Қазақстан Республикасы әлеуметтiк-экономикалық дамуының аса маңызды макроэкономикалық көрсеткiштерінің қысқа мерзiмдi болжамдары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 шілдедегі N 959 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Мәтiндегi "сауда" деген сөз "бюджеттiк жоспарлау" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1184  қаулысымен .
Қазақстан Республикасында экономикалық және қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету, экономикалық қызметтiң түрлерi бойынша өндiрiстiң және қызмет көрсетулердiң тиiмдiлiгiн бағалау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы, Энергетика және минералдық ресурстар, Ауыл шаруашылығы, Көлiк және коммуникациялар, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiктерi, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) өздерiнiң құзыретi шегiнде есептi тоқсаннан кейiнгi екiншi айдың 5-күнiне Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігіне аса маңызды макроэкономикалық көрсеткiштердiң қысқа мерзiмдi болжамын (қосымшаға сәйкес), сондай-ақ өндiрiстiң және бағалардың даму үрдiсi көрсетiлген түсiндiрме жазба ұсынсын. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1184  қаулысымен
2. Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi есептi тоқсаннан кейiнгi бiрiншi айдың 30-күнiне Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне аса маңызды макроэкономикалық көрсеткiштер бойынша статистикалық деректер ұсынсын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1184  қаулысымен
3. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігі:
Қазақстан Республикасы әлеуметтiк-экономикалық дамуының аса маңызды макроэкономикалық көрсеткiштерiнің қысқа мерзiмдi болжамдарын қалыптастыруды қамтамасыз етсiн;
есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 10-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне аса маңызды макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа мерзімді болжамын ұсынсын және заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті ресми хабарды жария етуді қамтамасыз етсін.
4.  Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.05.04. N 426  қаулысымен .
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 16 шілдедегі
N 959 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық
дамуының аса маңызды макроэкономикалық көрсеткіштер і
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1184  қаулысымен , 2005.05.04. N 426  қаулысымен
N !Көрсеткіштер!Есепті  !Ағымдағы !Ағымдағы !Ағымдағы !         !Жауапты
!            !тоқсан  !тоқсанға !жылдың ал!жылға    !         !орындау.
!            !үшін    !арналған !дағы екі !арналған !         !шылар
!            !деректер!көрсет.  !тоқсанына!көрсет.  !         !
!            !        !кіштердің!арналған !кіштердің!         !
!            !        !болжамы  !көрсеткіш!болжамы  !         !
!            !        !         !тердің   !         !         !
!            !        !         !болжамы  !         !         !
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2     !    3   !    4    !    5    !    6    !    7    !    8
1.  Жалпы ішкі                                                    ЭБЖМ, СА
өнім, өткен
жылдың
тиісті
кезеңіне
%-бен
алғанда
2.  Тұтыну                                                        Қазақстан
бағаларының                                                   Ұлттық
индексі,                                                      Банкі
%-бен                                                         (келісім
кезеңнің                                                      бойынша),
аяғына                                                        СА
кезең үшін
орташа
алғанда
3.  Өнеркәсіп                                                     СА
өнімін
өндірушілер.
дің бағалар
индексі
кезеңнің
аяғына
алғанда,
%-бен
4.  Мұнайдың                                                      ЭБЖМ, СА
дүние жүзілік
бағасы
(Брент қоспасы),
бір баррель
үшін АҚШ
долларымен
5.  Теңгенің                                                      Қазақстан
АҚШ долларына                                                 Ұлттық
алғандағы                                                     Банкі
бағамы                                                        (келісім
кезеңнің                                                      бойынша)
аяғына
кезең үшін
орташа
алғанда
6.  Өнеркәсіп                                                    ЭБЖМ, ЭМРМ,
өнімінің                                                     СА
көлемі, өткен
жылдың тиісті
кезеңіне
%-бен
алғанда
7.  Өнеркәсіп                                                    ЭМРМ, СА
өнімінің аса
маңызды
түрлерінің
заттай
алғандағы
өндірілуі:
шикі мұнай,
мың тонна
электр
энергиясы,
млн. кВт. сағ.
8.  Ауыл                                                        АШМ, СА
шаруашылығы
жалпы өнімінің
көлемі,
өткен жылдың
тиісті
кезеңіне
%-бен алғанда
9.  Жүк айналымы,                                                ККМ
өткен жылдың
тиісті кезеңіне
%-бен алғанда
соның ішінде
темір жол
көлігі
10. Байланыс                                                     ККМ, СА
қызметтерінің
1
көлемі , өткен
жылдың тиісті
кезеңіне
%-бен алғанда
11. Негізгі                                                     ЭБЖМ, СА
капиталға
тартылған
инвестициялар,
өткен жылдың
тиісті
кезеңіне
%-бен алғанда
12  Мемлекеттiк бюджет
көрсеткiштерi,
млрд. теңге:

