2001 жылғы сәуірде, мамырда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 мамыр N 725
Қазақстан Республикасының шетелдік несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1991 жылғы 21 желтоқсандағы N И-811, 1992 жылғы 25 наурыздағы, 1992 жылғы 12 мамырдағы, 1993 жылғы 9 наурыздағы, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N ф22-3/5, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 0000013, 1996 жылғы 20 қарашадағы N 0000019 Қазақстан Республикасы берген мемлекеттік кепілдіктерге сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде қосымшада көрсетілген заемшылар (бұдан әрі - заемшылар) үшін 2001 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлемдерді, сондай-ақ кейіннен осы төлемдер кешіктірілген жағдайда, айыппұл пайыздарын төлеуді жүргізсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Бас Прокуратурасы (келісім бойынша), Мемлекеттік кіріс министрлігі, Қаржы полициясы агенттігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) оқшауландырылған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде, заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін барлық қажетті шараларды қолдансын және қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты оқшауландырылған мемлекеттік бюджет қаражатын қайтару жөнінде қолданылған шаралар және жұмыстың нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қаржы полициясы агенттігі заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды мақсатты пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық-шаруашылық тексеру жүргізсін және оларды пайдалануды
бұзу фактілері анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының Бас
Прокуратурасымен (келісім бойынша) бірлесіп, кінәлі адамдарды Қазақстан
Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту жөнінде
шаралар қолдансын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 28 мамырдағы
N 725 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі төлемдердің
Сомасы
________________________________________________________________________
Заемшы       ! Төлем  !   Төлем   !      Төлем     !   Негізгі
ұйым        !валютасы!    күні   !      сомасы    !    борыш
________________________________________________________________________
Германия несие желісі
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ    DM     30.12.00    219 900,06       0,00
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ    DM     18.01.01    649 145,71       628 759,07
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ    DM     15.02.01    429 983,58       426 923,83
________________________________________________________________________
Франция несие желісі
________________________________________________________________________
"Батыс" ААҚ          FRF     19.04.01    7 794 307,63     5 638 543,61
________________________________________________________________________
Израиль несие желісі
________________________________________________________________________
"Конденсат" АҚ       USD     01.05.01    1 123 235,27     962 500,00
________________________________________________________________________
Жапония несие желісі
________________________________________________________________________
"Карметкомбинат"     JPY     03.05.01    309 279 492,00   285 313 185,00
МАҚ
________________________________________________________________________
Канада несие желісі
________________________________________________________________________
"Конденсат" АҚ       USD     15.05.01    1 596 666,67     1 291 666,67
________________________________________________________________________
Барлығы               DM                 1 299 029,35     1 055 682,90
________________________________________________________________________
FRF                 7 794 307,63     5 638 543,61
________________________________________________________________________
JPY                 309 279 492,00   285 313 185,00
________________________________________________________________________
USD                 2 719 901,94     2 254 166,67
________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
______________________________________
Пайыздар   !     Басқалары
______________________________________
Германия несие желісі
______________________________________
219 900,06        0,00
______________________________________
0,00              20 386,64
______________________________________
0,00              3 059,75
______________________________________
Франция несие желісі
______________________________________
2 155 764,02      0,00
______________________________________
Израиль несие желісі
______________________________________
160 577,08        158,19
______________________________________
Жапония несие желісі
______________________________________
23 966 307,00     0,00
______________________________________
Канада несие желісі
______________________________________
305 000,00        0,00
______________________________________
Барлығы
______________________________________
219 900,06        23 446,39
______________________________________
2 155 764,02      0,00
______________________________________
23 966 307,00     0,00
______________________________________
465 577,08        158,19
______________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, в апреле, мае 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2001 года N 725
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 21 декабря 1991 года N И-811, от 25 марта 1992 года, от 12 мая 1992 года, от 9 марта 1993 года, от 3 апреля 1995 года N ф 22-3/5, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 0000013, от 20 ноября 1996 года N 0000019 на основании счетов иностранных банков произвести платежи за указанных в приложении заемщиков (далее - заемщики), а также в последующем выплату штрафных процентов в случае задержки этих платежей в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе "Выполнение обязательств по государственным гарантиям";
2. Министерству финансов, Генеральной Прокуратуре (по согласованию), Министерству государственных доходов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет вплоть до процедуры банкротства заемщиков и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и результатах работы по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
3. Министерству финансов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан провести проверку финансово-хозяйственной деятельности заемщиков по целевому использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования совместно с Генеральной Прокуратурой Республики Казахстан (по согласованию) принимать меры по привлечению виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2001 года N 725
Сумма платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Организация-заемщик      !  Валюта платежа   !   Дата платежа
_______________________________!___________________!_______________________
Кредитная линия Германии
___________________________________________________________________________
ОАО "Казахтелеком"                     DM                30.12.00
ОАО "Казахтелеком"                     DM                18.01.01
ОАО "Казахтелеком"                     DM                15.02.01
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Франции
---------------------------------------------------------------------------
ОАО "Батыс"                            FRF               19.04.01
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Израиля
---------------------------------------------------------------------------
АО "Конденсант"                        USD               01.05.01
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
---------------------------------------------------------------------------
ГАО "Карметкомбинат"                   JPY               03.05.01
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Канады
---------------------------------------------------------------------------
АО "Конденсант"                        USD               15.05.01
---------------------------------------------------------------------------
Всего                                  DM
FRF
JPY
USD
---------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________________
Сумма платежа  !   Основной долг   !    Проценты     !      Прочие
_________________!___________________!_________________!___________________
219 900,06                 0,00         219 900,06                0,00
649 145,71           628 759,07               0,00           20 386,64
429 983,58           426 923,83               0,00            3 059,75
7 794 307,63         5 638 543,61       2 155 764,02                0,00
1 123 235,27           962 500,00         160 577,08              158,19
309 279 492,00       285 313 185,00      23 966 307,00                0,00
1 596 666,67         1 291 666,67         305 000,00                0,00
1 299 029,35         1 055 682,90         219 900,06           23 446,39
7 794 307,63         5 638 543,61       2 155 764,02                0,00
309 279 492,00       285 313 185,00      23 966 307,00                0,00
2 719 901,94         2 254 166,67         465 577,08              158,19
--------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Горяева В.В.)