Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Испания Корольдігіне 2000 жылғы 30-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 желтоқсан N 1890
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Испания Корольдігіне 2000 жылғы 30-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-испан ынтымақтастығының одан әрі дамуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Испания Корольдігіне 2000 жылғы 30-31 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы
органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) мен мүдделі
ұйымдары Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде
тоқсанына бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу
барысы туралы хабарлайтын болсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1890 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Испания Корольдігіне 2000 жылғы 30-31 қазандағы ресми сапары барысында
қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
-----------------------------------------------------------------------
р\с            Іс-шара       Орындалу мерзімі    Орындалуына жауаптылар
N
-----------------------------------------------------------------------
1                2                3                      4
-----------------------------------------------------------------------
1 Мынадай құжаттардың жобаларын
қол қоюға дайындау:                    Қазақстан Республикасының ішкі
Қазақстан Республикасының Үкі. 2001    істер министрлігі (шақыру),
меті мен Испания Корольдігі    жылғы   Қазақстан Республикасының Ұлттық
Үкіметінің арасындағы ұйымдас. қаңтар  қауіпсіздік комитеті (келісім
қан қылмысқа, есірткі құралда.         бойынша), Әділет министрлігі,
ры мен психотроптық заттар,            Қазақстан Республикасының Бас
олар тақылеттестер мен прекур.         Прокуратурасы (келісім бойынша),
сорлардың заңсыз айналымына,           Мемлекеттік кіріс министрлігі,
терроршылдыққа және өзге де            Сыртқы істер министрлігі
қылмыстар түрлеріне қарсы кү.
рестегі ынтымақтастық туралы
келісім
Қазақстан Республикасының      2001    Қазақстан Республикасының Туризм
Үкіметі мен Испания Корольдігі жылдың  және спорт жөніндегі агенттігі
Үкіметінің арасындағы туризм   1 жарты.(шақыру), Қазақстан Республикасы.
саласындағы ынтымақтастық      жылдығы ның Сыртқы істер министрлігі
туралы келісім
Қазақстан Республикасының       2001   Қазақстан Республикасының Қаржы
Үкіметі мен Испания Корольдігі жылдың  министрлігі, Мемлекеттік кіріс
Үкіметінің арасындағы қос      ішінде  министрлігі, Сыртқы істер
салық салуды болдырмау және            министрлігі
табыс пен капиталға салық
төлеуден жалтарудың алдын алу
туралы конвенция (испан тарапы.
мен осы жобаны дайындау жөнін.
де келіссөздер жүргізу)
__________________________________________________________________________
2 Қазақстан Республикасының Үкі. 2001    Қазақстан Республикасының Көлік
меті мен Испания Корольдігі    жылдың  және коммуникациялар министрлігі
Үкіметінің арасындағы жолаушы. 1 жарты (шақыру), Сыртқы істер министр.
лар мен жүктерді халықаралық   жылдығы лігі
автокөлік тасымалдау туралы
келісімнің заңды күшіне енуі
жөніндегі мемлекетішілік рәсім.
дерді орындау
__________________________________________________________________________
3 Қазақстан Республикасының        -//-  Қазақстан Республикасының  Көлік
Үкіметі мен Испания Корольдігі         және коммуникациялар министрлігі
Үкіметінің арасындағы халықара.        (шақыру), Сыртқы істер министрлі.
лық әуе қатынастары туралы             гі
келісімге қол қою мүмкіндігін
зерделеу (осы Келісім бойынша
жұмысты жалғастыру)
__________________________________________________________________________
4 Испания Корольдігі Үкіметі     2001    Қазақстан Республикасының
Төрағасының Қазақстан          жылғы   Сыртқы істер министрлігі
Республикасына жұмыс бабын.    қаңтар
дағы сапарын дайындау және
өткізу
___________________________________________________________________________
5 Испания Корольдігі Сыртқы      2001    Қазақстан Республикасының
істер министрінің Қазақстан    жылғы   Сыртқы істер министрлігі
Республикасына жұмыс бабында.  мамыр
ғы сапарын дайындау мен өткі.
