Қоғамдық тәртіпті нығайту және ішкі істер органдарының полициясы учаскелік инспекторларының рөлін арттыру жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 23 мамыр N 701
Полиция учаскелiк инспекторларының қалалардағы және басқа да елдi мекендердегi құқық бұзушылықтарға ескертуi мен олардың алдын алудағы, қылмысқа қарсы күрестегi рөлiн арттыру, олардың материалдық-техникалық базасын жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiне заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) iшкi iстер органдарының полициясы учаскелiк инспекторларының көмекшiлерiн ұстау шығыстарын және олардың материалдық-техникалық жарақтандырылуын жергiлiктi бюджеттер қаражаты мен Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қаржыландыруды көздеу;
2) әрбiр әкiмшiлiк учаскеде полицияның учаскелiк пункттерiн құруға, оларды қызметтiк жиhазбен, байланыс құралдарымен жарақтандыруға, iшкi iстер органдарының полициясы әрбiр учаскелiк инспекторын және олардың көмекшiлерiн қызмет көрсетiлетiн учаскеде қызметтiк пәтерлермен және пәтерлiк телефондармен қамтамасыз етуге, бекiтiлген тиесiлi нормаларға сәйкес автокөлiк пен нысанды киiм-кешек сатып алуға iшкi iстер органдарына жәрдем көрсету ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен келiсiм бойынша жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын iшкi iстер органдарының полициясы учаскелiк инспекторлары көмекшiлерiнiң штаттық санын:
қалалар мен аудан орталықтарында iшкi iстер органдарының полициясы
әрбiр учаскелiк пунктiне - бiр көмекшi;
ауылдық жерлерде iшкi iстер органдарының полициясы әрбiр учаскелiк
инспекторына - бiр көмекшi есебiнен белгiлесiн;
2) Ішкі істер органдарының полициясы учаскелік инспекторлары мен
олардың көмекшілері қызметінің тәртібі туралы ережені әзірлесін және
бекітсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі
істер министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.09. N 1306
қаулысымен.
P011306_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О дополнительных мерах по укреплению общественного порядка и повышению роли участковых инспекторов полиции органов внутренних дел
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2001 года N 701
В целях повышения роли участковых инспекторов полиции в предупреждении и профилактике правонарушений, борьбе с преступностью в городах и других населенных пунктах, улучшения их материально-технической базы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке:
1) предусмотреть финансирование расходов на содержание помощников участковых инспекторов полиции органов внутренних дел и их материально-технической оснащенности за счет средств местных бюджетов и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан;
2) оказать содействие органам внутренних дел в создании на каждом административном участке участковых пунктов полиции, оснащении их служебной мебелью, средствами связи, обеспечении каждого участкового инспектора полиции органов внутренних дел и их помощников служебными квартирами на обслуживаемом участке и квартирными телефонами, приобретении автотранспорта и форменного обмундирования согласно утвержденным нормам положенности.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
1) по согласованию с акимами областей, городов Астаны и Алматы определить штатную численность помощников участковых инспекторов полиции органов внутренних дел, финансируемых из местных бюджетов, из расчета:
в городах и районных центрах на каждый участковый пункт полиции органов внутренних дел - один помощник;
в сельской местности на каждого участкового инспектора полиции органов внутренних дел - один помощник;
2) разработать и утвердить Правила о порядке деятельности участковых
инспекторов полиции органов внутренних дел и их помощников.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2003 года.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9
октября 2001 г. N 1306
P011306_
.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Горяева В.В.)