"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Бiлiктiлiк арттыру институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 18 тамыз N 1278 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Бiлiктілiк арттыру институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны мемлекеттiң 100 пайыздық қатысуымен "Судьялар мен әдiлет қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институты" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк комитетi мен Әдiлет министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғылық капиталына қайта ұйымдастырылатын "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Бiлiктiлiк арттыру институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының теңгерiмiндегi мүлiктi берсiн;
2) жарғыны бекiту кезiнде Қоғамның негiзгi мiндетi судьялар мен әдiлет қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн көтеру деп белгiлесiн және оның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн, қоса берiлiп отырған өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 18 тамыздағы N 1278
қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметінiң кейбiр
шешiмдеріне енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N  1120 қаулысымен.
3. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген, Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-3-жолмен толықтырылсын:
"21-3 "Судьялар мен әділет қызметкерлерінің
бiлiктiлiгiн арттыру институты" ААҚ"
4. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөніндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерінің және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесінде:
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 218-1-жолмен толықтырылсын:
"218-1                "Судьялар мен әдiлет қызметкерлерiнiң
бiлiктiлiгiн арттыру институты" ААҚ".

О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт повышения квалификации Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1278
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Институт повышения квалификации Министерства юстиции Республики Казахстан" путем преобразования в открытое акционерное общество "Институт повышения квалификации судей и работников юстиции" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов и Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) передать в уставный капитал Общества имущество, находящееся на балансе реорганизуемого Республиканского государственного казенного предприятия "Институт повышения квалификации Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) при утверждении устава определить основной задачей Общества повышение квалификации судей и работников юстиции и обеспечить его государственную регистрацию;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 18 августа 2000 года N 1278
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1120 )
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-3, следующего содержания:
"21-3 ОАО "Институт повышения квалификации судей
и работников юстиции".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству юстиции Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 218-1, следующего содержания:
"218-1                    ОАО "Институт повышения квалификации судей
и работников юстиции".