зу және кезекті саяси
консультациялар өткізу
___________________________________________________________________________
6 Испания Корольдігінің іскер    2001    Қазақстан Республикасының
топтары делегациясының         жылғы   Экономика және сауда министрлі.
Қазақстан Республикасына       мамыр   гі (шақыру), Қазақстан Республи.
сапарын дайындау және нақты            касының Табиғи монополияларды
бірлескен Жобаларды талқылау           реттеу, бәсекелестікті қорғау
үшін екі жақты Конференция             және шағын бизнесті қолдау
өткізу                                 жөніндегі агенттігі, Сыртқы
істер министрлігі, Қазақстан
Республикасының Сауда-өнеркәсіп.
тік палатасы (келісім бойынша),
Қаржы министрлігі, Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлігі, Көлік және
коммуникациялар министрлігі,
Қазақстан Республикасының Туризм
және спорт жөніндегі агенттігі
___________________________________________________________________________
7 Қазақстан-испан сауда-эко.  2001       Қазақстан Республикасының Табиғи
номикалық ынтымақтастығы    жылдың     ресурстар және қоршаған ортаны
жөніндегі үкіметаралық      1 жарты    қорғау министрлігі (шақыру),
комиссияның екінші мәжі.    жылдығы    Сыртқы істер министрлігі, Қаржы
лісі барысында қол жеткі.              министрлігі, Экономика және сауда
зілген уағдаластықтарды                министрлігі, Көлік және коммуни.
орындау жөнінде шаралар                кациялар министрлігі, Энергетика
қабылдау                               және минералдық ресурстар
министрлігі, Ауыл шаруашылығы
министрлігі, Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Білім және ғылым
министрлігі, Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық келісім министрлі.
гі, Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау ісі жөніндегі
агенттігі, Астана қаласының
әкімі, Қазақстан Республикасының
Сауда-өнеркәсіптік палатасы
(келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
8 Қазақстан Республикасының    -//-       Қазақстан Республикасының Сыртқы
Президенті жанындағы Шетел.             істер министрлігі
дік инвесторлар кеңесіне
испан компанияларының бірін
енгізу мүмкіндігін зерделеу
___________________________________________________________________________
9 Қазақстанда шағын және орта
кәсіпкерлік саласындағы ынты.
мақтастықты одан әрі дамыту:

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Испания 30-31 октября 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2000 года N 1890
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Испания 30-31 октября 2000 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-испанского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Испания 30-31 октября 2000 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2000 года N 1890
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева в Королевство Испания 30-31 октября 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !   Мероприятие               !Срок       ! Ответственные за исполнение
п/п!                             !исполнения !
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                !     3     !           4
---------------------------------------------------------------------------
1  Подготовка к подписанию
проектов следующих
документов:
Соглашения между                январь     Министерство внутренних дел
Правительством Республики       2001 года  (созыв), Комитет националь-
Казахстан и Правительством                 ной безопасности Республики
Королевства Испания о                      Казахстан (по согласованию),
сотрудничестве в борьбе с                  Министерство юстиции,
организованной преступностью,              Генеральная Прокуратура
незаконным оборотом                        Республики Казахстан (по
наркотических средств и                    согласованию), Министерство
психотропных веществ, их                   государственных доходов,
аналогов и прекурсоров,                    Министерство иностранных дел
терроризмом и иными видами                 Республики Казахстан
преступлений
Соглашения между Правитель-        I       Агентство Республики
ством Республики Казахстан и    полугодие  Казахстан по туризму и
Правительством Королевства      2001 года  спорту (созыв),
Испания о сотрудничестве в                 Министерство иностранных
области туризма                            дел Республики Казахстан
Конвенции между Правительством  в течение  Министерство финансов,
Республики Казахстан и          2001 года  Министерство государственных
Правительством Королевства                 доходов, Министерство
Испания об избежании двойного              иностранных дел Республики
