Түркіменстан Президенті С.А. Ниязовтың 2001 жылғы 5-6 шілдедегі Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 22 қыркүйек N 1224
Қазақстан Республикасы мен Түркіменстан арасындағы екі жақты ынтымақтастықты одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Түркіменстан Президенті С.А. Ниязовтың 2001 жылғы 5-6 шілдедегі Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар және мүдделі ұйымдар (келісім бойынша)
Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде жарты
жылда бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметіне хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 22 қыркүйектегі
N 1224 қаулысымен
бекітілген
Түркіменстан Президенті С.А. Ниязовтың 2001 жылғы 5-6 шілдедегі
Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!            Іс-шара           !  Орындалу   !   Жауапты орындаушы
N !                              !  мерзімі    !
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2               !      3      !             4
---------------------------------------------------------------------------
1. 2001 жылғы 5 шілдеде қол қойылған төмендегі құжаттардың
күшіне енуі жөніндегі мемлекетішілік рәсімдердің орындалуын
қамтамасыз ету:
1  Қазақстан Республикасы мен       2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
Түркіменстан арасындағы          IV тоқсан    Ішкі істер министрлігі
жазасын әрі қарай өтеу үшін
бас бостандығынан айыруға
сотталған адамдарды беру
туралы шарт
2  Қазақстан Республикасының        2001 жылғы   Қазақстан Республикасы
Үкіметі мен Түркіменстан         IV тоқсан    Мемлекеттік кіріс
Үкіметі арасындағы кеден                      министрлігінің
істеріндегі ынтымақтастық                     Кеден комитеті
пен өзара көмек туралы
келісім
3  Қазақстан Республикасының        2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Түркіменстан         IV тоқсан    Білім және ғылым
Үкіметі арасындағы білім,                     министрлігі
ғылыми дәрежелер мен атақтар
туралы құжаттарды өзара
тану туралы келісім
4  Қазақстан Республикасының        2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Түркіменстан         IV тоқсан    Қаржы полициясы агенттігі
Үкіметі арасындағы салық
заңдарын бұзушылықтарға
қарсы күрес саласындағы
ынтымақтастық пен ақпарат
алмасу туралы келісім

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Туркменистана Ниязова С.А. в Республику Казахстан 5-6 июля 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2001 года N 1224
В целях дальнейшего развития двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Туркменистаном Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Туркменистана Ниязова С.А. в Республику Казахстан 5-6 июля 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 сентября 2001 года N 1224
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Туркменистана
Ниязова С.А. в Республику Казахстан 5-6 июля 2001 года
___________________________________________________________________________
N !           Мероприятие           !  Срок    !    Ответственный
п/п!                                 !исполнения!    исполнитель
___________________________________________________________________________
1 !                2                !     3    !           4
___________________________________________________________________________
1. Обеспечение выполнения внутригосударственных
процедур по вступлению в силу следующих документов,
подписанных 5 июля 2001 года:
1  Договор между Республикой         IV квартал  Министерство внутренних
Казахстан и Туркменистаном о      2001 года   дел Республики
передаче лиц, осужденных к                    Казахстан
лишению свободы, для дальнейшего
отбывания наказания
2  Соглашение между Правительством   IV квартал  Таможенный комитет
Республики Казахстан и            2001 года   Министерства
Правительством Туркменистана о                государственных доходов
сотрудничестве и взаимопомощи в               Республики Казахстан
таможенных делах
3  Соглашение между Правительством   IV квартал  Министерство образования
Республики Казахстан и            2001 года   и науки Республики
Правительством Туркменистана о                Казахстан
взаимном признании документов
об образовании, ученых степенях
и званиях
4  Соглашение между Правительством   IV квартал  Агентство финансовой
Республики Казахстан и            2001 года   полиции Республики
Правительством Туркменистана о                Казахстан
сотрудничестве и обмене
информацией в области борьбы
с нарушениями налогового
законодательства

