Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Бастауыш мектеп" басылымы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 6 сәуір N 459
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Бастауыш мектеп" Басылымы" мемлекеттiк мекемесi "Бастауыш мектеп" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Қоғам) қайта құру жолымен оның жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз проценттiк қатысуымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) жарғыны бекiту кезiнде Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi редакциялық, баспагерлiк, жарнамалық және ақпараттық қызметтер көрсету болып белгiленсiн;
2) Әдiлет органдарында Қоғамды мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету мен пайдалану құқығы берілсiн;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi
және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405
P990405_
қаулысына
(Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
"Алматы қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-41-жолмен
толықтырылсын:
"123-41      "Бастауыш мектеп" ЖАҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк
пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi
құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы
27 мамырдағы N 659
P990659_
қаулысына:
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi" бөлiмi
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 22-5-жолмен толықтырылсын:
"222-5.         "Бастауыш мектеп" ЖАҚ"
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О реорганизации государственного учреждения "Издание "Бастауыш мектеп" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 459
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Издание "Бастауыш мектеп" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в закрытое акционерное общество "Бастауыш мектеп" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава определить основным предметом деятельности Общества выполнение редакционных, издательских, рекламных и информационных услуг;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) передать Министерству образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст.124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г.Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-41, следующего содержания:
"123-41 ЗАО "Бастауыш мектеп";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству образования и науки Республики
Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-5, следующего
содержания:
"222-5.    ЗАО "Бастауыш мектеп".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Цай Л.Г.,
Мартина Н.А.)