"Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасы Медициналық орталығының N 1 дәрiханасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 1 наурыз N 312
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасы Медициналық орталығының N 1 дәрiханасы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының оны Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асырушы орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) етiп белгiлеу туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi саласы дәрi-дәрмектердi, дәрiлiк заттар мен емдеу құралдарын, медициналық жабдықтар мен аспаптарды дайындау және сату болып белгiленсiн.
4. Уәкiлеттi орган заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын әзiрлеп, бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Аптека N 1 Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2001 года N 312
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Аптека N 1 Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан об определении его органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности (далее - уполномоченный орган).
3. Основной сферой деятельности Предприятия определить изготовление и реализацию медикаментов, лекарственных средств и лечебных препаратов, медицинского оборудования и инструментария.
4. Уполномоченному органу в установленном законодательством порядке:
1) разработать и утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан