"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жұмыс істеу мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 12 наурыз N 344
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне Қазақстан
Республикасы Ұлттық қорының жұмыс істеу мәселелері бойынша өзгеріс пен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жұмыс істеу мәселелері
бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне толықтырулар
енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы N 2155 Z952155_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 23-құжат, N 12, 88-құжат, N 15-16, 100-құжат, N 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат, N 11-12, 262-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2000 жылғы 23 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне сақтандыру және сақтандыру қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Z000128_ Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы):
1) 8-бап мынадай мазмұндағы у-3) тармақшамен толықтырылсын:
"у-3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен Үкiметi арасында жасалатын сенiмді басқару туралы шарттың негiзiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмдi басқаруды жүзеге асырады;";
2) 15-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы у) және ф) тармақшаларымен толықтырылсын:
"у) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесiн бекiтуi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Yкiметiне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмді басқарудың нәтижелерi туралы есептi бекiтуi;
ф) өкiлеттiгiне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмдi басқару (Өкілеттi өкiл) жөнiнде шұғыл шешімдер қабылдау кiретiн лауазымды тұлғаны (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары дәрежесiнен төмен емес) айқындауы.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам функционирования Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 344
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам функционирования Национального фонда Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменения и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам функционирования Национального
фонда Республики Казахстан
Статья 1. Внести изменение и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 30 марта 1995 года N 2155 Z952155_ "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст.23, N 12, ст.88, N 15-16, ст.100, N 23, ст.141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст.184, N 11-12, ст.262; N 19, ст.370; 1997 г., N 13-14, ст.205; N 22, ст.333; 1998 г., N 11-12, ст.176; 1999 г., N 20, ст.727; 2000 г., N 3-4, ст.66; Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года Z000128_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования и страховой деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 23 декабря 2000 г.):
1) статью 8 дополнить подпунктом у-3) следующего содержания:
"у-3) осуществляет доверительное управление Национальным фондом Республики Казахстан на основании договора о доверительном управлении, заключаемого между Национальным Банком и Правительством Республики Казахстан;";
2) часть первую статьи 15 дополнить подпунктами у) и ф) следующего содержания:
"у) утверждение правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, а также утверждение отчета Правительству Республики Казахстан о результатах доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан;
ф) определение должностного лица (на уровне не ниже заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан), в полномочия которого входит оперативное принятие решений по доверительному управлению Национальным фондом Республики Казахстан (Полномочный представитель).";

3) 70-1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"70-1-бап. Қазақстан Ұлттық Банк көрсететiн қызметтердiң өтемдiлiгi
Қазақстан Ұлттық Банкi ақылы негiзде банк операцияларын және басқа да қызметтердi жүргiзуге құқылы. Ол көрсететiн қызметтер үшiн төлемнiң түрлерi мен мөлшерлерiн Қазақстан Ұлттық Банкi дербес анықтайды.
Қазақстан Ұлттық Банкi Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөнiндегi қызметтердi қоспағанда, Қазақстан Республикасының Үкiметiне және Қаржы министрлiгiне көрсетiлетiн банктiк және өзге де қызметтер үшiн ақы алмайды.".
2. "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Z990357_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы 1999 ж., N 7, 225-құжат; N 20, 731-құжат; N 21, 783-құжат; N 23, 916, 928, 930-құжаттар; Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 15 желтоқсандағы N 123 Заңы; 2001 жылғы 23 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Z010140_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 қаңтардағы Заңы):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы жиырма жетiншi және қырық алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"шикiзат секторы ұйымдары - тiзiмiн Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн, олардан бюджетке төленетiн төлемнiң бөлiгi осы Заңда айқындалатын тәртіпте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударылатын заңды тұлғалар;";
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан алынатын мақсатты трансферттер - көлемдерi тиiстi бюджеттерде бекiтiлетiн, Қазақстан Республикасының Президентi айқындайтын мақсаттарға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тиiстi бюджетке түсетiн ақша түсiмдерi;";
2) 4-баптың 4-тармағындағы "қол жеткiзiледi" деген сөздердiң алдынан ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының тұрақтандырушылық қызметтерiн iске асыру арқылы" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7-бапта:
1) тармақшада:
б) тармақшасы мынадай мазмұндағы жиырма бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"шикiзат секторының ұйымдарынан республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң бекiтiлген және іс жүзiндегi көлемiнiң арасындағы терiс айырма ретiнде айқындалатын республикалық бюджеттiң шығындарын өтеу түрiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетiн түсiмдер;";
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан алынатын мақсатты трансферттер;";
4) мынадай мазмұндағы 7-1-баппен толықтырылсын:
"7-1-бап. Республикалық бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң көлемiн анықтау тәртiбi

