Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 маусымдағы N 994 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14. N 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкаларын жүйелендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы  N 1389  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасына әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкаларын өзгерту және бекіту сыртқы сауда тиімділігінің көрсеткіштеріне, дүниежүзілік рыноктың конъюнктурасына байланысты және Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық келісімдерге сәйкес жүргізіледі деп белгіленсін. Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкаларын қайта қарауға өтінімдер белгіленген нысан бойынша (5-қосымша) Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жолданылады". (*)
2) аталған қаулыға 1-қосымшада:
"06           Тірі ағаштар мен басқа да өсімдіктер;        5"
өсімдіктердің пиязшықтары, тамырлары
және өсімдіктердің басқа да осындай
бөліктері; кесілген гүлдер мен әсемдік
өсімдіктері
деген жолдардан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:";
"1107         Уыт, қуырылған немесе қуырылмаған           25"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1107         Уыт, қуырылған немесе қуырылмаған          15";
"1605 10 000  Дайын немесе консервіленген      20, бірақ 1 кг
крабтар                          үшін 2 евродан
кем емес
1605 20       Дайын немесе консервіленген      20, бірақ 1 кг
креветклер, ара тістес           үшін 2 евродан
креветклер                          кем емес
1605 30 000   Дайын немесе консервіленген      20, бірақ 1 кг
омарлар                          үшін 4 евродан
кем емес
1605 40 000   Дайын немесе консервіленген      20, бірақ 1 кг
басқа да шаян тәріздестілер      үшін 2 евродан
кем емес"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"1605 10 000  Дайын немесе консервіленген крабтар          20
1605 20       Дайын немесе консервіленген креветклер,      20
ара тістес креветклер
1605 30 000   Дайын немесе консервіленген омарлар           20
1605 40 000   Дайын немесе консервіленген басқа да        20";
шаян тәріздестілер

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 994. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 994 утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N  765  (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях систематизации ставок таможенных пошлин на ввозимые товары Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389  P961389_  "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст. 450) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Установить, что изменение и утверждение ставок таможенных пошлин на ввозимые в Республику Казахстан товары производятся в зависимости от показателей эффективности внешней торговли, конъюнктуры мирового рынка и в соответствии с международными соглашениями, ратифицированными Республикой Казахстан. Заявки на пересмотр ставок таможенных пошлин на ввозимые товары направляются в Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан по установленной форме (приложение 5) ". (*);
2) в приложении 1 к указанному постановлению:
после строки:
"06                 Живые деревья и другие растения;                 5"
луковицы, корни и прочие
аналогичные части растений;
срезанные цветы и декоративная
зелень
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:";
строку:
"1107               Солод, поджаренный или неподжаренный            25"
изложить в следующей редакции:
"1107               Солод, поджаренный или неподжаренный            15";
строки:
"1605 10 000        Крабы готовые или консервированные    20, но не менее
2 евро за 1 кг
1605 20             Креветки пильчатые, креветки готовые  20, но не менее
или консервированные                   2 евро за 1 кг
1605 30 000         Омары готовые или консервированные    20, но не менее
4 евро за 1 кг
1605 40 000         Прочие ракообразные, готовые или      20, но не менее
консервированные                       2 евро за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"1605 10 000        Крабы готовые или консервированные              20
1605 20             Креветки пильчатые, креветки готовые
или консервированные                            20
1605 30 000         Омары готовые или консервированные              20
1605 40 000         Прочие ракообразные, готовые или
консервированные                                20";
строку:

