Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 18 қаңтар N 67
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 20 шілдедегі Конституциялық  заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Алматы қаласында Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мұражай) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
Мұражайдың жарғысын бекітсін және оның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдері Мұражайдың экспозициясын және қорларын қалыптастыруда қажетті көмек көрсетілуін қамтамасыз етсін.
4. Мұражайды қаржыландыру Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне республикалық бюджетте 41 "Тарихи-мәдени құндылықтарды республикалық деңгейде сақтау" бағдарламасы бойынша көзделетін қаражаттың есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
5. <*>
Ескерту. 1)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.24. N 1172   қаулысымен .
Ескерту. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.01. N 604   қаулысымен .
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании государственного учреждения "Музей Первого Президента Республики Казахстан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2001 года N 67
В целях реализации Конституционного закона  Республики Казахстан от 20 июля 2000 года "О Первом Президенте Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Музей Первого Президента Республики Казахстан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан (далее - Музей) в городе Алматы.
2. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
утвердить устав Музея и обеспечить его государственную регистрацию;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Акимам города Алматы и Алматинской области обеспечить оказание необходимой помощи в формировании экспозиции и фондов Музея.
4. Установить, что финансирование Музея осуществляется за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете Министерству культуры, информации и общественного согласия по программе 41 "Хранение историко-культурных ценностей на республиканском уровне".
5. (Пункт 5 утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 июня 2004 г. N 604  )
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан