Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 қараша N 1782
Өнер саласында мамандар дайындауды тиянақты қаржылық қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мына республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары қайта құру жолымен:
1) Құрманғазы атындағы Алматы консерваториясы - "Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік консерваториясы" мемлекеттік мекемесі;
2) Т.Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттік өнер академиясы - "Т.Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттік өнер академиясы" мемлекеттік мекемесі;
3) Қазақ ұлттық музыка академиясы - "Қазақ ұлттық музыка академиясы" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) құрылатын мекемелердің жарғыларын бекітсін және олардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) көрсетілген мекемелердің штат саны шегін бекіту жөнінде ұсыныс енгізсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Құрылатын мекемелерді қаржыландыру 2001 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаржылар шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
5. Осы қаулы 20001 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782
В целях устойчивого финансового обеспечения подготовки специалистов в области искусства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования:
1) Алматинскую консерваторию имени Курмангазы в государственное учреждение "Казахская государственная консерватория имени Курмангазы";
2) Казахскую государственную академию искусств имени Т. Жургенова в государственное учреждение "Казахская государственная академия искусств имени Т. Жургенова";
3) Казахскую национальную академию музыки в государственное учреждение "Казахская национальная академия музыки".
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном порядке:
1) утвердить уставы создаваемых учреждений и обеспечить их государственную регистрацию в органах юстиции;
2) внести предложение по утверждению лимита штатной численности указанных учреждений;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Определить, что финансирование создаваемых учреждений будет осуществляться в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
5. Настоящее постановление вступает в силу 1 января 2001 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан