Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 сәуір N 482. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 602 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Кейбір акционерлік қоғамдар мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметін тиімді басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 P010290_ қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
6) тармақшадағы "10" деген сан "30" деген санмен ауыстырылсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) қоғамның директорлар кеңесі төрағасының (уәкілетті органның - РМК үшін) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бекіткен нысандар бойынша мынадай мерзімдерде:
- 1, 2, 3-тоқсандардың нәтижелері бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 1-күнінен кешіктірмей;
- 4-тоқсанның және жылдың нәтижелері бойынша есепті кезеңнен кейінгі төртінші айдың 1-күнінен кешіктірмей ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметі туралы тоқсандық және жылдық ақпаратты ұсынуын қамтамасыз ететін көрсетілген ұйымдардың жарғыларына өзгерістер мен/немесе толықтырулардың 2001 жылғы 31 наурызға дейін енгізілуін қамтамасыз етсін.";
2) 2-тармақтағы "есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-күнінен
кешіктірмей" деген сөздер мынадай мерзімдерде:
- 1, 2, 3-тоқсандардың нәтижелері бойынша есепті кезеңнен кейінгі
екінші айдың 10-күнінен кешіктірмей;
- 4-тоқсанның және жылдың нәтижелері бойынша есепті кезеңнен кейінгі
төртінші айдың 15-күнінен кешіктірмей" деген сөздермен ауыстырылсын.
3) көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
тақырыбындағы "Акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі" деген
сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 13-жол алынып тасталсын;
4) көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
9-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. "Қазақстан Эксимбанкі" ЖАҚ:
Досаев Ерболат Асқарбекұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрі, төраға;
Андрющенко Александр Иванович - Қазақстан Республикасының Экономика
және сауда вице-министрі;
Бейсембетов Ескендір Қалыбекұлы - Қазақстан Республикасының
Президенті Әкімшілігінің Әлеуметтік-экономикалық талдау бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша);
Аманбаев Мұрат Ермұқанұлы - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары;
Ізтілеуов Бейсенбай Ізтілеуұлы - "Қазақстан Эксимбанкі" ЖАҚ
басқармасының төрағасы".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 482. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 602.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 P010290_ "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 6) цифру "10" заменить цифрой "30";
в подпункте 9) слова ", не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом." заменить словами: "по формам, утвержденным Министерством финансов Республики Казахстан, в срок:
по итогам 1, 2, 3 кварталов не позднее 1 числа второго месяца,
следующего за отчетным периодом;
по итогам 4 квартала и годовую не позднее 1 числа четвертого месяца,
следующего за отчетным периодом";
2) в пункте 2 слова ", не позднее 20 числа второго месяца, следующего
за отчетным периодом" заменить словами "в срок:
по итогам 1, 2, 3 кварталов не позднее 10 числа второго месяца,
следующего за отчетным периодом;
по итогам 4 квартала и годовую не позднее 15 числа четвертого месяца,
следующего за отчетным периодом";
3) в приложении 1 к указанному постановлению:
в заголовке слова ", контрольный пакет акций которых принадлежит
государству" исключить;
строку, порядковый номер 13, исключить;
4) в приложении 2 к указанному постановлению:
пункт 9 исключить;
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. ЗАО "Эксимбанк Казахстан":
Досаев Ерболат Аскарбекович - вице-Министр финансов Республики
Казахстан, председатель;
Андрющенко Александр Иванович - вице-Министр экономики и торговли
Республики Казахстан;
Бейсембетов Искандер Калыбекович - заведующий отделом
социально-экономического анализа Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию);
Аманбаев Мурат Ермуханович - заместитель Руководителя Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан;
Изтлеуов Бейсенбай Изтлеуович - председатель Правления ЗАО "Эксимбанк
Казахстан".

2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір
шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 9 сәуірдегі
N 482 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлік қоғамының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 мамырдағы N 586 P990586_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 19, 206-құжат).
2. "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамының Директорлар кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 ақпандағы N 155 P000155_ қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы N 1940 P991940_ және 2000 жылғы 3 ақпандағы N 155 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 4 мамырдағы N 659 P000659_ қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 ақпандағы N 155
қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000
жылғы 29 қыркүйектегі N 1476
P001476_
қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 26 наурыздағы N 308
P990308_
қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 138
P010138_
қаулысы (Қазақстан
Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 3, 40-құжат).
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства
Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 апреля 2001 года N 482
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 586 P990586_ "Некоторые вопросы закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 19, ст. 206).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 155 P000155_ "О Совете директоров открытого акционерного общества "Казпочта".
3. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2000 года N 659 P000659_ "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года N 1940 и от 3 февраля 2000 года N 155".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября
2000 года N 1476
P001476_
"О внесении изменений в постановление
Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 155".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001
года N 138
P010138_
"О внесении изменений в постановление Правительства
Республики Казахстан от 26 марта 1999 года N 308" (САПП Республики
Казахстан, 2001 г., N 3, ст.40).
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)