"2614 00 900  Титан-магний шикізаты*                   бажсыз"
деген жол алынып тасталсын;
"2815 11 000  Қатты түрдегі натрий гидроксиді         бажсыз
(каустикалық сода)
2815 12 000   Натрий гидроксиді (каустикалық сода)   бажсыз"
су ерітіндісіндегі (натр сілтісі
немесе сұйық сода)
деген жолдар алынып тасталсын;
"3920 62 100  Полиэтилентерефталаттан жасалған үлдір       5"
-ден
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"3920 42 990  Полимер материалдардан жасалған, кеуек
емес және армирленбеген, қабатталмаған,
астарланбаған және қалыңдығы 1 миллиметрден
аспайтын басқа материалдармен осындай
тәсілмен біріктірілмеген плиталар,
парақтар, пленка, фольга және
тіліктер (немесе лента) басқалары      бажсыз";
"4203         Таза былғарыдан немесе құрақ          5, бірақ 1
былғарыдан жасалған киімдер мен        кг үшін 1
олардың керек-жарақтары              евродан кем
емес"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"4203         Таза былғарыдан немесе құрақ былғарыдан
жасалған киімдер мен олардың
керек-жарақтары                            15";
"4203 10 000  Табиғи былғарыдан тігілген киімдер*  5, бірақ 1
-нан                                               кг үшін 1
евродан
кем емес"
деген жол алынып тасталсын;
"4303         Аң терісінен тігілген киімдер мен     5, бірақ 1
олардың керек-жарақтары және басқа     кг үшін 1
да аң терісі-мех бұйымдары           евродан кем
емес"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"4303         Мехтан тігілген киімдер мен олардың
керек-жарақтары және басқа да аң
терісі-мех бұйымдары                       15";
"4806 40 900  Өзге де жылтыр мөлдір немесе жартылай
мөлдір, рулондағы немесе парақ күйіндегі
қағаз                                        15"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"4811 21 000 Гумирленген немесе жабысқақ, өздігінен
жабысатын қағаз бен картон                бажсыз
4811 29 000   Гумирленген немесе жабысқақ қағаз бен
картон, басқалары                       бажсыз";
"4821         Баспалық мәтіні немесе бейнесі бар
баспалық мәтіні немесе бейнесі жоқ
қағаздан немесе картоннан жасалған
жапсырма қағаздар мен этикеткалардың
барлық түрлері                                 5
4822          Қағаз массасынан, қағаздан немесе
картоннан жасалған (тесілген немесе
тесілмеген, бекітілген немесе
бекітілмеген) бобиналар, катушкалар,
шпульдер және осындай ұстағыштар               5
4823 20 000   Сүзгіш қағаз немесе картон                     5
4823 40 000   Рулондағы, табақтағы немесе дискілердегі       5
тіркеуші аспаптарға арналған баған
сызылған қағаз
4823 90 150   Жолақтар түріндегі немесе өзге де              5
нысандағы перфораторларға арналған
тесілмеген карталар
4823 90 200   Жаккардық және осындай машиналарға             5
арналған тесілген қағаз бен картон

"из 2614 00 900     Титано-магниевое сырье*                 беспошлинно"
исключить;
строки:
"2815 11 000        Гидроксид натрия (сода каустическая)
в твердом виде                          беспошлинно
2815 12 000         Гидроксид натрия (сода каустическая)
в водном растворе (щелок натровый или
сода жидкая)                            беспошлинно"
исключить;
после строки:
"из 3920 62 100     Пленка из полиэтилентерефталата                5"
дополнить строкой следующего содержания:
"3920 42 990        Плиты, листы, пленка, фольга и полоса
(или лента) прочие, из полимерных
материалов, непористые и неармированные,
неслоистые, без подложки и несоединенные
аналогичным способом с другими
материалами, толщиной не более 1 мм     беспошлинно";
строку:
"4203               Одежда и ее принадлежности из
натуральной кожи или композиционной     5, но не менее
кожи                                    1 евро за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"4203               Одежда и ее принадлежности из
натуральной кожи или композиционной
кожи                                    15";
строки:
"кроме:
из 4203 10 000      Одежда из натуральной кожи*            5, но не менее
1 евро за 1 кг"
исключить;
строку:
"4303               Одежда меховая и ее принадлежности     5, но не менее
и прочие пушно-меховые изделия         1 евро за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"4303               Одежда меховая и ее принадлежности
и прочие пушно-меховые изделия          15";
после строки:
"4806 40 900        Прочая лощеная прозрачная или           15"
полупрозрачная бумага в рулонах
или листах
дополнить строками следующего содержания:
"4811 21 000        Бумага и картон гумированные или       беспошлинно
клейкие самоклеящиеся
4811 29 000         Бумага и картон гумированные или       беспошлинно";
клейкие прочие
строки:
"4821               Ярлыки и этикетки всех видов из              5
бумаги или картона, с печатным
текстом или изображением или без
печатного текста или изображения
4822                Бобины, катушки, шпули и аналогичные         5
держатели из бумажной массы, бумаги
или картона (перфорированные или
неперфорированные, армированные
или неармированные)
4823 20 000         Бумага и картон фильтрованные                5
4823 40 000         Бумага разграфленная для регистрирующих
приборов, в рулонах, листах или дисках       5
4823 90 150         Карты неперфорированные для перфораторов
в виде полос или в иной форме                5
4823 90 200         Перфорированные бумага и картон для
жаккардовых и аналогичных машин              5