налогообложения и предотвращения           Казахстан
уклонения от уплаты налогов на
доход и капитал (проведение
переговоров с испанской
стороной по подготовке данного
проекта)
2  Выполнение внутригосударствен-     I        Министерство транспорта и
ных процедур по вступлению в     полугодие  коммуникаций (созыв),
законную силу Соглашения между   2001 года  Министерство иностранных
Правительством Республики                   дел Республики Казахстан
Казахстан и Правительством
Королевства Испания о между-
народных автомобильных
перевозках пассажиров и грузов
3  Изучение возможности подписания     -//-   Министерство транспорта и
Соглашения между Правительством            коммуникаций (созыв),
Республики Казахстан и                     Министерство иностранных
Правительством Королевства                 дел Республики Казахстан
Испания о международном
воздушном сообщении (продолжение
работы по данному Соглашению)
4  Подготовка и проведение          январь    Министерство иностранных
рабочего визита в Республику    2001 года  дел Республики Казахстан
Казахстан Председателя
Правительства Королевства
Испания
5  Подготовка и проведение           май      Министерство иностранных
рабочего визита в Республику    2001 года  дел Республики Казахстан
Казахстан Министра иностранных
дел Королевства Испания и
проведение очередных
политических консультаций
6  Подготовка визита в Республику    май      Министерство экономики и
Казахстан делегации деловых     2001 года  торговли (созыв), Агентство
кругов Королевства Испания                 Республики Казахстан по
и проведение двусторонней                  регулированию естественных
Конференции для обсуждения                 монополий, защите
конкретных совместных проектов             конкуренции и поддержке
малого бизнеса,
Министерство иностранных
дел, Торгово-промышленная
палата Республики Казахстан
(по согласованию),
Министерство финансов,
Министерство энергетики
и минеральных ресурсов,
Министерство транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту
7  Принятие мер по выполнению       I         Министерство природных
договоренностей, достигнутых   полугодие   ресурсов и охраны
в ходе второго заседания       2001 года   окружающей среды (созыв),
межправительственной                       Министерство иностранных
казахстанско-испанской комиссии            дел, Министерство финансов,
по торгово-экономическому                  Министерство экономики и
сотрудничеству                             торговли, Министерство
транспорта и коммуникаций,
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов,
Министерство сельского
хозяйства, Министерство
государственных доходов,
Министерство образования и
науки, Министерство
культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по делам
здравоохранения, аким
города Астаны, Торгово-
промышленная палата
Республики Казахстан
(по согласованию)
8  Изучение возможности включения   -//-      Министерство иностранных
одной из испанских компаний в              дел Республики Казахстан
Совет иностранных инвесторов
при Президенте Республики
Казахстан
9  Дальнейшее развитие
сотрудничества в сфере малого
и среднего предпринимательства
в Казахстане:

1) қазақстандық әріптестер  тұрақты    Қазақстан Республикасының
іздестіру;                  негізде    Табиғи монополияларды реттеу,
Қазақстан рыногын игеруді              бәсекелестікті қорғау және
жоспарлаған испандық кәсіп.            шағын бизнесті қолдау жөніндегі
керлерге жәрдем көрсету;               агенттігі (шақыру), Қазақстан
келіссөздер мен кездесулер             Республикасының Сыртқы істер
өткізу;                                министрлігі, Экономика және
өзара сарапшылар алмасу;               сауда министрлігі, Мемлекеттік
өзара ақпараттар беру (оның            кіріс министрлігі, Қаржы
ішінде инвестициялық және              министрлігі, "Қазақмыс" ашық
салықтық ахуал және бері.              акционерлік қоғамы (келісім
летін жеңілдіктер мен                  бойынша), "ҰАҚ Қазхром" ашық
артықшылықтар туралы);                 акционерлік қоғамы (келісім
бойынша)
2) Қазақстанда жарылғыш     2001       Қазақстан Республикасының
заттар мен азаматтық мақ.   жылдың     Төтенше жағдайлар жөніндегі
саттағы құралдар өндірісін  1 жарты    агенттігі (шақыру), Экономика
жолға қою мүмкіндігін зер.  жылдығы    және сауда министрлігі, Қорғаныс
делеу және нәтижелері                  министрлігі, Сыртқы істер
туралы Қазақстан Республи-             министрлігі
касының Үкіметін хабардар
ету
___________________________________________________________________________
10 Көлік және коммуникациялар
саласындағы ынтымақтастық.
