Жекелеген азық-түлік тауарлар импорты кезінде уақытша қорғау шараларын енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 қазандағы N 1548 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
"Тауар импорты жағдайында iшкi рынокты қорғау шаралары туралы"  Z980337_  Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 28 желтоқсандағы Заңына сәйкес iшкi рынокта тең бәсекелестiк жағдайын жасау және отандық өндiрушiлердiң өтiнiшi бойынша жүзеге асырылатын анықтауды ескере отырып, отандық шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес тауарлар импортына алты ай мерзiмге уақытша қорғау шаралары енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi жүргiзiлетiн анықтау рәсiмi аяқталғанға дейiн, заңнамада белгіленген тәртiппен, қосымшаға сәйкес тауарлар импортын лицензиялауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi қосымшаға сәйкес мөлшерлерде тауарларды импорттау кезiнде қолданылып жүрген кедендiк баж ставкасынан тыс алынатын уақытша қорғау бажын депозитке енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Антидемпингтiк бақылау жөнiндегi комитетi Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық комитетiне және Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Атқару комитетiн Қазақстан Республикасының уақытша қорғау шараларын енгiзетiнi туралы хабардар етсiн.
5. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 17 қазандағы
N 1548 қаулысына
қосымша
Оларға қатысты анықтау рәсімі басталатын және уақытша
қорғау бажының ставкасы салынатын тауарлар тізбесі
------------------------------------------------------------------
Тауар атауы        !  ТМД СЭҚ   ! Уақытша қорғау бажының
! бойынша    ! ставкасы (кедендік
!тауар коды  ! құнынан % түрінде)
------------------------------------------------------------------

О введении временных защитных мер при импорте отдельных пищевых товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2000 года N 1548. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2000 года N 1548 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 декабря 1998 года  Z980337_  "О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров" в целях создания равных конкурентных условий на внутреннем рынке и поддержки отечественных производителей с учетом осуществляемого разбирательства по заявлениям хозяйствующих субъектов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести временные защитные меры сроком на шесть месяцев на импорт товаров согласно приложению.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан до завершения процедуры проводимого разбирательства в установленном законодательством порядке обеспечить лицензирование импорта товаров согласно приложению.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан вносить на депозит временные защитные пошлины, взимаемые сверх действующей ставки таможенной пошлины при импорте товаров, в размерах согласно приложению.
4. Комитету по антидемпинговому контролю Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном законодательством порядке Интеграционный комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан и Исполнительный комитет Содружества Независимых Государств о введении Республикой Казахстан временных защитных мер.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2000 года N 548
Перечень
товаров и ставка временной защитной пошлины
на товары, по отношению к которым инициируется
процедура разбирательства
---------------------------------------------------------------------------
Наименование товара       ! Код товара по ! Ставка временной
! ТН ВЭД СНГ    ! защитной пошлины
!               ! (в % от таможенной
!               ! стоимости)
--------------------------------------------------------------------------