О краткосрочных прогнозах важнейших макроэкономических показателей социально-экономического развития Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2001 года N 959. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. В тексте слово "торговли" заменено словами "и бюджетного планирования" - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1184 .
В целях обеспечения экономической и финансовой стабильности в Республике Казахстан, оценки эффективности развития производства и услуг по видам экономической деятельности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам финансов, энергетики и минеральных ресурсов, сельского хозяйства, транспорта и коммуникаций, труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) к 5 числу второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в пределах своей компетенции в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан краткосрочный прогноз важнейших макроэкономических показателей (согласно приложению), а также пояснительную записку с указанием тенденций развития производства и цен. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1184 .
2. Агентству Республики Казахстан по статистике к 30 числу первого месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан статистические данные по важнейшим макроэкономическим показателям. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1184 .
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан:
обеспечить формирование краткосрочных прогнозов важнейших макроэкономических показателей социально-экономического развития Республики Казахстан;
до 10 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Правительство Республики Казахстан краткосрочный прогноз важнейших макроэкономических показателей и обеспечивать размещение соответствующего официального сообщения в порядке, установленном законодательством.
4. (Пункт 4 исключен - постановлением Правительства РК от 4 мая 2005 г. N 426 )
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2001 года N 959
Важнейшие макроэкономические показатели социально-
экономического развития Республики Казахстан <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1184 ; от 4 мая 2005 г. N 426 ) .
_____________________________________________________________________
N !   Показатели       !Данные !Прогноз!Прогноз!Прогноз!Ответст-
!                    !  за   !показа-!показа-!показа-!венные
!                    !отчет- !телей  !телей  !телей  !исполни-
!                    ! ный   !  на   !  на   !  на   !тели
!                    !квартал!текущий!два    !текущий!
!                    !       !квартал!пред-  !год    !
!                    !       !       !стоящих!       !
!                    !       !       !кварта-!       !
!                    !       !       !ла те- !       !
!                    !       !       !кущего !       !
!                    !       !       !года   !       !
_____________________________________________________________________
1 !        2           !   3   !   4   !   5   !   6   !    8
1  Валовой внутренний                                     МЭБП, АС
продукт, в % к
соответствующему
периоду предыдущего
года
2  Индекс                                                 НБК (по
потребительских цен,                                   согласова-
в % на конец периода                                   нию), АС
в среднем за период
3  Индекс цен                                               АС
производителей
промышленной
продукции на конец
периода, в %
4  Мировая цена на                                          МЭБП, АС
нефть (смесь Брент),
долларов США за
баррель
5  Курс тенге к                                            НБК (по
доллару США на                                          согласова-
конец периода в                                         нию)
среднем за период
6  Объем промышленной                                      МЭБП,
продукции, в %                                          МЭМР, АС
к соответствующему
периоду предыдущего
года
7  Производство                                            МЭМР, АС
важнейших видов
промышленной продукции
в натуральном выражении:
нефть сырая, тыс.тонн
электроэнергия, млн.
кВт.ч.
8  Объем валовой                                           МСХ, АС
продукции сельского
хозяйства, в % к
соответствующему
периоду предыдущего
года
9  Грузооборот, в % к                                      МТК
соответствующему
периоду предыдущего
года
в том числе                                             МТК
железнодорожный
транспорт
1
10  Объем услуг связи,                                      МТК, АС
в % к соответствующему
периоду предыдущего
года
11  Инвестиции в основной                                   МЭБП, АС
капитал в % к
соответствующему
периоду предыдущего
года
12  Показатели государственного бюджета,
в млрд. тенге:

1) кiрістер,
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер;                                         Қаржыминi
салықтық емес
түсiмдер;                                                  Қаржымині
негiзгi капиталды
сатудан түсетiн                                            Қаржыминi,
түсiмдер;                                                  Қаржыминi
3) операциялық
сальдо;                                                    ЭБЖМ
4) таза бюджеттiк
кредит беру;                                               Қаржымині
5) қаржы активте-
рiмен жасалатын                                            Қаржымині,
операциялар                                                ЭБЖМ
бойынша сальдо;
6) бюджет тапшы-
лығы (профицитi)                                           ЭБЖМ
13. Шығыстар және                                                ҚарМ
мембюджетті
несиелендіру,
млрд. теңге
14. Мембюджет                                                    ҚарМ
тапшылығы
(профицит),
млрд. теңге
15. Экспорт,                                                     ЭБЖМ,
млн. АҚШ                                                     Қазақстан
доллары                                                      Ұлттық
Банкі
16. Импорт,                                                      (келісім
млн. АҚШ                                                     бойынша)
доллары
17. Төлем                                                        ЭБЖМ,
теңгерімі                                                    Қазақстан
ағымдағы                                                     Ұлттық
шотының                                                      Банкі
2                                                    (келісім
сальдосы ,                                                   бойынша)
млн. АҚШ
доллары
18. Жалақының                                                    ЕХҚМ,
орташа айлық                                                 ЭБЖМ, СА
мөлшері,
теңге
19. Зейнетақының                                                 ЕХҚМ
орташа айлық
мөлшері,
теңге
20. Жалақының                                                    ЕХҚМ,
нақты                                                        ЭБЖМ, СА
өзгеруі, %
---------------------------------------------------------------------------
1 - есептік деректер 30 күн өткенде нақтыланады
2 - есептік деректер 90 күн өткенде нақтыланады

1) доходы, в том числе:
налоговые поступления;                                 МФ
неналоговые поступления;                               МФ
поступления от продажи основного капитала;             МФ, МЭБП
2) затраты;                                            МФ
3) операционное сальдо;                                МЭБП
4) чистое бюджетное кредитование;                      МФ
5) сальдо по операциям с финансовыми активами;         МФ, МЭБП
6) дефицит (профицит) бюджета                          МЭБП
13 (исключена - N 426 от 4 мая 2005 г.)
14 (исключена - N 426 от 4 мая 2005 г.)
15   Экспорт, млн.долларов США                              МЭБП,
16   Импорт, млн.долларов США                               НБК (по
согласо-
ванию)
17   Сальдо текущего счета                                  МЭБП, НБК
2                                    (по согла-
платежного баланса,                                    сованию)
млн.долл. США
18   Среднемесячный размер                                  МТСЗН,
заработной платы, тенге                                МЭБП, АС
19   Среднемесячный размер                                  МТСЗН
пенсий, тенге
20   Реальное изменение                                     МТСЗН,
заработной платы, %                                    МЭБП, АС
___________________________________________________________________________
1 - отчетные данные уточняются по истечении 30 дней
2 - отчетные данные уточняются по истечении 90 дней