ты одан әрі дамыту:
1) 1999-2001 жылдарға ар.  2001       Қазақстан Республикасының Эконо.
налған мемлекеттік инвес.  жылғы      мика және сауда министрлігі
тициялар бағдарламасына    қаңтар
Алматы-Астана темір жол
желісі учаскесінде жолау.
шылар поездарының жүру
уақытын 12-14 сағатқа
дейін қысқарту жобасын
(испандық "ТАЛЬГО" фирма.
сының жолаушылар вагондарын
сатып алу) енгізу жөніндегі
барлық қажетті рәсімдерді
аяқтау;
2) Алматы-Астана темір жол  2001     "Қазақстан темір жолы" республи.
желісі учаскесінде жолаушы. жылғы    калық мемлекеттік кәсіпорны
лар поезының жүру уақытын   қаңтар   (келісім бойынша), Қазақстан
12-14 сағатқа дейін қысқар.          Республикасының Көлік және комму.
ту жобасы (испандық "ТАЛЬ.           никациялар министрлігі, Эконо.
ГО" фирмасының жолаушылар            мика және сауда министрлігі,
вагондарын сатып алу бойын.          Қаржы министрлігі, Сыртқы істер
ша несиелік келісімге қол            министрлігі
қою)
___________________________________________________________________________
11  Туризм және қонақ үй
бизнесі саласындағы ынтымақ.
тастықты дамыту:
1) Дүниежүзілік Туристік   2001     Қазақстан Республикасының Туризм
Ұйыммен ынтымақтастық      жылдың   және спорт жөніндегі агенттігі,
жөніндегі іс-шаралар жос.  1 тоқса. Қазақстан Республикасының Сыртқы
парын әзірлеу;             ны       істер министрлігі, Қазақстан Рес.
туристер ағынын ұлғайту             публикасының Ұлттық қауіпсіздік
мақсатында шекаралық                комитеті (келісім бойынша), Ішкі
рәсімдер мен визалық                істер министрлігі
тәртібін оңайлату мүмкін.
дігін зерделеу;

1) поиск казахстанских             на      Агентство Республики
партнеров;                      постоянной Казахстан по регулированию
оказание содействия испанским    основе    естественных монополий,
предпринимателям, планирующим              защите конкуренции и
освоить казахстанский рынок;               поддержке малого бизнеса
проведение переговоров, встреч;            (созыв), Министерство
взаимные обмены экспертами;                иностранных дел,
взаимное предоставление                    Министерство государственных
информации (в том числе об                 доходов, Министерство
инвестиционном и налоговом                 финансов Республики
климате и льготах и                        Казахстан, Министерство
преференциях);                             экономики и торговли,
открытое акционерное
общество "Казахмыс" (по
согласованию), открытое
акционерное общество
"ТНК Казхром" (по
согласованию)
2) изучение возможности            I       Агентство Республики
налаживания в Казахстане        полугодие  Казахстан по чрезвычайным
производства взрывчатых         2001 года  ситуациям (созыв),
веществ и средств гражданского             Министерство экономики и
назначения и информирование о              торговли, Министерство
результатах Правительства                  обороны, Министерство
Республики Казахстан                       иностранных дел Республики
Казахстан
10  Дальнейшее развитие
сотрудничества в области
транспорта и коммуникаций:
1) завершение всех необходимых    январь   Министерство экономики и
процедур по включению проекта      2001    торговли Республики
сокращения времени следования      года    Казахстан
пассажирских поездов на участке
железнодорожной линии Алматы-
Астана до 12-14 часов
(приобретение испанских
пассажирских вагонов фирмы
"ТАЛЬГО") в Программу
государственных инвестиций на
1999-2001 годы;
2) подписание кредитного         январь    Республиканское