2. Мынадай құжаттарды қол қоюға дайындау:
5  Қазақстан Республикасы мен       2002 жылғы   Қазақстан Республикасының
Түркіменстан арасындағы ұзақ     І жарты      Экономика және сауда
мерзімді сауда-экономикалық,     жылдық       министрлігі, Қазақстан
ғылыми-техникалық және мәдени                 Республикасының Мәдениет,
ынтымақтастық туралы 2001-2010                ақпарат және қоғамдық
жылдарға арналған шарт                        келісім министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым
министрлігі
6  Қазақстан Республикасы мен       2002 жылғы   Қазақстан Республикасының
Түркіменстан арасындағы          IV тоқсан    Энергетика және минералдық
мұнай-газ саласындағы                         ресурстар министрлігі
стратегиялық әріптестік
туралы декларация
7  Қазақстан Республикасының        2002 жылғы   Қазақстан Республикасы
Үкіметі мен Түрікменстан         І жарты      Экономика және сауда
Үкіметі арасындағы               жылдық       министрлігінің
стандарттау, метрология,                      Стандарттау, метрология
сертификаттау және тіркеу                     және сертификаттау
саласындағы ынтымақтастық                     жөніндегі комитеті
туралы келісім
3. Мұнай өнеркәсібі
8  Түркіменстан-Өзбекстан-          2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
Қазақстан-Қытай газ құбырын      IV тоқсан    Энергетика және минералдық
жобалау және салу мәселелері                  ресурстар министрлігі
бойынша консультациялар
ұйымдастыру
9  Қазақстан-Түркіменстан-Иран      2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
мұнай құбырын жобалау және       IV тоқсан    Энергетика және минералдық
салу мәселелері бойынша                       ресурстар министрлігі,
консультацияларды жалғастыру                  "Мұнай және газ көлігі"
ұлттық компаниясы" ЖАҚ
(келісім бойынша)
4. Көлік саласындағы ынтымақтастық
10 "Солтүстік-Оңтүстік" темір       2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
жол дәлізін қалыптастырудың      IV тоқсан    Көлік және коммуникациялар
келешегіне байланысты                         министрлігі
мәселелер бойынша
консультациялар жүргізу
11 Қазақстан мен Иран арасындағы    2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
жүктерді тасымалдау кезінде      IV тоқсан    Көлік және коммуникациялар
тепе-теңдік жағдайында темір                  министрлігі
жол тарифтеріне жеңілдік беру
мәселесін түркімен тарапымен
келісу
5. Мәдениет саласындағы ынтымақтастық
12 Ашхабатта Орталық Азияның        2002 жылғы   Қазақстан Республикасының
мәдениет пен өнер                І жарты      Мәдениет, ақпарат және
қайраткерлерінің кезекті         жылдық       қоғамдық келісім
кездесуін өткізудің                           министрлігі
мүмкіндігін қарастыру

2. Подготовка к подписанию следующих документов:
5  Договор между Республикой         I полугодие Министерство экономики
Казахстан и Туркменистаном о      2002 года   и торговли Республики
долгосрочном торгово-экономическом,           Казахстан, Министерство
научно-техническом и культурном               культуры, информации и
сотрудничестве на 2001-2010 годы              общественного согласия
Республики Казахстан,
Министерство образования
и науки Республики
Казахстан
6  Декларация между Республикой      IV квартал  Министерство энергетики
Казахстан и Туркменистаном о      2002 года   и минеральных ресурсов
стратегическом партнерстве в                  Республики Казахстан
нефтегазовой отрасли
7  Соглашение между Правительством   I полугодие Комитет по
Республики Казахстан и            2002 года   стандартизации,
Правительством Туркменистана о                метрологии и сертификации
сотрудничестве в области                      Министерства экономики и
стандартизации, метрологии,                   торговли Республики
сертификации и аккредитации                   Казахстан
3. Нефтяная промышленность
8  Организовать консультации по      IV квартал  Министерство энергетики
вопросам проектирования и         2001 года   и минеральных ресурсов
строительства газопровода                     Республики Казахстан
Туркменистан-Узбекистан-
Казахстан-Китай
9  Продолжить консультации по        IV квартал  Министерство энергетики
вопросам проектирования и         2001 года   и минеральных ресурсов
строительства нефтепровода                    Республики Казахстан,
Казахстан-Туркменистан-Иран                   ЗАО "Национальная
компания "Транспорт нефти
и газа" (по согласованию)
4. Сотрудничество в транспортной отрасли
10  Провести консультации по          IV квартал  Министерство транспорта
вопросам, связанным с             2001 года   и коммуникаций
перспективой формирования                     Республики Казахстан
железнодорожного коридора
"Север-Юг"
11  Согласовать с туркменской         IV квартал  Министерство транспорта
стороной вопрос предоставления    2001 года   и коммуникаций
льготных железнодорожных                      Республики Казахстан
тарифов при грузовых
перевозках между Казахстаном
и Ираном на паритетных
условиях
5. Сотрудничество в области культуры
12  Рассмотреть возможность           I полугодие Министерство культуры,
проведения очередной встречи      2002 года   информации и
деятелей культуры и искусства                 общественного согласия
Центральной Азии в Ашгабате                   Республики Казахстан

6. Әртүрлі
13 2001 жылы халықаралық Аралды     2001 жылғы   Қазақстан Республикасының
Құтқару Қорының Түркіменбашы     IV тоқсан    Сыртқы істер министрлігі
қаласындағы кезекті мәжілісіне
қатысу
14 Астана қаласында                 2002 жылғы   Қазақстан Республикасының
қазақстан-түркімен               І жарты      Сыртқы істер министрлігі
сауда-экономикалық               жылдық
ынтымақтастық жөніндегі
үкіметаралық комиссияның
екінші мәжілісін өткізу
15 Қазақстан Республикасының        2002 жылғы   Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Ә. Назарбаевтың     ІІ жарты     Сыртқы істер министрлігі
Ашхабатқа ресми сапарын          жылдық
дайындау
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

6. Разное
13  Принять участие в очередном       IV квартал  Министерство
заседании Международного Фонда    2001 года   иностранных дел
Спасения Арала в 2001 году                    Республики Казахстан
в городе Туркменбаши
14  Провести второе заседание         I полугодие Министерство
казахстанско-туркменской          2002 года   иностранных дел
межправительственной комиссии                 Республики Казахстан
по торгово-экономическому
сотрудничеству в городе
Астане
15  Подготовить официальный визит    II полугодие Министерство
Президента Республики Казахстан   2002 года   иностранных дел
Н.Назарбаева в Ашгабат                        Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)