Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абылай хан атындағы Қазақ мемлекеттік халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 23 тамыздағы N 1099 Қаулысы
"2000-2001 жылдары жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912 қаулысы мен "Республикалық меншіктегі жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлік қоғамдар етіп қайта ұйымдастырудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абылай хан атындағы Қазақ мемлекеттік халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны оның жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыздық қатысуымен "Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қоғам жарғысын бекіту кезінде оның қызметінің негізгі мәні:
халықаралық қатынастар мен әлем тілдері және экономиканың басқа салаларында жоғары білікті мамандар даярлау;
халықаралық қатынастар мен әлеуметтік ғылымдар саласында іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу деп белгілесін;
2) Қоғам мемлекеттік тіркелгеннен кейін белгіленген тәртіппен шығарылған жарғылық капиталдың жалпы мөлшерінің 25 пайызынан аспайтын сомаға акциялардың келесі эмиссиясын шығару жолымен оның жарғылық капиталын ұлғайту шараларын қабылдасын. Акциялардың келесі эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191  қаулысымен бекітілген Республикалық меншіктегі жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлік қоғамдар етіп қайта ұйымдастырудың тәртібіне сәйкес жүргізсін;
3) осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген іс-шаралар орындалғаннан кейін акциялардың мемлекеттік пакетін жарғылық капиталының 45 пайызы мөлшерінде сатуды жүзеге асырсын;
4) Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне берсін;

О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2001 года N 1099
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 "Об утверждении Правил реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава Общества основным предметом деятельности определить:
подготовку высококвалифицированных специалистов в области международных отношений и мировых языков и других отраслей экономики;
проведение фундаментальных и прикладных исследований в области международных отношений и социальных наук;
2) после государственной регистрации Общества в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска последующей эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение последующей эмиссии акций произвести в соответствии с Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, осуществить продажу государственного пакета акций в размере 45 процентов от уставного капитала;
4) передать Министерству образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;

5) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 23 тамыздағы
N 1099 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешімдеріне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
"Алматы қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-46-жолмен толықтырылсын:
"123-46. Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тiлдерi университетi" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-11-жолмен толықтырылсын:
"222-11. "Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" ЖАҚ".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1111 қаулысымен.

5) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2001 года N 1099
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-46, следующего содержания:
"123-46. ЗАО "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-11, следующего содержания:
"222-11. ЗАО "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана".
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111)