4823 90 500   Конденсатор қағазы*                            5
4823 90 900
-ден
4823 90 900   Целлюлоза талшығынан жасалған қағаз,          5"
картон, полотно, басқалар
деген жолдар алынып тасталсын;
"7117         Бижутерия                          5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"7117         Бижутерия                                   15";
"8207 19 900  Бұрғылау қашаулары*                           5"
-дан
деген жол алынып тасталсын;
"8432-ден     Ауыл шаруашылығы машиналары*                  5"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:";
"8528 21,     Түрлi түстi, ақ-қара бейнелі
8528 22 000   бейнемониторлар                              10"
деген жолдар алынып тасталсын;
"8702-ден     Медициналық мақсаттарға арналған
автомобильдер 2, 3*                       бажсыз
8702-ден      Жүргiзушiнi қоса алғанда, 20-дан астам адамды
тасымалдауға арналған автобустар 2*      бажсыз"
"8705 30 000  Өрт сөндiру автомобильдерi                бажсыз
8705 90 900   Арнаулы мақсаттағы басқа да              бажсыз"
автомобильдер
деген жолдар алынып тасталсын;
"9019         Механикалық терапияға арналған
аппаратура;
массаждық аппараттар; кәсiптiк
жарамдылығына психологиялық тексеруге
арналған аппаратура;
озонмен, оттегiмен және аэрозольмен
емдеуге, қолдан тыныс алдыруға
арналған басқа да аппаратура немесе
басқа да терапевтiк тыныс алу            бажсыз"
аппаратурасы
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:"
"9026         9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар
айқындамасындағы аспаптар мен
аппаратураларды қоспағанда, сұйық пен
газдың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе
басқа да ауыспалы сипаттамаларын өлшеуге
немесе бақылауға арналған аспаптар немесе
аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер,
деңгейлi көрсеткiштер, монометрлер, жылу
өлшегіштер)                                  10"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:"
"91           БАРЛЫҚ ТYРДЕГI САҒАТТАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ  5, бірақ 1
БӨЛІКТЕРІ                              кг үшiн 1
евродан
кем емес"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"91           БАРЛЫҚ ТҮРДЕГI САҒАТТАР                       15
ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
мыналардан басқа:
9113 10       Тағуға немесе өзiмен алып жүруге      5, бірақ 1
арналған, қымбат бағалы металдан      кг үшін 1
жасалған сағаттарға                   евродан
арналған  баулар, таспалар мен        кем емес"
браслеттер және олардың бөлiктерi
3) 5-қосымшада:
бiрiншi абзацтағы: "республикада соңғы 2 жылда аталған тауар бойынша өндiрiс көлемi; аталған тауардың соңғы 2 жылдағы импортының көлемi; тауар қандай елдерден әкелiнедi" деген сөздер "аталған тауар бойынша өндiрiс көлемi және бағасы; өнiм бiрлiгiне арналған шығындар; өндiрiстiң рентабельдiлiгi; (деректер соңғы екi жылдың шегінде ұсынылсын)" деген сөздермен ауыстырылсын.

из 4823 90 500,     Бумага конденсаторная*                       5
из 4823 90 900
4823 90 900         Бумага, картон, полотно из целлюлозного
волокна, прочие                              5"
исключить;
строку:
"7117               Бижутерия                               5, но не менее
1 евро за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"7117               Бижутерия                                   15";
строку:
"из 8207 19 900     Буровые долота*                              5"
исключить;
после строки:
"из 8432            Машины сельскохозяйственные*                 5"
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:";
строки:
"8528 21,           Видеомониторы цветного, черно-белого
8528 22 000         изображения                                  10"
исключить;
строки:
"из 8702            Автомобили, специально предназначенные
для медицинских целей 2,3*              беспошлинно
из 8702             Автобусы, предназначенные для перевозки
более 20 человек, включая водителя 2*   беспошлинно";
"8705 30 000        Автомобили пожарные                     беспошлинно
8705 90 900         Автомобили специального назначения,
прочие                                  беспошлинно"
исключить;
после строки:
"9019               Аппаратура для механотерапии; аппараты
массажные; аппаратура для психологических
тестов на профессиональную пригодность;
аппаратура для озоновой, кислородной
и аэрозольной терапии, искусственного
дыхания или прочая терапевтическая
дыхательная аппаратура                  беспошлинно"
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:";
после строки:
"9026               Приборы или аппаратура для измерения
или контроля расхода, уровня,
давления или других переменных
характеристик жидкостей или газов
(например, расходомеры, указатели
уровня, монометры, тепломеры), кроме
приборов и аппаратуры, товарной позиции
9014, 9015, 9028 или 9032                   10"
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:";
строку:
"91                 Часы всех видов и их части          5, но не менее
1 евро за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"91                 Часы всех видов и их части                  15
кроме:
9113 10             Ремешки, ленты и браслеты для
часов из драгоценного металла,      5, но не менее 1
предназначенных для ношения на      евро за 1 кг";
себе или с собой, и их части
3) в приложении 5:
в абзаце первом слова: "объемы производства по указанному товару за последние 2 года в республике; объем импорта указанного товара за последние 2 года; из каких стран завозится товар" заменить словами: "объем и цена производства по указанному товару; затраты на единицу продукции;
рентабельность производства; (данные представлять в разрезе двух последних
лет)".

2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi бiр ай мерзiмде Кеден одағына қатысушы мемлекеттердiң Интеграциялық комитетiне Қазақстан тарабы қабылдаған сыртқы экономикалық қызметтi реттеу шаралары туралы хабардар етсін.
3. Осы қаулы жарияланғаннан кейін отыз күннен соң күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в месячный срок
уведомить Интеграционный комитет государств-участников Таможенного союза о
принимаемых казахстанской стороной мерах регулирования внешнеторговой
деятельности.
3. Настоящее постановление вступает в силу через тридцать дней после опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан