"Павлодар мұнай химия зауыты" жабық акционерлік қоғамы акцияларының пакетін мемлекеттік меншікке қабылдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қазан N 1615
Мұнай өңдеу саласына мемлекеттің ықпал ету ролін күшейту және мұнай өнімдері ішкі рыногының тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "ММГ" ААҚ) Қазақстан Республикасының Үкіметіне "Павлодар мұнай химия зауыты" жабық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "ПМХЗ" ЖАҚ) жарғылық капиталының 49 пайызы мөлшеріндегі акцияларын беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен берілетін акциялар пакетіне меншік құқығын ресімдесін;
2) меншік құқығы ресімделгеннен кейін заңнамада белгіленген тәртіппен көрсетілген акциялардың мемлекеттік пакетін сатып алу және кепілге беру құқығынсыз "Мұнай-Импэкс" жабық акционерлік қоғамының сенімгерлік басқаруына "ПМХЗ" ЖАҚ-ы жарғылық капиталының 49 пайызы мөлшеріндегі акцияларының мемлекеттік пакетін беруді жүзеге асырсын.
Ескерту. 2-тармақша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.15. N 1723
P001723_
қаулысымен.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Омарбекова А.Т.

О принятии в государственную собственность пакета акций закрытого акционерного общества "Павлодарский нефтехимический завод"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1615
В целях усиления роли государственного влияния на нефтеперерабатывающую отрасль и обеспечения стабильного функционирования внутреннего рынка нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением открытого акционерного общества "Мангистаумунайгаз" (далее - ОАО "ММГ") о передаче Правительству Республики Казахстан акций закрытого акционерного общества "Павлодарский нефтехимический завод" (далее - ЗАО "ПНХЗ") в размере 49 процентов уставного капитала.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке оформить права собственности на передаваемый пакет акций;
2) после оформления права собственности осуществить в установленном законодательством порядке передачу государственного пакета акций в размере 49 процентов уставного капитала ЗАО "ПНХЗ" в доверительное управление закрытому акционерному обществу "Мунай-Импекс", без права выкупа и передачи в залог указанного государственного
пакета акций.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 15 ноября 2000 г. N 1723
P001723_
.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)