Соглашения по проекту             2001     государственное предприятие
сокращения времени следования     года     "Казакстан темiр жолы" (по
пассажирских поездов на участке            согласованию), Министерство
железнодорожной линии Алматы-              транспорта и коммуникаций,
Астана до 12-14 часов                      Министерство экономики и
(приобретение испанских                    торговли, Министерство
пассажирских вагонов фирмы                 финансов, Министерство
"ТАЛЬГО")                                  иностранных дел Республики
Казахстан
11  Развитие сотрудничества в сфере
туризма и гостиничного бизнеса:
1) разработка плана мероприятий     I      Агентство Республики
по сотрудничеству со Всемирной   квартал   Казахстан по туризму и
Туристской Организацией;          2001     спорту, Министерство
изучение возможности упрощения    года     иностранных дел, Комитет
пограничных процедур и визового            национальной безопасности
режима в целях увеличения                  Республики Казахстан (по
туристского потока;                        согласованию), Министерство
внутренних дел Республики
Казахстан

2) қазақстандық әріптес.
тер іздестіру;             тұрақты  Қазақстан Республикасының Туризм
өзара сарапшылар алмасу;   негізде  және спорт жөніндегі агенттігі,
испан тарапына нақты                Қазақстан Республикасының Сыртқы
жобалар жіберу (оның                істер министрлігі, Экономика
ішінде туризм секторына             және сауда министрлігі, Қаржы
жеке кәсіпкерлікті тарту            министрлігі
жөнінде)
___________________________________________________________________________
12 Мұнай-газ, кен өндіру және
химия секторларындағы ынты.
мақтастықты дамыту:
1) осы секторларға қызмет  2001     Қазақстан Республикасының Энерге.
көрсететін машина жасауға  жылдың   тика және минералдық ресурстар
испан инвестицияларын      1 жарты  министрлігі (шақыру), Сыртқы
тарту мүмкіндігін зерде.   жылдығы  істер министрлігі, Экономика және
леу;                                сауда министрлігі, Қаржы министр.
2) "Газ натураль" испан             лігі, "Қазақойл" ҰМК (келісім
мұнай-газ компаниясымен             бойынша), "ҚазТрансОйл" ҰМТК
әріптестікті жолға қою              (келісім бойынша)
мүмкіндігін зерделеу;
испан тарапына нақты жоба.
лар жіберу
___________________________________________________________________________
13 Ауыл шаруашылығы саласында.
ғы ынтымақтастықты одан әрі
дамыту:
Испания Корольдігінің      2001     Қазақстан Республикасының Ауыл
агроөнеркәсіптік секторы.  жылдың   шаруашылығы министрлігі (шақыру),
мен ынтымақтастық жөнін.   1 тоқса. Экономика және сауда министрлі.
дегі іс-шаралар жоспарын   ны       гі, Қаржы министрлігі, Мемлекет.
әзірлеу;                            тік кіріс министрлігі, Қазақстан
испан тарапына ынтымақ.             Республикасының Табиғи монополия.
тастықтың нақты жобала.             ларды реттеу, бәсекелестікті
рын жіберу                          қорғау және шағын бизнесті қол.
дау жөніндегі агенттігі, Сыртқы
істер министрлігі
___________________________________________________________________________
14 Астана қаласының коммунал.
дық шаруашылығын жаңғырту
саласында ынтымақтастықты
одан әрі дамыту:
1) 1999-2001 жылдарға     2001      Қазақстан Республикасының Эконо.
арналған мемлекеттік ин.  жылғы     мика және сауда министрлігі
вестициялар бағдарлама.   қаңтар
сына "Астана қаласының
тұрмыстық қалдықтарды
қайта өңдеуді жаңғырту
және экологиялық жағдай.
