"Нұрсат" жабық акционерлік қоғамының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қыркүйек N 1393
Мемлекеттік басқару органдарымен байланыс жасайтын және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің арнайы инфрақұрылымы мен ресурстарын пайдаланатын ұйымдарға жататын "Нұрсат" жабық акционерлік қоғамындағы (бұдан әрі - "Нұрсат" ЖАҚ) қазақстандық қатысу үлесін сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақпартелеком" жабық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "Қазақпартелеком" ЖАҚ) "Нұрсат" ЖАҚ-ның акцияларын сату туралы мәселені қарау кезінде "Нұрсат" ЖАҚ-ның Құрылтайшылық шартының қазақстандық акционерлердің оның жарғылық капиталында тепе-тең қатысуын қорғау жөніндегі 3.2 (А) тармағының талаптарын сақталуды қамтамасыз етсін;
2) "Қазақпартелеком" ЖАҚ-мен келісім бойынша "Нұрсат" ЖАҚ
акцияларының бір бөлігін қазақстандық резидентке сату мәселелерін қарасын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Некоторые вопросы закрытого акционерного общества "Нурсат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2000 года N 1393
В целях сохранения казахстанской доли участия в закрытом акционерном обществе "Нурсат" (далее - ЗАО "Нурсат"), относящемся к организациям, представляющим связь с государственными органами управления и использующим специальную инфраструктуру и ресурсы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
1) при рассмотрении вопроса о продаже закрытым акционерным обществом "Казинформтелеком" (далее - ЗАО "Казинформтелеком") акций ЗАО "Нурсат" обеспечить соблюдение требований пункта 3.2 (А) Учредительного договора ЗАО "Нурсат" о сохранении паритетного участия казахстанских акционеров в его уставном капитале.
2) по согласованию с ЗАО "Казинформтелеком" рассмотреть вопросы
продажи части акций ЗАО "Нурсат" резиденту Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова г.В.)