыру), Қазақстан
халықаралық ұйымдармен және          Республикасының мүдделі
қорлармен ынтымақтастықты кеңейтуде  мемлекеттік органдарымен
Аралды құтқару халықаралық қоры      бірлесе отырып.
атқарушы дирекциясының филиалына
қолдау көрсету.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации решений Глав государств Центральной Азии, принятых 9 апреля 1999 года в городе Ашгабате
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 914
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации решений Глав государств Центральной Азии, принятых 9 апреля 1999 года в городе Ашгабате (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2000 года N 914
План
мероприятий по реализации решений Глав государств Центральной Азии,
принятых 9 апреля 1999 года в городе Ашгабаде
---------------------------------------------------------------------------
N  !Мероприятия             !Ответственные за исполнение    !Срок
п/п !                        !                               !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1  Обеспечить исполнение     Министерство природных ресурсов  Постоянно
Положений Соглашения      и охраны окружающей среды
между Правительством      Республики Казахстан,
Республики Казахстан,     Министерство иностранных дел
Правительством Кыргызской Республики Казахстан,
Республики,Правительством Министерство финансов Республики
Республики Таджикистан,   Казахстан, Министерство
Правительством            государственных доходов
Туркменистана и           Республики Казахстан
Правительством Республики
Узбекистан о статусе
Международного Фонда
спасения Арала и
его организаций
---------------------------------------------------------------------------
2   Обеспечить выполнение     Министерство финансов            Ежегодно
решений Глав государств   Республики Казахстан,
Центральной Азии от 28    Министерство иностранных
февраля 1997 года "О      дел Республики Казахстан
формировании средств
Международного Фонда
спасения Арала".
Подготовить и внести
предложение в
Правительство Республики
Казахстан об уплате
ежегодных членских
взносов Республики
Казахстан в Международный
Фонд спасения Арала и
погашении задолженности
перед Международным
Фондом спасения Арала
---------------------------------------------------------------------------
3  Оказывать поддержку       Министерство природных           Постоянно
реализации регионального  ресурсов и охраны
проекта СЕР "Управление   окружающей среды
водными ресурсами и       Республики Казахстан,
окружающей средой в       Министерство финансов
бассейне Аральского моря" Республики Казахстан,
а)в обеспечении долевого  Министерство иностранных
участия республики в      дел Республики Казахстан,
финансировании проекта;   Министерство сельского
б) в рассмотрении и       хозяйства Республики
согласовании основных     Казахстан, Министерство
положений национальной    энергетики, индустрии
и региональной водной     и торговли Республики
стратегии в бассейне      Казахстан, Министерство
Аральского моря; в) в     культуры, информации и
обеспечении безопасности  общественного согласия
плотин Шардаринского и    Республики Казахстан
Бугуньского водохранилищ, совместно с другими
в проведении ремонтно-    заинтересованными
восстановительных работ   государственными органами
на гидропостах; г) в      Республики Казахстан
формировании общественного
мнения, направленного на
бережное отношение к воде
населения Приаралья
---------------------------------------------------------------------------
4  Оказывать поддержку       Министерство иностранных         Постоянно
Исполнительной дирекции   дел Республики Казахстан
филиала Международного    (созыв) совместно с
Фонда спасения Арала в    заинтересованными
расширении сотрудничества государственными органами
со странами-донорами,     Республики Казахстан
международными
организациями и фондами,
привлечении финансовых
ресурсов на решение
проблем бассейна
Аральского моря
---------------------------------------------------------------------------

5  Суды үнемдеудің бағдарламасын        Қазақстан Республикасының     2001
әзірлеу және оны Қазақстан           Табиғи ресурстар және          жыл
Республикасының Үкіметіне бекітуге   қоршаған ортаны қорғау
енгізу                               министрлігі, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігі,
Қызылорда, Оңтүстік
Қазақстан облыстарының
әкімдері, Қазақстан
Республикасының басқа да
мүдделі мемлекеттік
органдарымен бірлесе
отырып.
6  АҚХҚ филиалы атқарушы дирекциясының  Қазақстан Республикасының   Тұрақты
сұрауы бойынша, Қазақстан            Сыртқы істер министрлігі
Республикасының заңнамасына сәйкес   (шақыру), Қазақстан
оған жүктелген міндеттерді орындау   Республикасының мүдделі
үшін қажетті материалдарды беру.     мемлекеттік органдарымен
бірлесе отырып.
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

5  Подготовить и внести      Министерство природных            2001 год
на утверждение в          ресурсов и охраны
Правительство Республики  окружающей среды
Казахстан Программу       Республики Казахстан,
водосбережения            Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан, акимы
Кызылординской, Южно-
Казахстанской областей
совместно с другими
заинтересованными
государственными органами
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
6  Предоставлять в           Министерство иностранных          Постоянно
соответствии с            дел Республики Казахстан
законодательством         (созыв) совместно с
Республики Казахстан      заинтересованными
по запросу                государственными органами
Исполнительной            Республики Казахстан
дирекции филиала
МФСА материалы,
необходимые для
выполнения возложенных
на нее задач
--------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)