ын жақсарту" жобасын
енгізу жөніндегі барлық
қажетті рәсімдерді
аяқтау;
2) "Астана қаласының       -//-     Астана қаласының әкімі,
тұрмыстық қалдықтарды               Қазақстан Республикасының Энер.
қайта өңдеуді жаңғырту              гетика және минералдық ресурстар
және экологиялық жағдай.            министрлігі, Экономика және
ын жақсарту" жобасы                 сауда министрлігі, Қаржы министр.
жөніндегі несиелік келі.            лігі, "Бас қаланы дамыту корпо.
сімге қол қою;                      рациясы" жабық акционерлік
испан тарапына Астана               қоғамы (келісім бойынша)
қаласында құрылыс салу
жөніндегі ынтымақтастық.
тың нақты жобаларын
жіберу
___________________________________________________________________________
15 Білім және мәдениет сала.
сындағы ынтымақтастықты
одан әрі дамыту:

2) поиск казахстанских            на       Агентство Республики
партнеров;                      постоянной Казахстан по туризму и
взаимные обмены экспертами;      основе    спорту, Министерство
направление испанской стороне              иностранных дел,
конкретных проектов (в том числе           Министерство экономики и
по привлечению частного                    торговли, Министерство
предпринимательства в сектор               финансов Республики
туризма)                                   Казахстан
12  Развитие сотрудничества в
нефтегазовом, горнодобывающем
и химическом секторах:
1) изучение возможности            I       Министерство энергетики
привлечения испанских           полугодие  и минеральных ресурсов
инвестиций в машиностроение,     2001      (созыв), Министерство
обслуживающее данные сектора;    года      иностранных дел,
2) изучение возможности                    Министерство экономики и
налаживания партнерства с                  торговли, Министерство
испанской нефтегазовой                     финансов Республики
компанией "Гас натураль";                  Казахстан, ННК "Казахойл"
направление испанской стороне              (по согласованию), НКТН
конкретных проектов                        "КазТрансОйл" (по
согласованию)
13  Дальнейшее развитие
сотрудничества в области
сельского хозяйства:
разработка плана мероприятий      I        Министерство сельского
по сотрудничеству с агро-       квартал    хозяйства (созыв),
промышленным сектором            2001      Министерство экономики
Королевства Испания;             года      и торговли, Министерство
направление испанской стороне              финансов, Министерство
конкретных проектов                        государственных доходов,
сотрудничества                             Агентство Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
14  Дальнейшее развитие
сотрудничества в сфере
модернизации коммунального
хозяйства города Астаны:
1) завершение всех              январь     Министерство экономики и
необходимых процедур по          2001      торговли Республики
включению проекта                года      Казахстан
"Модернизация переработки
бытовых отходов и улучшения
экологических условий города
Астаны" в Программу
государственных инвестиций
на 1999-2001 годы;
2) подписание кредитного        -//-       Аким города Астаны,
Соглашения по проекту                      Министерство энергетики и
"Модернизация переработки                  минеральных ресурсов,
бытовых отходов и улучшения                Министерство экономики и
экологических условий города               торговли, Министерство
Астаны";                                   финансов Республики
направление испанской стороне              Казахстан, закрытое
конкретных проектов                        акционерное общество
сотрудничества по застройке                "Корпорация развития
города Астаны                              столицы" (по согласованию)
15  Дальнейшее развитие
сотрудничества и области
образования и культуры:

1) Қазақстан Республика.  Бағдарла. Қазақстан Республикасының Білім
сы мен Испания Корольді.  маның     және ғылым министрлігі, Мәде.
гі арасындағы білім және  қолданы.  ниет, ақпарат және қоғамдық
мәдениет саласындағы      лу мерзі. келісім министрлігі, Қаржы
ынтымақтастықтың 2000-    мі аяқ.   министрлігі, Сыртқы істер
2003 жылдарға арналған    талғанға  министрлігі
Бағдарламасын іске        дейін
асыру;
2) Қазақстан Республика.  2002      Қазақстан Республикасының Мәде.