1            !      2     !             3
------------------------------------------------------------------
Құс, үй құсы,
қабыршағындағы                          30, бірақ 1000 данасына
жұмыртқалар, жас,                       20 ЕВРО-дан кем емес
консервіленген немесе
қайнатылған, өзге де        040700300
Маргарин, сұйық
маргариннен басқа,                      30, бірақ 1 тоннасына
өзге де                     151710900   450 ЕВРО-дан кем емес
Жылумен өңделмеген,
құрамына ештеңе
салынбаған немесе жұмыртқа
қосылған басқа жолмен
жасалмаған ашытқысыз
қамырдан жасалған өзге                  20, бірақ 1 тоннасына
де бұйымдар                 190211000   200 ЕВРО-дан кем емес
Жылумен өңделмеген,
құрамына ештеңе
салынбаған немесе басқа
жолмен жасалмаған
ашытқысыз қамырдан
жасалған бұйымдар, өзге                  20, бірақ 1 тоннасына
де                          190219900    200 ЕВРО-дан кем емес
Ашытқысыз қамырдан
жасалған кептірілген
бұйымдар                                 20, бірақ 1 тоннаға
190230100    200 ЕВРО-дан кем емес
Ашытылмаған қамыр                        20, бірақ 1 тоннасына
өнімдері, өзге де           190230900    200 ЕВРО-дан кем емес
Наубайханалық құрғақ                     30, бірақ 1 тоннасына
тез ашытқылар               210210310    200 ЕВРО-дан кем емес
Наубайханалық тез                        30, бірақ 1 тоннасына
ашытқылар, өзге де          210210390    200 ЕВРО-дан кем емес
Майонез*                    210390900    20, бірақ 1 тоннасына
ішінен     250 ЕВРО-дан кем емес
Химиялық өзгерістерге
арналған (натрий және
хлор бөлінісі) кейін
басқа өнімдер өндірісінде
қолданылатын қайнатылған                 30, бірақ 1 тоннасына
тұз                         250100310    12 ЕВРО-дан кем емес
Денатурланған немесе
өндірістік мақсаттағы
(тазалауды қосқанда),
бірақ консервіленген
немесе адамдарға немесе
жануарларға тағамдық
өнімдер дайындауға
арналғаннан басқа                        30, бірақ 1 тоннасына
қайнатылған тұз             250100510    7 ЕВРО-дан кем емес
Тағамға пайдалануға
жарамды асханалық                        30, бірақ 1 тоннаға
қайнатылған тұз             250100910    12 ЕВРО-дан кем емес
Тағамға пайдаланылуға
жарамды асханалық тағы
да қайнатылған тұздар,                   30, бірақ 1 тоннасына
өзге де                     250100990    15 ЕВРО-дан кем емес
__________________________________________
* Тауар номенклатурасы кодпен және тауар атауымен анықталады.

1                  !      2        !        3
--------------------------------------------------------------------------
Яйца птиц, домашней птицы
в скорлупе, свежие,
консервированные или                        30, но не менее 20
вареные, прочие             040700300       ЕВРО за 1000 шт.
Маргарин, за исключением                    30, но не менее 450
жидкого маргарина, прочий   151710900       ЕВРО за 1 тонну
Изделия из недрожжевого
теста, не подвергнутые
тепловой обработке, без
начинки или не
приготовленные каким-либо
другим способом,                            20, но не менее 200
содержащие яйца             190211000       ЕВРО за 1 тонну
Изделия из недрожжевого
теста, не подвергнутые
тепловой обработке, без
начинки или не
приготовленные каким-либо                   20, но не менее 200
другим способом, прочие     190219900       ЕВРО за 1 тонну
Изделия из недрожжевого                     20, но не менее 200
теста сушеные               190230100       ЕВРО за 1 тонну
Изделия из недрожжевого                     20, но не менее 200
теста прочие                190230900       ЕВРО за 1 тонну
Дрожжи активные пекарские                   30, но не менее 200
сухие                       210210310       ЕВРО за 1 тонну
Дрожжи активные пекарские                   30, но не менее 200
прочие                      210210390       ЕВРО за 1 тонну
Майонез*                    из 210390900    20, но не менее 250
ЕВРО за 1 тонну
Поваренная соль для
химических превращений                      30, но не менее 12
(разделения натрия и хлора) 250100310       ЕВРО за 1 тонну
с последующим
использованием для
производства других
продуктов
Поваренная соль
денатурированная или для
промышленных целей (включая
очистку), кроме
консервирования или
приготовления пищевых
продуктов для людей и                       30, но не менее 7
корма животных              250100510       ЕВРО за 1 тонну
Поваренная соль столовая,
пригодная для употребления                  30, но не менее 12
в пищу                      250100910       ЕВРО за 1 тонну
Поваренная соль столовая,
пригодная для употребления                  30, но не менее 15
в пищу, прочая              250100990       ЕВРО за 1 тонну
___________________________________________________________________
* Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием
товара.
(Специалисты: Мартина Н.А,
Умбетова А.М.)