Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Қазақ энциклопедиясы" Бас редакциясы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 7 сәуір N 469
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қазақ энциклопедиясы" Бас редакциясы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны оны қайта құру жолымен, жарғылық капиталда мемлекеттiң жүз пайыздық қатысуымен "Қазақ энциклопедиясы" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Қоғам) қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) жарғыны бекiту кезiнде Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi болып баспа өнiмдерiн шығару белгiленсiн;
2) Әдiлет органдарында Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) Қоғамның акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң, оның 33 пайызынан аспайтын мөлшердегi бөлiгiн сатуды жүзеге асырсын.
3. Қоғамға, акциялардың бiрiншi эмиссиясын толық орналастырғаннан кейiн жарғылық капиталдың жалпы мөлшерiнiң 25 пайызынан аспайтын сомаға акциялардың кейiнгi эмиссиясын шығару жолымен, оның жарғылық капиталын ұлғайтуға шаралар қабылдауға рұқсат берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi екi апталық мерзiмде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне:
1) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiне арналған құжаттарға қол қоюға және ұсынуға өкiлеттi тұлғаның кандидатурасы;
2) Қоғамның директорлар кеңесi мен ревизиялық комиссиясының құрамы;
3) Қоғам акцияларының қосымша эмиссияларын орналастыруды жүзеге асыратын тұлғалар арасындағы топ жөнiндегi ұсыныстарын берсiн.
5. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншіктің түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген, акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердің тiзбесiндегi:
"Алматы қаласы" бөлiмiнде:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-33-жолмен толықтырылсын:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Главная редакция "Казак энциклопедиясы" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2001 года N 469
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Главная редакция "Казак энциклопедиясы" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Казак энциклопедиясы" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава определить основным предметом деятельности Общества выпуск печатной продукции;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) осуществить продажу части государственного пакета акций Общества в размере не более 33 процентов от его уставного капитала.
3. Разрешить Обществу после полного размещения первой эмиссии акций принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска последующей эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера уставного капитала.
4. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в двухнедельный срок представить в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан предложения по:
1) кандидатуре лица, уполномоченного подписывать и представлять документы Общества для государственной регистрации;
2) составу совета директоров и ревизионной комиссии Общества;
3) кругу лиц, среди которых будет осуществлено размещение дополнительной эмиссии акций Общества.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Алматы":
дополнить строкой, порядковый номер 123-33, следующего содержания:

"123-33. "Қазақ энциклопедиясы" ЖАҚ.
3) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік үлестерінің тiзбесiндегi:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі" бөлімінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 224-6-жолмен толықтырылсын:
"224-6. "Қазақ энциклопедиясы" ЖАҚ.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"123-33. ЗАО "Казак энциклопедиясы";
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры, информации и общественного согласия
Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 224-6, следующего содержания:
"224-6. ЗАО "Казак энциклопедиясы".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Цай Л.Г.,
Мартина Н.А.)