сында Испания Корольдігі  жылдың    ниет, ақпарат және қоғамдық келі.
мәдениетінің онкүндігін   ішінде    сім министрлігі (шақыру), Қаржы
және Испания Корольдігін.           министрлігі, Сыртқы істер
де Қазақстан Республика.            министрлігі
сының онкүндігін ұйымдас.
тыру
___________________________________________________________________________
16 Қазақстан Республикасының   жұмыстың  Қазақстан Республикасының Мемле.
мемлекеттік қызметшілері    нәтижеле. кеттік қызмет істері жөніндегі
мен мемлекеттік органда.    рі туралы агенттігі (келісім бойынша),
рының басшы қызметкерлерін  Қазақстан Қазақстан Республикасы
дайындау және олардың       Республи. Президентінің жанындағы Мемлекет.
біліктілігін арттыру сала.  касының   тік қызмет академиясы (келісім
сындағы ынтымақтастықты     Үкіметін  бойынша), Қазақстан Республикасы.
дамыту;                     (жыл      ның Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасы.   сайын)
ның мемлекеттік қызмет.   тұрақты
шілерін оқыту үшін        хабардар
Испания Корольдігінің     ете
жеке оқу орындары мен     отырып,
білім беру орталықтарын   тұрақты
пайдалану мүмкіндігін     негізде
зерделеу;
біліктілікті арттыру
курстарын, семинарлар
жүргізуге және мамандар
алмасуға жәрдем көрсету;
Испания Корольдігінің
оқу орындары мен білім
беру орталықтарында
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік қызметшілері
мен мемлекеттік органда.
рының басшы қызметкер.
лерін дайындау және
олардың біліктілігін артты.
ру бағдарламаларын әзір.
леу
___________________________________________________________________________
17 Халықаралық ұйымдар мен    тұрақты    Қазақстан Республикасының Сыртқы
институттар шеңберіндегі   негізде    істер министрлігі
ынтымақтастықтың басым
бағыттарын айқындау
(Біріккен Ұлттар Ұйымы,
Еуропадағы қауіпсіздік
пен ынтымақтастық жөніндегі
ұйым, Еуропалық Одақ, Сол.
түстік Атлантикалық Альянс)
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

1) реализация Программы            до      Министерство образования и
сотрудничества между            истечения  науки, Министерство
Республикой Казахстан и           срока    культуры, информации и
Королевством Испания в области  действия   общественного согласия,
образования и культуры на       Программы  Министерство финансов,
2000-2003 годы;                            Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
2) организация декады культуры  в течение  Министерство культуры,
Королевства Испания в Республике   2002    информации и общественного
Казахстан и декады культуры        года    согласия (созыв),
Республики Казахстан в                     Министерство финансов,
Королевстве Испания                        Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
16  Развитие сотрудничества           на       Агентство Республики
в сфере подготовки и повышения  постоянной Казахстан по делам
квалификации государственных    основе, с  государственной службы (по
служащих и руководящего         регулярным согласованию), Академия
персонала государственных       (ежегодно) государственной службы при
органов Республики Казахстан:   информиро- Президенте Республики
изучение возможностей           ванием     Казахстан (по согласованию),
использования частных учебных   Правитель- Министерство иностранных
заведений и образовательных     ства       дел Республики Казахстан
центров Королевства Испания     Республики
для обучения государственных    Казахстан
служащих Республики Казахстан;  о резуль-
содействие проведению курсов    татах
повышения квалификации,         работы
семинаров и обмену
специалистами;
разработка программ подготовки
и повышения квалификации
государственных служащих и
и руководящего персонала
государственных органов
Республики Казахстан в учебных
заведениях и образовательных
центрах Королевства Испания
17  Определение приоритетных           на       Министерство иностранных
направлений сотрудничества в    постоянной  дел Республики Казахстан
рамках международных              основе
организаций и институтов
(Организация Объединенных Наций,
Организация по безопасности
и сотрудничеству в Европе,
Европейский Союз, Северо-
Атлантический Альянс)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)