3) статью 70-1 изложить в следующей редакции:
"Статья 70-1. Возмездность услуг, оказываемых Национальным Банком Казахстана
Национальный Банк Казахстана вправе производить на платной основе банковские операции и другие услуги. Виды и размеры платы за предоставляемые им услуги определяются Национальным Банком Казахстана самостоятельно.
Национальный Банк Казахстана не взимает платы за банковские и иные услуги, оказываемые Правительству и Министерству финансов Республики Казахстан, за исключением услуг по управлению Национальным фондом Республики Казахстан.".
2. В Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 7, ст.225; N 20, ст.731; N 21, ст.783; N 23 ст.916, 928, 930; Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2000 г., N 123; Закон Республики Казахстан от 15 января 2001 года Z010140_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 23 декабря 2000 г.):
1) статью 1 дополнить абзацами двадцать седьмым и сорок шестым следующего содержания:
"организации сырьевого сектора - юридические лица, перечень которых устанавливается Правительством Республики Казахстан, часть платежей в бюджет от которых перечисляется в Национальный фонд Республики Казахстан в порядке, определяемом настоящим Законом;";
"целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан - поступления в соответствующий бюджет денег из Национального фонда Республики Казахстан на цели, определяемые Президентом Республики Казахстан, объемы которых утверждаются в соответствующих бюджетах.";
2) пункт 4 статьи 4 дополнить словами "а также через реализацию стабилизационной функции Национального фонда Республики Казахстан.";
3) в статье 7:
в подпункте 1):
подпункт б) дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь республиканского бюджета, определяемых как отрицательная разница между утвержденными и фактическими объемами поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора;";
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
"целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан;";
4) дополнить статьей 7-1 следующего содержания:
"Статья 7-1. Порядок определения объемов поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора

1. Республикалық бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң жылдық көлемi облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңмен бекiтiледi. Көрсетілген түсiмдердiң тоқсандық көлемдерiн облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша республикалық бюджетте белгiленген жылдық сомалар шегiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
2. Шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн, олардың бекiтілген тоқсандық
көлемдерiнен асатын түсiмдерiнiң бөлiгi осы Заңның 24-бабына сәйкес
республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына
аударылады.";
5) 9-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына
берілетiн ресми трансферттердi;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мақсатты трансферттердiң
есебiнен iске асырылатын өзге де бюджеттiк бағдарламаларды.";
6) 11-бапта:
1-тармақта:
1) тармақшада:
б) тармақшасында:
жиырма үшiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен
толықтырылсын:
"жергiлiктi бюджеттерге шикiзат секторының ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң бекiтiлген және іс жүзiндегi көлемiнiң арасындағы терiс айырма ретiнде айқындалатын жергiлiктi бюджеттердiң шығындарын өтеу түрiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетiн түсiмдер;";
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан алынған мақсатты трансферттер";
7) мынадай мазмұндағы 11-1-баппен толықтырылсын:
"11-1-бап. Жергiлiкті бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң көлемiн анықтау тәртiбi
1. Жергiлiктi бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң жылдық көлемi облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңмен бекiтiледi. Көрсетiлген түсiмдердiң тоқсандық көлемдерiн облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша республикалық бюджетте белгiленген жылдық сомалар шегiнде Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi.
2. Шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн, олардың бекiтiлген тоқсандық көлемдерiнен асатын түсiмдерiнiң бөлiгi осы Заңның 25-бабына сәйкес жергілiкті бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударылады.";
8) 12-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы жиырма бiрiншi абзацпен толықтырылсын:
"жергіліктi бюджеттерден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттердi;";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мақсатты трансферттердiң есебiнен iске асырылатын өзге де бюджеттiк бағдарламаларды";

1. Годовые объемы поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора утверждаются Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в разрезе областей, городов Астаны и Алматы. Квартальные объемы указанных поступлений в пределах установленных в республиканском бюджете годовых сумм в разрезе областей, городов Астаны и Алматы утверждаются Правительством Республики Казахстан.
2. Часть поступлений от организаций сырьевого сектора, превышающая их утвержденные квартальные объемы, перечисляется в Национальный фонд Республики Казахстан из республиканского бюджета в соответствии со статьей 24 настоящего Закона.";
5) пункт 1 статьи 9 дополнить абзацами следующего содержания:
"официальных трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета в Национальный фонд Республики Казахстан;
иных бюджетных программ, реализуемых за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.";
6) в статье 11:
в пункте 1:
в подпункте 1):
подпункт б) дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь местных бюджетов, определяемых как отрицательная разница между утвержденными и фактическими объемами поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора;";
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
"целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан;";
7) дополнить статьей 11-1 следующего содержания:
"Статья 11-1. Порядок определения объемов поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора
1. Годовые объемы поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора утверждаются Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в разрезе областей, городов Астаны и Алматы. Квартальные объемы указанных поступлений в пределах установленных Законом о республиканском бюджете годовых сумм в разрезе областей, городов Астаны и Алматы утверждаются Правительством Республики Казахстан.
2. Часть поступлений от организаций сырьевого сектора, превышающая их утвержденные квартальные объемы, перечисляется в Национальный фонд Республики Казахстан из местных бюджетов в соответствии со статьей 25 настоящего Закона.";
8) пункт 1 статьи 12:
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"официальных трансфертов, передаваемых из местных бюджетов в Национальный фонд Республики Казахстан;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"иных бюджетных программ, реализуемых за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.";

9) 15-бап мынадай мазмұндағы үшiншi және оныншы абзацтармен толықтырылсын:
"облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша республикалық және жергiлікті бюджеттерге шикiзат секторының ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң көлемдерiн;";
тоғызыншы абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша республикалық және жергіліктi бюджеттерден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттердiң сомаларын;";
10) 18-бапта:
4-тармақ мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"тиiстi әкiмшілік-аумақтық бiрлiк үшiн тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңда белгiленген сомада Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жергiлiктi бюджеттен берiлетiн ресми трансферттердiң сомалары;";
7-1-тармақ мынадай мазмұндағы бөлiкпен толықтырылсын:
"Шикiзат секторының ұйымдарынан жергіліктi бюджеттерге түсетiн түсiмдердiң көлемiн тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк үшiн тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңда белгiленген көлемде жергiлiктi өкiлдi органдар бекiтедi.";
11) 24-баптың 1-1-тармағы мынадай мазмұндағы бөлiкпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн, олардың бекiтiлген тоқсандық көлемiнен асатын түсімдерiнiң бөлiгiн Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударуды Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындаған тәртiпте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Қазынашылық аумақтық органы жүргізедi. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударылған сомалар осы Заңның 29-бабына сәйкес республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есепте көрсетiледi.";
12) 25-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Жергіліктi бюджетке шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн, олардың бекiтiлген тоқсандық көлемiнен асатын түсiмдерiнiң бөлiгiн Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударуды Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған тәртiпте тиiстi жергіліктi бюджеттерден Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Қазынашылық аумақтық органы жүргiзедi. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударылған сомалар осы Заңның 29-бабына сәйкес тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есепте көрсетiледi.";
13) 29-бапта:
1-тармақтың бiрiншi бөлiгi "республикалық бюджетке шикiзат секторының ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң бөлiгiн Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аудару көлемдерi туралы ақпаратты енгiзе отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
бiрiншi бөлiк "жергiлiкті бюджетке шикiзат секторының ұйымдарынан түсетiн түсiмдердiң бөлiгiн Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аудару көлемдерi туралы ақпаратты енгiзе отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бөлiкпен толықтырылсын:
"Жергілiктi бюджеттердiң (облыстар, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерiнiң, облыстық бюджеттердiң, қалалар, аудандар бюджеттерiнiң)
атқарылуы туралы айлық және жылдық есептер тиісті жергілікті бюджеттерге
шикізат секторының ұйымдарынан түсетін түсімдердің бөлігін Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорына аудару көлемдері туралы ақпаратты қамтиды.".

9) статью 15 дополнить абзацами третьим и десятым следующего содержания:
"объемы поступлений от организаций сырьевого сектора в республиканский и местные бюджеты в разрезе областей, городов Астаны и Алматы;";
"суммы официальных трансфертов, передаваемых из республиканского и местных бюджетов в разрезе областей, городов Астаны и Алматы в Национальный фонд Республики Казахстан;";
10) в статье 18:
пункт 4 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"сумму официальных трансфертов, передаваемых из местного бюджета в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме, установленной Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год для соответствующей административно-территориальной единицы;";
пункт 7-1 дополнить частью следующего содержания:
"Объемы поступлений от организаций сырьевого сектора в местные бюджеты утверждаются местными представительными органами в объеме, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год для соответствующей административно-территориальной единицы.";
11) пункт 1-1 статьи 24 дополнить частью следующего содержания:
"Перечисление в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора, превышающей их утвержденные квартальные объемы, производится территориальными органами казначейства Министерства финансов Республики Казахстан из республиканского бюджета в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. Суммы, перечисленные в Национальный фонд Республики Казахстан, отражаются в отчете об исполнении республиканского бюджета в соответствии со статьей 29 настоящего Закона.";
12) пункт 2 статьи 25 дополнить частью второй следующего содержания:
"перечисление в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора, превышающей их утвержденные квартальные объемы, производится территориальными органами казначейства Министерства финансов Республики Казахстан из соответствующих местных бюджетов в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. Суммы, перечисленные в Национальный фонд Республики Казахстан, отражаются в отчете об исполнении соответствующего местного бюджета в соответствии со статьей 29 настоящего Закона.";
13) в статье 29:
часть первую пункта 1 дополнить словами "с включением информации об объемах перечислений в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений от организаций сырьевого сектора в республиканский бюджет.";
в пункте 2:
часть первую дополнить словами "с включением информации об объемах перечислений в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений от организаций сырьевого сектора в местные бюджеты.";
дополнить частью следующего содержания:
"Месячные и годовые отчеты об исполнении местных бюджетов (бюджетов
областей, городов Астаны и Алматы, областных бюджетов, бюджетов городов,
районов) включают информацию об объемах перечислений в Национальный фонд
Республики Казахстан части поступлений от организаций сырьевого сектора в
соответствующие местные бюджеты.".

2-бап. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

Статья 2. Настоящий Закон водится в действие с 1 января 2001 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Цай Л.Г.,
Мартина Н.А.)